STOLLE schakelt Chuck McKinley uit „Sch 64-Rijk is de zee" wordt 16 juli geopend m >edersen liet speer 37.12 m ASPIRINdaru,BAYER ligtvoet Tweede Kamer wil campus-TH9 in Twente eengoede kans geven Axkit Hollandia bleef Napoleonette de baas Grootste vakbeurs van West-Europa (gericht 1 maart 1860 Donderdag 2 Juli 1964 "a*~ Vijfde blad no. 3130Ï SPORTS VAN 7ereldrecord ÏRJE PEDERSEN wereldrecord Nas eerste dag van de atle- tiekiirland tussen Noorwegen en ddenelux te Oslo, hebben de Nen onder daverende ova ties n de ruim 10.000 toe- schoiers de leiding genomen met H t«9cn pun^n. 14 laten verschil dus, die op c tweede dag misschien iets tunnen worden inge- lopei maar dan zullen voor al d Nederlanders wat be ter vr de dag moeten komen. Wai in het prachtige Bislet- stadi zijn het steeds weer de Bela geweest, die getoond hebh dat zij over kunde en dooettingsvermogen beschik ken Origens stal een Noor, de 20- Jariistudent uit Oslo, die onder ge- spa-en aandacht van zijn zeer spor- tievandgenoten de speer maar liefst zesjal over de 81 meter wierp. Bij Zij rijf de poging was het raak: met exrsief. geweld kegelde hij het we- relecord, dait met 86,74 meter op naA stond van de Italiaan Carlo Liore, aan flarden. De Noor, uiterst gencentreerd, kwam tot 87.12 en vode daarmee zijn grote voorganger enandgenoot Eigil Danielsen op. Zi serie van 83.00, 81,90, 83,11, 81,39. 87! en 82,39 meter wees erop dat hij toie grote favorieten in Tokio moet wden gerekend. k Belg Roelants bleef slechts 2,3 secver wij derd van zijn wereldrecord op ie 3000 meter hindernis. De ten- gei aitlèet uit Opvelt bleef op de 100 meter, nadat hij als een wervel- wiii vas vertrokken en de anderen veiacber zich had gelaten, in 2j45 en op ie 000 meter in 5.36 precies één seconer de tijdens zijn recordrace in Lewei (1962) gemaakte tijden, toen hij me8,29,6 het wereldrecord scher per stde. In de laatste twee ronden zakte'jn tempo iets, maar met 8.31.8 toondhij zich op de huidige wereld- r an gist veruit het sterkst. Dft-erreinbaas vam het Bisletsta- diondie de baan in een voortref fe- lykfStaat had gebracht, vond het ovegens niet zó erg dat Roelants bovi het wereldrecord bleef. Hij had natflijk in de ochtenduren met Roe larf gewed, dat hij, wanneer de Belg eerwereldrecord zou lopen, zijn pet zoTopeten. Zover kwam het niet. m?r de Noor kreeg tijdens de race sbds meer spijt van zijn gevaarlijke w«denschap Uitslagen 3e belangrijkste uitslagen: 110 meter horden: 1. Kamerbeek /ed) 14.4 sec; 2. Weum (Noorw) j.5; 200 meter: 1. Bunaes (N) 21,5 /c; 2. Simonsen (N) 21,7; 3. Luitjes tfed) 21,7; 3000 meter steeple: 1. «oelants (Belg) 8.31.8; 2. Ellefsaeter N) 8.52,4- 800 meter: 1. Lambrechts Belg) 1.49.1; 2. Solberg (N) 149.3; >000 meter: 1. Allonsius (Belg) 13.51.8 I. Fuflem (N) 13.53,4; Discuswerpen: l. Haugen (N) 56,18 meter; 2. Skaut- vedt (N) 52.01; 4 x 100 meter: 1. Be nelux 3.14.0; 2. Noorwegen 3.14.1; Speerwerpen: 1. Tei-je Pedersen <N) 87,12 m (nieuw wereldrec.)2. Ras mussen (N) 75.99; Hoogspr: 1. Sletten (N) 2,— meter; 2. Hytten (N) 1,90; Hink-stap-sprong: 1. Jensen (N) Dubbel Okker/Groenman in 4de ronde Voor het tweede achtereenvolgende jaar is Fred Stolle erin geslaagd de grote Wimbledon-finale te bereiken. Bijna twee en een half uur heeft de lange 25-jarige Australiër nodig gehad om titelhouder Chuck McKinley uit de Verenigde Staten met 4-6, 10-8, 9-7, 6-4 te verslaan en daarmee revanche te nemen voor de nederlaag, die hij 364 dagen tevoren in de finale van 1963 had geleden. In de eindstrijd van vrijdag komt Stolle tegenover zijn landgenoot Roy Emerson, die in een prachtig duel met een adembenemende 76 minuten vergende tweede set met 6—3, 1513, 60 van de Duitser Wilhelm Bungert won. Ook dit resultaat betekende wraak voor een nederlaag van vorig jaar, toen Emerson door Bungert in de kwart-finale (in vijf sets Als een tijger Chuck McKinley heeft met al zijn snelheid, souplesse en variatie voor elk punt gevochten als een tijger. Fred Stolle met zijn stramme, wijd- beense zeemansgang 't tegendeel van de elastische speler, had behalve het fijne gevoel voor de juiste positie ook het voordeel van zijn grote actie radius op beide flanken en een tome loze vaart in service en smash. Het waren bij beide spelers kwaliteiten van nagenoeg gelijke waarden, maai de subtiele verschillen deden de schaal naar Stolle's kant doorslaan! Toen Mcinley de eerste set met 46 won, was hij nog de beste man in het veld geweest. Zijn backhand- passings waren gedurfd en meestal onhoudbaar, zijn dropshots vielen mooi dood achter het net en hij klom als een aap in de smashkansen. Maar Stolle, McKinley's eerste rechtshan- dige tegenstander sedert vier achter eenvolgende partijen, begon steeds meer vat op het spel te krijgen en naarmate zijn vaart medogenlozer werd, begon McKinley voorzichtiger te spelen. Hij sloeg de topspin-lob te kort over de Australiër, die dan to renhoog leek te zijn. Evenwicht Een verloren servicegame werd met een teruggenomen, waarna McKin ley bij 5 4 op eigen service drie setpoints overleefde. Hij hield daar mee de verhouding weer een tijdlang in evenwicht, tot hij na 98 op het vijfde setpunt kapituleerde108. Lange vechtgames werden de 15.000 opeengepakte kijkers voorgezet zon der dat er groot tennis ten beste werd gegeven. Stolle ging zijn ser vice gemakkelijker winnen dan Mc Kinley en nieuwe doorbraken op de Amerikaanse service zaten in de lucht. Zij kwamen op 4—5 na set- point voor McKinley en op 87. De vermoeidheid ging ook bij Stolle een rol spelen. Beide spelers verloren tweemaal hun service, Stolle na 42 op love, waarna McKinley de zijne eveneens op love won, hetgeen Stol le vervolgens herhaalde. Toen was het gebeurd. Het werd 1540 en het allereerste matchpunt was voor Stolle genoeg. De forehand-volley van de Wimbledon-kampioen 1963 belandde duidelijk achter de lijn. CHUCK McKINLEY uitgeschakeld EXHIBITIES OP DE METS Aan de tennis-exhibities die zon dag op de Scheveningse Mets-banen wox-den gehouden, zullen de Austra liërs Fred Stolle, Chuck McKinley en Roy Emerson die allen de halve finales van Wimbledon bereikten, deelnemen. Als vierde speler zal de Spanjaard Santana vermoedelijk naar Nederland komen. Mocht deze echter ter elfder ure verstek laten gaan dan zal de Duitser Wilhelm Bungert, de vierde speler, die de halve finales van het herenenkelspel op Wimbledon haalde in Schevenin- gen uitkomen. Sportsplinters Het Nederlandse bondshonkbal- negental heeft gisteren in Amster dam een oefenwedstrqd tegen een uit Parijs afkomstig Amerikaanse leger- team met 02 verloren. De beide punten werden in de achtste innings gescoord. Noorwegen heeft gisteren in Bergen een 32 overwinning op het Zwitsers nationaal voetbalelftal be haald. Bij de rust hadden de Zwit sers nog een 2—0 voorsprong. Op snelheid Wilhelm Bungert, de niet geplaat ste wonderman van twee achtereen volgende Wimbledon-toernooien werd door Roy Emerson op snelheid ge klopt. De 24-jarige Mannheimer had dit jaar nog weinig toernooien gespeeld en voor dat routinegebrek heeft hij nu de tol moeten betalen. De allround atleet Emerson trok het duel met de groundstroke- specialist Bungert aan het langste eind. Bungerts stalen pols, die het hem Osuna mogelijk had gemaakt meter binnen de baseline de service met duikende afmakende re turns te vernietigen, reageerde dit maal niet snel genoeg op de kanon schoten van de 27-jarige Queenslan- der. Verrassend De dag werd op baan 1 afgeslo ten met een verrassende en bijzonder goede overwinning van het Neder landse gemengd-dubbel Tom Okker- Trud.v Groenman op de sterke Nieuw- zeelands Australische combinatie Ian Crookenden Robyn Ebbern. Tom en Trudy wonnen met 36, 63, 86 en plaatsten zich daarmee voor de vierde ronde, waarin zij op papier in het Zuidafrikaanse paar Philips-Mary Fourie ge ensterke te genstanders schijnen te hebben. Zou den de Nederlanders ook deze ronde overleven, dan komen zij in de kwart finales uit tegen Bob Hewit en Maria Hogere uitkeringen minder - invaliden De minister van maatschappelijk werk, mevrouw drs. J. F. Schouwe- naar—Franssen, heeft in verband met de huurverhoging, de maximum uitkeringen op grond van de tijde lijke bijstandsregeling voor minder- validen met ingang van 29 juni 1964 voor personen van 21 tot 30 jaar verhoogd tot f- 28,80 per week en voor ouderen tot f. 4030 (te ver meerderen met de premies voor vrij willige en aanvullende ziekenfonds verzekering). De wetten buitengewoon pensioen 19401945 en zeelieden-oorlogs slachtoffers worden behoudens goedkeuring der Staten-Generaal eveneens aangepast. Ook de uitke ringen op grond van de algemene oorlogsongevallen-regeling (A.O.R.) zullen i.v.m, de huurverhoging wor den verhoogd. De Rijksgroepsregelingen voor oorlogsslachtoffers en voor gerepa- trieerden volgen de huurverhoging automatisch. Advertentie Het is het standaardmiddel tegen pijn en koorts,verkoudheid en griep. Steeds van dezelfde betrouwbare samenstelling, nu in een moderne plastic verpakking. Aspirin, het pijnstillende middel voor de moderne mens. achter!" Advertentie RADIO TELEVISIE Een of twee jaar woonplicht Koersen te Hilversum (Van onze medewerker) In de Internationale draverij, waarin vier paarden verstek Heten gaan, onder wie ook Midas G, werd de leidende Vrijbuiter spoedig uitgeschakeld. Napoleonette, die een prima koers liep, voerde daarna het commando, maar deze was in de eindstrijd toch niet opgewassen tegen de klassevolle Axkit Hollandia, die in 1.23.1 km tijd zegevierde. Zsa Zsa du Commerce werd derde voor Xavero. Xylander V was met een startfout al direct kansloos en stelde door meerdere galoppades zeer teleur. De openingsdraverij voor twee jarigen werd een dubbel Wagenaar succes. Duinpieper S hield vrij lang de kop, maar toen deze „de lucht in ging", stuurde Wagenaar jr. Diana R in 1.31.6 als eerste voorbij de rechter, gevolgd door zijn vader met Delphine W. (Van onze parlementaire redacte) Een grote meerderheid van de Tweede Kamer wil de eerste campus-hogeschool in Nederland, de Technische Hogeschool Twente, eqp goede kans geven. Bij de bespreking van de wettelijke basis voor dit experiment dat in september a.s. zal beginnen, lieten de meeste woordvoerders gis teren zich lovend uit over de nieuwe opzet en aanpak. Doorslag gevende bezwaren bleken er slechts te bestaan bij een minderheid van de socialistische fractie en bij de eenmansfractie van het Ge- GANGETJE TEL.23005 reformeerd Politiek Verbond. Als minister Bot genoegen neemt met de ondergeschikte veranderingen waar de Kamer gisteren op aandrong kan hij bij de stemming volgende week donderdag op een royale meerderheid rekenen. woonplicht op de campus voor eerste en tweede jaars studenten. Minister Bot vindt een jaar vol doende. maar de Kamer bleek het meer met de commissie eens te zijn. De C.H.-woordvoerder Schuring lan ceerde dan ook een amendement om de duur van woonplicht te verdub belen; omdat hij de steun kreeg van alle andere grote fracties ziet het er naar uit dat de minister op dit punt zijn zin niet zal krijgen. de heer Van Bennekom (AR) min der gelukkig. De afgewezenen gaan dan natuurlijk naar Eindhoven of Uitsluiting Geeiï „betutteling''' In de Honkbalprijs was weinig fraais te zien, want er werd veel te gen de goede draf gezondigd. Hoe slecht het was bleek wel dat de eerste en tweede aankomende, Catharina Casindra D en Columbus na de koers werden uitgeschakeld, zodat Amora Guy (Zeeman) met de eer ging strij ken, gevolgd door Cita du Maire W en Arizona. In het 1600 meter parkoers nam Zeno spoedig de taak van de uitge schakelde koploper Zampa van Pa- penhoef over. In de eindstrijd was Zeno echter, „leeg" en Zampa (Bos veld) triomfeerde in 1.21.3 km tijd, gevolgd door Yackie Moore en Zal- kestis van E. De basketbalprijs nam Wagenaar jr. met Annemarie d'Aster voor zijn rekening. Deze nam direct een nuttige voorsprong en liet zich geen moment, bedreigen. Barones Ju lia H werd tweede en Bella Marieza klopte Benno Signal op de streep voor de derde plaats. De felle eindstrijd tussen drie paar den in de Voetbalprijs besliste W. Leeuwenkamp met Axworthy B met klein vrecshil op Bajadère en Astrid Hollandia, in 1.24.7 km tijd ln zijn voordeel. De slotdraverij was voor de favo riet Boy Scotch (v. Overeem), zij het dat deze veel moeite had Annie Nor- ma met uiterst klein verschil de baas te blijven. Blido werd derde. De volbloeds gaven fraaie strijd. In de Raqusaprijs klopte Kammerselt met Happy Jane de favoriet Aquilian (v. d. Kraats), doch in de tweede ren moest Kammerselt met. Marina de eer aan Sir Carston laten, die een op de streep een hoofd voordeel had. 3.40, koppel 6.60, Atletiekprijs: 1. Zampa (F. A. Bos veld) (1.21.3); 2. Yackie Moore; 3. Zal- kestls van E. Tot.: wi. f8.50, pl. 2.70, 2.90, 1.40, koppel 5.80, cov. 7.50, trio 511.40. Basketbalprijs: 1. Annemarie d'Aster Jr.) (1.25.9); 2. Barones Leeuwenkamp) (1.24.7); 2. Bajadère; 3. Duiveiiiiieuws P.S. „De Reisduif" Wedvlucht vanaf Tergnier. Aankomstl ste duif 13,44,55 uur. 1, 9, 10 S. Koster; 2 P. Mooten; 3, 8 D. Bey; 4, 7 H. de Haas; 5 L, Platteel; 6 B. Hubers. Wedvlucht vanaf Chateauroux. Aankomst 1ste duif 17,05,17 uur. 1, 8 W. Kop; 2, 4, 10 S. Koster; 3 P. Mooten; 5, 6 T. v. Amsterdam; 7 G. Logeman; 9 K. Ie Febre. P.V. „Het Oosten" Wedvlucht vanaf Chateauroux, los 5.15 uur. C. Vesseur 1; J. Rietbroek 2, 5; J. Zandvliet 3; L. v. Es 4; J. Smits 6, 7, 9; D. Koet 8; S. Schoeman 10. Wedvlucht vanaf St.-Quentin, los 6.15 uur. C Vesseur 1, 7; J. Zand vliet 2: W. de Haas sr. 3; D. Koet 4; L. v. Es 5: W. de Wit sr. 6; P. Uljee 8; J. Rietbroek 9; J. Smits 10. Volleybalprljs: .50. 1.60. 2.80, Koppel 8.10, Het plan om de studenten van de T.H.T. aan het begin van hun stu die binnen de poorten van de hoge school. op de „campus" te huisvesten heeft in de Kamer heel wat voor standers. Dat was bij de schrifte lijke voorbehandeling al gebleken en kwam ook gisteren weer tot uiting. De meerderheid was bepaald niet van mening dat deze woonplicht een te grote vrijheidsbeperking van de jonge studenten zal in houden. Na tuurlijk moet er geen ver doorge voerde „campus-betutteling" komen, zoals de A.R.-woordvoerder van Ben nekom opmerkte. „Het mag geen technisch getto worden", waar schuwde hij minister Bot. Maar de minister heeft al toegezegd dat er een juist evenwicht zal zijn tussen gebondenheid en vrijheid en daarom achtte de heer Van Bennekom met hem de meeste andere sprekers het Twentse experiment volkomen ver antwoord. Ragusaprys: 1. Happy Jane (A. Kam- Hula Dancev-prijs: 1. Sir Carston W. v. Dijk); 2. Marina; 3. Sapristi. Totalisator-omzet f 109.596. Hoe lang? De vraag waar de Kamer zich gis teren vooral mee bezig hield was: hoe lang moet de woonplicht duren? De commissie van voorbereiding, die de plannen voor de T.H.T. heeft opgesteld, ging indertijd uit van een Numerus Fixus Een ander omstreden onderwerp was de „numerus fixus", de beperk te toelating van studenten, voorlopig ongeveer tweehonderd. Voor het eer ste collegejaar heeft men door mid del van loting een keus gedaan uit de aspirant-studenten maar er zijn plannen om tot een kwalitatieve lectie te komen. Deze manier van lectie viel alleen bij 's ministers po litieke geestverwant de KVP-er Albering in goede aarde. De andere sprekers stonden er huiverig tegen over. Dat het experiment van de j campus staat of valt met de beperk te toelating van studenten wilde men wel accepteren maar dat de kèuze zou moeten geschieden op basis van bijvoorbeeld de resultaten bij het eindexamen middelbare school von den zowel dr. Tans (P.v.d.A), als mevr. ir. Kuiper Struyk (WD) en ongeschiktheid niet alleen de toegang tot de campus en de colleges te ont zeggen maar ook tot de examens. Mevrouw Kuiper-Struyk diende dan ook een amendement in dat voorstel het betrokken wetsartike, te schrappen. De heer Van Bennekom had daar wel oren naar. Dr. Tans en dr. Albering waren het helemaal met het voorstel van de minister eens. Het zou onverant woord zijn als de mogelijkheid er niet was. vonden zij. Minister Bot zag gisteren geen kans meer op de vragen en opmer- J kingen van de Kamer te reageren. I Hij zal dat volgende week donder- dag doen op de laatste dag van het I parlementaire jaar van de Tweede Kamer. De Eerste Kamer zal daar na nog net tijd genoeg hebben om ook haar zegen aan de wet te ge ven voordat in september de poorten van de Technische hogeschool Twen te voor de eerste maal opengaan. Visserij tentoonstelling in Scheveningen In de ln het laatste stadium van aanbouw verkerende nieuwe visafslag te Scheveningen is gis teren de opbouw begonnen van de visserijtentoonstelling ,,SCH. 64 Rijk is de Zee". Donder dagavond 16 juli zal de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. van Aartsen, deze expositie openen en daarna zal ze van 17 tot en met 29 juli voor het pu bliek geopend zijn. Het zal een grote tentoonstelling zijn. Binnen de 345 meter lange en 26 meter bhede veilinghal neemt een hectare in beslag en in de buiten lucht nog eens twee keer zo veel. Ze bevat een commercieel-technisch ge deelte, een gedeelte dat vooral de voorlichting aan de leek beoogt, en een vermaaksgedeelte. Het commercieel-technische ge deelte kan volgens de organisatoren beschouwd worden als de grootste visserij vakbeurs, ooit in West-Europa gehouden. Men heeft dit ruim 3600 vierkante meter beslaande gedeelte, Haring voor Rusland Dinsdag hebben de Nederlandse maatschappij „Redersvereniging voor de Nederlandse Zeevisserij" en de „Alunion vereniging Prodintorg" in Moskou een contract gesloten voor de levering van haring aan Rusland. In de maanden augustus tot de cember a.s. zullen in totaal vierdui zend ton haring aan Rusland gele verd worden. Met deze levering is een dat met 121 stands van 81 firma's geheel is volgeboekt, echter zo inge richt. dat ook de leek er genoegen aan kan beleven. Een motor is er bijvoorbeeld niet zo maar een dood ding, maar iets waarvan hij kan zien hoe het werkt. Een verrassing, meer nog voor de vakman dan voor de leek, zijn drie prototypes van haringsorteermachi- nes. Op een goede haringsorteer- machine zit de visserij al lang te wachten. Yiskeuken In het voorlichtingsgedeelte, waar aan behalve het bedrijfsleven ook het ministerie van Landbouw en Vis serij heeft meegewerkt, komt het produktschap voor Vis en visproduk- ten met een grote open viskeuken. Men zal er iets te weten kunnen komen over de vissershavens IJmul- den en Scheveningen, er is een ma quette van de Noordzee, T.N.O. ves tigt o.m. de aandacht op zijn onder zoek naar vis als eiwitbron. Leerlin gen van de Scheveningse visserij- school geven demonstraties en op het oefenschip van die school kunnen de bezoekers vaartochtjes maken. Andere attracties: een heuse wal vis, een veilingklok, die het publiek mag bedienen, schilderijen over de visserij, o.m. beschikbaar gesteld door H.M. de Koningin, een visrestaurant een diepzeeshow en een bioscoop met visserij films. Kort na de sluiting van de ten toonstelling zal het nieuwe afslag gebouw worden geopend voor zjjn eigenlijke functie. Of het daarna nog eens als tentoonstellingsruimte zal dienen? Mr. W. C. A. Riem Vis, di recteur van de Haagse Gemeentelij ke Dienst voor Haven- en Markt wezen, hoopt ln zij" functie van afslagdirecteur, dat de bloei van het afslagbedrjjf verdere tentoonstelling onmogelijk zal maken. Voorzitter van de stichting, die de ze tentoonstelling organiseert is hij ook. Wat hij er in die kwaliteit van denkt zegt hij niet. Wel zal tijdens de Scheveningse tentoonstelling met visserijmensen uit Frankrijk, Grie kenland, Engeland en Noorwegen van gedachten worden gewisseld c geregeld te houden internationale visserijtentoonstelling, en het kunnen zijn dat Nederland in 1 weer aan de beurt is voor zo'n e nemen t doen samenvallen, maar dat is niet gelukt. Er zijn dit jaar wel enkele van die congressen in ons land, m op andere tijden. Vrijspraak in wurgingszaak Een 32-jarige tuinman uit Maars bergen is gisteren door het Haags Gerechtshof vrijgesproken van hem tenlaste gelegde dodelijke m handeling of dood door schuld van de Amsterdamse prostitue „Zwarte Judith", die in 1959 door wurging om het leven werd gebracht. Twee weken geleden had de tuin man nog 5 jaar gevangenisstraf voor dodelijke mishandeling tegen zich horen eisen. De man is op vrije t ten gesteld. Vier jaar na de geweldadige dood van „Zwarte Judith", is april van het vorig jaar, de tuinman gearresteerd. Dit gebeurde op aanwijzing van een andere prostitue, die de tuinman in de anderhalf jaar, dat hij haar regel matig bezocht, dusdanig over diens vroegere relatie met „Zwarte Judith" heeft uitgehoord, dat zij de overtui ging had met de dader van deze wurging te doen te hebben. Aanvankelijk heeft de tuinman een bekentenis afgelegd, maar later heeft hij die ingetrokken. De Am sterdamse rechtbank veroordeelde hem voor dodelijke mishandeling tot 3 jaar gevangenisstraf. In hoger be roep kreeg hij van het hoofdstede lijke Hof 4 jaar voor doodslag. De Hoge Raad vernietigde dit arrest en de zaak naar het Haagse m voor koud vier dubbeltjes per echte liter (en nog elke dag thuisbezorgd ook) Hot van zijn aanvankelijke betekenis een verklaring heeft gegeven, die ge deeltelijk door feiten wordt onder steund. De tuinman heeft namelijk gesteld, dat hij bij zijn bekentenis te sterk beinvloed is door „de ande re vrouw" bovendien had hij een groot schuldgevoel, dat mede van invloed kan zijn geweest. Op grond hiervan is er twijfel bij het Haagse Hof aan de waarde van deze beken tenis, die onmisbaar is voor de be- wljscontructie. Deze twijfel heeft geleid tot het vrijsprekende arrest.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9