Meelfabriek „De Sleutels" gaat Silo van 40 meter hoog bouwen Langs water van de Zijlsingel BAKKERSWERELD GING IN LEIDEN TER RECEPTIE PERSOONLIJKE LENINGEN - Aolvast Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 2 juli 1964 Tweede blad no. 31301 De directie van de N.V. Meelfabriek ,,De leutels" v.h. De Koster Co., heeft bij het gemeentebestuur een plan ingediend voor de bouw van een nieuwe tarwe-silo, met een totale inhoud van 12.000 ton. De silo, met een frontlengte van veertig meter, is geprojecteerd langs het water van de Zijlsingel. De hoogte, veertig meter, zal aansluiten bij de huidige bebouwing van het fabrieksterrein. Alvorens met de eerste fase van de bouw kan worden begonnen, móeten de oude gebouwen, welke nu reeds tachtig jaar dienst doen, worden afgebroken. Het totale project: afbraak en opbouw, vergt een investering van enige miljoenen guldens. Voor dit plan heeft het Leidse Architectenbureau ir. M. P. Schutte en G. H. Bellaard een schetsplan ingediend. Vermoedelijk zal miet de afbraak door de gebouwen van het huidige sterk af te remmen, zal de bouw van deze silo in twee fasen plaats vinden. De eerste fase vergt een bouwtijd plus inrichting van de silo, van den. De komende uitbreiding moet worden gezien tegen de achtergrond van de E.E.G.-maatregelen en is een gevolg van het feit, dat met het. oog op de hogere invoertarieven voor landen buiten E.E.G.-verband, in de Geef uw lievelingsvogel het beste «êjülS verpakte vogelvoeders! Meer faciliteiten voor VAMOR Teneinde in de toekomst meerdere faciliteiten voor auto-rijscholen te verkrijgen is een afdeling Leiden en omstreken van de Vamorbelangen- vereniging opgericht. Tot deze af deling zijn circa 20 rijschoolhouders, die in het bezit zijn van het Vamor- diploma (Vakexamens Auto en Motor Onderricht Rijschoolhouders) toegetreden. Een onlangs gevoerde actie van de Stichting Vamor, w bij de F.N.O.P., ABAN, B.B.N. Bovag zijn aangesloten, heeft reeds tot het voordeel geleid, dat de Vamor-rijsohoolhouder bevoegd is het praktische en theoretische ge deelte van het rij-examen bij te wonen, waardoor hij de nodige erva ring met de diverse examinatoren kan opdoen en daarnaast zijn leer ling rustig kan observeren. Op deze wijze krijgen de instructeurs de techniek van het vragen stellen en het examenrijden aardig onder de knie, hetgeen weer van belang is voor de voorbereiding van de kan didaat op het examen. Nu de in structeur op de hoogte is van de puntenwaardering, welke men toe past bij die examens, weet hij precies wat er bij het niet slagen aan schort. Het is begrijpelijk, dat daarop dan alle aandacht wordt gericht. Het streven van de nieuwe ver eniging is er o.m. op gericht om aan het Vamordiploma, dat thans reeds als vakbekwaamheidseis wordt er kend door het ministerie van Ver keer en Waterstaat en de bij de Stichting aangesloten bonden, ook een wettelijke erkenning te geven. Verder is men er op uit om tot een hecht contact te komen met het Centraal Bureau voor de afgifte van rijbewijzen en zal men in de toe komst ook aandacht gaan schenken aan voor' de examenkandidaat on mogelijke verkeerssituaties. Verbouwings-uilverkoop Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207. Academische examens Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: kan didaatsexamens Engelse taal- en let terkunde de heer H. J. M. Lafeber (Schevenednigen)mej. C. Eversen (Ede)H. A. H. N. Gelderman (Leid- schendam); doctoraal examen klas sieke taal. en letterkunde mej. E. Tamboezer (Zeist) cum laude; doc toraal examen W. sociologie de heer M. de Jong (Zoeterwoude). Mulo-examens Geslaagd voor diploma A de dames: D. R. J. v. d. Dries, W. Stokkel te Leiden, A. A. de lTJcluse, Oegstgeest, H. W. M. v. Klaveren, J. G. Leen heer te Rijnsburg, G. A. Dijkstra, J. M. v. d. Ham te Leiden en de heren: J L. v. Dijk, D. P. Boot te Leiden, J. M. Baart te Noordwijk a. Zee, E. de Graaf te Leiden Geslaagd voor diploma B de dames: F. J. Volbeda, J. C. van der Blom te Leiden en de heren: J. A. Smit, H. v. d. Zeeuw, H. N. J. Servaas te Lei den: H. J. Renee te Oude Wetering, W. P. Smit te Voorsohoten', J. F. Vel- lekoop te Leiden, J. J. Verweij te Rijpwetering. Geslaagd voor het A-diploma de dames: G. v. d. Bent te Katwijk a. Zee. C. H. v. d. Sluijs, M. Vavier*, M. A. J. van Berkel*, D. A. ter Wee, C. A. M. Muijzert* allen te Leiden en de heren: J. Molenaar te Bodegraven, J. R. Bloot. W. L. B. J. Dekker, D. H. v. d. Gugten, alle te Katwijk a. Zee, H. G. E. Robbers*. F. Trouwee, C. Kanbier*, N. H. van Leeuwen, J. J. de Meij, A. van Unen, G. K. Martijn*, allen te Leiden. Voor 't B. diploma zijn geslaagd mej. A. Durieux te Voorschoten, de heren J. Verbiest, W. F. Wirtz beiden te Leiden, B. Paauw, H. L. Verhaar, deiden te Oegstgeest, J. Padding te Noordwijk, M. C. Guyt te Katwijk a. Zee. C. H. van Santen en J. Stok beiden te Voorschoten. De kandidaten achter wier namen een sterretje staat, hebben tevens het middenstandsdiploma gehaald. Geslaagde meisjes kleuteronderwij s De volgende leerlingen van de Kweekschool voor Voorbereidend On derwijs hebben de hoofdakte bij het kleuteronderwijs behaald: G. Bartlema, Voorburg; G. Benne- kers, Leiden; E. van den Berg, Oir- schot; H. L. Bomers, Oegstgeest; H. A. Buys, Epe: H. H. W. Clavan, Lei den; Y. van Dam, Eindhoven; H. A. Frohwein, Leiden; D. G. Hagedoorn, Leiden; N. Hoekstraat, Heerenveen; M. J. J. Hoeve, Alphen aan den Rijn; A. C. Hogewoning, Wassenaar; I. van Hoolwerff, Den Haag; D. J. Horman, Voorburg; F. G. Huizinga, Ommen; W. die Kort, Haaerswoude; A. J. Leenards, Geleen; L. B. Lievense. Nieuwerkerk; E. J. Locker, Alphen den Rijn; R. Nagel, Oegstgeest; H. J. van Oosten, Voorschoten; J. E. Padmos. Eindhoven; H. H. Pera. Oegstgeest; H. F. De Reede, Leiden; C. H. M. Rutten, Oegstgeest; M. L. Sander, Voorschoten; M. J. Schip pers, Warmond: E. Slotboom, Leiden: M. J. Thomas, 's-HertogenboschP. van Tuil, Woerden; B. I. Veldhuyzen van Zanten; Lisse; J. C. Vellekoop. Alphen aan den Rijn; E. M. Vis, Em- men; A. van der Voet, Warmond; M. C. Westerbeek, Voorschoten; M. Zwaan, Oegstgeest, E. Zwiers, Ledden. toekomst meer „inlandse" tarwe vermalen zal worden. In tegenstel ling met tot dusverre toen het ge hele jaar tarwe, o.a. uit de Verenigde Staten en Canada, kon worden aan gevoerd. dient dit in de toekomst te geschieden in juli en augustus, de oogstmaanden voor tarwe in E.E.G.- landen. In de toekomst zal voor een geheel jaar tarwe opgeslagen moeten worden. Dit vraagt ook voor de Meelfabriek „De Sleutels" een gro tere opslagruimte, welke de directie thans zal vinden met de bouw van deze silo. Bovenstaande luchtfoto geeft een indruk van het bestaande complex gezien vanaf de Zijlsin- gel. Het ligt nu in de bedoeling het lage geveldeel in het midden op de voorgrond te slopen en te vervangen door een silo ter hoogte van 40 meter. Het linker gedeelte van deze gevel met uit bouw naar achteren blijft even wel in tact. Teneinde ook in de toekomst van uitbreidingsmogelijkheden verzekerd te zijn is in het straks in deze om geving te saneren gebied grond voor „De Sleutels" gereserveerd. PROMOTIES Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der Wiskunde en Natuurwe tenschappen op proefschrift getiteld „Distributie en samenstelling van zure mucopolysaochariden in normaal en atheroècl erotisch humaan aorta- weefsel" de heer F. B. KliJnstra, ge boren te 's-Gravenhage in 1917, wo nende te Leiden. Promotor was prof. dr. H. Veldstra. Ook is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der Wiskunde en Na tuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Theta-series and represen tations of modulary congruence groups for totally real algebraic num ber fields" de heer A. Menalda gebo ren te Katwijk in 1930 thans wonen de te Leiden. Promotor was prof. dr. H. D. Kloos terman, de promotie gesohiedde oum laude. Tot doctor ln de faculteit der ge neeskunde is gepromoveerd op proef schrift getiteld „Enchondrale verbe- ning in muizeribben" een experimen teel histologlsch en cytologische on derzoek mej. M. E. Holtrop geboren te Velzen in 1932 en thans wonende te Leiden. Promotor was prof. dr. P. J. Gaillard, de promotie geschiedde cum laude. VOOR ZWARE MISHANDELING Leidenaar IV2 jaar in cel Het Haags gerechtshof heeft een 32-jarige Leidse wegenbou wer wegens poging tot zware mishandeling veroordeeld tof anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek en voorwaardelijke terbeschikkingstelling. In juli van het afgelopen jaar heeft de man, die onder invloed van sterke drank verkeerde, een hem onbekende voorbijganger mishandeld nadat deze gewei gerd had een bosje bloemen af te geven. Hij heeft de man en kele keren met het hoofd tegen de stoeprand geslagen. De eis tegen de wegenbouwer was drie jaar gevangenisstraf en voor- waardelij ke terbeschikkin g stel ling. Carole Holmes, medewerkster van het Blackpool Baby Circus in de Engelse badplaats Black pool, gaat elke dag naar het strand met Gothaab, een ijsbeer van een half jaar van de ijsberg- groep van de Deense Lilian Da- niles die in het circus optreedt. Het beertje en zijn vrouwtje ver maakten zich best, de fotograaf ook! Advertentie Geef uw lievellngsvogel het beate "SkliS verpakte vogelvoedersl Museum Geologie tijdelijk gesloten In verband met de verplaatsing van het Museum voor Geologie van het Van der Werfpark naar de Hoog landse Kerkgracht (voormalig Wees huis) is dit museum met Ingang van morgen tijdelijk gesloten. PAARDESPORT Aintree gaat verdwijnen Ouderavond O.L.S. De Valk Kom over de brue! O De leerlingen van de vijfde, zesde en schakelklas van de openbare la gere school „De Valk" deden de naam van de revue, die zij op de ouder avond van de school in het St.-Anto ni us-clubhuis opvoerden, alle eer aan: zij kwamen over de brug! En wel met een bijzonder geslaagde bon te aaneenschakeling van toneelstuk jes en dansjes. De, zoals alle mede werk (stiers, bijzonder jeugdige con ferencier praatte de verschillende nummers vlot aan elkaar, en het enthousiasme van de jongens en meisjes en de fleurige kostuums en decors, maakten het geheel tot een revue, die het aankeken alleszins waard was. De leerlingen hebben de gehele re vue zelf verzorg, van ideeën en tek sten tot decors toe. Het hoofd van de school, de heer Bronner, was hierbij de man achter de schermen. Onmid dellijk na de pauze bracht de heer B. Swanenburg, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs in Leiden, dan ook hulde aan de heer Bronner en zijn staf. Hoewel er, aldus de heer Swa- neniburg, ook wel gedurende de voor leerstof bestemde uren aan de voor bereidingen gewerkt is, staat hier zo veel positiefs tegenover, dat hij dit volkomen verantwoord achtte. Na een door de overvolle zaal geestdriftig meegezongen finale, besloot de voor- Zelfs het sterke Britse gevoel voor zitter van de oudercommissie, de heer traditie heeft de Grand National Krijt, de avond met dank aan de niet voor Liverpool kunnen behouden jongens en meisjes en aan het onder- Wellioht volgend jaartal zal^ de veel j wijzend personeel. Tevens werd van --- de gelegenheid gebruik gemaakt om gekritiseerde steeple chase niet op de baan van Aintree bij Liverpool kunnen worden gehouden. Dezer da- 1 de baan, ruim 100 ha groot, J. Bosma 25 jaar directeur van de L.B.F. Het feit, dat de heer J. Bosma, 25 jaar geleden de leiding van de L.B.F. werd toevertrouwd, heeft de Nederlandse bakkerswereld gistermiddag in restaurant Van der Heijden doen samenkomen om daar in woord en geschenk uiting te geven van de waardering, welke men in zo brede kring heeft voor het optreden van deze „zil veren bakker". Een bakker-directeur, die het reeds voor een kwa/rteeuw aanvoelde, dat niet de LBF „zijn zaak" was, doch van alle LBF-ers tezamen. Gezamen lijk, zo was zyn standpunt, maken wij die LBF groot. Gisteren, tijdens de huldiging van het personeel in het Antoniusciubhuis en de daarop ge volgde receptie in restaurant Van der Heijden moet het de heer Bosma uit alle toespraken duidelijk zijn gewor den, dat hij daarin volkomen is ge slaagd. Alvorens velen bij Van der Heijden in de gelegenheid werden ge steld om de felicitaties aan te bieden, had de heer Bosma er de voorkeur aangegeven om dit zilveren jubileum Wederkerig stelde ook deze uitge breide kring het op prijs, dat dit zil veren jubileum juist in de kring van het personeel begon. De heer F. Knaap, voorzitter van de Personeelsvereniging en secretaris van de Ondernemingsraad, bracht omstandigheden in herinnering, waaronder de heer Bosma voor 25 jaar zijn directeurschap aanvaardde. De standpunten van werkgevers en werknemers liepen toen larg niet pa rallel. Dankzij het intermediair van de heer Bosma is van weerszijden een betere verstandhouding ontstaan. Het personeel van de LBF ondervond daarvan direct reeds een gunstig re sultaat: na 1945 veertien dagen aan eengesloten vakantie. Door zijn prin cipiële houding, aldus de heer Knaap, heeft onze jubilerende directeur ook bij zijn collegae veel respect afge dwongen. Vele van zijn inzichten ga ven, vooral ook op sociaal en econo misch terrein, een richtlijn van han delen. Namens het gezamenlijk per soneel bood de heer Knaap de jubi lerende directeur een waardevolle aanvulling voor het instrumentarium van zijn boot aan. De heer A. Smitfcemaar, voorzitter van de Slijtersbond, had eveneens bijzondere waardering voo* de sociale en economische inslag van de heer Bosma en diens groot gevoel voor menselijke verhoudingen. Een zil veren sigaren(etten) garnituur was de tastbare dank van de broodslijters. De heer Bosma, zichtbaar bewogen door deze hulde had moeite om zijn dank ondier woorden te brengen. Zelf. aldus spreker. '>en ik niets, doch gezamen lijk zijn wij alles. Met uw aller mede werking hopen wij de LBF tot nog grotere ontplooiing te brengen. De commandant van de brand weer, de heer S. W. Hagedoorn, lid van de club „Wie Weet Wat", complimenteert de heer J. Bosma (links). (Foto LD./Holvast) b ileum zich naar restaurant Van der Heijden aan de Breestraat, waar het de heer Bosma duidelijk moet zijn ge worden, dat zijn stimulerend voor beeld in plaatselijk en landelijk ver band grote waardering heeft gevon den. Daarvan vetuigden o.a. de heer M. Vlug, voorzitter van de Ned. Ver. van Werkgevers in 't Bakkersbedrijf, dr. G. Verhagen van de Bakkerij- stichting, mr. G. A. K. Branderhorst, secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, de heer W. Kastelein voorzitter van de club „Wie Weet Wat", waarvan de leden vooral in de bezettingsjaren een hecht blok vormden, de directeur van het GAB, en voorts een afvaardi ging van het bestuur van de Efficien- cyclub, de Federatie van Bakkerepa troons, de bonden van werknemers in het bakkersbedrijf en verder vele za kenrelaties en vrienden van de heer Bosma. In totaal waren dit ruim 250 personen, die him gelukwens veelal met de aanbieding van een geschenk gepaard deden gaan. Na al deze re- ceptiedrukte was het woord en de daad aan het Ooilege van Commis sarissen, dat de jubilerende directeur in de Kaag sociëteit een" diner aan bood. De president-commissaris, mr. H. R. Goudsmit, die grote waardering had voor het beleid en het zakelijk inzicht van de heer Bosma. bood en kele geschenken, w.o. een gouden polshorloge aan. den verkocht, waarna de grond bouw rijp zal worden gemaakt. De Grand National, berucht omdat het zware parcours voor veel paarden een on mogelijke opgave bleek, werd sedert 1839 op Aintree gehouden. Overwogen wordt in de toekomst tie steeple- houden Ook het autocircuit van Aintree, waar vele jaren de Engelse Grand Prix werd gehouden, zal verdwijnen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Willem Coenraad, afscheid te Jansen, "die 1 vertrokken. Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, Noordanus; Johannes of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. dr van A. Otterspeer 't Zelfde; Petronella Geertrulda, dr van W. F. Kaapaan en G. E. A. Eriks; Ro bert, zn van N. van den Dop en E. van der Vliet. ONDERTROUWD J. Bennlng en A. P. van den Berg: F. P. Zuyderhoudt t Mollen; m C. Deelen; .C H.' W. Bösker renfenger; J. Platteel Horst en E. den Daas; A. Janssen en M. T. F. Visser; E. W. Klers en M. E. Doorn; A. Heljmans en C. Eradus: terhuls en J. C. Vreeburg; en H. A. M. Fuchs; R. van RIJsdam: J. SJardyn Dlrkse C. F. M. lemse; A. Marwijk; L. P. M. C. van Resteren; J. W. Wladlmlro G. M. Rimmer. OVERLEDEN P. J. Anunerlaan, 30 Ir, e.v van Wetten; J. A. Lamboo, 68 jr. C. H. Klein, 80 jr. w.v. C J. var Linden; L. A. Gortzak, 81 Jr, e. M. Schyff; J. Arnoldus, 61 Jr, m GEMEENTEL IJ KE EIIENSI VOOR KASOEHEER Eli KREDIETWEZEN STADHUIS. LEIDEN, POSTDUS 16», IEL 20210 Tony van Ede naar Hermes De mogelijkheid bestaad, dat Spar ta's Grand Old Man en erelid Tony van Ede volgend seizoen voor Her mes DVS zal uitkomen. Tony van Ede is 38 jaar. Sparta wil hem geen contract meer geven voor het eerste elftal, "doch Tony van Ede wenst nog niet zijn schoenen aan de wilgen te deponeren. GESPECIALISEERD IN HUWELUKSREPORTAGES Apothekersdijk 27, Leiden, (el. 20308

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3