Misdaad om een erfenis PANDA EN DE PETTENJACHT ISOLATIE-SCHUIM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG l JULI 1964 Dagelijks vervolgverhaal Roman van Jane England (Oorspronkelijke titel „The Peach Orchard"), BON GELDIG TOT 12 JULI 1964 elke 2de jongensweekender Vi PRIJS. 28 Zijn stem had een ietwat scherpe klank gekregen, een onprettige klank 18van autoriteit, die haar afschrikte. En zy herinnerde zich, dat zy hem 3$gevraagd had haar mee te nemen naar Kantani. Het was helemaal zijn werk niet jonge vrouwen te es- ^corteren. Alleen maar omdat ze niet met haar gastvrouwen konden opschieten. En wat kon zij tenslotte anders zeggen, dat dat ze graag weg e wilde en als hij er niets voor voel de haar te helpen, Rob, zei ze langzaam, ik ge loof niet, dat hij er zich veel van aantrekt. Ik geloof, dat hij in wer kelijkheid wel vriendelijk tegenover haar staat, maar ik denk dat hij eenvoudig de houding van zijn moe- w,der accepteert. Nogmaals wreef Wentworth zich langs de neus. Hij overwoog bij zich- rilzelf, of het geraden zou zijn Rob over een en ander in te lichten. Als Dhij een ander soort jongen was ge weest, zou dit de aangewezen weg zijn geweest, maar men kon nooit •weten, welke uitwerking het zou ■©kunnen hebben op een neurotische jongeman zoals deze. Speciaal op dit moment, nu zijn meisje hem afge- t had. Als i l hem i toe- ■lllgift nog vertelde, dat hij vrijwel Hllgesproken een bedelaar was. wat dan? Men kon de oude vrouw niets 'Hpnaken. Zij had alleen de farm ver- Mwaarloosd, tenzij zij het geld, dat >ll|voor het meisje bestemd was, had gebruikt. Daar kon hij gemakkelijk 'O* genoeg achter komen, tenminste, .-wanneer hij die oude dwaas van een <KlBarney Linton te pakken kon krij gen. Maar de hemel mocht weten, waar die uithing. De oude idioot iktjwas als mede-beheerder aangewezen, maar daar hij als mijnonderzoeker .over heel Afrika zwierf, kon hij over val zitten. Hij moest een onderzoek 'l- instellen bij de banken en trachten 'te achterhalen, waar het geld gede- «poneerd was. Het was niet op een Hbank in Rhodesia gezet. Dat had hij al nagegaan. De onaangename gedachte, welke J in zijn achterhoofd rondspookte, was 1 daar ontstaan door een uitlating van Baxter. Als dat oude mens in het nauw raakte, had Baxter gezegd, 5is zij in staat om Isabelle uit de weg te ruimen. Dat kon je natuurlijk zo maar niet eens even naar voren brengen, daar het in hoge mate be ledigend zou zijn. Je kon dat meisje look niet weghalen, daar de oude Je kon ook niet tegen Rob Timball ,ar' zeggen, dat zijn moeder misschien wel eens zijn nichtje zou vermoor-- den. En als je Rob Timball vertelde, hoe het er eigenlijk met het geld en I i de farm voorstond en hij zijn kop 1,1 tegen de kribbe zou gooien, dan kon je nooit weten, wat het oude mens eventueel zou beginnen. Verdraaid! zei hij zachtjes. Hij bekeek Julie met enige ont stemming. Wat had die ook hier heen te komen en zich met Rob Tim- ■ball te verloven en er dan weer vanaf 6e zien? Wist dat kind wel, wat zij eigenlijk wilde? - Ik moet eerst met dat ouwe mens spreken, voor ik besluit, wat ik doen zal, dacht hij, en ik veronder stel. dat ik dat meisje wel zal moeten meeslepen naar Kantani. De jonge Timball zal dan waarschijnlijk hele maal dol worden en iets nog stom- mers doen. Ik moet er eigenlijk niets van hebben. Hij besloot plotseling, dat hij Julie Simpson naar de farm van Burgoyne zou brengen. Dan kon Burgoyne die zich verbeelde, dat hij die pony's van hem en zijn wagen over elke drift kon krijgen, haar naar de Ferndales rijden. pi Kijk eens, zei hij tegen Julie, ik kan u niet naar Kantani bren gen, maar ik zal u meenemen naar Burgoyne en hij kan u dan naar de Ferndales brengen. Kunt u rijden? od Een beetje, zei Julie zenuwach; Als hij dat niet doet, zei Went worth, zal ik er wel wat anders op vinden. Maar ik denk, dat hij ons wel een paard zal willen lenen. Het zonlicht, dat door de deur naar binnenstroomde, werd onderbroken. Julie keerde zich om en zag mevrouw Timball staan. Haar ogen hadden een kille, kwaadaardige uitdrukking en er liepen twee lange donkere lij nen van de hoeken van haar neus vleugels naar haar mond. De paarden, zei zij, behoren mij toe en ik wil niet, dat Julie er één gebruikt. Zij keek even naar Julie en voegde er aan toe. Het was erg attent van je, om mij mijn ontbijt te bren gen. Julie werd vuurrood. Het het spijt me ontzaglijk, zei zij. Het hindert niet, zei mevrouw Timball. Toen ik een hele tijd ge wacht had, heb ik de kok geroepen. Ze keek naar Wentworth. Mag ik vragen, wat u hier eigenlijk te ma ken heb? voegde zij er aan toe. Ik begeleid juffrouw Simpson naar de farm van Burgoyne, zei hy. Dat is wel zeer ongelukkig, zei mevrouw Timball bedaard. Ik ben er zeker van, zei Went worth met een zekere sarcastische humor, dat u haar zult missen. Ten zeerste zelfs, stemde me vrouw Timball toe, en ik moet zeggen, dat ik wel een grote verant woording op my moet nemen, als ik haar toesta naar de farm van meneer Burgoyne te gaan en daar te blijven. Niet erg passend voor een jong meisje zou ik zeggen. Die kwaadaardige oude duivelin, dacht Wentworth. Hij voelde zich niet op zijn gemak. Zij was gevaar lijk, zeer beslist gevaarlijk. Maar moest hij dat meisje inderdaad mee nemen? Hy wilde wel, dat hij Farthing bij zich had of zelfs die verliefde Menzies. Een van hen kon dan onder het een of ander voor wendsel hier worden achtergelaten. Mevrouw Timball staarde hen bei den aan en zei toen op ruwe toon tegen Julie: Waarom moest je mijn zoon op een dergelijke manier voor de mal houden? Ik heb nooit gewild, dat hij zich met jou verloof de. maar toén het eenmaal gebeurd was en hij gelukkig was, was ik ge lukkig voor hem. Ik zag, dat dit iets was, wat hij nodig had -Zij zweeg plotseling en haar gezicht werd bleek en hard. Zij keerde zich om en liep de hut uit. Als we gaan moeten, zei Went worth kortaf, laten we dan nu gaan. Ik moet hier namelijk zo gauw mogelijk terug zyn. Ze gingen naar de stallen en ont dekten, dat die op slot waren. Went- politie-assistent naderen, 'n beladen ezel voor zich uitdrijvend. Een bijl, zei hij. Hij heeft mijn paard ook ingesloten en ik moet het er uit hebben. Het zou me niets verwonderen, als hij mij ver volgen kon voor inbraak. Maar dat zullen we er maar op wagen. Als ik niet één van zijn paarden kan nemen, zei hij tegen Julie, zult u op mijn paard moeten meerijden. Hij nam de bijl en brak de deur open. De assistent ging naar bin nen en bracht het paard naar bui ten. (Wordt vervolgd) Advertentie Verolme bouwt schip voor vervoer van vloeibare zwavel Op de Verolme-werf in Rozenburg is gisteren de kiel gelegd van een schip, dat dienst gaat doen voor het vervoer van vloeibare zwavel. Het vaartuig wordt gebouwd voor reke ning van de Lexington Transport Corporation, een dochtermaatschap pij van de United Tanker Groep in New York. Het schip zal 20.000 bruto register- ton meten en zal voor een periode van twintig jaar in tijdcharter gaan varen voor de Pan-American Sulphur Company in Houston, Texas. Bij Verolme is men van mening, dat de bouw van een dergelijk schip een bewijs is van het groeiende be lang van gesmolten zwavel als basis materiaal voor de verschillende che mische industrieën. De lengte van het schip wordt 162,46 meter, de breedte 25,45 meter en de hoogte 12.80 meter. De snel heid zal ongeveer 16,5 knoop bedra gen. De ladingtanks zijn geïsoleerd en zullen worden verwarmd door middel van stoomspiralen. De accom modatie komt op het achterschip. Het schip zal worden voortbewogen door een hoofdturbine van General Electric, die een vermogen heeft van 13.500 paardekrachten bij 112 om wentelingen per minuut. 187-^80. In de nacht stopte een wagentje bij een villa in een stille wijk. „Is dit het juiste adres. Pampa?" vroeg professor Kal- ker. „Kijk eens op dat lijstje van generaal Koppelaar." „Ja"zei Panda „hier woont kolonel Basoechka. Hij staat bo venaan de lijst. Maar zouden we het nu wel doen? Het is toch niet netjes om zomaar bij iemand te gaan inbreken?" De geleerde hoorde die bezwaren echter al niet meer. Hij was uitgestapt en haalde een apparaatje uit zijn wagen, dat hij voor zichtig op het tuinpad plaatste. „Wat hebt u daar?" vroeg hij. Een mechanische uitkijk"verklaarde de geleerde trots. ..Hij waarschuwt ons wanneer er iemand aankomt. Zoiets heb je nodig als je rustig wilt inbreken. Probeer maar. Loop er maar eens op af." Dat deed Panda en meteen bewees het ding zijn werkzaamheid. Een lampje begon te branden en toen stiet het een geloei, getoeter en gebel uit. waar de omgeving van daverde! „Kom Padna!" riep hij. „Waar blijf je? We moeten aan de slag!" Panda stapte uit en liep aarzelend naar het tuinhek. Vervolgverhaal voor de kleintjes 23. Héél lang geleden was er een jongetje, dat Quim bo heette. Dat jongetje woonde bij zijn grootvader in een huisje met een strooien dak, midden in een groot bos. Die Quimbo was een aardig ventje. Hij zag er altijd vrolijk uit en hield veel van dieren. Nou. die waren er genoeg in het bos. van allerlei soorten: vogels, konijnen, harten en wat al niet DONDERDAG. Den Burcht (Jacobazaal)Hoenson's verwarmingsshow. 2-6 en 7-10 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. Schuttersveld: IJsrevue. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Keurturnen dames NederlandRoemenië. 7.30 uur n.m. VRIJDAG. Antoniusclubhuis: Uitreiking diplo ma's E.H.B.O. 7.30 uur nam. Breestraat 19: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag, 8 uur nm. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schuttersveld: IJsrevue. 8 uur nam. ZATERDAG Hogewoerd 175: Dienstlezing Jeho vah's Getuigen. 8 uur nm. Schuttersveld: IJsrevue. 3.30 en 8 uur Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar kwekerij Turkenburg te Bodegraven. 9.22 uur Jehovah's Getuigen. 4.30 n.m.; openbare lezing te a ui Schuttersveld: IJsrevue. 2.30 e MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m, DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten Den Haag (Planetarium): Excur sie K. en O. naar Planetarium. 8 uur WOENSDAG Rest. Van der Heijden: BIOSCOPEN nd. 2.30, 4.45, 7 14 jr. Dag. 2.30, 7 i {ex: Donderdag t/m zondag „Mandrln, de gentleman-bandiet". 14 jr. Maan dag t/m woensdag „Les liaisons dan- gereuses". 18 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en TENTOONSTELLINGEN „De Ruif" Janvossensteeg 59): Ten toonstelling schilderijen en tekeningen Harry Kamoen. Dag. 10 uur v.m. 8 uur n.m. (tot 3 juli) Lakenhal: Tentoonstelling van de 50 best verzorgde boeken uit 1962 en litho's van Rein Dool (tot 13 Juli). De Lakenhal: Dag 10-4 uur; zond 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met zondai Rijksmuseum mtoonstelllng gezicht" Werkd 10-5 ,1): Dag 10-17 uur: 's zon dags 13-17 uur Rijksmuseum Geolcle en Mineralo gie. v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur; zond 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag 10-4 AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek. Breestraat 74. Rijschoolhouders Aantal lessen zal groter moeten worden (Van onze Haagse correspondent) Rijschoolhouders zyn van mening, dat het aantal lessen, dat kandidaten voor het rijbewijs nodig hebben om het verzwaarde rijexamen met een redelijke kans van slagen te kunnen afleggen, vergroot moet worden. By het tot nu toe als normaal beschouw de aantal ontbreekt eenvoudig de tijd om alles, wat met het rijden op de grote weg samenhangt, behoorlijk te oefenen. Sinds gisteren wordt een deel van het rij-examen afgenomen op de gro te weg, waar harder gereden mag worden dan 50 km per uur. Uiter aard valt op het ogenblik nog niet te zeggen, of dit zodanige moeilijk heden met zich meebrengt, dat méér kandidaten zakken. Het is bekend dat het percentage ran de examinan di, dat de eerste maal slaagt, rond de dertig ligt. Het is bij de reeds afgenomen examens nieuwe stijl opgevallen, dat vooral het invoegen tussen het ver keer op de grote weg en het weer verlaten van deze weg moeilijkheden oplevert voor de adspirant-automo bilisten. Ook het rijden op verkeerspleinen dient intensief te worden beoefend om zich tijdens het examen geheel volgens de regelen der kunst en naar Zijlichten op aanhangwagens Sinds gisteren geldt de verplichting dat aanhangwagens en opleggers, die 's nachts op de weg rijden, zijn voor zien van zijlichten. Een uitzonde ring vormen de lichte één-assige aan hangwagens, waarvan de wieldruk niet meer dan 375 kg én het totaal gewicht niet meer dan het ledige gewicht van het trekkende motorrij tuig bedraagt. De zijlichten dienen te zijn aan gebracht aan de voorzijde van de oplegger of de aanhangwagen zijde recht vooruit en de andere buitenwaarts is gericht. De lichten mogen niet lager dan 60 cm. boven het wegdek en niet meer dan 15 cm. binnenwaarts van de uiterste zijden van de oplegger of aan hangwagen zijn gebracht. nische bijstand t

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 19