Politie Katwijk achtervolgde tweemaal dronken wegpiraten Geheel Italië wordt in gewesten verdeeld Verkeer szondaars opgesloten in cel Wereldtitel DAMMEN EET LEKKER EET KIP v. d. Krogt LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 JULI 1964 Agressieve jongeman reed door na ongeluk (Van één redacteuren) De politie in Katwijk is gisteren twee keer in actie geweest ten gevolge van spectaculaire verkeersongelukken, waarbij de drank een rols peelde. Beide keren moest met hoge snelheid een achter volging worden ingezet. Er ontstond aanzienlijke schade. Drie wegpiraten zijn in het politiebureau opgesloten. Twee Katwykse politiemensen wa ren gistermiddag omstreeks half 4 getuige van een verkeersongeluk op de Molentuinweg. De bestuurder van een personenauto wilde rechtsaf de Wassenaarse weg inslaan. Hij min derde vaart. Achter hem naderde met onverminderde snelheid i dere auto, die met een klap tegen de achterkant van de eerste auto r^ed. De bestuurder hiervan werd licht ge wond. Onder invloed De andere auto werd bestuurd door een 41-Jarige woonwagenbewoner, die onder invloed was. Terwijl een poli tieman hem een voorlopig verhoor afnam, zag de 19-jarige inzittende van deze auto kans, weg te rijden. De andere politieman sprong voor de auto en gaf een stopteken, maar de jeugdige wegpiraat reed gewoon door. Sprong De agent, die op het laatste mo- ment opzij kon springen, zag de wa gen met grote snelheid in de rich ting van Wassenaar verdwijnen. Een inmiddels gealarmeerde arts zette met een politieman de achtervolging |in. Na een levensgevaarlijke rit door het vliegkamp Valkenburg wilde de 19-jarige bestuurder ter hoogte van de Ruijgelaan linksaf slaan.. Hij rem- 'de voor het tegemoetkomende ver keer. slipte, schoot langs een bus van de NZH en kwam in de berm tot stil stand. De bestuurder van een andere wagen, die eveneens de ach tervolging had ingezet, remde ook. (De wagen slipte, ramde de bus en kwam naast de auto van de weg- piraat tot stilstand. De 19-jarige dronkeman vluchtte, maar werd door omstanders tegengehouden. Verzet Terwijl hij zich hevig verzette werd hij naar een lokaal van de mare chaussee van het vliegkamp Valken burg gebracht. Hier richtte de wilde man grote schade aan. Later is hy naar het politiebureau van Katwijk Thans, overgebracht. De 41-jarige woonwagenbewoner, die ook in het bureau is opgesloten, iheeft het meubilair van zijn cel vol komen vernield. Gekanteld de zuidelijke toegang liggen. De be stuurder bleek enigszins onder in vloed te zijn. Zowel hij als een passa gier werden uit de auto gehaald. Met vereende krachten werd de wagen, die nog kon rijden, weer op zijn wie len gezet. Achtervolging Op advies van de militairen zou de bestuurder, die ongedeerd was, de auto even naar een iets verder gele gen parkeerplaats rijden. In plaats daarvan gaf de man vol gas en ver dween in de richting van Wassenaar. Een juist passerende militair op een motor zette de achtervolging in. Op de provinciale weg naar Wassenaar vloog de wagen uit de bocht en kwam in de berm terecht. De bestuurder v/erd door de militair aangehouden en aan de marechaussee overgegeven. De inzittenden van de auto had de benen genomen, maar kon later wor- De strijd om het wereldkampioen schap dammen is in Merano beëin digd. In de zeventiende en laatste ronde speelde de Nederlander Bom remise tegen Saint Fort (Haiti), Van Dyk deelde voorts de punten met de Fransman Bajolie. Zoals elders ge meld was de Rus Tsjegolev na de 16de ronde al zeker van de wereld titel. De uitslagen van de partijen van de laatste ronde zijn: Saint Fort (Haiti)-Bom (Ned.) 1-1, Deslaurlers (Can.)-Tsjegolev (Rusl.) 1-1, Cazemier (Zwlts.)-Verpoest (Belg.) 1-1, Van Dijk (Ned.)-Bajolle sëKMMMS den opgespoord. De bestuurder kan nu in de cel van het Katwijkse poli tbureau zijn drieste daden overden- Over de kop omstreeks kwart personenauto over de kop geslagen. De bestuurder, die gewond was, ver klaarde de bocht te kort te hebben genomen. Hij werd overgebracht naar de ziekenboeg van het vliegkamp Val kenburg. In het Academisch Zieken huis in Leiden bleek, dat hij een hoofdwond en een verwonding aan zijn linkerhand had opgelopen. De snij wonden in zijn rug moesten met 62 hechtingen worden gehecht. Later kon de man naar huis worden ver voerd. nieuwe nilc (It1.1> sanirsad (Sur.)-Agliar- di (Mon.) 2-0, Fanelli (It.)-Reimann (Tsj. SI.) 1-1. De eindstand luidt: 1. en wereld kampioen Tsjegolew 27 p., 2. Koeper- man 25 p., 3. Baba Sy 23 p., 4. Hl- sard 21 p., 5. Van Dijk 20 p., 6. Bom 19 p., 7. Deslauriers 18 p., 8. Bajol- le, Saletnik, Verpoest en Sanirsad allen 17 p., 12. Saint Fort 16 p.f 13. Cazemier 14 p., 14. Fanelli 9 p., 15. Langrass (Australië) 7 p., 16. Agliar- di 4 p., 17. Reimann 1 punt. MIKOJAN naar Birma vertrokken Anas tas Mikojan, de Sowjetrussi- sche eerste vlce-premier, is vandaag uit Djakarta naar Rangoon vertrok ken. Hij is door de regering van Bir ma voor een bezoek uitgenodigd. Mi- kojan vertoefde aan het hoofd van een Russische Parlementaire delega tie enige tijd in Indonesië. Voor zijn vertrek uit Djakarta zei Mikojan, dat Indonesië volledig het recht van de Sowj et-Unie aanvaardt op deelneming aan die tweede Afri kaans-Aziatische conferentie, die vol gend jaar maart in Afrika wordt ge houden. Communistisch-China is van mening dat de Russen niet mogen deelnemen omdat zij niet tot Azië be horen. Mikojan had deze kwe stie met president Soekarno besproken. Beide partijen waren het volledig eens ge worden over voortzetting van de Rus. sische wapenleveranties aan Indone sië, dat voorts mag rekenen op de steun van de Sowjet-Unie in het ge schil met de federatie Maleisië. Mikojan zou volgens goedingelichte kringen getracht hebben de Chinees- gezinde Indonesische communisten te vinnen voor het standpunt, dat zijn '-•ntl in het ideologische geschil met China inneemt. Hij zou daarin on danks langdurige en bewogen bespre kingen niet zijn geslaagd. (Van onze oorrespondent in Rome) Er zijn bepaalde nalatigheden, die zich op den duur bitter wreken. Toen in de periode tussen 1848 en 1871 vrij wel tegelijkertijd Italië en Duitsland van „geografische begrippen* (een warwinkel van kleinere en grotere staten en staatjes) tot zelfstandige landen werden met een eenhoofdig bestuur, heeft men in Duitsland de verschillende vorstenhuizen behouden en de oude indeling in „Lander" be stendigd. In Italië werd alles gecen traliseerd: de oude vorstenhuizen werden uit hun macht ontzet, de tientallen hoofdsteden werden pro vincieplaatsen. Zelfs Turijn, dat de ziel was geweest van de eenheidsbe weging. Alles werd geconcentreerd in Dat Rome van al die oude hoofd steden misschien wel het minst ge schikt was om een modern regerings centrum te worden, speelde geen rol: men liet zich meeslepen en zag in Rome (destijds éénzesde van het aan tal inwoners van Napels) het Rome Julius Caesar en der antieke kei- Alleen in die republikeinse party was er een sterke stroming die gewes- de monarchistische liberalen, die gecentraliseerd bestuur naar Frans model instelden. Bezwaren Wachtposten van het marinevlieg kamp Valkenburg zagen gistermiddag lomstreeks 5 uur een personenauto op I gen rijn kant in de berm van de weg bjj aan het licht. In Rome zich een immens bureaucratisch ap paraat ontwikkeld, dat alles bedisselt en waarmee de bevolking van de ge westen die het meest te betekenen hebben (Lombardye, Piemonte, Li- gurië, het Venetiaanse, Apulië, Sici lië) slechts moeizaam contact heeft. In de fascistische periode is het cen tralisme op de spits gevoerd. Wel gin- direct na de bevrijding stem- om gewesteiyk zelfbest- te kondigen. De linkse party en, munisten en socialisten, waren daar op dat ogenblik tegen. Wat de com munisten betreft, is dat niet be vreemdend. Een party die zich achter een „leider" schaart, is van nature geneigd de voorkeur te geven tijd samenwerkende linkse partijen een flinke kans maakten de macht in geheel Italië in handen te krygen, een rol gespeeld. Wie Rome heeft, beheerst Italië. En dat gaat niet meer op als er een twintigtal min of meer autonome ge westen zijn. De christen-democraten daarentegen waren in die tyd en oude erfenis waren daar vanzelfsprekend en ook een deel van de liberalen voel de wel voor de opvoedende werking die er zou kunnen uitgaan van de mocratisch bestuurde kleinere een heden, waar de eenvoudige burger meer in contact is met hen die leiding geven. Wettelijk In de loop der Jaren werd de po sitie anders. Saragats sociaal-demo craten scheidden zich af van de grote socialistische party en werden vurige voorstanders van gewestelijke autonomie. En toen de nieuwe grond- nadat de eenheid wet werd afgekondigd, werd die behoudende) hun zienswyze geleide- ïyk te herzien. Maar al heel gauw begon de yver dier christen-democraten voor de gewes ten te verflauwen, zy hebben zich er nooit tegen verklaard, maar zy trach ten de zaak op de lange baan te schuiven. De liberalen, die door split sing hun meer progressieve mensen verloren, werden al gauw uiterst felle tegenstanders van autonomie en zyn dit tot op de huidige dag gebleven, fbestuur af Daarentegen begonnen communisten (boze tongen beweren, omdat zy nu hoopten tweedracht te zaaien door linksgeoriënteerde gewes ten op te zetten tegen andere, meer bhoudende) hun zienswyze geleideiyk te herzien. Autonoom Inmiddels waren er enkele gewes ten autonoom verklaard, doch met een byzonder statuut, dat veel re bevoegdheid aan ke overheden geeft dan straks andere gewesten het val zal zyn. Het ging om grensgebieden met anders talige minderheden, zoals Trento-Al- to Adige (ten dele Duitssprekend), Valle d'Aosta (vrijwel geheel Frans talig) en onlangs Triest-Friuli (ten dele Sloveenstalig) of om eilanden wier bevolking sterk verschilt van die welke men op het vasteland vindt Sicilië en Sardinië. De resultaten niet overal even gunstig en vooral Sicilië met zyn enorm bureau cratisch apparaat en zyn ten hemel schreiende corruptie, is nu niet di rect een voorbeeld ter navolging. In 1963 heeft het kabinet- Fan- fani verscheidene wetten doen aan nemen, die de verwezenUjking der autonomie inleiden. Het enige dat eigenlijk nog onbreekt is een geschik te kieswet: moeten de gewestelyke parlementen direct worden gekozen dan wel indirect uit de provinciale raden. In datzelfde jaar 1963 heeft Moro, toen secretaris van de christen-de mocratische party, voorzichtigheid aangeraden, vooral ook omdat de gehele middenmoot van Italië (Tos cane, Umbrië, Emilia) sterk links georiënteerd is. Het beeld is nu weer geheel an ders geworden. Zeer zeker zijn nog Maar ook de grote middengroep der christen-democraten, met Moro,thans premier aan het hoofd, verklaart zich nu voor de autonomie. dit is weinig minder dan laster dat het christen-democratische be stuur en ook Moro zich zouden heb ben laten bepraten, omdat de socia listen als tegenprestatie voor katho lieke steun by de instelling der ge westen zouden hebben beloofd op hun beurt hun goedkeurging te zul len geven aan staatssubsidie voor het r.k. onderwys. Dit zyn praatjes, die men in uiterst conservatieve krin gen, onder fascisten en helaas ook onder liberalen, rondzwaait om de tegenwoordige regeringskoers Wilhelmiua gaat met pet rond (Van onze correspondent) De voetbalvereniging Wilhelmina uit Den Bosch heeft zich in een circulaire tot de andere clubs in het betaalde voetbal gewend met hot verzoek bUstand te willen verlenen om Wilhelmina uit de impasse te helpen die is ontstaan door het afstuiten van de voorgenomen fusie met BW. Het bestuur van Wilhel mina betoogt dat het indertyd in opdracht van de KNVB besprekingen heeft geopend met BW. Beide clubs bleken bereid tot een fusie maar terwijl Wilhelmina vasthield s 41 een indeling van haar amateurs in de tweede klasse, nam BW uitein delijk genoegen met een plaatsing in de vierde klasse. Nu door de houding van de amateursectie van de KNVB de wens van Wilhelmina niet ingewilligd kan worden, wordt deze vereniging aldus de circu laire als spelbreker beschouwd. De stichting Den Bosch met haar kapitaal van circa f. 600.000 staat nu ter beschikking van BW en door diverse publikatles, zo meent het bestuur, verliest Wilhelmina de •-oodwill van het Bossche publiek. Daarbij heeft een N.V. die Wilhel mina f. 50.000 had geleend, dit be- dra? nu op korte termijn terugge vorderd. Om uit de ontstane nood toestand te geraken vraagt Wilhel mina nu de ander» clubs of ze iets te missen hebben. En verder om in de komend» vergadering van het be taalde voetbal de zaak te bespreken. hun gezichtspunt hebben gewij zigd, is dat het gevaar van een door communisten en communistenvriend jes overheerst centraal-Italië veel ge ringer is geworden. De Nenni-socia- listen zyn overgegaan tot het demo cratische kamp en al hebben zy op het gebied van arbeidswetgeving en vooral van de vakbonden nog altyd innig contact met de communisten, politiek gaapt er een brede kloof tus- Isen socialisten en communisten. Men mag dus verwachten, dat na de verkiezingen voor de gewestelijke parlementen ook in centraal-Italië het bestuur in handen zal komen van dezelfde regeringsparty en die ook in Rome zetelen en dat de com- 1 Boerderij moet wijken voor huizen De aan de gemeente Wassenaar in eigendom toebehorende boerdery „Eykenstein" met bijbehorende gron den, gelegen aan de Oostdorperweg, is verpacht aan de firma A. Binnen- dyk, Oostdorperweg 140. Een belang rijk deel van de by de boerdery be horende grond is nodig voor de uit voering van een plan van de Wasse naars e Bouwvereniging voor 217 wo ningen, waarover binnenkort een voorstel aan de raad zal worden ge daan. Verder is de verpachte grond nodig voor het maken van een verbin dingsweg tussen het uitbreidingsplan zyiwatering en de Oostdorperweg. In verband daarmee werd het wen- seiyk geacht op korte termyn de vrije beschikking te krijgen over d vrije beschikking te krygen over de bedoelde gronden. Onderhandelingen met de firma Binnendyk hebben er toe geleid dat deze firma zich bereid heeft verklaard wat het land betreft per 31 december, en wat de opstal len betreft per 1 mei 1965 de pacht te beëindigen wanneer de gemeente een schadevergoeding betaalt van f 73.915. Burgemeester en wethouders achten deze voorwaarde redebjk en stellen de raad voor een krediet voor deze schadevergoeding beschikbaar te stellen. munisten de oppositie zullen lyke regering te kunnen vormen (dat is die van „centrum-links") welke zy thans hebben, moest Moro by de socialisten aan kloppen en één hun ner voorwaarden was: naleving der grondwet op het stuk der gewesten. SLEUTELTJES GEVRAAGD [eerde kamer met keu- Brieven bur. v. d. blad Ino. 4624 k. enbezorgers gevraagd. (kapsalon pstraat 44, Voorschoten, [01717 - 2336. kan dame met 4-jarlg helpen aan een vrije |of klein huisje. Hoge bezwaar. I(tenm. 3 k Brieven dit blad no. 4741k. circa 2 rand. grlskantoor gevraagd. bezwaar. Soil. Doktersassistente zoekt per 15/8 '64. een zlt-slaapkamer. Brieven naar J. Midderham. Juffermansstraat 34, Oegst- geest. Gevraagd net winkelmeisje, leeftyd 16 20 Jaar. Banket bakkerij J. Dogterom, Vijf Mei plein 130-132. Tel. 33709. Zelfst. hulp in de huis houding gezocht ^voor 2^of nu of later. Geen kinderen. Centrale verw. Mevr. Philippo, Prof. Nolenslaan 5, Voorhout. Tel. (02532) 7633. 9 Te huur gevraagd woonboot klein huisje, omgeving De Kaag voor de week van 25 Juli t/m. 1 aug., of van 1 aug. t/m. 8 aug. Brieven bur. van dit blad onder no. 4669 k. a Muziekhandel W. Grünloh, urgsteeg 9, Lelden. Te koop gevr. pickups, gitaren, gram mofoonplaten 45 en 33 toeren zijnde 2e hands naaimachine. Br. bur. v. d. blad no. 14080 k Hulp voor de tuin gevraagd. Enkele uren per week of één halve dag om de 14 dagen. Leldsestraatweg 15, Oegstgeest. Wie kan dame met 4-Jarlg bur. van dit blad no. 4730 k. Met spoed te leen gevraagd kleine personenaxito met impe riaal of aanhangwagen. Van 3 t/m. 13 juli a.s. Benzlnekos- ten worden vergoed. Steunt hiermede onze actie. Schrijf zo spoedig mogeiyk aan: Actie Europa 1. 2, 3, Huizlngastraat 14 te Leiden. Een Jonge flinke huishou delijke hulp gevraagd, 01710 - 53308. Gemeubileerde woonruimte door echtp. z. k., voor tydeiyk m. vrye keuken, douche, z. m. telefoon, c.v., liefst Oegstgeest. Br. bur. v. d. blad no. 4764 k. Bekker, Joh. de Wlttstr. 37, Lelden. Tel. 53422. Academicus, b.b.h.h., zoekt rustige ruime zit-slaapkamer. in Leiden of naaste omgeving. Minnaard, Herenweg 57, War mond. Tel. 01711 - 698. Hulshoudster. Gevraagd een nette Juffrouw van middelbare leeftyd, -neenwonen teeen ee salaris. Lammenschansweg 43. Nette werkster gevraagd 2 ochtenden per Br. bur. v. d. blad AANGEBODEN Te koop „Monark" c scherm, in ui f300.-. Hugo vanaf f 297. Marynen vanaf f398 De beste fabrikaten. Deskundig advies. Vakkundige plaatsing. Gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. Zwart, Hooi gracht. Tel. 23951 - 51670. Volautomatisch wassen. De hulp 1. d. hulshouding dank vrijblijvend advle: stratie of folder: Zwart, Hooi gracht .Tel. 23951 - 51670. Kinderwagen, tevens reis- wieg uitneembaar Wordt Uw bed slecht, laat het dan overtrekken met een nieuwe damast. In een dag klaar. 2-pers. vanaf f 26.50. 1- pers. vanaf f 19.50. De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. Telef. 25958. Aangeboden goudkleurig Spanieltje, 3 J f85.—. nieuw. Financiering pio- gelijk. Te bevr.: Haarlemmer- brandhout. Te bevragen: Bos- huizerkade 4. Leiden. Telef. 30893 (01710) Aangeb. Renault Dauphlne, bj. 1958, prima motor, goede banden. Inruil auto mogelijk. Pieterskerkhof 5. Prima bad, badgelser, Bie dermeier bank, oi bewerkt kastje, W. Rijn 9, t straat. Telef. 23261. doorntrekker. Elastocorn laat pas los als de likdoorn los laat. Werkt volkomen pijnloos en vlug. Elastocorn Likdoorn pleister, 6 stuks 75 ct. Op vyr Meiplein 166, aan geboden aan dame, b.b.h.h„ een gestoffeerde kamer met medegebruik van keuken. Te bezichtigen des avonds vanaf heden tussen 5 en 8 uur. Con dities nader overeen te komen. Te koop verplaatsbare woon ark met prima scheepsmotor, slaapkamers, woonkamer en grote keuken, veel bergruimte. Geheel gemeubileerd.. Prys f7500. Maredyk by viaduct. Te koop Opel Kapltiin, bouwjaar '57. geheel ln prima toegestaan. Prys f 900. Maredijk by viaduct, woonark, onderz. toegest., met duozadel en nieuwe helm. Samen f 225. Boeke, Zoeterwoudse Singel 56. Aangeb. Commer bestel 1956, 4 zitpl., imp., verz. en bel. Bevr.: Antlllenstr. 188. Wy geven nog steeds f25.— voor Uw oude stofzuiger bij Hang- of legkasten f58. leg: 1.65 - 60 - 40 cm., 5 plan ken hang: 165 x 50 x 54 c scooterryschooi veg 16, Zoeterwoude. Telef )1710 - 32827. Rijschool Irene geeft de i 10 autorijlessen ve B« jl-2675! 01729-286. Heeft een feestje? verhuren serviesgoed, glas, 1 Te koop Opel Kapltiin '54. tegen elk aannemelijk bod. Na 19.00 uur. Pr. Beatrlxlaan 38, Oegstgeest. tel. 51119.. koop gryze kinderwagen. Vyf Meilaan 116. ciering. Garage Stol, Lange- bll- Garage Stol Langebrug 91 Dauphine 1958 niet scbulf- dak. prima staat, door Inruil f 1600. Garage Stol, Lange brug 91. Dauphlne 1959, met schulf- dak, door inruil f 1700. Garage Stol, Langebrug 91. bevragen: Zijloord - kade 32, Leiderdorp. Te koop buitenboordmotor, 2 cil., 5 p.k., merk Johnson. igen, zwart, hoog Timorstraat 16 a. Net persoon, 41 jaar, om de week 's morgens vry, b.z.a. voor bijverdienste. Onverschil lig wat. Brieven bur. van dit Te bevr.: P. Mulc straat 14, Leiden. Jongeman biedt zich aar voor de zaterdag. Bestelwerk. vrije zaterdag. Rijbewys BE. 1U koop. Morgen al thuis? Bel dan vóór 6 i - 120705 en 's avonds 863977. Krediet tot f4000 vo koop aflossingen. Postbus 1083, Rot- chinebedrljf, Breestraat 171. bergmeubelen, len - llng. Morsstraat 58, Moderne schoorsteenklok- ken! De grootste keuze (150 Zéér Interessante pryzen. Reeds voor 19.75 een elek trische schoorsteenklokl Pret tige bediening. 100 procent goede voorlichting t_ garantie. Uurwerkkliniek Gort- huis. Alléén Lage Ryndyk 8. Te koop vitale Mobylette en scooter. N.S.U. Prima, ln uitstekende staat. A. W. H. Mey, Lindelaan 29, Leiderdorp. 01710 - 32716. Te koop Opel Oympla, bj. '53 f375.—. Motorisch prima. Telef. 01710 - 33928. gelijk. Mariënpoelstraat partij vogelkooien H i. Ook afzonderiyk te koop. Zoeterwoudse weg 96. V.W. Pick-up, 1957-'58, met garantie, in prima staat. Ga rage Rijsbergen, Maresingel 64. Aangeb. Renault 4, leuk wagentje. Prijs f 175. Ook ge negen te rullen voor brom fiets. 2de Gortestraat 64. Aangeb. versnellingsbak en cardan van Opel Blltz .bouwj. 1957. Tevens 5 banden 800—16. Alles ln goede staat. 2de Gortestraat 64. Singel) K.B. projector (Volgtlan- der), 12 Volt, 100 Watt (laag- heldssand. 27 35 6.95, 7.95. Leren slippers 36 39 7.95, 40/46 8.95. Herenslippers en sandalen met voetbed v.af 14.95. Met Zilverzegels. Schoen- handel „Brabant", Noordelnde 36, Telef. 31287. Wegens aanschaffing gro- ngeboden 4-pers. zeer goede staat. Tel. 01710 - 23461. Kan achter elke auto. Dwergteckeltje. 2H nind. Reebruin. Kampioensafstam- mlng. f65.-. Telef. 070 - 725793. Aangeb. kinderwagen 15 gld. box^ 5 gld. Antillenstraat 56, Eet hoeken, slaapkamers, Windsorstoelen, hanglegkasten theemeubelen, dressoirs, 2- pers. ledikanten, matrassen, schuiftafels, kloostertafels. fornuis, geiser, bekledingsstof- fen. Pluym. Hooigracht. Telef. filter. doelmatig voor tuinderij of aannemer, op lorrie gemon teerd. Te bevragen: Noordeln- deplein 8 A, Lelden. Tel. 26310 Lelden. Te koop aangeboden kon(|n met 5 Jongen, event, met hok. Vraagprys f30.-. HaarLstraat 246. Te koop z.g.a.n. aanliang- motor. Evlnrude. 5Va p.k. 1963 Slechts enkele uren gelopen. Julius RöntgenstTaat no. 5. Eet nu stoof- en bakpallng vanaf 2.50 per y2 kg. Schol, schelvis, kabeljauwmoten 1.40 p. 1/2 kg. Gepelde garnalen p. 100 gr. f 1.25. v. Wijk s vishan del. Janvossensteeg 54. Telef. 20169. per kg. Nieuwe zoute vis f 1.25 per V2 kg- Kelen en lippen 90 ct. per 1/2 kg. Pyne nieuwe bokking en haring 35 1 Avonds Te koop luxe stalen motor kruiser. 8.15 x 2.80, 5 slaap- flaatsen. Prima onderhouden. 21.000. Tel. 020 - 52.6.14. Renault Ondlne 1961, kleur beige, led. bekleding, schuif- dak en accessoires. Elk desk. onderz. toegestaan. Te bevr.: Hugo de Grootstraat 10, Al phen a/d. Rijn .tel. 01720 - 2568 s Avonds na 7 uur en 's zater dags de gehele dag. Leldato-stand aangeboden door omstandigheden. Brieven bur. van dit blad no. 4556 k. Warm gebakken lekkerbek- Vette makreel, ct. Van WIJk's vishandel. Jan vossensteeg 54. Tel. 20169. Zoekt u niet verder, wy v.THKiki-n pantalons, colberts en kostuums. Brieven bur. v. d. blad onder no. 14095 k. Te koop Opel Rekord 1957, tegen elk aannemelijk bod. Te bejnragen^ Spleghelstraat 45, Te koop Opel Kapitön '56. Ziet er prima uit. Prys f1550 1956. Renault Fregate 1956. Herengracht 1, Warmond. T 01711 - 406. Van Delft kinderwagen, nieuw, aangebode: "^.ar. -u_.raat Ryn. Koopje. Door omstandighe den te koop aangeboden een ruime 5-persoons tent com pleet, type Walker, als nieuw. Van Beek, Mauritsl. 2, Oegst geest. Tel. 51032. DIVERSEN 'olledlge genezing ge garandeerd. Spleghelstraat tel. 34859 Spreekuur van 7-8 uur na hulsbehandeling vanaf 10 cent. Vraag monster. Telef 21766. Lelden. Zwakte na ziekte? Schlef- fer's Bloedwijn helpt byzon der snel! Bevat aktlef-lecithl- ne. vitaminen en mineralen. Werkt blovitaal. Bij apothe kers en drogisten. Tegen hoge beloning terug te bezorgen: Gerard Douplantsoen 31, Voorschoten. Boven garage Tel. 01717 - 4607. overleg. Brieven blad onder no. 47ou k. Collectrlee Ned. Staatslote rij, mevr. M. E. Abbenhuls, 66, tel. 53504. opend. De nieuwe vi begint maandag 6 juli WIJ verhuren klapstoelen gemakkelijk opsti ?eld, Haven 11. Te Gaat u met vakantie, huur Bij ons uw tent, luchtbed, veldbed, slaapzak, gas. tafel en stoel. Buitensporthandel: R. Breedeveld, Haven 11, Lei achter bagagepunt. opklapbare luifel aan een kant. Blnnen- tent 2 x 2 m.. kuipgrond«ll. Gewicht 17 kg. f 199.50. Breedeveld. Haven IVonlngTull. Vry beneden- Mareslngel. Haarlemmerweg, Woningruli. Aangeb. boven woning, 4 kamers, keuken, by- keuken en balkon. Centrum stad. Gevr. heel huls met 3 kamers en tuin. Byv. Pro- Wonlngruil. Aangeboden heel huls. in ruil voor klein benedenhuis, ln Lelden of om geving. Brieven bur. van dit blad onder no. 4719 k. fiidr-"'"^™1'-'' Aangeboden 3-k. )C 1-k.flat of heel hulB, ho gere huur geen bezwaar. Brie ven bur. v. d. blad no. 4736 k. Aangeboden moderne 4-ka- merflat. Prof.wijk. Leiden. Gevr. tenminste 5-kamerwo- nlng. Leiden of omgeving. Hogere huur geen bezwaar. Br. bur. v. d. blad no. 4747 k. oningruli. Aangeb. heel Morskwartier, zonnige huis. 5 kamers, keuken, voor groter huis met tuin, ge schikt voor kamerverhuur. Genegen stoffering men. Brieven bur. onder no. 4734 k. en niet duur BRAADSTUKKEN f2.-— per H kg. BOTERMALSE KIPPEPOELET voor heerlyke soep, f 1,75 per kg. Braadkippen ,2-— I Poularden f2.A Hele soep- braadkippen 1 f 1.25 p. kg. Z KIppe- maagjes f 0.75 'J Kippelever f 2 25 Alles p. Deze kippen zyn vers uit eigen slachtery POELIERSBEDRIJF OUDE RIJN 11 - TEL. 32510 hoek Faam LEIDEN Tarief „SLEUTELTJES" 1—20 woorden l30 woorden 11.35 f2AW (een woora uoogstent 12 let ters) Bewysnummer fO.ll» extra Toezending nummer» brieven f0.30 meer. „Sleuteltjes' dens gebrek worden oehou- an plaatsruimte blad Aangeb. 3-kamerflat (Vivaldl-,

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17