Rijnsburgs bloemencorso gaat 1 augustus rijden Bloemenexpositie iv Leidse Burgerzaal Nederland en België wijzen verdeling van Juchtvaartkoek" af Wetenschap zit nog met Planta-raadsel Politie lieeft thans signalement tipgever Nederlandse zending heeft een primaire verantwoordelijkheid LE1DSCH DAGBLAD DONDERDAG S JULI 1964 Veertien praalwagenstien muziekkorpsen Rotterdamse ruiters zullen voor een demonstratie paardrijden zorgen. Ook zal hier het Nederlands kampi oenschap voor rijpaarden worden Praalwagens De volgende praalwagens zullen in het corso meerijden: Rijnsburgs Kleurenpalet (3) (gezamenlijke kwe kers van Rijnsburg e.o.); Roos der Liefde (6) (gezamenlijke kwekers van Noordwijkerhout en De Zilk) Zomerweelde (9) (buurtvereniging 't Centrum. Rijnsburg)Kleurenhar- monie (16) (Coöp. Raiffeisenbank Rijnsburg)Onze Driekleur (18) (handelaarsvereniging Rijnsburg) Oranjefeest (21) (buurtvereniging Irissenstraat, Rijnsburg)Herfst tinten (24) (buurtvereniging Kanaal straat, RijnsburgRhapsody in Blue (26) (buurtvereniging Brouwerstraat Rijnsburg)Kleurenpracht (28) (per soneelsvereniging Flora); Boerenbont (30) (buurtvereniging Sandtlaan, Rijnsburg)Gemengd zomer boeket (33) (Sportvriend Wout Bergers, Leiden) alsmede drie reclame-praal wagens. (Van één onzer redacteuren) Het Rijnsburgse bloemencorso zal zaterdag 1 augustus door Rijnsburg. Oegstgeest en Leiden trekken. Op het ogenblik zijn in geschreven 14 praalwagens en 22 luxe auto's. Tien muziekkorp sen zullen de kleurige stoet begeleiden. Het sortiment bloemen is dit jaar buitengewoon groot docr het zeer gunstige voorjaarsweer. Na afloop zal in Rijnsburg een taptoe worden gehouden. In de Burgerzaal van het Leidse currerende" activiteiten zullen wor- stadhuis wordt van 29 juli tot en met den georganiseerd. 2 augustus een bloemententoonstel- j Voor het raadhuis in het bloemen- dorp zal een tribune worden opge- gehouden. Hiervoor vooral orchideeën, gebruikt. De Rijnsburgse veilingver eniging Flora levert in deze exposi- I onder belangrijk aandeel. Ook zal er een tropische plantenhal te zien 7-Ün, die wordt verzorgd door de Hortus. De planten, die hier worden .tentoongesteld, zijn dermate kost baar, dat zij voor f 100.000 zijn ver zekerd. Dr. W. Drees, oud-minister-presi dent, zal het bloemencorso vrijdag middag 31 juli om 5 uur in Flora in Rijnsburg openen. De heer G. J. Kirsch, die dit jaar voor de tiende keer het corso heeft ontworpen, heeft het de naam .Rijnsburgs Kleu renpalet" gegeven. Nadat dr. Drees het corso heeft geopend, zal het vrijdags van 6 tot 11 uur en zaterdags van 10 tot 12 uur voor het publiek te bezichtigen zijn. De wagens worden niet, zoals vorige jaren, in de veilinghal van Flora opgebouwd, maar in een grote tent, die het comité heeft gehuurd. Flora is met de verbouwing bezig en bovendien is de aanvoer van bloe men zo gestegen, dat er geen ruimte meer voor de praalwagens is. De tent is 30 meter lang, 15 meter breed en 5 meter hoog. Hij is gisteren op geslagen. Dit jaar zal een proef worden ge nomen met personenauto's, die een aanhangwagentje trekken. Dit wa gentje is dan een minatuur-praal- wagen. Als de proef slaagt, zal dit volgend jaar op grote schaal worden toegepast. worden bouwd, die plaats bied aan 700 per- Vanaf deze tribune, waarop meer 100 genodigden zullen plaatsnemen, kan men zowrel het corso als de taptoe gadeslaan. De Jury, die de praalwagens en de luxe auto's zal beoordelen, bestaat dit jaar niqt alleen uit bloemenhan- Tapt oe De taptoe, die na afloop op het plein voor het Rijnsburgse raadhuis door drie korpsen zal worden ver zorgd, is georganiseerd in samen werking met de Oranjevereniging en de plaatselijke buurtverenigingen. Tijdens de „bloemenweek" is Rijns- burg versierd met bloemen en de straten zijn verlicht. Met de VVV's van Noordwyk, Katwijk en "Leiden Is overeengekomen, dat geen „con- delaren. Men heeft Fokke Duetz de NTS en Jan Coolen van Dolly- wood bereid gevonden in de jury zitting te nemen. Bloemenmeisjes Het ontwerp voor de praal wagen ..Herfsttinten" van de Rijnsburgse buurtvereniging Kanaalstraat. (Foto L.D./Holvast) Zij zullen in de omliggende ge meenten programma's verkopen en bloemen uitreiken aan zieken, bruid jes en jonge moeders. Voor bezoekers van Flora, kopers van programma's en bezoekers van de bloementen toonstelling in de Leidse Burgerzaal zijn in totaal 150 bloemenprijzen be schikbaar gesteld. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot zal 29 juli om 3 uur de bloemententoonstelling in het stad huis openen. Deze expositie duurt tot en met 2 augustus. Voor het publiek is de Burgerzaal van 's morgens 10 tot 's avonds 11 uur geopend (zondag 2 augustus van 's middags 1 tot 's avonds 11 uur). Bejaarden hebben van 10 en 11 uur 's morgens gratis toegang. Burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg deelde ons mee, dat de zustergemeente van Rijnsburg, Geis- weid in Duitsland, om advies had ge vraagd voor het organiseren van een bloemencorso. Aanvankelijk scb/ok men erg van de hoge kosten, n nu heeft de plaatselijke autoclub f 70.000 bijeen. Hiervoor ziet Rijns burg kans, 15 praalwagens te laten rijden. Concours hippique De Bloemenweek begint op 26 juli met een concours hippique in de Leidse Hout, dat om 2 uur begint. Duitse diefjes aangehouden Twee Duitse broers van 14 en 11 jaar worden op het ogenblik in Rot terdam door de politie vastgehouden, omdat zij ervan worden verdacht ïSSïff-A?™'I tê'staan^d'at Voor ons „onaanvaardbaar". hebben gemaakt serie diefstallen in Hoek van Hol land. Volgens de kinderpolitie heb ben de twee jongens, die vrijdag van hun ouderlijk huis in het Duitse plaatsje Witten zijn weggelopen, van bad- en pensiongasten geld en goe deren ter waarde van enige honder den guldens gestolen. Bij hun aan houding door de Rijkspolitie van Hoek van Holland vond men drie filmcamera's. twee werphengels, films, gevulde portefeuilles en vele tientallen andere artikelen. Van de ouders heeft de politie tot nu toe nog niets gehoord, ondanks nasporingen via Interpol. De Franse, Italiaanse en Duitse luchtvaartmaatschappijen hebben in Brussel opnieuw geweigerd aan de KLM een zodanige aandeel in het to tale verkeer van de „Air Union" toe gezonde ontwikke- von I van Nederlandse nationale va" maatschappij mogelijk is. Niet alleen voor de Nederlandse onderhande laars. maar ook voor de Belgische was het voorstel „onaanvaardbaar", dat vertegenwoordigers van de „Gro te drie" van de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap indienden ter verdeling van het to taal te verrichten luchtverkeer, in dien de nationale luchtvaartmaat schappijen van de „Zes" tot nauwe samenwerking in de „Air Union" zou den komen. De kwestie van de „quota" was het enige agendapunt voor de besprekin- In Indonesië Na vrijsprekend vonnis De Planta-affaire is na de jongste uitspraak van de Hoge Raad gerech telijk gezien van de baan, mvar voor de wetenschap is en blijft het een mysterieuze zaak. De dire* tie van Van den Bergh en Jurgens N .V. heeft nu de zaak niet meer subjudice is gistermiddag een en ander uit de doeken gedaan. Uit het onderzoek is wel duidelijk geworden, dat de plantamargerine met de anti-spat-stof M.E.-18 niet de veroorzaker is geweest van de ge ruchtmakende jeukziekte. Maax ook is komen vast te staan, dat er sta tisch wel verband bestond tussen het gebruik van Planta-rood, die in augustus 1960 in de handel was en het optreden van de veelal lastige en 5 gevaarlijke blaasjes. Of, zoals Mysterieuze schot in Bunnik De officier van Justitie in Utrecht, mr. W. H. Overbeek, meent dat alle mogelijkheden inzake het onderzoek naar de mysterieuze aanslag op de Utrechtse gymnasiast nog lang niet zijn uitgeput. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. In het middelpunt staat daarbij het motief, dat de dader voor het lossen van het schot kan hebben ge had. Uit Bunnik wordt vernomen, dat de Rijkspolitie het signalement heeft i verspreid van de tipgever, die bij de Utrechtse politie aan het bureau "Tolsteegbrug aangifte deed. Men is ervan overtuigd, dat hij veel te ma ken heeft met de aanslag op Rudy Beets. Het zoeken is naar de eiger ar van een rode bromfiets, waarschijn- __^lijk een Kreidler. De man zou onge- veer 40 jaar oud zijn, 1.80 tot 1.85 "lang, met een blozende gelaatskleur on blond achterover gekamd haar. De gewonde gymnasiast is in de loop van het onderzoek en naarmate hij zich meer details herinnert, tot de verklaring gekomen, waaraan men dit signalement kon ontlenen. Hij *as in ieder geval een lange man, zo meende hij, die een ietwat „nozem achtige" indruk maakte. Onafhan kelijk van zijn verklaring is ook de indruk van de politieman, die de tip gever sprak in de nacht van de aan slag. De rijkspolitie in Bunnik heeft gis teren in „Het Wapen van Bunnik" verschillende mensen ondervraagd in verband met een anonieme tip. Vol gens deze tip zou de gezochte zater dagavond de bar bezocht hebben van „Het Wapen van Bunnik". ,Maar noch de hoteleigenaar noch de bezoekers van die zaterdagavond hadden een hou vast aan dit signalement. Evenmin had men succes met de ondervraging van voorbijgangers op de plaats, waar geschoten is. De vondst van een kapotte bromfiets in de bossen van Rhynauwen moet niet opzien barend worden genoemd. Men heeft al meer van deze wrakken in strui ken gevonden, terwijl bovendien het meisje Gerrie Floor blijft volhouden dat de twee mannen, die zij in de nacht van de aanslag heeft gezien met de bromfiets verdwenen in de richting Utrecht het na drie jaar onderzoek in het rapport aan de rechter-commissaris kwam te staan: „Personen, die Plan ta-rood aten, hadden een grotere kans exantheem te krijgen dan per sonen. die geen Planta-rood aten". Andere factor Dat betekent, dat er behalve de toevoeging van de nieuwe emulgator een andere factor in het spel moet zijn geweest, die het optreden van de ziekte mogelijk maakte. Hoe groot het aandeel van Planta in deze on gezonde samenwerking geweest is, is niet te zeggen. Zelfs is juridisch niet waterdicht te bewijzen, dat Planta een rol in het geheel heeft gespeeld. Voor de Rotterdamse rechtbank, voor het Gerechtshof in Den Haag en voor de Hoge Raad was dat telkens voldoende grond om tot buitenver- volgingstelling te besluiten. Maar de wetenschap blijft nu zit ten met de vraag wat dan wel die geheimzinnige oorzaak mag zijn ge weest, die samen met de emulgator de narigheid heeft gezorgd. Zes honderd vrijwilligers in Nederland en daarbuiten hebben na het uitbreken van de ziekte margarine met M.E.-18 gegeten. Onderzoekers hebben hele flesjes van het goed gedronken. Vol doende om vijfhonderd pakjes spat- vrij te maken. Zesvoutl de beruchte stof bevat dan hier in 1960 het geval was in al die gevallen gebeurde er niets. Men is er bij het onderzoek niet in geslaagd de ziekteverschijnselen van augustus 1960 te reproduceren, hoeveel Planta Ook by de Unilever acht niet uitgesloten dat de margarine iet met de ziekte te maken had, maai onderschrijft daar natuurlijk het oordeel van geleerden en rech ters dat noch van rechtstreekse ver oorzaking noch van schuld sprake kan zijn. Wat de openbare discussie betreft wordt de zaak dus met een vraagteken gesloten in de labo ratoria gaat men door met het zoe ken naar een oplossing van dit raad sel. Van de gedane uitkeringen (f. 1,2 miljoen) heeft men geen spijt. Er moest toen iets voor de slachtoffers worden gedaan! De Generale Synode der Neder- kingen gemaakt. Aan het eind daar- landse Hervormde Kerk besprak gis teren de jaarverslagen 1963 Raad voor de Zending der Neder landse Hervormde Kerk Gereformeerde Zendingsbond. Het jaarverslag van de hervormde ding vermeldt, dat de Nederlandse zending haar arbeid in Indonesië als een primaire verantwoordelijkheid blijft beschouwen, niet op grond een in de geschiedenis gewortelde ge- voeisbinding, maar wegens het feit dat slechts weinig andere zendingen dan de Nederlandse zending daar een substantiële verantwoordelijk heid op zich nemen. Voorlopig zullen verdere nieuwe taken in Indonesië dan ook voorgaan bij die in Afrika. Gehoopt wordt, dat eind 1964 weer meer dan tien Nederlandse zendings arbeiders in Indonesië zullen werken. Daarna kwamen aan de orde de nota van de Nederlandse Zendings raad en de oecumenische Raad van Kerken over de oprichting van een oecumenisch-missiologisch instituut. Gedacht wordt aan een inter- en para-universitair instituut, dat zich bezighoudt met fundamentele studie op beide gebieden, die zo nauw sa menhangen. Over de plaats van ves tiging is nog geen beslissing geno gen, die in het nieuwe gebouw van het Belgische ministerie van Buiten landse Zaken werden gehouden over de oprichting van de „Air Union" en die werden bijgewoond door twee af gevaardigden van elk der zes rege ringen en één afgevaardigde van de Air France, Alitalia, Lufthansa, KLM Sabena en Luxair. Reeds op de vorige vergadering over de „Air Union", die begin vorige maand in Brussel werd gehouden, was opnieuw duidelijk geworden dat de verdeling van de „luchtvaartkoek" tussen de zes landen en hun natio nale luchtvaartmaatschappijen het voornaamste struikelblok zou vor- Het voorstel van de „grote drie" Frankrijk, Italië en de Duitse bonds republiek kwam er op neer, dat zij willen reserveren, n.l. 70% terwijl de rest zou moeten worden verdeeld tus sen de luchtvaartmaatschappijen van de Benelux, waaronder dus de KLM en de Sabena. De Nederlandse delegatie sprak echter bij monde van voorzitter Spie renburg, de vertegenwoordiger bij de Europese gemeenschappen in Brus sel, het „onaanvaardbaar" uit. Wat Zo zullen de Eurowoningen er uit zien. waarvoor de heer D. van der Kwaak, lid van Ged. Staten van Zuid-Hollandde eerste paal sloeg in de gemeen te Alkemade en waarover wij gisteren reeds uitvoerig schre ven. Ook in Leiden. Leiderdorp en Oegstgeest. evenals de Rijn streek. zullen deze Eurowonin gen binnenkort worden ge bouwd. De woningen zien er zeer aantrekkelijk uit. de KLM betreft houdt het voorstel te weinig rekening met de realiteit. Ook de vertegenwoordiger van de Sabena wees het voorstel af. Het is zeker, dat de genoemde 70 procent voor de drie grote landen meer is dan zjj binnen de eerstvol gende jaren ook werkelijk zullen kunnen vervoeren. Het probleem is vooral dat maatschappijen zoals Al italia en Lufthansa, die kleiner zijn dan de KLM, verwachten dat zij veel groter zullen worden. Nederland zegt: de KLM was al groot toen die andere twee maatschappijen (van landen die de oorlog hebben verloren zou men er wel eens bij mogen voe gen!) nog klein waren. Wij willen wel een zekere achter uitgang van onze nationale luchtlijn aanvaarden maar niet zoveel als thans wordt voorgesteld. De deskun digen zullen 21 juli as. weer te Brus sel, deze keer in het kasteeltje Her- toginnedal, bijeenkomen. Dan zal ieder officieel zijn mening geven over het nieuwe voorstel. Nederland zal het zeker niet aanvaarden. Dit bete kent dat men nog steeds rekening moet houden met de mogelijkheid dat Air Union niet zal doorgaan of mogelijk een Air Union van vijf lan den zal worden. Advertentie de zending, pleitte sterk voor zulk een instituut. De synode besprak hierna het concept-geschrift over het hervormd-gereformeerd gesprek dat op verzoek van de Raad van het Verband met andere kerken werd opgesteld door dr. C. P. van And el, hervormd predikant te Utrecht. Het geschrift brengt verslag uit van de besprekingen, die hebben plaats ge had tussen de afgevaardigden van de synodes van de Nederlandse Her vormde Kerk en de Gereformeerde Kerken.De Hei-vormde Kerk en de Gereformeerde Kerken worden ge zien als twee loten van één stam. Deze gemeenschappelijke achter grond heeft geleid tot gemeenschap pelijke inzichten over zeer wezen lijke punten in het kerkelijk leven. Het verschillend gerichte kerkbegrip van de twee kerken geeft aanleiding tot een verschillende visie op de ta ken van de kerk. Sprekende over de functie van het belijden stelt het geschrift, dat de gereformeerden zich moeten hoeden voor het formalisme, dat de belijde nis in feite krachteloos maakt. De hervormden zullen ervoor moeten waken, dat zij terwille van de actua liteit niet de gemeenschap met het verleden verliezen. Het geschrift legt er de nadruk op, dat gezocht zal moeten worden naar mogelijkheden om het streven naar toenadering en de wil tot éénheid tot uitdrukking te brengen. Gedacht wordt aan sa menwerking op diakonaal terrein en vooral in het maatschappelijk werk, Ook dient onderzocht te worden langs welke wegen men kan komen tot kanselruil. Dr. E Emmen leidde de bespre king in. Hij zei dat de bedoeling dat de kerk- stelde dr. Emmen voor dit stuk te doen uitgaan als handreiking van de Raad van het Verband met an- hiermee akkoord. Bjj de rondvraag stelde ds. A. B. Bekus de vraag hoe het staat met de openstelling van het predikants ambt voor de vrouw. De praeses ant woordde, dat een aantal classicale vergaderingen aan het Moderamen over deze zaak heeft geschreven. In de novembervergadering van de sy node zal de zaak waarschijnlijk aan de orde komen. EM top-punt van hollandse helderheid! MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 1 Juli Goudsbloemen 28-31, Statlce 90-105, Engelse Iris 100- 135, Phlox 45-58, Segetum 38-48, Go- detia 100-115, Ixia 40-55, Erlgeron 65- 69 per bos, Div. Anjers 14-20, Roblnette 12-14, Charm 9. ColvUlel 7.50-8.50- 8-14, Gerbera 18-24, Gladiolen: Life Flame 16. H. v.d. Mark 23. Gold Dust 22 per 100. TER AAR, 1 Juli kassnij bonen 1-1.25. id. B 75-95, ld. stek 25-65, Meer steun van de Ver. Staten voor Cyprus De bijzondere vertegenwoordiger van de Verenigde Naties op Cyprus Galo Piaza, heeft gisteren in het presidentiële paleis in Nicosia een particulier gesprek met generaal Grivas gehad. Volgens een V.N.- woordvoerder had Grivas het zijn taak genoemd de Verenigde Naties te helpen. Hij had grote bewonde ring voor de V.N.-strijdmacht en de wijze waarop zij haar taak vol brengt. Het was het eerste contact tussen een V.N.-functionaris en generaal Grivas, die omstreeks 12 juni in het geheim naar Cyprus was gekomen. De Turkse premier, Ismet Inönü, heeft gisteren een onderhoud van bijna twee uur met president De Gaulle gehad. Na afloop verklaarde hij, dat hij de Franse president had verzocht zich zoveel mogelijk voor de verschillend® aspecten van het conflict om Cyprus te interesseren en zonodig zijn gezag te gebruiken om een oplossing te bevorderen. De premier zei echter dat hij hiermee geen officieel verzoek om bemidde ling had bedoeld. Beiden waren het eens over de noodzaak van spoedige vrede op het eiland en een duur zame oplossing voor de meningsver schillen. Amerika heeft zich bereid ver klaard zijn bijdrage in de kosten van het V.N.-ieger tijdens de tweede periode van drie maanden op Cyprus te verhogen van twee miljoen tot 2.300.000 dollar. Ierland zal zijn contingent militairen op Cyprus met '10 man vergroten tot 1.050. President Makarios van Cyprus zal met het oog op de toestand in zijn raden stof krijgen ter voorbereiding I land niet naar de Gemenebestcon- van de besprekingen met de gere- ferentie in Londen gaan. Hij laat formeerde kerken. Uit de synode zich vertegenwoordigen door de werden daarna verschillende opmer- ministers van Buitenlandse Zaken Drs. Zijlstra ligt niet wakker om de grondprijzen Drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond, ligt niet wakker als een boer bij de Reeuwijkse plassen kans ziet zijn grond voor f 32.000 per hectare te verkopen. Grond krijgt in een andere bestemming dan de landbouw nu eenmaal een grotere waarde. Hij vindt het alleen jammer dat de boer die hogere waar de niet altijd in handen krijgt. Daarom verdient het naar zijn me ning aanbeveling dat boeren die we ten of vermoeden dat hun grond bestemd is voor stadsuitbreiding, we gen- of havenaanleg of recreatie, hun belangen laten behartigen door een vertrouwensman, die inzicht in de markt moet hebben. De grondprijs was één van de on derwerpen die drs. Zijlstra vanmor gen in zijn openingsrede op de al- Winschoten aansneed. Hij beschouw de de inflatie als een heel belangrijke oorzaak van de stijging der grond prijzen. Uit pas bekend geworden cijfers, blijkt dat de grond prijzen in het tweede half jaar van 1963 niet noe menswaard zijn gestegen in verge lijking met het eerste half jaar. Ge middeld zijn ze sinds de afschaffing van de wet vervreemding landbouw gronden met ongeveer vijftig pro cent omhooggegaan en thans is in bepaalde gebieden eerder een daling dan een stijging te constateren. en Justitie en door de hoge commis saris in Londen. Het Turkse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft besloten dat nog 200 Grieken het land moeten verlaten wegens staatsvijandige 1 aantal 120. peulen 1.65- 5 kapucijners 75-90, krombek- doppers 95-1.05, stamprlnsessenbonen 10-12, uien 10 alles per kg, sla 1 13- 17, ld. B 4-9, bloemkool A 31-43, ld. B 19-26, ld. C 12-18, komkommers 10- 13. alles per stuk. bospeen 26-35, ld. B 16-19, boskroten 11, bosuien 6-12, sel derij 6-9 alles per bosje, tomaten A aardbeien 45-49, ld. afw. 22-29 per doosje. Bloemen: Agaratum 70-90 per bakje, Begonia's 15 p. st. Exportveiling tomaten 2.60-5.40 per bakje van zes kg. komkommers 14-32 p. st., komkom mers krom 19 per kg. BOSKOOP, 1 Juli Butterfly 100- 160, Duisburg 220-190, Roselandla 50- 45, Gemengd 54-51, Newyorker 480-400- 220, White Butterfly 340, Pink Sensa tion 420, Vierlanden 220-120, Mardy Graz 120-60, Offmann 52-36, Else Poulsen 85-46, Sweetheart 90-85-150, Nymph 240-150, White Jewel 120, Anne 22. Lupinen 6-8, Centaurea 13-1' KATWIJK AAN DEN RIJN. 1 Juli Groenteveiling: waspeen per kist Al 8.20-10.10, A2 3.70-9.30. BI 10.50-11.80. bospeen per 100 bos 149-55. ld. 2 27- 42. bloemkool per 100 st. Al 27-44. A2 13-21, sla per 100 st. 1 8.70-16.40, ld. 2 1-10.60, andijvie 15-20, kroten per 100 in ,r 2-4.70, prei Al irber 10-12, spitskool 5-43, uien 15-21, sla 11, zllverulen per 1<X bos 6, prlnsessenbonen per kg 1 40 1.60, snijbonen per kg 1 1.35-1.40, ld. 2 85-1.15. blauwschokkers per kg 1.05- 1.10, tuinbonen 31-33. selderie per 100 bos 7-8, peterselie per 100 bos 7-10, krulpeterselle per 100 bos 10-11, aard- 6000 bos, bloemkool 6000 st. sla KATWIIK Zuster Ouwehand gehuldigd Zuster J. HL Ouwehand, wijkver pleegster van het Groene Kruis in Katwijk, is gisteren in het bureau aan de Zeeweg op bijzonder hartelij ke wijze gehuldigd omdat zij ÏZH jaar in de vissers- en badplaats werkzaam is. In welgekozen bewoordingen heeft de voorzitter van het Groene Kruis, de heer B. G. Lammens, de jubile rende zuster gehuldigd en haar ver diensten voor de vereniging geschetst In Katwijk heeft men in die pe- kon bieden en heeft dat steeds" met grote plichtsbetrachting gedaan. Als blijk van waardering kreeg de ju bilerende zuster een geschenk onder

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13