Spurtzege ANQUETIL na kwelling van Restefond... TOUR IN CIJFERS Kleine Tour LEO VAN DONGEN UIT DE STRIJD ONMENSELIJK KRANTENBEZORGERS Grote verrassing van Aphrodite (Heskes) WIMBLEDON Margaret SMITH in halve finale tegen Billy Jean Moffitt Oogerichl 1 maart 1860 Woensdag 1 juli 1964 Vierde blad no. 31300 Scliulte vol vertrouwen feWPFv.i!TCiEK0M5T-1get167l(lrv-1iuff t de vooravond vol vertrou wen. „In de bergen moeten wij na tuurlijk even afwachten wat het wordt, maar op het vlakke kunnen wij iedereen aan. De buitenlanders vermoeden al dat wij met een ver rassing komen, want er wordt me voortdurend gevraagd of wij werke- lijk zo sterk zyn." Schulte voor de Franse Skuulte heeft de concurrentie niet al te veel verteld. „Het zijn allemaal mi litairen, die nog niet veel ervaring hebben De Nederlandse ploeg is als volgt geformeerd: Henk Cornelisse, Gerben Karstens (Leiden), Nico Lute, Hen- ny Peters, Jan Pieterse, Cor Schuu ring, Coen Visser en Bart Zoet (Sassenbeim). HENGELSPORT Viscollege „De Zinker" heeft zijn tweede wedstrijd gehouden Ringvaart ter hoogte van Oude We tering bij de Stalen. Er leden deel, van wie 5 i schaal brachten, welke na gewogen en gemeten te zijn terug werd gezet. De uitslag luidt: 1. H. van Gent 3 st. 1250 gram. 2. C. Willemse 4 st. 400 gram. 3. W. de Wit jr. 5 st. 265 gram 4. W. de Wit sr. 5 st. 260 gram. Ch. Joh. de Wit 3 st. 250 gram. HONKBAL Het Nederlands honkbalteam heeft gisteravond een in het Haarlems honkbalstadion gespeelde wedstrijd tegen „Shape" (in Frankrijk gele gerde Amerikaanse militairen) met 10-6 gewonnen. Jacques Anquetil heeft in de etappe over de verschrikkelijke Restefond door een spurtzege op de sintelbaan van het knusse stadionnetje van de A C Monaco een minuut van zijn ach terstand op Bahamontes en Poulidor kunnen inlopen. Na bijna 240 km fietsen langs afgrijse lijk diepe afgronden, over een smal en stijl gei tepad tegen de hoog optorenende Restefond en geteisterd door een ondraaglijke hitte, had de Fransman nog voldoende reserves over om de laatste ronde in het stadion, waar slechts een handvol Monegasken en vakantiegangers de intocht van de helden van deze afmattende i gende dag gadesloeg, een scherpe eindsprint uit zijn vermoeide benen te persen en de ver woed tegenstribbelende Tommy Simpson van de zege af te houden. Pe anynfe».FRANKR.-iQ'efcgoai<m-iiuff Het was het onverwachte einde van deze rit over de cols van de Alpen en de maritieme Alpen naar het prinsdom Monaco, waar een groot aan tal uitgeputte renners maar net op het nippertje aan de valbijl van de tijdslimiet ontsnapten. Onder hen waren Jan Janssen en de Televizieren Rik Wouters, Piet van Est, Cees Haast en Jo de Haan. Voor Leo van Dongen echter was het zwaard te scherp. Hij kwam ver na sluiting van de laatste controle binnen en werd uit de strijd genomen. Veel eerder hadden Ab Geldermans en Jo de Roo, Henk Nijdam en Piet Damen de finishlijn overschreden, zodat de vrees van de Nederlandse kolonie, dat een groot deel van onze jongens niet op tijd binnen zou zijn, gélukkig niet bewaarheid werd. Gezien tegen de achtergrond van deze unaniem als inmenselijkbetitelde rit was het resultaat van de Nederlanders niet eens slecht te het parcours waren opgenomen. Een dergelyk lange uitloop bood F hamontes geen kans om zijn winst op Groussard te conserveren. In de lange afdaling voegden zich eeds meer renners bij hem tot ten slotte een kopgroep van 24 man stond, waaruit Jimenez en Galera op het laatst het contact verloren. hamontes, onbetwist weer de sterkste in deze bergetappe had de Plaats in het bergklassement op Jimenez veroverd, maar moest met zevendetiende plaats in de etap pe tevreden zijn. Een onbevredigend resultaat na een dergelijk zware Slimme Janssen Jan Janssen vooral had lering ge trokken uit de eerste Alpen etappe. waarin hij aanvankelijk had geprobeerd zijn plaats in de klasse ring te verdedigen, maar toen had ondervonden, dat klimmen nog iets heel anders is dan spurten. Hij draaide nu soepel, zonder zich te forceren in de achterhoede mee. Bij zonder fris stapte de Ossendrechter ruim 38 minuten na Anquetil van de fiets en guitig vertrouwde hij ons toe: „Nog nooit heb ik zo'n gemak kelijke dag gehad. Waarom zou ik me forceren en dan misschien 30ste worden? Een tachtigste plaats is net zo goed voor mij als- Altig en Seis maar geen punten halen voor de Groene Trui". Het gevaar van uit sluiting door tijdsoverschrijding had Janssen bezworen door midden in een groep van 36 coureurs naar de eindstreep te rijden. Zelfs als zij de tijdslimiet hadden overschreden dan nog zou men het niet aangedurfd hebben zoveel renners tegelijk te eli- meren en daarop had Janssen ge speculeerd, Lachend trok hij dan ook zijn nieuwe Groene Trui aan en reed een ereronde langs de reeds verlaten tribunes. Duivels Het moet een duivels brein zijn geweest waaruit deze rit is ontspro ten. Waarschijnlijk heeft de man, die deze kwelling heeft bedacht nog nooit zelf op een fiets gezette*, laat staan een berg op twee wielen beklommen. De 2111 meter hoge Col de Vars na 52 kilometer ging nog wel, al was de ze Alpenreus ook al te zwaar voor Leo van Dongen, die als een der eerste loste, Piet van Est en de toe rende Jan Janssen. Op de top kwam het veld in groepjes door. die niet ver uit elkaar lagen. Jimenez was het eert boven, gevolgd door Tacco- ne, Bahamontes, Kimde, Poulot, Pi- nera, Poulidor, Junkermann, Anque til en nog vele anderen. Janssen was gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, Leiden. De uitslag van de negende etappe (BriangonMonaco 239 km) luidt: 1. Anquetil (Fr.-Geminiani) 7.26.59 met bon. 7.25.59. 2. Simpson (Gr.- Br.-Plaud) z.t. met bon 7.26.29. 3. Desmet (Belg-De Kimpe). 4. Foucher (Fr.-De Muer). 5. Poulidor (Fr.- Magne). 6. Pauwels (Belg-Remy). 7. Adorni (It.-Pezzi). 8. Mattio (Fr.- Remy). 9. Babini (It.-Pezzi). 10. Georges Groussard (Fr.-De Muer). 11. Kunde (Did.-De Kimpe). 12. Duez (Fr.-Plaud). 13. Lebaube (Fr.-Gemi niani). 14. Anglade (Fr.-De Muer). 15. Pambianco (It.-Pezzi). 16. Rostol- lan (Fr.-Geminiani). 17. Bahamontes (Sp.-Remy). 18. Manzaneque (Sp.- Pla Sanchis) 19. Poulot (Fr.-Magne) 20. Martin (Sp-Remy) allen in de zelfde tijd als de winnaar. 29. Gel dermans (Ned.-Geminiani) 7.31.11. 32. De Roo (Ned.-Geminiani) 7.35.39. 51. Nydam (Ned.-Pellenaars) 7.44.57. 56. Damen (Ned.-Pellenaars) z.t. 59. Zilverberg (Ned. Driessens) z.t. 69. Woutere (Ned.-Pellenaars) 8.05.47. 77. Piet van Est (Ned.-Pellenaars). 84. Jan Janssen (Ned.-De Muer). 91. Haast (Ned.-Pellenaars). 97. De Haan (Ned.-Pellenaars) De Nederlander Leo van Dongen (Pellenaars) werd uit de strijd geno men, de Belgen Melckenbeeck, Ver beek, Molenaers en Planckaert er Spanjaard Velez gaven op. Klassementen Het klassement ziet er na negen ritten als volgt uit: 1 G. Groussard 53.28.07. 2. Baha montes op 3.35. 3. Poulidor op 4.07. 4. Fouoher op 4.08. 5. Anquetil op 4.22. 6. Anglade op 4.23. 7. Junker - op 4.47. 8. Simpson op 5.40. 9. Lebaube op 6.17. 10. Martin op 6.35. 11. Manzaneque op 7.24. 12. Altig op 7.31. 13. G. Desmet 1 op 7.34. 14. Novales (Fr.-Remy) op 9.11. 15. Jimenez (Sp.-Langarica) op 11.7. 16. Galera op 11.39. 17. Armand Desmet (België-Naeye) op 12.25. 18. Pau wels op 12.25. 19. Adorni op 12.33. 20. Kunde op 12.54. 26. De Roo 53.45.08. JACQUES ANQUETIL een groep met Altig, Damen. De Haan. Nijdam, Wouters en Huub Zilverberg verzeild geraakt en had anderhalve minuut verloren, maar in de afdaling kwamen de meeste weer bij. Dat was niet het geval met Huub Zilverberg en Henk Nijdam die door val achterbleven. Plavond 54.32.43. 79. De Haan 54.35.40. 91. Van Est 54.52.23. Het algemeen ploegenklassement 1. De Muer 160.28.02. 2. Geminiani 160.38.44. 3 .Remy 160.54.12. 4. Kimpe 160.47.24. 5. Pla Sanchis 161.00.36. 12. Pellenaars 162.40.2} Het puntenklassement: 1. Janssen 95 punten. 2. Altig 78 punten. 3 Seis 70 punten, 4. Bocklandt 65 punten. 5. G. Desmet 1 51 punten. 6. Nijdam 45 punten. Na de beklimming van de Col des Vars en de Restefond (beide eerste categorie) en de Levens (tweede cate gorie) ziet het bergklassement er als volgt uit: 1. Bahamontes 63 punten. 2 Jimenez 45 punten. 3. Poulidor 37 punten. 4. Anglade 24 punten. 5. Taccone 21 punten. De Prix d'Orange voor de meest beminnelijke renner ging naar de Fransman Duez, de prijs voor de in telligentste naar Anquetil, die „het best zyn hoofd en benen" gebruikte. De prijs voor de meest onfortuinlijke renner werd niet toegekend. Uit het grote peloton dat zich rus tig voorbereidde op de ruim 2800 meter hoge Restefond het plafond van de Tour die dreigend in de verte zijn kale kruin in de lucht stak, demarreerde na 70 km. de Fransman Rostollan. Een wanhoops daad was de mening van de volgers, vooral toen de 23 kilometer lange klim naar de top van deze berg be- De weg omhoog leidde langs smal met kleine scherpe steen tjes bezet geitepad, dat na elke bocht eer nieuwe verrassingen bood. Diepe afgronden gaapten aan weerszijden met als afschrikwekken de voorbeelden roestige autowrakken van voorbije tragedies. Een paar ki lometer onder de top waande men zich in een maanlandschap met als door een reuzenhand kwistig rond gestrooide keistenen en tenslotte trok de karavaan tussen metershoge sneeuwvallen in een grimmig decor van onherbergzame rotsformaties over de top. Dat alles werd overgo ten door pijnlijk stekende zonne stralen, die de zwoegende renners tegen deze immense afgronden net een troep mieren naai* water de den snakken. Toen Rostollan vier minuten op het stukken uiteengereten veld was vo« geraakt zette Bahamontes de te genaanval in. Jimenez, Pou'idor, An quetil en Junkermann gingen mee in het spoor van de Spanjaard, maa hij was niet te houden en achter haalde in zijn eentje, drie kilometer onder de top, de afgematte Rostollan. Op de col lag de Spanjaard 30 seconden voor op Rostollan, 1.05 op Poulidor, 1.10 op Anquetil, 1.15 op Foucher en Simpson, 1,17 op Lebaube en Junkermann, 1.30 op de falende Italiaanse troef Adorni en ve: rassende jonge Duitser Kunde. Theoretisch Bahamontes reed op dat moment zelfs theoretisch in de Gele trui, want de drager daarvan, Georges Groussard, was zes minuten achter. Alsof deze verschrik kingen nog niet genoeg weest, had men nog een grapje be dacht. Meer dan 100 kilometer res teerden namelijk nog naar de finish in Monaco terwijl vlak voor 't prins dom nog twee bijzonder lastig col- tje, de Levent en tenslotte de Turbie Bier De beste Nederlander was dinsdag de Beverwijker Ab Geldermans, die 3n langzaam leeglopende achter band een verdienstelijke negende plaats veroverde. Hij was tevreden, r had toch een klacht: „zes krui ken drinken (drie liter is dat) is veel te weinig op zo'n hete dag, maar lukkig heb ik van de mensen langs de kant nog wat bier gekregen". Tot tien kilometer voor de finish had Geldermans in een groep gezeten, waaruit zijn ploeggenoot Rudi Altig demarreerde op het moment dat de achterband van de Beverwyker lang- i begon leeg te lopen. „Jammer", vond Geldermans, toen hij hoorde dat Altig in zyn eentje in die laat ste tien kilometers meer dan een mi nuut op de kopgroep had goedge- Waterpolo-nieuws De dames van de Leldse Golf brekers hebben het gisteravond In De zyi bijzonder gemakkelijk gehad tegen een onvolledig Rotterdams LAC. Zonder zich al te veel in te spannen wonnen de Leidse dames met 9-0. Ook de reserves van De Sleutelstad schenen regelrecht op de overwinning af te gaan, maar de 0-3 voorsprong ging tegen het Utrechtse Zwemlust 3 geheel verloren: 4-4. De dames van LAC kwamen niet alleen ruim twintig minuten te laat in De Zijl, maar hadden tevens een speelster te weinig. LGB buitte de numerieke meerderheid volledig uit ;on. na een 3-0-achterstand, ge makkelijk met 9-0. Coby Hoogeboom was met vijf treffers het produk- tiefst in de Leidse gelederen. Wil der Grift scoorde tweemaal en Joep Heemskerk en Cora Blom maakten de negen vol. Het kleine kansje dat De Sleutel- tad reserves nog hadden op de titel j na het teleurstellende 4-4 resul taat in Utrecht tegen Zwemlust 3 in rook opgegaan. Piet Erades en Jan Dool zorgden i de eerste helft voor drie Leidse doelpunten, waartegen Zwemlust er slechts één kon stellen. Na de wis seling waren de rollen omgedraaid. Jan Dool maakte zijn derde- en Sleutelstads vierde doelpunt, terwijl Zwemlust de Leidse defensie drie maal voor een te moeilijke opgave stelde: 4-4. Fusie Den Boscli jaar uitgesteld Op voorstel van de stichting be taald voetbal Den Bosch hebben de Bossche tweede divisieverenigingen BW en Wilhelmina besloten de voor genomen Telstar-fusie één laar uit te stellen. Wilhelmina maakte, zoals be kend, bezwaar tegen het feit dat het eerste amateur-elf tal in de vierde klasse van de KNVB zou worden in gedeeld. Het heeft nu tot 1 juli 1965 de tijd alle bezwaren tegen de fusie od te ruimen. De stichting verkrijgt in het ko mende seizoen de supervisie over de betaalde afdelingen van BW en Wil helmina die in het komende seizoen in de tweede divisie zullen uitkomen. Tevens neemt de stichting alle finan ciële lasten en baten voor haar reke ning. Vijf radijsjes i Negentien bosjes radijs heb- J ben dinsdag op de coöperatieve i groentenveiling te Venlo een be- drag van duizend gulden en vijf- f tig cent opgebracht. Het geld is f bestemd voor de eerste divisie- i club VVV, die een actie op touw 1 heeft gezet om 75.000 gulden 1 i bijeen te krijgen. Het duurste J bosje: 107 gulden. Er zaten vijf J radijsjes aan maakt, „had ik maar met hem kunnen gaan". Na Geldermans boek te ook Jo de Roo hij was op de voorlaatste col de Levent gelost weer een uitstekend resultaat door als 32ste te eindigen. De Roo, die iets gebukt gaat onder het juk Anquetils meesterschap in de p is nu in het algemeen klassement uc bestgeplaatste Nederlander op 17.01 achter Groussard. Koersen te Hilversum (Van onze medewerker) Het leek gisteren te Hilversum wel Sinterklaasavond, zij het voor velen In ongunstige zin. Surprises waren er aan de lopende band. De grootste bracht wel Aphrodite in de Dodaarsprijs, waarin Courage en Cesar Williams voort durend streden om de erepositie. Het duo werd op de voet gevolgd door Aphrodite (Heskes), die in het laatste rechte eind als lachende derde de buit in de wacht sleepte (w. f55.20, pl. f6.30). Courage verwees Cesar Williams met miniem verschil naar de derde plaats. Het kanspaard Caravelle werd uitgeschakeld. WIELRENNEN Ronde Hillegom De Sassenheimse ren- en toerver- eniging „De Bollenstreek" organiseert zaterdagmiddag voor de derde maal een ronde van Hillegom voor ama teurs, nieuwelingen en adspiranten. Bijna 200 renners, onder wie enkele zeer sterke amateurs hebben voor deze wedstrijden ingeschreven. De adspiranten, die 25 km rijden, vertrekken om één uur. Onder de 46 geschreven deelnemers bevinden ch om. de Leidenaars P. van Bie- en en T. van Duuren. De nieuwelingen gaan om twee uur van start en rijden 50 km. Onderhen bevinden zich Harry van Lierop, de gebroeders Van der Aar en Jan Gei- lings uit de Bollenstreek, Jan van Biemen, Rudi Fallaux en Nico van Seggelen uit Leiden, Kees van Lith en Bart van 't Wout uit Alphen en de Noordwijker Jan de Zwart. De hoofdschotel van het program- a vonnt het treffen van de ama teurs, die een afstand van 80 km rij den. De bollenstrekers Cor Boot, Siem van Lierop, Jan van Dijk en Arie van der Lans, zullen de strijd aanbinden met o.m. de Leidenaar Nol Klooster man, Leo van der Berg uit Noord- wijk, de schaatsende wielrenner Cees Verkerk uit Puttershoek, Cok van der Hulst (Zoeterwoude) en Jan van der Horst (Haarlem). Wereldtitel dommen Nog twee lastige hindernissen voor Tsjegolev Met nog twee ronden te spelen en twee punten voorsprong op zijn land genoot Koeperman heeft Tsjegolev nog twee lastige hindernissen te over winnen alvorens hij de wereldtitel in zijn bezit hoopt te hebben. In de van daag te spelen laatste twee ronden ontmoet hy namelijk de Nederlander Bom en de Canadees Deslauriers, die het hem nog bijzonder lastig kunnen maken. Twee remises zijn dan ook zeker niet uitgesloten. In zijn voordeel is wel, dat Koeperman in de laatste ronde tegen Baba Sy moet uitkomen. De Senegalees verdrong door een zege op Cazemier onze landgenoot Bom van de derde plaats. De tweede Ne derlandse vertegenwoordiger in Me- rano, ir. Van Dijk, moest tegen de Italiaan Saletnik wegens ziekte ver stek laten gaan. De uitslagen van de 15de ronde luiden: Langrass (Austr)Tsjegolev (Rusl) 02; Saint Fort (Haiti)Verpoest (Fr)Reimann (Tsj-Sl) 20; Sa- jolle (Fr) 1—1; Cazemier (Zwlts)— Baba Sy (Sen) 02; Koeperman (Rusl)Agliardi (Mon) 20; Hisard (Fr)Reimann (Tsje-Sl) 2—0: Sa- nirsad (Sur)FanelÜ (It) 20. Stand 1. Tsjegolev 14 partijen 24 punten; 2. Koeperman 1422; 3. Baba S3 1420; 4. Bom en Hisard beiden 1418: 6. Deslauriers 14—17: 7. Van Dijk 1316; 8. Saint Fort 1415; 9, Sanirsad 15—15; 10. Saletnik 1314; 11. Bajolle 1414; 12. Verpoest 14—14: 13. Cazemier 14—12; 14. Fa- nelli 148; 15. Langrass 157; 16. Agliardi 144; 17. Reimann 140. DUIVENSPORT LPV „De Rijnklievers" Wed vlucht Chateauroux, 628 km. In cours 130 duiven. Gelost 6 uur, 1ste duif 16.46.14 uur. Uitslag: 1. A. Ros bergen, 2. A. Dubbelaar, 3. A. A, v. Hemert, 4. J. Brantenaar, 5. H. B. Bonneur, 6. H. J. Kettenis, 7. Gebr. Kok. 8. D. Zwaan, 9. W. Hoogervorst, 10. J. v. d. Wal. Wedvlucht vanaf Tergnler, 290 km. In concours 158 duiven. Los 9 uur, lste duif 13.52.00 uur. Uitslag: 1. M. Jongeleen, 2. A. Dubbelaar, 3. A. v. d. Dop, -x. J. v. d. Wal, 5. Chr. v. ti. Pluym, 6. A. A. v. Hemert, 7. J. Ze venhoven. 8. J. de Pau, 9. A. Voor- douw, 10. H. Bonneur. Dc heren van de plaatsings- commissie hebben elkaar gister- iddag tijdens de „high tea" op Wimbledon ferm op de schou ders geklopt. De door hen als no 1, 2, 3 en 4 geplaatste dames kwamen in de zonnige, vol ge pakte hoofdarena met vliegende vaandel en slaande trom over de kwartfinalebarrière. Het was lang geleden, dat alle vier aan de top geplaatsten zo ver kwa men. Geen sensatie dus, maar ook geen groot tennis. Margaret Smith, Maria Bueno, Billy Jean Moffitt en Lesley Turner hadden het daarvoor te ge makkelijk, al heeft de Australische Lesley in haar tweede set tegen de Amerikaanse Nancy Richey nog even tegen een inzinking en een daarin opgelopen 34 achterstand moeten echten. De Argentijnse Norma Bay Ion, die hinder ondervindt van een „tennis- elleboog" was tegen Margaret Smith beklagenswaardig persoontje. Zij voor de titelhoudster slechts een onbetekenende hindernis op weg naar het groot slem van het wereldtennis. Binnen twaalf minuten sprongen de lichtjes van de scoringsborden op 60. Norma Baylon kromp ineen on der het spervuur van services, volleys, drives en smashes, die haar vanuit alle hoeken van de baan om de oren vlogen. Zij kreeg nauwelijks de ge legenheid te laten merken, dat zy last van haar pijnlijke arm had en het was een onprettige verrassing, toen zij na 20 voor Smith in de tweede set naar de umpire wandelde en hem vertelde, de strijd niet meer tc kunnen voortzetten. Billy Jean Margaret Smith komt in de halve finales tegen Billy Jean Moffitt, de kleine pittige gebrilde Amerikaanse, die twee jaar geleden het huzaren stukje uithaalde door dezelfde Mar garet Smith in de eerste ronde uit te schakelen, maar die in 1963 in de eindstrijd de revanche van de Aus tralische moest accepteren. Ami Jones-Haydon, Engelands eer ste speelster, kwam tegen kwikzilver Billy Jean alles te kort om revanche te kunnen nemen voor de in de strijd om de Wightman Cup geleden neder laag. Kwebbelend tegen ballenjon- gens, lijnrechters en zichzelf, lachend schaterend soms, wanneer een van de oude heren weer eens een verkeerde beslissing nam, speelde het Ameri- kaantje fris van de lever. Ann Jones was onzeker, kwam in haar aanval niet verder dan de servicelijn en werd in die positie door de knetterende volley kansloos gepasseerd: 63, 63 De party had veertig minuten ge duurd. Taai Lesley Turner had spreiding, leng te en goede volleys genoeg om de Amerikaanse Nancy Richey te ver slaan, maar de kleine Nancy uit Dal las, met haar lang gepijpte shorts la Helen Jacobs en een zonneklep la Helen Wills, was taai en vol vechtlust. Na 63 in de eerste set kwam zy in de tweede van 30 met BILLY JEAN MOFFITT kwetterend twee doorbraken op de service in een lange rally tot 34 terug alvorens de Australische zich had hersteld om met een vlaag van weer zeer sterk spel, waarin zy grote netpressie ont wikkelde, snel naar 64 door te gaan. Maria Bueno had aan haar dubbel spel-partner Robyn Ebbern geen evenwaardige party. De Australische speelster sloeg een twaalftal dubbele fouten en was zo onvast op haar groundstrokes, dat Maria Bueno elke volley veilig en hoog kon nemen, zonder zelf in haar spel tot grote hoogte te komen 64, 61. Verrassing De verrassing van de dag was de nederlaag van het als eerste geplaat ste herendubbel McKinleyRalston (VS) tegen de Nieuwze el anders Croo- kenden en Genard: 46, 26, 75, 63, 75. Het was een party, die het centre-court in extase bracht en de Amerikanen tot wanhoop De twee long sets. die Tom Okker en Jan Ha- jer deze Crookenden en Gerrard ver leden week afdwongen, 62, 97, 75, zyn na de verdere prestaties van de Nieuwzeelanders ineens in gestegen. In de Gansprys had Zeeadelaar S spoedig de kop, bleef steeds op het eerste plan en ging met een veilige voorsprong het rechte eind in. Hon derd meter voor de streep werd deze echter wel wat zwaar gestraft met uitschakeling en Unwaersfügel S triomfeerde verrassend in 1.23.- km tijd. Yewel Boy werd tweede voor Zampa. De winner gaf f34.10 en het trio voor twee gelukkigen niet min der dan f 5083.80. De openingsdravery gaf een fraaie strijd tussen de tweejarigen Diogen en Deter d'Aster en hoewel de laat ste Diogen dicht naderde, moest Wa genaar toch in het paard van eige naar S. v. d. Oord zijn meerdere er kennen. Ab Siderius zegevierde tweemaal n.l. met de goede Cochinzanger S, waarby hy Corina M en Zeus zijn hielen liet zien, en met Carlos Pluto gaf Siderius ondanks zyn 20 meter handicap Curiosa geen kans en won in een uitstekende 1,26,4 km tyd. Zambina (Doodhagen) deed mee aan de strooiavond (w. f 16.80) en hield in de Edelvalkprys Barrelina en Anita van kop af achter zich. Ook J. de Leeuw deed een duit in het zakje door met Alie Belwin in de slotdravery Balero Prise en X Wor thy, die even een foutje maakte, in één rush te overmeesteren. In de leerlinegnkoers leverde H. Pol met Xaisine een goede prestatie door de door Vreeswyk gestuurde AU Prise in 1.25.2 te kloppen. De achtste koers gaf een buitenge woon spannende finish. Drie paarden stoven byna op één lijn op de finish af. Zoon van Hea Scott (Smit), die steeds heel geleid, bleek de gelukkige vóór C Alkestis van E en Zilver Kid. De uitslagen luiden: Condor-prys: 1. Diogen (8. v. d. Oord Sr.) (1.30.3); 2. Deter d'Aster; 3. Dis covery. Tot.: wi. f4.10, pl. 1.30, 1.30, 1.70, koppel 14.20, cov. 4.70. Dodaarsprijs, le aid.: 1. Cochinzan ger S (A. Siderius) (131.5); 2. Coma M; 3. Zeus. Tot.: wl. f4.10, pl. 1.90, 3.10, 7.40, koppel 6.50, cov. 11.20. Gansprijs: 1. Unwaersfügel S (J. M. Lugles) (1.23.0); 2. Yewel Boy; 3. Zam- Êa. Tot.: wi. f34.10. pl. 3.70, 220. 5.30. oppel 9.10, cov. 8.60. trio 5083.80. Dodaarsprijs. 2e afd.: 1. Aphrodite (A. G. Heskes) (1.30.9); 2. Courage; 3. Cesar Williams. Tot.: wl. f55.20, pl. 6.30, 2.10, 2. koppel 9. cov. 5.80. Edelvalkprys: 1. Zambina (W'. L. Doodhagen) (1.29.-); 2. Barrelina; 3. Anlta. Tot.: wl. f 16.80, pl. 4.50, 2.30, 1.80, koppel 8.10, cov 6.70. Fenlksprys: 1. Carloe Pluto (A. Side rius) (1.26.4); 2. Curiosa; 3. Chlmene Mac. Tot.: wl. f2.50. pl. 1.30, 1.50, koppel 6, cov. 3.60. Kalkoenprys: 1. Xaisine (H. Pol) (1.25.2); 2. All Prise; 3. Atle v. <L Lente. Tot.: wl. f6.70, pl. 1.10, 1.10. 1.10, koppel 7.40, cov. 4.40, trio 60.40. Henprys, le afd.: 1. Zoon van Hea Scott (P. M. Smit) (1.25.8); 2. C Al- Sportsplinters Tokio. Vorige week Lausanne het besluit de s van Indonesië op te heffen. Indnesië werd in 1962 omdat inreisvisa geweigerd aan atleten uit Israël en Formosa voor de Aziatische Spelen die in Dja karta werden gehouden. In het troosttoernooi heeft Tom Okker zyn tweede party tegen Her nandez (Philippynen) gewonnen met 61, 64 en komt nu in de volgende ronde tegen de Amerikaanse Davis Cup-speler Dennis Ralston. Jan Hajer verloor van de Engelsman Cox met 46. 46. Betty Stöve werd in het troosttoernooi van de dames uit geschakeld door mevrouw Cawthora (GB) met 46, 06. En mevrouw Ridderhof moest met 63 36, 26 haar meerdere erkennen in de Britse Ann Owen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7