Lustrumviering Universiteit van 2 tot 8 juli volgend jaar BONT SPEKTAKEL OP DE SCHAATS Brand maakt tribune ASC met grond gelijk Organisatie ligt in handen van een algemene commissie Dies-viering geïncorporeerd Succes in LEIDEN met nieuwe produktie Pluimen en pailletten Zwemmen voor schooldiploma ^vakantie? KAMER VAN KOOPHANDEL EIND JANUARI 1964 IN HET NIEUWE GEBOUW? Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 1 juli 1964 Tweede blad no. 31300 De viering van het 78ste lustrum van de Leid- se Universiteit van 2 tot 8 juli volgend jaar zal in minstens één opzicht sterk verschillen van voorgaande vieringen: de organisatie ligt in handen van een breed opgezette universitaire commissie, terwijl in het verleden de organisatie voornamelijk bij het Leidse Studenten Corps be rustte. Men hoopt daarmee inderdaad de gehele Universitaire gemeenschap bij de viering te be trekken. Bovendien verwacht men, ook de niet- Universitaire bevolking van Leiden en omstre ken gelegenheid te kunnen geven, aan de viering deel te nemen. Er bestaan plannen tot manifestaties op algemeen universitair terrein en tot programmaonderdelen welke door bepaalde groeperingen worden ver zorgd, deels besloten voor de eigen groep, deels algemeen toegankelijk. Besloten is, de gebruikelijke bijeenkomsten bij de dies-viering in februari voor deze maal te verschuiven naar juli en tot onderdeel van de lustrum viering te maken. De lustrumviering van de VVSL is echter niet geïncorpo reerd en zal in januari plaats vinden. Ere-doctoraten Het wetenschappelijk gedeelte van de lustrumviering zal grotendeels be staan uit de traditionele samenkom sten van de dies natalis. Op vrijdag 2 juli 1965 worden de reünisten in de stad verwacht, om die middag in groten getale aanwezig te zijn bij de dies-rede van de rector mag nificus in de Pieterskerk. Tijdens deze plechtigheid worden op strikt wetenschappelijke gron den enige ere-doctoraten uitgereikt vermoedelijk aan zowel binnen als buitenlandse geleerden, wier namen nog niet bekend gemaakt kunnen worden. Zaterdag 3 juli wordt het studium generale gehouden, mogelijk over een historisch onderwerp. Zondag 4 juli volgt de gebruikelijke bijeen komst, georganiseerd door de Chris ten Studenten Raad. Deze bijeen komst zal een iets „zwaarder" karak ter krijgen dan voorheen. Men hoopt er ook in te slagen, dit weekeinde roeiwedstrijden door Njord te kun nen laten organiseren. In verband daarmede moet ook vermeld worden, dat de jaarlijkse sportdag van de technische en ad ministratieve staven van alle hoger- onderwüsinstellingen in Nederland ter gelegenheid van het lustrum in Leiden gehouden zal worden, kort voordat de lustrumviering aanvangt. Studentenfeesten Maandag, dinsdag en woensdag na dit „wetenschappelijk" weekeinde zullen de studentenfeesten gehou den worden, eindigend met een groot se feestavond in vele studentenso ciëteiten en andere daarvoor in aan merking komende gelegenheden. Het is de bedoeling, dat de studenten af wisselend deze verschillende feest oorden zullen kunnen bezoeken. „Sleutelraad" De meer algemene Leidse activi teiten zullen door een groot deel worden verzorgd onder supervisie van een „Sleutelraad", welke naam ont leend is aan de sleutels in het Leidse wapen, die ook in het zegel van de Universiteit voorkomen, en die daar mee de band tussen stad en academie symboliseren. In de Sleutelraad zul- i de Universiteit zitting i Klachten o ver P.T.T. Uit de mededelingen van de secre taris, mr. H. A. C. Branderhorst, bleek, dat vele bedrijven klachten hebben over storingen in het tele foonverkeer In sommige gevallen heeft men zelfs te doen met niet functionerende telefoontoestel len, terwijl inschakeling van de sto ringsdienst dikwijls geen resultaat oplevert. De voorzitter, ir. Van Hoek sprak in dit verband zelfs van een zeer ernstige zaak. Er waren trouwens bij de secreta ris ook klachten binnengekomen over het postverkeer tussen Leiderdorp en Leiden. De directeur van het P.T.T.- kantoor is hier al in gekend. Verbouwings-uitverkoop Tientallen werkelijke koopjes - horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER t. d. WATER Haarlemmerstraat 207. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Robert, zn van a. van Essen en G. n der Meij; Johannes Antonius Pe- M. A. T. V. Habets; Maria Johanna, dr van N van der Keur en H. Later - veer; Wiliem Pieter Bernhard, zn van P. Zuijderduijn en M. C. Moraal; Jo hannes Antonius, Phllli drlkus, zn van J. H. Wegman en H. M. Smeele; Jan, zn van J. Kuijt en J. van Duljvenbode; Johannes Wilhelmus Ma ma; J. Offerelns en B. Bogaards; N. van Glnkel en D. R. S. DuIJverman. OVERLEDEN M. C. P. Meijer. 69 Jr, vrouw; C. C. Bisschop, 50 Jr, e.v. L. S. J. Linden- bof f; c. C. K. J. M. Sassen, 19 Jr, toon; J. H. Trouwee, 82 Jr, e.v. a. van der Nagel; C. F. Malgo, 68 Jr, man; C. W. Arbouw. 63 Jr, w.v. C. Noest; P. Flanderhljn. 91 Jr, man; J. E. van der Velden, 53 Jr, e.v. H. J. van der Heijden; D. de Wey, 87 Jr, man; G. E. Rubingh, 41 Jr, e.v. N. J. Langen; L. Steenvoorden, 81 Jr. man; j. Groene- veld, 67 Jr, man. zal Nieuwe elementen Nieuwe elementen in de viering zullen ondermeer de volgende pro grammapunten zijn. Er komt een „wetenschappelijke tentoonstelling", deels opgesplitst in verschillende uni versitaire instituten, deels gecentra liseerd. Men hoopt hiermede een bre der groep belangstellenden dan al leen vakgenoten kennis te laten ma ken met allerlei aspecten van het veelzijdige wetenschappelijke werk van de Universiteit. Deze tentoon stelling komt in de plaats van de traditionele dies-colleges ln februari. Voorts komt er een tentoonstel ling van „eigen werk" van alle aca demieburgers, dwz produkten van creativiteit op allerlei gebied buiten de werkuren om. Ook wil men een fototoonstelling organiseren, welke wü tonen hoe „insiders" en „outsi ders" de Universiteit zien. Hieraan wordt een wedstrijd verbonden. Verder staat er een beeldenten toonstelling in de Hortus op het pro gramma, meerdere uitvoeringen van een concert, toneelvoorstellingen die vermoedelijk in de epen lucht wor den gegeven, de inrichting van een feestterrein, waarvan de plaats nog niet bekend is, zo ongeveer in de trant van het Pieterskerkplein en de Burcht tijdens de voorgaande vie ringen. De organisatie van dit onder deel berust bij het Leids Studenten Corps, doch het terrein zal voor al len open staan. Financiering Er zijn spaarregelingen getroffen, die het de deelnemers aan de vie ring gemakkelijker zullen maken, de kosten van deelneming te bestrijden. Verder worden er centrale regelin gen in het leven geroepen om de financiering van de organisatie zo soepel mogelijk te maken. Men hoopt van verschülende zijden subsidies en garanties te kunnen krijgen. Dit alles zijn nog slechts globale plannen, waarin nog duizend en een veranderingen kunnen worden aan bracht, maar er blijkt wel uit, dat de komende lustrumviering een veelzij dig karakter zal krijgen, en dat zo wel de gehele universitaire gemeen schap als de Leidse samenleving de gelegenheid zal hebben, hieraan deel te nemen. De universitaire lustrumcommissie, die de algemen leiding van de lus trumviering heeft, staat onder voor zitterschap van prof. dr. D. J. Kue- nen. Deze centrale commissie wordt terzijde gestaan door vele andere commissies en vrijwel alle univer sitaire organisaties. Berliner Eisrevue Het is alles goud wat er blinkt bij de Berliner Eisrevue van Maxi en Ernst Baier. Klatergoud inderdaad, maar dat hoort er in dit „gladde" wereldje van de (ijs)show nu éénmaal bij. Het is het we reldje van schaatsende sterren, van pluimen en pailletten, van klank en kleur. Het is er iedere avond opnieuw een fonkelend feest, dat het oor en het oog van de toeschouwer moet strelen. Maxi en Ernst Baier hebben in hun nieuwste produktie vooral het accent op dit laatste gelegd. Het is een kostbaar spektakel geworden met kleurige kostuums en geraffineerde lichteffecten. Dit spektakel wordt deze week, tot en met zondag, in Lei den opgevoerd. Een uitverkochte tent heeft er gisteravond tijdens de eer ste voorstelling van genoten ook burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot en enkele van zijn wethouders waren van de partij e" °°k van daag stonden er weer velen voor de kassa om een kaartje te bemachti gen. Het programma is werkelijk de moeite waard: het begint met een schitterende polonaise en eindigt „onder de regenboog". Terwijl het glorieuze openingsnummer nog aan de gang is, komen, bijna onopge merkt, uit deze bonte werveling twee witte figuren naar voren, die samen het jazz-duo Dawn West en Dieter Langer vormen. Zij bewegen zich als een tweeéénheid op het ijs en doen met hun moderne dansen het publiek van de ene verbazing in de andere vallen. Grote bewondering weet uiteraard ook de voormalige Duitse kampioene, Karin Gude, op te webken. Zij is nog steeds een Usballerina van superklas se, zo blijkt wel. Haar sprongen zijn zeldzaam zeker en net zo beheerst als haar gehele optreden soepel is. Bo vendien is deze kampioene een char mante verschijning. Zij wordt door de juniorkampioene Brigitte Wagner nauwelijks ge ëvenaard. Raffinement is deze Jonge rasartieste echter niet vreemd en dat is in een show als deze maar geluk kig. Het meeste succes oogsten in deze ijsrevue ongetwijfeld Steve en Topsy, die samen het Zweedse mees- terpaar vormen. Hun optreden is als een droom, zo ijl lijken de choreo grafische figuren, die in enkele lijnen worden getrokken. Adembenemend Van de solisten moet zeker ook de Australiër Desmond Scott, aange kondigd als de snelste schaatser ter wereld worden genoemd, wiens spron gen levensgevaarlijk en derhalve adembenemend zijn. Wie kan zoals hij met één sprong een appel, ge plaatst op het hoofd van een lieftal lige jongedame, in tweeën splijten? Alleen een moderne Wilhelm Teil misschien! Naast al dit solistische optreden en enkele onvermijdelijke komische nummers zijn er vele in drukwekkende massa-taferelen zoals „Duizend-en-één-nacht", met buik danseressen en vliegende tapijten, „De liefde der matrozen" met meisjes in Delftsblauw en een klompendans (Lortzing!), „Speelhartstocht", met veel fantasie in zachte, zoete kleuren Een beeld van de Berlijnse Ijsrevuedie deze week op het Schuttersveld is te zien. (Foto LD/Holvast) op het ijs gezet, en „De onsterfelijke wals" met muziek in Weense stijl. Kortom, het is een uitstekend ver zorgde show, waarin verrassende vondsten zijn verwerkt succes wel is verzekerd. Mulo-examens Geslaagden voor het mulo-diploma A de dames G. E. C. van Rijn*, H. J. R. Huner, J. H. Wassenaar*, J. M. v. Meij, P. L. T. C. du Pon te Lei den, M. G. v. d. Heden, Rijpwetering, J. M. de Kwaasteniet, Oude Wete ring, M. C. Arnoldus, C. S. v. d. Berg, M. Bondry, D. Braggaar, M. Fuchs te Leiden, M. v. Kasel te Zoe- terwoude, C. Schouls te Leiden en de heren: R. C. Bunning te Oegstgeest, P W. Prins, A. J. Smittenaar te Lei den, C. Mechelse te Voorschoten, A. J. Huisman, J. Hulsbos, J. P. P. B. Janson, W. F. A. Moonen*, R. P. v. Diggelen, J. van Ek, J. van Polanen, R. P. Kempff te Leiden. J. van Al phen, E. B. J. Bavelaar, J. G. Le- mair, J. Sierat, J. W. Dekker te Lei den. Voor diploma B. de dames T. M. Boenders, M. Breedveld te Leiden, J. du Prie te Zoeterwoude, D. E. L. Wahbanhilal te Leiderdorp en de he ren: F. van der Laan, C. M. W. J. Pompe, F. D. G. Zandvoort te Oegst geest, A. J. v. d. Berg, M. v. d. Krieke, S. Bos, T. D. J. Klein, W. F. Kwes- tro te Leiden, J. v. d. Gugten, D. N. den Haan, J. Heemskerk, C. W. v. d. Kaay, J. J. de Korte te Oegstgeest. De kandidaten met een sterretje zijn tevens geslaagd voor het midden standsdiploma. Afgewezen voor A en B tezamen 17 kandidaten. Beroepen bij Geref. Gemeente De Geref. Gemeente alhier heeft een beroep uitgebracht op de heer Wests tra te, theologisch kandidaat In de Overdekte hebben wederom vele leerlingen van Leidse openbare en bijzondere scholen voor het schooldiploma A dan wel B gezwom- Van de school Hooglandse Kerk- kracht (hoofd de heer Zuiderveld) slaagden voor het diploma A: Paula Nieuwenburg, Tineke Kanis, Hans Bey, Ronny v. d. Mey; Haverstraat (Hr. Beekma) diploma A: Fiene Blansjaar, Anne-Marie v. d. Vlist, Neeltje Benning, Willy Petit, Peter v. Tuin, diploma B: Wim Zandvliet, Louis Volkers; Oosterstraat (Hr. de Jonge) diploma A: Yvonne Bavelaar, Thijs Robbers, Aad de Jonge, diploma B; Fietje Wolting, Marijke v. cL Mark, Hetty Stafleu, Geesje v. d. Ham, Herbert van Egmond, Tonny Bekooy, Peter Mieremet, Herman Woeting, Marian Neuteboom; Noord einde (Hr. v. d. Rovaart) diploma A: Joke v. d. Werf, Jan-Willem Gelder blom; diploma B: Irene van Vlijmen, Denny van Zuylenkom, Rob v. d. Neut; Rapenburg (Hr. v. d. Neut) diploma A: Maria-Louise v. d. Steen, Henny Kasteel, Ton Vreeburg, Henk Poker, Peter Hoogervorst, Henk Juf fermans, Rob Vink, Toon Hillebrand, Tom Rutgrink, Paul Pierrot, Leo v. a. Burg, Bernard Duyn, Piet Hydra, John Hoogeboom; diploma B: Petra Rijnders, Elly van Graas, Marijke Drijfhout, Gerard Pellekoorn, Gerrit Vermond, Benny Oostdam, Tom Hoo gervorst, Wim Vink, Anton Rietber gen, Martien van Wieringen, Gé van Steyn, Ton Cauwels, Frans Bontje, Hans Kambier; Caeciliastraat (Hr. Rotteveel) diploma A: Wim Koetsier, Marcel de Faber, George Groenen dijk, Theo van Dam, Hans Ruiten, Paul Vol water, Arnold Zoet; diploma B: Miohaël van Dongen, Klaas Jan sen, Peter Sleker, Felix Schrandt, Johnny van Zijp, Nico Volwater, Jack Verhoef, Hans Smit, Bennie Scholtz, Henk Visser, Martien Sloos; Suma- trastraat (Hr. Brittijn) diploma A: Ronnie Stuward, diploma B: Jan Lek, Gerry Korenhof; Middelste- gracht (Hr. Reyerse) diploma A: Ineke Sloos, Piet van Putten, Gerrit Gubbeler, Willy Kramer, diploma B; Jan Zandvliet, Wim Moen, Tonnie Siera, Hennie Kramer, Chris Land- rok; Plantsoen (Hr. Huigens) diplo ma A: Frans Koolmoes, Herman Faas, Piet Slagwijn, Gerard Hennip- man; Noordeinde (Hr. Prévo) diplo ma A: Ellen Klein, Yvette Dijkstra, Rob Janssen, Jeroen Haak, Hans Kisman, Frits Alger, diploma B: Maartje Splinter; Pieter van Dis- hoeck, Maarten Mulder; Aalmarkt (Hr. Muis) diploma A; Hans Egberts, Hans Boelee, Bertus Brouwer, diplo ma B: Dineke Vader, Ansje de Graas, Tineke Langezaal, Petra Hoogeveen, Aad v. d. Meyden, Ronny Jansen, Leo Schouten, Jan Lares, Meranda v. d Bos; Pelikaanstraat (Mej. Bonnet) diploma A: The a van Marwijk, Gees je Weling, Tineke Kroesemeyer, Ton ny Marks, Tiny Colpa, Nelly v. d. Heyden, Anneke van Goozen, Els Deykers, diploma B: Ineke Meerpoel Petra Uitenhout; Levendaal (Zr'. Miriam) diploma A: Harry Heidema, Chris v. d. Steen, Sjaak Hendriksen, Harry Sohlatmann, Astrid Langezaal, Emi Peters, Janny Kagenaar, Ma- riska Kaersen, Fieke Geyer, Rozalia Straathof. Hanneke Brunt, diploma B: Grada Lolkes de Beer, Riena Schiuyvel, Joke v. d. Linden, Henny Miooh, Erna v. d. Meer, Mieke Loh- rnan, Marry Meerer, Nelly Stikkelo- Thomas Uni, Jetke v. Poel, Mar tha van Veen, Marian van Steenber gen, Jetke Verdegaal, José van Noort, Agnes v. d. Klauw; Maresingel (Hr. van Zonneveld) diploma A: An neke v. d. Leek, Greetje van Oosten, Marry Wintering, Maartje Noorder- vliet, Diny Hemerik, Reinier van Kuylen, Dik van Staden; diploma B; Anneke Teske; Lusthoflaan (Hr. de Vries) diploma A: Ella van Egmond, Maarten van Kooperen, Jan den Hoed, Joop Ottenhof, diploma B: Kees Banning; Langebrug (Mej. Oostveen') diploma A: Rini Hageman, diploma B: Peter v. d. Meer, Jaap de Wolf, Peter v. d. Mark, Johnny Jansen, Rudy Raar, Nico v. d. Blom; Haarlemmerstraat (Hr. van Veld hoven) diploma A: Nelleke van Geyn, Atie Moot, Heieen Driesen. Ria Koet sier. Ria Kettenis, Marian Wisse, Joke de Kier, Tineke van Dijk, Ria Menken, Joke Starrenburg, Toos Lely, Gerda WIJnands, Marijke v. d. Aardweg, Erma v. d. Zwet, José Kap- tein, Jan v. d. Holst, Arnold v. d. Ca- pellen, Hanny van Rumt, Henny Rasdorf, Hans Leeuwenkamp, diplo ma B: Ne-Jing Hsien, Marion Keij- zers, Lia Schols, Astrid Schoots, Ria van Leeuwen, Annemieke Rooyak- kers, Maria-José van Leeuwen, Jolan- da Wijnands, Margriet Geertsma, Hanny van Klarenbosch; Os- en Paardenlaan (Hr. Lippits) diploma B" André Verhoesel. Michaël van Rumt, John v. d. Voort, Frans Mala- ohowski, Wim Smits; Oude Vest (Hr. de Graaf) diploma A: Wim Vermond, Bijlsma, diploma B: Kees Hunders- marek, Piet SchoonenbergZuidsin gel (Hr. v. d. Neut) diploma A: Annie Lens, Jan Kokkedee, diploma B: Willy Bronk, Johnny Aarts, Cor Leeflang, Izak v. d. Nieuwendijk; Breestraat (Hr. Hettinga) diploma A: Koos Wassing; Lusthof laan (Hr. Kraaijevanger) diploma A: Ans de Goede, Thea Doove, Corry v. d. Wey- den, Ingrid van Gladbeek, Anneke van Loon, Truus v. d. Burg, Ymelda Hoogkamer, Marijke Gerritsen, Roza Peterse, Ria Steenbergen, Marian van Goozen, Marijke Devilee, diploma B: Leny Hakkaart, José Felton, Lies- beth van Berkel, Agnes IJzerman, Anna Oudshoorn; Boommarkt (Hr. van Eisen) diploma A: Peter Koster, Peter Verrer, Piet van Tongeren, Kees Langeveld, Max Spangenberg, Koos Kok, Peter de Wit, diploma B: Cor Brandt, Willy Overdijk, Herman v d. Sterren. Jos v. d. Post, Nico van Dorp, Frans van Veen; Haarlemmer straat (Hr. Hurts) diploma A: Loesje Geen dag verloren laten gaan door pijn I Neem 'ASPRO' mee Hoofdpijn, verkoudheid 2 ASPRO'' -è*i ...te&htioeet jf&f, Dr. Vlijm beroepen Dr. J. M. Vlijm, sinds september 1958 gereformeerd predikant te Voorburg, is in de vacature van dr. G. Th. Rothuizen beroepen als stu dentenpredikant alhier. Dr. Vlijm, die o.a. voor missionai re arbeid onder de Chinezen van 1951 tot 1958 op Midden-Java werk zaam was. werd in 1917 geboren. Boot, Pena van Putten, Hans Jansen, diploma B: Adrie Weyers; Noord- einde (Hr. Ipenburg) diploma A: Kees van Ark, Freddy Laterveer. Ar jan de Haas, diploma B Henny Koe- lewijn, Wim Bruntsma. Koos Schou ten, Henk Overvliet, Erik v. d. Enden, Joop Prins. Openbare ledenvergadering in raadzaal Het nieuwe gebouw van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland zal, wan neer zich geen ernstige tegensla gen voordoen, in januari a.s. ge reedkomen en nog dezelfde maand betrokken kunnen wor den. De bouwwerkzaamheden aan de Stationsweg verlopen naar wens en het is zo goed als zeker, dat het nieuwe pand in augustus glas- en waterdicht zal zijn. De heer P. J. van Hoeken deelde dit mee tijdens de openbare leden vergadering van de Kamer van Koop handel, die gistermiddag in de raad zaal van het Leidse stadhuis werd gehouden. De vergadering, waarin tal van huishoudelijke zaken aan de orde werden gesteld, had een vlot verloop. Nadat de jaarrekening over 1963 was vastgesteld werden er enkele vas te Kamercommissies ingesteld (resp. voor afbetalingen, afvalwaterzuive ring, bedrijfsruimte, bouwmateria- lenvoorziening, handelsregister, make- kelaardij, middenstand, prjjsuitreiki uitverkopen, vervoer en verkeer en de vestigingswet) en subsidies ver strekt (o.m. aan verenigingen voor vreemdelingenverkeer in Leiden en omgeving). Wat de subsidies betreft, pleitte de heer N. Langezaal voor een jaarlijkse bijdrage aan de Ned. Consumentenbond, welke organisa tie in vele gevallen ook de belan gen van de producenten behartigt. De voorzitter, ir. J. J. G. van Hoek, zegde toe aandacht aan deze kwestie te zullen schenken, hoewel 't bestuur in zijn geheel er weinig enthousiast tegenover stond. rantie voor het tekort, dat het fonds heeft werd na enige discussie aan genomen. Getuige uit roemrucht verleden Een korte, felle brand heeft gistermiddag omstreeks drie uur de tribune van Leidens oudste voetbal- en cricket-vereniging ASC, getuige van een roemrucht verleden, met de grond gelijk gemaakt. Hoewel de Oegstgeester brandweer snel op de plaats van de brand aanwezig was, viel er van het houten bouwwerk, dat een grage prooi voor de gretige vlammen was, niets meer te redden. Omtrent de oorzaak tast men nog ln het duister. Grote schade Naast de gewone schade, is er ook grote materiële schade. Vrijwel al het voetbalmateriaal ging verloren. Alleen de cricketinventaris kon ten dele, dank zij het doortastend optre den van enige jeugdleden, die een deur forceerden, worden gered. Ook het speelterrein voor de afge brande tribune heeft veel van de vuurzee te lijden gehad. Over een lengte van zeker vijfentwintig meter ls de grasmat zwart geblakerd. Ondanks dit alles zal het normale verenigingsleven, Ajax zit op het ogenblik midden in de cricketcompe titie, moeten worden voortgezet. Het bestuur belegde gisteravond een bui tengewone vergadering om de situa tie te bespreken en noodvoorzienin gen te treffen. Noodvoorzieningen Omwonende bevriende relaties en leden zegden toe ruimte ter beschik king te stellen, waar de spelers zich kunnen verkleden. Men zal echter trachten zo spoedig mogelijk een noodlokaal neer te zetten met het oog op de voetbalcompetitie, die in september aanvangt. Hoe groot de schade bedraagt, kan nu nog niet worden overzien. De In minder dan een half uur tijd was er van de ASC-tribune niet meer over dan een aantal kromgebogen ijzeren binten en wat verkoolde resten. De tribune werd in het begin van de twin tiger jaren gebouwd door de Oegstgeester aannemer De Jongh en deed dus ruim 40 jaar dienst. (Foto LD/Holvast) „Good Old" is gedeeltelijk verzekerd. Men wil zo spoedig mogelijk met de bouw van een nieuwe tribune be- binnen. Het bestuur heeft reeds over leg gepleegd met enkele leden uit de bouwwereld omtrent de mogelijk heden. Vast is komen te staan, dat de nieuwbouw in geen geval uit hout zal bestaan. Het onderzoek naar de oorzaak, dat in handen is van de Oegstgeester politie, wordt voortgezet.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3