j Harry Boda 75 Amsterdam an de lijn Europees laboratorium voor de ruimtevaart komt in Noordwijk LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 30 JUNI 1964 (Van onze Adamse correspondent) Amsterdam heeft het ambitieuze plan om de komende 20 jaren de 19de eeuwse wijken grondig te sa neren. Er is begroot dat dit enorme karwei een miljard gulden aan on rendabele kosten met zich zal mee brengen. Nu is er plotseling een plan van de N.V. Koninklijke Maatschap pij voor Havenwerken openbaar ge worden, om voor eigen rekening ge heel oud-zuid te slopen en opnieuw te bebouwen. Deze volksbuurt, die „de püp" wordt genoemd, bestaat voor een groot deel uit krotten. De Maatschappij voor Havenwerken wil in 15 jaar tijds hier een modern stadsdeel met kantoren en torenflats- bouwen. Hierbij zou 'n systeem wor den gevolgd, waarbij sloop, sane ring en nieuwbouw in elkaar vloeien. Het klinkt allemaal aantrekkelijk, maar het is de vraag of de krotbe woners in staat zullen zijn huren te betalen, die op deze plaats zeker bo de f 250,- per maand zullen liggen.De gemeentelijke diensten hebben het aanbod van de Maatschappij voor Havenwerken thans in studie. Zij hebben echter laten doorschemeren, dat er vrij veelvuldig plannen particuliere bouwondernemers den aangeboden. Het gemeentebe- bestuur meent echter, dat het de ge meenschapsbelangen het beste dient, door te streven naar het op grote schaal bouwen van woningen, waar van de huren zo laag mogelijk zijn. Voor de bewoners van „de pijp" zullen er woningwetwoningen moeten komen En het is de vraag of deze goed kope bouw zal passen in het plan om van „de pijp" een „tweede city" te maken. Naast woningen heeft Amsterdam namelijk dringend be hoefte aan uitbreiding van 't zaken centrum in de binnenstad. Als er in dat aakencentrum woningen komen, zullen deze waarschijnlijk alleen ren dabel kunnen zijn, als zij worden opgetrokken in hogere flats dan de rijksregeling voor gesubsidieerde ningbouw toestaat. Het zal wel worden dat „de pijp" bewoners him toevlucht moeten zoeken tot de Bijl mermeer. Voor de bouw van overdekte zwembaden geldt als norm dat voor zo'n zwembad een bevolking van 80.000 mensen moet zijn. Vol gens deze internationale norm, bestaat er in de hoofdstad behoef te aan zeker elf overdekte baden. Er zijn er thans vijf. Sinds jaar en dag ijvert de bevolking van Am sterdam-noord voor een overdekt zwembad en het gemeentebestuur vindt dat een redelijke wens. Maar inmiddels hebben de weste lijke tuinsteden met hun 130.000 inwoners ook hun stem verheven. Ook die wens is redelijk. En als er straks in de zuidelijke tuinstad- Buitenveldert gezwommen wil worden, zal ook die wens niet ge negeerd kunnen worden. De bouw en de exploitatie van een over dekt zwembad is een zaak waarop geld moet worden toegelegd. B. en W. van de hoofdstad hebben nu laten weten, dat er binnen af zienbare tijd een 10-jarenplan zal komen, dat in de zwembéhoefte wil voorzien. Los hiervan zal in augustus een begin worden ge maakt met de bouw van een zesde openluchtzwembad, dat bij de brug bij Schellingwoude is gesitu eerd. Binnen afzienbare tijd zullen in de vijvers van het Vondelpark twee fon teinen worden geplaatst. Dat worden niet zo maar wat straaltjes water, maar twee door deskundigen uitge dokterde fonteingroepen. Er zal niet alleen sprake zijn van een wisselend waterbeeld, maar in de avond zal er een verlichting komen in kleuren, die ook weer wisselen. Sinds enige tijd staan de fonteinen in de belang stelling van het Amsterdamse ge meentebestuur. Dit soort „waterwer ken" kan het stadsbeeld verlevendi gen en verfraaien en ze zijn boven dien niet erg kostbaar. Verleden jaar kwamen er fonteinen op het Wete ringcircuit en op het Leidseplein. En nog steeds worden er op de teken tafels plannen uitgebroed om elders in de stad fonteinen te maken. Het Vondelpark wordt op zo merse avonden niet alleen door verliefde jongeren bezocht. In de maanden juni en juli trekken de traditionele Vondelpark-feesten grote belangstelling. Deze maand heeft het weer bijzonder meege werkt en dat is voor organisator Carl Tobi een grote steun geweest. Die Vondelpark-feesten bieden voor elk wat wils en in een stad als Amsterdam, dat een cultureel centrum voor het gehele land wil zijn, kan men verwachten dat de uitvoeringen op hoog peil staan. Voor dit seizoen, waarin bijna 20 voorstellingen worden gegeven, zijn onder meer gecontracteerd: het Nationaal Ballet en het Am sterdams Operakoor met solisten van de Nederlandse Opera, de Nieuwe Komedie met onder an dere een stuk van Shakespeare, de toneelgroep Studio met ,iDe wijze kater", het Nederlands Danstheater, het Scapino-ballet, het folkloristische danstheater Internationaal, het Joego-Sla- visch Danstheater en de Hoofd stadoperette met ,Jrühling in Wien". Voorts zijn er nog caba ret-, variété- en jazzavonden. De artiest Harry Boda wordt zondag 75 jaar. Ter gelegenheid van zijn verjaardag zal het to neelgezelschap Centraal zaterdag avond om twaalf uur in het Cen traal Theater in Amsterdam nog eens het stuk ,J>otasch en Perle- moer met vakantie" opvoeren, waarin Harry Boda, zoals hij dat bijna 700 maal deed, weer de rol van Piet de huisknecht zal spelen De recette van deze feestelijke nachtvoorstelling zal Harry Boda als verjaarsgeschenk worden aan geboden. Vliegtuigbotsing 17 slachtoffers Twee transportvliegtuigen van de Amerikaanse Luchtmacht zijn giste ren boven zee bU Bermuda tegen el kaar gevlogen. Er zijn zes inzittenden omgekomen, elf worden er vermist. Zeven personen overleefden de ramp. De vliegtuigen werden gebruikt bij een oefening van parachutisten, die in zee moesten springen. Er waren in totaal 24 inzittenden in de twee vliegtuigen. Verscheidenen waren al omlaag gesprongen voordat de vlieg tuigen tegen elkaar botsten en in zee vielen. Het waren transportvliegtui gen van het type HC-54 en HC-97, die zijn omgebouwd voor reddings werk op zee. Harry Boda, bij de burgerlijke stand ingeschreven als Hendrik Pie- ter Bodaan, werd 5 juli 1889 in Den Haag als zoon van een stukadoor ge boren. Toen hij 15 jaar was zong hij al in de poffertjeskraam van Mulder in Rotterdam. Als 17-jarige trad hü op als zanger en fluitspeler op ker missen en in 1915 kreeg hij zijn en gagement als operettezanger bij Heu- Staking van een week bij Britse commerciële tv fan onze Londense correspondent) De technici van de Britse commer ciële televisie hebben besloten mor gen een staking van voorlopig een week te beginnen, omdat hun loon- salariseisen zijn verworpen. In bijeenkomst van hun vakbond zijn de bijna 40 voormannen in het commerciële televisiebedrijf gemach tigd tot staking over te gaan. De vakbond vertegenwoordigt 3500 tech- met inbegrip van regisseurs en eramannen in de vijftien dis tricten, waarin de commerciële te levisie uitzendt. De vakbond vraagt een verhoging in 25 procent alsmede belangrijke verbetering in de arbeidsvoorwaar den. Aangevoerd wordt dat de com merciële televisie vorig jaar een winst heeft gemaakt van 24 miljoen pond (240 miljoen gulden) en dat de ge vraagde loonsverhoging het bedrijf 2,5 miljoen pond (25 miljoen gulden) zou kosten. Verwacht wordt, dat de commerciële zenders gedurende de staking alleen oude films zullen af draaien. Advertentie RADIO TELEVISIE GANGETJE TEL. 23005 kenroth. Daarna kwam hij in het Pa leis voor Volksvlijt bij Nap de la Mar, waar hij om. in de operette La Mas cotte de rol van Pipo zong. Van de operette ging hij over naar het Volkstoneel van Herman Bouber. Liedjes als „De Westertoren" en „Nou tabé dan" zijn aan zijn naam ver bonden. Tot 1940 trad hij op in stuk ken als „De dochter van de tamboer majoor", ,31eke Bet", „Oranje Hein" en „De Jantjes". Revue Na de tweede wereldoorlog was Harry Boda verbonden aan het re vuegezelschap van Gerard Walden en Berry Kievits, waarmee hij tien jaar lang optrad. Na een periode van ca baret bij Johnny Kraaykamp, was hij gedurende twee jaar verbonden aan het toneelgezelschap „Centraal". Het laatst trad hij op in de musical Sound of Music. Harry Boda is thans „free lance". Maar er zijn reeds plannen voor een rol in „De Boemelbaron", waarmee het gezelschap Centraal in oktober met de voorstellingen hoopt Zandvoort. Hij is de nestor van de bejaardensocieteit in de badplaats, hij speelt meesterklasse bridge en is een verwoed gamalenvisser. Men kan hem nog geregeld 's morgens om vijf uur ter visvangst zien uittrekken. Rotte eieren j voor Beatles De Beatles oogsten niet 1 overal zoveel succes, als bij- voorbeeld in Nederland. In Christchurch, Nieuw-Zeeland, laat het publiek zich geen eieren voor citroenen verko- pen. Toen het illustere kwartet j op het balkon van een hotel verscheen, om zich door een j menigte van 5.000 mensen te laten bejubelen, werden zij plotseling bekogeld met rotte eieren. Maar 't kan verkeren. Toen de Beatles twintig minuten later, na een overijlde vlucht, weer voor het publiek ver- schenen, deden zich geen nieuwe verrassingen voor. Het publiek geraakte ook daar in de Beatle-ban. Maleisië doet beroep op de vrije wereld Premier Rachman van Maleisië heeft gisteren een beroep gedaan op de vrije wereld zijn land te steunen tegen Indonesië. Wanneer Maleisië iets zou overkomen is het nog slechts een kwestie van tijd voor de com munisten het overige gedeelte van Zuidoost-Azië beheersen, zei hij. Premier Rachman, die binnenkort naar Londen vertrekt om daar de Gemenebestconferentie bij te wonen en op 16 en 17 juli een bezoek aan De Gaulle zal brengen, verklaarde, dat hij geen hulp zal vragen aan de Verenigde Staten of de gemenebest- landen afzonderlijk. Hij zag weinig heil in een nieuwe conferentie van de ministers van Buitenlandse Za ken van Indonesië, de Philippijnen en Maleisië zolang president Soekar- no zijn houding niet verandert. Volgens premier Rachman komen op Borneo belangrijke Indonesische troepenversterkingen aan en is het noodzakelijk meer Maleisische troe pen te zenden. Een missie van de Indonesische luchtmacht is in de Sowjet-Unie om te onderhandelen over de aankoop van grote transportvliegtuigen, hef- schroefvliegtuigen, en wapens. Dit meldt het officiële Indonesische persbureau Antara. De missie zal ook Zwitserland bezoeken met het oog op bespoediging van de uitvoering van raketproject ln Indonesië. Eerste augurken in Ter Aar aangevoerd De eerste augurken verschenen maandag aan de Teraarse veiling. Deze primeur werd aangevoerd door de kwekers Th. G. Egberts Bosman uit Ter Aar. Koper In Wintersivijk Inzameling na grafschennis (Van onze Enschedese correspondent) Een aantal burgers heeft een co mité gevormd, dat zich ten doel stelt door middel van een inzameling on der de bevolking de kleine joodse gemeente in Winterswijk tegemoet te komen in de schade, welke deze heeft geleden toen onverlaten op de joodse de Misterweg tot resultaten geleid. De leden het comité hopen, dat de Winters- wijkse ingezetenen door hun giften uiting willen geven aan hun af grijzen over de gepleegde grafschen nis. Men hoopt, dat de inzameling zoveel zal opbrengen dat de schade op het joodse kerkhof, die op enkele duizenden guldens wordt geschat kan worden hersteld. Orkaan teistert Philippijnen Een buitengewoon hevige wervel storm, winnie" genaamd, heeft van nacht de Phillippijnen getroffen en voor miljoenen pesos schade aange richt. De storm, met windstoten van 180 km. per uur, trekt thans naar het westen in de richting van de Chinese zee. In Manilla, aldus werd later be kend, kwamen een vrouw en een kind door een omvallende muur om het leven. De storm richtte in de stad grote schade aan. De elektrici teit werd verbroken en straten lie pen onder water. Op het meteorologisch instituut in Manilla is scherpe kritiek geuit om dat het niet voor de komst van de orkaan had gewaarschuwd. RADIO EN TV VANAVOND De V.P.R.O.-televisie verzorgt om 8.20 uur een reportage uit de Singer- concertzaal in Laren, waar de Fran se zanger Jean Ferrat optreedt. Hans v. d. Busken maakte een film over „Vijf jaar Nederlands Danstheater". „Symphony in Three Movements" is een ballet van Hans van Manen op muziek van Igor Strawinski (9.05 uur) Simon van Collem zorgt om 9.30 uur voor een protret van de filmster Bet te Davis. De Tour de France-film wordt uitgezonden om 10.25 uur. De A.V.R.O.-televisie herhaalt op het tweede net om 8.20 uur het tele visiespel „Het onbegrepen ongeluk' Om 9.19 uur kan men kijken naa een film over Mahatma Gandhi. Daarna volgt het Israëlische dans theater „Karmon". De A.V.R.O.-radio zendt om 8.15 uur een concert door het Weens Filharmonisch Orkest o.l.v. Herbert Karajan uit. In de pauze (8.45 uur) draagt Fie Carelsen het verhaal Clairvoyance van Lidwig Bemel- Voor de K.R.O.-microfoon zingt n 8.15 uur Dietrich Fischer-Dies- kau liederen van Brahms. Giles Coo per schrref het luisterspel „Een dood- griezilige grap", dat om 9.15 uur wordt herhaald. Lee Oswald was de moordenaar zegt Kennedy Robert Kennedy, de Amerikaanse minister van Defensie, heeft tijdens zijn bezoek aan Polen in antwoord op vragen van studenten gezegd van mening te zijn, dat de moord op wij len president Kennedy door Lee Har- 'ey Oswald op eigen initiatief is ge pleegd als een daad van protest te gen de maatschappij, door welke Os wald zich bedrogen voelde. Hij was geen lid van een rechtse organisatie, naar eigen zeggen communist r zelfs de communisten hielden zich niet met hem op. de voorpag., praatje). Ï.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte *ram. 8.50 Gym. v. d. vrouw. 9.00 £lass. gram. 9.35 Waterstanden. VPRO: Hedendaagse tendenzen ln de lnstr. kwin tet. 11.40 Planoduo: moderne muziek. 12.00 Ritmisch strijkork. 12.30 Meded. Nws. 13.15 Tan solisten. 13.45 lezing (10). 14.0 m u".l i' kucschiedenls. i vakantie?, lezing. Houdt (Tussen 16.00 en 17.00 Eventuele rep. Tour de France 1964). 15.00 Voor de Jeugd. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Weg- VARA: 18.00 Nws. 18.15 Melodieën- ïxpress. 18.40 Planoduo: amus.muziek. 9.00 V. d. kind. 19.10 Artistieke staal- i Orgelspel. 20.00 Nws. Ie wind w Zet die hoorspel. 21.45 Dansork. ten. 22.20 Sport halverweg. 22.4 lans: hoofd- en bijzaken uit het Ujks gebeuren. 22.55 Lichte gram Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. .00 Nws. 7A0 Dagopening Gewijde i Radiokrant. 8.0 7.20 Lichte Nieuws. 8.1 pianospel. 8.45 Volksliederen. 9 zieken. 9 30 Lichte gram. 9.40 V. gram. 10.30 Mor- 1.50 Lichte gram. 12.30 Meded. Hoger beroep tegen vrijspraak (Van onze Bredase correspondent) De officier van Justitie bij de rechtbank in Breda, mr. K. Thyssen, is in beroep gegaan tegen het vrij sprekend vonnis, dat de rechtbank had gewezen in de zaak tegen een 60-jarige vrouw uit Goirle. De vrouw heeft, zoals wij al berichtten, te rechtgestaan op verdenking haar man door middel van parathion van het leven te hebben beroofd. De rechtbank had haar vrijgesproken, omdat naar haar mening het bewijs onvoldoende was geleverd. Beslissing eind dezer maand nog slechts een formaliteit Het laboratorium voor ruimte-technonogie (Estect), dat aan vankelijk in Delft zou worden gevestigd, komt nu mogelijk in Noordwijk aan Zee te staan. De beslissing hierover zal in een buitengewone vergadering van de Raad van de Europese Orga nisatie voor Ruimte-onderzoek (European Space Research Orga nisation - Esro) vallen, die op 28 en 29 juli in Parijs zal worden gehouden. Aanbod van regering De Nederlandse regering, zo meldt een communiqué van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, heeft een terrein in Noord wijk aangeboden voor de vestiging van het laboratorium, nadat een in ternationale groep van deskundigen had aanbevolen het laboratorium niet te bouwen in het aan de Tech nische Hogeschool in Delft aanslui tende polderterrein dat hiervoor was gekomen, maar uit te zien naar bij voorbeeld een stuk zandgrond achter de duinen, niet te ver gelegen van de plaats van de tijdelijke huisves ting (zoals bekend is het laboratori um) tijdelijk ondergebracht in een Van de gebouwen van de T. H. in Delft). De Esro had deze groep van internationale deskundigen speciaal aangewezen om rapport uit te bren gen omdat bij de voorbereiding van MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Geslaagd Het Japanse tentoonstel lingsschip „Sakura Maru", dat enige dagen aan de Rotterdamse Parkkade ligplaats heeft gehad, is gisteren neraal heeft meegedeeld dat het be zoek van de „Sakura Maru". met aan boord een grote tentoonstelling van Japanse exportprodukten, ln alle op zichten geslaagd kan worden genoemd. Vorige week donderdag, vrijdag en za terdag bezochten b(jna 16.000 zaken lieden uit binnen- en buitenland de tentoonstelling. Tragisch Een tragische gebeurte nis heeft op de Utrechtse weg in Arn hem plaats gehad. Toen de 81-Jarige automobilist H. F. Mulder uit Velp onwel werd. stapte zijn 83-Jarige echt- A M. G. Mulder-Vos hulp te halen. Op nog geen 10 meter afstand werd ook zij on wel en overleed ter plaatse. Mevrouw Mulder was in ernstige mate hartpa- Het stoffelijk overschot werd -het Sint-El isabeth's daar in de loop overweg door de sneltrein VenloNij megen gegrepen en op slag gedood. Zij was per fiets op weg naar haar werk een papierfabriek. Moord ln rijwielstalling Een 30- Jarige kappersbediende uit Schevenin- gen. die heeft bekend in de vroege morgenuren van 7 mei 1963 in een rijwielstalling ln Rotterdam een 53-Ja- rige ongehuwde vrouw door wurging om het leven te hebben haar te hebben aangeran vervolging, plaatsing in i voor geesteszieken en tei stelling van de regering. BUITENLAND Oorlogsgas Vakantiegangers op het Kanaaleiland Jersey zijn gewaarschuwd voor flesjes met oorlogsgas die voort durend aan de zuidelijke kust aan spoelen, tot nog toe reeds een vijftig tal en kennelijk afkomstig van een ln de oorlog door de Duitse bezetters op het eiland bij de kust begraven partij welke tegelijk met onlangs uitgegraven grond ln zee terecht zou zijn gekomen. vlees Sedert begin dit Diefstal i jaar is in de Londense hav» waarde van ongeveer een miljoen gul- i vlees gestolen, aldus heeft de heling beschuldigde slagers. Compromis De algemene staking in Nigeria is ten einde. Vertegenwoor digers van overheid, vakbeweging en gebracht. In een nota die op 26 Juni aan de Indiase ambassadeur ln Peking is overhandigd wordt gezegd dat de delegatie, die op 18 Juni ln „de Chi nese provincie Taiwan" was aangeko men. de kliek van Tsjang Kai-sjek openlijk „vrij China" had genoemd." lelgische minister van De fensie Segers te spreken c samenwerking. Het nister van Defensie België bezocht. Tlto aan de Oostzee President Tito van Joego-Slavlë is gisteren de vijfde dag van zijn bezoek aan Polen, naar de Oostzeekust gereisd om de steden daar te bezichtigen. Islamitische V.N. Jordaanse kran ten hebben gisteren melding gemaakt van plannen voor een bijeenkomst van Arabische en mohammedaanse staats hoofden om oprichting van een orga nisatie van islamitische landen te be studeren in de vorm van de Verenigde Naties. Geen V-l Een automobilist in de Westduitse stad Hassfurt (Unterfran- ken) heeft pertinent geweigerd het hem aangewezen kentekennummer Vbor zijn nieuwe auto te accepteren omdat hij, gedachtig de verschrikkingen het DuF— log. niet renève de besprekingen over Po neming aan de Kennedy-ronde gonnen, zo heeft een woordvoerder van de Algemene Overeenkomst voor ta rieven en handel (GATT) bekendge- dat het slagen van de onderhandelin gen de weg zal vrijmaken voor andere Oosteuropese landen, zoals Roemenië, de GATT reeds heeft deelneming aan het werk van de orga nisatie. en Bulgarije dat uitbreiding van de handel met het Westen op hoge prijs stelt. Diepzee-onderzoek De Amerikaan se ruimtevaarder Scott Carpenter zal eer. week doorbrengen ln een stalen kamer op 58 meter onder de opper vlakte van de oceaan 50 km ten zuiden van Bermuda. De kamer, een labora torium. lijkt op een duikboot op stel ten. Op 6 Juli beginnen de onderzoe kingen met behulp van de diepzee- de stalen kamer verlatf en ook buiten het laboratorium onderzoekin gen verrichten. huizen in Haverhill,"ln de Amerikaanse staat Massachusetts, die als gevolg daarvan - en viir iaa_ ouders bestuurder zijn val- van het vliegtuig bereikte aan scherm ongedeerd de grond. de bouw bü de organisatie twijfel was gerezen aangaande de geschikt heid van een polderterrein voor de bouw van een laboratorium, waarin apparatuur voor het doen van metin gen van de uiterste precisie geplaatst zou moeten worden. De raad van de Esro heeft in een deze maand ge houden vergadering de aanbeveling van de deskundigen aanvaard en besloten, dat naar een andere ter rein moest worden omgezien. De Nederlandse regering heeft toen teneinde de Es tec voor Nederland te behouden, als alternatief aangeboden een terrein in Noordwijk aan Zee. Over de geschiktheid van dit terrein zal nog door deskundigen worden ge rapporteerd. Hun rapport zal in de a.s. raadsvergadering van de Esro worden behandeld. Men zal zich herinneren, dat het besluit tot het vestigen van de Estec was genomen op voorstel van de Nederlandse regeering. Wegens de gro te betekenis van de vestiging oek op dit gebied in Nederland daarvoor het terrein Delft beschik baar gesteld. Huisvesting wordt een probleem In Noordwijk rekent men er al helemaal op, dat de Estec daar zal worden gevestigd. Het terrein, dat de regering heeft aangeboden, is ei gendom van twee kwekers en expor teurs van bloembollen, de NV Gebr. Graaff en de firma Konijnenburg en Co. Vermoedelijk, zo valt verder in Noordwijk te vernemen, is dit terrein te klein en zijn er al on derhandelingen aangeknoopt van en kele naastliggende percelen. Men meent in Noordwijk, dat de beslissing, die de Esro aan het einde van deze maand zal nemen, slechts een formaliteit is en dat Noordwijk in feite reeds als plaats van vestiging is aangewezen. De huisvestiging van de 800 ge leerden en technici, die in het labo- torium zullen werken, zal ongetwij feld een probleem voor Noordwijk opleveren, daar wijziging van het onlangs vastgestelde streekplan on vermijdelijk zal zijn. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Llsse (wijkgem. Oost) Jac. Smit te Ee (Fr.) te Oude Pe- kela J. Uitentuis te Neede. GEREF. KERKEN Beroepen te Aardenburg-Breskens M. vliet (3e pred.pl.) menie. Aangenomen naar zaandijk n. Gilhuis te Balk naar Groningen- West (studentenpred.) C. de Kruyk te Leeuwarden. Bedankt voor Vlaardingen C. L. Timmers te Amstelveen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amersfoort J. C. West stra te, kand. te Borssele te Beek bergen D. Hakkenberg, kand. te Vee- nendaal. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te IJmulden G. van *t Wout te Muntendam. Aangenomen naar Al melo H. Th. Plevier te Nieuwe Pekela. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Enschede J. Lange Uit ambt ontzette predikant gaat gewoon door s correspondent) an de commissie de tucht van de pro- (Van or Het besluit het opzicht e vinciale kerkvergadering van Gelder land, ds. G. M. van Dieren uit Ede met ingang van 4 juni te ontzetten uit zün ambt van predikant bij de hervormde gemeente van Ede, heeft op de betrokken predikant kennelijk geen grote invloed gehad. Direct na zijn schorsing ongeveer drie maan den geleden is ds. Van Dieren begonnen met het houden van apar te kerkdiensten in een garage aan de Schaapsweg aldaar en hij is van plan daarmee gewoon door te gaan. Deze diensten worden elke zondag door ongeveer 400 kerkgangers be zocht. De schorsing van ds. Van Die ren geschiedde destijds omdat deze predikant sinds de synode van de Ned. Herv. Kerk de vrouw heeft toe gelaten tot de ambten in de kerk, weigerde doop en avondmaal te be dienen. Zijn ontzetting uit het ambt is een gevolg van het feit, dat hij een schorsingsbesluit, waarbij hem alle ambtelijke activiteiten tijdelijk werden vérboden, volkomen heeft ge plaatst. Ook deze laatste tuchtmaat regel heeft ds. v. Dieren niet tot een ander inzicht gebracht. Tijdens de dienst, die zondagmorgen in de ga rage werd gehouden, verklaarde ds. Van Dieren, dat zijn conflict met de kerkelijke besturen geen zaak is om voor het Nederlandse volk als een kerkelijke twist uitgevochten te wor den. Wie mijn standpunt wil weten, zal mij altijd bereid vinden reken schap af te leggen van mijn houding maar ik doe dat niet in het openbaar omdat ik er geen behoefte aan heb een kerkelijke strijd te ontketenen, aldus ds. Van Dieren. Uit het feit dat ds. Van Dieren zich ter rechtvaardiging van zijn houding op niemand minder dan Christus zelf en op de apostel Paulus heeft be roepen mag worden afgeleid dat hij gewoon zal doorgaan met het houden van zün eigen kerkdiensten. Dat be tekent dat de hervormde gemeente van Ede thans in drie gedeelten uit eengevallen is. Naast de Oude Kerk is er een noodgemeente rondom de Taborkerk terwijl de groep, die zich rondom ds Van Dieren heeft ge schaard, zich aandient als de her vormde evangelisatie. Voortzetting van oecumenisch gesprek De generale synode van de Neder landse Hervormde Kerk heeft zich gisteren in haar zomervergadering op „Heyde Park" in Driebergen met het met Rome moet worden voortgezet. Van r.-k. züde zün, zo heeft kardinaal Alfrink meegedeeld, vüf theologen aangewezen om deel te nemen aan het oecumenisch gesprek. Ook van protestantse züde zal zo spoedig mo- gelyk een aantal theologen worden aangewezen. land- en tuinbouw. 12.33 Licht lnstr. kwartet. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 13.35 Transis tor: licht progr. 15.00 Klass. strijk kwartet. 15.30 Moderne gram. 15.50 Bij belvertelling v. d. Jeugd. 16.00 V. d. Jeugd 17.15 Eurojazz. 17.45 Licht ens, NCRV: 18.05 Meisjeskoor en soliste, 18.30 Het spektrum, berichten en le zing. 18.45 Nwe lichte gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Muziek van het Leger des Hells. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 20.10 Holland Festival 1964: Concert door de Wiener Phllhar- moniker: klass. muziek. In de pauze (plm. 20.45)Kantekenlnger GRAMMOFOONPLATENRPOGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lün van 18-20 uur) It's all right with love thing to me, Orkest en Koor Tommy Kinsman; Experiment - Let's do It - Ev'ry time we say goodbye, Id.; Now you has Jazz - You're sensational - Who wants to be a millionaire - I get a kick otu of you - Night and day, id,: i (Pacheco), Orkest Emi- Ramón Argueso; Me sjento feliz (del Parana), Los Paraguayos; I know that you know (Youmans), Orekst Emlllo Reyes; La le le (del Parana), Los Pa raguayos; Merengue si? (Argueso), Or- kest Ramón Argueso; Eh, Flgues! (del Parana), Los Paraguayos; Loma de la (AvUes), Orkest Emlllo Reyes; (Esperón), Orkest Ramón Argueso; Mississippi mud (Barrls), Dinah Shore; Long ago (Kern), Ronnie Aldrlch; Kansas City (Stoller), Peggy Lee; I'll be seeing oyu (Fain), Ronnie Aldrlch; Carolina ln the morning (Donaldson), Chóro e Batuque (Almeida), Id.; Rhap- (Loeew), id.; The rain in Spain (Loewe), id.; Sometimes I feel like i motherless child (trad/Timmons)Bob. bv Timmons Trio; Know not oru (Tlmmons), Id. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 De Verrekijker, Interna tlonaal jeugdjournaal. NCRV: 17.16 17.45 V. d. kind. 19.30 Barend de Bee, film v. d. kind. 19.35 Lassie. TV-film. NTS: 20.00 Jouma&l en weeroverzlcht NCRV: 20.20 Memo. 20.35 CInemato- 22.50 Journaal 2.10 Drie maal negen, ^sluiting. NTS fllmverslag Tour de France. Experimentele uitzendingen op htt Tweede net (kanaal 27). NTS: 20.35-plm. 22.05 De zevend» sluier, speelfilm (14 Jaar). BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 830 m, 12.00 Volksdansen. 12.30 V. d. boeren S3? Symf. 22.00 Nws, Pari. over: Weerber. en p 18.32 Marktbc.. Liedjes. 19.30 Hoorspel. 20.00 18.35 Amusmui (Om 20.55-21.15 Lezing). :ii ber. 22.30 Voordr. 22.45 22.59 Weerber. 23.00 Nu 23.02 Voordr. 23.15-23.45 Koorzang. 1500*ena™47 BBC L,ght ProSramm®» 12.00 Popul. gram. 12.31 Lichte mm (Om 13.30 Nws. 13.35 Ultsl. cricket' 13.45 V. d. kind. 14.00 V d. vroui Orgelrecital. 15.31 Muziek bü bf werk, Uitsl. jeugd. 17, 15 The Dales, dagboek. 164 cricket. 16.35 Gram. i J8 Geva: Sportoverz. en uitsl, spel.19.00 Nws. en journ. 19.25 Spo en ultsl. cricket. 19.31 Gevar muzle 20.00 Vragenbeantw. 20.30 Nws. en m 20.40 Hoorspel. 21.40 Samenzang. 22 Gevar. muz. (Om 22.31 Uitsl. race 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309i 12.00 Nws. 12.15 Amus.muz. 13) Nws. 13.15 Amus.muz. 16.00 Nws. 101 Spaanse liederen. 17.00 Nws. 17.05 O gel recital. 17.30 Film- en dansmuztó 19-0° Nws. 19.30 Ork.muz. 20.00 Hoor spel. 21.10 Kamermuz. 21.30 Nws. 22.4 Kamermuz. 23.15 Moderne gewilde mm 24.00 Nws. 0.20 Dans- en amus.mui Frankrük, 280 en 235 m. 12.30 Nws. 12.42 Ork.conc. 15.15 Gf var. muz. 16.00 Kamermuz. 16.40 Op» rafragmenten uit Médéo. 17.40 Kamer- 2400 Nws8 NWS' 20'62 Hoor8pel- Brussel, 324 en 484 m. 324 12.00 Nws. 12.03 De rond Yl ™dt derde man- (Tussen 12.00 «e To £ep- van d® Tour de Francel ÏH? Gram. 12.15 Amusjnuzlek. (Os 12.25 Nws. en weerber.). 12.50 Beursbei en progr.-overz. 13.00 Nws. (Om 13.1! 15.05 Rep. van de Tour di 14.00 Nd Si.', nuz. 15.00 Nieuws 15.01 (Tussen 15.00 en 17.00 de Tour de France). 16.4f France). 14.03 Gevar, Lichte Rep. va_ i-»»uue io Schoolkoren." 164)0 Nws* HL03# Beunj 09 Lichte muz. 17.00 Nm 15 Kamermuziek. 17N berichten. en meded. JGass. muz. 18.00 Nws. 18.03 V. d. solt 18.30 Lekenmoraal- en filosofie. 18.» Litsï. van de Tour de France. 19.ff radlokron. 19.40 Lichte mui 20.00 Openbaar kunstbezit. 20.15 Ami ,484 rn.: 12.03 Gevar. muz. en ti Ïrob Slomer liedjes. 15.45 Lichte mi Accofdeonmuz. 17.00 Nws. ^®ded- Lichte muz. 18.10 V. sold. 19.00 Nwe gram. 19.30 Nws 21 Klass. muz. 22.00 Wereldnieuws. 22 Jazzmuz. 22.55 Nws. WËERRARPORTEN (Van hedenmorgen t nor) Den Helder zwa; y pen burg zwa Vllsslngen zwaï Twente zwaar bew. Eindhoven zwaar bew Z.-Limburg onbewolkt Helsinki licht bew. Stockholm zwaar bew. Oslo onbewolkt Kopenhagei. half bew. MUnchen Ztlrlcb Geuéve Lissabon half bew.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2