Eerste paal voor boerderijbouw Australië krijgt in '66 decimaal muntstelsel IN ITALIË WAARSCHIJNLIJK WEER EEN REGERING-MORO J. C. Hoogendoorn Werkzaamheden nooit gestopt" Gouden tijd voor verzamelaars LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 30 JÜNI 1904 Crisis zal wel lang duren (Van onze Romeinse correspondent) Het is op het ogenblik nog onmogelijk te zeggen hoe regeringscrisis in Italië zal worden opgelost. Een dergelijke crisis vergt in Italië altijd veel tijd, omdat de president van de republiek een groot aantal personen moet ontvangen voor hij een nieuwe kabinetsformateur kan aan wijzen. Achtereenvolgens worden bij hem ontboden de oud-presidenten van de republiek, (op het ogenblik alleen Gronchi), daarna de es-voorzitters van de grondwetgevende vergadering en de voorzitters van de ministerraad, daarna de secretarissen van verschillende politieke partijen en tenslotte de fractieleiders van de kamers. Tevens staat het de president dan nog vrij om advies in te winnen van enkele andere personen, zoals bijvoorbeeld van de directeur-generaal van de Italiaanse Bank en van de voorzitter van het gerechtshof dat toezicht houdt op de naleving van de grondwet. Gronchi, die weigerde enige medede ling te doen aan de pers en verder de voorzitter van de senaat Merza- gora, de voorzitter van de kamer van afgevaardigden Bucciarlli Ducci en zondag j.l. Saragat, in zijn kwali teit van oud-voorzitter van de grond wetgevende vergadering. Van de vier hebben er slechts twee verklaringen afgelegd en wel Merzagora en Sara gat. Merzagora meent dat de beste oplossing zou zijn. een soort nood- regeling op zo breed mogelijke basis regeering, die het ver trouwen zou moeten hebben van de arbeidersklasse, die wordt bedreigd met werkelijkheid door beperking van het aantal werkuren in verband met de slechte economische toestand; Voorts zou die regering het ver trouwen moeten hebben van de on dernemers en vooral van de beleggers en de spaarders, die al gedurende lange tijd in angst en vreze leven in verband met de steeds slechter wordende economische verhoudingen ln Italië De tweede persoon, die iets mede deelde, was Saragat. Hij meende dat het gewenst is dat de crisis zo snel mogelijk wordt opgelost en verder meende dat er geen andere oplossing mogelijk is dan een nieuwe regering van centrum-links. De sociaal-democraten zijn in geen geval bereid deel te nemen aan re geringscombinaties, waarin rechtse partijen, waaronder dus ook de libe ralen, zitting zouden hebben. Even min zijn zij bereid hun goedkeuring te hechten aan 'n één-partijregering dat zou dus zijn een regering van uitsluitend christen-democraten. Verder is bijeengekomen het be stuur van de socialistische partij. Na afloop van de vergadering werd een communiqué uitgegeven, waarin werd verklaard, dat de fractieleiders van de socialistische party, wanneer zü straks door president Segni zullen worden ontvangen, erop zullen aan dringen, dat er een nieuwe regering zal worden gevormd, wederom onder leiding van Moro, wiens persoon en handelwijze de volledige goedkeuring wegdragen van de socialisten. Een verklaring werd afgelegd door het bestuur van de sociaal-democratische party, dat eveneens aandringt op een nieuw kabinet-Moro. Ook de re publikeinse party meent dat alleen een regering 1 Onveranderd? Het is dus mogelijk dat er na kortere of langere onderhandelingen een regering zal komen, die eigen- iyk precies dezelfde is als die is af getreden. Maar het zal dan toch no dig zün, dat men op een nieuwe ba sis gaat samenwerken en dat de pun ten van het programma nauwkeuri ger worden omschreven. Wat name ly k gebeurd is en geleid heeft tot de huidige crisis, is niet alleen het kleine verschil van mening over sub sidie van minder dan een miljoen gulden aan byzondere scholen. Dit is slechts een onderdeel van een ze kere wry ving, die er bestaat tussen aan de ene zyde de christen-demo craten en aan de andere zyde de marxistische party en de socialis ten. Italië heeft nog nooit een regering gehad waarin christen-de mocraten en socialisten tezamen zit ting hadden en de samenwerking is dus nog vrij nieuw. Het ware gewenst dat men nauwkeuriger had vastge steld op welke punten men het al dan niet eens zou kunnen worden. Wat de subsidie aan het by zonder onderwys betreft, is dit voor de so cialisten natuurlijk een kwestie van beginsel, zy kunnen daaraan niet hun goedkeuring hechten. Het is voor hen heel gemakkeiyk dit te weige ren, omdat ze zich daarby kunnen beroepen op de grondwet, welke voor schrijft dat alleen de openbare scho len in Italië kunnen rekenen op rijkssubsidie. Artikel 88 Het staat aan particulieren vrij scholen op te richten, doch steeds buiten steun van 's rijks schatkist. Dat er toch subsidie wordt gege ven (hoewel in zeer beperkte mate) aan particuliere scholen, is een an dere zaak. Het is namelijk noodza- kelyk in bepaalde kleine dorpen, al in zuid-Italië, waar geen ander onderwys kan worden gegeven dan door kloosterzusters en waar geen openbare scholen bestaan. Doch het punt waarover de regering gestrui keld is, dat was artikel 88, dat han delt over verhoging van subsidie aan middelbare scholen en dat is heel iets anders dan die kleine lagere scholen, die door nonnen worden ge houden. Een verdere belangrijke verklaring is afgelegd namens de liberale par ty, die erop aandringt dat er een nieuwe regering zal worden gevormd, die een zeer uitgesproken anti-com munistisch karakter zou moeten dra gen en die er vooral tegen moet waken, dat de communistische party door middel van vakbonden invloed gaat uitoefenen op de regering. Indien het niet mogeiyk is een der- gelyke regering te vormen, zo menen de liberalen, dan zou men moeten overgaan tot tussentijdse verkiezin gen. Het is mogelyk en zelfs waar- schynlyk dat de liberalen by tussen- tydse verkiezingen sterker uit de bus zullen komen dan ze op het ogen blik zyn. Maar dat wil nog niet zeggen dat zy zo zeer aan betekenis zullen winnen, dat ze tezamen met de christen-democraten een meerder heid zouden kunnen vormen. zal zün. Het is veel verstandiger wanneer men erin zou kunnen slagen opnieuw een regering te vormen op de basis van de afgetreden regering- Moro. Het is heel moeilyk op het ogenblik nauwkeurige berichten te geven, omdat er sedert enkele dagen een staking aan de gang is van druk kers, zodat er geen kranten uitko men en wy' dus aangewezen zyn op zeer beperkte mededelingen van pers agentschappen, die wel de feiten me dedelen maar geen commentaar ver strekken. T teraardebestelling dr. G. Th. Rietveld Enorme belangstelling Op de begraafplaats Den en Rust in Bilthoven is gistermorgen het stof- feiyk overschot ter aarde besteld van de bekende architect dr. G. Th. Riet veld, die vorige week donderdag op 76-jarige leeftyd in Utrecht is over- Idem De korte plechtigheid werd door honderden by gewoond, onder wie hoogleraren, studenten, kunstenaars, vertegenwoordigers van het departe ment van O.K. en W, directeuren van musea, leden van het gemeen tebestuur van Utrecht en vertegen woordigers van het Humanistisch Verbond, het Bouwcentrum in Rot terdam en van architectenorganisa- toes. In de aula werd het woord gevoerd door een collega van de overledene, Tyen De oudste zoon van de overledene dankte voor de overweldigende be langstelling en voor het grote Chroesjtsjow in zomerresidentie van Noorse koning Premier Gerhardsen zei dat Noor wegen niet heeft vergeten dat „Oos telijk Finnmark (het noordoosteiyk gebied van Noorwegen) in de twee de wereldoorlog door Sowjetrussisclie soldaten is bevryd", aldus verklaar de de Noorse premier Gerhardsen gisteren na aankomst van zyn Rus sische collega Chroesjtsjow. Byna iedereen in Noorwegen zal het er mee eens zyn dat vreedzaam naast elkaar bestaan het leidende beginsel voor alle internationale politiek moet zyn. Moet samenwerking tt landen met verschillend sociaal systeem „niet meer worden gekarak teriseerd door actieve en vriend- schappelyke samenwerking dan tot nu toe het geval is geweest?". Noor wegen beschouwt het bezoek Chroestsjow „als een teken dat hoop in dezelfde richting gaat", aldus Gerhardsen. Chroesjtsjow verklaarde in zyn antwoord, dat Noorwegen en Sowjet- Rusland reeds 40 jaar diplomatieke betrekkingen onderhouden. Hl' ,.met de beste bedoelingen" Noorwegen gekomen „om de betrek kingen nog te verbeteren en de vrede te bevorderen". Chroesjtsjow herinnerde er dat Noorwegen en Rusland in de tweede wereldoorlog samen „hun gezameniyke vyand hadden bestre den. Aan het einde van de byzonder korte welkomstplechtigheid vertrok het gezelschap naar de zomerresiden tie van de koning te Bygdoy, t Chroesjtsjow tydens zyn bezoek zal verbiyven. 65.000 zoons en dochters Een van de meest bekende zwart ten te stieren uit Denemarken na- meiyk de uit Nederland ingevoerde stier Blitsaerd Kleine Adema is op 14-jarige leeftyd gestorven. Deze stier heeft 18 jaar achtereen dienst gedaan op het bekende K.I. station te Varde en heeft een record aan tal nakomelingen verwekt. De wervingsresultaten waren pri- a en dit ls wel de reden geweest dat de stier heel veel gebruikt is. In totaal zyn er 65.000 kalveren van dit vaderdier geboren. In Ruilverkaveling Zwammerdam (Van onze correspondent in Sydney) In Nederland staat men voor de taak om bij de overgang van gewoon gas naar aardgas vele duizenden gasfornuizen te doen vervangen door nieuwe, die geschikt zijn op aardgas te branden. In Autralië moeten binnenkort honderdduizenden kasregisters en rekenmachines e.d. worden gewijzigd of door nieuwe vervangen om het tiendelige geldstelsel, dat in februari 1966 zal worden in gevoerd, te kunnen toepassen in winkels, kantoren, banken enz. De kosten daarvan worden geraamd op 250 miljoen gulden. D-day (invasie) krygt in Austra- i staan is een open vraag. Onder de alfabetische aanvulling DC- j gedane suggesties zyn die van een (decimal currency day), de boemerang en een kangoeroe als ty pisch Australische kentekenen. lië day dag voor de invoering van het de cimale geldstelsel. De betekenis van D-dag (6 juni 1944) overschaduwt natuurlijk die van alle andere ge beurtenissen in de moderne geschie denis van de Westerse wereld, maar De voorgenomen overgang Australië zal dc-dag aan de historie het tiendelige stelsel heeft de bij- toevoegen, want die dag is niet al- zondere belangstelling Rage leen van nationaal, terpationaal belang: in het weder- zydse handels- en geldverkeer tus- de volken brengt hy een ingrij pende revolutie teweeg. DC-dag valt op de tweede maandag in februari Dan is het afgedaan met pon den, shillings en pennies en komen de dollar en de cent er voor in de plaats. Dit gebeurt niet zonder de nodige voorbereiding. Nieuwe geldstukken moeten worden vervaardigd en ty- dig in circulatie gebracht en de be volking moet worden voorgelicht over het gebruik van het nieuwe stelsel. Voor Nederlandse immigranten in Australië levert het decimale stel- stel natuuriyk geen moeilykheden venmin als voor Duitsers, Itali- en andere immigranten in landen van herkomst het tien delige stelsel gebruikt wordt. Voor de miljoenen Australiërs en geimmi- greerde Engelsen echter kost het hoofdbrekens, zy maken negentig procent van de bevolking uit. De re gering stond daarom by haar be slissing om tot het decimale munt stelsel over te gaan, voor de verant- woordelykheid om die overgang niet economisch vlot te doen verlopen, ook gemakkelyk aanvaardbaar de gewone man, de winkel bediende, de boekhouder en de schoolgaande jeugd. De Australische minister van Fi nanciën, Harold Holt, die door zyn volgelingen als een financieel genie wordt beschouwd, heeft er geen slapeloze nachten door gehad, maar hoofdbrekens heeft de voorbereiding hem toch wel gekost. Het begon al geruime tyd geleden met het kie- de allerminst originele naam „dol lar" gekozen. Wat er op het munt stuk als illustratie zal komen te Druk beraad over Cyprus Premier Douglas-Home van Enge land en zyn Turkse collega Inönli zyn by hun besprekingen over de kwestie-Cyprus uitgegaan van het feit, dat.de bestaande verdragen en de grondwet van het eiland nog steeds geldig zyn, aldus een commu niqué over de onderlinge beraad slaging. zy hadden erover gesproken op welke manieren de huidige moei lykheden Inzake Cyprus „door onder handelingen en overeenkomsten" zouden kunnen worden opgelost. Naar aanleiding van dit commu niqué verklaarde een regerlngs- woordvoerden in Athene, dat de Griekse premier Papandreoe her- haaldelyk heeft verklaard, „dat de overeenkomsten van Zilrich en Lon den, hoewel deze van kracht zijn, in feite niet te hanteren zyn". Papandreoe heeft gisteren een be zoek gebracht aan presiedent De Gaulle. Na afloop van het onder houd met de Franse president zei Papandreoe, dat er geen Frans plan r voor Cyprus ter sprake was geko men. Kort voordat de Griekse eerste- minister op het Elysee aankwam - v?as de Amerikaanse ambassadeur in Parijs, Bohlen, door De Gaulle ont vangen. De Amerikaanse diplomaat deed het Franse staatshoofd verslag l van de besprekingen, die president Johnson met de Griekse en de Turk- je regeringsleiders over de kwestie- I Cyprus heeft gevoerd. tenverzamelaars. In feite is byna iedereen plotseling een munismati- cus (muntdeskundige) geworden. El ke dag zie je mensen, die by het uitgeven van geld de muntstukken eerst nog eens een keer extra om draaien. Je kunt immers nooit we ten of een oddie (halve penny, cop per (penny), tray (threepence), zack (sixpence), denner (shilling) of swy (florin) over twee jaar niet het dub bele of meer waard zyn wanneer zy museumstukken zyn geworden. Een serie halve pennies van 1910 tot 1936 bracht onlangs al 216 gulden op, een penny van 1930 werd verkocht voor meer dan duizend gulden en een groentenboer, die zo'ri penny had ontvangen, kreeg er byna 900 gul den voor. Het is tegenwoordig dus voorzich tigheid geboden bij het uitgeven van je pennies. Er is al een bro chure verschenen, waarin de waar de van alle pennies en andere munt stukken tot 1964, als „verzamelwaar- de" staat aangegeven. Een Penny behoeft niet eens heel oud te zün om voor drie pennies te kunnen wor den verkocht. de banken en de officiële deci male commissie lezingen die gratis voor het publiek toegankeiyk zyn. Zelfs worden op kinderfeesten voor- lichtingsstalietjes opgezet en kun je in de kranten, decimale kruiswoord puzzels" oplossen. De banken spelen een belangryke rol, zelfs voor de kleine man, want anders dan in Nederland, waar de post-cheque- en girodienst zo populair is, heeft byna iedereen in Australië, waar die in stelling onbekend is, een bankreke ning. Banken en hun bykantoren zyn byna even wyd verspreid als café's en restaurants. De banken geven gratis boekjes en brochures over het decimale geld stelsel uit. De decimale commissie (voornameiyk bestaande uit leiders uit het zakenleven en officieel een adviescommissie voor de regering) doet hetzelfde. Componisten hebben liedjes gecomponeerd, die gezongen worden op de maat van rock-and-roll en het nieuwe stelsel propageren. Men zou kunnen zeggen, dat de j schoolrekenboekjes hier op rym en zang zyn gezet. echter een belangrijke besparing be tekenen. omdat men er vlugger mee kan werken dan met het twaalfdelige Postzegels j En wat gebeurt er met de post zegels? Ook die moeten worden ver anderd. De regering heeft besloten niet tot overdruk over te gaan, maar volledig nieuwe series onmiddeliyk j in omloop te brengen op DC-dEtg. Ge durende twee jaar na DC-dag zullen de oude postzegels nog kunnen wor den gebruikt. Voor postzegelverzame laars breekt dus, evenals voor de muntenverzamelaars, een drukke tyd zy zullen met Argusogen de oude en nieuwe postzegels bekyken. Men kan er zeker van zyn, dat heel wat zegels van de oude stempel in de verzamelalbums verdwynen of even als muntstukken worden opgepot om later tegen hogere waarde aan de man te worden gebracht. Postze gelverzamelaars in Nederland doen er goed aan reeds nu familie, vrien den en kenissen in Australië te vra- om bestaande series te sturen, rvan vooral in de hogere waar den de oplaag beperkt is. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Juni Vette f 1.60. Handel traag. BODEGRAVEN, 30 Juni Kaas- 12.88-2.94. 2e kwal. f 2.75-2.87, kwal. f3.50. Handel kalm. peen per 100 bos 1 42-54. ld. 2 44-47. bloemkool per 100 st. Al 39-58, A2 12- 32. sla per 100 st. 1 15.20, ld. 2 10.90, andijvie kroten per 100 Nieuwe Munt Dienst, bestuursleden van de polder Reyneveld en leden van het gemeen tebestuur van Boskoop. Met 'n twee tal daverende klappen (ontploffen van pakken lucifers) werd het offi ciële gebeuren besloten, waarna men zich verzamelde in restaurant „Ryn- lust". Spoedig nadat met de bouw van de eerste boerderij zal zün begonnen wordt direct de bouw aangepakt voor de tweede van de 32 boerderijen, die in dit plan zullen verrijzen. Deze tweede boerderij is bestemd voor de heer C. Joha, die momenteel nog woont aan het. Goudie Rüpad. De boerderijen zullen onderling verschillen, voornameiyk wat de wo ning betreft. De stallen en schuur biyven geiyk. namelijk van het „Ge sloten veldschuurtype". De woningen Met het heien van de eerste paal voor de eerste boerderij in het Ruilverkavelingsplan Zwam merdam is een belangrijke mijl paal bereikt in de werkzaamhe den van dit groots opgezette plan. Voor dit belangrijke ge beuren bestond grote belangstel ling. Een groot gezelschap was gistermorgen omstreeks half elf aanwezig aan de z.g. insteekweg die eveneens ten behoeve van dit verkavelingsplan zuid-oostelijk van het Reijneveld vanaf het Goudse Rijpad in oostelijke rich ting is aangelegd. Daar op Boskoops grondgebied stond de heimachine klaar om de eerste en daarna nog vele andere pa len de grond in te drijven. Dit sym- De voorzitter van de commis sie Ruilverkaveling Zwammer dam, de heer Hoogendoorn, slaat de eerste paal voor de wo ning van de heer Den Hertog De voorzitter van de polder Reijneveld, de heer Grooten- dorst, (links) ziet goedkeurend toe. (Foto Leidsch Dagblad) bolische gebeuren werd verricht door de voorzitter van de plaatseiyke commissie Ruilverkaveling Zwam merdam, de heer J. C. Hoogendoorn, Deze eerste paal zal straks mede de boerderij gaan dragen van de heer G. J. den Hertog, die zijn bedrijf aan de Oudshoornseweg in Alphen aan den Run moet opheffen in verband met het uitbreidingsplan AlphenNoord. Dit officiële gebeuren werd mede bygewoond door een aantal autori teiten van de Cultuur—Technische Mijlpaal De voorzitter van de commissie, de heer Hoogendorp, wees er tydens de bijeenkomst op ,dat met het begin van deze boerderijbouw een belang rijke myipaal is bereikt. Na het ste ken van de eerste spade een jaar en drie maanden geleden moet worden geconstateerd, aldus de voorzitter, dat men niet heeft stil gezeten by de uitvoering van de werkzaamheden I ▼oor dit plan. De heer Hoogendorp prees voorts I de prettige samenwerking tussen de i plaatseiyke commissie en de Cul tuur-Technische Dienst alsmede met I het uitvoerend lichaam de Kon. Ne derlandse Heide Maatschappü. Hy j wees voorts op het grote voordeel en de gunstige omstandigheden waar onder men op de nieuwe bedrijven zal kunnen werken. Nu geen kavels meer van soms vier kilometer lang, met een doorkruising van de spoor- iyn, hetgeen veel kostbare tyd en moeite koe t. Namens de Cultuur Technische Dienst sprak de heer J. C. van Dam. De rykslandbouwconsulent by deze dienst, de heer J. Scheepers, herin nerde er aan dat deze paal een hei-1 Nadat de eerste paal met suc ces de grond was ingedreven konden de toekomstige bewo ners gelukkig lachen. (Foto Leidsch Dagblad) myipaal genoemd kan worden. Im mers niet alleen zal deze paal de nieuwe boerderij mee moeten helpen dragen, maar het is tevens het begin van een nieuwe werkperiode in het Ruilverkavelingsplan Zwammerdam. Waardering Namens de toekomstige bewoners van de nieuwe boerdery sprak de heer A. de Haan uit Sassenheim by zonder waarderende woorden tot het gemeentebestuur van Boskoop. Hij uitte de verwachting, dat de heer en mevrouw Den Hertog, mevrouw Den Hertog is een vroegere bewoonster van het Reyneveld en zy komt weer te wonen en te werken op grond van haar vader zich spoedig thuis zullen voelen in Boskoop. Wethouder K. P. A. Houdyk van Boskoop sprak enkele woorden van dank, evenals de voorzitter van de polder Reyneveld, de heer K. Groo- tendorst. Tot slot wees de heer Hoogendorp er nadrukkeiyk op, dat de werk- De Australische regering heeft twee jaar geleden nieuwe machines aan gekocht in 't buitenland om zo spoe dig mogelyk met de aanmunting van nieuw geld te kunnen beginnen. Die machines kosten zestien miljoen gul den en hebben een capaciteit van 1.250.000 munten per dag. zy wor den gemonteerd in een nieuwe Muntgebouw, dat zyn voltooiing na dert in de nationale hoofdstad Can berra en achttien miljoen gulden kost. Deze nieuwe geldfabriek be slaat een oppervlak van twee hecta ren met een opslagplaats onder de grond zo groot als tien huizen. In totaal zyn er minstens 2500 miljoen muntstukken, die door nieuwe moe ten worden vervangen. Een voordeel van de nieuwe muntstukken is dat het gewicht aan metaal minder is dan die welke nu nog in omloop zyn. Dit zal de Australiër gevallig zyn, want hy is gewend geld los in den uitgetrokken voor de kósten verandering van 350.000 reken- en andere machines (zoals kasregisters e.d.). In feite betaalt de burger het. Dat begint al op DC-dag, wanneer hy met zyn oude pennies nog gedu rende anderhalf jaar als overgangs- tyd terecht kan, maar zes pennies moet betalen als hy iets wil kopen zaamheden in dit ruilverkavelings plan nimmer hebben stop gestaan en dat de geruchten dienaangaande vol komen uit de lucht zyn gegrepen. Wel merkte de heer Hoogendorp op, dat er grote financiële offers ge bracht zullen moeten worden, maar de bestaande situatie wordt dan ook van dien aard, dat deze offers met liefde gebracht moeten worden. Na het ronddienen van verversin gen moest het echtpaar Den Hertog vele handen schudden van vrienden kennissen en familieleden, die hen hun toe- sla-uien per 100 bos 125. spinazie 34-37, spitskool 13, sny- bonen per kg 1 1.55-1.65, ld. 2 1.05-1.20, blauwschokkers per kg 1.05, tuinbonen 31-32, selderie per 100 bo6 11, peter selie per 100 boe 6, krulpeterselle per 100 bos 9-11, bonekruld per 100 boa ROELOFAREND8VEEN. 29 Juni Bloemenveillr nlthogalum Suprème 13-4 bloemen 11-21, Segetum 28-32, Dahlia's 50-60, Brodea 45-49, Sldalcla 23-26 per bos, Am. Anjers: Sim rood 8-18, roze 7-16, wit 7-14, Princess Ann 10-14, G.J. Sim 8-11. Arthur Sim 8-12, Dazzler 19- 30. Lelies 18-21, Rozen 5-24 p. st. Groenteveiling; aardbeien 36-61 per 2 ya ons doos, tomaten 32-85, bospeen 41. juadyvle 19. kropsla 6.50-8.50, spits- bonen 130-150. ld. stek 60-80, ^lubb. bos, sla 5 20-8.40 per 100 st.. andijvie 16-18, uien 17-21 per 100 kg. TER AAR, 29 Juni kassnybonen 1.30-1.70. ld. B 1 00-1.25, ld. stek SO OS, peulen 1.40-2.80, witte kapucijners 80-90, stamprlnses- senbonen 1.65-1.95, tuinbonen 29-38. landijvle 23-31, spinazie 61. postelein 9- 17. wasp een 36-44. rabarber 11-17, kom kommers stek 10-16, spitskool 11-15. augurken 20-21, nwe aardappelen 23- 24. ld. kriel 22-23, alles per kg, sla 1 Il0.10-16.80, ld. 2 6.40-8 50 per 100 st bloemkool A 40-57, ld. B 30-38, ld. O nuchtere kalveren 809, varkeru lopers 80, biggen 52, paarden 42, 390-405, 370-380, vette kalveren (ld.) 315-335, 300-315, 280-300; graskalveren (ln gids p. st.) 680, 580, 460; nuchtere kalveren (ld.) 210, 200, 180; lopers (ld.) 140, 120, 100; biggen (ld.) 80, 70, 65; slachtpaarden (ln ets per kg) 350, 320, 290; schapen (ln gids p. st.) 150. 120, 100; lammeren (ld.) 130. 110, 95; kalf- en melkkoeien (ld.) 1550, 1350, 1150; vare koelen (ld.) 1200. 1000, 900; vaar zen (ld.) 1175, 1000, 850; pinken (ld.) 875. 750, 650. Handel: aanvoer vette koelen Iets meer, handel flauw, prijzen vooral niet hoger, worstkoelen f3 50-3.70 per kg; vette kalveren Iets minder, willig, even hoger, prima's boven notering; gr as kal- i groter, matig, gedrukt; nuchtere goed, lopers stijver, blg- srd; lsachtpaarden mat! kalm. als vorige week; schapen lammeren kort, nauw. lager; kalf- en melkkoeien matig, stil. gedrukt vare koelen gewoon, lui. staande pryzen. stroef, vooral niet hoger. Zo ziet de voorgevel er uit van het ..Gesloten schuurtype'- boerderij. zoals de heer Den Hertog de eerste spoedig in ge bruik hoopt te kunnen nemen. (Foto Leidsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13