RIDICUUL „MIDZOMERNACHTSDROOM" VOORTREFFELIJKE REPRISE Talrijke doden in het water en op de weg Van behoorlijk overleg in het bouwbedrijf is geen sprake meer s P P t - LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 JUNI 1964 De mededeling van de ministers Scholten en Luns, dat zij de anti-REM-wet niet eerder dan in september in de Tweede Kamer kunnen krygen, heeft in politiek Den Haag nogal wat stof doen opwaaien. Daarbij hebben de bewindslieden van de woordvoerders van enkele politieke partyen nogal scherpe verwijten te incasseren gekregen. Ons inziens ten onrechte! De Kamercommissie heeft zich in het voorlopig verslag weliswaar in overgrote'meerderheid achter de re gering gesteld in haar strijd tegen het televisie-eiland, maar daarbij werd toch met nadruk gezegd, dat men niet zo erg gelukkig kon zijn met het ingediende wetje. Maar ja, zo verzuchtte men ongeveer, beter iets dan niets. Een mening nu, die tie bewindslie- den kennelijk weigeren te delen. Zij willen goed bewapend ten strijde trekken tegen het REM-eiland. Zij willen het risico niet lopen, dat de rechter het gesohut, dat zij op het eiland hebben gericht onwettig zal verklaren. Een mogelijkheid, die zij zelf kennelijk niet denkbeeldig ach ten en die zy waarschijnlijk in het voorlopig verslag onderstreept menen te zien. ok wij hebben van deze plaats enige tijd geleden op spoed V-/ aangedrongen. Uitstel bete kent, dat de Noordzee-Televisie de kans krijgt met haar uitzendingen te beginnen. En het is verre van onmo gelijk, dat deze tv-vrijbuiter dan snel wortel zal schieten in de publieke sympathie. Het doorhakken van die wortels zal een vrij pijnlijke operatie betekenen. Daarom meenden wij des tijds, dat haast geboden was. Maar wij zijn het met de bewinds lieden eens, dat het nog veel pijn lijker zou zijn, wanneer zij met een al te haastig in elkaar geflanst wetje in de hand voor de rechter een ne derlaag tegen de REM zouden lijden. Dat zou niet alleen verlies van pres tige, maar ook van veel tijd beteke nen. Veel meer tijd dan nu verloren gaat. Derhalve menen wij, dat de be windslieden van twee kwaden de minst kwade heeft gekozen. r zijn op de algemene vergadering T? van de ANWB zaterdag in Den I—i Haag heel harde noten ge kraakt. De heer A. C. M. Boost, directeur Wegen en Verkeer noemde de gang van zaken bij de aanleg van wegen botweg „ridicuul". De wijze, waarop thans wordt gewerkt, is volgens hem „ontoereikend, incidenteel, fragmen tarisch en een miskenning van de beginselen van een goede planning en een efficiënte uitvoering". Duide lijker kan het niet uit de mond van een man, die dagelijks met de groei ende moeilijkheden van het verkeer te maken heeft. De heer Boost gaf enkele voor beelden: een rondweg om Zwol le b.v. moet een hulpaansluiting krijgen, omdat de gelden voor een nieuwe brug ontbreken. En voor een nieuwe rijksweg UtrechtHilversum werd tien jaar geleden 1958 als jaar van voltooiing genoemd. Nu is men er nog niet eens aan begonnen We kunnen zijn lijstje aanvullen met enkele voorbeelden dichter bij huis. Zoals de afsnijding van de bocht bij de Haagsche Schouw. Men schiet hard op, maar toch zal het nog lang moeten duren alvorens het werk ge reed komt. Het geld ontbreekt om het af te maken. Bij Bodegraven van hetzelfde laken een pak. Jarenlang heeft het werk aan de omleidingsweg stil gelegen, omdat er geen middelen waren om door te gaan. et is een trieste zaak. Vooral als Hmen dat alles ziet tegen de achtergrond van een bijna on heilspellende groei van het verkeer. Men rekent voor 1970 al op twee mil joen auto's. En tot nu toe zijn alle prognoses steeds door de werkelijk heid overtroffen. Waar gaat het heen, als nu niet onmiddellijk met vaste hand wordt ingegrepen om ons wegennet aan die ontwikke ling aan te passen? We kunnen de hartekreet van de heer Boost zo goed begrijpen. Het is te hopen, dat zij weerklank vindt. Als er niet spoedig wat gebeurt om het verkeer de baas te blijven, wordt het verkeer ons de baas. Met alle ellende van dien. Er wordt achter de scher men hard gewerkt aan de uitwerking van het wegenfonds-idee. Het is be kend, dat de minister van Verkeer en Waterstaat „met belangstelling" deze uitwerking afwacht. Maar laat de re gering dan snel handelen. Opdat we met spoed verlost worden van het in derdaad belachelijk verschijnsel, dat aan broodnodige verkeersvoorzienin- gen wel wordt begonnen, maar dat ze door geldgebrek niet kunnen wor den voltooid. Zo*n werkwijze zal ons in de toekomst nog veel meer geld en gramschap gaan kosten. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L D. OVER RADIO EN T.V. Vakmanschap in Europaquiz Shakespeare is geen gemakkelijke in de omgang. Zelfs in een zo virtuoze, doorzichtige vertaling als die van Dolf Verspoor is „Een midzomernachtsdroom" wat we een moeilijk stuk kunnen noemen, althans wanneer er poëzie gesproken wordt door Oberon, Titania, Puck, Lysander .etc. Zodra Ko van Dijk opkomt als Spoel de we ver zijn alle moeilijkheden meteen uit de weg gevaagd en holdert en boldert de tekst ons als een boulevardstuk tegemoet, maar waar de poezië regeert wordt de aandacht van de kijker gevraagd. Daarom was het in dit geval gunstig, dat de herhaling al na een jaar plaats vond, zodat men bij het kijken nog steun had aan zijn herinnering. Het (ook vorig jaar gezega, en ampex-opnames plegen niet te veranderen, zelfs niet in beeld en geluidskwaliteit) een voortreffe lijke uitvoering, die dank zij Bentz van den Bergh's moderne „décorloze" opvatting, zich ook zeer goed leende voor de televisie. Televisie-regisseur Walt van der Kamp had enkele mooie oplossingen gevonden voor de proble men, die het stuk stelt. Zo was het een vondst om de epiloog van Puck staande naast een T.V.-toestel te la ten uitspreken, waardoor het knip- oog-effect. dat Shakespeare tegen over de toneelsbezoekers beoogde, ook naar de televisie-kijkers goed over kwam. Verder had hij, door een ca mera op drie meter hoogte op te stellen, het „hoogteverschil" tussen de figuren uit de gewone en boven natuurlijke wereld, uitstekend weten te suggereren. Het was overigens de voorstelling van Ko van Dijk, die als Spoel de tekst van Shakespeare als een tover bal door zgn mond liet rollen en liet meeproeven van de toffe evenals Petra Laseur als Helena. De venijnige Puck van Henk van Ul- sen was vooral wat de uitbeelding betrof, wat al te venijnig. De roman tische muziek die Mendelssohn voor „Een midzomernachtsdroom" compo neerde, werd terecht door Bentz van den Bergh vervangen door Cor Le- maire's suggestieve koren die beter bü de onromantische opvatting pas ten. De grillige kostuums van de el fen, die zo mooi constrasteerden met de kale achtergrond, sorteerden voor dat al al daardoor veel effect. Nicolaas Wyn- berg was hun maker. de zondagavond van de Dat we A.V.R.O. De zaterdagavond die anderhalf uur duurde, danks het deelnemen van de acht vrouwelijke kandidaten uit acht ver schillende landen 'n „one man show" van „Der Kuli", die inderdaad on verbeterlijk lijkt en een vakman manschap, soepelheid van geest, gevoel voor humor en hoffelijkheid tentoonspreidde zoals men van een ander nooit ziet. Hy maakte twee keer een foutje, vergat een keer een vraag te stellen en stelde een gewon nen prijs op 5000 in plaats van 500 mark, maar dat waren schoonheids foutjes die aan de volmaaktheid al leen maar extra relief konden geven. De Nederlandse deelneemster bracht het tot de laatste vier. In de finale werd echter gestreden door de fraaie Franqaise en de Oostenrykse. De Franqaise won. De vragen waren be paald niet gemakkelyk. By het ky- ken naar deze quiz drong zich de gedachte op, dat ook wy hoognodig quiz op ons televisie quiz met Hans Joachim Kulen- scherm moesten hebto Tijdens het weekeinde F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Han Aarnout, z. van HelkKolff, Den Haag; Suzanne Charlotte, d. v. Oudgaaxdenr—Co- jielly, Rotterdam. Overleden: mr. C. Croon, 54 jaar, Leidachendam; mr. dr. A. Cromme- lin, 85 jaar, Bilthoven; dr. G. Th. Rietveld, Amsterdam: mr. D. J Koeleman, 50 jaar, Den Haag. Parathion-zaak Vrouiv vrij: geen beivijs van moord (Van onze Bredase correspondent) De rechtbank in Breda heeft van morgen een 60-jarige vrouw uit Goirle vry gesproken van de beschul diging haar man door middel van parathion van het leven te hebben beroofd. De rechtbank achtte het be- wys niet voldoende geleverd, omdat ze in de drinkkruik van haar man parathion zou hebben gedaan. Op 15 oktober 1963 was de man na het drinken uit de kruik aan de ge volgen overleden. De vrouw had tegenover de politie en de rechtercommissaris bekend pa rathion in de kruik met koffie van haar man te hebben gedaan. Haar motief zou zijn geweest haar gezon de, levenslustige man ziek te maken om hem meer thuis te hebben. In het huis van bewaring in Mid delburg had ze haar bekentenis inge trokken. Ze verklaarde alleen maar bekend te hebben om haar dochter en schoonzoon, die eveneens gearre steerd waren, op vrije voeten te kry- »n. Volgens de gerechtspsychiater, dr, J. Zitman, die haar had onderzocht, lag een dergelijke bekentenis in de lyn van haar persoonsstructuur. Deze deskundige had geen enkel re dely k motief voor de moord kunnen vaststellen. Buiten de twee bekentenissen, vol doende voor het wettig bewys, was er tydens de zitting weinig overtui gend bewys naar voren gekomen. Problemen bij grensbewaking in Suriname De Surinaamse regering heeft in Den Haag speciale aandacht ge vraagd voor de bewaking van de grens tussen Suriname en Brits-Gu- yana. Een verscherpte grenscontrole op de Corantijn-rivier (wegens de voortdurende onrusten in Brits-Gu- yana) is aan dit verzoek voorafge gaan. De Surinaamse regering heeft voorts minister Luns van Buitenland se Zaken in kennis gesteld van haar misgenoegen over het feit, dat de Britsguyanese autoriteiten in de Co- rantyn welke rivier over de volle breedte Surinaams gebied is een steiger lieten bouwen zonder dat daartoe aan Suriname toestemming was gevraagd. Minister Luns heeft de Engelse regering terstond van deze Surinaamse opvatting op de hoogte gebracht. De Surinaamse defensie is een koninkryksaangelegenheid. Dit feit heeft diverse bladen tot scherpe kri tieken gebracht. De „Ware Tyd schryft b.v.: „Overigens schynt men zich in Nederland zeker niet al te druk te maken over de verdediging van Suriname. Grenzen als de onze zyn alleen doeltreffend van de lucht uit te bewaken, maar dat kost han denvol geld. Dan maar geen behoor lijke grensbewaking en lang leve het koninkrijk, zeggen we maar Het dagblad „Suriname meent ook, dat er verkennings- en jachtvliegtuigen moeten komen. „De overweging, dat het geld zal kosten mag geen rol spelen. Volgens het Statuut is de fensie een aangelegenheid van het Koninkryk. In feite een Nederlandse aangelegenheid. Zolang de huidige verhouding blyft bestaan, moet Ne derland de consequenties daarvan dragen", aldus het blad Verkeersongelukken hebben het afgelopen weekeinde weer talrijke levens geëist. Ook zijn enkele personen om het leven gekomen door verdrinking. Mejuffrouw H. F. Prij uit Alphen aan den Rijn veronge lukte in Haastrecht bij een ver keersongeluk. Twee Nederlanders overleden gisteren in Noord-Duitsland aan de gevolgen van een autobotsing. Hun auto kwam in het plaatsje Meppen in botsing met een Duitse vracht wagen. De slachtoffers zyn Johan nes Hansmann en Nicolaas van Wijk Jurriaanse uit Stein. Eveneens in Duitsland, naby Wildeshausen, reed zaterdag de 46- jarige mr. J. de Jager uit Groningen, directeur van de Noordelyk Econo misch Technologische Organisatie by het inhalen van een vrachtwagen tegen een boom. De auto werd geheel vernield en mevrouw De Jager-De Leeuw vrijwel op slag gedood. De heer De Jager is zeer zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. Het echtpaar S. Voeke-G. Vliegir werd gisteravond op de autosnelweg Zwolle-Harderwijk bij 't Harde door een auto aangereden en gedood. Het echtpaar stak lopend de weg over. Het paar laat twee kinderen van 16 en 17 jaar na. O De zesjarige P. Giesbers uit Montfort (L.) is zaterdagmiddag by een verkeersongeluk omgekomen. Hy zat by zyn moeder achterop de fiets, die werd aangereden door een personenauto. Mevrouw Giesbers, die werd gewond, wilde de ryweg over steken. Twee vrienden die zondag van de TT in Assen terugkeerden, kwa men in Nieuwe Niedorp met de stu ren van hun bromfiets tegen elkaar. De 20-jarige R. de Wit raakte uit zyn evenwicht en viel zo ongelukkig op de weg, dat hy korte tyd later in een ambulance op weg naar een zie kenhuis stierf. De 42-jarige J. Luken uit Heer- hugowaard-Kruis is gisteren in zijn woonplaats om het leven gekomen. De heer Luken, die met zijn twee Raketten voor Singapore Groot- Brittannië zal binnenkort de luchtmachtbases van Singapora Penang uitrusten met luchtdoelra ketten van het type „Bloodhond Mark 2" om nieuwe bedreigingen van Maleisië door Indonesië het hoofd te kunnen bieden, aldus de „Observer" van gisteren. Dit besluit is volgens het blad in Londen gevallen nadat Mikojan, eer ste vice-president van de Sowj et- Unie in Djakarta had verklaard, dat de Sowjet-Unie bereid is aan Indo nesië moderne wapens te leveren, „heel wat krachtiger dan die de Brit ten in dat gebied bezitten, om te helpen Malesië terug te krijgen." zoontjes op de fiets reed, werd ge schept door een auto. De beide kin deren werden gewond. De achtjarige jongen M. P. Lan- gendam uit Nijmegen is zaterdag bij Nunspeet door een auto overreden en om het leven gekomen. De jongen stak plotseling de weg over, toen zijn vader even met de auto was gestopt om naar de weg te vragen. Bij een botsing met een scooter rijder werd zaterdagmiddag een 72- jarige bromfietser uit Barnflair ge dood. De scooterrijder werd aan het hoofd gewond. De 67-jarige weduwnaar L. Lud- wig uit Beilen is gistermorgen in een ziekenhuis in Assen overleden aan een schedelbasisfractuur en een her senbloeding. De man was vry dag avond in volle vaart met zyn brom fiets tegen een openstaand portier van een auto gereden. By het oversteken van de weg werd gistermiddag de 5-jarige Coiv- nelia Kujjpers in Luycksgestel door een auto aangereden en op slag ge dood. Verdrinkingen O De 14-Jarige scholier Andrles Wijkstra uit Leeuwarden is zaterdag middag in zyn woonplaats verdron ken. Enkele jongens die eveneens aan het zwemmen waren, zagen de knaap op een gegeven moment on der water verdwijnen en niet weer bovenkomen. Zy doken nog naar hem, maar zonder resultaat. Een kwartier later kon de drenkeling boven water worden gehaald. Hapert (N.-B.), gehuwd en vader van een kind, verdronken. De man kon uitstekend Het lichaam van de 27-jarige mevrouw W. Salomons-Kuper, af komstig uit Zwartemeer in Wanne- perveen is uit het water opgehaald. De vrouw was vrijdag, terwyl haar man met familieleden zeilde, met een luchtband te water gegaan. Ze kon nièt| Het vierjarige meisje Irmy la Atmodimedjo is zaterdagmiddag in de IJssel by Deventer gevallen en verdronken. Chroesjtsjow in Noorwegen Premier Chroesjtsjów is vanoch tend aan boord van het Russische schip „Basjkiria" uit Stockholm in de Noorse hoofdstad Oslo aangeko men. Toen de „Basjkiria" de haven van Oslo binnenvoer klonken 21 sa luutschoten. De Russische premier werd op de „erekade" begroet door premier Eeinar Gerhardsen. Het be- Voor het dichten van gasbron R.D.M. bouwt hulpponton By de Rotterdamse Droogdok Maatschappy wordt °P bet ogenblik koortsachtig gewerkt aan de opbouw van een hulpponton, dat over een dag of tien onder leiding van Red Adair uit Texas, de specialist op het gebied van wilde gas. en oliebronnen, in de Duitse Bocht gaat proberen de ont aarde gasbron te dichten. Zaterdag morgen meerde Let kale ponton ai- komstig van het Rotterdamse ber gingsbedrijf Van den Tak by de RDM af. Men begon onmiddellyk met de eerste voorbereidingen aan boord van het platform om vanavond, als de uit Duitsland afkomstige apparatuur in Rotterdam zal aankomen, op volle kracht te kunnen beginnen. Red Adair heeft in samenwerking met ir. R. Esoher van het ingenieursbureau Heerema (dat ook het REM-platform heeft geplaatste een ingenieus plan bedacht om de woeste gasbron by Helgoland te temmen. Volgens het plan zal er in recordtyd op het pon ton een complete cementfabriek wor den gebouwd. Het gevaarte wordt daarna met sleepboten naar de Duitse Bocht gebraoht, waar men zal pro beren het boorgat van de Mr. Louie vol te storten met cement. Radio - Invieta Weer „piraat" erbij voor de Engelse kust ;ordt, dat de volgende maand een nieuwe Engelse zeezender in de ether zal verschynen, namelyk Ra dio Invieta. Thans is namely k be kend geworden, dat vrijdag een schip met zeven man en een radiozender aan boord Folkestone heeft verlaten. De bestemming is een verlaten fort in de monding van de Theems. Op het. ogenblik zyn reeds Radio Caro line en Radio Atlanta in de lucht, terwyl tevens een excentrieke jon geman, die zich Lord Sutch noemt zich als radiopiraat heeft aange meld. Ook hy zond uit van een fort in de Theemsmonding maar het schynt, dat zyn avontuur is mis lukt. Radio Invieta zou van plan zyn op 15 juli of eerder tien uur per dag te gaan uitzenden. Tot degenen, die het station steunen behoren twee scheepseigenaren en een industrieel. Invicta's doel zou zyn muziek van hogere kwaliteit uit te voeren dan de andere piratenzenders. RADIO EN TV VANAVOND „Lino in de knel" is een Franse film, geregisseerd door Gilles Gran- gier, waarin iemand, die een drenke ling redt, tenslotte zelf van moord wordt beschuldigd. De NTS vertoont de film om 8.30 uur. „The state of enigde Staten van de onafhankelijk heidsverklaring tot en met 1962. Om 10.50 uur volgt nog een verslag van de vandaag verreden etappe van de Tour de France. Vanaf 8 uur kan men luisteren naar een nationaal programma. Via Hil versum I ondier meer: Omroeporkest (8.10 uur), een klankbeeld over Prins Bernhard (9.25 uur), en het Radio Filharmonisch Sextet (10.40 uur). Hilversum II laat om 8.10 uur het Metropole-Orkest horen, om 8.55 uur een klankbeeld over Prins Bernhard, om 9.25 uur de Landmacht- en de Luchtmaobtkapel en om 11.25 uur de Zaaiers. DINSDAG 30 JUNI Hilversum I 402 m AVRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend- gym., 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.50 Voor de kleuters, 11.00 Nws, 11.02 Voor de zieken, 12.00 Licht en semble en zang, 12.20 Regerlngsultz. Voor de landbouw. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Muzikaal lunchpakket. am.muziek, 13.00 Nws. 13.15 Med., eventueel actueel of i vrouw, 14.40 Muzikaal spelletje i kinderen, 15.00 Sopraan en piano: i mod. liederen, 15.20 Het kan 19.05 Lichte orkestmuziek i 20.00 Nieuws, 20.05 Nederlandse chan- Oe Thant gaat naar Moskou De secretaris-generaal van de V.N. Oe Thant, zal van 28 tot 31 juli een bezoek brengen aan Moskou, op uit nodiging van de Russische regering, aldus het Russische persbureau Tass. Scheidende voorzitter A.N.B. „Van behoorlijk overleg en samenwerking in het bouwbedrijf is geen sprake meer, nu ook de bedrijfsraad voor het bouwbedrijf ter ziele is. Een opvolgend orgaan zal wel niet spoedig worden ge sticht, omdat het in werkgeverskringen ontbreekt aan saamhorig heidsgevoel, terwijl anderzijds bij de werkgevers geen bereidheid aanwezig is, overleg met de werknemers te plegen over bedrijfs- aangelegenheden. Zij huldigen nog altijd de opvatting dat arbei ders niets te maken hebben met ondernemings- en bedrijfstaks aangelegenheden". Deze klacht uitte de voorzitter van de Algemene Nederlandse Bouwbe- dryfsbond, de heer C. Brandsma, zaterdag in zyn afscheidsrede op de bondsraadsvergadering van de A.N.B. in Utrecht, waar hy de voorzitters hamer overdroeg aan zyn opvolger A. Buys, uit Amsterdam. Er is in het bouwbedrijf naar de mening van de scheidende A.N.B.- voorzitter voldoende werk aan de winkel, als de goede wil maar aan wezig is. Hy hoopte dat de werkge vers spoedig tot andere gedachten zullen komen en samen met de werk nemers de algemene bouwproblemen op bedryfstaksniveau ter hand zullen gaan dryfstak is als het zwarte schaap getekend", zo klaagde hy. Daarom is een positieve benadering van de spe cifieke problemen zo moeilyk tot stand te brengen. De ontwikkeling van de bouwpryzen, de kwaliteit van de woningen die niet in verhouding staat tot de gestegen pryzen, het zyn volgens de heer Buys zaken die al- MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Schilder gevallen De 74-jarige schUder Chr. H. Schmidt is in het Utrechtse Academisch Ziekenhuis over- jndlngen, opliep bij een val van een ladder. De heer Schmidt was bezig met een schil derwerkje aan een woning in de St.- Winfridusstraat. Hy viel van een hoog te van drieëneenhalve meter naar be neden. De oorzaak is niet bekend. BUITENLAND Zwaar verlies BrazUlë ïydt een verlies van ongeveer tweemiljard gul den per Jaar door smokkelary van goud, diamanten en andere edelst aldus is in Rlo de Janeiro bekendge maakt. De regering van president Branco wil energieke maatregelen ne men tegen het smokkelen, waar echter machtige Internationale zakenbelangen achter zouden zitten. Cubaanse vluchtelingen Een Co lombiaanse vrachtboot ls zaterdag met 23 Cubaanse vluchtelingen aan boord In Brownsvllle/Texas aangekomen. De vluchtelingen bevonden zich in een vissersboot en zaten zonder voedsel voorraad toen zy woensdag werden aan getroffen. Gevechten in Brits Guyana By nieuwe gevechten tussen negers en In diërs in Brits Guyana ls een neger ge dood en zyn negen andere mensen ge wond. De veillgheldsstrijdkrachten ln het betrokken gebied zijn in staat van alarm gebracht. Syrlsch palels ontdekt Op 200 ki lometer van Damascus is een 1250 Jaar oud palels ontdekt, zo heeft de in het Al-Zamlr gebied ligt. stamt uit de tijd van de Arabische vorst Omayad Khallfa al-Walld ben Abdel- Malik, die regeerde van 705 tot 715. Bult gevonden De politie in Jo hannesburg (Zuld-Afrlka) heeft ln een huis aan de rand van de stad, in ben- zlnevaten onder de pas vernieuwde cementen vloer van de garage, voor ongeveer een miljoen gulden aan ,.rand"-blljetten gevonden (1 R ls 5 gulden), het grootste gedeelte van de bult van een overval van vyf mannen op een geldtransport van de posterijen ln begin Juni. De blanke bewoonster van het huls ls gearresteerd. Goldwater naar Duitsland De Amerikaanse Republikeinse senator Barry Goldwater is van plan na de Republikeinse partyconventie medio juli. waarop over de partykandidatuur voor het presidentschap wordt beslist, voc- een vakantie naar West-Dultsland te gaan. aldus is in Stuttgart door lt-generaal Quinn, een vriend van hem. meegedeeld. Esjkol In Parys De eerste-minister van Israël. Levi Esjkol, is zondag ln gezelschap van zyn echtgenote en een aantal hoge Israëlische functionarissen in Parijs fearriveerd tot volledig Academie voor Wetenschappen gekozen. rD. Pontecorvo behoort tot 28 geleer- gekozen. (Mislukte) vlucht Aan de Oost- dultse kant van de zonegrens aan de Elbe bij Pommau is vrydagavond een man door grenssoldaten neergeschoten en weggehaald: zaterdagochtend wis ten twee Oostduitsers elders ln Neder- Saksen door mynenvelden en versper ringen heen naar West-Dultsland te laatste jaar vyftlen roofovervallen ge pleegd met een bult van meer dan een miljoen franken. Spoorwegongeluk In Uruguay zijn 14 spoorwegarbeiders omgekomen f— geraaltn' komst geparafeerd over o.a. econo mische kwesties, een handels- en beta- llngsovereenkomst op lange termyn en de instelling van een rechtstreekse hene en Sofia. De luchtdlenst tussen A overeenkomst gaat o king by het gebruik van het water van rivieren die door belde douane-faciliteiten en op toeristisch gebied. leen door een oprecht samenspel tus sen overheid en bedryfsleven, verte genwoordigd door een samenwerkings orgaan, tot oplossing kunnen worden gebracht. Beschamend De heer Buys noemde het een be schamende zaak dat het bouwbedryf in het luchtledige vaart door het ontbreken van behoorlyk overleg. De verantwoordelijkheid voor deze gang van zaken moet naar zyn mening in belangrijke mate in werkgeverskring worden gezocht. De heer Brandsma wees er nog op, dat de stand van de arbeids markt by het bepalen van het loon- beleid niet uit het oog mag worden verloren. Ook de nieuwe A.N.B.- voorzitter vestigde hierop de aan dacht. Nog steeds bestaat een derde van de pendelarbeiders naar West- Duitsland uit bouwvakkers. De heer Buys, die als knelpunt by de toe passing van de huidige bouw- c.a.o. noemde het ondoorbreekbare plafond in het tariefreglement, deed tenslot te op de werkgevers een beroep tydig overleg over de nieuwe c.a.o. met de werknemersorganisaties te openen. KLM niet naar Parijs De Franse nationale vergadering heeft zaterdag de wet, waarby aan het personeel van de controledienst en enkele andere diensten op de vliegvelden het recht om te staken wordt ontnomen, met 206 tegen 200 stemmen by 12 onthoudigen, goed- keersregeling boven Frankrijk, heeft de KLM besloten tot nader order alle vluchten met bestemming Frankryk, met name naar Parys en Nice, te staken. Het personeel van de Franse luchtmacht heeft de civie le luchtverkeersregeling voor een groot deel overgenomen. Het is ech ter gebleken, dat er een gebrekkige nog dienst doet. ze: 20.45-21.15 Voordracht clmbelrecitaloude muziek, 22.30 Nieuws, 22.40 Actualiteiten, 23.00 Muz, voor allen: am.muz., 23.56-24.00 Nws. KRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Morgengebed 7.15 Lichte grammofoonmuzlek, 7.55 Overweging, 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte Voor de landbouwers, 12.45 Platen- nieuws, 12.55 Katholiek nieuws, 13.00 Nieuws, 13.15 Dansorkest, 13.15 Dans- orkest, 13.25 Gemengd koor, 14.00 Voor de plattelandsvrouwen, 14.10 Raaien maar, muzikaal spelletje, 15.10 Lichte orkestmuziek en solisten, 15.30 Als de Antillen, door Auke Cloo. zangsollste, 18.50 Van klanten ten weten, praatje, 19.00 Nieuws, 19.10 19.25 Lichte muziek, de France 'ke gr .muziek, f Festival 1964: Bariton piano: klass. liederen, 21.00 Plano- of gr.n 22.25 Boekbespreking, grammofoonmuzlek. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 1930 Portret man. NTS: 20.00 Joui Nederlands Danstheater, film, 21.06 20.20 Franse chansons. 20.45 vyf Jaar Symphony in three movements, bal let. 21.30 Programma kaanse filmster Bette sprek aan de schrijftafel. NTS: Journaal. 22.25-22.35 Fllmverslag de Tour de France. tele uitzendingen op het 22.2C tweede net (kanaal 27) AVRO: 20.20 Het onb« luk, tv-spel, 21.10 Docui over het leven van Mahatma Gandhi. 21.35-22.05 Balletprogramma. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m 12.00 Orkestmuziek, 12.55 Weerber. en programmanieuw6. 13.00 Nws, 13.10 Gev. progr., 13.40 Lichte orkestmuz, 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorspel. 15.30 Gev. muziek. 16.15 Vragenbeantwoor- 16.45 Reportage tenniswedstrijd, ÏÏ5S .fleuws, 18.10 Regionaal progr.. Marktber., 18.35 Gev. muz., 19.00 Planomuz., 19.30 Klankbeeld. 20.30 Twintig vragen. 21.00 Cabaretlledjei van het continent, 21.30 Discussie, 22.00 Nieuws en berichten. 22.30 Voor- dracht, 22.45 Parlementair overzicht, 2.59 Weerbericht, 23.00 Nieuws, 23.03 gS* 12.00 Populaire gr.muz., 12.31 Gr. muz. voor de arbeiders, 13.00 Geva rieerd progr.. 13.30 Nieuws, 13.35 Uit- slagen cricket. 13.45 Voor de kinder 14.00 Voor de vrouw, 15.00 Lichte m 15.31 Muziek by het werk. 16.15 1... Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen cricket en races. 16.35 Gr.muz. voor de Jeugd 17.00 Gev. muz. progr., 18.33 overz. en uitslagen races, 18.4! spel, 19.00 Nieuws, en Journaal. 19.25 {£>ort en uitslagen cricket. 19.31 Quiz- programma, 20.00 Gev. muziek, 20.30 Nieuws en actualiteiten, 20.40 Gev muziek, met commentaren, 21.30 Dans muziek, 22.00 Lichte muz., (Om 22.31 Uitslagen races). 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 12.00 Nws., 12.15 Am.muz., 13.1 Nws. 13.15 Am.muz., 16.00 Nws.. 16 05 Pianomuziek. 17 00 Nws., 17.30 Gev. muziek, 19.00 Nieuws. 19.25 Jazrmuz, 21.15 Zigeunermuzlek, 21.30 Nieuws. 22.45 Gev. muziek. 24.00 Nieuws, 0.20 Gev. muziek, 1.00 Weerbericht en gev. muziek. Frankryk 3. 280 235 m 12.15 Volksmuziek. 12.30 Nieuws. 12.42 Klass. en mod. muziek. 1530 Gev. muziek. 16.45 Werken van Franse componisten. 17.20 Kamermuziek, Gev. muziek, 19.58 Nieuws. 20.52 derne muz., 22.40 Gev. muziek, 23.40 Gr.muz., 23.52-24.00 Nieuws. Brussels 324 en 484 m 15.05 Re- de France), 13.20 muziek, 14.00 Nieuws. 14.03 Ge varieerde muziek. 15.00 Nieuws, 15.01 Lichte muziek (Tussen 15.45 Reportage van de Tour J 16.00 Nieuws, 16.09 berichten, muziek, 17.00 Nieuws Lichte 17 45 Volksmuziek, 18.00 Nieuws, 18.03 Voor de soldaten, 18.28 Paardesportbericb- ten. 18.30 Vooravondstemming, 18.45 Uitslagen standen ln de Tour d« ziek, 20.45 Chansons. 21.30 Jazzmui 22.00 Nieuws en berichten, 22.15 Am volksmuziek. 22.35 De zeven kunsten 22.50 Lichte muziek, 23.00 Nieuw 23.05 Klassieke muziek, 23.55 Nieuw 24 00-0.10 Voor de scheepvaart _z„ 18.11 Voor de soldaten, 18.30 Lichte muzlrt 3.15 Nieuwe grammofoonplaten, 19.3' WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen t uur) Ypenburg Vllsslngei geh. bew. regen zwaar bew. Eindhoven reg«m Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn München Zürlcb Genève w/adr'd onbewolkt 20 10 0 onbewolkt 20 10 0 i licht bew 20 onbewolkt 18 zwaar bew 21 15 0 geh. bew. 20 regen 26 geh. bew. 21 geh. bew. 27 onbewolkt 27 onbewolkt 26 licht bew. 26 regen 29 geh. bew. 24 half bew 26 onbewolkt 28 onbewolkt 25 n bewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2