Russen en Hongaren niet tegen ZUIDAFRIKANEN Volleybalploeg klopt Japanners verrassend Kodak POLITIEKE SCHADUW OVER WIMBLEDON Nederlagen van Zijl en Golfbrekersdames Raadslid beschuldigt Utrechtse wethouder Gaten en kieren stopt u met A™ GUPA kneedbaar hout ^0 Vreugde in Haagse Dierentuin D KW F11 Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 26 juni 1964 Vijfde blad no. 31296 WIELRENNEN GP Amsterdam voor Proost In het Olympisch Stadion werden gisteravond twee wielerwedstrijden gehouden: een amateurlanden wed strijd NederlandDenemarken en de strijd om de Grote Prijs van Amster dam voor prof-stayers. De landenwedstrijd eindigde in een royale Nederlandse zege. Van der Touw toonde zich de sterkste sprin ter, onze landgenoten wonnen voorts de ploegenachtervolging (Schuuring, Nikkessen, Rasch en Van der Ruit), de persoonlijke achtervolging (Oele), de tandemwedstrijd (De Graaf/ Koel) en tenslotte de tijdrit over 1 km. met staande start (Van der Touw). De Grote Prijs van Amsterdam ging naar de Belg Proost. De wereld kampioen werd winnaar van de eerste manche en eindigde in de tweede op de tweede plaats achter de Duitser Staudacher. In het totaal klassement werd de Nederlander Ma- rinus tweede. Bij het inrijden kwam de Steen- wijker Jan Schutte in botsing met een andere renner. Hij sloeg over de kop en werd met een hersenschud ding naar het W.G. gebracht. kenners kopen films t Ronde van Gouda Kloosterman in sprint geklopt Nol Kloosterman heeft gisteren in de Ronde van Gouda gedurende de W gehele rit het tempo gedicteerd en het zware werk gedaan. Vlak voor het einde ontsnapte een groepje ren- Bners, van wie ook de Swift-renner deel uit maakte. In de eindsprint (zijn zwakke punt) moest hü echter met een zesde plaats genoegen nemen. Behalve Kloosterman heeft ook een andere Swift-renner zich onderschei den: de Leiderdorper Jan van Am sterdam. Deze felle renner stond met nog ongeveer 1100 meter te rijden op de eerste plaats in de strijd om de leiderspremie. leidersprijs kwam nu in handen Evert Dolman met Cees van Amster dam op de tweede plaats. De uitslag 2.34; 2. J. v. d. Horst (Haarlem); 3. R. Liebrechts (Vlaardingen)4. E. Dolman (Rotterdam); 5. H. v. Pierre (Uithoorn)6. A. Kloosterman (Lei den); 7. J. van Veen (Werkendam); 8. op bijna 100 meter M. Paul «Den van Lith (Den Dun- Cuvelier (Nieuw-Ven- nep)19. C. van Amsterdam) (Lei derdorp). Over het zomerse Wimbledon is donderdag een kille schaduw gevallen. De schaduw van een politiek incident, veroorzaakt door de Russen. Door de overwinningen van resp. Metreveli op Tom Okker en Abe Segal op Bob Howe zouden de Rus en de Zuid- afrikaan in de derde ronde tegen elkaar moeten spelen. Wat al dagenlang had gedreigd, gebeurde, Metreveli trok zich terug, volgens het officiële communiqué „om persoonlijke redenen", maar in werkelijkheid omdat Moskou de spelers had bevolen niet te spelen tegen vertegenwoordigers van een land, dat gekleurde sportlieden discrimineert. Graag geziene tegenstanders Algemeen wordt deze gang van za ken ernstig betreurd. De Russische tennisspelers zijn graag geziene te genstanders in de tenniswereld ge worden. Zij passen zich geheel aan de geest van het spel aan en enkele ma len al bijvoorbeeld toen Lejus een beslissend punt aan de geblesseerde Santana schonk is hun grote spor tiviteit tot uitdrukking gekomen. Als sportmensen zijn zij en niet de Zuid- afrikanen het slachtoffer van de maatregel van hun leiders. In de j kringen van de organisatoren betwij- feit men sterk of Russische spelers j het volgend jaar nog wel zullen wor den toegelaten. Dit spectaculaire toernooi heeft geen enkele behoefte aan ordinaire politieke rellen. ijn dubbelspelpartner Abe Segal uit Zuid-Afrika, zei hij: „Abe is een goede sportvriend en ik zal graag met hem spelen". Enkele uren later kwam er echter een telegram voor Gulyas uit Boedapest, waarna de Hongaar de organisatoren kwam vertellen, dat hij niet zou spelen om per soonlijke redenen Copieus Al dit betreurenswaardigs heeft het uiterlijk van Wimbledon overigens niet aangetast. Het groene dorado van de witte sport bood de kleurige, fleu rige massa, die weer vele duizenden sterk was toegestroomd, het ene heerlijke na het andere. Voor de Ne derlandse bezoekers was het menu zelfs copieuzer dan ooit. Vijf partijen zijn door de Nederlanders gespeeld en drie ervan werden gewonnen. Trudy Groenman versloeg de Ame rikaanse Vicky Palmer in drie sets (2-6, 6-2, 6-4), Anja Lepoutre ver sloeg na een moeizame start de Zweedse Karin Bartholdson in even eens drie sets (4-6. 7-5, 6-0) en het herendubbel Jan Ha j er/Tom Okker genoot de eer en het genoegen in de eerste ronde het samen 117 jaar oude paar Borotra/De Kermadec te mo gen uitschakelen: 6-4, 6-3, 6-1. De twee Nederlandse nederlagen waren geen van beide verrassend. Wij wisten bij voorbaat dat Betty Stöve tegen de grotere vaart en routine van de Australische Judy Tegart niet op zou kunnen: 6-2, 6-1, om over de kansen van Trudy Groenman en Anja Lepoutre in het dubbel tegen het als nummer één geplaatste Aus tralische paar Margaret Smith/Les- ley Turner maar niet eens te spre ken: 6-1. 6-1. Zowel Betty Stóve als het dubbel hadden het in de loting ook wel erg slecht getroffen. Klassiek De partijen tussen het duo Hajer/ Okker en de Franse veteranen Boro tra/De Kamadec was een klassiek stukje Wimbledontraditie. De 65-ja- rige Borotra, die in 1924, dus lang voordat Hajer en Okker werden ge boren, zijn eerste titel behaalde en het 38ste jaar(!) deelneemt, snel beginnen, jongens, dan kan de oude machine wat warm lopen", zei hij tot hilariteit van de omstanders. De oude machine liep niet eens zo slecht, van zijn eerste vijf service beurten verloor hij er slechts één. Zijn volley was merkwaardig sterk van reactie en precisie, maar de vaart en de snelheid van de goed serve rende Nederlanders waren de Fran sen tenslotte toch te machtig: 6-4, 6-3, 6-1 voor Jan Hajer en Tom Okker. Waterpolo-competitie DEN HAAG ROTTERDAM AMSTERDAM 'EINDHOVEN „Beleid groeit naar corruptie Gebrek aart animo en tijd om zijn werk te doen". Dat verweet de fractie-voorzitter van de P.S.P. in de Utrechtse gemeenteraad ir. H. J. Steenis gisteren geheel onverwacht de wethouder van be drijven. ir. H. J. A. Post. Bovendien achtte hij de heer Post ook niet capabel om de functie van wethouder te kunnen vervullenZelfs ging de heer Steenis in zijn aanval zover, het beleid van de wet houder te kwalificeren als groeiend naar corruptie. Dit verduide lijkte hij nog met ..ambtelijk wanbeleid". V erontwaardiging Moeilijk Wat hebben ook de grote favorie ten het moeilijk gehad deze dag. Niet Emerson dit keer. HU had tegen Ste wart aan drie sets genoeg, maar num mer twee. Mckinley, die tegen de Deen Torben Ulrich twee setpoints in de eerste en in de vierde set moest wegwerken om zwoegend op elke bal met 7-5. 6-3, 2-6, 7-5 te winnen. En ook nummer drie. Santana. die met een gekwetste achilles-pees in zijn partij tegen de Amerikaan Scott na 6-3, 4-6, 3-6. 6-3 op 2-5 achter kwam te staan en toen als een zwe tende en steunende dwangarbeider in de hitte moest sjouwen en rennen om met 9-7 de buit binnen te halen. En dan Stolle. De lange blonde Austra liër finalist in 1963. liep tfanvanke- hjk snel over de Mexicaan Palafox heen: 6-0. 6-2. maar kreeg toen te maken met de vechtersmentaliteit van de toreador, die met 2-6. 4-6 een vüfde set forceerde. Het werd service-duel dat Stolle's hoge. wat stroef schar nierende benen het by na begaven. De doorbraak na 10-9 op ae service van Palafox kwam net op tyd. Dat Tony Pickard van de jongste Ulrich ver loor, Sangster door de onversaagde Bungert werd uitgeschakeld, en de als zevende geplaatste Jan Lehane De Russische speler Alex Metreveli. die gisteren, door zijn weigering om tegen de Zuid- afrikaanse Segal te spelen, een politieke rel op Wimbledon ver oorzaakte. bü de dam wapenfieter het niet verzonken. Kreef Trudy Groenman leek aan Vicky Palmer aanvankelyk een te sterke rivale te hebben. Palmer heeft de gewoonte elke slag vergezeld te laten gaan van een als een kreet klinkend gesteun. „Ik was ejr helemaal van in de war in de eerste set", zei Trudy na afloop. „Ik dacht steeds 'n harde bal te krijgen, maar soms was die bal helemaal niet hard en dan verkeek ik me lelijk". De Nederlandse kreeg haar backhand in die eerste fase niet over het net en bovendien was haar service te zwak. Vicky Palmer had naast haar vaart en haar harde vaste backhand-drives een belangryk zwak punt: haar forehand was onzeker. Toen Trudy Groenman, die in de eerste set geen enkele service game won, meer op die forehand ging spe len, ging het ineens beter. Vooral in de tweede set speelde zy veel sterker Anja Lepoutre had een heel wat zwakkere tegenstander in de frêle Zweedse Bartholdson. Maar Anja speelde angstig, ingehouden en zon der vaart, nooit kwam zy in de eer ste twee sets naar het net. zelden werd de kans op afmaken benut. Het begon er in de tweede set zelfs lelyk voor de Groningse uit te zien. Na 5-3 verloor -zü haar service, maar toen de ser faalde. moment was het zelfvertrouwen weergekeerd. Rustig de fouten aan haar hoofdschuddende tegenstandster overlatend, won zy de beslissende set zonder moeite. Wanneer Karin Bar tholdson maar even onder druk kwam te staan, kwamen de missers vanzelf: 6-0. In de derde ronde speelt Anja Lepoutre tegen de Italiaanse Fran- cesca Gordigiani en Trudy Groenman tegen de Tsjechische Vlaska Kode- De dameszeventallen van De Zijl en de Leidse Golfbrekers hebben het gis teravond in hun uitwedstrijden lelijk laten liggen. De Zyl moest in de Zwemvijver van Groenendaal met 41 he>t hoofd buigen voor het team van HUC uit Heemstede en ook de LGB verloor met deze cijfers van een schotvaardig Rotterdam. Het eerste herenteam van de Leidse Water- vrienden verloor van de Rotterdamse Watervrienden met 23. Alleen de reserves van De Zyl zorgden voor een verrassende overwinning. In Heem stede moest titelkandidaat HPC 2 er met 12 aangeloven, waardoor de Kooibewoners met HPC zyn gelijk gekomen. De LZC-reserves en DJK 3 kwamen voor de tweede maal voor niets naar Poelmeer. De scheidsrech ter liet opnieuw verstek gaan Het damesteam van de LGB heeft in vergelyking met verleden jaar, toen het een vooraanstaande rol in de der de klasse speelde, aan kracht inge boet. Ook tegen Rotterdam kwam dit duidelijk naar voren. In het veld doen de Leidse dames niet voor him tegenstanders onder, maar wanneer die combinaties eenmaal zover zijn ge vorderd dat er geschoten moet wor den. hapert er iets in de Leidse gele deren. Bij Rotterdam gebeurde dit niet, wat al spoedig een 30 stand tot gevolg had. Dat Coby Hoogeboom kort voor de wisseling met een ver i hard schot nog 31 van maak- kon de dreiging van de nederlaag niet verzachten. Na de wisseling scoorde alleen Rotterdam nog een maal (41). Revanche 1—0 nederlaag. De Heemsteedse da- pakten de zaken dit keer steviger en via een 20 ruststand kwa men zij met 30 voor. Eerst toen slaagde Bertha van der Waals erin tegen te scoren (31), waarna HPC het laatste woord had: 41. De Leidse Watervrienden hebben het ook in Leiden niet tegen hun Rot terdamse „collega's" kunnen redden. Evenals in Rotterdam verloor de LWV (nu in Leiden) met één doel punt verschil: 23. V oetbalprogramma Amateurs Om het kampioenschap van Neder land: ChèvremontOWQuick '20 —WWVlissingenPurmersteij n CWChèvremont; WWQuick '20 PurmersteUnVlissingen. Districtsbeker: EsdoDonk. Zaterdagvoetbal Om het kampioenschap van Ne- rmi' Ierland Zwart Wit '28—WHC. cïiii KNVB—beker- Quick Boys—WGZ Rijnsburgse Boys—Oegs-tgaa^t; Hui zenRCL. stefl och' Na competitie reserve elftallen: Quick Boys 2—IJsselmeervogels 2; - RVYH 8—Monster 2, Wereldtitel dammen Ir. Van Dijk deelt met Koeperman In de negerde ronde van het toer nooi om he: wereldkampioenschap dammen in Merano hebben de Ne derlandse vertegenwoordigers zich uitstekend gtweerd. Ir. Van Dijk trof wereldkampioen Koeperman in een ondernemende bui. De Rus wil na zijn mislukte winstpogingen in de vo rige partijen uit een ander vaatje tappen. Hy aanvaardde direct in de opening e<n korte vleugelopsluiting en gaf het hierdoor een moeilijk karakter. Van Dy-k behandelde de stelling editor zeer sterk en gaf zijn tegenstander geen schijn van kans. De royalï remise was het resultaat. Voor de wereldkampioen betekende dit dat zijn achterstand op landge noot Tsjegolev nu tot vier punten ls opgelopen. De jonge Esjegc.ev had inmiddels de niet erg op dreef zynde Saletnik verslagen. Bom kwam door een goede overwinning op Agliardi op de (gedeelde-) tweede plaats. Uitslagen Verpoest (België)Baba Sy (Sene gal) 02, Tsjegolev (Rus.)Saletnik (Italië) 20, Bom (Ned.)Agliardi (Mon.) 2—0. Langrass (Austr.)Rei. mann (Tsj.-Sl.) 20. Saint Fort. (Haïti)Fanelli (It.) 11, Deslau- riers (Canada)Sanirsad (Sur.) 11, Cazenuer (Zwits.)Hisard (Fr.) 02. Van Dyk (Ned.)Koeperman (Rusl.) 1—1. De stand luidt nu: 1. Tsjegolev 9 wedstryden 17 punten, 2. Bom. Hi sard en Koeperman allen 913, 5. Baba Sy 8—12, 6. Sanirsad 910, 7. Van Dijk 8—9. 8. Verpoest 9—9. 9 Bajolle. Deslauriers en Saint Fort al len 8—8, 12. Saletnik 8—7. 13. Fanelli 86, 14. Cazemier 84, 15. Langruss 9—4, 16. Afliardi 9—3, 17. Reimann 8—0. Fluks organiseert JEUGDTOERNOOI Het adsplrantenbestuur van de Leidse korfbalvereniging Fluks orga- nteeert zondag een toernooi voor adspiranten en pupillen op het NBLO-terrein aan de Zoeterwoudse Smgel. De deelnemende verenigingen zUn: LUTO, Rozenburg, Excelsior, Olym- piaan. Animo, Animo Ready, HKV Sperwers, Die Haghe en ALO. Aan vang van de wedstryden 10 uur. Piet Pynnaken bezorgde de LWV in de eerste periode een 10 voorsprong, die door Kosten teniet werd gedaan. Pools en Driessen slaagden er in het tweede gedeelte beiden eenmaal in de goed op dreef zUnde LWV-doelman Jan Stouten te passeren (13), LWV vocht in de resterende tijd fel terug maar kon niet verder komen dan een treffer van Joop van der Hulst in het derde gedeelte. Het reserve zevental van De Zyl heeft gisteravond de laatste kans op het kampioenschap meerdere erkennen in De zyi. Het was een bUzonder spannend duel, waarin zowel De Zijl als HPC enige doelkansen hebben laten liggen. Kees van der Moolen opende in de eerste helft de score. Hans Dijkstra maakte na de doelwisseling gelijk en na een snel door Loek van Kampen genomen vrije worp schoot Kees van Record inschrij ving voor Westeinder Na de kleinere schermutselingen, die de zeilers de laatste weken op di verse wedstryden hebben geleverd, komen nu de grote zeilevenementen de aandacht vragen. De eerste daar van zyn de Westeinder zeilwedstrij den, georganiseerd door zeven ver enigingen uit Aalsmeer, Amsterdam en Haarlemmermeer. Deze wedstrij den zyn verdeeld over twee weekein den, n.l. 27-28 juni en 4-5 Juli. De deelneming is dit jaar wel ver rassend groot to noemen. In totaal zullen niet minder dan 560 schepen aan de start verschUnen, verdeeld De Finnjollenklasse telt niet min der dan 56 inschrijvingen, waaronder die van de Belg André Nelis. Daarop volgen de Solo's met 40 deelnemers, de Flying Juniors met 34, de 16M2, de Vrijheidjes A en de Sterns A met 32 deelnemers, terwyl de deelneming van niet minder dan 30 FD's deze wedstryden wel een heel Interessant karakter zullen geven. De wedstryden vangen zaterdag te 12.30 uur aan. Zondag wordt om half tien gestart. De Amsterdamse nie Kroon heeft tydens de interna tionale militaire zwemkampioen- schappen in Napels een gemakkelyke overwinning behaald op de 100 me ter vrije slag. Kroon legde de afstand af in 56.8 seconden en bleef daarmee 2.4 seconde voor op de Zweed Wahl- berg, die tweede werd. Krasse aantygingen, vond burge meester De Ranitz, die toen niet direct voldaan werd aan zyn verzoek het woord „corruptie" terug te ne men de spreker abrupt de mond figuurlijk snoerde. Dat kan op grond van het reglement van orde. Grote verontwaardiging bij de raadsleden. De fracties spraken over „de onsma- Advertentle Elk* blik begint aan de top: bij Uw haar. Voor correct zittend haar - de hele dag: ViCREM. Geen „haarvet" maar echte modern hairdressing. Dus haar blijft soepel, glimt niet maar glanst. Per pot 2.15. Per tube 1.50. Bij Uw drogist of kapper: ViCREM. Sportsplinters De eerste partij van de twee kamp om de laatste plaats in het kandidatentoernooi tussen Samuel Reshevsky (VS) en Lajos Portisch (Hong.) is door de zwart speler (Por tisch) gewonnen. Er worden maxi maal vier partijen gespeeld. De Amerikaan heeft voldoende aan twee punten. Het Nederlandse militaire voet balelftal heeft ook zyn tweede wed- stryd in de finale-poule van het toernooi om het intorgeallieerde kampioenschap gehjkgespeeld. De Nederlanders deelden in Istanboel de punten met de Westduitse militai ren: 1—1. Italië heeft zich geplaatst voor het Olympische voetbaltoernooi te Tokio door ook de tweede kwalifica- tiewedstryd togen Polen, welke voor 40.000 toeschouwers te Pozman werd gespeeld, te winnen. Zegevierden de Italianen vorige week te Rome met 30 over Polen, nu wonnen zU met 1—0. het Europees voetbaltoernooi der jaarbeurssteden. Saragossa versloeg in Barcelona Valencia met 2—1 in de finale van het toernooi. De 27-jarige Rus Viktor Mar- zagulov heeft donderdag te Moskou het Europese kampioenschap ge wichtheffen in het bantam gewicht behaald met een totaal van 325 kg (102,5 97,5 125 kg). De Haagse eerste divisieclub SHS heeft de 19-jarige doelman van het. Bossche Wilhelmina, G. Vogel, gecontracteerd. Joop Tinkhof aan service bij de stand 14-11 in de vijfde set van de volleybalontmoeting Nederland-Japan. Hoog vloog de floater in het Japanse veld, werd geretouneerd en aan Ne derlandse zijde ingeknald, goed opgevangen en met één bewe ging ineens door Jan Ooster- baan langs de verblufte Japan se verdediging geslagen: 15-11 en 3-2 voor Nederland. Nie mand kon het nog geloven, maar toen brak in de Haagse Dierentuinzaal een waar pan demonium los. De spelers wer den omringd, coach Henk Blok gelukgewenst. Wat niemand had verwacht was werkelijk heid geworden. De Nederland se volleybalploeg, die na een kwalificatiewedstrijd tegen Ita lië nogmaals Olympisch ni veau moest halen en dat deed, na een serie eclatante overwin ningen op Italië, Portugal en Frankrijk tijdens de strijd om de West Europese beker, had Japan, dat de top van het vol leybal in de gehele wereld ver tegenwoordigt, verslagen. Zeven maal aanvankelyk op. Leek het de eerste set, dat de wedstryd herhaling van Tilburg zou worden (1115), in de tweede set kwamen onze landgenoten zevenmaal <44 6—6 7—7 10—10 11—11 14—14 en 1515) weer gelyk met hun rivalen en wonnen met 17—15. In derde hervatting scheen het als of de rood-wit-blauw gehemde vol leyballers genoegen namen met één set winst, want het werd 915, maar in de vierde (15—13) doch vooral in de vUfde set bleek het Japanse team aangeslagen. Wat de Japanners ook deden, hoe krachtig hun aanvalsla- gen. hun intimidatiepogingen, waar- bU het sterk bewegen en het irrite rend handgeklap eigenlyk niet op zyn plaats was, wat de Japanse coach ook deed om het naderend onheil to voorkomen, niets belette onze landgenoten die vochten als leeuwen, de zege uit handen te ge- Enerverend In die gedenkwaardige vUfde set stond het na vyf minuten reeds 61 voor Japan, maar de Nederlanders kwamen na enerverend spel, waar- by Rob Groenhuizen, Dinko van der Stoep, Jacques de Vink, Jan van der Hoek. Jan Oosterbaan en Piet Swie- ter uitblonken en zelfs over een be tere conditie bleken te beschikken dan de uit 3 miljoen geselecteerde Japanners, terug tot 8—8. Namen zelfs een voorsprong (11—9) om deze teniet te zien gaan (11—12). Het werd 12—12 met Joop Tinkhof, die zeker niet zyn sterkste party speelde, aan service en juist hy maakte de party uit. Want zyn eerste service was zo moeilyk, dat de Japanse aanval er helemaal niet aan te pas kwam, de tweede drie volgde, was nog moeilyker en de derde die wel goed werd geretour neerd, maar door de Nederlanders opgevangen, knalde Jan Oosterbaan ineens in een allesverlossende slag langs de Japanse verdediging. Het Nederlandse damesteam won. evenals in Tilburg met 3—1 van Frankrijk; 15—3, 13—5, 15—11, 15—9. kelUke, onwaardige en onware" aan val van de heer Steenis. Dit emotionele debat mondde uit In een motie van wantrouwen tegen de wethouder van bedrijven. Ze werd verworpen, met 38 stemmen tegen en 2 (PSP)-stemmen voor. De aanleiding was het voorstel van de burgemeester om de jaarwedde van de wethouders te verhogen van f24.000 tot f28.650. De grote meer derheid van dé raadsleden bleek de wethouders wel loon naar werken te willen geven, want het voorstel werd aangenomen met 32 tegen 3 stom men. De tegenstemmers waren 2 PSP'ers en één communist. Wijze woorden De Ranitz nog enige wyze woorden: „Er is een persoonlijke reputatie overbodig geschonden. De spreuken dichter zegt: „Een wyze zal tyd en wijze weten". In dit geval zijn tijd en wyze echter volkomen onjuist geko- Een „Hardtig" stukje glaswerk De 44-jarige Berlijner Klaus Hardt had zich schul dig gemaakt aan oplichting van een bank in de voorma lige Duitse hoofdstad, het geen hem onrechtmatig een kwart miljoen mark had op geleverd, doch er tevens de oorzaak van was dat de po litie hem naarstig zocht. Hardt vond echter 'n mid del om zich aan de politiële belangstelling te onttrekken en tevens zijn buit in veilig heid te brengen: hij liet zich door een medeplichtige in een kist sluiten, voorzien van het opschrift: „Voorzichtig breekbaar, glaswerk". De kist werd vervolgens bij de poste rijen voor verzending afgele verd, met als bestemming Hardts in Wasserbillig in het Luxemburgs-Duitse grensge bied, wonende moeder. En. daarop begon Hardt zijn ongewone reis, waarbij zijn kist tien dagen lang per spoor, vliegtuig en vracht auto onderioeg was. De kist met Hardt werd prompt aan het adres van Hardts moeder afgeleverd, doch in het zicht van de haven mislukte de op zet. De met de aflevering be laste vrachtautobestuurder bevond, dat de kist te groot was om haar door de huis deur naar binnen te dragen. Hij opende de kist en kivam oog in oog met Hardt te staan die onmiddellijk op topsnelheid de kuiten nam. Dit baatte de kistreiziger echter niet. De verbouwereer de vrachtautochauffeur reed spoorslags naar de politie, die Hardt wist op te sporen en in te rekenen. Hij zal nu ver moedelijk, normaal reizende, zij het van zijn vrijheid be roofd, naar Berlijn worden terug gezonden! f5695,- Snelle, comfortabele en goedkope vele andere snufjes. Gesynchroniseerde 4 - versnel lingsbak. StuurschakeBng. Sublie me wegllgging.' MAAK tl ONTOEKKINGSRJT BIJ: AutomobielbedrU 1 GEBR. HUISMAN Levendaal 80, Tel. 22962—34000. LEIDEN. Fossiele kaak In het dorp Kadar- male doorsnede, en enkele" kiezen die 4i4 kilo per stuk wegen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9