Janssen (derde) verspeelt Groene Trui aan Altig In Assen worden alle ecords weer gebroken Kieler Woche Aan zege ruiken. ALTIÜD RAAK Blü ELK LICHT LOPEZ stoot record van Schertz omver Ongericht 1 maart 1860 Vrijdag 26 juni 1964 Vierde blad no. 31296 our in cijfers De uitslag van de vierde etappe in Forest naar Metz over een af- and van 291,5 km, luidt: Henk Nijdam (Ned.-Pellenaars) zt. -net bon. 8.25.30)3. Jan Janssen iSed.-De Muer) z.t.; 4. Armand Des- -et (Belg-Naye) z.t.; 5. Anglade 'Fr. Muer) z.t.; 6. Manzaneque <Sp.- snchis) z.t.; -7. Seis (Belg-Naeye) 16.08; 8. Darrigade (Fr.-Remy) z.t.; Verbeeke (Belg-De Kimpe) z.t.; 10. ierenhouts (Belg-Magne) z.t. 11. [elckenbeek Belg-Magne) z.t.; 12. [an Aert (Ned.-Pellenaars), 13. ocklandt (Belg-Driessens)14. De ibooter (Belg-Naeye), 15. Wright OB-De Kimpe)16. Zilverberg Ned.-Driessens), 17. Taccone Ifc.- ezzi)18. Joseph Groussard <Fr.- Muer)19. Le Mellec (Fr.-Plaud) De Roo (Ned.-Geminiani)42. [aast (Ned.-Pellenaars)45. Gelder - lans (Ned.-Geminiani)76. Van Est Ned.-Pellenaars)90. Damen (Ned.- rilenaars)92. Van Dongen (Ned.- Van der Klundert Ned.-Pellenaars); 101. De Haan Ned.-Pellenaarsallen dezelfde tijd Seis: 8 uur 26 min 8 sec.; 113. Espen (Ned.-Pellenaars) 8.26.43 Wouters (Ned.-Pellenaars) 26.55; 116. Steuten (Ned.-Pelle- tars) 8.27.34. De Belg Ongenas van de ploeg heeft in deze etappe de rijd gestaakt. Prachtige tweede plaats voor Nijdam (Van een speciale verslaggever) Glimlachend nam Henk Nijdam de felicitaties van de Nederlandse kolonie in ontvangst. De thans in Zundert wonende Groninger had in de vierde tour-etappe, van Forest naar Metz, een prachtige tweede plaats bevochten achter de Duitser Rudi Altig. Maar toch was hij niet hele maal tevreden over zichzelf. „Was ik maar doorgegaan, toen ik een paar kilometer voor het einde bij Altig, Anglade en Armand Desmet kwam. Ik had er de macht voor, dat voelde ik. Ik heb echter even willen afwachten". De ex- wereldkampioen der achtervolgers was echter nuchter genoeg om niet al te lang te blijven piekeren en reed trots als een pauw met zijn kameraden naar het hotel om een welverdiend bad te gaan nemen. Klassementen Het algemeen klassement na de *rde etappe: 1. Van de Kerkhove Belg-Naeye), 24 uur 27 min.; 2. Seis Belg-Naeye), 24.27.19; op 19 sec.; 3. aequo: Jan Janssen (Ned.-De ir) en Rudi Altig (Dld-Geminia- beiden 24.27.31, op 31 sec.: 5. right (GB-De Kimpe) 24.27.42. op sec.; 6. Gilbert Desmet 1 (Belg- Kimpe), 24.27.55 op 55 sec.; 7. nglade (Fr.-De Muer) 24.27.56, op 8. ex aequo: Momene en Ga- (beiden Spanje-Langarica), 28.04 op 1.04; 10. Etchevarria (Sp - ngarica) 24.28.06 op 1.06; 32. ex quo: De Roo (Ned.-Geminiani) en nquetil 'Fr.-Geminiani), beiden 128.39 op 1.39: 44. ex aequo: Gelder- iNed.-Geminiani) en Zimmer- Fr.-Geminiani), beiden 5859 op 1.59; 72. Piet van Est Ned.-Pellenaars) 24 30.11 op 3.11; 80. enk Nijdam (Ned.-Pellenaars) 1.31.18 op 4.18: 84. Jo de Haan (Ned. ellenaars) 24.31.48 op 4.48; 88. Huub llverberg (Ned.-Driessens) 24.32.00 n.: 98. Kees Haast (Ned.-Pel- 24.33.21 op 6.21: 99. Jos louters (Ned.-Pellenaars) 24.33.35 op 35: 100. Cees van Espen (Ned.-Pel- 24.33.38 op 6.38; 103. Piet (Ned.-Pellenaars) 24.33.44 op 14; 108. Leo van Dongen (Ned.-Pel- •S) 24.34.50 op 7.50; 114. Jacques der Klundert (Ned.-Pellenaars) 13728 op 10.28: 116. Cees van Aert Ned.-Pellenaars) 24.38 21 op 11.21; 14. Fons Steuten (Ned.-Pellenaars) 1.4236 op 15.36. Het puntenklassement na de vier- etappe: 1. Rudi Altig (Did) 57 In; 2. Jan Janssen (Ned.) 54 ptn; 3. els (Belg) 46 ptn; 4. Bocklandt lelg.) 41 ptn; 5. Darrigade (Fr.) 33 Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 73.24.06; 2. Langarica 24.14: 3. De Kimpe 73.24.19: 4. aeye 73.24.30; 5. Geminiani 73.25.30; Magne 73.25.59; 12. Pellenaars 30.23. De premie voor de ongelukkigste snners werd voor de vierde etappe «gekend aan de Belg Emile Daems. Nederland schijnt in Metz overigens slechts aan de overwinning te mogen ruiken. Vijf jaar geleden werd op dezelfde boulevard Poincaré Daan de Groot op het nippertje door André Darrigade van een etappezege en de gele trui afgehouden. Nu konden Henk Nijdam en de sterk fi nishende Jan Janssen het dus ook weer niet redden. Tegenvaller Vooral voor Janssen, die zich in de 600 meter lange laatste ronde bij de vluchters had gefietst, maar door zijn inspanning niet verder reikte dan de derde plaats was de uitslag een te genvaller. Want als hij één plaats boger was geëindigd, had hij zijn groene trui behouden, die nu door Rudi Altig met een verschil van drie punten vrijdag naar Duitsland zal worden gedragen. Janssen had trou wens nog hoger gemikt. Bij een over winning zou de Ossendrechter name lijk ook de Gele Trui in zijn bezit hebben gekregen. „Maar het isXniet erg, hoor, er komen nog meer dagen", zei Janssen zelfverzekerd. Hij heeft het plan vóór de bergen de maillot jaune aan te trekken. Schouderklop j es Al kreeg Rudi Altig da.n de bloemen voor de winnaar, toch mocht wiel- minnend Nederland niet ontevreden zijn over de vierde dag. Onder de eerste twintig immers prijken de de toekomst tegemoet ziet, Ab Gel dermans, Piet van Est, Piet Damen. Leo van Dongen, Jacques van der Klundert en Jo de Haan („wat heb ik vandaag afgezien"). Drie Televizieren verloren wat terrein, maar hun ach terstand was niet noemenswaardig. Het waren Cees van Espen, Rik Wou ters hij gleed in de laatste bocht onderuit en verloor zijn goede positie in de kop van het grote veld en pechvogel Fons Steuten, die eerst een ketting kapot reed en daarna nog een lekke band kreeg. Opnieuw had den de Nederlanders blijk gegeven zich door een inzinking te kunnen heenbij ten en Cees Pellenaars was dan ook niet zuinig met schouder klopjes aan het eind van deze dag. Gezapi< (twaalfde), Zilverberg (zestiende Jo de Roo (twintigste) vóór in het grote peloton, dat met een achter stand van slechts acht seconden over ae streep ging. In die hoofdmacht be vonden zich ook nog Kees Haast, die minder dan de vorige dag la-st had van zijn in de rit naar Lisieux opge lopen blessures en met vertrouwen Het vooral voor de Nederlanders zo spannende slot heeft veel goed ge maakt na de bijzonder saaie etappe van Forest naar Metz, een monster rit over bijna 300 km. De organisatie heeft de renners wel voor een zware taak gesteld met de indeling van de etappes. Voor velen was de derde dag, vooral door de bijzondere inspannen de ploegentijdrit, al afmattend ge noeg geweest. Het was dan ook geen wonder, dat de meute na het vroege vertrek uit de Brusselse voorstad weinig voor acties voelde. In een ge zapig tempo trok het kleurige lint door het prachtige landschap van zuid-oost België met zijn heuvelen- de wegen, die opnieuw de krachten van de renners aantastten. Slechts één coureur wilde wel wat laten Zelfs meer strobalen. De finish in Metz. Terwijl Rudy Altig zegevierend de eind streep passeert, volgen de Ne derlanders Nijdam en Janssen hem als resp. tweede en derde. maar het is hem duur komen te staan. De Belg Emile Daems toonde na 23 km zijn hielen en kreeg het fiat van de groten. Men liet hem zijn gang gaan, omdat men erop rekende dat hij tenslotte toch wel zijn nek zou breken. E'.i dat is uitgekomen ook. Maar Daems had op eigen bodem een grote dag. Toegejuicht door zijn landgenoten zwoegde hij voort, tot hij een voorsprong van zeven minu ten had bereikt. Toen begon het veld achter hem zich te roeren en liep zienderogen op de eenzame ruiter in. die na een solo van 118 km de vlag moest strijken. Uitgeput als hij was kon Deams daarna in de slotfase het tempo niet meer volgen en met een achterstand van bijna een kwartier kwam de ongelukkige Belg als aller laatste in Metz aan Speltleprikken Het bleef verder rustig in de kara vaan, tot na 239 km de bonte stoet zich na de doortocht door Luxem burg weer op Franse bodem begaf. Enkele speldeprikken luidden het siotoffensief in de laatste 20 km in. Toen sprong Bracke, gevolgd door Geldermans weg. Willy Monty, Rudy Altig en de Italiaan Taccone voegden zich bij hen. Het was echter nog te vroeg. Opnieuw klonk de naam van Geldermans door de luidsprekers. Ditmaal was de Beverwijker alleen vertrokken, maar de komst van Simpson en Stablinski betekende voor de tweede maal het einde van zijn zucht naar eer. Toen. acht kilo meter voor de aankomstlijn, demar reerde Rudi Altig met Henri Anelade en Armand Desmet. Henk Nijdam was de enige, die zich voor het aan- komstparcours nog bij de vluchte lingen kon voegen. Verbeten verde digde dit kwartet een voorsprong van nog geen honderd meter. Inmiddels hadden de Pelforth-mannen echter de koppen bij elkaar gestoken en hun delZofex&i RONDE v.FRANKR'JK-5eeh 161km26jut)T Geen telefoon, dan vliegen De organisatoren van de Tour de France staan voor niets, dat is al vaker gebleken. Zy gaan er van uit, dat voor elke moeilijk heid een oplossing kan worden gevonden en slagen er ook altijd in deze te vinden. Dit jaar deed zich by de voorbereiding toch een probleem voor. dat zelfs de doorgewinterde staf van Jacques Goddet met grote zorgen ver vulde. Er was namelijk reeds een aankomst gepland in het berg- staatje Andorra doch daar zou mogelijk iedere journalist zijn aantal lynen. Goede raad was duur, maar ook hier werd weer een bijzonder drastische oplossing gevonden. De journalisten kunnen werken in Andorra, maar bellen hun verhalen door in het Franse plaatsje Foix, dat ongeveer 40 km noordelijker ligt. Tussen deze twee plaatsen zal speciaal ten behoeve van de altijd gehaaste pers een luchtbrug van helikop ters worden ingesteld, waarvan de dienstregeling nog zal worden bekendgemaakt. De wentelwie ken zijn beschikbaar gesteld door de Franse gendarmerie en door het leger. Voor de Tour doet men in Frankrijk nu eenmaal alles. plan uitgestippeld. Precies vóór de hoofdtribune waar de laatste ronde begon, werd Jan Janssen door Willy Monty gelanceerd teneinde een greep te doen naar de gele trui. Als een sneltrein ging Janssen, die spoedig los kwam van de hoofdmacht, achter de vluchters aan, maar zijn sprong was te laat ingezet. Op het moment, dat de Ossendrechter het wiel van zi.in ploegmakker Anglade te pakken kreeg, zette Rudi Altig aan voor de eindspurt. Janssen perste nog alle kracht uit zijn sterke benen, doch hij kwam te laat. Henk Nijdam liet zich gister avond zijn glaasje wijn goed smaken. VOOR HET ZELFDE GELD DE BESTE FILM FP3 's Zomers FP3, de fameuze fijnkorrelfilm, die zich aanpast bij het felste zonlicht... maar ook gevoel heeft voor een mysterieuze stemmingsfoto. Nu ook in PPP, 10 rolfilms pak, elke film in wa terdicht heat-sealed staniol, handig op reis, dankbaar als geschenk. Ceulenians werd er nerveus van Het wereldkampioenschap driebanden in Oostende is nu in een fase gekomen, waarin het niet meer in de eerste plaats gaat om de vraag, of Ceulemans zal struikelen, maar of zijn naaste concurren ten erin zullen slagen zo lang mogelijk een bedreiging te vormen. In het bijzonder geldt dit voor onze landgenoot De Ruijter, de Zuidamerikaan Lopez en de Fransman Hanoun. Dat Lopez Ceulemans de titel niet cadeau zal geven, toonde hy in zy-n middagpartij tegen Steylaerts, waar in hij in de 29ste beurt een serie van 15 scoorde en daarmee het wereld record dat sedert mei 1958 met 13 op naam stond van de Oostcnryker Schertz, omverstootte. Daarna gaf de Zuidamerikaan Steylaerts een stel letje onmogelijke stoten te verwer ken. Maar de verdediging van de Belg bleef nog solider dan die van Lopez en via een zenuwslopende eindfase werd het meer dan drie uur durende gevecht door de Belg met één caram bole verschil gewonnen. Ceulemans heeft het in zijn partij tegen Lagarda uit Equador verre van gemakkelijk gehad. Na 42 beurten was de stand gelijk: 4040. Dat deed Ceulemans toch wel iets. Het duurde elf beurten, voordat hij over zijn ver bazing heen was. Toen hervond hij de rust en zegevierde in 65 beurten. hebben. Ondanks een serie van 7 van de Zwitser bereikte de Waalwijker zonder moeite reeds na 25 beurten een voorsprong van vijftien carambo les (2813>. Dit beeld werd door de gehele partij gehandhaafd en zelfs versterkt. Want toen onze landgenoot in de 68ste beurt de zestig volmaakte, stond Blanc nog maar op 39 punten. Wat het spelverloop betreft, was ae ontmoeting tussen Steylaerts en Rico veel interessanter. De Span jaard slaagde erin snel een voor sprong te nemen, maar werd door onophoudelijk carotte van de Belg De Ruijter volgt (TT 1964. worden de races van de (ecords. Geen rechtgeaard Asse- durft aan die veronderstel ling ook maar te twijfelen. Het (Oorspel van de Dutch TT «Nederlands grootste sportevene ment", stelde de speaker donder dag keer op keer vast, „want welk "enement trekt op één dag 120.000 beschouwers?" schijnt hen in het gelijk te gaan stellen. Het be- fon al met de strobalen: 3000 stuks langs het 7700 meter lange tircultEen nieuw record. De Politieversterkingen, die uit de noordelijke provincie» naar Assen *erden gedirigeerd om de bezoe- - Servee Wijsen (Kimbria), de Kierlandse kampioen polsstok hoog- dngen, heeft gisteravond in Ant- tfpen een wedstrijd gewonnen met 'n sprong van 4,20 meter. De Belg [1 |D Dijck eindigde op gelijke hoogte II «tweede. - De 29-jarige Joop Schuman van (raclcs heeft voor het komende een contract getekend met Zwolse tweede divisieclub PEC. I human keert daarmee terug naar a oude vereniging die hij in 1955 rliet. kersstroom In goede banen te lei den, bleven niet achter. Zelfs het trotse record van 1963, toen 40.000 toeschouwers op de drie trainingsdagen een plaatsje langs de baan vonden, zal verbeterd worden. Dat hebben de eerste twee dagen, terwijl de rijders hun oefen- zelf hebben al, voordat de startvlag voor de eerste maal viel, hun bijdrage in de recordreeks ge- leverd. Na twee dagen zUn in alle klassen, uitgezonderd in de 350-cc klasse, de trainingsrecords al geëvenaard nf gebroken. Phil Road, de rustige Britse Yamaha-rijder, zorgde woensdag voor de grootste op schudding in het rennerskwartier. Een snelste ronde van 3 min. 16,2 sec. gemiddeld 141,2 km per uur reed de Brit, die eerder dit jaar de Franse Grand Prix won. Met 0,2 seconde stelde hij het record van Mike Hallwood, daterend uit 1961, scherper. "onderdag bleek Read opnieuw 0.1 seconder sneller. En dan te beden ken, dat Bill Lomas nog in 1955 met zyn rode en toen ook als supersnel aangeduide MV Agusta recordhouder by de kwartliters kon worden met 3 min, 42,4 sec... Valpartijen De Britse Nortonrijder Dennis Ainsworth is donderdagmorgen tijdens de training van de Asser TT ten val gekomen. In de haak se bocht in het zuidelijk deel van het circuit kon de Brit zijn 350 cc machine niet op de baan houden. Ainsworth brak een sleutelbeen en heeft voorts ver moedelijk een hersenschudding op gelopen. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis in Assen overgebracht. Zyn toestand is. niet i istig. Ook Luigi Taveri, de Zwitserse Honda-rijder, zal zaterdag waar schijnlijk niet kunnen starten. De Zwitser is gistermiddag op het Asser circuit by de training van de kwartliters gevallen, toen hy poogde een drietal voor hem rijdende renners te passeren. Ta veri heeft een lichte hersen schudding opgelopen en klaagde over geheugenstoornis. Hij is ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis in Assen. Het Nederlandse Jacht de Stormvogel is woensdag als eerste over de finishlijn gegaan tijdens de Newport-Bermuda-race. Deze zeil wedstrijd op volle zee wordt echter beslist op handicap-basis, zodat hec schip dat het eerst binnenkomt nog lang niet- de eindoverwinnaar be hoeft te zijn. LDDB-titel voor Wini Heemskerk Wim Heemskerk heeft gisteravond het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Districts Dambond op zyn naam weten te brengen. De Leide nd1" won de derde en laatste par tij van de herkamp tegen de Kat- wyker Cees Varkevisser, die gelijk met Heemskerk aan het hoofd van de hoofdklasse was geëindigd. Heemskerk had reeds de eerste party van de herkamp gewonnen, terwijl Cees Varkevisser de score ver leden week recht trok. door een fout van Heemskerk goed af te straffen. De partij van gisteravond zou de beslissing moeten brengen. Een be slissing, die eerste laat viel ten gun ste van Heemskerk. Wim Heemskerk was de nog ont brekende titelhouder van het LDDB- trio. want Ton van Hove eerste klasse» en Daan Kromhout (jeugd) hadden het kampioenschap reeds enige tijd geleden veroverd. Ook de laatste beslissing, de bezet ting van de derde plaats, is geval len. Evert Bronstring eiste deze voor zich op. door de herkamp met de Noordwijker Th. Zwetsloot te winnen. Op de vyfde dag van de Kieler- Woche moest even voorby de haf voor de eerste maal het merkteken „Sophie Quatch" (SQ| gezet worden, om de zeilers uit negentien landen het teken tot baanverkorting wegens zeer zwakke wind te geven. Merk waardig genoeg hadden de grotere schepen op de acht myls-koers bui tengaats meer last van de windstil ten dan de klassen die achter de strandwal bleven. Op volle zee werden in de Draken- klasse de ereplaats bezet door de Duitse outsider Otto Gleier, die zich als een typische lichtweerspecialist ontpopte. De Nederlandse Olympi sche zeiler Wim van Duyl kon goed meekomen en finishte als vijfde. By de finnjollen kwam het in het alge mene klassement tot een leiderswis seling. daar de Duitse winnaar van het vorig jaar. Uwe Maris, met grote voorsprong won en zijn landgenoot Willy Kuhweide van de eerste plaats verdrong. Uitslagen Drakenklasse: 1. Gleier (Did); 2 Kaiser (Did); 3. Toersleff Zweden); 4. Spangenberg iDld); 5. Van Duyl (Ned.); 6. Stegen Walner (Did). Klassement: 1. Kuke (Did) 4956; 2. Eskidjoglou (Gr.) 4772; 3. Span genberg (Did) 4695; 6. Groot (Ned) 3934. F.D. klasse: 1. Fogh (Denem.); 2. Lunde (Noonv.)-; 3. Hoess (Did); 4. Koefoeld iNoorw.); 5. Kadelbach (Did); 6. Samuel (Fr.); 7 De Vries iNed.)13. Bol (Ned.). Klassement: 1. Koefoeld (Noonv.) 4339; 2. Rodabours (Braz.) 4100. Finnjollen: 1. Mares (Did); 2 Zachariassen (Did)3. Finaczy (W, Klassement: 1 Mares (Did) 5795, Kuhweide (Did) 5740. Sharpie-klasse: 1. Schaper (Did); 2. Prins (Ned.); 3. Keitel (Did). Klassement: 1. Guldemond (Ned.) 377 pnt; 2 Schaper <Dld) 368 pnt; 3. MARCELLO LOPEZ Uitslagen Steylaerts Lopez Ceulemans Legarda De Ruyter Blanc Ceulemans Rudolph Hanoun Legarda 36 61 0590 i óii pnt; j öcnaper jj I Prins (Ned.) 303 pnt. I De stand na de derde dag op kop: 1 Ceulemans (Belg.) 5 gespeeld, 10 pnt., 2. Hanoun (Fr.) 58, 3. Lopez Arg 46. gem. 0.944, 4. De Ruijter 'Ned.) 46. gem. 0.865, 5. Rico (Sp.) 46, gem. 0.724.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7