Weer eens Ratti gans' „De grote veroveraar" Eis 15 jaar tegen vrouw Architect Rietveld -76 jaar - overleden Z WOLSMAN opent offensief in Parijs Duitse zeelieden als gruwelijke sadisten MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 JUNI 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Herhaling loonde de moeite We leven in de tijd van de herhalingsoefeningen. Op het tweede net werden deze week twee programma's herhaald, op het eerste net kregen we gisteravond de herhaling van „De grote veroveraar" te zien. Komende week krijgen we op het eerste net vier herhalin gen en op het tweede net twee. Tegen herhalingen, mits met mond jesmaat toegediend, valt geen bezwaar te maken, integendeel. Hqe gewoner de televisie en het televisiekijken worden, hoe vaker men wel eens de blik zal afwenden van het scherm en hoe meer er be hoefte zal komen aan herhaling van programma's die door een deel van het publiek gemist zijn. Het is dan echter wel zaak er voor te zorgen dat deze herhalingen zo zeer de moeite waard zijn dat zij ook door de trouwe kijkers nog een tweede keer met plezier be keken kunnen worden. Dat plezier is natuurlijk des te groter naarmate men meer vergeten blijkt te zijn van het programma en daarom is het doorgaans verstandi ger een programma niet al te snel te herhalen, tenzij het zoals „De be zetting", aan actualiteit of de volg orde van een bepaalde reeks gebon den ls. „De grote veroveraar" werd eerder uitgezonden cp 8 maart 1962. dus ruim twee jaar geleden „Een midzomernachtdroom", die a.s. zon dag wordt uitgezonden, werd een jaar geleden aan ons vertoond, de biografie van Abe Lenstra echter is pas een half jaartje oud, nog net niet belegen genoeg om weer met even veel smaak genuttigd te worden. Was „De grote veroveraar" van Terence Rattigan, een van Engelands belangrijkste toneelschrijvers, de moeite van het herhalen waard? Ik meen van weL Het zal ten eerste een van Peter Koens laatste regie- prestaties zjjn geweest (men zal zich van hem ook „Jane Eyre" herinne ren Hij voelde zich altijd aangetrok ken tot historisch-achtige spelen) en Rattigan slaagde er in om met be hulp van historischvaststaande ge gevens in de persoon van Alexander de Grote het gezegde „hoogmoed komt voor de val" aardig te illustre- Dat hij tevoren het schema al in handen had was wel te merken. Maar Coen Flink, ook al blies hij zich af en toe wat al te baldadig op, maakte toch wel een „figuur" van deze Ale xander. Heieen Pimentel als de ko ningin - moeder van Perzië - deed ons opnieuw betreuren dat we haar zo weinig op het scherm zien. Van de overige acteurs kan met waarde ring een ingetoomde Paul Cammer- deed te merken hoe Parkeermeter - overtreding kan worden geschikt Nadat de Hoge Raad in een arrest overtredingen, begaan bij parkeer - meters onder de belastingdelicten rangschikte, kon een overtreder in ons land zijn „bon" niet meer met de politie regelen. Dit blijft wel het geval met het overtreden van het gewone parkeerverbod. Naar wij van de ANWB vernemen behoeft echter een overtreding bij een parkeermeter niet tot een pro cedure voor de politierechter of rechtbank te leiden. De officier van Justitie kan, zoals in vele andere gevallen, een voorstel tot sohikking doen. Vragen over overleden soldaat Het Eerste Kamerlid M. van Pelt <PSP) heeft aan de minister van Defensie schriftelijke vragen gesteld over het overlijden van de 21-jarige dienstplichtige soldaat L. A. M. Drommel uit Zandvoort, die woens dagochtend na een veldloop van tien kilometer nabij Harderwijk in elkaar is gezakt en kort daarna is over leden. De heer Van Pelt vraagt de minis ter of deelneming aan de proef ge heel op vrijwillige basis geschiedt. Verder wil hij weten of aan het af leggen van de proef een medisch onderzoek voorafgaat en of bij dit onderzoek een hartspecialist betrok ken is. De laatste vraag van dit Kamerlid luidt of aan het bezit van het diploma voordelen zijn verbon den in de vorm van hogere soldij, extra verlof, uitzicht op bevordering of anderszins. VUftfen jaar met aftrek, heeft de officier van Justitie b(j de rechtbank In Den Bosch geëist tegen een 59- jarige vrouw, die op 22 maart een jonge kostganger hielp om haar 61- jarige echtgenoot te wurgen. De zaak tegen de kostganger, een 24-jarige glazenwasser, werd terugverwezen naar de rechtercommissaris voor het Inwinnen van een psychiatrisch rap port. Dit het verhaal van de vrouw bleek, dat haar huwelijk niet zo gelukkig was geweest. Haar man gaf haar bijna geen geld, waardoor zij jaren lang in het onderhoud van het gezin voorzag door het verrichten van naaiwerk. Toen ze dat niet meer kon eine ze kostgangers houden. In 1962 was de glazenwasser by haar komen inwonen. Er ontstond vriendschap, waaruit een verhouding groeide. Bei den kwamen overeen de 61-jarige man uit de weg te ruimen. Dat ge beurde op de avond van de verjaar dag van de man. Tydens de rechtszitting verklaarde de vrouw wel te beseffen, dat ze een ernstig misdrijf had gepleegd, maar zU kon nog geen spoor van berouw opbrengen. acteur als Jan Retel zich kenneiyk niet op zijn gemak voelde als Griek. Kon men aan dit stuk een evolutie in televisie- maken aflezen? Neen. Twee jaar is daarvoor trouwens te kort. Het zou interessant zjjn eens een waariyk „oud" televisiespel voorge zet te krijgen, zodat we ons aan de veranderingen (ten goede) bewust konden worden. Gevreesd moet echt- ter worden, dat de telerecordings van die oude opvoeringen niet veel meer waard zjjn. Ook deze twee jaar oude kopie had veel mankemen ten, niet alleen wat het beeld maar ook wat het geluid betrof. Robert Kennedy is gisteren in Friedberg in West-Duitstand aangekomen voor een bezoek aan een Amerikaans tankkorps. Kennedy in de commandotoren van een tank. Links luitenant- generaal Creighton Abrams. Baanbrekend vormgever van international le vermaa rdheid Gistermiddag is te zijnen huize in Utrecht plotseling overleden een der bekendste architecten van ons land, dr. G. Th. Riet veld. De heer Rietveld bereikte de leeftijd van 76 jaar. Hij was doctor honoris causa in de technische wetenschappen. Offi cier in de Orde van Oranje Nas sau, Officier in de Kroonorde van België. Voorts was archi tect Rietveld erelid van de BNA en erelid van de Kon. Akademie van Wetenschappen te Brussel. Arch. dr. G. Th. Rietveld De heer Rietveld, geboren op 24 juni 1888 te Utrecht, kwam reeds op 11-jarige leeftijd in de praktyk en was tot 1906 meubelmaker in de werkplaats van zijn vader. zyn begaafdheid in het tekenen van ornamenten en sieraden was intussen reeds meermalen gebleken en zo sloeg hü, toen hy 18 jaar oud was, reeds als baanbreker nieuwe wegen in en werd hij ontwerper voor de edelmetaalbedrijven. In een zes jarige zelfstudie bekwaamde hU zich voor het architectenvak. Als bouwmeester heeft hy zich naam verworven en bekendheid tot buiten de grenzen van ons land. Van 1919 tot *31 was hy lid van de „Styl" en vestigde zich als architect te Utrecht. In 1921 begon hy samen te werken met mevrouw Schroeder— Schraeder. Het ln 1924 in Utrecht voor haar gebouwde huis is van blijvende historische betekenis (een geheel nieuwe voorstelling van de ruimte). Hy bouwde behalve in Nederland in Duitsland, Oostenryk, Italië, Frankrijk, België, Amerika en op Curasao. In '52 ontwierp hy de tentoonstelling „Asi es Olanda" in Mexico, in '54 Nederlands paviljoen van de Biennale in Venetië en het Nederlands paviljoen te Sonsbeek. In 1956 het interieur van de Fok ker Friendship. Tussen 1942 en '58 gaf hij colleges industriële vormge ving en architectuur aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten in Rot terdam en Den Haag, aan de Acade mie van Beeldende Kunst en Kunst- nyverheid in Arnhem en aan de Academie voor Bouwkunst te Am- De begrafenis van de heer Riet veld, die als originele vormgever internationale faam genoot, ge schiedt maandag as. op „Den en Rust" te Bilfchoven. De erepromotie van de heer Riet veld tot doctor in de Technische Wetenschappen geschiedde zater dag 11 januari j.l. aan de Technische Ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag kreeg de heer Rietveld vorig jaar de stadsmedaille in zilver van Het gemeentebestuur van Utrecht. In deze medaille was ge graveerd: „zyn bouwen is bewaren en scheppen tevens". De heer Rietveld is Jarenlang lid geweest van de gemeentelijke schoonheidscommissie, terwyl hy tot aan zijn dood deel uitmaakte van de adviescommissie voor beeldende kunst en kunstny verheid en van de Museumcommissie. Verleden jaar heeft hy een ontwerp gemaakt voor de uitbreiding van het Centraal Museum in Utrecht. (Van onze Parijse correspondent). Reindert Zwolsman, die zoals ge meld vorige zomer het grote Parijse Continentalhotel aankocht, heeft nu verdere stappen gezet om voet aan de grond te krijgen in de Franse hoofdstad. Een legertje Nederlandse architecten heeft het wel heel ouder wetse hotel van dak tot kelder onder zocht om daarna de plannen op te stellen, die na de vakantie in daden zullen worden omgezet. Grootse plan nen die voorzien in een totale res tauratie. Van het monumentale, maar onrendabele hotel wordt een complex van luxe modezaakjes, kof fiebars, parkeerruimten en exclu sieve hotelappartementen gemaakt. Een complex, dat aan de voorname ryke wijk tussen Place de la Con corde en Madeleine een wat moder ner, om niet te zeggen wat Ameri- kaanser, accent bedoelt te geven. De verkoop van het hotel en de uitwerking van de moderniserings plannen zyn ondertussen niet van 'n leiën dakje gegaan. Het hotel deed vlak voor de oorlog dienst als minis terie. De Gestapo heeft het tydens de oorlogsjaren uitgewoond. Toch werd er niets aan veranderd. In 1961 deed de Amerikaanse hotelkoning Conrad Hilton een bod op het hotel. (Van onze Rotterdamse correspondent) De Rotterdamse politie heeft zo langzamerhand een beeld ge degen van hetgeen zich heeft afgespeeld in de nacht van zondag kregen van hetge idag, toen terdam werd Duitse zeeman aan de Waalhaven in Rot" door een taxi overreden. In een café aan de Rietdyk zou den vier Duitsers tydens een dob belspelletje ruzie hebben gekregen. De 21-jarige verdachte is met Hartl. het slachtoffer, naar buiten gegaan en heeft hem neergeslagen en mis handeld. Teruggekomen vond de jon geman, dat zy quitte waren en Hartl wel een rondje mocht geven op de „goede afloop". Daartoe was deze wel bereid op voorwaarde, dat ziin maats de zaak als afgedaan be schouwden, ook een 30-jarige colle ga, die echter nog bleef mokken. De man zei, dat hy het drankje zou accepteren, maar dat Hartl toch nog een pak slaag te goed had. Onder die omstandigheden voelde Hartl er niets voor een verzoeningsdronk aan te bieden. Na sluitingstijd is hy met zyn collega's in de richting van hun schip gelopen. Aan de Waalhaven maakte de mokkende zeeman onver wacht zyn „belofte" waar door Hartl neer te slaan en te mishandelen. De neergeslagene krabbelde overeind en liep in de richting van zyn maats. De jongste hield hem tegen. De ou dere heeft Hartl daarna nog eens neergeslagen en is, terwyl het slacht offer op straat lag, doorgegaan met zyn collega's hebben hem toen ach tergelaten en zyn doorgelopen naar de Waalhaven. Onderweg hoorde een van hen een bons, waaruit hy con cludeerde dat het slachtoffer was overreden en gedood. De twee ver dachten spraken af om, indien zy door de politie zouden worden ge vonden, te verklaren dat zy Hartl die avond niet hadden gezien. Een 18- jarige jongen, die in hun gezelschap was maar die, zoals is gebleken, niets met de mishandeling had uit te staan, werd hevig onder druk gezet door zyn collega's om zyn verklaring 36ste Hiltonhotel te maken, strandde echter op de onwrikbare bezwaren van de Paryse schoonheidscommissie. Continental beheerst een wyk, die in haar geheel tot historisch monument is verklaard, zodat geen der stenen van de facade mocht worden aange raakt. Die eis ging Conrad Hilton te ver, maar Zwolsman liet er zich een jaar geleden toch niet door afschrik ken, Hy legde drie miljard oude fran ken ofwel 2 miljoen gulden voor het Continentalhotel op tafel. Er is een vol jaar heengegaan met uitvoerige onderhandelingen met stedelyke schoonheidscommissies en het com missariaat voor het Franse toerisme. Men is nu tot een compromis geko men. De puien, die drie straten be slaan, zullen weinig veranderingen ondergaan. Een deel van het hotel zal, volgens de eis van de Franse re gering, voor toeristische doeleinden blijven gereserveerd. De salons, die in him overdadige Louis XVde-styl met hun pluche en decoraties alleen al 6000 vierkante meter beslaan, zullen echter verdwynen om tot luxueuze winkeltjes te worden omgebouwd. Ook de badkamers, nog precies zoals zij een eeuw geleden werden gebouwd, zullen verdwynen. Op hun plaats ko men kantoren. Hoeveel tyd er met deze ingrypen de restauratie gemoeid zal zyn kon men ons gisteren nog niet vertellen. In elk geval heeft Reindert Zwols man nu in Parys een vaste voet aan tie grond gekregen met het doel zyn vleugels ook buiten de Nederlandse grenzen wyder te kunnen uitslaan. HENKES JONGE JENEVER 3 aan die van hen aan te passen. On derweg hebben zy zelfs de antwoor den, die zij hem hadden ingeprent, met hem gerepeteerd. Zou hy toch wat tegen de politie zeggen, dat hun t welgevallig was, dan kon hy eenzelfde behandeling rekenen Hartl. De taxi-chauffeur, die Hartl heeft overreden, reed in Russische auto, die een byzonder la ge voortrein heeft, ongeveer 22 cen timeter boven het wegdek. De Duit- De verdachten zyn aan boord van hun schip gekleed gaan slapen, zy zyn gisteren voor de officier van Justitie geleid. De jongen is op vrije voeten gesteld. RADIO EN TV VANAVOND „De druiven zyn zuur" is een be kroonde satirische Franse Inzending het televisiefestival in Mon- treux. De N.T.S. brengt dit program- om 8.45 uur op het scherm. De V.A.R.A. zendt om 9.40 uur weer een aflevering van „Dr. Kildare" uit. Om 10.30 uur kan men weer kyken naar een filmverslag van de vandaag ver reden etappe van de Tour de France. Voor de V.P.R.O.-microfoon con certeert om 8.05 uur het Radio Ka merorkest o.l.v. Paul Hupperts. Dolf in der Linden dirigeert het Metro- )le-Orkest, dat om 9 uur voor de .A.R.A. speelt. Om 9.35 uur wordt eer een aflevering van „Signale menten van het andere ik" van Tom Pauka en Gabri de Wagt herhaald. Herman Wolbert schreef een serie sonografieën over oude Zuiderzeeste den. De eerste wordt om 8.05 urn- door de N.C.R.V. uitgezonden. Regis- ls Ab VOOR ZATERDA4 VARA: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Soc. strijdlied, 7.25 Lichte grjnuz., (7.30 Van de voorpag. lezing, 9.55 Op reis Goed (I), praatje, VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht, 10.15 Z.O. 135, geva- J"7-11.02 Nieuws), Nederlandse teenagers. 20.00 Nws., 20.05 Disco- Festlval: am.m-uz., 21.00 Soc. commen taar, 21.15 Tango-Rumba orkest en zangsollsten (stereo!, uitz.), 21.45 Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Delft (vac. J. v. Rootse- laar) (toez.) J. H. Cirkel te Hulzen (N.-H.) te Veenendaal (6e pred.pl.) J. den Hoed te Wijk. GEREF. KERKEN Tweetal te Driebergen (a.s Soestdijk (2e pred.pl.) S. de Jong te woude J. J. Wlldeboer, kand, ningen. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Den Haag-Zuid D. Hak kenberg, kand. te Veenendaal, F. Bregman, Dorpsstraat 11 te Benthul- Hakkenberg. J. v. Goyenstraat Harinck, Sr"- BINNENLAND De sociale verze kering zal ook van toepassing worden op uitzendbureaus. Bij de Tweede Ka mer ls een wetsontwerp ingediend, waarin wyzlglngen worden voorgesteld ln verschillende sociale verzekerings wetten. De ingrijpendste wijziging heeft betrekking op de uitzend bureaus. Voorgesteld wordt, een leder die door tussenkomst van een derge lijk bureau werkzaam ls, voor toepas sing van de ongevallenwet 1921, de land- en tulnbouw-ongevallenwet 1922, de ziektewet prof. ir. H. J. van toen op, dat men pas achteraf in de heer Rietveld een pionier heeft her kend van de algemene vernieuwing in de bouwkunst van deze eeuw. De zeldzaam inventieve kracht van zyn vroege kunstwerken heeft, zo zei hy, het ruimteiyk woonmilieu gewUzigd van in kamers opgesloten ruimten j de heer Nypels. tot wat men later is gaan noemen de „continuïteit der ruimten" waar in scheidingen opgeheven kunnen worden en worden gewijzigd. het vooruit- zloht gesteld voor de loonbelasting, de kinderbijslagwet voor loontrekk: de algemene kinderbijslagwet, de die twee dagen in Engeland is ge weest. keerde gistermiddag uit Londen op Schiphol terug. In de Britse hoofd stad heeft de minister een bijeenkomst bijgewoond van de Nederlandse Kamer van Koophandel. Hy sprak er een rede UlVerder 'he'eft ndnfster Lun™van déze Bedrijfsongeval In de nacht het BChL kelder onder een cementmolen raakte een takelwagen los en sloeg naar beneden. De takelwagen raakte op slag dood was. Zeepost Met de volgende schepen Verenigde Staten van Amerika „Sta tendam" (23-6), „Kerkedijk" (1-7). Argentinië „Rio Santiago" (1-7). Australië „Riederstein" (30-6), „Sar- godha" (1-7), Brazilië „Charles Tel lier" (30-6) „Cap San Antonio" (1-7). Canada „Carmania" (28-6), „Pr. Joh. W. Friso" (1-7). Ohlli „Köln" (28-6) „Arlstoteles" (30-6). Ned. Antillen „Aegls" (28-6), r-Zeeland „Sein Lloyd" (28-6) ..Scottish Star" (1-7). Suriname „Marathon" (1-7). Zuid- Afrlka (Rep.) en Z.-W.-Afrlka, ..Trans vaal Castle" (28-6), ..Oranjefontein" (1-7). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten go. ven de postkantoren. Ambassadeur Dublin Binnenkort ls de benoeming te verwachten van Schrikkeljarigen Morgen wordt ln Purmerend een „reünie" gehouden van schrikkeljarigen. Van de ongeveer 5000 Nederlanders, die op 29 februari ge boren zyn, komen er ruim honderd ln Purmerend bijeen. De schrikkeljarigen door het gemeentebestuur. Na Graft, De Rijp dergelijke „reünie" BUITENLAND Naar inrichting De 46-Jarlge Hongaar, die maandag in Stockholm werd gearresteerd omdat hij een aan slag tegen Chroesjtsjow voorbereidde. Zuid-Rhodeslë Premier Ian Smith van Zuld-Rhodesië heeft gisteren ge zegd het volk te zullen vragen of het onafhankelijk wil zijn als nieuwe po gingen om met Groot-Brittannië over onafhankelijkheid te onderhandelen, zouden mislukken. In een radiotoe spraak zei de Zuldrhodeslsche pre mier een brief aan premier Douglas- Home te hebben gezonden over de on afhankelijkeheid. „Als deze onderhan delingen mislukken zal lk het volk en u alle voor- eenzijdige onaf- voorleggen". Premier Smith muujeu uuuunea z; hieromtrent inlichten en nadelen van een eenzya hankelljkheldsverklarlng ter ging voorleggen". Premier Suutu ze dat zijn regering slechts haar toe vlucht klaring HSBSB van de kiezers heeft. hooggeplaatste officieren, zyn op wachtgeld (de helft van hun salaris) gesteld, naar aanleiding van beschuldigingen aan hun adres dat ze wapens hebben verstrekt aan perso nen die daar niet voor ln aanmerking kwamen. Het geld dat ze dienden verdeelden ze ond Vapcnstllstund elkaar. India zal de aldus ls officieel „vijandeiykheden" het Amerikaanse volk te spri Vietnam". Het ministerie vai landse Zaken heeft gewelge Nhoe, de voormalige „sterki sadeur ln de Tunesische Republiek. ondergeor;>cln krankzinnigengesticht. Het a I bevel is Ingetrokken. De naam man wordt geheim gehouden. tlng weigert aan personen die door i de hun' bedrijvigheid tegen het belang I van het land zouden handelen. Langs vergeten wegen: zwerftocht* door tijd en ruimte. 22.15 Muzlkü commentaartjes, 2250 Nieuws. 224 Balans: actueel programma. 22.55 a die van de zon leven, vakantledagbo# (1). 23.30 orkestmuziek (stereaf. uitz. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m KRO: 7.00 Nieuw*, 7.10 Mort onderbroken worden, ".15-1152 TT races 05 Assen, 12.00 Angelm nieuws, 12.10 Musics uietta-"--- .i. t.b.\ 1253 TT races o Assen, 12.38 Licht ensemble, 13.00 Nieuws, 13, op het circuit 13.30 Lichte gr.muziek, 13.40 Frans les. 14.00 Voor de Jeugd, 15.00 rj races op het circuit van Assen, 15» Lichte gr.muz., 15.25 TT races op hr. circuit van Assen, 15.40 De Sprint, plank: Jonge artiesten, 16.00 Voor Jeugd, 17.15 Synkope: muziek gisteren, vandaag en morgen, 16.30 Tl races op het circuit van Assen (0n plm. 16.30 kan dit programma onder broken worden voor reportage Tourdi France 1964), 16.40 Licht lnstrumen taal trio. 17.00 Wie zingt er mee finale scholenzangwedstr, 17.45 Lichj gr.muz., 17.50 TT races op het clrciü lezing, 19.00 Nieuws, 19.10 Actuality .22 Nabeschouwing Tour x-rance, 19.30 Promenade orkest H soliste: populaire klassieken, 201 Lichte gr muziek, 21.30 Van krltlf moet de democratie het hebben, lezlu (4), 21.45 Lichte gr .muziek, 22.10 We reldkamploenschap biljarten den te Oostende, 22.15 Wen documentaire over de Eerste oorlog (II). 22.30 Nieuws, 22.40 Tt. kenen des tijds. gesprek over waardt* ln het geesteiyk leven van nu, 23.ft Klassieke grammofoonmuziek, 23.4, Grammofoonmuzlek, 23.55-24.00 Nm TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 15.00 De .avonturen Cristobal, tv-fllm (deel 9). 1550 ten Vijf, een kort fllmverslag l op vakantie, 15.45 Wlen 1 5 finale scholenzangww stryd 1964, 19.30 De avonturen vu Ivanhoe, tv-film (deel 31), NTS: 20.C Journaal en weeroverelcht, 20.15 Elm wird gewinnen, finale van de Eurt pa-qulz, KRO: 22.00 Flamenco-gltaai spel, 22.20 Epiloog. NTS: 22.30 Jour Sport ln Beeld: Tl Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27). net (kanaal 27) VARA: 20.15 Twaalf vlaggen ln h« Zuidpoolgebied, document Pauze, 21.10-22.00 Rawhide, ln het spel, film. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 12.00 Kroniek voor de auton ten, 1250 Interviews. 12.55 Weertje: .00 Nieuws, 13.10 Am.progr. interview en gr.muziek. 14.10 tage tenniswedstryd te Wlm 17.55 Weerber.. 18.00 Nieuws. Repd glonaal nieuws. 18.15 Berichten voï het verkeer. 18.17 Sport. 18.45 Pari» mentsoverzlcht, 19.00 Am.muz., 191 Klankbeeld. 20.00 Gev. muziek, 201 Hoorspel, 22.00 Nieuws. 22.10 Boekbt, spreking. 22.45 Avondgebeden, 22 Weerbericht, 23.00 Nieuws. 23.02-23 Kamermuziek. Engeland. BBC Light Programme 1300 en 247 m 12.00 Lichte muz, 12.32 Gev. mu 13.45 Gev. progr., 14.15 I 17.00 Oev. progr., 1850 Fllmprog 19.00 Nieuws en Journaal, 19.24 SpoJ 19.31 Klassieke muziek. 20.30 Nleul en lichte muziek. 20.50 Mod., klass. i om. muziek, 21.30 Ouderwetse danl muziek, 22.31 Reportage autorennej Gevarieerde muziek, 23.15 Jazzanuzla 23.55-24.00 Nieuws. Nnrfl west den tscher Rundfunk 809 l 12.00 Nieuws, en landbouwkronla 12.15 Gev. muziek, 13.00 Nieuw Daarna: waterstanden. 13.15 Aim.muil 14.00 Gev. muziek, 15.00 Liedjespïrf gramma, 15.30 Jazzprogramma, lflJl Nieuws, 16.03 Dansmuziek, 17.30 Daid muziek voor de jeugd, 18.55 KlokgelJ en koorzang, 19.00 Nieuws, 19.20 Kool liederen, 21.30 Nieuws, 22.10 Kiwi muziek. 22.30 Gev. muziek, 24.00 N«i 0.10 Dansmuziek. 1.00 Gev. muzMI 2.00 Weerbericht en gev. muziek. FrankrUk 3, 280 en 235 m jfoonmuziek. 13i- suws, 12.42 Klassle» Weststrate, Oostsingel 16 zyn beroepbaar. Taak van Paus te zwaar? „Wy bewonderen u, maar laat 1 er aan toevoegen, dat wy toch ook wel wat bezorgd zijn. Het is prachtig dat ge uzelf geheel aan allen wilt geven, maar gezien het feit dat de pelgrims en toeristen steeds talrijker naar Rome komen, wordt uw taak toch wel al te zwaar", aldus heeft kardinaal Tisserant, de deken van het college, in zyn gelukwens toe spraak ter gelegenheid van het feest van Sint Johannes de Doper tot Paus Paulus gezegd. De kardinaal zei verder nog van de bedevaart, die de Paus begin dit jaar naar Pales tina heeft gemaakt, dat daarby een programma was afgewerkt zoals geen enkel reisbureau aan zyn meest geharde en geoefende klanten zou durven voorstellen. Hierby wordt nog aangemerkt, dat de Paus in het eerste jaar van zyn pontificaat meer dan 460 toespraken heeft gehouden. Toch biyft hy er, volgens de mensen in zyn omgeving, ondanks de sporen van vermoeid heid opgewekt en ontspannen uitzien. PREDIKANTEN WERKTEN MAAND ALS ARBEIDER 13.37 Kamermuziek, 19.58 Nieuws, 23.52-241 12.00 Nieuws. 12.03 De Ronde 13.15 en 14.05 Reportage Tour France), 13.20 Tophits. 14.00 Nleut 14.03 Voor de automobilisten. 1' Voor de Jeugd, 14.50 Radloweek I. 15.00 Nieuws, 15.03 Hoorspel, (Tusn 15.45 en 17,00 Reportage Tour France). 15.48 Gev. muziek, 14- -berid Voor de soldaten, 18.28 Paarde: soldat: 19.08 Lichte muziek. 19.30 Nleur 20.00 Hoorspel. 22.00 Wereldnlei» Geref. Kerk, de Geref. Kerk en de Doopsgezinde Kerk, besloten van daag bij Hoogovens te IJmuiden een bedryfsprakticum van een maand, dat een onderdeel vormde van hun doctoraal studie theologie. De predikanten, vier industriepre dikanten en dertien uit de praktyk van him gemeenten, hebben als arbeider in de ploegendienst ge werkt. Bedoeling was ervaringen op te doen over het leven in de bedrij- Over het algemeen vonden de pre dikanten de stage te kort om wer kelijk goed te zijn, hoewel ze de ervaringen, hoe beperkt ook waar devol achtten. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen v our) Amsterdam onbewolkt Den Helder onbewolkt in burg onbewolkt 21 13 Y pen burg onbewouct Vltsslngen onbewolkt Belde onbewolkt De Bilt onbewolkt 22 12 Twente licht bew. 22 11 Eindhoven onbewolkt 23 10 Z.-Limburg onbewolkt 23 11 Helsinki onbewolkt 17 10 Stockholm onbewolkt 23 11 Frankfort geh. bew. 25 13 MUnchen jeh. bew. 19 11 ZUrlch half bew. 22 11 Oenève licht bew. 24 13 Locarno zwaar bew. 23 16 Wenen zwaar bew 22 15 fnnsnruck onbewolkt 22 10 Belgrado onbewolkt 28 16 Athene onbewolkt 23 Rome half bew. 24 14 licht bew. 25 17

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2