DEFENSIENOTA KLUIF Rond middernacht: Uitreiking van de ere-doctoraten HOOFDPIJNPOEDERS Speurtocht naar vermiste betogers MET EEN ENKEL WOORD Aanvallen op posities van communisten Soldaat vrij ELKE WAS WORDT NU WERKELIJK WITTER HAAGSE AGENDA 14 K f' si li LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 25 JUNI 1964 Minister De Jong en zijn drie vakbekwame adjudanten heb ben in hun Defensienota becij ferd, dat zij in de komende vier jaar ruw geschat 10'2 miljard gulden zul len uitgeven. Een bedrag, dat wordt bepaald door de hoogte van het de fensieplafond, niet door de behoefte. Er is een politieke grens aan ges Zou dat niet het geval zijn, de uitga ven zouden veel hoger zijn. Uit het omvangrijke werkstuk van de bewindslieden krijgt men de indruk, dat zij moeten roeien met lang niet toereikende riemen. Het materiaal wordt immers steeds ingewikkelder en duurder. Desondanks veroudert het sneller. Steeds moet worden ver nieuwd. Dat kost geld. Heel veel geld Om nu de tering naar de nering te zetten, hebben de bewindslieden de voor de hand liggende conclusie ge trokken: eerst de hoofdtaken va] strijdkrachten. Pas als energie middelen overblijven, kunnen die be steed worden aan bijkomende taken. Die hoofdtaak van onze strijd krachten ligt verankerd in d9 rechten en de plichten, welke de NAVO ons oplegt. Dure plichten vooral. We hebben al moeite genoeg ze voor honderd procent na te ko- Defensieve middelen kunnen slechts effectief werken als ze hyper modern zijn. Daarom moeten we voortdurend vernieuwen om bij de tijd te blijven. Een van de NAVO eisen was, dat we kernonderzeeboten moeten aanschaffen. De NAVO-wens zal geschieden. Ze komen er. Goed nieuws, voor de Nederlandse scheeps bouw, want de eerste nucleair voort gestuwde Nederlandse onderzeeër zal waarschijnlijk op een Nederlandse werf worden gebouwd (kosten ca. 170 miljoen)En voor de Koninklijke Ma rine een pleister op de wonde, die wordt geslagen door het afscheid van de Karei Doorman. Trouwens, de Marine zal wel niet zo bijster geluk kig zijn met deze nota. Men zal mi- heeft laten prevaleren Maar zelfs met hypermoderne mid delen kunnen defensieve strijdkrach ten alleen dan doelmatig optreden, wanneer ze goed zijn getraind. Voor die training is accommodatie nodig Helaas laat ons diohtbevolkte landje niet veel ruimte over om militairen te laten oefenen. Temeer omdat het hedendaagse oefenschema in verband met de gewijzigde opvattingen over de krijgskunde, meer en meer wordt gebaseerd op oefeningen in groot ver band. Waar moet daarvoor dan toch de ruimte gevonden worden? Minister De Jong en zijn secondanten blijven optimist. Zij richten een bureau op, dat moet gaan zoeken naar en onder handelen met grondeigenaren, die hun eigendommen nog wel ter be schikking willen stellen. Uiteraard te gen betaling en tegen vergoeding var de schade. Maar of er desondanks veel animo zal zijn Het is een van die extra moeilijk heden, waarmee de Landmacht zit te tobben. Maar zij heeft nog meer specifieke problemen, waarbij wij de vervanging van de Centurion- tank maar even buiten beschouwing laten. De Landmacht wil bijvoor beeld graag een divisie permanent in West-Duitsland legeren. Hoe ooste lijker hoe beter. Aan die kant zit im mers de in de nota met name ge noemde vijand: De Sowjet-Unie. Maar ja, het is een nogal tere zaak. Daarom wordt er voorlopig maar niet al te veel over gezegd. Een veel gevoeliger probleem in de persoonlijke sfeer is het overcompleet aan „sterren en balken". De Land macht is topzwaar geworden. Een kwalijke zaak. En de oplossing hier voor moet gevonden worden zonder de bevordering stop te zetten. Dan zou elke stimulans ontbreken. Daar om wordt die bevordering wat gema tigd en wordt het over- en uitstappen aantrekkelijker gemaakt. Maar echt concrete maatregelen noemen, daar waagt de nota zich nog niet aan. Aan de voet van het officierskorps is daarentegen niet voldoende toe vloed. Het is al net als bij de Ko ninklijke Marine. Men kan niet vol doende Jongemannen vinden, die „zorgen, dat ze erbij komen". Er is een tekort aan kadetten en adelbor sten. Het is erger geweest, maar nog altijd is de toeloop naar Breda en Den Helder onvoldoende. De luchtmacht ligt een stuk voor. wat de vernieuwing van het materi eel betreft. Maar zij kampt op haar beurt weer met dé moeilijkheid, dat ze geen plannen op lange termijn kan bouwen, omdat er teveel onzeker heden heersen rond vliegtuigen, ra ketten en wat er allemaal bij behoort. Deze en talloze andere vraagstuk ken vindt men aangeroerd in het lijvige werkstuk, dat de vier bewindslieden nu aan de Kamer heb ben voorgelegd. Een gedegen stuk werk. waarin het moet gezegd de moeilijkheden niet uit de weg zijn gegaan. Een heerlijk vette kluif voor de militaire deskundigen binnen en buiten het parlement, die er dan ook wel gretig op zullen aanvallen. Maar voor de gewone burger toch eigenlijk een onverteerbaar brok. Een inventarisatie vain de grote proble men. waarmee het gigantische be drijf, dat ons defensie-apparaat is ge worden, op dit moment worstelt. Slechts de keiharde cijfers spreken een voor iedereen verstaanbare taal. En die cijfers laten aan duidelijkheid niets te wensen over. Temeer, omdat minister De Jong gelukkig in overleg met zijn ambtgenoot van Fi nanciën heeft besloten de defensie begroting voortaan op kasbasis te stellen. Dat wil zeggen, dat zij wordt gebaseerd op de werkelijke uitgaven van het betreffende dienstjaar. Daar door wordt de z.g. overloop van het ené naar het andere jaar veel kleiner en 't inzicht in het financiële beheer aanzienlijk vergemakkelijkt. Maar ook zonder deze verduidelij king is het zonneklaar, dat we zullen moeten doorgaan met het brengen van zware offers voor onze veiligheid. Gelukkig echter geeft de gedegen heid, waarmee deze defensienota is opgesteld, het vertrouwen, dat ons geld tenminste met gevoel voor ver antwoordelijkheid en met veel kun digheid wordt uitgegeven. Advertentie L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Gisteravond werd veel aandacht besteed aan wat de ..Regio" ge noemd wordt. Groningen kwam twee keer in het beeld, de eerste keer in een aardige filmreportage van Roelof Kiers, die als een pointillist het Groningse leven rond de 350-jarige universiteit aan stipte en de tweede keer rond middernacht, toen we een uittreksel te zien kregen van de uitreiking van ere-doctoraten. Verder werd in AVRO's „Televizier" zeer breedvoerig de teruglopende kopers invasie in de grensstreken gesignaleerd, en met een beetje goede wil kon men het praatje van Gerton van Wageningen over de to tale maansverduistering ook nog als regionaal programma beschou- Nog altijd zie ik het meeste heil in de Dick van Dtjke-shows en zag die voorkeur gisteravond weer bevestigd. Het opvallendste programma was echter „Nieuwe oogst I", een gewij zigde aanpak van een programma dat vorig jaar op nogal wat weerstanden is gestuit. Men zal zich herinneren dat toen een deskundigen-jury onder voorzitterschap van Karei Prior wel willende, maar weinig kunnende ama teurs met een gongslag konden weg- bonjouren, en dat gebeurde enkele malen op een manier die terecht kri tiek ondervond. De gong had men dit keer thuis- gelaten, bovendien was de jury van deskundigen (Prior, Skip Voogd, Pim Jacobs en mevrouw Ogterop, ver meerderd met een Jury van ondes- kundigen, die net als de jury punten mocht geven, ook wel even een eigen meninkje mocht spuien, maar dat niet direct in het gezicht van de exe cutanten hoefden te doen, waardoor hun oordeel automatisch milder uit viel. De 17-jarige magazijnbediende An- dré van Duin won. Terecht. Tenslotte gaat het er niet om hoe men over bepaald genre denkt (hij panto- mimeerde het gemixte geluid van grammofoonplaten, zoals Tom Man- ders en Bueno de Mesquita dat doen) iaar hoe dat genre wordt uitgevoerd. Hij deed het perfect, zowel in zijn B.B.C. gaat met piratenzenders concurreren De B.B.C. is van plan een nieuw programma van 21 uur per dag te beginnen, waarin uitsluitend popu laire muziek wordt uitgezonden, klaar blijkelijk om te concurreren met de piratenzenders Caroline en Atlanta. Men verwacht, dat de nieuwe dienst volgend jaar maart volledig werkt. Voor degenen, die Beethoven boven de Beatles verkiezen, zal er waar schijnlijk een onafgebroken program- van klassieke muziek, van acht 's morgens tot half zeven 's avonds komen. uitbeelding van een „rock' en rol"- zanger, als van Wim Kan. Verder liepen de prestaties niet veel uiteen. Maar als Tonny van Solingen, Frans Creemers, de Wimies, Los Co- banos en het kwartet Harms een aanzienlijk hoger punten aantal krij gen dan de goochelaar Nico Burco, dan meet men kennelijk met twee maten. Allan Dulles, voormalig leider van de Amerikaanse centrale inlichtin gendienst, is gisteren naar Mississip pi gevlogen teneinde daar in opdracht van president Johnson te onderzoe ken hoe het daar staat met de ge spannen situatie op het rassenschei dingsfront sinds de geheimzinnige verdwijning van drie jonge betogers. Dulles arriveerde in een militair straalvliegtuig in Jackson voor een onderhoud met de gouverneur van Mississippi, Paul Johnson. Intussen zoeken mannen van de staats- en van de plaatselijke poli tie de omgeving van Philadelphia af, waar de drie studenten, twee blan ken en een neger, maandag voor het laatst zijn gezien. Dinsdag vond men hun uitgebrande auto langs de weg. Vervolg van pag. 1 In de loop van 1965 en 1966 za vuurkracht van een deel der Centu- rion-tanks worden opgevoerd door bewapening met het 105 mm kanon. Er komen voorts nieuwe zware mortieren, meer lichte helikopters en meer brugslag-materieel. Gezien de verplaatsing van de verdedigingslijn naar het oosten is het noodzakelijk geworden voorraden en logistieke installaties naar oost- Nederland te verplaatsen. Hiermee is reeds een begin gemaakt. Verder zal gestreefd worden naar een meer doelmatige organisatie bij de onder delen van divisies en legerkorpsen. De totale kosten van al deze plan nen zullen in de jaren 1964 tot en met 1967 een bedrag van f. 5000 miljoen vergen, waarvan het mate rieel alleen een bedrag van ruim 1 miljard vraagt. LUCHTMACHT De invoering van het VI-Stolvlieg- tuig is binnen de eerstkomende acht jaren niet te verwachten, aangezien er geen zekerheid bestaat of andere NAVO-luchtmachten op deze vlieg tuigen zullen overgaan. De thans in gebruik zijnde operationele vliegtui gen zullen in en na 1969 moeten worden vervangen. Door de vrijwel gelijktijdige ver nieuwing van een groot deel van haar materieel, verkeert de lucht macht in een goede conditie. Ook de personeelsituatie kan als gezond worden beschouwd, maar financieel gesproken is qr een gebrek aan liquide middelen. Getracht is nu door matiging in de verwerkelijking de plannen de uitgavenstijging 1964 en 1965 tot het meest BINNENLAND. Hoogleraar tegen boom - De 68- omstad jarige prof Utrecht is D Jn auto tegen een boom ge- nadat hij eerst een langs de weg staande paal had geramd. Prof Loen liep enkele schaafwonden op en kwam met de schrik vrij. maar zijn 63-jarige echtgenote brak belde benen. Doordat de rechterkant van de auto in elkaar werd gedrukt, kwam zij bekneld te zitten. De brandweer heeft haar met een hydraulische pers uit de benarde positie bevryd. Jan buis imborg,--- beeck. de stichter van Zuld-Afrlka. werd geboren, zal worden gerestau- rt geld van Rijk. provincie en De totale restauratiekosten -oot op ruim f281.000. Archi tect C. W. Royaards in Schoorl heeft opdracht een restauratieplan te ont- erpen. Luchtposttarieven - Met ingang .an 1 Juli zullen alle voor het buiten land bestemde briefkaarten zonder heffing van luchtrecht per luchtpost worden verzonden. Ook voor de verzen ding per luchtpost van voor het bui tenland bestemde postwissels zal dan geen luchtrecht meer verschuldigd zijn. Van 1 Juli af zullen vele postale formulieren gratis ter beschikking worden gesteld. Drieling in Eindhoven - In het Sint Josephziekenhuls in Eindhoven heeft gisteravond de 38-jarige mevr. C. van Kemenade uit deze stad het in geschonken aan een drieling. zijn drie jongetjes die de namen hebben René, Carlos en Peter. De •.bies wegen leder zes pond. Moeder i kinderen maken het uitstekend. BUITENLAND. T.v.-telefoon De eerste telefoon lijn met televisiebeeld, die Washing ton en New York verbindt, is giste ren door mevr. Johnson, de echtge note van de president, in bedryf ge steld. zy belde enkele minuten met iemand van de telefoonmaatschappy in New York. die zij op een scherm b:j het toestel kon zien. De burge meester van New York. Robert Wag ner. opende kort daarop een tweede verbinding tussen New York en Chi cago. Lenln in Siberië - Volgens het Russische literaire tijdschrift „Znamla" dat hiervan voor het eerst melding maakt, is het gebalsemde lichaam van Lenln in de oorlog uit het Moskouse mausoleum naar Siberië overgebracht omdat men voor een bombardement op het Rode Plein vreeBde. Vliegtuigongeluk - Een transport vliegtuig van het Amerikaanse leger is gisteravond tydens het opstijgen neergestort. Dit ongeluk, in de buurt van Fort Jackson (Zuid-Carollna) urgente te beperken. De resterende behoeften worden verschoven naar de jaren 1966, 1967 en volgende. De maatregelen daartoe zijn zodanig gekozen, dat de paraatheid en de slagkracht van de Koninklijke Luchtmacht worden gehandhaafd op niveau dat met het oog op de temporisering in de opbouw van de groepen geleide wapens als mede een reductie in de bezetting en de materieeluitrusting daar- temporisering van de personeels uitbreiding van de met F 104 G- vliegtuigen uitgeruste onderdelen: herziening van het bewakings plan van vliegvelden, geleide wapens en depots. Voor de jaren 1964 tjn. 1967 is voor exploitatie en aanschaffing materieel een bedrag nodiig van f. 2681 miljoen. MILJOENEN Voor 1964 was op de Rijksbegro ting een bedrag van f. 2330 miljoen uitgetrokken. Door de maatregelen op het gebied van salarissen en pen sioenen is dit bedrag verhoogd met f. 130 miljoen, zodat voor 1964 be schikbaar zal zijn f. 2460 miljoen. Voor dit Jaar wordt nog een over schrijding van de kasuitgaven met f. 160 miljoen geraamd. Totaal f. 2620 miljoen. Voor 1965, 1966 en 1967 zullen deze bedragen zijn resp. f. 2523, f. 2583 en f. 2645 miljoen. Tenminste acht Amerikaanse vlieg tuigen van de Amerikaanse lucht machtbasis in Da Nang (in Zuid- Vietnam) voeren opdrachten uit tegen posities van de communisten In het aangrenzende Laos. Er wor den F-100 Sabre straaljagers ge bruikt om Amerikaanse verkennings vliegtuigen te escorteren die vluch ten maken naar communistische stellingen op de Vlakte der Kruiken in Laos. Bij verschillende gelegenheden hebben de Sabres aanvallen met raketten en boordkanonnen gedaan op communistische luchtafweerstel- lingen, die in het begin van deze maand twee Amerikaanse vliegtui gen, een verkenningsvliegutig en een esoortetoestel, hebben neergehaald. De Laotiaanse minister honesL dat maand door Amerikaanse vliegtuigen vernietigd, ingericht was zonder medeweten van de regering var neutralistische prem. prins Soevanna Phocma. Pheng zei dat de Chinezen alleen toestemming hadden op in Laos een ambasade te hebben. De Chinese missie was gevestigd In Khamg Khay, waar de Pathet Lao zUn hoofdkwartier heeft. Voorts hebben T-28 bommenwer pers van de luchtmacht van Laos aanvallen uitgevoerd op vier Noord- vietnamese guerrillabataljons, die door verkenningsvliegtuigen in het zuiden van Laos, bU de grens met Cambodja, waren ontdekt. De Chinese minister van Defensie, maarschalk Tsjen-Ji. heeft gisteren gewaarschuwd, dat China niet wer keloos zal toezien wanneer de oorlog in Indo-China zich uitbreidt. De mi nister. die het woord voerde op een diplomatieke ontvangst, zei dat de RADIO EN TV VANAVOND Terence Rattigan schreef het spel „De grote veroveraar", over de strijd van Alexander de Grote om de we reldheerschappij. De N.T.S. herhaalt om 8.35 uur de opvoering onder gie van Peter Koen. Om 11.10 volgt het filmverslag van de daag verreden etappe van de Torn de France. In het voorprogramma kan men kijken naar „Lassle" Jean Fournet dirigeert om 8. het Radio Filharmonisch Orkest, dat met medewerking van Marilyn Ty ler, sopraan en het Groot Omroep koor in het kader van het Holland Festival voor de A.V.R.O.-microfoon concerteert. De N.C.R.V. laat om 7.50 uur melo dieën uit musical en operette horen. Daarna, mjacht porters. Albert de 10 uur het orgel kerk In Haarlem. gaan luiste- tar radio-re- Klerk bespeelt van de St. Bavo- NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER liuishoudjam S3 et. tot Y.tO aitra Jam 1.40 De Krijgsraad heeft een 20-jarige dienstplichtige soldaat uit Amster dam, die zeven pistool-mitrailleurs uit de vliegbasis Soesterberg naar huis had meegenomen, veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan één maand voorwaardelijk met een proeftyd van drie jaar. Hier aan werd de bijzondere voorwaarde verbonden, dat de soldaat zich onder toezicht van de reclassering moet stellen. Door het voorarrest van de soldaat, die inmiddels voor de dienst is afgekeurd, houdt deze veroordeling in dat hy op vrije voeten wordt ge steld. De auditeur-militair had 7 maan den geëist, waarvan vier maanden voorwaardelijk, en met aftrek van voorarrest. Sihanoek bij De Gaulle in Parijs aangekomen officieel bezoek van drie dagen aan Frankrijk. Nog dezelfde dag heeft rins Sihanoek met president De aulle besprekingen gevoerd. Zij zouden hebben gesproken over voor uitzichten voor een neutraliteitspoli tiek in Zuidoost-Ariië en Cambod jaanse hoop op Franse leningen voor de ontwikkeling en defensie. Aan het einde van het onderhoud onder scheidde prins Sihanoek de Franse president met het lint van de Cam bodjaanse Onafhankelijkheidsorde. Het Cambodjaanse staatshoofd had 's morgens by zyn aankomst gezegd: „Er is maar één Westeiyke stem die ons streven naar vrede en vooruit gang steunt die van Frankrijk". VOOR VRIJDAG 26 JUNI, I (402 m.). VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend- gym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gT&m.muziek. (7.30 Van voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws B.50 itle). -McllU- Gvm Itwoonten vroeger 10.20 Vierhandig i muz. (stereofoni- sche uitz.) 10.46 Voor de kleuters. 11.00 NleuwB. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Lichte gram.muz. 12.20 Rege ringsuitzending: Voc J 12.30 Mededelingen tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal septet (stereofonlsche uitz.) AV: 13.00 Nieuws. 13.16 MededelinL eventueel actueel of gram.muz. 13.26 17.30 programma voor Jonge me VPRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Tour France 1064. 18.20 Lichte muz. 18 Sportsplegel. 18.40 Jazz-rondo. 19 Kiosk: bespreking van artikelen i zojuist verschenen weekbladen. 19.10 Literaire verkenningen in Noord en Zuid - IIII, lezing. 19.30 Chansons. 19 55 Eerste kolom: dagelijkse dingen vryzinnig bekeken, 20.00 Nieuws, 20.05 Radio kamerork.; moderne en klas sieke muz. 20.45 Klassieke planomuz. 20.50 Boekbespreking. VARA: 21.00 Metropole-orkest. 21.30 Nabeschouwing Tour de France 1964. 21.35 Signale menten van het andere Ik: documen tair klankbeeld. 22.15 Pianospel met instrumentale begeleiding. 22.30 Nws. 22.40 Elektronisch orgelspel. 23.00 Ba lans: actualiteiten en reportage we reldkampioenschap biljarten drieban den te Oostende. 23.15 Lichte gram. muz. 23.45 Socialistisch nieuws ln Es peranto. 23.55—24.00 Nieuws. krant. 8.00 Nleuw6. 8.15 Lichte gram.- muzlek. 8.40 Licht Instrumentaal kwintet. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Klass. gram.muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Oude gramjnuz. 11.16 Vooroude re luisteraars. 12.00 Oud worden jong biyven: muzikale herinneringen, 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en 12.33 Licht koor. 12.53 Gr.- muzlek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.35 Licht nianospel. 13.50 Lichte gr .muz. 4 05 Schoolradio. 14.25 Lichte gram.- schoon, praatje. 16.3. plano: moderne liederen. 17.00 Voor dracht. 17.20 Vocaal ensemble. 17.40 Licht orkest. NCRV: 18.00 Harmonie-orkest 18.20 Voor de Jeugd. 18.50 Rei instrumentaal Reeks maatregelen in Brazilië President Branco van Brazilië heeft by het parlement een voorstel ingediend om de grondwet zodanig te wyzigen, dat analfabeten kunnen meestemmen by verkiezingen voor de gemeenteraden. Hy heeft ook wyzigingen voorge steld op de wetten die zyn aange- winsten van buitenlandse onder nemingen. Deze wetten veroorzaak ten vermindering der buitenlandse beleggingen in Brazilië. Thans wordt voorgesteld de bepaling te schrappen dat per jaar slechts 10 procent van het belegde kapitaal mag worden overgemaakt. Een andere wyziging stelt dat de president en de vice-president van Brazilië met een absolute me derheid moeten worden gekozen. De president stelt ook voor, sala riskortingen af te schaffen eind te maken aan de vrystelling inkomstenbelasting voor journa listen en onderwyzend personeel. schets. 20.50 Zanggroep, blokflultkwsr. tet en orgel :oude en nieuwe zangen 21.20 Commentaar en discussie. 21 ja Lichte gram.muz. 22.00 Klassieke er. muz. 22.30 Nieuws en herhaling 808. berichten. 22.40 Wijd als de wereld, internationale oriëntatie ln kerk, zen. ding en oecumene. 23.00 Klassieke t- moderne kamermuz. 23.35 Lichte er. muziek. 23.55 -24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMl (Over de 4e HJn van 18 tot 20 uur) Giuseppe Verdi: I: _Ult „Rlgi 1. Quel vecchlo maledlvaml! 1 Ui. Francesco Molinarl Pn.' het Teatroalla Scala i III: Uit' ,La Travlata". Voorn»! le bedryf. Rias Symphonle Orkei Berlijn o.l.v. Ferenc Fricsay. 2. E strano! Ah! fors lui Sempre libera. Joan Sutherland. praan; Orkest van het Royal Open House. Covent Garden o.l.v. France», co Molinarl Pradelli. tenor: Orkest van het Teatro alij Scalla te Milaan o.l.v. TullioSerafln, 4. Voorspel 3e bedryf. Rlas Sym. phonie Orkest o.l.v. Ferenc Fricsay. koning nato (Amneris, zyn dochter). Renait Tebaldl (Aida. een Ethiopische Slavic Carlo Bergonzi (Radames, veldheen Arnold van Mill (Ramphis, hogepri* de „Gesellschaft der Muslkfreuc. de" (o.l. Schmidt). Phil. Orkest van Wenen. Diri gent: Herbert von Karajan. TELEVISIEPROGRAMMA'S. VARA: 19.30 Documentaire ove Oronlnger Universiteit. NTS: 20.W Journaal. VARA: 20.20 nieuws. NTS: 20.45 De zuur, amusementsprogr. VARA: 21.4 Dr. Klldare Een speciale opdracht TV-fUm. NTS: 22.30 Journaal. 22.35- 22 45 Filmverslag van de Tour di Tour de France. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S. Engeland. BBC Home Serv. (330 i 12.00 Lezing. 12.15 1 de afgelopen week. 15.00 Klassieke en 16.00 Reportage van den te Wimbledon. 16.45 Voor oude re luisteraars. 17.20 Hoorspel. Reportage van de tenniswedstrydei te Wimbledon. 17.56 Weerber. Nieuws. 18.10 Regionaal nlew commentaar. 18.32 Beursber. Filmmuz. 19.00 Progr. over operazan gers en -SDelers. 19.30 Lezing. 20.00 (20.32 Discussie). 21.30 2.45 het berichten 22.55 Praatje. 22.59 Weerbericht. 23.0) Nieuws. 23.02 Kamermuz. BBC Light Progr. (1501 12.00 Populaire Lichte (13.30 I Jitslagei de kinderen. i re portai 15.3 Mi vijf het i Vijftien andere inzittenden i gekost. hebben het ongeluk overleefd. Niet zeewaardig - De Belgische zeevaartinspectie heeft een onderzoek ingesteld naar de zeewaardigheid van een vissersvaartuig van 50 ton uit Zeebrugge, dat sinds drie weken wordt vermist en vrywel zeker met zyn vier koppige bemanning is vergaan. De bemanning zou bij het vertrek voor de fatale reis hebben gezegd, dat zy niet langer met het schip wilde va ren. omdat het niet volledig veilig was. Bij een vorige reis was het tij dens een lichte storm zo heftig heen en weer geslingerd, dat een lid van de Wrnanning F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Geert Zeger Volkert, z. v. Daniëls—v. d. Willigen. Wagenin gen: Frederik Cornel-' z. v. De Ruy- ter—De Wildt, Den ig. Overleden: C. H. Ja..*es, 84 j., Rot terdam; W. K. Dikland, 76 j., Ber gen op Zoom. De warmte van het sop mag verschillen, maar Een prachtig witte was! Is dat niet de wens van elke hulsvrouw? Die wens gaat nu beter dan ooit in ver vulling. Voor iedereen. Door toedoen van OMO. Zoals U weet is OMO ver nieuwd. De waskracht is vergroot. Daarvan profiteert de vrouw die ge wend is haar was te koken, maar evenzeer de vrouw die wast met heet water zo uit geiser of boiler. Vernieuwende OMO geeft nameiyk onder alle omstandigheden een was die werkeiyk witter Is! Ja, ook als de was niet gekookt wordt. Want nieuwde OMO wast witter by elke soptemperatuur. Bovendien is het by- zonder geschikt voor het wassen van nylon en andere moderne stoffen. Ook die worden werkeiyk witter. Daarom kan van OMO met recht worden gezegd, dat het een compleet wasmiddel is. Kooksters en niet- kooksters zullen er even enthousiast over zyn. (Geldig van donderdag 25 Juni tot en niet woensdag 1 juli). Donderdag 25 Juni. Kon. Schouw burg. 20.15 uur. The Bristol Old Vic „Love's Labour's Lost". (Holl. Fest.). Vrydag 26 Juni. Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Wiener Burgtheater „Elnen Jux will er sich machen". (Holl. Fest.) Kurzaal. 20.15 uur. Amadeus Quar tet. Werken van Haydn, Bartok, Schu 20.15 Jux Will Kurzaal. 20.15 Het Residentie- Orkest o.l.v. Carlo Maria Glulinl - Kurzaal. 20.16 Volkstheater. Kon. Schouwburg. 20.15 i Ballet. (Holl. Fest.). 't héle huis metéén fris en schoon! .Holl. Fest., Kurzaal. 20.15 uur. Utrechts Stede- ïyk Orkest o-l.v. Paul Hupperts. Dinsdag 30 juni. Gebouw K. en 20.15 uur. Wiener Phllharmonlker c Herbert von Karajan. (Holl. Fest Woensdag 1 Juli. Kurzaal. 20.15 i Het Residentie-Orkest o.l.v. Br Maderna. (Holl. Fest.). Kurhaus-Paviljoen. 20.30 uur. Cs ret Wim Zonneveld Dagelijks. K uur. Cabaret L halve 26 juni. Bioscopen. Apollo. De held van Babylonlë, 14 j. nera. T. Capitol. La dolce Camera. The Apartment, 18 Jr. i Arablë, 14 J. ?4 jr. Du Midi. Lawrence vi Euro Cinema. De lani Flora. De sheriff van Hollywood. Roofmoord by Daglicht. Kr 1 terion. Dr. Trangelove, 18 Jr. Metropole-Tuschlnski. Irma douce, 18 Jr. Rembrandt. De titanen, 14 Jr. overzicht. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuw Sport. 19.31 Hooi l/ragenbeantwoordlng door 23-55-24.00 Nieuws. 12.15 Werken mains. 13.00 Nws. 13.15 Amusement* muziek. 16.00 Nws. 16.05 MandollnM muz. 17.00 Nws. 17.30 Amusementsmu ziek. 18.30 Actualiteiten. 19.00 Nw» 24.00 Nws. 0.20 Dansmuz. 1.00 Weer-, bericht en gevarieerde muziek. Frankrijk - Culture (280 en 235 m.) 12.00 Gevarieerde muz. 12.30 Nww 12.42 Moderne muz. 14.12 Gevarieerd» muz. 14.55 Kamermuz. 15.15 Oevu muziek. 19.58 Nieuws. 20.52 La Duégri of: Les Fiancallles au couvent, operi- buffa. 23.20 'Liedjes. 23.52-24.00 Nw» Brussel (324 12.00 Nws. 12.03 De Rondi Weerber.). 12.50 Beursber. de France). 13.20 Amusementsprogr. XT03 Operettefragmenten (TUSMI France). 16.00 Nws.' 16.03 Beursber richten. 16.09 Lichte muz. 16.30 Licht» te muz. 17.00 Nieuws en berichten 17.15 Klassieke muz. 17.45 Duitse 1» les. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten 18.30 Voor de automobilisten. 18.4! Uitslagen Tour de France. 19.00 Nw» en radiokroniek. 19.40 Gram.m.uzlel 19.45 Echo's uit de natuur, 20.00 Amu- sementsmuz. 20.15 Theaterkroniet 20.40 Jazzmuz. 21.15 Oude- en koormuz. 21.45 Volkenkunde. - 22.00 Nieuws. 22.35 De sementsmuz. 23.00 Nieuws. 484 m.: 12.03 Gevarieerde i Gevarieerd progr. 16.08 Accordeonmui nieuws. 22.55 Nieuws. WfcERRAPPORTEN (Van hedenmorgen v anr) a Ut, b s c5 Amsterdam onbewolkt 20 Den Helder onbewolkt 17 1 Ypen burg mist 20 Vll66lngen mist 19 1 Belde zwaar bew 20 De Bilt onbewolkt 21 Twente mist 20 Eindhoven mist 20 Z.-Llmburg onbewolkt 20 Helsinki zwaar bew. 19 Stockholm licht bew 19 1 Oslo zwaar bew. 18 Luxemburg onbewolkt 19 10 0 ZUrlcb Genéve Locarno licht bew. 26 17

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2