KIES II Ml Landgenoten zongen herkenningsmelodie Veel steun in Kamer voor anti-R.E.M.-wetje YOORJAARS- PRIJZEN De R. Kath. kerk en de geboorteregeling Si LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 24 JUNI 1984 L.D. OVER RADIO EN T.V. LD. OVER RADIO EN T.V. Wegivijzer' was hoogtepunt Wat mij van de Hillbillies tot nu altijd het meest geintrigeerd heeft was de naam van de man die met zo'n bronsgroene eiken houten stem het openingslied zingt: Zwart goud, Texas', Califor- nië". Informaties leerden me' dat deze fraaie stem toebehoort aan de operazanger, ook TV-regisseur, Jan Duiverman. In één moeite door kan meteen verteld worden dat het lied van Ivanhoe gezongen wordt door Harrie Hagendoorn. Het vertalen van herkennings melodieën, en het laten zingen ervan door landgenoten met bijpas sende stem, moeten blijkens de resultaten geapprecieerd en aange moedigd worden. De NCRV bracht gisteravond een gemengd buitenlands T V-programma: een Engelse detective-serie, een Duits operetteprogramma en de Ameri kaanse Hillbillies. „Dial 999" was weer van het zelfde laken een pak. Er zijn 8 miljoen stories van dit genre in Londen, al had de inspecteur dit keer «Ijn hond niet bij zich. Een smake lijk programma had de Beierse Om roep rond de operette-componist Nico Doe tal gebouwd. Het is altijd leuk het gezicht te zien van de man die bij de melodieën hoort die we wel kennen maar zo zelden kunnen thuis brengen. Dostal Is niet een van de groten in zijn genre, zijn operettes „Ungarische Hochzeit", „Clivia", „CTucht" Ins Gillek", „Die viel ge- liebte", „Manina" en „Monika", waar uit we melodieën te horen kregen, be horen niet tot de toppen van de operette maar er was tóch veel dat zowel bekend als prettig in de oren klonk, vooral als Ingeborg Hallstein zong. De leuterpraatjes van de oude mannen tussen de bedrijven door, namen we onder het motto „Het zal je eigen vader maar zijn" dan lief. eig beviel een gesprek met Henk van Zalinge en manager van Wame- len over de autorace-sport en het Nederlandse aandeel daarin, het beste. Verder werd aandacht besteed aan de Japanse handelsexpansie, nadat prof. Bergema de overleder hoog leraar Bavinck had herdacht. Het hoogtepunt van de avond was Intussen het programma „Wegwijzer", waarin we naar schatting tien jaar teruggevoerd werden in de televisie- historie. Wie herinnert zich niet die goede oude tijd van de NCRV-spel- letjes, met de aardige, zij het net niet aantrekkelijke meneer die alles duidelijk wist uit te leggen maar en toe een grapje niet uit de weg ging? Roland Wagter jr. voerde ons weer terug naar die oude kijkdoos, en bij deed het volmaakt. We moesten zeven vragen oplossen als we dat goed gedaan hadden kwamen we met alle anderen in aan- ierking voor een van de tien prijzen in liefst f.50.— Wel ja jongens, smijt onze kijkgelden maar over de balk! Tussen de vragen door was muziek gezorgd, zelfs had de NCRV het trio Pim Jacobs, zoals Wagter zei, op een boot de rivier op gestuurd om ons de naam van die rivier te laten raden, waaruit we kon den concluderen dat de NCRV ver vooruit denkt, want deze opnamen werden drie jaar geleden al gemaakt. Overigens vielen de vragen niet eens mee. Om te voorkomen dat de NCRV met haar vette prijzen blijft zitten geef ik u daarom, bij wijze van aan moediging en als service van de zaak, de oplossing van de rebus: „Als de kat van huis is, dansen de muizen". De andere zes vragen moet u dan zelf r zien op te lossen. Man mishandeld in Almelo (Van onze Enschedese oorrespondent) Bijna onder het oog van de politie Is een 24-jarige jongeman gister nacht omstreeks half twee in Almelo door een onbekende overvallen en zo ernstig mishandeld, dat hi) met een wond boven het oog en een zware hersenschudding in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Zijn toe stand is zo ernstig, dat hU nog niet mocht worden verhoord. De inleiding tot dit mishandelings drama vond omstreeks 1 uur plaats toen een caféhouder om politie-as- slstentie vroeg, daar de bewuste Jon geman trachtte naar binnen te komen na sluitingstijd, l'oen de politie arriveerde, werd hU juist door een bezoeker naar buiten gewerkt en werd de zaak gesloten. Nog geen half uur later kwam op het politiebureau de melding binnen, dat een dronken man op straat lag te slapen. De agenten in de uitgerukte patrouille wagen zagen de jongeman met een fiets aan de hand lopen. Er werd echter geen slapende dronkenman op straat aangetroffen. Op de terugweg echter zagen de agenten de jongeman nu wel op straat liggen. Hij was gewond en kon niet meer staan. Hij rook niet naar alcohol. Een Juist passerende huisarts verleende eerste hulp, waar. na het slachtoffer naar het zieken huis werd gebracht. „Laatste nieuws van Minjon (Van onze Arnhemse correspondent) De Jeugdomroep „Minjon" gaat in de uitzendingen op donderdagmiddag een nieuw programma brengen onder de titel „Actua". Ongeveer twintig correspondenten van „Minjon" ver spreid over heel Nederland willen in dit programma „het laatste nieuws" op jeugdgebied brengen. Donderdag 23 Juli start deze nieuwsdienst. Voorlopig verslag Een grote meerderheid in de Tweede Kamer zal de regering steunen in haar strijd tegen de R.E.M. Maar velen achten het gekozen wapen niet bijster gelukkig. DUITSER NA VECHTPARTIJ OVERREDEN De Rotterdamse politie stelt ee onderzoek in naar de doodsoorzaak van de 22-jarige Duitse zeeman F. Hartl uit Kiel, die in de Rotterdamse haven door drie mede-opvarenden was afgetuigd en daarna (men had hem op straat laten liggen) door een taxi werd overreden. De conclusie is, dat de dood door het overrijden moet zijn veroorzaakt. De man was zo deerlijk verminkt, dat sectie geen resultaat kon opleveren. Vast staat dat en het slachtoffer en zijn drie belagers zwaar beschon ken waren. Dit maakt de reconstruc tie van het gebeurde voor de politie niet gemakkelijker. De drie gear resteerde Duitse zeelui zijn nog niet voor de officier van Justitie geleid: zü worden nog verhoord. Drie Duitse zeemannen hadden Hartl mishandeld en hem daarna hulpeloos midden op de rijweg, die ter plaatse nauwelijks is verlicht, achtergelaten. Dit zal ongetwijfeld als een bezwarende omstandigheid worden aangevoerd in het straf proces dat zij zullen moeten door maken. Een taxichauffeur die met een matige snelheid langs de Waalhaven reed, kreeg geen kans het slachtoffer tijdig op te merken. Volgens de politie gaat de chauffeur geheel vrij uit. Dit blijkt uit het voorlopig ver slag van de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer voor het wets ontwerp, dat officiéél „installaties continentaal plat" heet, maar in de spreektaal allang met „anti-REM- wetje" wordt aangeduid. Men kan in dit voorlopig verslag lezen, dat de commissie in grote meerderheid instemt met het doel, dat de regering voor ogen heeft. Maar vooralsnog gaat echter nog een Inönü hoopvol gestemd President Johnson en de Turkse premier Inönü zijn gisteren voor een tweede bespreking in het Witte Huis bijeen geweest. Na afloop werd een gezamenlijk communiqué uitgegeven waarin de beide staatslieden ver klaarden dat door onderhandelingen een duurzame oplossing voor de kwestie Cyprus gevonden diende te worden. Johnson en Inönü hadden de mogelijkheden onderzocht de po gingen van de Verenigde Naties op Cyprus te steunen. Op een persconferentie zei de Turkse premier: „Wij zien de toe komst met hoop en vertrouwen tege moet". HU zei echter niet waarop deze uitlating was gebaseerd. Toen hem gevraagd werd of er een kans bestond dat hij met zijn Griekse ambtgenoot, Papandreoe, zou spre ken, die gisteren in Washington aan kwam om eveneens een onderhoud met de Amerikaanse president te hebben, zei premier Inönü dat hij met president Johnson niet over een dergelijke mogelijkheid had gespro- i ken. zeer groot deel van de commissie niet akkoord met de door de regering gekozen weg om dit doel te bereiken. Van allerlei zijden zou men dan ook aan een andere opzet en inhoud van het wetsontwerp de voorkeur hebben gegeven. Beseft wordt ech ter, dat een nieuw voorstel aanzien lijk tijdverlies zou betekenen. Zeer vele leden zijn teleurgesteld, omdat het ontwerp pas in mei is ingediend. Deze vertraging noodzaakt de Kamer tot een bijzonder haastige behande ling voor het zomerreces. De commissie was dan ook alleen be reid tot medewerking, omdat de juri dische situatie duidelijk moet komen vast te staan en omdat televisiekij kers, die hun toestel voor R.E.M.- uitzendingen willen laten ombouwen, moeten weten, waar zij aan toe zijn. Totale maansverduistering in komende nachtelijke uren Vannacht zal, wanneer het weer 't toelaat, een bijzonder schouwspel aan de hemel te zien zijn: een totale maansverduistering. Dit verschijn sel zal ook in december te bewon deren zijn, doch daarna gedurende een reeks van jaren niet meer. De verduistering van hedennacht vindt onder bijzonder gunstige om standigheden plaats: door een con stellatie van omstandigheden zal de totale verduistering ruim anderhalf om het verschijnsel In bijgaand kaartje geven wij een Indruk van de wijze, waarop een maansverduistering ontstaat. De ver houdingen tussen grootten en afstan den van de getekende hemel lichamen zijn onjuist, doch in de juist verhoudingen zou een duidelijke tekening niet mogelijk zijn. Kerkelijk Leven Harmsen te Zandeweer en zen. te Maassluis (vac. Hartlngsveld) pred. te Buurmalsen. Aangenomen naar Wagenborgen P. C. Snoep te Nieuwe Pekela, die be dankte voor VrouwenpELrochle. Bedankt voor Lunteren (vac. K. v. d. Pol) J. H. Cirkel te Hulzen (N.-H.) voor Garijp H. Engelsma te Twello voor Alblasserdam (wykge- meente III) dr. J. de BruiJn te Leeuwarden. GEREF. KERKEN Zevenhuizen (Gr.) C. E. v. d. Broek te Nieuwleusen. Bedankt voor St.-Laurens D. C. Fl- ret te Gees (Dr.). CHR. GEREF. KERKEN Dordrecht-Cen trum D. Slagboom te Urk. Maleisië Mikojan eens met Soekarno President Soekarno van Indonesië en de Russische eerste vice-premier, Anas tas Mikojan, hebben volledige overeenstemming bereikt over de kwestie-Maleisië, zo heeft de Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, gisteren be kendgemaakt. Hij zei, dat de kwes tie-Maleisië diepgaand besproken is met Mikojan, die maandag aan het hoofd van een groep Sowjetrussi- sche functionarissen in Indonesië is aangekomen. Verdere bijzonderheden gaf Soebandrio niet. De besprekingen met de Russen zullen zondag op Bali worden voort- «UDE HERENGRACHT 19 TELEFOON 20587 LEIDEN gezet. Er is reeds gesproken derzydse overeenkomsten, v< lijk inzake economische ontwikkeling en bouwprojecten. Het officiële Indonesische Persbu reau Antara meldde gisteren, dat kolonel Sabirin Mochtar, de com mandant van de Indonesische vrij- willigersbrigade aan de grens in Bor neo, heeft meegedeeld, dat Indone sische vrijwilligers „het door de vijand bezette gebied binnenstromen". Na de mislukte topconferentie van vorig weekeinde zijn de vrijwilligers weer vrij om Maleisisch gebied binnen te gaan en „de plaatselijke bevolking te helpen in haar strijd voor de onaf hankelijkheid" zei hij „Russen blijven verantwoordelijk" De Verenigde Staten stellen de Sowjet-Unie verr woordelijk voor de veiligheid van vliegtuigen van de Pan American World Airways, die via de afgebakende luchtcorridors naar en van West-BerliJn vliegen. Dit heeft een woordvoerder van het Staten Department (ministerie van Buitenlandse Zaken) gisteren be kendgemaakt. Maandag ontving de Amerikaanse regering een Russische nota, waarin de vluchten van de Pan American onwettig werden ge noemd. De Verenigde Staten zullen overleg plegen met hun Britse en Franse bondgenoten die een soortge lijke nota hebben ontvangen. De vluchten vinden intussen normaal voortgang. RADIO EN TV VANAVOND Dc A.V.R.O.-televisie brengt om 8.40 uur weer een aflevering van de Dick van Dyke Show op het scherm. „Nieuwe oogst" heet het programma, dat om 9.05 uur wordt uitgezonden en waarin jonge talenten hun debuut zullen maken. Om 9.45 uur kan men kijken naar een politiefilmpje uit de serie „Naked City". Cas Brugman regisseerde een uitzending over „350 Jaar Rijksuniversiteit Groningen" Q0.35 uur). Tenslotte om 10.55 uur de film van de vandaag verreden etappe in de Tour de France. Alain Teister schreef het hoorspel „De Val", dat om 8.05 uur onder regie van S. de Vries jr. de lucht in (V.A.R.A.). Daarna kan men «linten uit de operette Graf in tza beluisteren. In het kader van het Holland Festival concerteert om 10.55 uur het Amadeus Kwartet. Ook de N.C.R.V. zendt om 7.50 uur een Holland Festivalconcert uit, te geven door het Concertgebouworkest o.l.v. George Szell m.m.v de sopraan Elisabeth Schwarzkopf en Pierre Foumier, cello. Jan Fillekers stelde het klankbeeld „Spelen in de stad" t9.10 uur) samen. DONDERDAG 25 JUNI Hilversum I 402 m AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek, 7.20 Lichte gr.muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gr.muziek, 9.00 Ochtendgymnastiek, 9.10 De groente man, 9.15 Oude kamermuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding, 10.00 Arbeidsvitaminen, 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Nieuws, 11.02 Huishou delijke zaken, praatje, 11.15 Radio Kamerorkest: Klass. en mod. muziek, 12.00 Licht instrumentaal ensemble en zangsollste, 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Nederlands koperor kest. 13.00 Nieuws, 13.15 Med.. even tueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 18.30 Pianospel en zang. 14.00 Klarinet en plano: mo derne muz, 14.20 Wat doet het Prins Bernhard Fonds, klankbeeld. 14.45 En programma, 15.15 Vler- klass. Eandlg pianospel: modi muziek (stereof. ultz.). vanai xo.w kunnen de navolgende programma s onderbroken worden voor reportage Tour de France 1964. 15.45 Lichte Paus: „Maakt onderwerp van ernstige studie uit Paus Paulus heeft gisteren, in een toespraak tot kardinalen bij gelegenheid van de feestdag van Johannes de Doper, gezegd dat de R.-K. Kerk de ,,zeer ingewikkelde kwestie" van geboorterege ling ernstig bestudeert. De uitspraken van Paus Pius blijven ech ter gelden, aldus de Paus, althans totdat wij ons in geweten ver plicht voelen daarin wijziging te brengen. De paus zei, dat men hoopte de enthouding onder bepaalde omstan- bestudering van het probleem de geboorteregeling met de hulp van vele en vooraanstaande deskundigen spoedig te kunnen voltooien. Hij noemde het probleem van de ge boorteregeling een „uiterst ernstig probleem dat raakt aan de hoofd bron van menselijk leven en de ge voelens en belangen die het nauwst verbonden zijn aan de ondervindin gen van man en vrouw". digheden toegepast kan worden. Het gebruik van kunstmatige anti-con ceptiemiddelen is door de RK Kerk rltijd als ontoelaatbaar beschouwd. In de laatste tijd is onder sommige theologen echter de kwestie ontstaan over de vraag of de (thans bestaan de) „pil" (tijdelijke) onvruchtbaar heid bij de vrouw teweegbrengt dan wel slechts het tijdstip van de ovu- larie regelt, in welk laatste geval volgens sommige theologen eigenlijk van niet meer dan hetzelfde effect ais bU de gewone onvruchtbare pe riode van de vrouw sprake zou zijn. Prof. J. H. Bavinck Prof. dr. J. H. Bavinck, die, zoals reeds in het kort gemeld, gisteren is overleden, werd 22 november 1895 te Rotterdam geboren. Hij studeerde van 1913 tot 1918 aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam theologie. In 1918 deed hij zijn kandidaatsexamen. In de jaren 1918 tot 1919 studeerde hij aan de universiteiten te Giessen en Erlangen filosofie. In 1919 is hij aan de universiteit te Erlangen ge promoveerd tot doctor in de filosofie. Van 1919 tot 1921 was dr. Bavinck hulppredikant bij de Geref. Kerk te MEER DAN 1000BANKEN EN BIJKANTOREN AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAI FFE1 SEN-BANK TE UTRECHT MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Voorllchtlngsboekje Het ministe rie van Volkshuisvesting heeft een voorllchtlngsboekje uitgegeven over huurprijzen en onderhoud van wonin gen en bedrijfsruimten na de huurver hoging per 1 juli. Huurders en ver huurders kunnen o.m. nagaan in welke gevallen huurverhoging kan worden verlangd en doe <ile verhoging moet worden berekend. Het boek- jun^af'voor MoT** postkantoren te koop zijn. Aanranding De politie heeft een 40-jarlge Enschedeër gearresteerd, die ervan wordt verdacht, onzedelijke handelingen te hebben gepleegd met een 12-Jarig meisje. Onder het uiten dusver schuldig te zijn aan het misdrijf. Trein doodt jongetje In het noord-Limburgse vorst werd glstermfddi Grubben dicht btf de oudeJriy!ce woning door de trein Venlo-Elndhoven gegrepen en op slag gedood. Al spe lend was het jongetje, afkomstig uit een gezin van elf kinderen, vla een onbewaakte overweg de spoorbaan op gelopen. Landbouwer onder trein De land bouwer J. van Maurik uit Driebruggen is gistermiddag om het leven gekomen, nadat de door hem bestuurde land bouwtrekker in botsing was gekomen met een trein die van Utrecht op weg was naar Rotterdam. Het ongeluk ge beurde op een met hekken afgezet particulier overpad tussen Oudewater en Gouda. Consulaire dienst De zetel van het consulaat der Nederlanden ln Florlanopolis (Brazilië) ls verplaatst naar Blumenau (Brazilië) De heer J. W. van de Meene ls daar benoemd tot consul der Nederlanden. De heer A. W. Gllmour ls benoemd tot consul der Nederlanden ln Port Louis. Mauritius. Politie gestraft Drie Londense politiemannen, die tijdens het bezoek van het Griekse koninklijke echtpaar vorig Jaar ln Londen bakstenen had den gebruikt tegen demonstranten, zijn gisteren in Londen tot gevange nisstraffen veroordeeld. Twee van hen Bevredigend De gezondheidstoe stand van senator Edward Kennedy, die vorige week vrijdag by een vlieg tuigongeluk ernstig werd gewond, ontwikkelt zich bevredigend. Dit ls gisteravond door het ziekenhuis be kendgemaakt. De echtgenote van Ed ward Kennedy woonde gisteren de be grafenis by van Edward Moss, Vorst In de omgeving van Bastogne ln de Belgische Ardennen vriest het. Op de hoogstgelegen plaat sen werden temperaturen van vijf graden Celsius onder het vriespunt gemeten. persconferentie houden, Ontzlltlng Amerikaanse en Rus sische deskundigen kennen op 14 en 15 Juli in Washington byeen om te praten over samenwerking by het ont- zllten van zeewater en het gebruik Medan, van 1921 tot 1926 predikant te Bandoeng, van 1926 tot 1929 te Heemstede en van 1930-1934 predi kant in Solo. Van 1934 tot 1939 was hU docent aan de opleidingsschool voor Javaanse predikanten te Djokja. Sinds 1939 was prof. Bavinck hoog leraar in de zendingswetenschappen aan de Vrije Universiteit te Amster dam en doceerde hij ook aan de Theologische Hogeschool te Kampen. Gedurende de laatste tien jaar do ceerde hij aan de VU bovendien ho miletiek, liturgie, evangelistiek en catechetiek. Van zijn hand versche nen verscheidene publikaties. Prof. Bavinck was Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en Officier in de Orde van Oranje-Nas- Samenwerking rond bijbel Na de opening in de Engelse kerk te Amsterdam is in het seminarium van de Ned. Herv. Kerk ln Drieber gen de conferentie van kerkelijke leiders uit vijftig landen, onder aus- e bijbelgenootschappen, de kerk" aan de orde gesteld, door bisschop Emilianos de orthodoxe kerken, door bisschop Chandu Ray, anglicaanse spreekbuis van de jonge kerken ln Azië, door prof. Groot, als rooms - kathol! eken door ds. Emilio Castro vanuit de Zuid-Amerikaanse situatie. Uitgaande van de unanieme tuiging, dat de bijbel fundamenteel is in alle christelijke kerken werd eer veelzijdige aanpak van het bijbelge^ nootschapswerk essentieel geacht in een wereld waar enerzijds de miljoe nen mensen, die nu eerst leren lezen, de bybel in hun taal graag ter hand nemen, terwijl anderzijds in de terse landen de mens meer en i van het leven van de bijbel vreemdt. In dit verband werd noodzaak bepleit van moderne verta lingen. op een eigentijdse wijze uitge geven. In het verdere verloop van de con ferentie zullen deze punten concreet uitgewerkt worden. Het verlangen tot een menwerking rond de bijbel is deze dag duidelijk naar Pijn op reis? WITTE KRUIS I MAAKT U VLOT WEER FIT! VA' gr .muz., (16.00-16.02 Nieuws),, 16.30 Elektronisch orgelspel, 16.45 Voor- •acht. 17.00 Min Ion. AVRO: 18.00 Nieuws, 18.15 Event, actueel. 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid, Partijdig. Een program ma van de Party van de Arbeid. waar- Iedere luisteraar wel ongeveer weet t hij waagt met presentator Theo rdmans. 1860 Licht ensemble en zangsoliste, 19.00 Gesproken brief, 19.05 Sportparade 350 Jaar Ryksunl. versite it te Groningen: Mallemolen: lustrumprogramma, 20.00 Nieuws, 2065 .muziek, 20,15 Holland Radio Filharmonisch sopraan: ultz.), Nieuws. 22.40 Actualiteiten met nabe- lng Tour de Prance 15 23.05 350 Jaar Ryksuniverslteit Groningen: opnamen van het Galabal, 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum 298 m KRO: 7.00 Nieuws. .7.10 Morgenge- !d. 7.15 Lichte gr.muzlek, 7.55 Over. weging. 8.00 Nieuws, 8.15 Lichte gr.- muziek, 8.50 Voor de hulsvrouw. 9.40 Schoolradio, 10.00 Voor de kleuters, 10.10 Franse chansons, 10.25 Klassiek artet, 11.00 Voor de zieken. 11.45 Lichte gr.muz., 12.15 Le. 1 op het land, gesprek. 12.30 Med. .v. land- en tuinbouw, 12.33 Deze ek, 13.00 Nws., J3.13 Klassieke^.. 15 Marsmuz.. 14.25 Licht gr.muz.; 00 Kamerkoor. 15.50 Klass. kamer- muziek, 16.00 Bybeloverdenklng, 16.30 Kamermuz. uit heden en verleden, 17.00 Voor de Jeugd, 1730 Llchta gr. muzieK, Lö.ou oociaax perspccuei. iez„ 19.00 Nieuws en weerpraatje, 19.10 Geesteiyke liederen, 1930 Radiokrant, 19.50 Uit musical en operette. 20.20 VPRO: operette, Radio-Vossenjacht: luisteraars op zoek -reporters, 2130 Lichte gr.- muziek, 21.45 Oude kamermuz, 22.00 Kerkorgelconcert, 22 30 Nieuws en her. 23.00 Platennieuws, 23.55-24.00 Nws. 16.00-H.15 Voor de kinderen, 1930 lstuk, 22.55 Dagsluiting. NTS: 23.05 Journaal, 23.10-23.20 Fllmverslag vsn de Tour de Prance. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27) NTS: 20.20-22.25 Das Mddel aus der Vorstadt, klucht. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Ilonie Service 330 m 12.00 Klai mod. muziek. 12.85 Weerbericht. 13.00 Nieuws, 13.10 Twin. Regionaal ommentaar. 18.32 Beursberichten. .8.35 Gev. muziek. 19.00 Italiaanse operamuziek. 1930 Klankbeeld. 20.15 Lezing. 20.30 Vragen be antwoording 21.00 Klassieke en modere muziek, 22.00 Nieuws. 2230 Lezing of voor dracht. 22.45 Parlement! 22.59 Weerbericht, 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.45 Klassieke muz. Engeland, BBC Licht Programme 1500 en 247 m 12.00 Populaire gr.muziek, 12.81 Showprogramma (13.30 Nieuws. 13.3J Uitslagen cricket), 13.45 Voor de kin deren, 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Ge- varieerde muziek, 15.31 Muziek by het werk. 16.15 The Dales, dagboek, 16.31 Uitslagen races. 16,35 Gr.muz., voor de jeugd, 17.00 Gev. muzikaal program- ma. 18.33 Sportoverzlcht. 18.45 Hoor spel, 19.00 Nieuws en journaal, 19.25 uichte muziek llteiten, 20.40 Am.muzlek. 2130 Kro niek voor de jeugd. 22.00 Lichte mui, (22.31 Uitslagen races), 23.35-24- Nieuws Nordwestdeutscher Rundfunk 309 12.00 Nieuws en landbouwkronlek, 12.15 Am.muzlek, 13.00 Nieuws. 13.15 Opera-aria's. 16.00 Nieuws. 16.05 Koor- zang, 1630 Klassieke muziek, 17.00 Nieuws. 19.00 Nieuws. 19.25 Klassieke muziek, 21.00 Jazzmuziek, 21.30 Nws., 23.10 Nieuwe kamermuziek, 24.00 Nws, 0.20 Jazzmuziek, 1.00 Weerber. muziek. Frankryk 3, 280 en 235 m 12.00 Gev. muziek. 12.30 Nws. 12.41 Roméo et Juliette, opera, 16.15 Ka- mermuzlek. 16.45 Hedendaagse orgel- muziek, 18.00 Lichte muziek. 19.M Nieuws, 20.42 Die Schöpfung. orato rium, 23.25 Gev. muziek. 23.52-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 12.03 D 12.05 Gev. muziek Am.muz. (Om 12.25 Weerberich ten). 12.50 Beursberichten en progr.- overzicht. 13.00 Nieuws (Om 13.15, 14.05 en 15.05 Reportage Tour dj Prance), 13.20 Lichte muziek, 14.00 Nieuws, 14.03 Operette fragmenten, 15.00 Nieuws. 15.03 Lichte muziek, (Tussen 15.45 en 17.00 Reportage Tour de Prance). 16.00 Nieuws, 16.03 Beurs, berichten, 16.09 Franse les, 16.24 Lich te muziek. 17.00 Nieuws en ber.. 17.15 Voor de kinderen, 17.50 Gev muz, 18 00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberlchten, 1830 Llch- te muziek, 18.45 Uitslagen Tour dl Prance, 19.00 Nleuwsen radiokroniek. 19.40 Lichte muz.. 20.00 Rondetafel- gesprek. 20.30 Moderne muziek. 22J5 Jazzmuziek. 22.35 De zeven kunsten 22.50 Volksmuziek, 23.00 Nieuws. 23 .W Opera en Belcantoconcert. 23.55-24.00 16.08 Accordeonmuziek, 17.00 me 17.55 Gev. muziek, 18.10 Voor de daten. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nieuw gr.muziek, 19.30 Nieuws. 2030 Llchti muziek. 22.00 Wereldnieuws. 22.10 Jazzmuziek, 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen v nar) li Uf h Is I- ?fi£ Z -Limburg onbewolkt 17 Helsinki zwaar bew 22 Stockholm zwaar bew 17 onbewolkt 17 8 0 onbewolkt 20 9 0 Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Frankfort onbewolkt 20 MUnchen zwaar bew. 20 Zürlch licht bew. 22 Genéve onbewolkt 22 Locarno zwaar bew. 26 WeDen ?eh bew. 24 Innsbruck regen 24 Belgrado zwaar bew 29 Athene onbewolkt Rome licht bew 31 AJaccto onbewolkt 26 onbewolkt 25 16 0

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2