Volleybalploeg krijgt van Japan Tokio-doop Esj kol tevreden over Amerikaanse reis Weer strijd ii Brits Guyana Wordt Sleutelstad de lachende derde? SCHOOLBOEKEN Fa. B. DE KLER Veel sympathie in VS voor Israël LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 24 JUNI 1964 Landmacht-titels yan Heek constant bij hoogspringen De atletiekkampioenschappen van de Koninklijke Landmacht, die giste ren traditiegetrouw op de sin- telbaan in de Leidse Hout werden gehouden, hebben enkele goede pres taties opgeleverd. Jan van Heek, Ne derlands tweede tienkamper, toonde zijn grote constantheid bij het hoog springen door twee dagen na zijn I.91 m in de tienkampwedstrijd tegen Engeland en België, het afgelopen weekeinde in Brussel, nu weer 1.88 m te springen. De Leidse sportofficier behaalde ook het kampioenschap discuswerpen met 42.33 meter. Piet Tamminga, de kleine Haagse sprinter, veroverde eveneens twee ti tels. De Trekvogel-atleet zegevierde op de 100 en 200 meter in resp. 105 en 22.1 sec. Hierbij dient echter te worden opgemerkt dat de jury de Hagenaar op de 100 meter zeker 0,1 sec. te kort deed. Goede prestaties leverden verder Henk Snepvangers, die in een solo race de 1500 meter won in 3 min. en 53.1 sec. en de kleine Anton Blok, die met 1545 de snelste op de 800 meter TENNIS Margaret Smith naar Hilversum Margaret Smith, de Australische titelhoudster van Wimbledon die dit jaar achtereenvolgens de kampioen schappen van Australië, Italië, Frankrijk en Zwitserland op haar naam bracht, zal de grote attractie vormen van de internationale tennis kampioenschappen van Nederland, die van 20 t/m 26 juli a.s. in Hilver sum zullen worden gehouden. De Australische kampioene wordt verge zeld door haar landgenotes Lesley Turner, Jan Lehane en Robyn Eb- bern, die allen tot de acht geplaatste speelsters van Wimbledon behoren. Bij de heren zal de Zuidafrikaan Cliff Drysdale zijn titel verdedigen. Zijn voornaamste concurrent wordt waarschijnlijk de Australiër Fred Stolle. Emerson, Santana en Osuma zullen niet naar Hilversum komen. Zij hebben andere verplichtingen. Tot de deelnemers behoren wel de Australiër Bob Hewitt, de Braziliaan Ronald Barnes en de Zuidafrikaan Diepraam. Met overige kandidaten voor dit grootste toernooi van Neder land wordt momenteel nog onder handeld. Zestien paarden in Grote Prijs der Lage Landen Voor de elfde Grote Prijs der Lage Landen, die zondagmiddag op Duin- digt wordt gehouden verschijnt op nieuw een zeer sterk internationaal veld aan de start. De snelste van het gezelschap is de Franse in Zweeds bezit zijnde draver Othka, die kan bogen op een record van 1 min 16.6 Hierop volgt de Franse merrie Mina- relle H, die getraind en gereden door onze in Frankrijk wonende landge noot Jan Kruithof, ruim f 600.000 aan prijzengeld vergaarde. Een bijzonder heid is dat de Russische schimmel Veterok, die twee jaar geleden in ons land een imponerende indruk maak te. thans onder Duitse kleuren aan deze grote prijs met f 40.000 aan prij zen zal deelnemen. Het veld ziet er in zijn definitieve samenstelling als volgt uit: 1. Veterok 2600, (Did.), 2. Young Six 2600 (Ned.), 3. Patachon 2600, (Did), 4. Dile de Sassy 2600 (It.) 5. Marseille 2620 (Ned.), 6. Tabor 2620 (Ned.), 7. Midas G. 2620 (Ned.), 8. Sabena 2620 (Big.), 9. Othka 2620 (Zweden), 10. Momijacaldo 2620 (B.) II. Vrijdag 2620, (Ned.), 12. Pigh Life 2 2620 (Ned). 13 Morai 2620 (Did), 14. Quicksilver S 2640 (Ned.) 15. Oli vier B 2640 (Fr.), 16. Minarelle H 2660 (Fr.) Wereltitel dammen Tsjegolev moet punt afstaan In de zesde ronde van het wereld kampioenschap dammen in Merano heeft de 23-jarige Rus Tsjegolev ein delijk zijn eerste punt moeten af staan. Hiervoor zorgde de Franse kampioen Marcel Hisard, die hem in een goed gespeelde partij een pun tenverdeling afdwong. Vijfde ronde: Agliardl (Mon.)— Fanelli (It.) 1—1, Saletnik (It.)— Sanirsad (Sur.) 0—2, Baby Sy (Sene gal)—Hisard (Fr.) 1—1. Bajolle (Fr.) Koeperman (Rusl.) 0—2. Verpoest (Belg.)—Van Dyk (Ned.) 1—1, Tsjegolov (Rusl.)—Cazemier (Zwits.) 2—0, Bom (Ned.)—Deslauriers (Ca nada) 1—1, Langrass (Austr.)—Saint Fort (Haïti) 1—1. Zesde ronde: Cazemier—Saint Fort 0—2, Van Dijk—Langrass 2—0, Koe perman—Bom 2—0, Hisard—Tsjego lev l—l, Sanirsad—Verpoest 1—1, Fa- nelli—Bajolle 0—2, Reimann—Baby Sv 0—2. Agliardi—Saletnik 0—2. "De stand luidt: 1. Tsjegolev 11 uit 6. 2. Koeperman 10 uit 6, 3/4/5. Baby Sy. Bom, en Hisard 8 uit 6, 6. Sanir sad 7 uit 6, 7. Saletnik 6 uit 5. 8 tm. 12 Deslauriers, Verpoest. Van Dijk, Fanelli en Saint Fort allen 5 uit 5. 13. Bajolle 5 uit 6, 14. Cazemier 4 uit 6, 15. Agliardi 3 uit 6, 16. Langrass 1 uit 6. 17. Reimann 0 uit 5. Spectaculaire strijd in Tilburg Dames verslaan Frankrijk De Nederlandse volleyballers hebben gisteravond in de sport hal De Rijp van Tilburg hun eerste Tokio-doop gehad. Want het Japanse team, op tournee door Europa om de kracht de Russen, Tsjechen, Roemenen, Westduitsers en onze landge noten te meten, hebben op dui delijke wijze hun Olympische vorm getoond. Welk een dave rende smashkracht, welk eer souplesse, anticipatie en beheer sing hebben de ruim 1500 toe schouwers kunnen bewonderen. Hoe krachtig Nederland zich ook te weer stelde, tegen dit fenomenale volleybal was een nederlaag reeds bij voorbaat zeker. Maar een willoos slachtoffer zijn onze landgenoten zeker niet geweest. Het werd tenslotte 15—11, 15—7, 11—15 en 15-6 voc De Groot winnaar Rij nniontltoernooi A. de Groot is het Rijnmond schaaktoernooi. De Leidenaar won gisteravond zijn beide afgebroken partijen tegen Demmendal en Wes- tra. Daarmee boekte hij een 100% score van 5 uit 5, uiteraard ruim vol doende voor het winnen van de prachtige Rijnmondbeker, die in het bezit van Kohlbeck (Philidor) De strijd om de bezetting t overige plaatsen is nog niet ten einde Er staan nog een aantal inhaalpar- tijen op het programma. Voorlopige eindstand: 1. mr. A. de Groot 5 pnt uit 5 partijen; 2. R. D. Westra 2% ptn; 3. A. J. W. Kohl beck ïVz (uit 3); 4/5. D. Hoek G. Demmendal 1% (uit 4); 6. Mulder 0 uit 3; Groep B: 1. Th. van den Berg 3% (uit 4); 2. W. B. Swets 3%; 3. H. Soesilo 3; 4. P. Rous 2% 5. C. Barn- hoorn 1; 6. W. Binnendijk ptn; groep C: 1. G. Haasnoot 5; 2. H. Oosterink 3%; 3. L. van Mal 3; 4. T. Soesilo 2; 5. H. Veldhuyzen 1%; 6. C. van Duyn 0; Groep D: 1. J. Schaart 4; 2. W. van Rooyen 3; 3. J. A. G. Verkuyl 2%; 4/5. P. de Mol en H. Neuteboom 2; 6. J. H. Riemens 1%. Duivennieuws P.V. „De Reisduif" Wedvlucht St.-Ghislain H. 197 km.). Gelost 7.45 uur. In concours 107 duiven. Aankomst 1ste duif 9.55.28 uur. Uit slag: 1, 5 7 S. Koster; 2, 3, 4, 9 P. Mooten; 6, 8 T. v. Amsterdam; 10 W. Kop. ieg> vlucht St.-Ghislain H. duiven. Aankomst 1ste duif 957.08 u. Uitslag: 1, 2 M. de Lange; 3 W. Onstek; 4, 5 Y. Berg; 6 L. Mie- remet; 7, 9 L. Bax; 8 H. Brandt; 10 Gebr. Van Schie. L.P.V. „De Vriendenclub" Wed vlucht Orleans (508 km.). Gelost 6.30 170 duiven. Aan komst 1ste duif 13.57.36 uur. Uitslag: 1, 7, 10 C. P. Gysman; 2. 5 W. vyi- brief; 3 J. v. Duuren; 4 W. Mark; 6 B. v. Seggelen; 8 Gebr. Distelvelt; 9 L. Gijsman. Wedvlucht St.-Gnislain H. In con jure 190 duiven. Aankomst 1ste duif 9.56.06 uur. Uitslag: 1 L. Gijsman; 2 A. de la Rie; 3, 4, 7 C. P. Gijsman; 5 W. Vijlbrief; 6 J. Gijsman; 8 Gebr. Distelvelt; 9 L. Burgmeyer; 10 T. Gijsman. LPV „De Rijnklievers" Wed vlucht St.-Ghislain H. In concours 197 duiven. Aankomst 1ste duif 2 54.14 uur. Uitslag: 1, 2 6 Gebr. Kok; 3 A. v. d. Dop; 4 Chr. v. d. Pluym; 5 P. v. Griensven; 7 W Hoogervoret; 8 D .Zwaan; 9 A. G. Holland; 10 A. Hemert. JACQUES DE VINK smasht in het Japanse blok. spelers van het land van de rijzende zon na magnifiek spel aan beide zij den. Onze landgenoten verrasten vaak met goede aanvallen, waarbij Jacques de Vink, Rob Groenhuysen en Joop Tinkhof opvielen. Ofschoon de verdediging vaak niet het sterkste deel van de ploeg was, werden vaak keiharde slagen van onder andere Sato, Demachi, Cossedo en alle dere Japanners gestopt. Soms leek het er op dat de Japanners de teu gels even lieten vieren, maar direct erop waren er weer de flitsende c binaties van drie of vier man, w tegenover het ondoenlijk was blok te stellen. Voorsprong Nederland nam in de eerste set door De Vink en Groenhuysen een 3-1 voorsprong, maar via 3-3, 4-4 lie pen de Japanners uit tot 10-7 om na een emotievolle partij met 15-11 te zegevieren. Frappant waren de combinaties van de Japanners in de tweede set. Via 5-1 liepen ze weg tot 10-2. De klappen, gegeven uit stijgende set ups waren een schoolvoorbeeld van top volleybal. Nederland kwam nog even terug tot 7-13, maar daarna knalden Sato en Cossedo langs het Nederlandse blok: 15-7. In de derde set van deze testwed- strijd heeft het lang gespannen. Om en om liep de score op, dankzij voor al Joop Tinkhof en Dinko van der Stoep en via 7-7 liepen onze landge noten tot groot plezier van ir. A. Paulen, KNVB-voorzitter Toon Schroder en chef de mission Simon de Wit uit tot 13-8. Wel kwamen de Japanners terug tot 14-11 met drie maal een service-wisseling, maar het werd toch 15-11 voor de Nederlan ders. De vierde set is ongetwijfeld het spannendst geweest. Een tot in de toppen van de vingers geladen Neder lands team vocht voor wat het waard was. Geen punt werd cadeau gege ven. Het werd tenslotte 15-6 voor de Japanners, die na afloop met bewon dering de handen van de Nederlan ders drukten. Zonder moeite Het Nederlandse dames volleybal team behoefde zich in de wedstrijd tegen Frankrijk, eveneens in Tilburg gespeeld, niet tot het uiterste in te spannen. Onze landgenoten zegevier den met 3-0 en daarbij viel op dat de Francaises over zeer weinig smashkracht beschikten. Het werd 15-9, 15-7, 15-12 waarbij in de derde set de basisopstelling werd verlaten en enkele jongere kandidaten werden opgesteld. Waterpolocompetitie De Sleutelstad is na de waterpolo- duels van gisteravond als lachende derde naar voren gekomen. De Zijl verloor kansloos van een zich in het geheel niet inspannend DJK in Am sterdam met 61 en ook de andere medegegadigde voor de laatste plaats van de tweede klasse A, het Haagse DVZ, moest een nederlaag incasse ren. Het Alkmaarse DAW liet zich in het Zuiderparkbad niet verrassen '35) waardoor de papieren van De Sleutelstad om de laatste plaats te ontvluchten in waarde zijn gestegen. Immers, wanneer de Leidenaars van avond in het De Mirandabad er in zullen slagen het Amsterdamse AZ '70 te verslaan, wordt het duel om de rode lantaarn een aangelegenheid Tan De Zijl en DVZ. Of het zover zal komen. De Zijl had in het Brediusbad niet veel in te brengen tegen DJK. De Kooiploeg trad aan met invallers Wim Bergman, Hennie Hensing grote problemen. Driemaal waren deze problemen in de eerste speeltijd te groot. Bob Wal ter, Rein Prins en Henny Vega pro zonder meer verdiend. DJK ging het hierna wat kalmer aan doen en trof in de tweede pe riode nog tweemaal het doel achter Joop Bodt. Jan Barendsen en Dirk Nolting zorgden voor een 50 stand. Even kwam De zyi in het derde gedeelte terug, maar de eerste goede aanval leverde niet meer dan een corner op. Doelman Bessum slaagde er juist in het door Joop de Haas van richting veranderde harde schot v an Loek van Kampen te keren. DJK kwam in deze speeltijd door Charles Ritton zelfs op 6—0. In het laatste gedeelte bleef er van het toch al niet zo hoge spelpeil niets meer over. Joop de Haas zorgde voor het enige opwindende ogenblik, toen hij met een houdbaar schot de eind stand op 6—1 bepaalde. Doelman Gemakkelijk Het dameszevental van de Leidsche Zwemclub heeft in het Velserbad een gemakkelijke 0—7 overwinning ge boekt op VZV. De Leidse dames wa ren op alle onderdelen beter en ston den met de rust reeds met 0—3 voor. Doelvrouwe Adrie Parrel kreeg in deze wedstrijd slechts één ver schot te verwerken Rilde Ouwerkerk, Ineke van der Eroek (4) en Janny Kantebeen (2) zorgden voor de Leidse doelpunten. Ondanks deze overwinning zijn de LZC-dames kansloos voor het kam pioenschap. DKD is gisteravond onverrichter- zake uit Vlaardingen teruggekeerd. De Leiderdorpers, die in De Vijf Sluizen tegen het Rotterdamse Shell hadden moeten spelen, werden de dupe van een verzuim van de consul. Deze had vergeten het te koude wa ter (af) te keuren. Nu deed de ar biter het om tien minuten over acht DKD en Shell waren toen voor alle inrichtingen van onderwijs. BOEKHANDEL NIEUWE RIJN 45, LEIDEN Verbazing over niet toekennen NS-gratificatie Ned. Spoorwegen, ir. J. Lohmann, dat er voor het N.S.- personeel geen gratificatie afkan, heeft verbazing gewekt bij de Katho lieke Bond van Vervoerspersoneel. De bond is teleurgesteld over deze mededeling, die niet volledig wordt gedekt door de gang van zaken. In de viering van het 125-jarig jubileum van de N.S. vonden de drie vervoersbonden reeds vorig jaar aan leiding om een jubileumgratificatie voor het personeel te vragen. Dit verzoek hebben de bonden dit Jaar nog herhaald, aldus de katholieke bond. De directie van de N.S. had op grond van de financiële situatie te gen dergelijk extraatje bezwaar, n.aar zij heeft laten weten zich hier over verder te beraden. De uitslag van dit beraad is tot nu toe aan de vakbonden niet meegedeeld. De katholieke bond is overigens van mening, dat een eventuele wei gering een merkwaardig licht werpt op het royale gebaar dat de N.S. maakt tegenover het publiek. Yrije boeren vrij De landbouwers, de heren D. Bos in Zevenhoven, J. de Jong in Wim- britseradeel, W. Otten in Nieuwer - oord (Dr.) en de Gebroeders Kamps in Hollandscheveld zyn door de Hoge Raad ontslagen van rechtsvervolging. Zij hadden om principiële redenen geweigerd de door het Landbouw schap voorgeschreven opgave van hun bedrijfsgegevens te verstrekken en waren veroordeeld tot geldboetes en vrijheidsstraffen. Omdat het Landbouwschap inmiddels de straf baarheid van deze weigering heeft opgeheven, kon de Hoge Raad hen ontslaan van rechtsvervolging, zon der in een nadere beoordeling van hun gewetensbezwaren tegen de PB.O. te treden. OUDERS!f MORGENAVOND geven wij voorlichting over de mogelijkheid uw zoon te laten opleiden tot DIEPDRUKMONTEUR COPnST/OVERDRAGER ETSER HANDZETTER RETOUCHEUR of ROTATIEDRUKKER Uw zoon kan voor een van deze opleidingen reeds in aanmerking komen, als hij 15 of 16 jaar oud is en met goed gevolg een jaar V.G.L.O. of L.T.S. heeft gevolgd. Ook als 17-jarige kan hij nog wor den geplaatst; dan moet hij echter een uitgebrei der vooropleiding hebben genoten. VANAF 8.00 UUR bent U welkom bij de afdeling Personeelszaken van de NEDERLANDSCBE ROTOGRAVURE MIJ. N.V. galgewater 22 - leiden (Van onze correspondent in Jeruzalem) Minister-president Esjkol is van zijn reis naar de Verenigde Staten teruggekeerd. Dat hij in zijn schik was met het resultaat, was aan hem te zien. Waar hij ook kwam, zei hij, overal gaf men blijk van sympathie voor Israël. Dat hij over zijn elfdaags bezoek in algemene termen sprak, kon niemand hem kwalijk nemen. Het laat zich begrijpen, dat hij in het openbaar niet alles wat in Wash ington werd besproken, uit de doeken kon doen. Daarvan was een deel van de gesprekken te delicaat. Maar wel liet hij dui delijk uitkomen, dat Israël in de V.S. een bondgenoot heeft, waarop het zich kan verlaten. Esjkol heeft op een vraag of hjj Johnson om wapens had verzocht, bevestigend geantwoord. Daaruit blijkt, dat de regering in Jeruzalem nog altijd meer op eigen kracht ver trouwt dan op toezeggingen van an dere staten. De Israëlische premier heeft tijdens zijn Amerikaanse rond reis meer dan eens gezinspeeld op een toenemend realiteitsbesef in de Arabische wereld en op een groeien de onlust in bepaalde Arabische krin ontroverse met Israël [oor een oorlog uit de weg te rui- fo" ISRAËLS tot nu toe enige reactor Het feit dat Esjkol naar Ameri kaans oorlogstuig heeft gesolliciteerd, betekent niet dat hij zich van zijn verzoek veel had voorgesteld. Ame- rika's militaire deskundigen geloven niet. dat Israël er wat zijn defensieve kracht betreft slecht voorstaat. Zij zyn het oneens met de hier gangbare opvatting, dat de Russische wapen leveranties aan Egypte, die de laat ste jaren een steeds grotere omvang hebben aangenomen, de balans in Israels nadeel hebben beïnvloed. Vol gens hen is Israël nog altijd Egypte militair de baas, ook al is zyn leger houding in de eerstekomende j zal worden verstoord, Israël zal dan ook wel nul op zijn rekest krygen. Israëlische verzoek zóu voor de VS een morele verplichting betekenen om ten gunste van Israël militair te interveniëren, als Nassers woor den door projectielen en tanks zou den worden vervangen. Opmerkelijk is overigens de con gruentie van opvatting in de VS CRICKET Tweede testmatch een draw De regen verhinderde dinsdag elke mogelijkheid voor een spannende finish van de tweede testmatch tus- n Engeland en Australië op Lord's. De match werd afgebroken en digde dus, evenals de eerste, in draw. de lunch begon het te regenen, waardoor verder spelen on mogelijk werd. Australië met 168 voor in de tweede innings, stond 98 voor en Engeland had wel een maken. De gasten moesten nog 21 runs ;oren, toen zij dinsdagmorgen weer m bat verschenen. Zij scoorden 119 ins voor het verlies van drie wic kets, Peter Burge droeg een avon tuurlijke 59 by en Ian Redpat bracht en hier over de militaire betekenis van de kernwapens die Egypte ver vaardigt. Israëlische militaire des kundigen hebben meer dan eens ver klaard, dat het gevaar voor Israël voorlopig nog in de zogenaamde con ventionele wapens is gelegen, die Egypte en masse uit de Sowjet-Unie ontvangt, en niet in het door kern energie gedreven materiaal, dat niet operabel is, omdat bepaalde tech nische problemen nog niet zyn op gelost. De Amerikaanse experts zijn dat Moskou er geen belang by dat Egypte zich tot een atoomstaat van betekenis ontwikkelt, en dus maatregelen zal nemen om dit te voorkomen. Zout-zoet De nauwe Amerikaans-Israëlische samenwerking by de ontzüting van zeewater die eveneens een punt van bespreking uitmaakte wordt hier in betekenis op één iyn gesteld met de resultaten die in het politiek militaire vlak zyn bereikt. Het gaat hier om een voorstel van de Ameri kaanse president tot oplossing van het probleem van massale ontzouting van zeewater door gebruikmaking van kernenergie. Israël heeft dit voorstel, dat in januari van dit jaar werd gedaan, met beide handen aange grepen. Het zond aanstonds zyn vi- re-premier, Abba Eban, naar de VI om de grondslagen voor deze san werking te leggen en nog deze mer zal een gemengd Amerikaans-Is. raëlische commissie van deskundi gen zich bezig houden met de b* studering van de technische en eco nomische aspecten van de zaak. Di het hier om iets van het allergroot ste belang voor waterarme landa gaat, is duideiyk. Van grote bete kenis is ook, dat Johnson en Esjko overeengekomen zyn, dat alle ls den ook de Arabische v het resultaat der Amerikaans-Israé lische samenwerking zullen kunne; profiteren. De studie die binnenkort begin is de eerste praktische stap op dj weg naar nog meer in Israël I bouwen reactors, die een dubbel d zullen hebben: ontzouting van water ten behoeve van landbouw industrie, en opwekking van dr kracht. Men denkt daarbij voor ongeveer 200 miljoen kubieke meti zoet water per jaar. Een dergeiyke installatie zou nomisch kunnen produceren. Eei bleke meter ontzout water naar men heeft berekend, circa da tig (Ned.) cent kosten en een kilom energie ongeveer de helft. Maar a ver is het nog lang niet. Wat principieeltechnische kant var zaak betreft zal men eerst een thode moeten vinden om ontzout vn elders bestaande insfaiint.ipg schaal te kunnen denken. nenteel gebruikeiyke, die de technische en ecow mische aspecten zal enkele ma den vergen. Daarna gaat men vs stellen welke apparatuur dient worden aangeschaft. Daarna wo begonnen met de eigeniyke bou van de eerste reactor, die volgö een voorlopige schatting tussen honderd en honderdvyftig miljoe dollar zal kosten. Wat de financi ring betreft, zyn nog geen definitiei afspraken gemaakt, maar wél is 1* reeds duideiyk, dat een groot $edeel door de Amerikaanse regering a worden betaald. Brfts« militairen zijn gisteren in actie gekomen om de orde te herstellen In het gebied van de Mahaicony-rfvier in Brits Guya na, waar Indiërs en negers op nieuw slaags waren geraakt Het aantal doden in de laatste serie incidenten steeg tot 55. Het Britse contingent zou het toe zicht van de plaatselijke politie heb ben overgenomen met het oog op de steeds zleehter wordende toestand In dit gebied. Maandag werden door ge weervuur twee mensen gedood en twee gewond. Een aantal hulzen brandde af. Tevoren waren een In dische vrouw en haar kind doodge schoten. Gisterochtend vielen Indiërs met automatische pistolen, gewen en brandbommen negers a* negergeesteUJke werd door kogels f dood. Er ls geen melding gemail van slachtoffers aan de zijde van Indische bewoners. De speciale VN-commissie voor L lonialisme deed gisteren, ln ween van Britse bezwaren, een beroep Engeland zonder vertraging een tum te bepalen waarop Brits-Guy*» onafhankelijk zal worden. De cofl missie benoemde een subcommW van drie leden die een bezoek d het gebied moet brengen. De Br» afgevaardigde in de speciale comffi) sie zei dat zyn land dit niet zal W staan. De Verenigde Staten en V tralië steunden Groot-Brittannië de stemming. Voor de resolutie den achttien stemmen uitgebracht zy was ingediend met steun o.a. Cambodja, Ethiopië, India, aantal Afrikaanse staten en Jo Slavië. Denemarken, Italië en V zuela onthielden zich van stemmH

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 12