Dubbel Nederlands succes bij Sharpies HEVIG DUEL IN ZUID-VIETNAM Roodenburg en LFC in halve eindstrijd Hebt U een rijbewijs BUSCHAUFFEUR LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG ZZ JUNI 1964 Om cle districtsbeker Slecht voetbal in Voorschoten De regenbui, die de laatste minu ten van de kwartfinale tussen LFC en Papendrecht op het Voorschoten Rouwkoop-terrein zo overvloedig be deelde, maakte het alleen nog maar triester. Slecht voetbal, zonder wer kelijk opwindende ogenblikken en een koude, over het veld staande wind, maakten het voor de paar honderd voetbalenthousiasten toch al moeilük om de volle negentig minu ten bekervoetbal aan te blijven kij ken. De regen, die acht minuten voor het einde neerplensde, deed de voet balemmer overlopen. Diep in de re genjassen weggedoken liet men de kwartfinale van de districtsbeker voor wat het was. De 31 voorsprong van LFC was slechts een kleine pleis ter op de „wonde". LFC had vrij snel de leiding ge nomen. Junior-rechtsbuiten Hans Dreef mocht in de derde minuut een hoekschop nemen en nadat Aat Hey- mans in eerste instantie in de rood zwarte verdedigingsmuur had ge schoten, vuurde de Leidse rechtbin- nen, toen de Papendrecht-verdedi- gers treuzelden met wegwerken, de tweemaal wel raak: 1—0. De Leidse aanhang ging er eens goed voor staan. Dat zou wat wor den. Nu al met 1—0 voor. Het kwam echter anders uit Want niet LFC, maar Papendrecht ging sterk in de aanval. De Papendrecht-voorwaart- sen schoten evenwel slecht. Schoten van Van Ooijen en Haksteen trof fen de lat boven Den Hoed en toen Henk Siera in de veertiende minuut de bal te zacht op zijn doelman te rugspeelde, miste eerst Versteeg en daarna midvoor Herwich. Papen drecht bleef sterker, maar de schot loosheid stond treffers in de weg. De laatste voor open doel.Na de wis seling hetzelfde spelbeeld. Een sterker Papendrecht en LFC dat met ge vaarlijke uitvallen de sterke rood zwarte defensie probeerde te ver schalken. In de 22ste minuut gebeur de dit. Aat Hermans rende achter een verre, wilde trap van de Leidse verdediging aan en een misverstand tussen de uitstekende spil Marke- steyn en doelman Hardam bood Hey- mans een prachtige kans: 2—0. Toen zes minuten later Piet de Jong, na dat de bal door Aat Heymans tegen de lat was geschoten, er 30 van maakte was de strijd beslist. De Pa- pendrecht-verdediging bleef bü dit derde doelpunt voor hands staan. Dat midvoor Herwich met nog tien minuten te spelen de achterstand tot 31 verkleinde, bracht de Leidenaars niet meer in gevaar. Roodenburg Roodenburg heeft het in Oostvoor- ne in de kwartfinale tegen OVV zwaar te verduren gehad. Zo zwaar zelfs, dat het enige, beslissende doel punt pas ver in de tweede helft tot stand kwam. De Leidse achterhoede heeft dan ook handen vol werk te Annevelt, het oog in had, zou volgens enige OW-sup porters bij één van de Oostvoornse aanvallen een doelpunt over het hoofd hebben gezien, hetgeen voor deze liedeil aanleiding was om na afloop hun teleurstelling op hem bot te vieren. Omstuwd door een menigte „voetballiefhebbers" werd de heer Annevelt naar zjjn kleedkamer (in dit geval de, bestuurskamer) gedre- De Leidse linksachter Dries de OW-linksbuiten Sjou- kes hem in deze periode te vlug af. Doch stopper Wiggers en doelman Keereweer staken in een prima vorm en brachten menig probleem tot een oplossing. Toch scheelde het in deze periode zo nu en dan maar bitter weinig of de Oostvoorners hadden een voorsprong genomen. Gaande weg echter hervond ook Van Rooyen zjjn vorm en werd de Leidse defensie ermetisch gesloten. In de tweede helft gaven onze stad genoten de toon aan. Het straffe. WATERPOLO KILLE bedoening in De Zijl.... Rotterdam heeft het jeugdtoernooi van De Zjjl gewonnen. De Rotterdam mers bleven zowel in de poule als in de finales ongeslagen en toonden zich daarnaast ook de pl >eg, die het beste waterpolo speelde. De Zijl eindigde, dankzij een beter doelgemiddelde, op de tweede plaats, terwijl het Zaanse Nereus derde werd. Het was gistermiddag in De Zijl overigens een kille bedoening. De spelers waren slechts met de groot ste moeite „in het water te krijgen" en voor het handjevol toeschou wers was er met de regenbuien ook niets aan De Zijl plaatste zich in de finale- poule door twee overwinningen van 7—0 op De Sleutelsta-' en RZPC en kwam hierin uit tegen Rotterdam en Nereus, de winnaars van de andere poules. Veel krachtsverschil was er tussen de zeventallen niet. Zowel te gen Rotterdam als tegen Nereus hield de jeugdige Kooiploeg de balans tot aan de wisseling in evenwicht. Rotterdam drukte hierna met 2—0 door, terwijl Nereus weliswaar een voorsprong nam, maar toch niet ver der kwam dan 1—1. Nereus had daar voor reeds met 5—0 van Rotterdam verloren. Uitslagen Poule I: ZIAN—Het IJ 0-0; Ne reus—ZIAN 7—1; Het IJ—Nereus 3—4. Poule II: HZPC—Rotterdam 2—6; HZPC—De Zijl 2 13—0; De Zijl 2- Rotterdam 011. Poule III: De Zijl—De Sleutelstad 7—0; De Sleutelstad—RZPC 4—2; De Zijl—RZPC 7—0. Finales: RotterdamNereus 50; De Zijl—Rotterdam 0—2; Nereus—De Zijl 1—1. Eindstand: 1. Rotterdam 4 pnt; 2. De Zijl 1 pnt; 3. Nereus 1 pnt. AUTOMOBILISME. Nationale races te Zandvoort Het circuit van Zandvoort van gis termiddag was het strijdtoneel van de nationale races, die waren geor ganiseerd door de Nederlandse Auto- rensportvereniging en meetelden voor het nationale kampioenschap voor toerwagens. De winnaars zijn: Grand-tourisme wagens 20 ron den (83.86 km.) klasse tot 1300 cc. „Andrea" (Lotus Elite) 40.38.3 (gem. 123.819 km.); klasse boven 1300 cc. A. Ruka jr. (Porsche Carriera) 39-59.2 (gem. 125.831). Vrije formule wagens 20 ronden: Toerwagens 18 ronden (75,47 km.) klasse 1300 tot 1600 cc. A. C. Strous (Ford Cortina) (gem. 118.763); klas se 1600 tot 2000 cc. J. W. A. Koster (BMW 1800) 37.59.8 (gem. 119.176). klasse 850 tot 1000 cc.: J. van Osch (Fiat Abart) 39.18.3 (gem. 115.209): klasse 1000 tot 1300 cc.: R. E. Wil son (Morris Cooper) 38.34.- (gem 11V423); klasse tot 700 cc. J. W. A Koster (BMW) 39.06.8 (gem. 115.775) klasse 700 tot 850 cc.: M. I. Jonker (DKW) 39.02.2 (gem. 116.006) Coupe Roosdorp werd gewonnen fiT OW-ploeg ideels lam. Het duurde toch tot de dertigste minuut, voordat het n snel jen combinatie met midvoor Ou- werkerk opnieuw voor de voeten van de Roodenburg-aanvoerder terecht. In een scrimmage, die meer van een „onder de grond duwen" weg had, slaagde de blauwzwarte linkshalf er in de bal over de doellijn te werken. 01. OW probeerde in de laatste fase van de strijd nog de gelijkmaker te forceren, overigens zonder succes. WIELRENNEN Successen voor Swift-renners Twee overwinningen, een derde-, vijfde-, achtste- en negende plaats. Dit is de oogst waarmee de nieuwe lingen van de Leidse Swift-combina- tie dit weekeinde uit de bus zjjn geko men. Ton van der Valk uit Voor schoten en Peter de Jong uit Roelof- arendsveen zorgden voor de overwin ningen. Van der Valk won zaterdag middag in Kortenhoef en De Jong ging gistermiddag in Crooswijk als eerste nieuweling over de streep. Ton der Valk was echter wel de suc cesvolste nieuweling, want in Croos wijk stormde de winnaar van Korten hoef als derde over de meet. In Kortenhoef was het zaterdag middag „Voorschoten-troef". Niet alleen eindigde Ton van der Valk hier als eerste, maar bij de eerste tien wa ren nog twee Voorsohotense Swift- leden. Arie Ravensbergen en Jan Sol_ leveld klasseerden zich hier als acht ste en negendte. Uitslag: 1. A. v. d. Valk (Voorscho ten 60 kilometer in 1.35.06; 2. C. v. Leunis (Amsterdam)3. K. de Graaf (Hilversum)4. H. Jansen (Amster dam) 5. A. v. d. Midden (Hilversum) 6. R. Portegees (Haarlem)7. H. Rie (Kortenhoef)8. A. Ravensbergen (Voorschoten)9. J. Solleveld (Voor schoten); 10. P. Schulte (Amster dam). De zestig kilometer nieuwelingen - wedstrijd in Crooswijk, waarvoor 114 renners aan de start kwamen, is genoeg geheel door Swift-renners heerst. Reeds direct na de start vormde zich op het bijna 1700 meter lange parkoers door de smalle straten een vijf man sterke kopgroep, waarin drie Swift-renners zaten. Behalve Peter de Jong maakten hier ook Ton van der Valk en de Leidenaar Jan van Biemen deel van uit. Halverwege de wedstrijd viel Van Biemen echter terug met de Rotterdammer Van Dui_ venboden. De drie man aan de leiding behielden him voorsprong en in de eindsprint toonde Peter de Jong zich de snelste vóór Jan Brouwer uit Rot terdam en Ton van der Valk. Uitslag: 1. P. de Jong (Roelof - arendsveen) 60 Ion in 1.23.18; 2. J. Emerson imponeert niet tegen Lejus De Australische favorieten, Marga ret Smith en Roy Emerson hebben zaterdag het toernooi van Queens Club op hun naam gebracht. Emerson's vorfn was overigens niet indrukwekkend. Hij won met 12—10, 6—4 van de Rus Thomas Lejus. Voor af de service-return van de Austra lische kampioen was zwak. Margaret Smith daarentegen im poneerde op de haar kenmerkende brusske wijze. Ze versloeg de Britse GOLF Golftitel bleef in portefeuille De nationale open golftitel, waar om zondag is gestreden op de banen vain de Hilversumse Golfclub, is nog in portefeuille. Met beiden een totaal van 145 dfeelden Martin Roesink van de Sallandse GC ,De Yoek" (72 en 73) en Martin Groenendaal van de GC De Domanel (73 en 72) de eerste plaats. Zij zullen nu op dezelfde banen op zondag 12 juli over 36 holes een beslissingswedstrijd om de titel spelen. Er namen totaal 37 spelers aan de wedstrijd deel. 3. Gerard de Wit (Hilversumse GC 149 (74 en 75)4. J. Ruehl (Ken- nemer GC) en P. Witte (Eindhoven) beiden 152 (77 en 75). Dan hebben wij voor U een goede baan! Het bezit van een gewoon rijbewijs B-E is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND aanstaande dinsdag 23 juni van half acht tot negen uur. U bent van harte welkom in ons Haltekantoor, Stationsplein, Leiden. NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN'STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. PAARDESPORT. Concours hippique in Westbroekpark Het nationale concours-hippique in het Westbroekpark te Scheveningen heeft zowel op zaterdag als zondag veel nadeel van de slechte weersom standigheden ondervonden. De pu blieke belangstelling was slechts ma tig. Door de gladheid van het ter rein lag het tempo laag en de dras sigheid stelde de paarden voor veel moeilijkheden. Van de in het pro gramma aangekondigde deelnemers lieten velen verstek gaan. springconcours „Speel uw Spel" Bacchus, nadat hij met het paard Sonja reeds een eerste plaats had bereikt, met een ander paard ten val, waarbij hij een armblessure op liep. Maathuis, met Troongraaf een der laatst gestarten in het springcon cours, dat als slotnummer op het programma stond, had bij de drie sprong zeer veel geluk, toen alle drie de hindernissen, zwaar getoucheerd, „Speel uw Spel": 1 ex aeouo M. Bacchus met „Sonja" en J. Maathuis met „Fiegette", beiden 970 pnt.; 3. J. Wouters van den Oudenweyer met „Deflorata" 880 p. Handicap springconcours MA-MB 1. J. Maathuis met „Troongraaf" 0 slrafpunten 103.1 sec.; 2. P. Kou- wenberg met „Szu Csong" O 106.1; 3. mej. Pia Arts met „Weinbrandt" O 106.7. Dames springconcours (afval-sys- teem): 1. mej. T. Arts met Jungle Pimpernel; 2. mej. W. de Geus met Fuerstensohn; 3. mej. T. Zwolsman met Misty E. Springconcours B (rubriek 2): 1. J. Maathuis met Desire; 2. C. Eng- lebert met Olympia; 3. J. Maathuis met Ricky. Brouwer (Rotterdam)3. A, v. d. Valk (Voorschoten); 4. op 400 meter M. Jongkind (Aalsmeer)5. J. van Bie men (Leiden); 6. D. Schmidt (Rot terdam) 7. J. de Zwart (Rotterdam) 8. D. v. d. Helm (Den Haag)9. W. Kanselaar (Rotterdam); 10. A. v. d. Berg (Rotterdam). De leidersprijs was voor Peter de Jong, terwijl Ton van der Valk de tweedie leidersprijs veroverde. Cricket uitslagen lste klasse A: VOC—HCC: draw (VOC 222 voor 4, w.v. W. van Weel de 103 not out), HCC 79 voor 2, tijd) RWVRA: gew. door RW met 39 runs (RW 155, VRA 116); ACC— Haarlem: gew. door HCC met 140 runs (ACC 202 voor 6, gesl., Haar lem 162). lste klasse B: Quick N—PW: gew. door Quick met 48 runs (Quick 163, PW 115) 2de klasse B: Ajax LVUC: draw (Ajax 150 voor 8. gesl. VUC 148 voor 8, tijd). 3de klasse E: Hercules III—Ajax 2 gew. door Ajax met 42 runs (Hercu les 47, Ajax 89 voor 2) Australië all out voor 176 Nadat de regen twee dagen spel breker was geweest, is de tweede testmatch tussen de cricketteams van Engeland en Australië zaterdag morgen op Lord's begonnen. De Australiërs kwamen in hun eerste innings niet verder dan 176. Ook Engeland, dat aan het einde van de dag een score van 26 voor 1 had be reikt, startte weinig overtuigend. Op de tweede bal van de innings raak ten de gastheren al hun aanvoerder, Ted Dexter, kwijt. Aan Tom Veivers, een linkshan dige batsman, had Australië het te danken dat de score nog enigszins aanvaardbaar werd. Toen Veivers naar het wicket kwam, was de stand 88 voor zes. De 54 runs die de Australische top-scorer aan het to- kwam. Freddie Trueman, de Engelse pace bowler, had op deze eerste dag het meeste succes, hij nam vijf wickets voor slechts 48 runs. Ajax (L.)VUC: draw ten gedeeld. VUC ging ondanks het natte veld fielden. Aanvankelijk zag het er voor de thuisclub niet zo best uit, omdat de beide openingsbatsmen spoedig wa ren verdwenen. Om half twee (tus sen de regenbuien door) waren er 3 wickets down voor slechts 12 runs. Met Vernon February en Cees Smits op de mat ging het echter veel beter. Eerst op 65 kwam de schelding toen February op uitstekende wijze door Sanders op eigen bowlen werd gevangen. Met een persoonlijke score van 38 kon h« op een goede wedstrijd terugzien. Cees Smits scoorde daarna 24, Coen Bouman in uitstekende stijl 41 no out, Bert Spiering 18, Piet van Ameron 11, waarna om half zes cap tain de Jongh de Ajax-üinings sloot op 150 voor 8, VUC nog een uur en drie kwartier gelegenheid gevend voor de 3 te f De Hagenaars hebben dit gepro beerd, waarvoor alle hulde; op deze wijze werd attractief cricket gede monstreerd. R. Ackermann (50), G. Roodenburg (46) en F. Bodaan (23) zorgden in het bijzonder voor een zeer spannend slot, omdat op 148 de tijd was verstreken, waardoor VUC slechts drie runs miste voor de over winning. De Ajax-bowlers Bert Spie ring (4 voor 69) en Coen Bouman (3 voor 41) verdienen een extra woord van lof voor hun prachtig vol houden, waardoor een draw kon wor den bereikt. Ajax (L. II) wint wederom Op het zeer accurate bowlen en scherp fielden van Ajax (L) hadden de Herculanen geen verweer. J. Schöttelndreier 4-12, P. A. L. O. von Oven 3-14 en F. Tattersall 1-15 veroverden de Utrechtse wickets. Na de stand van 1 voor 0 wisten Hans de Jongh (22) en P. A. L. O. von Oven met 55 not out Ajax (1) in vei lige haven te brengen. F. Tattersall bleef met een nuttige 10 not out. Het einde van de AJax-innings kwam op 89 voor het verlies v«i slechts 2 wickets. SCHAKEN In Amsterdams toernooi Vier schakers op eerste plaats De uitslagen van de 23ste en laatste ronde van het lnterzone-schaaktoer- nooi te Amsterdam luiden: Bronstein (Rusl)—Portisch (Hong) Tal (Rusl)Tringov (Buig) 1—0. Stein (Rusl)—Darga (W.-Dld) Spassky (Rusl)Quinones (Peru) 1—0, Smyslov (Rusl)—Larsen (Den) Vz, Paohman (J.-Slavië)— Rossette (Arg) 1—0, Foguelman (Arg) Ivkov (J.-Slavië) 0—1, Gligoric (J.- Slavië)—'Vranesic (Canada) 1—0, Po- rath (Israël)—Evans (V. St.) Parez (Cuba)—Reshevsky (Ver. St.) 0—1, Benkoe (Ver. St.)—Lengyel (Hong) Berger (Austr)—Bilek (Hong) Tot deelneming aan het kandida tentoernooi zijn, afgaand op het eind resultaat van het interzonale toernooi gerechtigd de Russen Tal, Spassky en Smyslov, de Deen Larsen en de Joe- goslaviër Ivkov, terwijl voor de zesde beschikbare plaats Reshevsky en Por tisch nog een beslissingswedstrijd moeten spelen. De eindstand luidt: 1. Larsen 17, 2. Tal 17, 3. Spassky 17, 4. Smyslov 17, 5. Stein 16%, 6. Bronstein 16, 7. Iv kov 15, 8. Reshevsky 14%, 9. Portisch 14%, 10. Gligoric 14, 11. Darga 13%, 12. Lengyel 13, 13. Pachman 12%, 14. .Evans 10, 15. Tringov 9%, 16. Benkoe 9, 17. Bilek 8, 18. Foguelman 8, 19. Rossetto 8, 20. Quinones 7, 21. Porath 5%, 22. Perez 5, 23. Berger 4% en 24. Vranesic 4 pnt. In Londen is een rijdende kraan van een bouwwerk op een passerende autobus gevallen. Zes inzittenden kwamen in de wrakstukken van de bus om het leven, 27 anderen werden ge wond. Viswedstrijd Leidse Boys Leidse Boys zijn gisteren Ringvaart getrokken om hun geluk eens aan de waterkant te beproeven. Zowel de vangst als de opkomst was goed. Na het verstrijken van die offi ciële vistijd zag die stand er als volgt uit: 1. P. Ranselaar 1125 gr; 2. A. Reidon 725; 3. S. Weda 530; 4. H. Lens 475; 5. H. van Es 280; 6. C. van Berkel 175; 7. H. Weda 130; 8. C. Tegelaar 110; 9. D. an Rooie 100; 10. P. IJzerman 80. Hengelcompetitie De Leidse hengelcompetitie opende het wedsfcrijdseizoen in de Ringvaart, nabij Balgarije en Nw. Wetering. Behoudens het laatste uur was de vangst Slecht te noemen. De stand na de eerste wedstrijddag luide: Sportvrienden 3 gev., 2 gew., 1 gel. 0 veri., 5 pnt, aantal 33; Hengelsport 3, 2, 1, 0, 5, 26; DVS 3, 2, 0, 1, 4, 14; De Bliek 2, 1, 1, 0, 3, 14; S en G. 3, I, 1, 1, 3, 24; De Brasem 3,1, 1. 1, 3, 20; De Ruisvoorn 2, 1, 0, 1, 2, 26; Onder Ons 3, 1, 0, 2, 2, 15; Zaalberg 3, 0, 2, 1, 2, 3; De Forel 3, 0,1, 2, 1, 4; DW 2, 0, 0, 2, 0, 6. De beste persoonlijke vangst kwam op naam van D. Boon (Hengelsp.) met 12 stuks. Op zondag 5 Juli a.s. worden de wedstrijden voortgezet. De Brazt Panlo heeft zaterdagavond in de fi nale van het toernooi van Florence 1—0 overwinning behaald op de ïische vereniging Zenith. De der de plaats werd bezet door Benfica, dat in de laatste wedstrijd met 4—1 van KIELER WOCHE De 82ste Kieler Woche, een van de traditionele hoogtepunten van het internationale zeilseizoen, ls zondag bij stralende zon, maar weinig wind van start gegaan. Tevoren had de Westduitse bondspresident Lübke aan boord van het zeiljacht „Ashanti" een rondvaart gemaakt langs de 540 voor anker liggende schepen uit negentien digd met 82 boten uit 13 landen. De FD-klasse telt 46 schepen en de Dra ken-klasse 52. Voor de meeste deel nemers betekenden de wedstr de Kielse Bocht een van de rijkste trainingsgelegenheden Olympische Spelen in Tokio. De weersomstandigheden maakten het de zeüers op de eerste dag moei- Sportsplinters m het nieuwe overdekte 55 yardsbad van Chrystai Palace in Lon den heeft Gr. Brittannië de drielan- den-jeugd-zwemwedstrijd tegen West. Duitsland en Nederland gewonnen met 156 punten. Duitsland behaalde 128 punten en Nederland 100. Cees den Elzen van het Delïse AV '40 is zondag op een parkoers in de omgeving van Amsterdam Neder lands kampioen 20 kilometer snel wandelen geworden. Den Elzen liep die afstand in 1 uur 38 minuten en 6 seconden. De Oostduitser Manfred Preuss- ger heeft zondag tijdens atletiekwed strijden in Leipzig het Europese re cord polsstokhoogspringien verbeterd en gebracht op 5.02 meter. Het record stond op naam van de Fin Pennti Nikula, die in Kauhuva 5,01 meter sprong. Tijdens de atletiekwedstrijd West-DuitslandItalië, die dat week einde in Saarbrücken plaats vond, heeft de Italiaan Sergio Ottolina het Europees record op de 200 meter met bocht verbeterd en gebracht op 20.4 sec. Het oude record stond op naam van de Brit Peter Radford (28 mei *60 in Wolverhampton) en de Italiaan Ii- vio Berruti (3 september '60 in Rome) met 20.5 sec. lijk de Juiste koers te bepalen. De meeste klassen startten met een frisse zuidwestenwind van 4 tot 5 meter, maar weldra flauwde de wind af en begon zelfs om te lopen. Het gevolg was dat de velden ineenschoven. Bü de statige Draken gingen de Deen Pehrs- son en de Duitser Schuchmann steeds op kop. De Nederlander Cor Groot werkte zich op naar een verdienste lijke zesde plaats. Bü de Sharpies met 15 boten van een van de kleinere klassen zorg den Guldemond en Van der Veen voor een dubbele Nederlandse overwinning. Flying Dutchman-klasse: 1. Roderbourg (Braz), 2. Lehoerff (Fr), 3. Kaell (Zweden), 4. Bellinga (Ned), 5. Koefoeld (Noorw), 6. Che- ret (Fr), 19. De Vries, 20. Bol, 21. Jager. Draken-klasse: 1. Pehrsson (Denem), 2. Schuch mann (Did), 3. Springer (Did), 4. Gleier (Did), 5. Kuke (Did), 6. Groot (Ned), 12. Warners, 20. Klomp, 36. luit. t.z. J. C. de Jong, 37. luit. t.z. G. A. B. Lamsvelt, 38. W. P. v Duyl. Finn-klasse: 1. Von Alt-Stutterheim Did), 2. Ma res (Did), 3. Roumaillac (Fr), 4.Wass (Denem), 5. Schoemer (Denem), 6. Straubinger (Did), 22. v. Noordt, 54. Th. Vries. Sharpy-klasse: 1. Guldemond (Ned), 2. Van der Veen (Ned), 3. Sohns (Did). Zondagmiddag is in Napels het toernooi om de internationale mili taire zwem. en waterpolokampioen- schappen geopend. Op de eerste dag werden alleen twee waterpolo- wed strijden verwerkt. Nederland versloeg West-Duitsland met 6—0. Italië en België speelden 4—4. Locomotiva uit Sofia is zondag voetbalkampioen van Bulgartje ge worden. Rapid Wien veroverde de Oostenrijkse titel. In een wedstrijd voor de finale poule van het toernooi om het inter- geallieerde militaire voetbalkam pioenschap heeft het Nederlandse militaire elftal zondag in Ankara 1—1 gespeeld tegen Turküe. Chinese maarschalk over de betrekkingen tot Amerika Zuidvietnamese valscherm troepen hebben gisteren bü gevechten met communistische Vietcong-troepen in de provincie Kien Toeong, 80 kilo meter ten westen van de hoofdstad Saigon, twintig man aan doden en een Ameri kaanse officier is gesneuveld en twee Amerikaanse militairen zouden Koffer vol pornografie (Van onze Enschedese correspondent) Aan de doorlaatpost Rammelbeek In Denekamp is zaterdagmiddag een 38-jarige Amsterdamse filmoperateur aangehouden, die in zün koffer van zün personenauto een grote hoeveel heid pornografie vervoerde. Hü werd onmiddellük in verzeker de bewaring gesteld. In de loop van vandaag is hü door de rükspolitie naar Amsterdam gebracht. In de kofferruimte van zün auto trof de douane 37 pornografische films aan die door de filmoperateur zelf in Amsterdam waren opgeno men, 600 pornografische foto's even eens door de man zelf vervaardigd en 10000 tijdschriften van pornografisch karakter. WATERPOLO LZC wint toernooi Alphense Zwemclub Het grote, twaalf uur durende waterpolotoernooi dat de Alphense Zwemclub zaterdag vanaf tien een overwinning opgeleverd voor de LZC. De Leidse ploeg, die met enige invallers aantrad, slaagde er echter pas in het verlengstukje van de finale tegen RZC in de overwin ning te grüpen. Jan Heek ranselde twee van de zes strafworpen uit zün doei, wat juist De overwinningen in de overige af deling kwamen bü HZPC (tweede klasse) en Vitesse (derde klasse). De provinciale jeugdkampioenschappen leverden bü de dames een zege op voor de kring Den Haag. Bü de he ren toonde de kring Rotterdam zich de sterkste. De Gouwe—Rünstreek heeft in vergelüking met de laatste jaren iets aan kracht gewonnen, maar meer dan twee tweede plaatsen zaten er toch nog niet in. Uitslagen Eerste klasse: LZC—DJK 3—1, GZC —RZC 5—5, GZC—LZC 1—1, DJK— RZC 3—4, RZC—LZC 5—5, LZC wint na str.w.) Eindstand: 1. LZC (Leiden); 2.RZC (Rotterdam); 3. GZC (Gouda). Tweede klasse: HVGB—DJK 1—7, SleutelstadHZPC-combinatie 0—1, HVBB—De Sleutelstad 1—1 (Sleutel stad wint na str.w.), Sleutelstad— HZPC-comb. 0—3; DJK—HZPC- combinatie 0—1. Eindstand: 1. HZPC-combinatie (Den Haag); 2. DJK (Amsterdam; 3. De Sleutelstad Leiden). Derde klasse: AZC—ZIOS 3—1, Vi tesse-VZV 9—1, DePinquins-DONK 4—1, AZC—VZV 6—1, DONK—Vitesse 0—4, Pinquins—ZIOS 0—3, Vitesse— AZC 4—2, ZIOS—Pinquins 1—1 (ZIOS wint n.o. Pinquins). Eindstand: 1. Vitesse (Den Haag); 2. AZC (Alphen); 3. ZIOS (Den Haag). Jeugdkampioenschap Zuid-Holland Jongens: Kr. Gouwe—Rijnstreek— Kr. Rotterdam 1—2; Kr. Gouwe-Rün- streek—Kr. Den Haag 5—5; Kr. Den Haag—Kr. Rotterdam 0—5. Eindstand: 1. Rotterdam 4 p.; 2. Gouwe-Rünstreek 1 pnt.; 3. Den Haag 1 pnt. Meisjes: Kr. Den Haag—Kr. Rot terdam 7—2; Kr. Rotterdam—Kr. Gouwe-Rünstreek 0—6; Kr. Gouwe- RÜnstreek—Kr. Den Haag 1—7. Eindstand: 1. Den Haag 4 pnt.; 2. Gouwe-Rünstreek 2 pnt.; 3. Rotter dam 0 pnt. door de Vietcong gevangen genomen zün. China is op twee voorwaarden be- reid zün geschillen met de Verenigde Staten te slechten. Dit heeft m schalk Tjen-Ji, minister van Buiten landse Zaken van communistisch - China, verklaard in een vraaggesprek dat zaterdag in Peking werd gepu bliceerd. De Chinese voorwaarden zün vreed- itie de daarmee landen op grond van verband houdende rijf een garantie, dat de Verenigde Sta- ten zich van Formosa zullen terug trekken. Deze voorwaarden warer echter gedurende de laatste acht jaar bü de besprekingen tussen de am bassadeurs van beide landen in Warschau door de Verenigde Staten van de hand gewezen, aldus Tsjen-Ji. In hèt vraaggesprek, dat plaats vond met het hoofd van de afdeling voorlichting van de Japanse radio, zei maarschalk Tsjen, dat er een tijd zal komen dat China zün eigen atoommacht bezit. Vólgens de minis ter mag zijn land uit oogpunt van vrede en veiligheid niet zonder kern wapens bhjven, „temeer", zo zei hü,. „omdat er grote mogendheden zün, die op het gebied van deze wapens het monopolie bezitten en die zich aan nucleaire chantage schuldig maken" Hü verklaarde, dat men voor China als kernmogendheid geen vrees behoeft te hebben. Wü zün een „socialistisch" land. dat nog nimmer sgressie tegen wie ook heeft gepleegd en dit ook nimmer zal doen, aldus da maarschalk. Geslaagd op trouwdag De Schijndélse Franclen ïasteleijn zat na de inzege ning van haar kerkelijk hu welijk met Harrie van Laar hoven niet in de hoot, maar in de auto. Na de plechtig heid In de St.-Servatiuskerk moest de kersverse mevrouw I Van Laarhoven snel naar het 15 km verder gelegen Den Bosch, waar een „tweede hruidswagen" op haar stond te wachten. Ofschoon Fr ancien in vol. hruidsornaat Instapte, trof ze in die wagen niet de man met wie ze nu verder door het leven zal gaan, maar een streng uitziende examinator, die in de drukke Bossche bin nenstad met kritisch oog toe keek of de bruid in aanmer king kon komen voor een rij bewijs. Gelukkig kon dat, zo dat het bruidje met een ge rust hart weer Schijndel- waarts kon gaan, om daar het huwelijksfeest voort te I zetten. Ofschoon het bruidje het I niet zo prettig vond op haar trouwdag rijexamen te moe ten afleggen (het CBR wijkt nu eenmaal niet af van vast gestelde data) zag ze In het samengaan van beide be langrijke gebeurtenissen toch één lichtpunt: ,fleze dag vergeet ik nooit meer en daarom zal ik mijn rijbewijs ook altijd op tijd laten ver lengen". Tito spreekt met Georgioe-Dej en Comoelka De Joegoslavische president, maar schalk Tito, heeft vandaag In een ge bied aan de Roemeense grens een ontmoeting met zün Roemeense ambtgenoot Georgioe—Dej. Tito wordt donderdag in Warschau verwacht voor een officieel bezoek van enkele dagen. Politieke kringen in de Poolse hoofdstad hopen met dll bezoek meer aanhang voor het plan- Gomoelka te verwerven, dat het „be- vriezen" van kernwapens in midden- Europa voorstelt.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 8