PAIS) Bevriezing van lonen zou onverstandig zijn Goed gesprek met de lieer Middelhuis Uitstel behandeling R.E.M.-wet mogelijk LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 JUNI 1964 MSIERDAM iAN DE LIJN (Van onze A'damse correspondent). Wij hebben deze week een paar uur op het strand gezeten, op het eigen, Amsterdamse strand. Het is te vinden in het hart van de tuinsteden, aan de oever van de Sloterplas. Deze badplaats in het hart van de nieuwe stad bestaat al enige jaren, maar de aanvan kelijk kale omgeving begint daar langzamerhand wat volwassen uit te zien. De Sloterplas is een recreatie gebied dat noodgedwongen ont stond. Hier werd immers het zand gewonnen waarop huizen voor 130.000 Amsterdammers zijn ge bouwd. Door het steeds maar uit diepen van de plas is de diepte op sommige plaatsen meer dan dertig meter, maar de pessimis ten die beweerden dat door deze diepte het water te koud zou zijn om te zwemmen en te woelig om te zeilen, hebben hun ongelijk in gezien. Er wordt dagelijks door hon derden Amsterdammers gebaad en de onlangs gereedgekomen jachthaven, telt al enkele tien tallen scheepjes. Het strand is even lang als het Damrak van het Centraal Station tot de Dam en bijna honderd meter breed. Voor de kleuters is er een heerlijke speelvijver die niet in verbinding met de plas staat. Binnenkort be gint de bouw van een café-res taurant en enkele permanente consumptiekiosken. De Sloterplas zelf is twee kilometer lang en omzoomd door boulevards en parken. Aan de zuidwest-zijde rij zen de hoge flats van de tuinstad Osdorp op en aan de noordkant wordt de laatste hand gelegd aan drie twaalf verdiepingen hoge flat gebouwen die strgks nog in aan tal verdubbeld worden. De Sloter plas is nu reeds een uniek recrea tiegebied dat door het groeien van de bomen en struiken in de par ken van jaar tot jaar aan charme wint. De Hollandse Betonmaatschappij heeft een record gebroken. In vijf dagen tyd is in de tuinstad Buiten- veldert. een kilometer zuidelyk van het R.A.I.-gebouw een zestig meter hoge toren gebouwd. Het betreft hier een straalverbindingstoren die de P.T.T. broodnodig heeft om de capaciteit van de telefoongesprekken tussen Amsterdam. Den Haag en Rotterdam, op te voeren. Als men de toren volgens de traditionele methode had gebouwd, zou men hooguit een meter of drie per nacht door te gaan met het storten van beton werd een snel heid bereikt van 8.25 meter per et maal. Het record stond op naam van een Belgisch bedrijf met 8.17 meter. Overigens werd de snelle groei van de tien meter dikke toren bevorderd door de ideale weersom standigheden. De P.T.T. heeft sinds 1954 al veertien van deze torens in ons land laten bouwen. De Amster damse toren krijgt een hoogte van bijna 70 meter. Dat is lager dan de andere torens, maar de nabijheid van Schiphol staat geen grotere hoogte toe. dat in de lange rij v au vcci uig nu iS ter dam se musea ver loren dreigt te gaan, is het Neder landse Instituut voor Nijverheid en techniek op de Rozengracht, het vroegere Museum van de Arbeid. Eigenlijk is het geen museum, van daar ook de naamsverandering. In het instituut kunnen jonge mensen bijzonderheden over verschillende beroepen vinden. Vaak zijn er inte ressante tentoonstellingen. De expo sitie die dezer dagen is geopend en tot 20 augustus is te zien heet „Spa- cemobile". Het is een ruimtevaart tentoonstelling die het Amerikaanse Nasa-bureau heeft samengesteld, met het doel de massa vertrouwd te maken met het omvangrijke civiele ruimtevaart-programma van de V.S. Men kan hier onder meer zien op welke wijze de astronauten om streeks 1970 op de maan zullen lan den. hoe het driemansmaanschap Apollo eruit ziet. hoe men zich de Satumus V voorstelt een raket ter grootte van de Utrechtse Dom. Er worden demonstraties gegeven met bewegende modellen. Een be zoek aan het instituut hoort stellig op het programma van het vakantie- dagje-Amsterdam, vooral als de kin deren Artis zijn ontgroeid. Noodlanding op zee Vissers hebben zondag 24 Britten en drie Spanjaarden uit de Middel landse Zee gered, nadat hun vlieg- tuig een gecharterde DC-3, ter hoog te van Majorca door motorstoring een landing op het water moest uit voeren. Daarbij kwam een Britse pas- SS'S. tamejjjk dicht bti de kust terecht. Het zonk binnen enkele minuten. Slechts de staart bleef boven water. De inzittenden sprongen in het water waar zi) door toegeschoten vissers werden opgepikt. De Britse toeristen waren za'ejdae op Majorca aangekomen. Zij hadden het toestel met drie Spaanse beman ningsleden gehuurd om naar het na burige eiland Ibiza te vliegen. Walter Ulbricht: Geen afzonderlijk vredesverdrag met Oost-Duitsland Het Oostduitse staatshoofd. Walter Ulbricht. heeft zaterdag tegenover Westduitse bezoekers verklaard, dat Oost-Duitsland geen afzonderlijk vredesverdrag wenst, zo meldt het Oostduitse persbureau ADN. „Wij wensen West-Duitsland niet aan de militaristen te laten", zei hij. De communistische leiders hebben voorheen steeds op het standpunt ge staan dat een afzonderlijk vredesver drag met Oost-Duitsland zou worden gesloten als een verdrag met geheel Duitsland niet mogelijk was. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Kraaykamp kopieerde Davids Na beelden over de voetbalwedstrijd SpanjeRusland waar voor wij naar elders verwijzen ontmoette Omer Grawet de scheidende KAB-voorzitter Middelhuis.'1 Het werd een goed ge sprek, waaruit de heer Middelhuis optreedt als een vaardige, en kennelijk competente man. Ook Grawet was goed op dreef, waar door het een gelukkig afscheid werd van zijn gesprekkenreeks met bekende Nederlanders. EEG-landen gaan verkeer tellen (Van onze correspondent in Brussel). De zes landen van de Europese Economische Gemeenschap zullen binnenkort beginnen met een groot scheepse telling van het verkeer langs de weg, te water en per spoor. Op duizenden punten zullen contro leurs gedurende enkele maanden pro- I ning daarvan zal worden vastgesteld. beren een nauwkeurige analyse te maken van hetgeen er aan auto's, spoorwegwagons en binnenvaartsche pen passeert. Een en ander maakt deel uit van het onderzoek dat de EEG-commissie zal instellen naar de kosten van de infrastructuur van het vervoer. De raad van ministers van Verkeer van de EEG die vandaag ln Brussel is bij eengekomen, zou zich onder meer be zighouden met een voorstel van de Europese commissie over de metho des volgens welke de kostenbereke- .Nietes-welles" bleek daarvoor een wel erg kort uittreksel uit het pro gramma van het Nijmeegs studenten cabaret. Het was wel aardig, maar niet zo aardig als die enkele kolossale lachers in de zaal wilden doen ge loven, maar gewoon aardig, vooral het eerste meisje in het eerste num mer. Haar naam werd voor ons ver borgen gehouden. De service aan de Nederlandse kijkers en t.v.-critici is wat dat aangaat vaak nog bedroe vend slecht. Bij de Waalse inzending naar Montreux. „Seul k seul" gehe ten, had men de titels van de korte schetsjes tenminste vertaald. Welis waar liep dat" al snel in het honderd doordat de vertaalkaartjes in de ver keerde volgorde bleken te liggen, maar dat kon de vreugde slechts verhogen. Het programma had dat wel nodig. amusementswaarde bestond eigenlijk hierin, dat men er bij moest denken dat dit programma was ingestuurd om mee te dingen naar de Gouden Roos voor het beste amusementspro gramma, Iedere keer als ik dat be dacht, héb ik inderdaad even moeten lachen. De KRO bracht verder nog een aantrekkelijk concert van het Kunstmaandorkest (Arlésienne suhe van Bizet)goed geregisseerd door Jurriaan Andriessen) en de tweede aflevering van „Kentering", waarin enkele gedachten van Paus Johannes nader onder de loep werden geno men- De VARA Introduceerde zaterdag avond een nieuwe serie. „Happy", zijnde een baby die wereldwijze com mentaren levert op de handelingen van de hem omringende volwassenen. Een aardig ideetje, dat echter gauw was uitgewerkt, na één aflevering al. „Fvra. fuenf, sexwas een Zweeds-Duitse co-produktie, geregis seerd door Ake Falck, die drie jaar geleden de Gouden Roos in Montreux won. Het bleek het type Duitse wer velende show. met als eigenaardig heid dat er steeds rustpauzes waren in de stroomversnelling, waardoor men toch geïnteresseerd bleef kijken. Overigens mocht het herdenkings- programma van Louis Davids er ook zijn. Men toonde speels aan dat hij ook nu nog. 25 jaar na zijn dood, van betekenis is voor onze amusements wereld, we zagen en hoorden hem zingen, en Johnny Kraaykamp, die 9) Vervolg van pag. 1 Uitbreiding van Deens-Russische handel Toen Chroesjtsjow zaterdagoch tend door vertegenwoordigers van het Deense zakenleven plechtig in de ere- zaal van de Kopenhaagse Beurs werd ontvangen, heeft hij daar in antwoord op de begroeting door de Deense woordvoerder opnieuw een lans gebroken voor ontwikkeling van de Russische handel met Dene marken, op basis van evenwicht, en met andere kapitalistische landen. Nadat mevr. Chroesjtsjow een koelschip voor Russisch gebruik te water had gelaten, zei haar echtge noot in een toespraak tot de arbei ders van de scheepswerf (een van de weinige waar veel communisten werken) „Kapitalisten bestaan omdat de ar beiders hen steunen en voeden". Vroeger moest hij 12 uur per dag werken in een fabriek voor 25 kope ken (nu ongeveer twee gulden). ,.wy gingen staken als de baas zyn orders snel wilde afhandelen". Hij keerde zich hierna tot de directeur van de werf en zei: „Ik wil hier geen staking organiseren. Ik ben hier als uw gast. Maar uw arbeiders begrijpen tegen woordig meer van de industriële be trekkingen dan ik in mijn dagen". Als besluit van het bezoek aan Dene marken hebben de Sowjetrussische premier en de Deense premier, Krag, zaterdagmiddag een communiqué dertekend, waarin door beide partijen dat de laatste tijd nale betrekkingen spanning valt waa den achten het v lang, dat de Verenigde Naties den versterkt en uitgebreid met het oog op de oplossing van internatio nale vraagstukken. Gehoopt wordt dat de onderhandelingen van de achttien landen in Genève concrete ontwapeningsmaatregelen zullen op leveren. Van Sowjetrussische zijde wordt ten zeerste gewaardeerd dat Dene marken niet van plan is op zijn grondgebied atoombewapening op te stellen. Deze houding vormt een be langrijke bijdrage tot. versterking van de vrede in noord-Europa. Na met voldoening de uitbreiding van de handel tussen Denemarken en de Sow jet-Unie te hebben vast gesteld vervolgt het communiqué: „De staatslieden van beide landen zyn het eens over uitbreiding van de handel boven de minimum-quota en met tot dusver niet verhandelde goederen". De Sowjet-Unie zal in 1964 meer landbouwprodukten. waaronder vlees gevogelte, fokvee, melkpoeder, poot- en zaaigoed in Denemarken aan schaffen. Denemarken zal meer olie- produkten, installaties, plaatijzer, au tomobielen. gereedschappen en ande re machines en instrumenten invoe ren. Boven het bestelde zal Denemar ken nog vier koelschepen leveren, zo als door Chroesjtsjow was aangekon- met voldoening werd vastgesteld, in de internatio- ;en zekere ont- te nemen. Bei- essentieel be- dat verdienstelijk deed, kopieerde een van Davids' conferences, die lang niet zo verouderd aandeed qua mochten beluisteren. Het mededogen dat Louis Davids voor de kleine man ten toon spreidde, ontbrak in de reportage van „Achter het nieuws" over een elf daagse trip naar Rusland. Men was met aardige beelden terug gekomen. maar het commentaar was onnodig laatdunkend. Zo was het ndet gced in te zien waarom die trouwplechtigheid zo bespottelijk was (gaat het bij ons veel anders?). Ook Is niet in te zien waarom het officieel laten inschrijven van een pas geborene met toespraak en volks lied zo veel verschilt van het dopen van een kind in een kerk met orgel muziek bij ons. En waarom wordt er bij beelden van een voetbalwedstrijd, neutraal gepraat over voetbalwed strijden in de Sowjet-Unie. terwijl we tegelijkertijd onze bloedeigen Piet Kruiver een doelpunt zien maken? Wilde men liever niet laten merken dat men gewoon als toerist met het Nederlands elftal was meegereisd? De oppervlakkigheid en de onnozele tekst zouden daardoor tenminste verklaard zijn geweest. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de parlementaire behandeling van het wetsontwerp inzake het t.v. platform van de R.E.M toch zal wor den uitgesteld tot na het zomerre ces. Politieke kringen achten de kans groot, dat de regering om dat uitstel zal vragen teneinde het wetsontwerp nog eens uitgebreid op zjjn juridi sche merites te kunnen laten toet- Minister Scholten (Justitie) zit nu voor de moeilijkheid, dat hy binnen een week met een juridisch sluitend en volkenrechtelijk bevredigend ant woord moet komen op de vele vragen en opmerkingen, die hem door de bijzondere kamercommissie in het voorlopig verslag zijn voorgelegd. Het voorlopig verslag, dat morgen zijn definitieve vorm krijgt, schijnt speciaal wat de volkenrechtelijke as pecten van de zaak betreft, uiterst kritisch te zijn getint. Daar komt nog bij, dat de rege ring rekening heeft te houden met de omstandigheid, dat de R.E.M. on- middelijk een kort geding zal aan spannen, zodra tegen het Noordzee- platform wordt opgetreden. Wil de- regering een dergelijke procedure RADIO EN TV VANAVOND „Das Riesenrad", de film, die de N.T.S. om 9 uur op het scherm brengt, is een vrije bewerking van het toneelstuk Het Hemelbed van Jan de Har tog, Geza v. Radvanyi voert de regie van deze in Wenen spelende film. Om 8.30 uur kan kijken naar een filmpje over de hooityd in Tirol. In het kader van het Holland Fes tival concerteert om 9 uur het Ne derlands Kamerorkest o.l.v. Lukas Foss voor de V.A.R.A.-microfoon. Gerard van Roy en en Rutger Schou- te brengen om 10.55 uur de muziek- revue „Weerklonk". Bogo Leskovic leidt om 7.50 urn- het Radio Filharmonisch Orkest. Herman Felderhof is weer de spel leider in het N.C.R.V.-programma „Tot ziens in Jeruzalem" (8.40 i Om 11.05 uur kon men luisteren „Orkesten-gala". AVRO: 7.00 Nws., 7.10 Ochtendgyn gr.muziek. 9.00 Ochtendgym. niet verliezen, dan dient zij juridisch stevig in haar schoenen te staan. De enige moeilijkheid, waarvoor de regering zich bij opschorting van de parlementaire behandeling stelt, is dat de R.E.M. misschien in de lucht komt voordat de wet is be handeld en afgekondigd. Het ziet er echter niet naar uit, dat de R.E.M. reeds op 15 augustus, zoals ze heeft aangekondigd, met de uitzendingen zal kunnen beginnen. Behalve met tegenslagen op het technische vlak het slechte weer verhindert nog steeds de bouw van de zendmast te beginnen) krijgt de R.E.M. nu ook te kampen met moeilijkheden in de verbinding met de vaste wal. De P.T.T. heeft namelijk vergun- ning geweigerd voor een vaste radio- I landbouw, 12.30 Med. t.bv. verbinding. De scheepvaartinspectie i tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuziek, heeft de R.E.M. verboden haar vleu- gelboot te gebruiken voor het ver voeren van mensen en goederen het platform, zolang de beno groenteman, 35 Waters) ,55 Boekbespreking, 10 De 15 KlassI gr.muziek, .40 Morgenwijding 11.00 tamlnen, 10.50_Voor de Nieuws. I Balans y I Sickens de Wal, 11.32 Voor de zieken, 12.00 Licht instrumentaal 12.20 Regeringsuitzending: 3.15 Med.. eventueel digde certificaten niet zijn afgege ven. Ook de pendel-kotter, die de R.E.M. voor de verbinding met de vaste wal gebruikt, schijnt niet aan de eisen van zeewaardigheid te vol doen. zo is de R.E.M. te verstaan gegeven. J. A. Middelhuis bij afscheid als voorzitter van het N.K.V. (Van onze Utrechtse correspondent) Een bevriezing van de lonen in 1965 zou niet alleen onhaalbaar zijn, maar ook onjuist en onverstandig. Dat is de mening van de scheidende voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakverbond, de heer J. A. Middelhuis, die vanmorgen in Utrecht voor het laatst een vergadering van de verbondsraad toesprak. „Of en in welke mate er In 1965 loonsverhogingen kunnen komen, is een vraag waarop nu nog geen ant woord kan worden gegeven Het lijkt ons beter hiermee te wachten tot het najaar. De verdere ontwikkeling van :e economie, de prijsontwikkeling hetgeen er zich op het gebied van lonen en pryzen in andere E.E.G.- landen afspeelt, zal mede in de over wegingen moeten worden betrokken. Wjj kunnen ons niet veroorloven, zo als in het verleden wel geschiedde, daaraan voor by te gaan. Een bevrie zing van de lonen zoals sommigen uit de adviesaanvragen van de rege ring aan de S.E.R. menen te moe ten afleiden, zal onder voortduring het geschil in onderhandelings positie tussen de vakbeweging buiten de grenzen en die in ons land, niet alleen onhaalbaar zyn, maar tevens onverstandig." Weinig veranderd De scheidende vakbondsleider ving zijn rede aan met de constatering, dat ondanks veel discussie en on heilspellende uitspraken de laatste maanden weinig veranderd is in de sociaal economische positie van ons land. De spanning op de arbeids markt is nog groot en aanwijzin gen, dat er zekere ontspanning aan staande is, zijn er niet. „Over de bereikte loonsverhogingen van ge middeld 13Vs procent, mogen we niet ontevreden zijn. Het zwarte loon daalde met 2 3 procent. Het is echter de vraag óf deze daling van blijvende aard zal zijn, gezien de spanning op de arbeids markt. De prijspolitiek van de rege ring houden wy nauwlettend in het oog". daar wel wat be reikt, met name ten aanzien van de verticale prysbinding, maar nog niet in die mate, dat de zo noodzakelijke concurrentie reeds is hersteld. Er wordt nog te veel met waarborgen gewerkt en te veel zaken in deze binding zijn er ongemoeid gelaten. Aan de taak en de nuttige functie van de middenstand willen wy niet tornen. Maar dient ook deze stand zich niet aan te passen aan de struc tuur wijziging in de maatschappij? Graag zy toegegeven, dat dit voor sommige kleine zelfstandigen pijnly- ke gevolgen kan hebben. Dat is ech ter ook het geval voor de vele loon- en salaristrekkenden, die door voort gaande automatisering hun werk verliezen en zich moeten omscholen op ander werk". A.O.W. en A.W.W. Sprekend over de sociale verzeke ringen kon de heer Middelhuis met voldoening opmerken, dat het ijve ren van de vakbeweging voor een verhoging van de A.O.W. en A.W.W. - uitkeringen tot een sociaal minimum, succes heeft gehad. De 150 miljoen, die de regering daartoe wil bijdra gen. vindt hij toch wel magertjes. Wel zal de premieverhoging lager vallen dan destijds in de S.E.R. is becijferd, 2,9 tegenover 3.85 procent, maar toch blijft hy het door de minister genoemde bedrag aan de zuinige kant vinden. Tegen de door de werknemers zelf te dragen premieverhoging van 0,95 procent behoeft geen bezwaar te be staan in het licht van de belasting verlaging en de verhoging van de belastingvrije voeten. Voor de be drijfspensioenfondsen is er nu gele genheid duidelijke verbeteringen aan te brengen. Tenslotte roerde de scheidende voorzitter nog het probleem aan van de status van de georganiseerde en MET EEN ENKEL WOORD Geesink onderscheiden Op het elfde internationale festival voor reclamefilms ln Venetië heeft een In zending van Joop Geesink de eerste prijs verworven ln de categorie tele visie-animaties. Tevens werden hem andere films nog twee eervolle vermeldingen toegekend. Uit de gehele het festival [dinger wereld zijn films ingezonden, Jongens ln België De Antwerpse die i het opwekkende mlddele mÊÊfÊM Zij ble ken bovendien geen identltletspaple- ren bij zich te hebben. Beiden bevin den zich nu in hechtenis wegens on wettig verblijf in België en het invoe ren van in België verboden middelen. Horecava 1965 De negende Hore- cava, de vakbeurs voor horeca- en aanverwante bedrij dag 11 tot januari 1965 \msterdam v het teken „de kamer" staan. Het ligt ln de be doeling verschillende kamertypen zo- Bl'ITENLAXD vice-premier Mikojan. die in Nieuw Delhi besprekingen heeft gevoerd met premier Sjastri en enige Indiase mi nisters. is zondag met de Russische parlementaire delegatie doorgereisd naar Djakarta. De delegatie brengt Integratie Twee Indiase broers in twee negerzusters hebben zich van zich al geruime tijd St.-Piuskerk ln Georgetown met elkaar ln het huwelijk getreden. Bezoek Alexei Adzjoebel, hoofd drie Westduitse bladen. nodiging gedeeld. Overleg deze kranten i Bul- de ongeorganiseerde werknemer. On langs is er, voor het eerst na de tweede wereldoorlog, erkend dat er een onderscheid kan worden ge maakt tussen genoemde groepen. Te genover de hogere verplichtingen, die de georganiseerden op zich nemen, mogen ook hogere rechten staan. Over deze ontwikkeling zal er bin nenkort in de Stichting van de ar beid een discussie kunnen worden ge voerd aan de hand van een nota, die de vakbeweging zal indienen. 13.25 Beursberich ten, 13.30 Dansorke; Voor de vrouw, 14.40 Schoolradio. 15.00 Sopraan en piano: mod. liederen. (stereof. 18.00 Nieuws, 19,00 Paris parle: gesproken Licht ensemble. 20.00 Nieuws, 20.05 Eer dichter, lez, voordracht. 22.05 Korte toneelbe schouwing. 22.10 Moderne 24.00 Nieuws KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed 3.00 Nieuws. 8.15 7.55 Overweging 0 School radio. 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klassieke pianomuziek. 11.00 Voor de vrouw, 11.30 Lichte grammofoonmuzlek, 11.50 F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Renée Nicole Marie, d. v. De KuiperBensink, Rotterdam; Foppe Gabbe, z. v. d'HaneSchelte- ma, Rotterdam. Overleden: E. van 't Zand, Rotter dam; H. H. Oerlemans, 59 jr., Hamp shire. Kerldeiders uit 50 landen in Amsterdam bijeen Nauwere samenwerking tussen kerken en bijbelgenootschappen gewenst De aartsbisschop van York, dr. F Donald Coggan, heeft vanmiddag in aanwezigheid van kerk vertegenwoordigers uit vyftig landen uit alle delen van de wereld ln de buitenmuur van de Engelse kerk op het BegUnhof te Amsterdam een gedenkplaat onthuld, waarop vermeld staat, dat ln deze kerk in 1814 het nu 150-jarige Nederlands bybelgenootschap werd opgericht. Dr. Coggan feliciteerde het NBG in zijn functie van president van de Wereldbond van Bijbelgenoot schappen en vice-voorzitter van het Brits en Buitenlands Bybelgenoot- 13.25 Metropole orkest liederen, 14.30 Herhaling gramma van zondag 1.1., 16.30 Als c dag van gisteren, klankbeeld, 16.i. Voor de zieken, 16.30 U hebt voorrang" zondheid op Curasao, door G. T. de Jeugd, 18.20 Uitzending van de Pa. ciflstlsch Socialistische Partij: Vakan. tie. 18.30 Strijkorkest: lichte muziek, locn myn geval, vragenbee-- 19.50 Promenade orkest klassieke muziek. 20.40 Het huls de stad, hoorspel, 21.30 Limburgi pioenschap biljarten driebanden Hillbillies, tv-film. NTS: 20.00 Jour' naai en weeroverzlcht. NCRV Memo, 20.35 Wegwijzer, vakantle-quli 01 Operettemelodieën. 2* - negen, tv-fllm, 22.15 1 22.25 Journaal, 22.30-1 verslag van de Tour de France. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engelaud, BBC llome Service 33(1 m 12.00 Concert. 12.55 Weerbericht, 13.00 Nieuws. 13.10 Gev. programma de tenniswedstrijden 17.55 Weerberloht, 18.00 Nieuws, Regionaal programma en commer.__ 18.32 Beursberichten, 18.36 Fllmmuz 19.00 Latijns muziek, 20.30 Klanh" 21.30 Conferentie. 22.00 Nieuws t richten. 22.30 Liederen, 22.45 Parle- mentsoverzicht, 22.59 Weerber., 23,00 Nws., 23.02 Voordracht, 23.15-23.45 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m 12.00 Populaire gr.muziek, 12.31 Gr.. cricket). 13.45 Voor de kinderen, Voor de vrouw. 15.00 Am.ir Muziek bij het werk, 16.15 dagboek. 16.31 Uitslagen Gr.muziek voor de Jeugd, muzikaal programma. 18 overzicht. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuw en Journaal, 19.25 Sport, 19.31 Quiz- programma, muziek. 22.00 Lichte Uitslagen races), 23.55-24.00 Nieuws, Nordwestdeutscher Rundfunk 1 12.00 Nieuws en landbouwkroniek, 12.15 Gev. muziek. 13.00 Nieuws, 13.1! Klassieke en moderne muziek, Nieuws, 16.05 Kamermuziek, 17.0 23.10 Nieuwe Nws., 20.4 24.00 Nieuws. 0.2 Frankrijk 3, 280 Klassieke muziek. 23.40 Grammofoon, muziek. 23.49 Grammofoonmuz., 23.52- 24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m 12.25 Wegerber.). 12.50 Beursberlchtec en programma-overzicht, 13.00 Nieuw (Om 13.15, 14.05 en 15.05 Reportag» schap. Daarna opende hy in de kerk in tegenwoordigheid van burgerlij ke en kerkeiyke autoriteiten de in ternationale kerkleidersconferentie. Het NBG nam het initiatief voor deze conferentie, die tot 26 juni in het seminarie van de hervormde kerk „Hydepark" te Driebergen wordt gehouden. Dr. Coggan is ook voor zitter van deze conferentie, die 120 deelnemers telt, die komen uit alle confessies van het christendom: pro testanten, orthodoxen en r.katholie- ken. Meer dan de helft der deel nemers is afkomstig uit de zoge naamde jonge kerken in Azië, Afrika en Latyns Amerika. Als taak van de conferentie zag dr. Coggan het bestuderen en uit werken van een nauwere samenwer king tussen de kerken en de bUbel- genootschappen. De bybelgenoot- schappen moeten door het feit dat zy de bUbel vertalen en publiceren meer en meer als het ware de han den van alle christeiyke arbeid wor den Deze eis is. aldus dr. Coggan, in een tyd van bevolkings-explosies en snelle ontwikkeling van bepaalde landen waarbij tientallen miljoenen mensen leren lezen, dringend. Het is nog nooit voorgekomen dat kerkelijke leiders van oecumenische en niet-oecumenische, orthodoxe en NED. HERV. KERK Beroepen te Meteren en Est (toez.) G. J. Voortman te Dussen. te Nieuwe Tonge T. Langerak te Vlnke- veen te Goedereede L. Doppenberg te Wilsum (O) te Ouderkerk aan rnnrrept alsook een vakantiebungalow geheel ullicf Ingericht op de beurs te tonen. TIJ- 1 aanbod voor levering van een kunst- deëns de jforecava zullen oa. weer I mestfabriek gedaan. Dit aanbod de finaie Van de nationale biertap- wordt in Moskou bestudeerd", aldus wedstrijden en de strijd om de zllve- het communiqué. 1 ren koksmuts worden gehouden. i het communiqué dat Bulten- Turk(je kamp") J. G. H. Bedankt voor Polsbroek en Vllst J. C. de Ble te Aalst. GEREF. KERKEN Beroepen te Wilsum (O) J. v. d. Haagen, laatstelijk geref. pred. vrljgem. te Deventer. Aangenomen naar Lichtenvoorde J. Vos, kand. te Fan men, die bedankte voor Beesterzwaag, Heusden-Meeu- wen. Wormer en voor Woubrugge. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Eindhoven B. v. Sme den te Amsterdam-West. on- Bedankt voor Schiedam J. P. Ver- het steegh te Wormerveer. BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Veendam A. Kik, kand. te Utrecht. Aan de conferentie wordt van Ne derlandse zUde o.a. deelgenomen door kardinaal Alfrink, prof. dr. H. Berk hof. prof. dr J. C. Groot. dr. E. Em- men, mgr. P. J. Jans (bisschop van de Oud-Katholieke Kerk in Deven ter) dr. G. P. H. Locher. (studie secretaris van ds. J. H. Sillevis Smitt en mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken. Na de opening maakten de deelnemers een boot tocht door de Amsterdamse grach ten, die hun werd aangeboden door het gemeentebestuur van de hoofd stad. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „De wereld van de bybel" in het Konink lijk Instituut voor de tropen. Vanavond worden de deelnemers door het ryk en de gemeente Am sterdam ontvangen op een receptie in het Ryksmuseum. Reizen op oecum. grondslag Te Amsterdam is opgericht het Ne derlands Instituut voor Oecumeni sche Reizen (NTOR). Zoals bekend., worden er sinds 1961 gemeenschap- pelyke reizen georganiseerd van r.-katholieken en protestanten naar Rome en Assisi, en sinds kort ook naar Taize. „Deze reizen trekken in toenemende mate belangstelling en biyken een grote verbetering teweeg te brengen in het klimaat waarin christenen elkander ontmoeten, doch biyven anderzijds uiteraard een reële kwetsbaarheid behouden. Daar om leek het gewenst", zo zeggen de organisatoren van het NIOR, „een instantie in het leven te roepen, wel ker voortdurende zorg erop gericht is, de oecumenische inspiratie van deze reizen in de geest van Abbé Couturier te waarborgen en nog meer te bevorderen". In dit bestuursorgaan hebben zit ting genomen: prof. dr. A. Fiolet te Esch (by Boxtel) als voorzitter, drs. W. M. van Asperen, herv. predikant te Amsterdam als vice-voorzitter, ds. W. Bartlema, herv. predikant te Am sterdam, dr. O. Jager geref. predikant te Haarlem, ds. J. A. de Klerk, herv. predikant te Heemstede, dr. R. Ko per, té Hoorn, drs. D. Pillen te Doorn, drs. J. Spoelstra, geref. predikant te Boskoop, pater S. Wessels te Woer den en drs. H. Lagerberg te Amster dam als secretaris. Der Bettelstudent. operette, 15.00 Nw berichten. 17.15 Koormuziek, 18.03 Voor de soldaten, 18.28 Paardesportber., 18.30 Lichte r ziek. 18.45 Reportage Tour de Franc*, 19.00 Nieuws en radiokroniek, 19.40 Am. muz, 19.50 Praatje "".00 Caslnoc -1.30 Jazzi 22.15 Volkmuziek 22.35^D| zeven kunsten, 22 50 Am. Nieuws, 23.05 Klassieke n 12.03 Gev muziek. 14.03 Gev. 18.30 Lichte 19.30 Nieuw», -- Chansons. 22.00 Wereldnieuws, 22.5s Starket-vloeren de meest ideale vloerbedekking 10 JAAR GARANTIE tncluslel i- mm CAP" vleri legkosten*'* - ■——meier HOGEWOERD 45—47. LEID0 telefoon 30496; b.g.g. 20779 Geopend v. 7—6. laterdas 10—I WÈERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 nnr) Sa 1 B& Amsterdam regen Den Helder regen Ypenburg regen tfllssingen regenbul Eelde zwaar bew. De Bilt regen Stockholm Oslo Kopenhager Luxemburg onbewolkt Frankfort Mtlnchen ZUricb onbewolkt 32 onbewolkt 29 17 0 15 0 15 1«

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2