Allemaal broertjes en zusjes „Dit hebben wij nog nooit meegemaakt" MISS MET BEKER PETER SCHILPEROORT: Dutch Swing College krijgers terug van Afrikaans tournee Seugd verzekerd op SAFARI Bevestig uw bagage altijd 20 laag mogelijk.maar pas op dat u de motor. koeling vrij spel laat Rijdt perdaq hoogstenslSD km.dat is meer dan genoeg. Help uw brommer door mee te trappen waar dat nodig is. (b.v. berghellingen en harde tegenwind)Op vakantie is uw brom. mer n.l.meestal zwaar, der beladen dan anders. tie verdeel dan de ba. gage over beide brom. mers.Dat is véél be. ter dan 1 brommer te zwaar te beladen. Daalt uvaneen^/ helling af sluit dan het gas at en open de klep. lichter. Geef echter af en toe wat gas maar blijf kleplichten.(Dit m verband met de olie voor uw motor. Zaterdag 20 juni 1964 De teenagerzanggroep Les Surfs kon tijdens de rondvaart door de Amsterdamse grach ten meer van de hoofdstad zien dan de Beatles, die moeite moesten doen om de in het drabbige water drijvende fans van het lijf te houden. Les Surfs afkomstig uit Ma dagaskar, zijn allemaal kinde ren uit één gezin en wonen sinds een jaar in Parijs. Zij zijn naar Nederland gekomen om opnamen te maken voor de VARA-televisieHet pro gramma zal ongeveer twintig minuten duren. Het zal ver- (LEIDSCH DAGBLAD moedelijk pas in oktober wor den uitgezonden. In ons land blijken toch wel heel mooie meisjes roncl te lopen, al denken sommi gen soms van niet. Onze missen zijn over het alge meen lang niet mis. In de af gelopen zes jaar hebben Nederlandse meisjes zes in ternationale titels verwor ven, en tweemaal was Miss World zo Nederlands als bijvoorbeeld Volendam. -k En nu is de blonde Am sterdamse mannequin Elly Koot tot Miss Europa uitge roepen. Dat moest wel spe ciaal in de Aziatische stad Beiroet gebeuren. De lief lachende Elly. spie gelt zich nu in haar beker. M ZES VERVAARLIJK UITZIENDE Ethiopische krijgers, met woeste pruiken van leeuwemanen waarvan zelfs de Beatles zouden schrikken lange scherpe speren en met dieren huid overtrokken schilden, zetten onlangs voet op de luchthaven Schiphol. En zes Nederlandse vrouwen gilden van verbazing, toen zij onder die leeuwemanen de roodverbrande gezichten her kenden van hun echtgenoten: de leden van de Dutch Swing Col lege Band waren weer thuis! DUIVELS „Het belangrijkste nieuws dat wjj meebrengen is, dat wij zo'n succes hadden, dat wij dezelfde tournee voor volgend jaar maart wéér heb ben geboekt", vertelde zakelijke lei der Arie Ligthart. Het was een tournee van vijf weken door Oegan da, Kenia, Tanganyika, Nairobi, Ethiopië en Zuid-Afrika. Leider Peter Schilperoort kan veel vertellen over zijn belevenissen in het warme zuiden. De meest in drukwekkende ervaring vond hij het concert, dat het orkest gaf voor Bantoes in een groot openluchtsta tion in de zwarte wijk van Johan nesburg. „De ruim zesduizend Bantoes rea geerden zo enthousiast op onze mu ziek, als wij nog nooit eerder heb ben meegemaakt", zei Peter Schil peroort, die toch wel iets gewend is. „Zij sprongen, dansten, juichten en zongen aan een stuk "door. Het was een enorme ervaring". De gekste ervaring had Schil peroort in Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië. Daar liep in een buitenwijk, in een straatje tussen de hutten, een lange met witte lappen omwon den figuur fluit te spelen. Ik wilde hem filmen. In zijn voor mij onverstaanbare taaltje maakte hij daar bezwaar tegen. Waarschijnlijk dacht hij dat mét zijn beeltenis ook zijn ziel in mijn camera zou komen. Maar toen ik hem wat geld gaf, baarde zijn ziel hem geen zorgen meer. Hij danste en speelde op zijn fluit dat het een lust ivas. Het ivas een heel typisch melo dietje, dat ik opnam met mijn draagbare bandopname-appa raat. Toen ik het bandje terug draaide en hij zijn eigen fluit spel hoorde, schrok hij zich een ongeluk. Hij maakte een mis baar of ik de duivel in eigen persoon was en mijn bandrecor der een duivels instrument. In een oogwenk stond het zwart van de inboorlingen. Allemaal even opgewonden. Toen kwam er zwarte politie bij. Ik moest mee naar het bureau, om een verklaring af te leggen. Het heeft mijn metgezel, die me de stad liet zien, heel ivat praten en zweetdruppels gekost, voor dat ik er tussen uit kon knij pen OP TELEVISIE? Peter Schilperoort liet vol trots het bandje afdraaien met het fluit spel van de Ethiopiër. Daarna volg den opnamen met ketelmuziek van Afrikaanse „jazzbands". In Schil- peroorts bagage gevonden zich sta pels casettes met films die hij in Afrika heeft geschoten". Gelukkig heb ik goede opnamen van het ccn- eert voor de Bantoens in Johannes burg, Omdat ik zelf natuurlijk moest spelen, heb ik speciaal daar voor een plaatselijke cineast ge huurd. Wellicht zullen er binnen kort stukjes uit de films op de tele visie te zien zijn. Ik heb daarover contact met Dick van Bommel van de NCRV", vertelde Peter Schilper oort. Tot augustus blijft de Dutch Swing College Band in Nederland, om verscheidene concerten te ge ven, platen op te nemen en pro gramma's te maken voor radio Ve ronica. In augustus gaan de musici genieten van een vakantie. Voor september en de volgende maanden staan twee grote Duitse tournees en een grote tournee door Engeland op het programma. Naar alle waar schijnlijkheid gaat de DSC dan in januari op tournee naar Malakka, Indonesië, Hong Kong, Japan en Australië. BARTAAL Het is zaterdagavond op het Amsterdamse Leidseplein. De neon-reclames flitsen aan en uit. Trams gieren door de bocht. Op het parkeerterrein bij het Leidsepleintheater rij den auto's af en aan. Tieners in spijkerbroeken met wijde pijpen (dat schijnt tegen woordig weer mode te zijn), de jongens in wijde, de meis jes in strakke truien, lopen met nietszeggende gezichten de Lucky Star binnen. Bij Reijnders ga ik binnen en neem plaats aan de bar. Om mij heen zitten jongeren, uit wier kleding moet blijken dat zij schilders zijn. De mompelende stemmen wor den soms overstemd door het gerinkel van glazen. De Gau- loise-rook speelt door de lange haren van de meisjes. Zonder dat iemand het heeft gemerkt is ze binnen gekomen: een tenger vrouw tje in Leger des Heils-uni- form, met in de hand een collectebus en over de arm een pak Strijdkreten. Nie mand stoort zich aan haar. Zij groet iedereen vriendelijk. Een enkeling stopt een dub- beljte in de gleuf van haar groene bus. Zij komt ook bij mij. Na een ingetogen .goeden avond' overhandigt ze mij een Strijd kreet, die ik achteloos op de bar neerleg. „Stop hem maar in uw zak, meneer", zegt de man die naast mij zit, zijn „sjekkie" in de linkermond hoek. „Dat moet U thuis maar eens nalezen". De bar keeper schenkt de glazen nog eens vol en heeft de laatste woorden opgevangen. „Dat kan hjj niet doen", zegt de man. „dan weten ze thuis dat h\j in de kroeg is ge weest". Boete voor zoen op straat Twee Engelse meisjes die in Madrid hun Amerikaanse den goedenacht kusten, zijn vrijgesproken van de beschul diging een „openlijk schandaal" te hebben veroorzaakt, maar wel veroordeeld wegens „versto ring van de openbare rust". Evelyn Clements (20) en Heather Mortimer (26) werden door de rechtbank in Madrid veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van vijf dagen en een boete van 500 peseta's. Beide meisjes en hun vrienden waren in juli vorig jaar door een nachtwaker onder bedrei ging van een vuurwapen gear resteerd. Volgens de nachtwaker hadden zij ..zinnelijke daden" gepleegd. Beide meisjes wezen deze beschuldiging van de hand en verklaarden dat zij niets er- gers hadden gedaan dan hun vrienden op een warme zomer avond in een auto een nachtkus te hebben gegeven. OP DE LAATSTE zaterdag in mei schreven wij op deze pagina een kritisch stukje over de „Jeugd Safari 1964": zwerftochten per fiets of bromfiets voor jongens van 14 tot 18 jaar, o.m. georgani seerd door de Nederlandse pad vinders. Aan onze wensen, ten behoeve van een betere begelei ding van de jongens, is groten deels tegemoet gekomen. wettelijke aansprakelijkheid den verzekerd. Het comité Jeugd Safari 1964 is er voorts in ge slaagd, op meer dan veertig van de zestig terreinen waar kan wor den gekampeerd, voor toezicht te zorgen. Doordat het aantal kam peerterreinen, waar de Safari- gangers terecht kunnen, is uitge breid, neemt het comité aan, dat wordt bovendien geadviseerd, niet tijdens het hoogseizoen op Safari te gaan. Ook de politie helpt mee. Waar dat nodig mocht zijn, gerandeert de Rijkspolitie de jeugdige trekkers steun en hulp. Indien gewenst., zullen ook de A.N.V.V. en de V.V.V.-kantoren in geheel Neder land de helpende hand bieden. Voor de Jeugd Safari '64 hebben reeds honderden jongens, padvin ders en niet-padvinders inge schreven. De vele faciliteiten, be zoek aan musea, dierentuinen, grote bedrijven, omroepstudio's. e.d., die de jongens onderweg worden geboden, zijn nog uitge breid doordat het mogelijk is ge worden bezoeken te brengen aan de Hoogovens en de projecten van de Nederlandse Gasunie. REGISSEUSE VA N FEEKS Een actieplaatje van de 26-jarige Anne Marie Prins, regisseuse van ,De getemde feeks", het stuk van Shakespeare, dat de stu denten van het Leids Universitair Toneel Akkoord dezer dagen zo succesvol opvoeren op het binnenplein van het Academie gebouw. Anne Marie vindt het heerlijk om met studenten te werken. Zij heeft in Leiden reeds een twintigtal toneelstukken geregisseerd. Haar opleiding kreeg zij aan de Arnhemse toneelschool. Zij is twee jaar lid geweest van de toneelgroep Studio. Voor „De getemde feeks" is zes weken intensief gerepeteerd, de laatste weken zelfs tien uur per dag. Over het nagebouwde Victoriaans theater zei Anne Marie: „Het is geweldig. Anders ben je altijd ergens op bezoek, maar nu is het precies, of we een eigen theater hebben". (Foto LD/Holvast) Vernieuicingen bij de padvinderij Er zullen een aantal verniewin- gen worden aangebracht in de Ne derlandse padvinderswereld. Per 1 januari jl. is reeds een nieuwe pad- vinderswet ingevoerd, welke wat inhoud betreft hetzelfde principe heeft als de oude, maar waarvan de tekst voor de jeugd in een meer aanvaardbare vorm is gesteld. Voorts worden er betere en aan trekkelijker trainingsseizoen opge steld. In het nationale hoofdkwar tiers is men bezig een nieuwe spel vorm voor te bereiden welke, naar wordt verwacht, de hedendaagse Jeugd beter zal liggen. Het echtë spel Buitenspoor is tegenwoordig in het verstedelijkte Nederland moei lijk geworden. Voorts zoekt men naar een an der, moderner uniform. De heden daagse jeugd voelt zich niet zo prettig in een korte broek op straat, zo werd onlangs op een persconferentie meegedeeld. UW BROMMER EN! DE VAKAMTIE (TIPS VOOR BROMFIETSERSI Gaat men met 2 bromfietsen op va kan.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7