Numeriek sterkste Nederlandse deelneming sinds de oorlog Tal, Spasski en Stein komen naar LEIDEN RIPOLIN Renners (132) voor de Toer Staatssecretaris miste een kans m LFC-PAPENDRECHT Gerhen Karstens won Ronde van de Leyweg met is 't af! KAMSTEEG >S Dorre zaak „Taunus-motor van record-auto nog bijna gaaf. Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 20 juni 1964 Derde blad no. 31297 DEN BOSCH ONGERUST OVER FUSIE (Van onze correspondent) Evenals in Haarlem, waar EDO. RCH en Haarlem in principe bereid zijn tot een zogenaamde Telstarfusie, bestaat in Den Bosch momenteel gro te ongerustheid over de houding van de KNVB. Afgevaardigden van de voetbalbond hebben de bestuurders van BW en Wilhelmina min of meer toegezegd, dat de amateurelftallen van deze Bossche voetbalverenigingen in de tweede klasse KNVB mogen be ginnen als de semiprof-af delingen zouden worden samengesmolten. BW en Wilhelmina bleken bereid om hun semiprof af te staan aan een nieuwe stichting, die het karnend «eïvoen een elftal waarschijnlijk onder de naam FC Den Bosch in de tweede divisie vil laten uitkomen. Aan dit akkoord hebben beide Bossche semiprofclubs echter de voorwaarde verbonden, dat hun eerste amateurelftallen in ieder geval in de tweede klasse zullen moe ten uitkomen. De verenigingen uit Den Bosch waren aanvankelijk afge gaan op een circulaire van de KNVB- reorganisatiecommissie van 17 januari j!., waarin maximaal twaalf eerste- klasse plaatsen in het vooruitzicht werden gesteld van verenigingen, die een zogenaamde Telstar-fusie wilden aangaan. BW en Wilhelmina hebben tot op heden nog steeds geen ant woord van de KNVB op hun voorstel van twee weken geleden, om een fusie in het betaald voetbal aan te gaan. KNVB-woordvoerders hebben zich min of meer gedistantieerd van hun aanvankelijke vage toezeggingen. De amateursectie van de voetbalbond ls in ieder geval tegen plaatsing van beide clubs in d* tweede klasse. De Bossche voetballiefhebbers wachten nu in spanning af of de zozeer be geerde en zo zeer noodzakelijke fusie kan doorgaan. TENNIS Lejus in finale Queens Club De 24-Jarige Tomas Lejus is er als eerste Rus in geslaagd de finale te bereiken van de Londense tennis kampioenschappen op grasbanen, welke worden gehouden op Queens Club. Lejus plaatste zich in de eindstrijd in het herenenkelspel door een overwinning met 6-3, 3-6. 6-1 in de halve finale op de houder van Ame rikaanse titel, de Mexicaan Rafael Osuna. In de finale komt Lejus te genover de Australische kampioen en de favoriet voor Wimbledon, Roy Emerson, die met 6-2 6-3 de Ameri kaanse juniorkampioen Cliff Richey uitschakelde. De eindstrijd in het damesenkel spel gaat tussen de Australische Wim bledonkampioene Margaret Smith en de Engelse Ann Jones. Zij versloegen halve finales resp. de Francaise Monique Salfati '6-1, 6-0) en de Aus tralische Lesley Turner (6-1, 6-2). Maandag beginnen Wimbledonkampioenschappen Door het zich kwalificeren van Betty Stöve en Jan Hajer voor de enkelspelen is de Ne derlandse vertegenwoordiging bij de komende Wimbledon kampioenschappen de numeriek sterkste sinds de tweede wereld oorlog. In het heren enkelspel komen twee Nederlandse verte genwoordigers uit: Okker en Hajer. Het lotingschema van 't dames enkel vermeldt zelfs vier Nederlandse namen: mevr. Rid derhof, Trudy Groenman, An ja Lepoutre en Betty Stöve. Tom Okker en Jan Hajer lootten niet bepaald gunstig. Tom Okker komt in de eerste ronde uit tegen de dubbelhandige Zuidafrikaan Frew McMillan, die op de ranglijst de bekerwedstrijd in: Rouwkoop, Juliana v. Stol berglaan, Voorschoten. Prijzen der plaatsen: alle rangen f 1,jongens f 0.50. Ook Kloosterman reed sterk .Tl (Van onze verslaggever) „Gerben Karstens is weer hele maal de oudeHij mag dan wel hier en daar nog met een paar pleistertjes zijn beplakt, zijn vorm is er weerHet was voor de dui zenden toeschouwers langs het ruim 800 meter lange parcours van de Leyweg te Den Haag niet moeilijk om tot deze uitspraak te komen, want het speelse gemak waarmee Gerben Karstens keer op keer naar voren trok en de (premie-)sprints won vóór rappe mannen als Rinus Paul, Piet van der Lans, Wim Schuling en Wim Paul, sprak voor zichzelf. Dat de Leidenaar na bijna 60 snelle kilo meters als 1ste -over de streep stoof, met achter zich het restant van liet ruim zestig man sterke veld 27 in totaal verwonderde niemand. Daarvoor reed Karstens gisteravond te sterk. Behalve Gerben Karstens heeft ook Nol Kloosterman weer sterk ge reden. Deze Leidse renner, die wel iswaar beter uit de verf komt in lange en zware klassiekers, slaagde er in de massasprint in zich als zesde te plaatsen. Maar belangrijker dan dit, was de wijze waarop Klooster man zich gisteravond in Den Haag heeft geweerd. In uitstekende samenwerking met Karstens was hij steeds in de voorste linie te vinden. Bij nagenoeg elke serieuze ontsnapping was of Karstens óf Kloosterman betrokken en toen dertien ronden voor het einde de slag scheen te vallen waren beide renners er in betrokken. Vlucht kilometer te rijden tien seconden Voorsprong. Een ronde verder spron gen Nol Kloosterman en Henny Peters naar de drie vluchters en weer enige ronden later kregen ook de goed rijdende Leiderdorper Jan van Amsterdam en Gljs van Noort aan sluiting. In tegenstelling tot wat iedereen verwachtte werd het gat echer niet groter. De voorsprong van de vluchters slonk zelfs en hoe hard er voorin ook aan werd getrokken, het peloton maakte in de voorlaatste ronde de aansluiting een feit. Zeven entwintig man sterk stormde de groep op de meet af. Henny Peters sprong met nog 200 meter te rijden sterk naar voren en scheen regel recht op de zege af te gaan. Iets, dat in strijd was met de plannen van Karstens. Met een machtige demar rage stoof de Leidenaar naar voren en met nog enkele meters te rijden had Karstens de Heemstedenaar te pakken. Op de streep bedroeg het verschil nog geen „wieltje" Uitslag: 1. Gerben Karstens 'Lei den) de circa 57 km in 1.20.55; 2. Henny Peters 'Heemstede)3. Piet van der Lans 'Scheveningen)4. Piet do Haan (IJsselmonde)5. Wim Schuling (Den Haag); 6. Nol Kloo sterman 'Leiden)7. Hennie van Pierre 'Uithoorn): 8. Evert Dolman 'Rotterdam): 9. Sjaak Koevennans (Vlaardingen)10. Jan Wuurman 'Amsterdam): 13. Jan van Amster dam 'Leiderdorp). De leidersprijs werd gewonnen dooi de Scheveninger Piet van der Lans, terwijl de klassementsprijs bij de Hagenaar Gljs van Noort terecht kwam. ATLETIEK In de Nederlandse atletiekploeg, die zondag 28 Juni in Opladen bij Keulen tegen Mittelrhein en België utikomt, staat de A.V. Holland-atleet Jan van Heek opgesteld voor nummer hoogspringen. zijn land weliswaar vrij laag ge klasseerd is 'zesde), maar de laatste tijd in Engeland resultaten bereikte, hogere rangschikking recht vaardigen. Jan Hajer ontmoet Edu- ardo Zuletta, de kampioen van Ecuador. Van de vier Nederlandse kregen er twee (Groenman Amerikaanse Vicki Palmer Zweedse Karen Frendalius, twee ge routineerde speelsters met een moei lijk speltype. Mocht Anja Lepoutre deze partij winnen, dan bestaat de kans, dat zij zich bij de laatste zes tien schaart om uit te komen tegen Litelhoudster Margaret Smith of oud titelhoudster Karen Susman Betty Stove en Jenny Ridderhof werden beiden ingedeeld in de eer ste ronde en moeten het op ladies- day f de eerste dinsdag van het toer nooi) opnemen tegen resp. de austra- lische Pat McClenaughan en de Zuid- af rikaanse Pam Swan. Slecht getroffen In de dubbelspelen troffen Trudy Groenman en Anja Lepoutre het slecht. De Groningse meisjes moe ten in hun eerste de beste partij aantreden tegen Margaret Smith Lesely Turner, het Australische dub bel, dat als eerste is geplaatst. op meer dan gewone belangstelling rekenen. Hun tegenstanders zijn na melijk de „onsterfelijke" Jean Boro- tra en diens al even bejaarde part- de Wimbledontitel 1926 De beide Nederlandse combinaties in het gemengd dubbelspel kwamen niet al te ongelukkig uit de loting. Jenny Ridderhof en Piet van Eys- d^n spelen tegen de Britse Wight- man cup-aanvoerster Angela Morti- ontmoeten de Brits/Rhodesische combinatie mej. Morris en Adrian Bey. Simultaan tegen LSB-schakers Wie woensdag j.l. in de pers kamer van het Amsterdamse In- terzone schaaktoernooi was en daar LSB-praeses ir. Venema zag, die zich over de reden van zijn aanwezigheid daar in de grootste geheimzinnigheid hul de, kon reeds vermoeden dat er voor de Leidse schakers iets groots op til was. En inderdaad: het bericht sloeg als een bom in: drie Russische schaakgewel denaars Tal, Spasski en Stein, zullen woensdag a.s. de Sleutel stad met een bezoek vereren en er in de grote kantine van P. Clos en Leembruggen een simul- taanséance houden tegen scha kers uit het gehele rayon van de Leidse Schaakbond. Van dit drietal, dat thans in zo'n heroïsch gevecht is gewikkeld om drie van de zes plaatsen in het kan didatentoernooi (zoals men weet mo gen er maar 3 van de 5 Russen over gaan, hoewel ze ongetwijfeld alle 5 bij de eerste 6 zullen eindigen!) is Tal zeker de bekendste bij schakers niet-schakers. Deze oud-wereldkampioen heeft door zijn fantasievol en origineel spel altijd sterk tot de verbeelding van zijn aanhangers gesproken en thans weer geheel hersteld van een nieraandoening, die hem lange tijd veel last heeft bezorgd, wachten tienduizenden over de gehele wereld zijn terugkeer naar de schaaktroon met spanning af. Vechten opooon.1 ie een vechter van het zui verste water. De Leningrader groot meester heeft sinds hij als wereld jeugdkampioen aan het Amster damse kandidatentoernooi 1956 deel nam, veel tegenslag ondervonden. In eigen land als één der aller grootste erkend, gelukte het hem toch enkele malen niet om door te dringen naar de interzone- toer nooien. Domme pech en soms een te halsstarrige eerzucht, waren hem op het laatste moment te machtig. Wat Boris Spasski vermag, heeft hij ech ter ten overvloede in Amsterdam be- Leonid Stein, de huidige schaak kampioen van Rusland, is van het drietal het minst bekend in het Westen. De 26-jarige Oekraïner is, hoewel meester op alle wapens, een geboren tacticus, die, wat hl) ook Transferlijst De Rotterdamse eredivisie Feijen- oord heeft de oud-international Ri- nes Bennaars en de doelverdediger Chris Feyt op de transferlijst ge plaatst. WATERPOLO Sleutelstad-dames winnen opnieuw De Sleutelstad n uitstekende kans op het kampioenschap. De Leid. se dames wonnen gisteravond in De Zijl de vierde wedstrijd in successie. Zij wezen het Delftse DZV met 2—1 terug. De reserves van De Sleutelstad verspeelde hun ongeslagen staius, door van het derde team van Rotter dam te verliezen. (2—6). Het was een overigens meer span nend dan fraai duel, dat de dames teams van De Sleutelstad en DZV in De Zijl uitvochten. Joke Eradus zorg de weliswaar voor een Leidse voor sprong, maar nog voor de wisseling kwam DZV door Elly van Krieken gelijk. Na de wisseling zorgde Jopie Lam- booy opnieuw voor een Leidse voor sprong, maar toen kort daarop Gerda van Es door de scheidsrechter uit het water werd gestuurd, hing De Sleu telstad-zege aan een zijden draad. Het Leidse team slaagde er echter in de winst vast te houden. Rotterdam 3 speelde aanmerkelijk beter dan een incompleet Leids team. De Sleutelstad-reserves kwamen in de eerste helft met 13 achter en loren kansloos met 2—6. Van Hooij- donk nam het eerste Leidse doelpunt voor zijn rekening, terwijl Jan Dool na de hervatting een straf worp be nutte. bewezen heeft, aan de lopende band punten kan scoren. Vanuit een bijna onmogelijke positie werkte Stein zich door een bijna ongelooflijke winstpartijen weer op tot Oppositie De drie fameuze Russen krijgen een zeer brede LSB-oppositie tegen over zich. Het LSB-bestuur heeft besloten iedere club uit het rayon naar grootte een bepaald contingent schakers te laten afvaardigen. LSB- bestuurslid Karstens verklaarde te gen ons, dat alles gedaan zal worden om de Russen zo sterk mogelijk te gemoet te treden. Voorshands liggen hier echter nogal wat twijfels, nu de LSB een regionale i.p.v. een kwa- voor iedere schaakliefhebber veel te genieten zijn en het LSB-bestuur venvacht dan ook een zeer grote be langstelling. De kantine van Clos en Leembruggen bevindt zich op de 3de Binnenvestgracht, een zijstraat van de Mare. De seance begint om 8 uur precies. RIPOLIN Snelverf voor binnen en buiten. Met 3 Extra's: Extra glans. Extra dek» kracht, Extra duurzaamheid I Nog geen beslissing LDDB-titel De strijd om het persoonlijk kam pioenschap van de Leidsche Districts Dambond is in een beslissend sta dium gekomen. De Katweker Cees Varkevisser en de Leidenaar Wim Heemskerk, die gelijk waren geëin digd en nu in een herkamp uit maken, wie zich kampioen 1964 mag noemen, staan na twee van de drie partijen nog steeds gelijk. Heemskerk won de eerste partij en Cees Varkevisser slaagde er in de tweede op zijn naam te brengen, na dat Heemskerk in het begin van de partij een blunder had gemaakt. De derde partij van de herkamp, don derdagavond in Leiden, kan de be slissing brengen. De winnaar mag zich kampioen noemen. Of er echter :n winnaar uit de strijd komt? De kampioenen bij de jeugd en in de eerste klasse zijn reeds bekend. De Rijnsburger Daan Kromhout vorig jaar tweede achter Van Hove bracht de titel na herkamp op zijn n en in de eerste klasse stak de Belgische keuzeheer Vandenstock gearresteerd Constant Vandenstock, keuzeheer van het Belgische nationale voetbal elftal, is gisteren te Brussel gearres teerd op beschuldiging de Staat te hebben benadeeld voor ruim zeven honderdduizend gulden door belas tingontduiking. De magistraat P. Toussaint gaf het arrestatiebevel tegen Vandenstock, die eigenaar is van een brouwerij, af op beschuldiging van fiscale fraude en vervalsing van de boeken. Vandenstock zou sommige van de tegen hem ingebrachte beschuldigin gen reeds hebben bekend. Jeugdkampioen 1963, Ton van Hove met kop en schouders boven zijn tegenstanders uit. C4^ Ufodé SNELLE^SERVICE AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. De twaalf ploegen, die maandag a.s. uit Rennes voor de 51ste Tour de France zullen vertrekken, zijn de finitief als volgt samengesteld: St.-Raphael: Anquetil (Fr.), Altig 'Did.). De Roo (Ned.), Elliott (Ierl Everaert 'Fr.). Geldermans (Ned.), Lebaube Fr.), Novak 'Fr.>, Rostollan 'Fr.), Stablinsky (Fr.), Zimmermann <Fr.). Ploegleider Geminiani. Mercier: Aerenhouts «Belg.), Ca- zala (FY.), Gainche (Fr.), Genet (Fr.), Hoban (Eng.), Le Dissez (Fr.), Melkenbeeck Belg, Poulidor (Fr.), Poulot (Fr.), Van Schil (Belg.), Ver meulen (FY.). Ploegleider Magne. Peugot: Brackke (Belg), Duez (Fr.), Hamon (Fr.), Le Mellec (Fr.), Le Menn (Fr.), Mastrotto 'Fr.), Mertens Belg., Nedelec (Fr.i, Seyve (Fr.). Simpson (GJB.), Van Conings- loo (Belg.). Ploegleider Plaud. Pelforth: Anglade (Fr.), Delberghe 'Fr.). Epaud (Fr.). Ferrer (Fr.), Foucher (Fr.), G. Groussard (Fr.), J. Groussard Fr.. Janssen Ned.), Le- febvre (FY.), Mahe (Fr.), Monty (Belg.). Ploegleider De Muer. Margnet: Anastasi (Fr), Baha- montes (Sp.), Darrigade (Fr.), Ges- raud (Fr.), Groczyk 'Fr.), Martin 'Sp.). Mattio (Fr.). Milesi (Fr.), Novales 'FY.), Pauwels 'Belg.), Se- gu (Sp.). Ploegleider Remy. Wiels: Beheyt (Belg.), Claes (B.), Desmet 1 (Belg), Desmet 2 (Belg), Junkermann (Did.), Kunde (Did.), Molenaers (Belg.). Timmerman (B Van Meenen (Belg.), Verbeeke (B.), Wright (Eng..) Ploegleider De Kimpe. Solo: De Cabooter (Belg.), Den- son (Eng.), Derboven (Belg.), Des met (Belg.), Dewolf (Belg.), Proost (Belg.), Seis (Belg.), Sorgeloos (B.), Van Aerde (Belg.), Van de Kerk- hove (Belg.), Van Looy 'Belg). Ploegleider Naeye. Flandria: Bocklandt (Belg.), Bouc- quet 'Belg.), Brandts (Belg.). Hoe- venaers (Belg.). Ongenae (Belg.), Planckaert (Belg.), N.N., Vannitsen (Belg.), Van Tongerloo (Belg.), Vincke 'Belg.), Zilverberg (Ned.), Ploegleider Driessens. Spasski verliest De uitslagen van de partijen, die vrijdag zijn gespeeld in de 22ste ron de van het interzone-schaaktoernooi te Amsterdam, luiden: Portisch Berger 1-0, BilekBenkoe 0-1, Len- gyelPerez 1-0, ReshevskyPorath 1-0, Evans—Gligoric %-%, Vranesic- Foguelman 0-1, IfkofPachman afg., RossettoSmyslov - Larsen Spasski 1^0, QuinonesStein %-%, Dar ga—Tal %-%, Tringof—Bron- stein %-%. Stand: 1. Smyslov (Rusl.) en Lar sen (Den.) 16%, 3. Tal, Stein en Spasski (Rusl.) 16, 6. Bronstein (Rusl.) 157. Portisch (Hong.) 14, 8. Reshevski (VS) 1314. 9. Ifkof (J.- Sl.) 13, (1), 10. Darga (W.-Dld) en Gligoric (J.-Sl.) 11%, (1). 14. Tringof (Buig.) en Evans (VS) 9%. 16. Ben koe (VS) 8%, 17. Foguelman fArg.) en Rossetto (Arg.) 8, 19. Bilek (H.) 7%, 20. Quinones (Peru) 7. 21. Po rath (Isr.) en Perez 'Cuba) 5. 23. Berger (Austr.) en Vranesic (Can.) Staatssecretaris Grosheide heeft woensdag wél een kans laten lopen toen hij de vragen van dr. Tans over de Helderse lycexst Piet van Exter beantwoordde. Zijn uiteenzet ting maakte allerminst een over tuigende indruk en deed de sympa thie voor Nederlands bekendste lycéist eigenlijk alleen nog maar groeien. Mr. Grosheide, die met zijn 3Jf levensjaren van alle bewinds lieden in onze regering stellig de sterkste herinnering heeft aan zijn eigen schooljaren, deed alsof er een politiek probleem aan de orde was en geen menselijk probleem. Het is natuurlijk moeilijk in een zo emotionele zaak de letter van de wet te verdedigen, maar de staats secretaris had niet mogen vergeten, dat duizenden eindexamenkandida ten en hun ouders zich ten nauwste betrokken voelen met het Helderse probleem. Vooral zijn weigering om ook maar de geringste aanwijzing te geven inzake de motieven van de ge- gecommitteerden om 't examen on geldig te verklaren maakte een zwak ke indruk. Formeel mag de bewinds man dan niet verplicht zijn de ach tergronden te onthullen maar na Piets principiële houding kan dit soort geheimzinnigheid alleen maar ervaren worden als een inbreuk op het rechtsgevoel. Met deze houding is ons toch al niet zo sympathieke eindexamenstelsel helemaal niet ge diend. Dr. Tans, jarenlang zelf leraar ge weest, had volkomen gelijk toen hl) bleef informeren naar de motieven van de commissie. Hij maakte het de bewindsman 'jepaald moeilijk. Zo moeilijk, dat Kamervoorzitter Bom- mer tenslotte de interrupties moest sluiten met de opmerking: „Dit is geen interpellatie". Behalve met Piet van Exter heeft onze Tweede Kamer zich ook nog be zig gehouden met de ziekenfonds wet een dorre zaak waar alleen de socialist Berger nog wat fleur aan wist te geven. Er zijn van die Ka merleden, die zelfs de saaiste onder werpen met een paar goed geplaat ste grappen weten aan te kleden. De heer Berger had daartoe een boek werk „Humor in de geneeskunde" meegebracht en begon zijn betoog met een paar citaten over de kost bare medische hulp, waar het mens dom al zo lang onder gebukt gaat. De afgevaardigde noemde een heel mooie zinsnede van Oscar Wilde, die aan het eind van zijn leven onder onbetaalde doktersrekeningen ge bukt ging: „Ik sterf ver boven mijn stand". De heer Berger was ook zelf helemaal in de stijl van het debat. De anders zo kwieke afgevaardigde strompelde met een dikke omzwach- Meer belangstelling dan het zie kenfondsdebat heeft de stemmachi- ne getrokken, die minister Toxopeus in zijn departement aan het Binnen hof had laten opstellen. Hij had erg veel waardering voor dit apparaat. Het is wel duur. Zesduizend gul den maar de Amerikaanse fabri kant verwacht een grote markt in Nederland. De voordelen zijn dan ook vele. Men is snel klaar met stem men tellen. De politiek geïnteresseer den hoeven dan ook niet meer tot diep in de nacht aan beeld- of ge luidsbuis gekluisterd te zitten om de stemuitslagen af te wachten. Verder biedt het apparaat ruimte aan 25 politieke partijen met elk dertig kan didaten. En dat is stellig goed nieuws voor de Koekoeks- en Jongelingspar tijen, die nog niet in de Kamer zit ten. Stemtechnisch gesproken is er nog voor vijftien partijtjes ruimte. In Amerika is de machine al hele maal ingeburgerd. Dat is begrijpe lijk, want in sommige staten moeten bij de grote presidentsverkiezingen ook vertegenwoordigers voor het fe derale huis van afgevaardigden, voor het parlement van de deelstaat, en voor de gemeenteraad gekozen wor den. benevens een lange reeks kan didaten voor schoolraden rechtban ken en allerlei overheidsfuncties. Soms moet de arme keizer wel tien tallen malen kiezen en dan is een druk-op-de-knop-stemmachine erg handig. De bediening moet niet moeilijk zijn. De secretaris van de Nederlandse Kiesraad vertelde, dat zelfs de minst ontwikkelde Ameri kaan er feilloos mee weet om te gaan. Dat spreekt boekdelen. Waar wachten we dan eigenlijk nog op? Toch moeten we onze vertrouwde stembiljetten niet meteen afschaffen. Rancuneuze staatsburgers kunnen zich er zo prachtig op uit leven door er allerlei lelijks op te schrijven. En het grapje dat in de verkie zingstijd alweer opgeld doet willen we ook graag handhaven. Voorzitter van stembureau tot oud vrouwtje: .Mevrouw is er wat mis? U blijft zolang in het stemhokje Oud vrouwtje: „Nog een ogenblikje blikje meneer. Ik moet nog maar drie vakjes rood maken. Dan ben ik klaar." Miss Europa. Elly Koot heeft gisteren in Breda het startschot gelost van de naar Frankrijk vertrekkende Nederlandse Tour- ploeg. Zij deed dat met een ja- dit-geweer. Op de foto v.l.n.r Leo van Dongen. Van der Klun- dert en Pellenaars. Ferrys: Bernardez, Bertran, Her nandez, Honrubia, Manzaneque, Mas, Otano, Pacheco. Perez-FYances, Rey, Sune. Ploegleider Sanchis, al len Spanje. Kas: Barrutie, Elorza, Etchevaria, Gabica, Jimenez, Momena, Pinera, Saguarduy, Sanchee, Uriona, Velez. Ploegleider Langarica, allen Spanje. Salvarani: Adorni, Babini, Bal- dini, Fantinato, Franchi, Mazzacu- rati, Minieri, Pambanco, Pancas- telli, Scandelli, Taccone. Ploegleider Pezzi, allen Italië. Televizier: Damen, De Haan, Haast, Steuten, Nijdam, Van Aert, Van de Klundert, Van Dongen, Van Espen. Van Est, Wouters. Ploeglei der Pellenaars, allen Nederland. Geen begrip voor Pernix Het bestuur van de Christelijke Korf- balbond heeft gisteravond alsnog het bestuur van Pernix „gehoord" inzake de kwestie „terrein Burg- gravenlaan". Enig resultaat heeft dit eenzijdig gesprek „elk Pernix- argument werd" als niet aan de orde zijnde" terzijde geschoven voor de oranjekragen niet opgele verd. Nadat talrijke jaren op het veld aan de Burggravenlaan competitie is ge speeld, inclusief kampioenswedstrij den, verklaarde C KB-voorzitter Kuilman gisteravond, „dat op het veld aan de Burggravenlaan niet gekorfbald kan worden. Dat deze verrassende ontdekking wel heel erg laat vier dagen voor de kampioens-thuiswedstrijd van Per nix tegen DKDO bij de CKB-top is komen boven drijven, schijnt CKB-chef Kuilman niet te deren. Ook het feit dat een van de twee kampioenskandidaten, DKDO, wèl een wedstrijd op eigen veld mag spelen en Pernix daarvoor ge dwongen naar Warmond had moeten gaan, acht men bij de CKB- leidjng sportief volkomen in de haak. 'iet verzoek van Pernix de strijd om de nationale CKB-titel te beslech ten in één wedstrijd op neutraal terrein sloeg bü Kuilman c.s. niet aan.Pogingen van DKDO om het ('KB-bestuur tot andere ge dachten te brengen, haalden even min iets uit. Advertentie ELAM-FORD publikatie nr. 5 In november '63 zagen we de Ford Taunus 12 M met V 4-motor tijdens een fantastische record-jacht op het circuit van Mlramas 145 nieuwe wereldrecords verbeteren en vestigen. Na een marathontocht van 358.000 km (afstand aarde-maan) bleek hij nog over een bijna ongeschonden mo torisch hart te beschikken. Sommige onderdelen kunnen zelfs nog als (128.7 km/u) duidelijk gestegen boven de fabrieksopgave. Na de record-rit bleek dat het olieverbruik nimmer boven de 1/4 1./1000 km is uitgeko men. Ook dit is een duidelijk bewijs van de gezondheid van de motor. Het zou interessant zijn deze Taunus 12M na deze gigantische tocht eens aan een volledige road-test te onder werpen De principiële toezegging daarvoor kregen we reeds."

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5