Lugdunum verslagen in derde verlenging (2—3) Quick Boys handhaven en Ter Leede zich moeilijk LFC behalen VIERDE RONDE DISTRICTSBEKER en Roodenburg kleine zege Pech voor Guldemond in Buiten IJ-wedstrijd ZATERDAGCLUBS IN DE BEKERSTRIJD Quick Boys handhaaft zich in de regionale jeugdcompetitie LtlDsC U DAGBLAD MAANDAG 16 J LM 1964 (Van onze sportredactie) In de vierde ronde van de strijd om de Districtsbeker heeft Lugdunum het niet kunnen redden. De Kikkers verloren uiterst £ervol met 2-3 van de eersteklasser De Musschen, een nederlaag, die pas in de derde verlenging tot stand kwam. Overigens had Lugdunum de winst in dit duel voor het grijpen toen Leget een jaar minuten voor tijd een strafschop kreeg te nemen. Maar de jugdunummer schoot naast Roodenburg en LFC bereikten de volgende bekerronde door overwinningen op resp. Tediro (2-1) en HBS (1-2). gaarden in het strafschopgebied bracht De Musschen op gelijke voet, want Verhey behandelde de penalty leter dan Leget later zou doen: 11. Nauwelijks was de bal weer aan het rollen gebracht of de Rotterdamse linksbuiten Smit schoot hard en strak voor de tweede keer langs Kerkvliet. Het duurde tot ver in de tweede helft voordat de Leidenaars de ge- 1 ij km aker produceerden. Met het nodige kunst- en vliegwerk had de Rotterdamse verdediging steeds stand kunnen houden. Tenslotte moest zij capituleren voor een schui ver van Collé:2—2. Vlak voor tyd scheen Lugdunum dan toch nog de volle winst naar zich toe te halen, toen Leget de penalty mocht nemen, nadat even tevoren een Musschen- doelpunt door de scheidsrechter was afgekeurd. Maar Leget slaagde cr, zoals vermeld, niet in het ver lossende schot te lossen. De verlenging bracht hoogspan ning en zenuw voetbal. Van Meygaar- den en de lat moesten Lugdunum voor een nederlaag behoeden, aan de andere kant schoot een vrijstaan de Bekkering hard tegen de Rotter damse doelman op. In de derde fa se van de verlengmg gaf de groen witte verdediging midvoor Romijn gelegenheid de winnende treffer Strafschop zich maar kan ven verrassende als taaie zege te boeken op de Mus- en van Dirk de Nijs. Leget stel- zich achter de strafschop op, _ar in zijn nervositeit zag hij geen uns de bal tussen de palen te schie- Tot ieders ontzetting vloog de jai naast. In de normale speeltijd Üleef het daardoor 22. Tot drie ;eer toe moest daarna aan een ver ing worden begonnen. In de laat- periode boog Lugdunum het Bofd. De ere-voorzitter van De fusschen. De Nijs, kreeg het in die •lenging zo benauwd, dat bij zich maar van het strijdtoneel De Musschen verscheen met de j van de ploeg, die het varkentje - ln dit geval een nieuwbakken ireedeklasser wel even zal was- Dat „eventjes" is een zeer lang- lorige aard geworden. De roodwit- In twee minuten Dt weelde van die voorsprong diade tot enkele minuten voor rust. Twn, even hard als onverwacht, hun de klap, die Lugdunum in tm minuten op 12 zette. Een «nodige handsbal van Van Mey- kwamen dat al vlug reet. de Een schot van Collé en een kopbal in Teeuwen bezorgden de Rotter damse doelman al een hoofd vol zor- p. Uit een hoekschop van Leget WAGTMANS debuteerde als motorreiiner 'e Rotterdammer Cees van Don- is zondag tijdens de nationale notorraces in Etten voor ruim 15.000 «schouwers kampioen van Neder- tnd in de 50 cc klasse geworden. Tijdens deze wedstrijden maakte ud-wielrenner Wout Wagtmans zijn ebuut als motorrenner. De Braban- tr bracht het in de junioren 50 cc ice met zijn Tancini niet verder »n een twintigste plaats. De uitslagen luiden: 50 cc senioren 36 km: 1. Van Don- m (Rotterdam) Kreidler 22.06.4; 2. lostwinder (Rotterdam) Kreidler; 50 cc junioren 30 km: 1. Meijer Laren/Gld) Kreidler 20.08.2; 2. Vis- 'al (Almelo) Honda. 125 cc junioren 42 km: 1. Muller Amsterdam) Bultaco 24.04,-, 2. '«Der (Portugaal) Ducati. 250 cc 42' - SU 23.34.6 Honda. 350 cc junioren 42 km: 1. Louwes Nieuw Roden) Norton 21.25.8. 2. De fever (Nieuwerkerk aan de IJssel) 'Amstelveen» BMW. Roodenburg „Voor hetzelfde geld had het 31 voor ons gestaan De teleurstel ling van de Tediro-supporter, die de ze opmerking tijdens de rust bij een 21 stand voor Roodenburg nijdig „in de tribune smeet", was begrijpelijk. Al oogstte hij er slechts geamuseerd gelach mee. de Rotterdamse vierdeklasser der geval zwaar tegen gezeten. Blon de midvoor „Rienie" van Woerden „nee. niet de „echte", deze heet eigenlijk Rinus, maar u weet hoe dat gaat", vertelde voorzitter Van Rijn zag in de twintigste minuut een doelrijpe kans verloren gaan. door dat op het moment van schieten zijn schoen uitvloog desondanks moest Keereweer languit de hoek in orn de bal langs de paal te tikken», juichte in de dertigste minuut te vergeefs, nadat een prachtige kop bal via de binnenkant van de paal itn volgens de Rotterdammers door het doelvlak) precies in de handen van de Roodenburg-doelman was ge sprongen en riep kort daarop sme kend al zijn voetbalvoorvaderen aan toen stopper Wiggers ln het straf schopgebied een Tediro-aanval met zulk een „kletsend" geluid onder brak, dat by velen uitgezonderd de i je winst beluste, lang niet slecht spe- I vrije kans kreeg de blauw te voorsprong te vergroten. Het oog- in-oog staan met een doelman schijnt Den Os evenwel te hypno tiseren Na de reeds gememoreerde gelijk maker van Van Woerden bracht doorzetter Bart Ouwerkerk vijf minuten voor de rust tegen de verhouding in de stand op 21 en dat bleek voldoende om Rooden burg in de volgende bekerronde te helpen. In de zeer matige tweede helft werd namelijk niet meer ge scoord. Van Woerden kreeg in die periode aanzienlijk minder vrijheid, waar door de Tediro-aanval kansloos werd. Ook van de Roodenburg-voorhoede, waarin Den Os na een botsing moest laten vervangen, ging bitter weinig uit De zeer slechte conditie van het Leidse Hout-terrein, dat schreeuwt cm een „grote beurt" zal daaraan wel niet vreemd zijn geweest. LFC Beheerst Het mooie doelpunt, een beheerst tikje in de hoek na een vlotte aan val, waarmee de handige Van Woer den in de 35ste minuut de score recht trok (11) was nauwelijks een pleister op de wonde van dit lijstje vol bittere tegenslagen. Linksbuiten Bart Ouwerkerk had in de vijftiende minuut, na wat ..bandstoten" voor het Rotterdamse doel, resoluut raak geschoten. Daar na moest het slordig en zorgeloos voetballende Roodenburg vrijwel het gehele terrein prijsgeven aan de op Twee minuten voor tijd ontnam LFC het naar de derde klasse gede gradeerde HBS de laatste hoop de vierde ronde van de strijd om de Districtsbeker te overleven. Toen de zeer weinige toeschouwers zich al hadden neergelegd bij een verlen ging van de nogal tamme strijd, schoot de uitblinker in de LFC-voor hoede, Aat Heymans, de Leidenaars naar de zege: 12. Er viel over te twisten of de geelzwarten de over winning toekwam. De ploegen wogen goed tegen elkaar op; de Hagenaars kregen zelfs Iets betere kansen. De eerste helft, die in een moe- makende warmte werd bracht weinig beroering, kortstondig Leids offensief, dat niet meer opleverde dan een harde kogel van Aat Heymans tegen de lat een wapenfeit dat hij later zou her halen maakte de Kraaien een eind aan de meerderheid van de Kana ries. Het Haagse veldspel was van redelijke kwaliteit, de stootkracht echter eens te meer bijzonder matig. Linksbuiten Mennes faalde grondig en zo moest bijna alles komen van de gevaarlijke Haenje, die Henk Sira enkele onplezierige 'ogenblikken be zorgde. Maar ook het schieten van Haenje bleef beneden de grauwe Middelmaat, zodat Den Hoed toch een vrij onbekommerde middag be leefde. Na de hervatting, toen een koele wind voor een betere voetbaltempa- ratuur zorgde, nam de scoringsdrift een wat actievere vorm aan. Al na 4 minuten dreef Aat Heymans een wig in de Haagse defensie met een mooie, zij het niet onhoudbare tref fer <01). Tien minuten later had HBS de schade hersteld. Krijgsman, die linkshalf speelde, haalde geheel onnodig de benen van de doorge broken. maar niet in gunstige posi tie verkerende Haenje onder diens lichaam weg. waartegen de scheids- i echter uiteraard bezwaar had. I eeksma schoot de toegekende straf schop laag en scherp langs Den Hoed: 1—1. De stryd ging daarna vrijwel gelijk op. Te roemen viel het dappere op treden van HBS-spil Walsmit, die met het hoofd in verband liep. maar een sublieme partij speelde. Dick Si- ra slaagde er niet in hem ook maar één ogenblik van de wijs te brengen. De enige naast Aat Heymans die soms goede dingen deed in de LFC-voorhoede, stellen. De Kanaries waren dan ook stellig niet onfortuinlijk, toen twee minuten voor tijd de linkerverdedi- zege te bewerkstelligen: 12. Een mo tic.nt uit dc wedstrijd Roda JC-Zwa .'temeer. De hm- burgse doelman Pinchers ent- neemt Gerdes van de club uit Klazinaveen een scoringskans Groot aantal sharpies aan de slart Ondanks de depressie die dit week einde 't weerbeeld in tweeën deelde, zijn de door de watersportvereniging Het IJ te Burgerdam georganiseerde zeilwedstrijden volledig geslaagd. Op beide dagen zorgde een matige soms wat wispelturige wind voor een le vendige strijd. Opvallend was het grote aantal sharpies dat aan de start verscheen, waarmee de actieve rechtsbuiten Dreef. Aat Heymans Dreef waren echter in getal te ge ring om de degelijk sluitende HBS- defensie voor zware problemen te jeugdige klasseorganisatie demonstreerde dat Van de acht „Leidse" zaterdagclubs, die zich voor de tweede ronde van de bekerwedstrijd hadden weten te plaatsen, hebben er vijf deze ronde overleefd. De tweedeklassers Quick Boys en Ter Leede konden zich met moeite handhaven tegen resp. derdeklas ser Die Haghe (3-1) en vierdeklasser Rouwkoop (3-2). Het naar de tweedeklasse gepromoveerde Rijnsburgse Boys maakte De Lier het klasseverschil op ondubbelzinnige wijze duidelijk: 7-2. Ook de derdeklassers ARC en RCL kwamen als overwinnaars uit de bekerduels naar voren. ARC versloeg Oegstgeest met 4-0 en RCL bleef het Utrechtse Desto met 1-0 de baas. Lisser Boys verloor met 0-2 van Nieuw Lekkerland. Quick BoysDie Haghe 31. Score- verloop: Kortebroek 01, rust, Van Oostrum (eigen doel) 11, C. van Duyvenboden 21 en 31. Quick Boys heeft met Die Haghe meer moeite gehad dan aanvanke lijk werd verwacht. De Hagenaars lieten zich geenszins imponeren door de Katwijkers en lieten vooral in de eerst helft een fris partijtje voetbal zien. De 01 voorsprong van Die Haghe was meer dan vei-diend. Quick Boys kwam er nagenoeg niet aan te pas. Wagtmans maakte bood Du Chatenie itten zi "iotor-rennerVoor de aanvang truitje aan Eerst na de wisseling kreeg Quick Boys meer vat op het spel van de Hagenaars, die het aanvangstempo niet meer konden opbrengen. Na de gelukkige gelijkmaker, een schot van Jan van der Oever dat door spil Van Oostrum van richting werd veran derd, voelden de Katwijkers dat het nog kon en slaagden er in de winst naar zich toe te trekken. Overtui gend was de zege echter niet. Daar voor bleef het spel van Quick Boys te ver onder het tweedeklasse-peil. De wedstrijd op Nieuw Zuid begon overigens ruim vijf kwartier te laat omdat arbiter Hakker verstek had laten gaanDe in allerijl opge trommelde scheidsrechter De Vries verving hem goed. Ter LeedeRouwkoop 32. Sco reverloop: J. de Jong (eigen doel) 01, rust, C. Molema 11, H. Arent- sen 12, A. Bloemendaal 22 en #1. 3—2. Rouwkoop had ongetwijfeld meer verdiend dan de 32 nederlaag. De Voorschotense ploeg werkte enorm hard en omdat de Sassenhelmers hun tegenstanders hadden onder schat, was er van krachtsverschil niet zo bijster veel te merken. Rouwkoop, dat met twee invallers aantrad, kreeg ook de tegenslag te verwerken dat het in de eerste helft spil Hans Anker moest missen en halverwege de tweede helft links buiten Maarten van Leeuwen zag vertrekken. Het overlgprs bijzonder matig spelende Ter Leede greep eerst vyf minuten voor het einde de over winning. toen een misverstand tus sen de uitstekende doelman Van Dijk en Verrips Rouwkoop noodlot tig werd. De bal belandde uit een corner op het hoofd van Bloemen daal, die weinig moeite had Ter Leede de zege t.e bezorgen. Technisch beter Rijnsburgse Boys De Lier 72. ^coreverloop: J. den Heyer 10. P. Ie Mooy 2—0, J. den Ileyer 30, A. Hasenbroek 31, J. den Heyer 41 (strafschop) 5—1, rust, G. v. d. 'twaak 61, A. Hasenbroek 62, P. Ie Mooy 72. De beslissing was in Rijnsburg eeds binnen 20 minuten gevallen. De Boys hadden toen al een geflat- teerde 30 voorsprong genomen en zonder noemenswaardige inspanning uit Delft de slaagden de geelzwarten ten niet de mindere nisch iets betere Rijnsburgers, maar het ontbrak de Westlanders nog al aan schotvaardigheid. Het kat en muisspelletje dat zich hierna ont spon was voor de toeschouwers bij zonder onaantrekkelijk. ARCOegstgeest 40. Scorever loop: rust 00, Van der Hoek 1—0, 2—0, 3—0 en 4—0. Vier treffers van ARC-nridvoor Van der Hoek zijn voldoende geweest voor de zege op Oegstgeest. Het was in Alphen een nogal mat voet balduel, waarvain de eerste helft ge lijk opging en het tweede gedeelte een sterker ARC te zien gaf. Oegst geest kon toen het tempo niet meer bijbenen. Technisch sloeg de balans ook naar ARC door, maar de 4—0 overwinning die er uit de strijd kwam was te groot. Oegstgeest-in- valler doelman De Zwart deed onder de lat goede dingen, maar was tegen de Tien minuten voor het einde viel de beslissing. Rechtsbinnen Verhoog speelde de bal goed door naar Eder- veen, die stopper Wijnbergen pas seerde en doelman Van der Polder kansloos liet. RCL was enthousiaster dan de technisch beslist betere Utrechters. Het was een gelijkop- gaande strijd, waarin de Leider- dorpse halflinie bergen werk verzet te en de afwerking van Desto veel Zondag waren het outsiders die ge renommeerde krachten voorbij zeil den en de eerste plaatsen verover den. Pech. had Kaagzeiler Gulde mond die zondagmiddag na zijn over winning van zaterdag en zijn zesde plaats van zondagochtend, vroeg tijdig het wedstrijdwater moest verla ten omdat hij in stuurboord-bak boord moeilijkheden geraakte met Kuin. Hij verspeelde hiermede zijn goede kansen op de hoofdprijs. Vlek die een duidelijk stijgende lijn in zyn prestaties demonstreerde, 432, kreeg nu de eerste prys. De rangorde aan de kop was: 1. T. Vlek. 2. F. Udo. 3. Chr. v. Swol, 4 P. Mulderye. 5. W. Guldemond. De wedstrijden waren met die voor de Jeugdklasse begonnen, maar hier voor was een minimale deelname. Beter ging het in de 12 Voetsjollen- klasse met acht deelnemers. Hier slaagde L. Hommels erin alle drie wedstrijden in zijn voordeel te be slissen, terwijl U. C. Duursma met drie tweede plaatsen achter hem Hensen blijft bij Roodenburg volgde en A. P Burgel met de plaat sen 4—3—5 de derde plaats bezette. In de Sternklasse toonde D. van Veldhoven zich de beste, want na zaterdag met een derde plaats te zijn begonnen, werd hij winnaar in de twee overige, hetgeen hem de eerste plaats in het eindklassement oplever de voor R. E. Vrolijk en C. van Ham Drie overwinningen op zijn naam bracht E. R. de la Rle in de even eens goed bezette Schakelklasse. Hij stak daarmee wel heel ver boven zijn mede-deelnemers uit. die overi gens hard om de bezetting van de volgende plaatsen hebben gevochten. De verdere rangorde was 2. J. F. Scheffer. 3. B. Elzenaar, 4. C Smit. Fel was de strijd ook ln de Finn- jollenklasse, waar Chr. van Swol, die door een overwinning in de laatste wedstrijd de eerste plaats deelde met C. de Waal. deze eerste plaats verlo ren zag gaan door een protest van P. Nieuwenhuizen te verliezen. C. de Waal werd daardoor eerste. 2. P. Nieuwenhuizen. 3. Chr. v. Swol, 4. R. J. van Heusden. 5. R. v. d. Heu vel. In de Flying Juniors won J. B. Dek ker jr. vóór J. B. Dekker sr. ter wijl in de 16 M2-klasse de eerste plaats was voor P. A. Booy met G. C. Vegter als tweede. Berkouwer 01. A. Tukker Lisser Boys hebben op een matig duel uitgevochten, waar in Lisser Boys technisch beter was en een kleine veldmeerderheid be zat. maar de Nieuw Lekkerlanders een niet aflatend enthousiasme in de strijd wieipen. wat de verhouding nagenoeg recht trok. De Boys speel den na de hervatting een lusteloos spelletje en omdat de bezoekers door bleven gaan, waren de doel punten verdiend. Aanvallend schoot Lisser Boys in alle opzichten te kort. Naar wij vernemen heeft Rooden- Lekkerland burg-stopper Hennie Hensen ziji 0o. K. overschrijving naar UVS ingetrok ken. Na openhartig gesprek het Roodenburg-bestuur, waarin be staande verschillen van inzicht wer den opgeruimd, heeft Hensen een geboren en getogen blauwzwarter zijn voornemen om van de Leidse Hout naar de Kikkerpolder te ver huizen, laten varen. Andersom vindt er wel een verhui zing plaats. UVS-speler Cees van Leeuwen gaat volgend seizoen de Roodenburg-kleuren dragen. Daar staat weer tegenover dat Van Koo peren (naar LFC) en De Roode de blauwzwarte club vaarwel hebben gezegd. Hoiikbalcompetitie Dat de promotie naar de KNHB- competitie aileszins verdiend was, heeft SVL gisteren nog eens duidelijk bewezen door met niet minder dan 17 het Haarlemse DSS te kloppen. Mede door een vier-wijd van DSS- werper Bussing nam SVL in de eer ste inning al een voorsprong van 03, die voor de Haarlemse ploeg uiteraard niet bepaald moedgevend was. In de 2de inning maakten de gastheren nogal wat veldfouten en kregen vrijwel de genadeslag toen SVL o.m. door een officiële home run van André van Du uren (in te genstelling tot het SVL-veld. voldoet het DDS-veld aan de officiële KN HB-eisen) de voorsprong tot 07 kon opvoeren. Hoewel de Leidenaars het hierna wat kalmer aan gingen doen. slaagde DSS er eerst in de zesde Inning in de eer te redden en de staoid op 17 te brengen, In de drie resterende innings werd niet meer gescoord, hetgeen voor SVL uiteraard geen nadeel opleverde. De werpersresultaten waren: Bus sing iDSS): 10-9-6; Coppert (SVL) 10-6-2. Competitiestand (t.m. 14 '6»: VUC 6—8; Bloemendaal 68; SVL 78: Lijnden 78; Thor 76: Wassenaar 6—5: DSS 7—5; Rood Wit 6—4. Resultaten overige SVL-teams: Vreedenburgh 1SVL 2 49: Jeugd competitie: SVL aADO b 7—3. De beslissende wedstrijd tussen de regionale jeugdelftallen van Noord wijk en Quick Boys, die zaterdag op bet sportpark aan de Van Panhuys- straat in Noordwijk werd gespeeld, is geëindigd in een nederlaag voor de Noordw-yk-jeugd, welke hierdoor de stap naar de regionale jeugdcom- peti'ie net niet heeft kunnen ma ken. De Quick Bovs-jeugd daaren tegen. heeft zich door dit resultaat in deze afdeling kunnen handhaven. Noordwijk startte direct met een hevig offensief, maar de Quick Boys-verdediging bleek in deze be langrijke wedstrijd uiterst solide. De roodwitten hebben in het be gin moo.e kansen gehad, doch te lang treuzelen stelde de Katwijkse defensie in staat steeds met succes in te grijpen. Quick Boys nam zelfs de leiding. Een voorzet van Van Dijk werd door Haasnoot afgerond 0—1. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld te zien. Noordwijk het meest in de aanval en Quick Boys dat het doelpunt maakte. Dit ge beurde uit een door Arie Pluim graaf genomen vrije trap 02. De wedstrijd zou waarschijnlijk als de bekende nachtkaars zijn uitge gaan, ware het niet, dat de Kat wijkse doelman halverwege de stryd een kapitale blunder maakte, waar van Crama dankbaar gebruik maak- T ransf ermarkt De transfermarkt blijft opvallend flauw. Het is typerend, dat een club de als Sparta in de loop van deze week W«ïe7 5^9; QSi" Rotterdams. Boys 56; Hermes DVS 55; De amateurclub de Musschen zal aan- Musschen 5—5; Noordw«k 5-4; trekken. Kosten: 9000 gulden. Celeritas 51. De eerste twee ploe gen handhaafden zich. I Een spelmoment uit de wed strijd tussen de jeugdelftallei van Noordwijk en Quick Boijs Arnold Schipper lijkt hier op he punt te staan voor d; Katwijks ploeg te scor?n. De bal ging cr evenwel niet in (Foto L.D./Holvast)

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9