Sterke rit van nog niet geheel valide Karstens Sieval neemt turntitel over van Henk de Vries Jan Holwerda werpt nieuw Leids record Daviscup Sprintzege van Zoet in Hengelose ronde Tourploeg verliest nog verder terrein LE1DSCH DAGBLAD MAANDAG 15 JUNI 1964 Royale triomf over Zwitserse wielrenners De Nederlandse amateurwielren- Zware Ronde van Limburg Verwonderd keken renners en officials zaterdagmiddag op, toen de Leidenaaar Gerben Karstens rustig, maar nog wat moeilijk, naar de start van de zestiende Ronde van Limburg stapte. ..Dat kan toch niet Hij was er zes dagen geleden in Zuid Holland toch zo slecht aan toe De krammen zitten nog in de wonden en dan toch starten Met een schouderophalend gebaar van „hij moet het zelf maar weten", keken zij de Leidse renner me a delijdend na. Het leek inderdaad onbegonnen werk. Nog verbaas- der waren de gezichten ruim vijfeneenhalf uur later, toen Gerben Karstens in de kopgroep over de streep in Stein stoof en zich als vijfde klasseerde met Nol Kloosterman tiende) in z'n kielzog. Onbegrijpelijk Jan Tummers bracht de Ronde van Limburg-1964 op zijn naam. Het werd voor het merendeel van de renners een verschrikking:. Over de ..kleffige" „teer-wegen" door het Nuchter I Gerben Karstens zelf was er nogal I nuchter onder. „Straks in de Ron de Toekomst moet Je toch hebben ook de derde en vierde ook doorgaan. Dan vragen ze heus „Interland" teEen ZwIUeriand me, fe ST groot machtsvertoon gewonnen. Za terdag in Hilversum wonnen de Oranjemannen met 9 AS'A, zondag in Wassenaar was het verschil zelfs nog groter: 19—5. Het was op het Wassenaarse Duinhorst al spoedig duidelijk dat de Zwitsers weinig kansen zouden krij gen. Alle sprintseries eindigden in een overwinning voor de volgelingen van coach Jan Derksen. De Hage naars Chris Kipping en Jan Nolten gaven Baumann en Helbling geen enkele kans. De ploegachtervolging leverde een royale zege op voor het Nederlandse team, waarvan alleen Jaap Oudkerk en Gerard Koel hun plaats waardig toonden Piet van der Lans moest in de voorlaatste ronde lossen en Cor Schuuring. die het viertal comple teerde, had het in de laatste ronde ook bijzonder moeilijk. De tijd van de Nederlandse ploeg lag aanzienlijk boven die van het A-selectie team van donderdag in Amsterdam: 4.57.4. De Zwitsers hadden voor de 4 kilo meter 5.10.6 nodig. De Italiaanse achtervolging eindig de eveneens in een overtuigende Ne derlandse overwinning, terwijl de af valrace een geheel Nederlandse aan gelegenheid werd: Gerard Koel eer ste, Rinus Paul tweede, Jaap Nolten derde. Cor Schuuring vierde en zelfs de vijfde plaats was voor een oranje man: Chris Kipping. Bij de klassementswedstrijd kwa men de Zwitsers iets beter voor de dag. Tussen vier Nederlanders wist Fischer zich als tweede te klasseren. Winnaar werd hier Piet van der Lans, die door zijn ploeggenoten uit stekend in de gelegenheid werd ge steld 200 meter voorsprong te nemen, wat hem in drie klassementen 16 punten opleverde. Fischer en Ras kwamen tot 7, terwijl Kipping met zes punten op de vierde plaats be slag legde. i Bij de overige wedstrijden voor amateurs vestigden de Bollenstreek- renners Co Oele (eerste in de per soonlijke achtervolging over 4 km in 5.15.8) en Cor Stroombergen (win naar van de klassementwedstrijd) de aandacht op zich. België A leider iu avoudzesdaagse De Belgische A-ploeg heeft dit weekeinde haar voorsprong kunnen behouden tn de avondzesdaagse, die in een aantal plaatsen in Nederland wordt gehouden. Na vier dagen lei den de Belgen met 270 punten. Een Nederlandse ploeg staat tweede met 221 punten. 16 km. achter bromfietsen: eerste serie: l.Nijdam (Ned.); 2. Van Steen bergen (Belg.), 3. Van Steenvoor- den (Belg Tweede serie: 1. Verachtert (Belg.) 2. Solaro (Ned.), 3. Marinus (Ned.) AfvalwedstrUd over 12 km.: 1. Cap- tein (Ned 2. Lykke (Belg.), 3. Se- verijns (Belg.). Koppelwedstrijd over 30 minuten: 1. VerschurenSeverijns. Gisteren in Beek waren de voor naamste uitslagen: Tijdrit: 1. Plattner (Zwits.), 2. De Haan (Ned.), 3. Lykke. Afvalwedstrijd1. Lykke. 2. Van Dongen (Ned.), 3. Plattner. Achter grote motoren: eerste se rie: 1. Marinus .tweede serie: l.Wim van Est. Koppelwedstrijd over 30 minuten: Plln De zestiende uitgave van de Ronde van Limburg was echter één van de zwaarste uit haar geschiedenis. De lengte en het parcours over en door het heuvelachtige Limburgse land verschilden niet veel van andere Ja ren. Alleen het weer Bij een tem peratuur variërend tussen de der tig en vijfendertig graden moes ten de 170 renners hun 194 kilome ter afleggen. Een opgave, die door V olleybalcompetitie golvende land. was het zwaar rijden. De venijnige klimmen en afdalingen deden hier nog een schepje bovenop en de ronde, die toch al als één i-an de zwaarste te boek staat bij normaal" weer. vergde dit keer al les i l de Na de start in Stein werd er op de wegen door Limburg reeds di rect een felle strijd geleverd. Ver schillende Limburgse renners trok ken er tussenuit, maar hun pogin gen waren allen tot mislukken ge doemd. Ook Nol Kloosterman, die zijn vorm nu goed te pakken heeft, kreeg met Piet Cooremans en Henk Hoekstra in de beginfase geen enkele kans. WATERPOLO Eerste punten W atervrienden Beslissing uten, Wim Paul, Rudy Liebrechts. Coen Visser, Jan Pieter- se, Cor Schuuring en Henk Cornelis- se) viel de beslissing. Acht renners sprongen uit de sterk gedunde groep: Van Kemenade, Tummers, Brugel Doek, Peters, Van Ginneken. Lute en Hesen. Karstens en Kloosterman gingen er achteraan en slaagden er in met Boog en Bastin, aansluiting Uit die kopgroep sprongen Cees Brugel en Jan Doek weg, terwijl la ter ook Jan Tummers hieruit vlucht te. Met nog tien kilometer te rijden achterhaalde Tummers de twee vluchters en passeerde hen zelfs. Met ruim een minuut voorsprong arri veerde de Geulenaar op het acht kilometer lange slotparcours en slaagde er in de voorsprong te be houden. Snelle tijden op 100 meter in BERLIJN Voor een sensatie zorgde zondag middag in Berlijn de Japanner Hideo Iijima, die buiten mededinging mee liep tijdens de wedstrijden om de Coupe de TAmitle, waaraan door het Zuidnederlandsc team werd deelge- De kleine Japanner liep de 100 meter in 10.1 sec met een wind voor deel van 1,8 meter per seconde, het geen binnen de gestelde limiet is. met 10 sec. op naam staat de Duitser Armin Hary en de Ca nadees Harry Jerome. Op de tweede plaats eindigde de sprintontdekking van Nederland, de 24-jarige Rob Heemskerk, die de fraaie tijd van 10.4 sec liet afdruk ken. Heemskerk (Waalwijk) die in 2958 met atletiek begon en het voor bije winterseizoen veel 400 meter heeft getraind, eindigde op de 200 meter met licht windvoordeel achter de Duitser Schroeter (21.2) op de tweede plaats in 21.5 sec. Was het voor Rob Heemskerk een heuglijke dag. de gehele ploeg deel de in die vreugde toen bleek dat Zuid-Nederland met 28.816 pnt de beker had veroverd vóór Pfalz (27. 932), Saarland (27.185) Rijnland <27. 086;, Luxemburg (25.308) en Elsas Theo Beelen won de 400 meter in de goede tyd van 48.9 sec en Eef Kamer beek klopte iedereen op de 110 meter horden in 14.5 sec. Uitslag: 1. J. Tummers (Geulle) 194 kilometer in 5.22.47; 2. C. Brugel (Zevenbergen) 5.23 51; 3. J. Doek (Heerlerheide) 5.23.53; 4. H. Hesen w'tTÏ, "SI .Geleen) 5.24.54; 5. G. Karstens (Lei- den)6. A. van Kemenade (Eindho ven); 7. M. v. Ginneken ('t Schijf); 8. H. Peters (Heemstede); 9. N. Lute 's Graveland10. A. Kloosterman (Leiden). By de zevenlandenwedstrijd kano riviervaren in Merano is zondag de 22-jarige Oostenrijker Helmut Leitneer om het leven gekomen. Bij vaartuig sloeg Jeugdcompetitie Zuid - Holland Zaterdagmiddag kwam de jeugd competitie van Zuid-Holland weer een stapje verder. De A-jongens kwamen op de sintelbaan het Lange- pad te Rotterdam tegen elkaar uit, waar het Haagse Vlug en Lenig een prachtige eerste plaats bereikte, ter wijl de AV Holland 21 punten te kort kwam om het Rotterdamse Pro Pa- tria van de 2de plaats te verdrijven. De Hollandatleet Jan Holwerda moest op discuswerpen de eer laten aan de PPP-er L. Grashoff die tot 45.19 kwam. Niettemin bereikte Hol werda 44.51 en dat was een ruime verbetering van het Leidse record, dat met 40.09 op naam stond Riet (V en L) die 1.82 haalde en de 80 m. B van de V en L-er R. Mahieu die tegen wind in tot 9.4 kwam. De 800 meter werd een gevecht tussen H. Tiebosch (Metro) en D. Rechterschot (Holland) zij finishten in 2.08.4 en 2.10.1. De Leidenaar C. Kanbier (12.1) R. v. d. Water (12.2) moesten op de 100 meter hun meerdere erken nen in de V en L-er W. Berkhout die 11.8 noteerde. Ook de 4x100 m. esta fette bracht winst voor V en L. in 44.9 met Holland op de 2de plaats in 46.3. Stand In de competitie AB jongens 1. V en L. 9601, 2. Pro Patria 8581, 3. Holland 8560, 4. Metro 8458, 5. LDA 7048, 6. Parthenon 6286. C en D is en meisjes C en D kwamen zaterdagmiddag in het ge- 0 op het veld aan de Zuidlaren- hij met het hoofd tegen een rotspunt. straat. Bij de jongens wist „Holland" Hij kon pas tien minuten later uit zijn positie aan het hoofd van de het water worden gehaald en bleek ranglijst niet alleen te handhaven, toen te zijn overleden. Zelfs de voor- maar zelfs nog te versterken, want geschreven valhelm had geen af- I nu gaarden de oranjebroeken 8771 doende bescherming geboden 1 punten bij elkaar. Dat was teveel De Leidse Watervrienden hebben In het Gymnasium zijn de laatste j de eerste winstpunten binnen. De Lei- belangrijke wedstrijden l~~i ajadjjr1 zeer wijdlopige volleybalsei zoen 1963—'64 gespeeld. Zoals reeds vermeld in onze editie van zaterdag won DSS het jeugdkampioenschap van de afdeling Lelden door een wat fortuinlijke zege op KVC (2—1). De dames van KVC verspeelden hun allerlaatste kans op promotie door met 3—0 van RVC te verliezen. Bij DSS—KVC was de eerste set voor een duidelijk sterker DSS. dat met goed aanvallend spel de eerste set naar zich toe trok (15—9). De tweede set gaf een geheel ander spelbeeld te zien. Nu was het KVC. dat door sterk serveren een voor sprong nam en die vasthield (12—15). Tot 7—0 liep DSS uit in de derde set, speelde daarna wat non chalant, maar veroverde toch een bijkans onaantastbare 14—9 voor sprong. Dapper vocht KVC zich naast DSS een zeer knappe pres tatie maar slaagde er niet in door te drukken. Met 16—14 greep DSS de titel. Van KVC—RVC (dames) kon maar weinig goeds gezegd worden. Alleen in de eerste set leverde KVC behoorlijk tegenstand (14—16), de 4—1 en Frankrijk won in Parijs, tweede en derde set gingen in vlot I een 0—2 achterstand, met 3—2 tempo naar RVQ. Zuid Afrika. denaars wonnen het waterpoloduel in Rotterdam tegen Dockyard met 1—3. zodat het gevaar om uit de KNZB naar de kring te degraderen voorlo- pig weer wat is geweken. Dockyard kwam overigens spoedig met 1—0 voor te staan, maar lang zamerhand kregen de Leidenaars meer vat op het Rotterdamse spel. Leenden, Hoed, Kerkvliet en Voge lenzang drukten het overwicht van de Watervrienden in doelpunten uit: 1—3. zullen tegen elkaar uitkomen: En geland Frankrijk en Zweden W. Du tsland. Deze 4 landen plaat sen zich dit weekeinde. Engeland had zaterdag al met 3—2 gewonnen van Joego-Slavië, Zweden kwalifi ceerde zich door een 4—1 zege in Turijn op Italië, West Duitsland ver sloeg in München Denemarken met Successen op baan en iveg Kampioenschap Kring Leiden Bart Zoet heeft weer een nieuwe triomf aan zijn reeds lange reeks van overwinningen toegevoegd. De Sas- senheimse renner won gistermiddag in Hengelo de sprint van een acht tien man sterke kopgroep, die op het peloton een ronde voorsprong had genomen. Met groot vertoon van macht schreef Bart Zoet de eindsprint op zijn naam. Niemand Het was op het Vijverparcoi Tuindorp in het Overijsselse Hengelo een bijzonder interessante strijd, waarvoor ruim 100 renners aan de start kwamen. De uitgeloofde premie voor de renner, die als eerste er in zou slagen het peloton op een ronde ds 700 meter) te zetten deed won deren. Keer op keer probeerden ren ners er tussenuit te trekken, maar de kopstukken in de groep wilden aan vankelijk van geen ontsnappingen weten. Bart Zoet trok er spoedig alleen tussenuit, maar slaagde er juist niet in de ronde te pakken. Toen de Sas- Ronde van Zwitserland senheimer het even later opnieuw probeerde met de Rotterdammer Evert Dolman bleek het wel moge lijk. Dolman streek de premie voor zich op, door het sprintje te winnen. Het kunststukje van Zoet en Dol man werd in de resterende zeventig kilometer nog door een zestiental renners gepresteerd. Als een compac te massa stortte de grote groep, kop lopers en peloton, zich op de streep af Bart Zoet slaagde er echter in zich met groot machtsvertoon als eerste te klasseren voor de Zwolse renner Henk Nieuwkamp. Vingerwijzing Voor Bart Zoet en de sportcommis- sie van de KNWU kan deze overwin ning wellicht een vingerwijzing be tekenen in de richting van de capa citeiten van de Sassenheimer. Don derdagavond kwam h(j op de baan van het Olympisch Stadion tot een topprestatie in de ploegachtervolging. Iets, dat hU vrijdagavond na veel reizen ook in Oirbeek deed. Ander halve dag later nu deze zege op de weg, waarmee Bart Zoet heeft aan getoond dat het mogelijk Is om bin nen enkele dagen met succes van de baan naar de weg over te schakelen. Uitslag: 1. Bart Zoet (Sassenheim) 2. Henk Nieuwkamp (Zwolle)3. Anne Koster (Leeuwarden)4. Henk Hoekstra (Ureterp)5. Evert Dol man (Rotterdam). De Zwitser Rolf Maurer heeft zaterdag zUn leidende positie in de Ronde van Zwitserland verstevigd door een zege in de individuele tijd rit. Maurer reed de 71 km van Dels- berg naar Bazel in 1 uur 49 min. en 19 sec. De Italiaan Balmamion werd op bijna anderhalve minuut tweede. De vierde etappe werd beheerst door de Zwitsers Weber en Gimml. die aan het eind van de vrij vlakke 154 km lange étappe van Bazel naar Pfaffikon een voorsprong van ruim vier minuten op hun achtervolgers hadden. De Televizierploeg van Pellenaars ia in dit weekeinde gereduceerd tot vilf man: geen van hen speelt nog een rol van betekenis. Zaterdag staakte Cees van Espen de strijd gisteren kwam Jan Hugens te laat binnen. De uitslag van de tydrit 1. Maurer (Zwits.) 1.49,19; 2 Bal mamion (It.) 1,50,47- (Zwits.) 1,52,44; 157,47; 18. Zilverberg (Ned.) 1.57,43; 26 Knop® (Ned.) 2,00,20 36. Wouters (Ned.) 2,04.09 40. Damen (Ned.) 2,05,54; 50. Hugens (Ned.) 2,09,21; 52. v. d. Klundert (Ned.) 2,10,11; 53. Piet van Est (Ned.) 2,10,44. De uitslag van de vierde etappe W^8 Werber Weber (Zwits.) 3,45.08: 2. Kurt Gimmi (Zwito.) 3,45,50 3. Bariviera (It.) 3,49,14; 4. Zilverberg (Nedz.t.; 10. Wouters (Ned.) 3.52,0712. Haast (Ned.) 3,52,28; 14. Van Est (Ned.) z.t.; 21. ex aequo: o a. Damen (Ned.) en Van der Klun dert (Ned.) z.t. Opgegeven: Knops (Ned.); te laat binnen: Hugens (Ned.). Het algemeen klassement luidt: 1. Maurer 15.42,27; 2. Balmamion 15,44,25; 3. Zilioli 15,46,28; 4. Betti- Haast 16,01,03: 39. Damen 16,14,20 40. Wouters 16.14,49; 49. Van dei- Haast (Ned.) Klundert 16,29,49 50. v. Est 16,35.07 Den Hartog leidt in Luxemburg Arie den Hartog heeft gisteren in de derde etappe van de Ronde van Luxemburg de leiding overgenomen van Cees Lute. De sterke Zuidhol- lander won de 231 km lange étappe van Bettemburg naar Diekirch voor de Belg Monty en de Duitser Jun kerman. De uitslag was: 1. Den Hartog (Ned.) 6,23.10 (met bon. 6.22.40), 2. Monty (Belg) 6.23.10 (met bon. 6.22.55), 3. Junkermann (Did) z.t.; 4. Willy Altig (Did) 6.23.30 5. Malie paard (Ned.) z.t.; 9. Lute (Ned.) 6.42.30; 12. De Roo (Ned.) 6.44.59, 15. Van der Borg (Ned.) 6.46.32, 16. Jan Janssen (Ned.) z.t. De drie etappes luidt het algemeen klassement: 1. Den Hartog (Ned te (Ned.) 18.38.22: 5. Van den Ber ghe (Belg) 18.41.58; 12. Geldermans (Ned.) 18.52.31; 23. De Roo (Ned.) 19.07.34. redacteuren) Op de kampioenslijsten van de Turnkring Leiden hebben zaterdagavond in de gymnastiekzaal aan de Du Rieustraat twee fonkelnieuwe kampioenen hun naam laten schrijven. Kitty Nie- boer (Brunhilde) bij de dames en Henny Sieval (Excelsior) bij de heren. Het kampioenschap van Kitty Nieboer kwam niet als een verrassing, nu Fransje van Deursen haar titel niet kon ver dedigen. Met Sieval bij de heren was dat beslist wel het geval. Kampioen Henk de Vries (DOS) was in de laatste krachtme tingen steeds duidelijker de sterkste Leidse turner gebleken. Een prolongatie van zijn titel scheen een uitgemaakte zaak te zijn. Tot ieders verrassing is het zover niet gekomen hem weer punten kostte, terwijl Sie val zijn uitstekende vorm onder streepte door op dit onderdeel 18.3 punten bijeen te springen. Geinspireerd Sieval was zaterdagavond onbe twist de betere turner. Hij was ge laden, geinspireerd en hij had bo vendien zijn dag. Wat dat laatst wil zeggen, werd De Vries met elk on derdeel duidelijkerwant bij hem zat alles tegen wat maar even tegen kón zitten. Van de kampioen-1963 had zich bovendien een zekere loomheid meester gemaakt. Wat De Vries ook probeerde, zijn turnen bleef op alle toestellen een wat ver moeide indruk maken. Het begon al met het paardvoltige- ren, waarbij Sieval vlotweg 3.6. pnt. op de titelhouder uitliep een mar ge, die naar veler mening wat te hoog was. Bij de vrije oefening en de brug verhoogde de soepel werken de Sieval zijn voorsprong nog verder om vervolgens op zijn zwakste on derdeel. het rek, twee punten te moe ten prijsgeven. By de paardsprong kwam De Vries niet goed uit, hetgeen Het totaal van Sieval was 107.3, dat van De Vries 103.2, hetgeen na tuurlek een onjuist beeld geeft van de werkeiyke krachtsverhouding tus- n dit tweetal, dat strijdt met een en felle als plezierige rivaliteit. Beiden dienen voor het volgende seizoen nu eens de tanden te zetten in hun zwakste wedstrydstof. Voor Sieval is dat zUn rekwerk en voor De Vries het paardvoltigeren. Een ver dere stygüig is zeker mogeiyk ais deze onderdelen fors worden aange pakt. Dames Sieval en De Vries in traiiiingsploeg van KNGV De Leidse turners Henny Sieval (Excelsior) en Henk de Vries (DOS) hebben een plaats gekregen In de centrale tralningsploeg van het Ko- ninkiyk Nederlands Gymnastiek Ver bond, uit waardering voor de In dit seizoen bereikte resultaten. Aldus is gisteren meegedeeld op de kaderdag van het KNGB in Beekbergen. ty Nieboer en Anke Platteel (DOS), die normaal gesproken voortdurend slag leveren in het kielzog van Fransje van Deursen. Door de bles sure van de titelhoudster kwam de weg vry voor één van hen. Het kampioenschap ging tenslotte na een spannende strijd naar Kitty Nieboer, die op alle onderdelen goed voor de dag kwam, terwyi de DOS- turnster byv. op de balk weer eens een bizar „eenzaam avontuur" door maakte, waarvoor de jury terecht slechts 16.6 pnt uitreikte. Beiden werkten uitstekend op de brug-onge- ïyk, waarbü Kitty stellig niet mocht mopperen dat de jury haar op dit toestel een kleine puntenwinst schonk. Overigens verdiende de Brunhildeturnster de titel ten volle. Derde werd N. Verzaal van WIK. Weinig geluk was er ook dit keer weggelegd voor Nel Koppers (Brun hilde), die zich blesseerde en daar door met de negende plaats in het klassement tevreden moest zyn. De zes nieuwe kampioenen van de Turnkring Leiden, v.l.n.r: Daan Verhoeven en Tjits Regeer (junioren). Martin Laman en Marian van Varick (jeugd). Henny Sieval en Kitty Nieboer senioren) (Foto L-D./Holvast) Jeugd By de jeugd en junioren bleek op nieuw, dat het peil van het Leidse turnen zich in opwaartse richting be weegt. De prestaties en ook het grote aantal deelnemers (sters) stemmen tot tevredenheid, al zai men nog hard en lang moeten werken om de achterstand op byv. de Stichtse Turnkring in te lopen. By de meis jes ging de titel terecht naar Ma- van Varick (Concordia), die haar leeftyd al over een zeer goed vrye oefening beschikt, en bij de jongens naar Martin Laman DOS). Daan Verhoeven zegevierde, zoals werd verwacht, by de heren junioren en Tjits Regeer (DOS) greep het kampioenschap by de da- junioren, hetgeen zeker een ver rassing was. daar ook Magda Breed- veld (Brunhilde) tot haar tegen standsters behoorde. Het lakonieke DOS-meisje stond na drie van de vier onderdelen achter, maar drukte de concurrentie volledig in de hoek door een juweel van een paardsprong. rvoor de jury met de zeer hoge notering 19.1 uit de bus kwam. Turn kring-voorzitter Henk de Geus reikte afloop van de „lange dag" aan de kampioenen de pryzen uit. Uitslagen: meisjes: 1. Marian van Varick Concordia) 2. Carla de Groot (Brunhilde) 3. Anneke de Vries DOS) jongens: 1. Martin Laman 2. Aad Laman (DOS) 3. Koos Sieval (Excelsior) Junioren dames: 1. Tjits Regeer (DOS) 69.8 2. Magda Breedveld (Brunhilde) 3. A. Henzei (WIK) 67.0 4. Ria van Duyn (Hercules) 65.7 5. Elly Taverne (Concordia) 64.8 Junioren heren: 1. D. Verhoeven (DOS) 93.9 2. T. Wildenburg (Excel sior) 92.1 3. J. Verbalen (OGAV) 86.9. Dames: 1. Kitty Nieboer (Brun hilde) 72.5 2. Anke Platteel (DOS) 70.1 3. N. Verzaal (WIK) 69.5 4. Netty van Wyk (Nieuw Brunhilde) 66.2 5. Lidy Halverhout (Brunhilde) 65.9. Heren 1. Henny Sieval (Exc.) 107.3 2. Henk de Vries (DOS) 103.2 3. Louis Taverne (Exc.) 101.1 4. Wim Meyers (Exc.) 95.5 5. Andries van Deursen (Exc.) 94.0. voor de Trekvogels uit Den Haag die nog onder de 8000 punten bléven. Het laatste nummer van de wed- stryd vormde tevens een hoogtepunt want de jonge Leidenaars zagen hun yver beloond met een nieuw Leids record n.l. 29.4 seconde en dat was 0,2 sneller dan de Holland-jongens C van het jaar 1956. De 60 m. jongens C was voor W. Mens (LDA) in 7.4 na felle strijd met v. Gugten (Holland) in 7.5, de 60 m Jongens D voor G. Bey (Holland) in 8.5 sec. Het ver springen D was voor de Leidenaars R. van Wilgen 4.68 en G. Bey met 4.56. De 1.50 ophoogspringen van D. v. d. Water en de kogelstoot over 12.36 van Pr. Poelman leverden bei- I den een tweede plaats op. By de meisjes waren vele eerste plaatsen weggelegd voor de Haagse vereniging „Sparta". De 60 m. C. voor G. Moen b.v. (8.5) en dezelfde afstand by de D voor F. van Lareré (8.7). Ook de 4x60 meter was een Sparta-zege in 33.8 sec. Stand jongens CD: 1. Holland 8771 2. Trekvogels 7931, 3. Pro Patria 7716 4. Sparta 6825, 5. Metro 6714, 6. LDA 6437, 7. Spartaan 6230, 8. Bataven 6111. Stand meisjes CD: 1. Sparta 6616, 2. Olympia '48 6427, 3. Celebes 569f 4. Victoria 4692, 5. Fortuna 4667, i Sportief 4196. Boksers verliezen in BOEKAREST Het Nederlandse boksteam heeft het interlandseizoen, waarin het zi maal in de ring kwam, zaterdag Boekarest tegen Roemenië niet met winst kunnen afsluiten. Na de ovi winningen op Saarland, België Wales <2 x) en de nederlaag tegen Frankryk moesten de Nederlandse amateurs in het Dynamo-stadion van Boekarest met 164 hun meerdere erkennen in him Roemeense tegen standers. Ondanks de grote nederlaag heeft de Nederlandse ploeg beslist geen slechte indruk achtergelaten. Wan neer onze landgenoten in de meeste partijen niet zo'n afwachtende hou ding hadden aangenomen en zelfs ook eens wat meer het initiatief had den genomen, dan had de uitslag voor Nederland zeker een gunstiger aanzien gekregen. Nu bleef het bij overwinningen van Herman Schregar- dus en Rudi Lubbers. Zwemdriekamp in De Zijl In de zweminrichting De zyi wordt zaterdag een internationale zwem driekamp gehouden. De F.C. Wup- pertal is dan de gast van de Leidse Watervrienden, terwyi De zyi heri' trio voltallig maakt. Tussen Wupper- tal en de Leidse Watervrienden be staat reeds enige jaren een levendig contact. Ada Kok negeert startverbod Ada Kok, de 17-Jarige wereld recordhoudster op de 110 yards en de 100 meter vlinderslag, records die zy veertien dagen geleden tydens de interland-ontmoeting tussen En geland en Nederland in Blackpool vestigde, was gistermiddag de enige van de Tokiokandidaten, die het door de KNZB opgelegde startverbod ne geerde, en deelnam aan de door de Hengelose vereniging Weusthag ge houden nationale zwemwedstry den. zy won de 100 meter vlinderslag in 1.11.5 seconden. Twee kilometer TINO JANSSEN tweemaal eerste Zaterdag; zyn op de Loordrechtse 1 Plassen by Kortenhoef de eerste lan- gebaan zwem wedstry den van dit seizoen gehouden. 450 Zwemmers en - zwemsters namen aan de wedstrij- I, den deel. De uitslagen luidden: Heren: Schoolslag: 1. Vonhoff (Naarden) I 31,39,3; 2. Van Altena (Robben) 31,39,4; 3. Swinkels (PSV) 32,19,5; 4.1 Dieben (LGB) 32,45.5. Vrije slag: 1. Janssen (EZPC) 27,09,8; 2. Richards (Dolfyn) 27.25,2; 3. V. d. Kamp (Naarden) 27,39,4. Dames Schoolslag: 1. E. VeldhuijzenJ (Naarden) 33,59,-: 2. R. Rigelaar (Robben) 34,33,8; 3. E. van Emmenes (Shell-Amsterdam) 34,48.8. Vrije slag: 1. Tineke Lagerberg (Naarden) 30,22,3; 2. M. Schimmel (Naarden) 30,30,8; 3. T. Nicolai (ZIAN) 30,35,-. Zondag won Tino Janssen een soortgeUjke wedstrijd te Tiel en zege vierde Tine Nicolai by de dames.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 8