C&A' Kort op eerste plaats kwalificatietoernooi Duizenden christian in Boston (V.S.) scientisten een In samenwerking met enkele van onze leveranciers biedt C&A voor de sensationele prijzen van LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 10 JUNI 1964 Christus - gemoed overwint J alle verdeeldheid [Circa 7000 christian scientisten, afkomstig uit vele landen 11 oonden maandag in de Moeder-kerk te Boston (Massachusetts) u jaarvergadering van Christian Science bij. Tijdens deze bijeen- Lst, die in vier zalen werd gehouden en waarbij voor het eerst J pruik werd gemaakt van de lijntelevisie, werd meegedeeld, dat >tk E. Froderman voor het komende jaar als president Lr [kozen. E. Froderman ïieuwe president nieuwe president, die in 191/9 iK-president van een bank in po ontslag nam teneinde zich mi de praktijk der Christian •genezing te kunnen wijden, lvmstig uit Bad Salzuflen in toitrf en emigreerde reeds als EDWARD FRODERMAN, de nieuwe president van de Christian Science, met op de achtergrond de koepel van de Moederkerk in Boston. jongen naar de Verenigde Staten. Hij woonde toen bij familie in Chi cago en begon weldra belang te stel len in Christian Science (De Chris- hij de zondagsschool ging bezoeken. Later werd hij voorzitter en eerste 1 lezer in de Moeder-kerk te Boston. In zijn toespraak tot de vele dui zenden scientisten beschreef de nieu we president, dat geestelijk inzicht nodig is om aan de grote menselijke verantwoordelijkheden van deze tijd te kunnen voldoen. Deze uitzonderlijke tijd biedt, al dus spreker, aan een ieder van ons bijzondere mogelijkheden. Het is van het hoogste belang, dat wij van de ons door God geschonken geestelij ke macht gebruik maken. Machtigste kracht op aarde In een boodschap van de Chris tian Science Raad van Directeuren werd de overtuiging van de kerk op nieuw bevestigd, dat „de stille zachte stem" van het universele christelijk idealisme nog steeds de machtigste kracht op aarde is. Het gehele menselijk denken wordt in onze tijd tot zijn volle diepte in beroering gebracht, aldus de bood schap. Doch het Christus-gemoed overwint alle verdeeldheid van geloof en leerstellingen en bindt in één heilig gezin te zamen allen die God liefhebben en die Zijn wil trachten te doen. lil contact met Oost-Europa Hernieuwde godsdienstige activiteit in Oost-Europa werd door de secre taris, Gordon V. Comer, gemeld. Er komen uit die streken nu weer aan- Tagen voor het lidmaatschap van de Moeder-Kerk binnen, waardoor een einde is gekomen aan de lange pe riode waarin contact onmogelijk was. De aftredende presidente, mevr. Helen Wood Bauman, wees op de on begrensde mogelijkheden, die voor de mensheid open staan door de gene zing brengende macht van goedheid, de macht die onafscheidelijk is ver bonden met rechtvaardigheid, barm hartigheid, waarachtigheid en liefde, waardoor zonde en ziekte worden Paard op hol: kind gedood (Van onze Bossche correspondent) De 2-jarige Paula Hennes en haar drie jaar oude vriendinnetje Petra Kooien zijn tijdens het spelen op een grasveldje in hun woonplaats Geldrop overreden door een melkwagen, die werd voortgetrokken door een op hol geslagen paard. Paula Hennes over leed kort na het ongeluk in het zie kenhuis. Haar vriendinnetje werd ernstig gewond. De melksljjter was juist bU een klant binnen toen het paard door nog onbekende oorzaak op hol sloeg. verschillende kerkafdelingen, w onder ook de mededeling dat e het afgelopen jaar meer exemplaren van Eddy's boek „Wetenschap en Ge zondheid met Sleutel tot de Heilige Schrift" waren verkocht dan in enig ander Jaar sedert dit boek in 1875 was uitgekomen. De bijbel spreekt tot U Dit is veeleer natuurlijk dan won derbaarlijk, aldus spreekster, de re dactrice van de godsdienstige tijd- zjjn tegen de moeilijkheden van deze tijd opgewassen omdat zij begrepen worden als goddelijke wetten en niet als louter persoonlijke deugden. Mevr. Wood Bauman haalde aan wat de ontdekster en grondlegster van Christian Science, Mary Baker Eddy, in haar boek Miscellaneous Writings heeft geschreven: „De verbazingwek kende genezingsmacht van goedheid is het uitstromend leven van het christendom. Zij was het kenmerk van het Christelijk tijdperk en gaf het begin daarvan aan". De aanwezigen hoorden tijdens deze jaarvergadering verslagen van Verder werd melding gemaakt van een groot en toenemend aantal reac ties naar aanleiding van de radio serie van de kerk „De Bijbel spreekt u". Het verslag vermeldde een ongewone nieuwigheid op dit gebied, die kort geleden was ingevoerd als onderdeel van het streven van de kerk om op effectieve wijze een gods dienstige boodschap aan een groot Scientisten zijn, worden als intervie gebruikt zonder een van te i vastgestelde tekst ten einde vragen over een bepaald onderwerp te stellen, waarop de luisteraars gaarne het antwoord van de spreker de kerk zou willen horen. Deze Engelse programma's zijn ook in ons land iedere zaterdagavond te 19.15 uur op 208 m over Radio Lu xemburg te beluisteren. Actief jaar Door de oprichting in het afgelo pen jaar van een nieuwe Christian Science Society in Nigeria, is het aantal landen, waar zich vertakkin- de kerk bevinden, tot 54 ge stegen. Voor het eerst werd Christian Science literatuur in het Hongaars, Afrikaans, Arabisch en Hebreeuws, uitgegeven. Ook werd een Griekse uitgave van het tijdschrift „De He raut van de Christelijke We tenschap" aangekondigd. Het aantal vertakkingen van de Moeder-Kerk in Nederland bedraagt momenteel veertien. Ook in Leiden bevindt zich een actieve groep die geregeld in het Loge-gebouw kerk diensten houdt. Sedert juni van het vorig Jaar werden over de gehele wereld on geveer 4.500 lezingen gehouden. De namen van drie nieuw benoemden bij de Raad van sprekers, welke uit 29 leden bestaat, werden meegedeeld, nl. Martin N. Heafer uit Houston, Texas: Thomas O. Poyser uit Bos ton, Massachusetts; en Harry S. Smith uit Atlanta, Georgia, LSG-speler ook Leids schaakkampioen (Van onze schaakmedewerker) Jacob Kort, de succesvolle L.S.G. schaker, is er bijna geslaagd door te dringen tot de Nederlandse schaakkampioen schappen. In de voorronde van deze wedstrijden bezet hij ronde voor het einde de eerste plaats, een half punt vóór de Amsterdamse international Ree. Twee spelers gaan over naar de finale, zodat Kort's kansen voor treffelijk staan. In de 5de ronde moest Kort „broe dermoord" plegen op zijn stadgenoot Piket. Deze zette in tijdnood een vol stuk in, na enige tijd de beste kan sen te hebben gehad. Kort versloeg in de 6de ronde de Amsterdammer Van der Weide, die zijn avontuurlijk spel met een snelle schaakdood moest be kopen. Piket herstelde zich voortreffelijk van de nederlaag tegen Kort en kon in de volgende ronde weer een winst punt boeken. Hij lokte de Hage naar Mosterdman in een gunstig eindspel, liet even de winst glippen, maar herstelde zich na een zwakke zet van zijn tegenstander en haalde alsnog de volle winst binnen. Met een half punt achterstand op Ree is ook Piket nog niet kansloos. Van zijn clubgenoot Kestra kan hetzelfde gezegd worden. De taaie Philidorspeler bleef na een felle charge van de Hagenaar De Bondt met een defensieve stelling zitten, maar de pionwinst die hij eraan over hield. kon rustig uitgebouwd worden tot een winnende positie. Hetgeen de Leidenaar, aan wie dergelijke positio nele klusjes wel kunnen worden toe vertrouwd, zich dan ook niet liet ontgaan. Vanavond speelt Westra zijn uitgestelde ontmoeting tegen de Dordtenaar P. A. Hoogendoorn, de open Nederlandse kampioen, die ook nog kanshebber is. Sportsplinters De tweede race van de wed strijden om het Europees kampioen schap in de Flying Dutchman-klasse, voor Whitstable wordt gezeild, werd gisteren gewonnen door het Britse schip Lady-C met de beman- nng Keith Musto en Tony Morgen. De uitslag was verder: 1. Denemar- Stand Na de zesde ronde luidt nu de stand in het Haagse toernooi: 1. Kort (L.S.G.) 5 pnt.; 2. Ree (A'dam) 4% pnt.; 3. J. J. Piket (Philidor) 4 pnt.; Hoogendoorn (Dordrecht) 3'i pnt. (uit 5); 5. Andriesse (Wage- nlngen) 3% pnt.; 6. Westra (Phili- der) 3 pnt. (uit 5); 7/8/9. Van der Weide (A'dam), Crabbendam (A'dam) en ir. Van Donk (Dor drecht) 3 pnt..; 10. Jansen (Water landskerkje) 1% pnt.; 11. Mosterd man (Den Haag) 1 pnt.; 12. De Bondt (Den Haag) 0 pnt. Kort won Zoals wij zaterdag reeds verwacht ten is Jacob Kort erin geslaagd zyn afgebroken party tegen Piket voor de finale van het persoonlijk Leids schaakkampioenschap te winnen. Hiermee is de L.S.G.-speler, hoewel er nog één ronde gespeeld moet wor den, reeds onbereikbaar geworden voor alle concurenten, zodat hy zich voor dit jaar schaakkampioen van Leiden mag nisstudie op te vatten, veroverde zich in het Leidsch Schaak Genootschap al snel een vaste plaats in het eerste tiental. Pas dit jaar brak zijn talent eerst goed door. Hij behaalde het kampioenschap van zijn vereniging en won samen met de andere jonge Leidse schaakbelofte, Joop Piket, de eregroep van het Daniel Noteboom- toernooi boven o.a. internationaal Henneberke. Dit kampioenschap van Leiden vormt een bijna natuurlijke bekroning op een succesvol seizoen, dat echter gezien Kort's prachtige re sultaten in de voorwedstrijden om het nationaal kampioenschap, nog lang niet geëindigd lijkt. Maandag 15 juni wordt de laatste ronde van het Leids schaakkam pioenschap gespeeld. Deze ronde kan voor de bezetting van de 2de plaats met de daaraan verbonden rechten voor het volgende jaar, nog zeer be langrijk zijn. Voorzichtig optimisme in Air Union (Van onze Brusselse correspondent) Het is waarschijnlijk, dat de mi nisters van de Air Union-landen nog vóór de herfst een ontwerpak koord in studie kunnen nemen en mogelijk zelfs op een bijeenkomst te Brussel zullen bespreken. Dat ver klaarde de secretaris-generaal van het Belgische ministerie van Buiten landse Zaken, J. baron Van den Bosch, tevens voorzitter van de Air- Union besprekingen, gistermiddag na afloop van de tweede dag van het voorafgaand overleg op hoog ambte niveau en op het niveau van de directies van de deelnemende lucht vaartmaatschappijen. (Air France, Lufthansa, Alitalia, KLM, Sabena en Luxair) Men heeft het gisteren gehad over de standaardisatie van het materiaal de eigen verantwoordelijkheid voor de luchtlijnen en over net zogenaam de gereserveerde verkeer Sabena met haar dienst op Kongo, Air Fran- met die op de bevrijde landen in noord-Afrika). Vooral het laatste punt heeft steeds veel moeilijkheden met zich gebracht ook thans schijnt Air France nog niet geneigd haar uitzonderingsposi tie op te geven zonder bepaalde te- Arias' toestand is nog kritiek De toestand van de Panamese po liticus dr. Roberto Arias, op wie maandag een moordaanslag werd gepleegd, was gisteravond nog kri tiek. Hij is reeds tweemaal geope reerd. Zijn echtgenote, de balletdan- dame Margot Fonteyn, werd Panama verwacht. De 45-jarige Arias, zoon van een voormalige Panamese president, werd neergeschoten door Alfredo Ji menez, die evenals hijzelf lid is van de Panamenista-partij. De politie heeft Jimenez nog niet kunnen vin den. Deze behoorde tot de lijfwacht van Arias' oom, dr. Arnulfo Arias, tijdens diens campagne voor het pre sidentschap, die overigens geen resul taat had. Dr. Arias' chauffeur, Re,- naldo Medina, heeft journalisten verteld dat Jimenez met een revolver vier schoten op Arias loste toen de auto waarin deze zat in een buiten wijk van de stad voor een verkeers licht moest stoppen. Jimenez had geschreeuwd: „Ik zal me niet door jou laten tegenwerken". genprestaties. In elk geval zijn er de laatste dagen wel enige voorzich tige vorderingen gemaakt, zodat de ministers zich mogelijk binnen af zienbare tijd over de zaak kunnen beraden. A70 A •jflp-Top garage, Slnt- Rekord, Opel Kadett n en V.W Samba- chool en verhuurbe- ^erswaal. Leiden, (Jtr. la, tel. 21966. Voor- II teenlaan 5. tel. 3924 olshorloges. ons suc- anker stalen bodem, p!Chts f28.75. fl Het Rlngenhuis. TPort. Fa. Hertog en ior alle merken b.b. Deskundig advies tervlce. Voor Leiden 65n' C' Sie- verzilverd. 30-ja- nu een koelkast voor maand. Zonder voor- maar met recht Morgen in huis? Bel ur tel. 010-120705 070-863977. i: Marynen, De Radio- iewoerd 27. inwonen? Dan aan- ^kastjes, geheel pas- eet, zeer voordelig Arnoldus en Zn., ««gracht 9, Zater- geopend. U Verhuizen, wy uw aanvraag Llch controleren, repare en aanleg elektrische installa- lampen, Wimperolle. Geeft lange Bij Drog Boerhaave. Uw haar blijft prima zitten. Nu slechts 3.60. Verkrijgbaar bij Drog. Boerhaave, Haarlem merstraat 68. Kret's autorijschool VAMOR leert u vlug en veilig rijden. Rijn- en Schiekade 104, Leiden f 125, langzaamwassers f 212,50 wascombinaties vanaf f 495. Oudshoorn. Haarl.str. 160-165b. telefoon 25799. Vraag prijsopgaaf blad onder rap bekleden niet llno- l colivlnyl. Br. bur. van antenne, f 250. Tevens draag bare transistorradio, nieuw in doos, Phillpsradlo f55. Ton- funkdrukknopradio. Frldor- geesterstraatweg 24. Oegstgeest Zonnewyzer, biedermeier soorten antiek, schilderijen, tin, koper, enz. Nieuwe Rijn 60, telefoon 22150, bij hoek Hooigracht. Fraai modern drlezltsbank- stel van f575 nu f 355. Twee clubfauteuils met vier stoelen van f 375 nu f 155. Klooster tafel f 25. Boekenkast f 25. Linnenkast f 17.50. Twee club bedden. Ledlkante bedden. Kinderledikanten. Poppewagens, tafels, stoelen, Nieuwenburg, Hooigracht Middelweg 29. Lelden. Geopend :ï-pers. opklap auplng, ver sterkt, met 3-delie bedstel. Alles keurig. Bloemlster ifucidyslt. carb. I. pr. st. O. Singel 158. Na 6 uur. Aangeboden Taunus 15 M, type 1956 met schuifdak en radio. Nieuwe stoffering. Lak en chroom keurig. Redelijke prijs. Te bevr. Kerkstraat 83. Hoe DKW 3-6. Tn- en uilu dig in prima staat. Prijs billijk. Herengracht 106. Te koop aangebodei mpla 19"" 33," Lelden. Te huur tijdens Olympla 1958. Da Costastraat i-5 slaapplaat- ,g (Zijp). Van 25 Juli (Kaag- Valk Boumanweg fiets. V. 4, Leiderdorp. 4-pers. Caravan te huur. Met voortent. Geheel compleet „Oostvliet". Aangepast Snelle opleiding lesmateriaal. Telef. 32827. logel Roamer. Prisma, >rlichting garantie. Uurwerkkllnlek Gort- huis. Alléén Lage Rijndyk 8. Een horloge? Een schoor- steenklok? Koop beter, voor deliger bij uurwerkkliniek Gorthuis. Prettige bediening, - Eigen reparatie- Benzine 1 17. f 1075,-. Inruil mogeiyk. Marnixstraat 35. Dameskakl pantaloi Za' begint de ver- e partij dames pantalons (iets vuil) Steenstraat 45. Te koop gladharlg niiddel- Zoeterwoudse Singel 24499. Koopji Tentharingen, kinderverjaardagen, enz. stoeltjes. 1 tafel f 10.- Sterke kruiwagens, skelters. sjoel (wit met dekplaat). Ataq. In z.g.st. f 20.-. Te bevr. tussen 18 en 20 uur. Van Wassenaer- laan 27. Oegstgeest. Te koop 1 wasbox met koffiemolen 125 Volt, 1 transfo T.e.a.b Maredyk 68. P Volkswagen De Luxe 1960. In uitstekende 6taat. Terwee- weg 132. Oegstgeest tussen 19- 20 uur. Te koop 1 «tudleplan 24.000. Bouwj. 1959. i particulier. In zeer Beslist geen olle- f650,-. Telef. 32280. bromfiets te koop 84"X> km t reden. Prys f 375. Te bevragen Van den Wijngaard. 4e "estgracht telefoon 21962. Hogewoerd. Lelden, Aangeboden 2 Jonge poesjes - bevragen V. Beelen, Magd. kool. Bronckhorst- Peugeot 403. Bouwjaar 1959- ulgratie. Wandel- ommode, kin 2 stoelen, tafel trouwjapon met toebehoren. Te bevragen by Roodenburger- straat 49, na 18 uur. Te koop .Sparta-niotorflets, 200 cc. Witte Singel 84. Er Is plaats voor gezonde beschaafde oude dame in klein bejaarden-pension, voor direct. Br. bur. van dit blad onder no. 12092k. Aangeboden Renault 4- onderdelen o.a. dynoma. accu, onderdelen. Billijke prijs! Te bevragen Voorstraat 39. Lelden Aangeboden zeer solide Ga zelle herenrijwiel met trom- melremmen en versnelllngs- Blliyke prijs. Maresingel mahonie kuif- dekenkist. zllver- W. F. Koore- Mandl. Oude Vest 141 Lelden. Tel. 54212. DIVERSEN B| Lezers. Goede en nieuwste oeken moet U bij Van Leeu wen zoeken. 20 cent per deel. Knipkaart 10 delen f 1.70. Geen lnleggeld. Van Leeuwen's bl- Lombokstraat 22 (Kool). ding Akkerman. Witte Singel ziekenfonds. Schutte, Noordeinde 52. Lei- Afgemat? Moe? Sclileffer's )loedwyn helpt byzonder snell biovltaal exclusief bij apothe- boerderlj kamp ln Laag lichtingen: Haven 11. Lelden. Dubrovnik, voll. zorgd f295; Porec Rovlnj- Pula, 15 dg. 289.-; 15 dg. Mal- lorca 324. 15 dg. Calella (Costa Brava) 460. Reis bureau Wolters, Vismarkt 1. Je8olo 109.-, 1 week verlengen Vismarkt 1, Lelden. Tel. 24862. Wolters. Vismarkt Reisbureau Wolters, Vlsr Thtlringen of Sol- Reisbureau Wolters, 2 buitenlandse Vismarkt 1. Lelden, telef. f310.-. Camplngrel8 f205,-. Joego-Slavlë r 139.75. Reisbureau Wolters Vismarkt 1. Lelden, telefoon tenminste 3 slaap- onnlg huls, 4 kamers. Jongeman zoekt kennts- dlt blad onder no. 2317k. Waarschuwing. Sinds enige tijd worden poeren en katers opgekocht. Houdt ze zo mo gelijk binnen en ln het oog. Waarschuwing. By de han- de beesten een wrede "toekomst tegemoet. Bespaar hun dat. Wednr, AOW, met woning, gezond, goede versch., z.k.m. met vrouw. Geen kinderen. Br. Ruiling gevraagd dit blad onder Lelden. S Amsterdam - Lelden - Den aag en omgeving. Aangeb. Amsterdam-Z, 6-kamerflat, c.v. warm watervoorz., telef. Huur f 180,- per maand. Wonlngrull. Aangeboden 3- kamerflat, 3 hoog, Omg. W. de Zwygerlaan. Gevr. 3-kamer- wonlng of flat, beneden of le etage ln Lelden of omgeving. Br. bur. van dit blad onder no. 2395k. Beloning een nieuwe tas ^legene die myn beige Telefoon 53156. Lelden.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7