Misdaad om een erfenis HI id PANDA EN DE MEESTEM-MEESTER DE KLEINE KONING WIROMAR AEG LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 10 JUNI 1964 f Dat deed ik niet Ik kan tot op {T, gekere hoogte begrijpen, dat Rob "t nooit over haar gesproken heeft, want om je de waarheid te zeggen, sprak hij byna nooit over zijn thuis 1 en maar heel weinig over zijn moe der. Maar jij wist toch wel van haar af. Je kende haar heel goed- Ik kan mfc niet indenken, waarom je nooit lets over haar gezegd hebt. Tenslotte, zei hij langzaam, zie ik niet in waarom ik over haar zou hebben moeten spreken. Ik heb V nooit met jou over de Timballs ge- sproken. En eerlijk gezegd voelde ik daar ook niets voor. Maar ik nam EB toch als vanzelfsprekend aan, dat jij W van de familie van je verloofde alles af wist. I zy kreeg een kleur als vuur, maar m fing koppig voort: I Zoals ik zei, deed ik dat niet. Dat is Juist zo eigenaardig. Het is B niet zo zeer, dat Rob niets gezegd heeft, maar het is eigenaardig dat niemand er ooit iets van gezegd 'rifi heeft. En jy deed zo geheimzinnig Dnl, Ik bedoel, we wisten zelfs niet, dat ja; je mevrouw Timball of Isabelle ooit euj WHy haalde even de schouders op. w Je had geen grote belangstel ling voor mijn activiteiten, is het wel? vroeg hy. Op dat ogenblik kwam Burgoyne de kamer binnen als een geweldige, alles overstelpende, vloedgolf. Baxter, riep hy. Heb je niets ingeschonken? Als plaatsvervangend gastheer ben je een miserabele mis lukking. M'n waarde jongedame, het spyt me ten zeerste, dat ik Pe- ters al verteld had, dat ik vyf koei en van Timball had gekocht. Ik had geen idee, dat er enig geheim aan verbonden was. Het was of zy een heftige stoot in de ribben kreeg. Haar hart scheen op te springen en zy kon het bloed naar haar hoofd voelen vlie gen. Rob had niets tegen haar ge zegd over een geheime verkoop, zy voelde zich, alsof zy op dry f zand 6tond. Alles onder haar voeten wan kelde en beefde. Zy zag David naar haar kyken met een nieuwsgierige, nogal teleurgestelde uitdrukking in zijn ogen en zy tastte in haar geest om iets te zeggen. Maar voor de heldere, spottende ogen van de reusachtige Burgoyne, rhoot haar niets te binnen. —Dank u zei zy haastig. Dagelijks vervolgverhaal Roman van Jane England (Oorspronkelijke titel „The Peach Orchard"), ki lde, ZEVENDE HOOFDSTUK Burgoyne was een buitengewoon mens. Hy speelde tegenover David en Julie de gastheer met hoffelyk- lieid en uitstekend voedsel, maar zijn heldere bruine ogen keken hen beiden met een geamuseerde uitdruk king aan. Waarom was haar niet duldeiyk. David was stil en Julie had kt ongemakkeiyke gevoel, dat zy op mi ongelegen ogenblik gekomen was hty toen beide mannen in een belangrij- ke bespreking waren gewikkeld, zy de zei zelf heel weinig, maar dat kwam er niet op aan, omdat Burgoyne een eindeloze voorraad anekdotes en amusante voorvallen tot zyn beschik- H icing scheen te hebben. Intussen r voelde zy zich gedrukt door het feit, dat niet alleen haar verschyning met I het briefje van Rob een beetje fjHI vreemd was. maar dat de verkoop van die koeien zelfs nog erger was, dan zy zich had voorgesteld. Iets in .en t' trek om Davids mond vertelde moeder. Burgoyne lachte plotseling. Tenslotte is het nog zo erg niet, zei hy. Rob Timball heeft nooit een cent op zak. Het zal alle maal van hem zyn, wanneer zyn moeder komt te sterven, middels houdt zy hem aan een strakke teugel. David zei niets, maar Julie frons te de wenkbrauwen. De gehele zaak was, nu zy de tyd had gehad er kalm over te denken, nogal triest. hoewel zy tot op zekere hoogte met Rob sympathiseerde, zyn moeder was Inderdaad een afschrikwekkende figuur en het was ellendig voor hem om nooit zelf over enig geld te kun nen beschikken. Hy zou natuuriyk wel by zichzelf kunnen redeneren, dat vroeg of laat de gehele plaats var. hem zou zyn, maar dit veran derde niets aan het feit, dat deze transactie niet in de haak was. Bovendien wierp het een ellendig licht op haar eigen positie. Zy kon niet met Rob trouwen als hy van zyn moeder afhankeiyk zou zyn. Maar misschien zou Rob, als het zover was, wel een behooriyke rege ling maken. Dat moest hy wel doen. Zy zou het eens met hem bepraten. Bij die gedachte schoot het haar tevens door het hoofd, dat de bezwa ren van de Femdales tegen haar logeerparty by de Timballs maar al te gegrond waren geweest, hoe wel zelfs de Femdales geen idee hadden van de werkeiyke stand van zaken. zy zag nu maar al te duideiyk het voorrecht van het hebben van ouders of tenminste van iemand, die als zodanig kon optreden, zoals John Femdale zo vaak had gezegd. Het haar heel moeiiyk om met Rob over deze kwestie te praten. Haar motieven zouden wel eens ver keerd kunnen worden begrepen en zy zou misschien beschuldigd kun nen worden van zelfzuchtige beweeg redenen, terwijl iemand die ouder was en haar belangen in discussie kon brengen, veel rijper zou staan. zy voelde overigens, dat zy zich zelf in een valse positie had gebracht. Zij logeerde by de Timballs als Robs erkende verloofde en het was nu wel een beetje laat om over Robs finan ciële positie te gaan redekavelen. Julie voelde zich terneergeslagen. Voor iemand met enig zelfrespect niet meer mogelyk al ken, zeker nadat zy In die ellendige kwestie met die koeien was gemengd. Neen. David was wel de laatste aan wie zy iets kon vertellen en boven dien was Isabelle de enige, waai AEGT30RFECTL .J Wegens poging tot doodslag IV2 jaar geëist De (Van onze Roermondse correspondent) officier van Justitie by de iets gaf. M'n waarde jongedame, zei Bur goyne, u moet toch zeer zeker eens op Kantani komen. Zorg dat Rob u er eens heen rydt. We hebben daar veel te weinig vrou- weiyk gezelschap. Burgyone wierp zyn hoofd achter over en brulde van het lachen. Puritein, zei hy, zou je een smet willen werpen op de deugd van mevrouw Leater- Cole head? David stond op. Ze interesseren me geen van belden, zei hy. Julie, je kunt nu beter gaan. Ik zal je even over die drift brengen. Burgoyne hield op met lachen en zyn bruine ogen kregen een ernstige uitdrukking. Ja, zei hy, die moet u zeker niet alleen oversteken. Verleden week nog heeft die krokodil een jongen trachten aan te vallen. Als u van het paard was geworpen, zou u niet veel kons hebben gehad. Laat jy nu even de paarden zadelen, zei David. Terwyi zij wachtten, stond hy met de handen in de zakken over de zon nige weide te kyken. Hy scheen zich van Julie in het geheel niet be wust te zyn en zy bemerkte, dat zy op haar lippen beet om niet in tra- uit te barsten. Belachelijk had zy het die morgen gevonden, dat het geluld van de wegstervende hoefsla gen haar het gevoel hadden gegeven alles afgesneden te zyn, maar vond zy dat niet zo belachelijk :r. zy was inderdaad van alles af gesneden, want nu kon zy hem niet moer vertellen wat er gebeurd was en er zelfs niet over aan de Femdales schryven. (Wordt vervolgd)1 van Juisingha. 8 1 Roermondse Rechtbank, mr. W. F. H. Bartels, heeft anderhalf jaar onvoor- waardeiyke gevangenisstraf geëist tegen een 38-jarige losarbeider uit Swalmen wegens poging tot doodslag op zyn schoonzuster,de 39-jarige Maria Emans uit Roermond. Als bij komende straf requireerde de officier bovendien een voorwaardeiyke terbe schikkingstelling van de regering met een proef tyd van drie jaar. De verdachte, die weduwnaar en vader van negen kinderen is, had al meer dan een jaar omgang met zyn schoonzuster, die weduwe is en moe der van zes kinderen. De laatste maanden van het vorig jaar drong de losarbeider meermalen op een hu- welyk aan. De vrouw maakte hem evenwel duideiyk, dat zy daarop niet wilde ingaan. Ook voor de recht bank verklaarde zy gisteren niet aan een tweede huwelyk- te denken. De losarbeider kon deze weigering van zyn schoonzuster moeiiyk verkrop pen. Op 16 december van het vorig jaar nam hy haar, mee naar een stille weg in Swalmen. Daar bedreig de hy haar voor de eerste maal. Ver der dan een bedreiging kwam het toen niet, doordat ze werden gestoord door een voorby komende automobi list. Terug in het dorp wilde de vrouw met een taxi naar huis gaan, omdat ze bang voor hem was geworden. Juist toen ze in die taxi wilde stap pen bracht hy haar met een dolk mes enige steekwonden toe, die overi gens niet ernstig waren. 16879. Mr. Vlijmen wachtte de komst van zijn voormalige pupillen niet af. doch spoedde zich langs de kortste weg naar buiten. ..Helaas" .sprak Joris, ..ik heb een droeve mededeling voor jullie, arme knapen. Uw voogd .waar ge zo aan hing. is Uw voogd niet meer. Hij heeft alle banden verbroken, door het bewijs van voogdijschap te vernietigen". Nadat hij er jou eerst vijftigduizend florijnen voor had be taald!" vulde Panda aan. ..dus doe nu maar niet zo verdrietig!" Joris keerde zich fronsend naar hem om. „Niet vijftigduizend heb ik ontvangen" .sprak hij..doch EEN- envijftigduizend. Ge vergeet het duizendje, dat ge U zo inhalig hebt toegeëigend!" „Dat was voor het huren van Huize Hobbeldonk", zei Panda .JDus daar heb ik recht op". „Recht! herhaalde Joris bitter, „nu merk ik toch. dat ge te lang onder de invloed van een procureur hebt gestaan. Er is een recht van de Wet en een recht van het Hart. manneke. En volgens dat laatste recht moogt ge me toch niet dat enkele dui zendje misgunnen. Neem een voorbeeld aan Uw kameraadjes. Graaien die schrieperig naar mijn geld? Neen! Zij zijn dankbaar en Verder kwam hij niet. Want de knaapjes, die oplettend had den toegeluisterd, wierpen zich nu als één knaap op hem. „Ja!" juichten zij. „Wij zijn reuze dankbaarO. wat zijn wij dankbaar!" Vervolgverhaal voor de kleintjes 60—61. Koning Wiromar stond triomfantelijk te kijken, hoe de bestrafte lakei smadelijk het hazepad koos. Nu had hij het vaste bewijs, dat de drank van doctor Mago werkelijk goed was! Maar het gerucht van deze gebeurtenis was als een lopend vuurtje door het paleis gegaan en voor de vensters keken de lakeien en hovelingen met verbaasde ogen naar buiten. Daar zagen ze. hoe de lakei door het kleine koninkje naar buiten werd gesmeten. En ze vroegen zich af. hoe dat mogelijk was. ,eidóe cjenda WOENSDAG Petruszaaltje (Lammenschansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend". Pelikaanstr.: Openluchtbijeenkomst Baptisten Gemeente. 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30-8 uur Steenschuur 6: Iï. en O. Lezing J. S. Lingsma over de Deltawerken. 8 uur E. H. Oppenhelmer. Gelegenheid tot ge lukwensen 11.30 uur v.m.2 uur n.m 1 3.45-10 uur n.m. Garenmarkt: Dagexcursie K. en O lar Gouda en de Alblasserwaard. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Natuurhistorische Ver. 1 Beestenmarkt: Volle Evangelie-zen ding. 7.15 uur n.m. Boerhaavelaan 44: Dlploma-ultrel- king Don Bosco-school. 8 uur n.m. De Hoeksteen: Jongerencontact Ned. Huisvrouwen. Spr. dra. H. M. Middelstegracht 89: Wartburg-auto- mobielenshow. 10 uur vm.7 uur nm. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: Ouderavond 50-Ja- rlg bestaan Dr. A. van Voorthuysen- ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 3 en 6.30 uur nm. Openbare lezing 2 en 5 uur nm. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste MAANDAG accoord speelt „De getemde feeks". 8.30 uur nm. Den Burcht (Ingang Nleuwstraat) 3 Oct. Ver. Inschrijving deelnemers gersom. 4-5.30 1 BIOSCOPEN Trianon: „Irma la douce". 18 Jr. Werk dagen 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. ,ldo: „De leeuw van Syracuse". zond. 2.30, 4.45. vannacht bij 2.30, 4.45, 7 vrij verklaard". 14 Jr. Zat. 9.15 uur, zond. 7 en 9.15 uur en dinsdag 8 uur „Het einde van een gentleman". 18 Jr. Woensdag 8 uur „Aida". A.l. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 u „De bandieten van Caplstrano". A.l. TENTOONSTELLINGEN „De Ruif" (Janvossensteeg 59): Ten toonstelling schilderijen en tekeningen Harry Kamoen. Dag. 10 uur v.m. 8 uur nun. (tot 3 juli). Lakenhal: Tentoonstelling „Shakes peare, hoe en waar". Werkd. 10-4 uur; zond. 1-4 uur (tot 29 juni). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Blsonjager en bleek- •-j -- - 's zondags AUTOMATIC TOASTER f69.50 Rijksmuseum (Steenstraat 1 dags 13-17 uur Rijksmuseum Geologie gle, v. d. Werf park 1; t geologie van Nederland. Op werkdageD van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum lljks 10-5 uur; 2 Rijksmuseum Oudheden: Dage- Kunstzaal Heuff Avond- en nachtdienst der apotheken Voorschoten dokterstelefoon 22222. Wet op burgerrechten Twee zuidelijke amendamenten afgestemd De Amerikaanse Senaat heeft gis teren twee zuideiyke amendementen afgestemd, die de wet op de burger rechten zouden verzwakken. Men is dichter by het einde van het lange debat gekomen. Een zuideiyk amen dement, waardoor de voorzieningen in de wet voor geiyke gelegenheden van tewerkstelling zouden worden geschrapt, werd met 64 tegen 33 stemmen verworpen. Een ander amendement, dat tot doel had gelden te blokkeren voor de opleiding van personen die vraagstukken van ras- sengeiykheld moeten behandelen, werd met 56 tegen 40 stemmen ver worpen. door de zuideiyken werd gesteund, waarbij aan beklaagden in gevallen die onder deze wet gaan vallen, be rechting door een jury wordt gega randeerd. Stryders voor geiyke rech ten hadden tegen dit amendement het bezwaar, dat deze beklaagden zeer licht zouden kunnen worden gestraft wanneer rU door een geheel uit blanken bestaande jury ver in het zuiden zouden worden beoordeeld. Door dit amendement worden de ar tikelen over overtredingen by regi stratie van kiezers niet veranderd.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13