Voortreffelijk rijden van Nol Kloosterman Vlag voor Lugdunum... Spanjaard URIONA zorgt voor surprise Hoppe maakt goed gebruik vaiu misslag van Rolf van der Baumen LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 JUNI 1964 Ronde van Zuid-Holland Organisatie faalde Nol Kloosterman heeft zijn vorm en moreel hervonden Wat zich tijdens de Olympia's tour door Nederland reeds be gon af te spelen, heeft gisteren in de Ronde van Zuid-Holland gestalte gekregen. Nol Kloos terman telt weer mee. Want al slaagde de Leidenaar er juist niet in de zege van de elfde Ronde van Zuid-Holland op zijn naam te brengen, zijn tweede plaats achter de Eindhovenaar Ad van Kemenade mocht er zijn. Niet in de laatste plaats om de wijze, waarop deze klassering tot stand kwam. Eén, die res pect afdwong niet Toen om half twee officieel den gestart, was er geen renner meer ln de omgeving van de streep te be kennen Men was er reeds op eigen houtje van doorgegaan. De renners, die ruimschoots op tijd waren voor de officiële start, konden niet anders doen dan de achtervolging te begin nen Een achtervolging, die bij Oouda een (onplezierig) vervolg kieeg, toen enige renners, onder wie Oer ben Karstens. Rinus en Wim Paul, Hennie Peters en Wim van Smirren, zich zonder meer by de groep voegden, nadat zij ongeveer twintig kilometer hadden „afgesto ken". Dat kon allemaal maar. Tot Gouda was er betrekkeiyk weinig gebeurd. Het peloton had zich, ondanks de stromende regen, WIELRENNEN Anquetil winnaar Ronde van Italië NOL KLOOSTERMAN individuele pogingen van de Goudse ter Piet Verwey en de Bredase coureur Piet Cooremans viel er niet veel te beleven. Nadat de „afstekers" zich in de groep hadden genesteld, het echter uit met de rust. De meute trok de Krimperwaard in en hier viel de slag. Het is de tweede maal, dat Anque til de Giro op zijn naam bracht. In 3960 zegevierde h\j eveneens. Toen was zyn voorsprong 28 seconden echter bescheidener en wa spanning tot de laatste etappe. Valpartij in bouwden op het smalle fietspad ran Bergambacht naar Krimpen a/d Jssel aan een voorspromg. Onver wacht kwam er echter een einde aan valparty, bandje van Van der Klooster, redu ceerde de kopgroep tot tien man. De rest was by de valparty betrokken'; o.a. Henny van Gent, Gerben Kar stens (enkele leiyke verwondingen, die hem ten minste tien dagen van dc fiets zullen houden) Rinus Paul, Rinus van der Klooster, Piet Coore- stryd. Slechts enkelen gingen door. Ook de Sassen- heimer Bart Zoet stapte weer op zyn fiets en begon aan een hopeloze op gave om de koplopers in te halen. De leiders trokken er byzonder hard aan vooral Nol Kloosterman onder scheidde zich. Steeds opnieuw was de Leidenaar aan het hoofd van de groep te vinden. Met moeite konden zyn medevluchters het bybenen. De voorsprong groeide voortdurend. De twee minuten reeds vier by Achterin kwamen de kli de „tempo-beulen" voorin Het veld dunde ziender- ners (van de 220) in de stryd. Maar ook voorin vielen slachtof fers. Van der Kloot moest door pech Van der Breugel, Kloosterman, Hoog land, Peters, De Jager, Van Kene- nade en Koopmans laten gaan. Even voor Monster zou ook Peters dit lot ondergaan Laatste fase De harde wind, het hoge tempo de afstand gingen nu een woordje meespreken. Koopmans en Hoogland moesten kort na de tweede passage van Delft de koplopers laten gaan toen voor Ryswyk Ad van Kemenade demarreerde leek de stryd beslist Leek, want alleen Nol Kloosterman had na de barre tocht nog de kracht achter de vluchteling aan te gaan ln Ryswyk kreeg de Leidenaar i sluiting. Het was echter van korte duur, want nog geen honderd meter verder was de Eindhovense er opnieuw van door gegaan. De nog resterende kilometers waren kort om de achterstand opnieuw goed te maken. Het verschil bedroeg op de streep nog geen tien seconden Uitslag: 1. A. van Kemenade (Eind hoven) 210 km in 4.55.53; 2. A. Kloos terman (Leiden) 4.56.—; 3. L v. d. Breugel (Zwyndrecht) 4.56.43; 4. W. de Jager (Den Haag) 4.57.41; 5. H. Koopmans (Amsterdam) 4.57.55; 6. J. Ruim vyfentwintig renners hadden Hoogland (Aalsmeer) 4.59.40 7. B. zich los weten te maken uit de groep I Zoet (Sassenheim) 5.06.43. JACQUES ANQUETIL Ditmaal heeft Anquetil duidelyk zyn stempel op de ronde gedrukt. Gemakkeiyk heeft de Fransman, vier voudig winnaar van de Tour de France, het echter niet gehad. Zowel in de vlakke etappes als in de bergen hebben de jeugdiger Italianen pogin gen gedaan hem zyn tour-zege te ontnemen. Grandioos was de wyze waarop Anquetil met een gemiddelde van 48.036 kilometer per uur de tyd- rit won. Na zyn val in de 17de etappe, waarby hij aan de pols gewond had. Verrassend snel herstelde de Fransman echter. Al voor de laatste etappe begon was duidelyk, dat de strijd gestreden was. Zonder veel moeite konden An- quetils ploeggenoten in de rit van Eiella naar Milaan de overwinning van hun kopman veilig stellen. Winnaar van de zaterdag verreden voorlaatste etappe van Turijn naar Biella werd de Italiaan Motta. De laatste rit leverde een overwinning op voor de Duitser Altig. Het eindklassement luidt: 1. An quetil (Fr.) 115.10.27; 2. Zilioli (It.) 115.11.49; 3. De Rosso (It.) 115.11.58; 4 Adorni (It.) 115.12.49; 5. Motta (It.) 115.13.05; 6. Fontona (It) 115.13.57; 7. Mugnainl (It.) 115.15.32; 8. Balmanion (It.) 115.16.27; 9. Mau- rer (Zwits.) 115.18.14; 10. Bitosst (It.) 115.19.47; 37. Geldermans (Ned.) 116.24.32; 41. Lute (Ned.) 116.29.20. Criterium Dauphine Liberé Den Hartog Prof. Jongbloed uit medische sportkeuring Prof. dr. J. J. Jongbloed, voorzitter m de Federatie van Bureaus voor Medische Sportkeuring in Nederland, heeft zaterdag tydens de in Utrecht gehouden algemene vergadering van de federatie zyn functie neergelegd. Ily zal worden opgevolgd door dr. J. Jong uit Utrecht. Tijdens de verga dering werd prof. Jongbloed be noemd tot ere-voorzitter van de fe deratie en werd hem de hoogste on derscheiding van deze instelling, de gouden erepenning uitgereikt. Lugcfunum wint van stug DOCOS Lugdunum heeft de derby tegen DOCOS in de vierde ronde van de Districtsbeker met 3—0 gewonnen. De roodwitten, die verleden week het Rotterdamse Spartaan '20 zo verras send uitschakelden, hebben ook nu weer de huid zo duur mogeiyk ver kocht. Het hoge tempo, dat de groen- witten aangaven, bracht de DOCOS- ploeg tenslotte op de knieën. DOCOS, dat met de felle wind in de rug van start ging, toonde zich nauwelyks onder de indruk van het groenwitte kampioenselftal. Kerk vliet kreeg in de beginfase dan ook meer werk te doen dan zyn collega Dubbeldeman. Toch was het Lugdu num, dat de leiding nam. Na ongeveer een half uur spelen belandde de bal na een voorzet van De Cler by Collé. Tegen het harde strakke schot, Hollandia-zeilivedstrijden (Van onze zeilmedewerker). Er bestond dit jaar grote be langstelling voor de Hoïïandia- zeilwedstrijden, die afgelopen weekeinde op het Braassemer- meer werden gehouden. Er waren volgde, j weer 23 inschrijvingen meer dan was geen krult gewassen 1—0. Vlak „orijr jaar en in enkele klassen p?£hïtee SndfsS in de deelneming verrassend voeten van Joost van Marwyk, doch diens schot ging over. In de tweede helft trok DOCOS onmiddeliyk op de veste van Kerkvliet af. De Lugdu- num-achterhoede liet evenwel zien, dat zy van wanten wist. zy gaf maar weinig kansen weg. De uitvallen van de groenwitten daarentegen waren niet van gevaar ontbloot. Zo vond een geweldige kogel van Henny Bek kering de binnenkant van de paal op zyn weg naar het doeL Langzaam maar zeker werd de DOCOS-ploeg op eigen helft gedron gen. Het was vooral aan de voortref- felyke roodwitte doelman Dubbelde man te danken, dat de schade tot een minimum kon worden beperkt. Op fp.-rk hy sc veertiende De Spanjaard Valentin Uriona, 24-jarige Bask uit he dorpje Mujica by Bilbao, heeft het 18de criterium van de Dauphine liberé op zyn naam gebracht. Het vorige jaar werd de wedstryd gewonnen door Jacques Anquetil. De meest op de voorgrond tredende renner van beide laatste dagen was de Franse sprinter André Darrigade, die met een interval nauwelyks 24 uur een tweede si behaalde door de laatste etappe te winnen. De eindzege van Uriona kwam als een grote verrassing. Hy behoorde allerminst tot de favorieten, maar sinds hy samen met de Fransman Lebaube eenmaal aan de aandacht van het peloton ontsnapt daardoor op de eerste plaats in de rangschikking was gekomen, is er nauwelyks meer een aanval gedaan op zyn leiderspositie. De laatste wed strijddag was zelfs een van de rus tigste. Tweemaal slechts ontwaakte de meute: de eerste maal na 67 km, toen Uriona ten val kwam en verder na 120 km, toen Poulidor na een al gemene botsing op reservemateriaal moest wachten. De beslissende ont snapping werd ontketend in een lange afdaling op 20 km van Gre noble door Elliott en Simpson. De Ier en de Brit werden achterhaald door Darrigade, Foucher en Lebaube. In de sprint won Darrigade vóór Simp son. De uitslag was (Valence-Grenoble. 228 km): 1. Darrigade (Fr.) 6.34.00; 2. Simpson (G-B) z.t.; 3. Lebaube (Fr.) z.t.; 4. Foucher (Fr.) z.t.; 5. El liott (Ierl.) 6.34.55; 6. Anastasi (Fr. 6.35.36; vervolgens Den Hartog in dea ker (Ned.) 6.40.16. Eindrangschikking: 1. Uriona (Sp.) 5257.13; 2. Poulidor (Fr.) 52.59.11; 3. Martin (Sp.) 53.00.45; 4. Gabica (Sp.) 53.01.16; 5. Foucher (Fr. 53.01.20; 14. Den Hartog (Ned.) 43.07.14; 55. Stol- ker (Ned.) 54.26.42; 56. Harings (Ne derland) 54.28.02, Arie den Hartog bezette de eerste! plaats in het puntenklassement. Del eindstand hiervan luidt: 1. Den Har- zyn doel. Na ongeveer 20 minuten spelen kon ook Dubbeldeman niet voorkomen, dat Lugdunum haar voorsprong ver grootte. Opnieuw was het Collé, die de tweede treffer achter de DOCOS- doelman deponeerde, 20. Het werd zelfs 3—0, toen even later uit een hoekschop het hoofd van Henny Bek kering op het beslissende ogenblik voor het roodwitte doel opdook. Bijna was DOCOS aan een welver diend tegenpunt gekomen, maar de Lugdunum-defensie bracht op de doeliyn redding. Bologna kampioen FC Bologna, de club die enkele maanden geleden drie winstpunten in mindering kreeg omdat verschei dene spelers stimulerende middelen zouden hebben gebruikt, en daardoor byna kansloos werd voor de titel, is zondag toch kampioen van Italië ge worden. Bologna, dat later om dat het ten laste gelegde niet bewe- I zen kon worden de punten terug kreeg. won in het Olympische Sta dion van Rome, de beslissingswed strijd tegen Internazionale uit Mi- |laan, dat in punten geiyk ein digde. met 20. Beide clubs zullen Italië het ko mend seizoen in het toernooi om de Europese beker vertegenwoordi- FC 5 pnt.; 5. Foucher Finland1. By de rust leidden de 1 Duitsers al met 31. groot. Flying Dutchmen zien tegenwoordig niet in zo groot aantal op de wedstrijden, zodat de negen inschrijvingen verheugend waren, maar ook de Olympiajol- lenzeilers waren met vijftien deel nemers uitstekend opgekomen. Uiteraard kwamen de Pampuszei- lers en 16m2 zeilers eveneens uit stekend op, maar van deze klas sen is men niet anders gewend. Het was jammer, dat de wedstrij den van zondag onder bijna voortdu rende regen moesten worden gehou den, want dat kwam aan de fleur van de zeilery niet ten goede. Niettemingestreden is er toch in alle klassen en dikwyis met verras te kwam ng in de de Regenboog- In de Valkenklasse begon Rolf v. d. Baumen zaterdagmiddag weliswaar alweer met een overwinning, maar zondagmorgen tastte hy met een wat erg riskante start over stuurboord, terwyl alle andere deelnemers over bakboord aankwamen, totaal mis. Dat betekende een onverwacht einde van een race, waarvan hy zich blijkbaar heel wat had voorgesteld. Anderen kregen nu een kans en ondier hen was E. Hoppe, die erin slaagde de wedstryd in zyn voordeel te beslissen met M. du Prie en C. van Kalmthout achter zioh. In de laatste race moest de beslissing voor het eindklassement vallen. Weer slaagde Hoppe erin te zegevieren, nu met Rolf v. d. Baumen als tweede. Zo werd het eindklasse ment: 1. E. J. Hoppe; 2. Rolf v. d. Baumen; 3. M. J. M. du Prie; 4. ir. A. R. Kolff van Oosterwyk; 5. C. Sentel. In de FD-klasse kon Bart Kraan ook ditmaal niet op direef komen. Hy moest toealen, dat verschillende zei lers vóór hem eindigden. De strijd leek aanvankeiyk gunstig te verlopen voor Jan van Staveren, die zaterdag begon met een overwinning vóór F. H. Imhoff en H. C. Blok, maar tenslotte ging de strijd om de eindoverwinning tussen deze twee, want terwyi Van Staveren met de zesde plaats genoe gen moest nemen, eindigden Imhoff en Blok als een en twee. Tenslotte won Blok de laatste wedstryd met Imhoff op de tweede plaats. Doordat de totaal-resultaten over alle drie wedstrijden voor Imhoff beter waren dan voor Heike Blok. werd de eerste winnaar met eenzelfde aan. punten als Blok. J. van Staveren eindigde als derde. Een verrassende uitslag konden wy ook noteren in de Regenboogklasse, waar Hans v. d. Velde eerste in het eindklassement werd. Niet het feit. dat Van der Velde winnaar werd, moest al een verrassing beschouwd worden, doch men had eerder ver wacht, dat Leen die Wit of John Hof land als eersten zouden eindigen, daar zy na twee wedstryden het best geklasseerd stonden. Leen de Wit was zaterdag begon nen met een overwinning vóór v. d. Velde en zondagmorgen won Hofland, terwyl v. d. Velde op de vierde plaats eindigdeIn de laatste wedstryd voerde Van de Velde zijn „Duke" naar een prachtige overwinning, ter wyl Leen de Wit op de tweede plaats kwam en Hofland na een bakboord stuurboord-kennismaking de stryd staakte. Van de Velde en De Wit stonden hierna in punten gelyk. maar de eerste werd winnaar in het eindklassement door de overwinning in de laatste wedstryd, terwijl hy te vens de Leen Sillevis-wisselbeker ver overde. Tweede dus L. de Wit, derde Wisselvallig Ook de Vaurienklasse kwam met dertien inschrijvingen uitstekend voor de dag. Hier kwamen drie deelnemers met een overwinning te voorschyn, nl. A. Bergwerff, F. Henry en A. J. Sarabèr. In de andere wedstryden zeilden zy alle drie wisselvallig. Berg werff kwam tot de plaat 3—5, Sarabèr tot 48 en Henry, die in de eerste i. Turnploeg dames tegen Oostenrijk Voor de dames turnwedstrijd Ne derland—Oostenrijk, die zaterdag 20 juni in het kader van de Oosten- rykweek in het Alblasserdamse dorpshuis wordt gehouden, heeft het KNGV de volgende ploeg samenge- stel: Thea Belmer (KDO, Amster dam), Grietje van Essen, Jannie Vierstra (beiden Quick Huizum), Nel van Bekkum (De Halter, Alkmaar), Willy Gielen (Attila Amersfoort). Voor de bezetting van de zesde plaats zal kort voor de wedstryd een keuze worden gemaakt tussen Maai ke Kroes (Quick, Huizum) en Margo Klees (Turnlust). De Oostenrijkse ploeg ziet er als volgt uit: Hennie Parzer, Brigitte Houdek, Christl Kubsch, Hildegard Reitter, Bertha Tischlinger en In- grid LedL ZCFC blijft tweedeklasser Het sportpark aan de Van Pan- huysstraat in Noord wijk was zater dag het toneel van de beslissingswed- ZCFC. De belangstelling duel was vry groot, daar beide teams hun aanhang hadden meegebracht. Voor Heerjansdam werd het een slechte zaterdagavond, want zy ver loor met 10 en degradeert daar door naar de derde klasse. Zowel Heerjansdam als ZCFC speelde het „beste" zenuwenvoetbal, dat men zich maar kan denken: ge weldige trappen, hoge vuurpylen en ander vuurwerk. Dat alles kreeg men voor zyn geld te zien. Maar normaal voetbal, neen, daar was geen sprake de nervositeit der Heerjandamse defensie kon worden geschreven. Kan op links kreeg gelegenheid voor te zetten, de Heerjansdamse verzuimde in te grijpen en midvoor Ellermeier, de beste speler in de Zaanse ploeg, kon ongehinderd in schieten. Van dat moment af kwam Heer jansdam, dank zy het goede spel van international Visser, in de meerder heid. Maar het benutten van kan sen was niet de sterkste kant van het Heerjansdamse spel. Na de rust kon ZCFC nog enige tyd gelykwaardig blyven aan Heer jansdam, maar ook nu verliep het Zaanse overwicht Allengs kwa men de Heerjansdammers weer in de meerderheid, zo zelfs dat het ZCFC-doel onder hoge druk kwam te staan. Maar nu deed zich het merkwaardige geval voor, dat de zwakste schakel in de Zaanse ploeg, doelman Kling in dit seizoen niet minder dan 71 keer gepasseerd de 1 sterkste keten bleek te zyn Hy behoedde zyn ploeg voor een nederlaag. Wat Heerjansdam ook probeerde, het mocht allemaal niet baten. Kling liet zich niet wen. Scheidsrechter Boekdrukker leidde de wedstrijd zeer goed. Brazilië won van Peru: 4—0 Brazilië heeft zich zondag in Rio de Janeiro geplaatst in het Olympi sche voetbaltoernooi van Tokio. De beslissende wedstrijd tussen Brazilië en Peru voor de Zuidamerikaanse voorronde, die door de voetbaltrage die in Lima vorige week niet meer kon worden gespeeld, eindigde in een 4—0 zege voor de Brazilianen, die by de rust met 20 de leiding hadden. Argentinië plaatste zich reeds voor het eindtoernooi in Tokio. In deze volgorde passeerden Ijj de Regenbogen de finish. Voor- L' op de nestor van deze klasse, te- fa de heer J. C. vd. p Velden. (Foto Leldsch Dagblad) orde bereikten zy toch de eerste plaatsen in het eindklassement, dat de overige deelnemers zo mogeiyk nog wisselvalliger zeilden. De constantste zeiler op deze Hol- landia '64 C. A. A. Visser in de Olym- piajollenklasse, die driemaal als eer ste de eindiyn passeerde. P. Ouwe hand werd hier tweede, terwyl L. J. Derden op de derde plaats eindigde. Met twee overwinningen bevestigde ir. D. van Ede zyn goede vorm in de Pampusklasse. waarvoor niet minder dan vyftien deelnemers telkens aan dè start kwamen. Daardoor kwam hij tot het maximum aantal te behalen i punten vóór H. J. Duchétteau, E, A. Labouchère, G. K. Pauli en L. J. A. Uitslagen De overige uitslagen luiden: 12 m2 Sharpieklasse: 1. W. Gulde- mond; 2. Oh. van Swol; 3. A. Veen. 16m2 Streepklasse: 1. J. Visser; 2. H. J. Könst; 3. W. Spaargaren; 4. B. Ooms. Vryheidsklasse: 1. J. Hellemans jr; 2. J. C. Wesdorp; 3. R. J. van Benne- kom; 4. C. Guldemond; 5. mej. C. j van Baaren. Finnjollen: 1. C. de Waal- 2. Ir W. v. Noort: 3. W. F. v. Gunsteren; 4. H. F. v. d. Rest; 5. M. Meyer. Soloklasse: 1. R. W. F. Meyer; 2. O. Nater; 3. F. H. A. Beek; 4. A. Hof- Ooyen; 3. E. de la Rie; 4. R. Tfetteroo.j Sterns: 1. M. Berkhout: 2. P. Anink 3. J. Metzelaar; 4. D. J. van Veldho- ook de derde klasse laten vallen Met deze woorden zorgde de heer H. F. L. Q. de Liagre Böhl, praeses van de Fiere ende Statelycke Socië teit „Lugdunum Batavorum" voor een vroiyke noot tydens de receptie, welke de v.v. „Lugdunum55 zaterdag middag t.g.v. het behalen van het kampioenschap van de derde klasse KNVB in het St. Antonius Clubhuis hield. Voor velen van de voetbalofficials was het de vyfde receptie in goed een week tyd. Na het huldigen van UVS, Rynsburgse Boys, Teylingen en Hazerswoudse Boys viel het dan ook niet gemakkeiyk op het feest van de kikkers" opnieuw de sluizen van het oratorische talent wyd open te zet ten. De vice-voorzitter van de Afde ling Leiden van de KNVB, de heer P. F. S. Biegstraaten, die gewaagde van een „marathon aan recepties" ging waarschyniyk daarom wat goo chelen met D-day en de Beatles, waaraan hy de jeugd „vastknoopte". Spreker herinnerde eraan, dat Lug dunum dit jaar het 45-jarig bestaan vierde en nog van vyf jaar gele den de vlag van de Afdeling te goed had. Hy maakte dit verzuim goed. Wethouder S. Sannes leidde van de prima eindsprint van de groen witte kampioenen een goede mentale instelling van het eerste elftal af, hetgeen onderstreept werd door de voorzitter van de Sportstichting, drs. J. P. van der Reyden, die, als altyd, weer veel haast had. De niet al te sterke start van de Lugdunum-ploeg de Haarlemmerweg, dat de naam „Sahara" heeft gekregen. De heer H. Lolkes de Beer, woordvoerder van de Contactcommissie van Leidse KNVB-verenigingen zwaaide trainer De heer Biegstraaten rechts overhandigt Lugdunum-voorzit- ter Breedeveld (tweede van links) de Afdelingsvlag. (Foto L.D./Holvast) J. de Wolf lof toe en overhandigde voorzitter J. Breedeveld een elek trische klok voor de bestuurskamer. Het woord werd voorts gevoerd door de heren J. Cöhrs (Beeburgia), Th. W. v.d. Klugt (COVS, Leiden), A. Zaal (DOSR) J. J. Planje (KNVB-scheidsrechter en oud-lid van Lugdunum), drs. M. J. Hoek (Sportbelangen) en aanvoerder Ba- velaar, die mevr. Van Ommering- Bremmer dank bracht voor een ca deau voor de spelers. Voorzitter Breedeveld en de zynen kregen voorts vele handen te drukken van vrienden, die de groenwitten voor het komende seizoen in de tweede klasse het allerbeste wilden toewensen. ZESTIENJARIGE LOOPT 100 YARDS IN 10.2 SEC. weekeinde in Baltimore de 100 yards in 10,2 seconden. Zy bleef daarmee 0,1 seconde onder het sinds 20 maart 1958 op naam van de Australische Mariene Matthews staande wereld record. De stopwatches van de drie tyd- waarnemers stopten by 10,1, 10,2 en 10.3 seconden. Er was vrijwel geen wind. De prestatie werd echter niet door een windmeter gecontroleerd, zodat erkenning van het nieuwe re- cord een problematische zaak zal zyn. in dezelfde tyd als de winnaar AUTOMOBILISME Rallye-triomf voor Hendrikx en De Schutter De gerenommeerde rallye-combl- j natie De Schutter—Hendriks is al- j gemeen winnaar geworden in de super-klasse van de Schevcningen- Luxemburg-Scheveningen rit 1964 van het district Den Haag en geving van de RAC-West. In de sportklasse triomfeerde de équipe Bannink-Van Meeuwen. Het favo riete duo Pouwels-Windsma, in Di- nant na 950 km als enige combina- t tie nog strafpuntloos, verspeelde de f overwinning door een navigatiefout 1 in noordelijk België die 50 straf- punten opleverde. Van de 191 équipes, die vrydag- morgen voor de 1470 km lange rit vertrokken, kwamen er zaterdag- avond 178 in Scheveningen terug. De superklasse telde slechts twee L uitvallers, de 1 sportklasse elf. De y wagens waren naar cilinderinhoud en type in groepen ingedeeld. Superklasse: De uitslag luidt: Algemeen winnaar: De Schutter- Hendrikx (Nieuw Namen Wolfen- L buttel) met DKW 241,45 wedstryd- C punten. Sportklasse: Algemeen winnaar: Bannink—Van Meeuwen (Tiel/Wa- denoyen) met MG A 222,65 wed- strijdpunten. In groep 4 van de sportklasse ze- i gevierde de Leids - Bloemendaalse équipe Van Vollenhoven—Wamste- g ker met Volkswagen. F ATLETIEK Corrie van Wijk weer vertier met kogel14.74 m Tydens de atletiek-wedstryden van DEM, die zaterdag in Beverwyk werden gehouden, heeft de atlete Corrie van Wyk opnieuw het op haar S naam staande Nederlandse record f kogelstoten verbeterd. De DEM-at- P lete bereikte een afstand van 14.74 f meter. Op 31 mei jl had zy in Amsterdam b 14.59 meter gestoten. i De belangrijkste overige uitslagen 80 meter horden dames 1. Ellen Joachim-Ort (Atmodes) 11.6 sec, ver springen: 1. Ellech Jochim-Ort 5.90 l meter. P 800 meter dames: 1. Ineke Kloeg De dames-golf interland België —Nederland, op de banen van de j Royal Antwerp Golfclub verwerkt, heeft een 6—4 zege voor de Belgen opgeleverd. By de foursomes zege vierde België met 2—1, by singles j met 43. De Ronde van Ryen, een weg- wedstrijd voor profs over 125 km, die zondag is verreden, is gewonnen door i Piet Steenvoorde in een tyd van 3 uur 4 minuten en 18 sec. Op de tweede plaats kwam Andre van Asrt I

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 8