Gezellig tuinfeest in park „Oud - Poelgeest" i Doel: realisering gemeentecentrum Marie-José Longpré door de aanklager schuldig verklaard Grote belangstelling receptie Teijlingen Voorschotense raad nam de tijd voor onopvallende agenda LAATSTE WASPEEN LAAG GEPRIJSD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG S JUNI 1964 r Samen Bouwenin Oegstgeest .\Vika M. A. de Vlieger en jar naaste medewerkers van de Hervormde Jeugdraad jn er in geslaagd velen tot en- W ASSEN AAR Toernooi Blauw Zwart werd uitgesteld [let jeugdtoemooi, dat gisteren de jeugdcommissie van Blauw i op de terreinen van deze ver- g zou worden georganiseerd, is Sjwege het minder aangename r in de morgenuren uitgesteld de woensdagavonden 17 en 24 a.s. Op woensdagavond 17 juni van het voor gisteren vast- programma de wedstrijden oule A en poule B gespeeld. In A komen uit Doe os 1, Ver- 1, Wilhelmus 1 en Blauw Zwart Poule B komen uit RKAVV 1. denburch 1, W3B 1 en Wasse- r 1. De poules C. en D komen t24 juni aan de beurt. „Kieviten" eigen tennispark Ten al vele jaren gekoesterde wens I de Wassena-arse vereniging „De jriten" is nu in vervulling gegaan: 1 het fraaie sportveldencomplex I de Katwjjkseweg is een viertal tennisbanen aangelegd, zodat eniging naast de wintersport en de al ongeveer 15 jaar be- zomersport cricket ook de «port kan gaan beoefenen. On- grote belangstelling heeft burge ter Mr. W. J. Geertsema, die izeld werd door zjjn echtgenote, jjl ooi [Kort i [hebben gistermiddag de banen gc- voorzitter van de Kieviten, mr. Rosmalen, verwelkomde lodigden en sprak zijn vreugde het tot stand komen van dit tennispark. Hij dankte het leeatebestuur voor de bereidwil- AM om de aanleg van de banen inancieren. urgemeester mr. Geertsema hield, kldat hij de openingshandeling look in de winter het onderlinge tact te behouden, kozen de De burgemeester zeide, dat de ge- enteraad de gevraagde medewer- ig gaarne heeft verleend in de fftuiging, dat voorzieningen als Inisbanen, die in Wassenaar nog it in grote aantallen aanwezig wa- J, behoren bij het karakter van de Ibngemeente. lf>e burgemeester drukte hierna op knop en een stuk vuurwerk Boot met een luide knal de lucht ten teken dat de banen waren ge jend. Blauw Zwart I kreeg nieuw kleedgebouw 1 eestelijk wapperden zaterdagmid- de vlaggen op het terreincom- i van Blauw Zwart aan de Dr. nsveltkade. Een belangrijk werk, leden jaar op Hemelvaartsdag be- men met het metselen van de ste steen, is gereed gekomende iw van een nieuw kleedkamerge- tussen het hoofdveld en de telden, plaats biedend aan 8 elf- len en 2 scheidsrechters. Wet- ider dr. J. J. M. Veraart heeft het louw officieel geopend, te heer R. Gottenbos, sprekend mens de propaganda-commissie 1 Blauw-Zwart, die een belangrijk i van de benodigde geldmiddelen eenbracht, verwelkomde de geno den en de Jieer C. J. Knijnenburg, orzitter van de bouwcommissie, het werk, voor een deel met Iwillige krachten tot stand bracht Deg daarna het gebouw over aan voorzitter van de vereniging mr. A. L. Weeber. Mr. Weeber dankte de propagan- commissie, de bouwcommissie en vrijwillige medewerkers voor hun 'deel in dit gebouw, dat hij wilde als een monument van saam- r'fheid in de vereniging. Hij dank- het gemeentebestuur, dat een bij- «t leverde in de kosten van de ^gelegenheden. wethouder dr. J. J. M. Veraart ak namens het gemeentebestuur &rote waardering uit Idwerk, dat door Bla andere sportverenigii aar wordt, verricht. Nadat dr. Veraart een van de toe- igsdeuren tot het gebouw had 'pend leidde de moderator van Zwart, kapelaan Van Bergen- negouwen met enkele woorden de apning in die hij daarna ver- ntte. En nadat namens de afde- Den Haag van de KNVB door I heer J. p. Claessen, namens de ptervereniging Wassenaar door de f H. j. Rattink en namens het pte elftal door J. v. d. Kooy ge- Fensen waren geuit, was er gele- pheid de nieuwe kleedkamers te heer Claessen verraste het Ruw Zwart-bestuur met de vere- We uitnodiging op 20 juni a.s. Blauw Zwartterrein beschikbaar stellen voor de wedstrijd tussen t Haags en het Limburgs zater- thousiaste helpers te maken ter voorbereiding en uitvoering van het plan een uitgebreid tuinfeest te organiseren onder het motto „Samen Bouwen". Bouwen, sa men met de Ver. van Vrijz. Her vormden en het Groene Kruis aan het nieuwe gemeentecen trum. vol van activiteit. In de ochtend uren had de rattenvanger van Ha- meln uit alle delen van de gemeen te honderden kinderen gelokt, die aan de kinderspelen deel zouden ne men. De jeugdige winnaars, die aan het eind van de ochtend het podium mochten betreden, werden begroet, gefotografeerd en toegesproken door de Wika, die mooie prijzen voor hen beschikbaar had. Voordien werd er een poppenkastvoorstelling gegeven. Tot aan het moment van de of ficiële opening om twee uur was er hard gewerkt aan het pavoiseren en het inrichten van consumptie- en verkooptenten, zodat het geheel een waarlijk feestelijk aanzien had ge kregen. Geflankeerd door een groep kin deren. die het „samen bouwen" in beeld bracht, trad mevrouw L. H. A. Klaasesz-De Bruyne, echtgenote van de commissaris der Koningin en lid van de Raad van Toezicht van de Stichting „Oud-Poelgeest" voor de microfoon. Zo werd ingeleid door de wika die een welkomstwoord sprak tot alle bevriende relaties en dank bracht aan het bestuur van Oud Poelgeest en het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking. Opening Mevrouw Klaascsz verklaarde met groot genoegen te voldoen aan het verzoek dit feest officieel te openen. Zij prees het enthousiast initiatief voor het prachtige doel tot realise ring van het Gemeentecentrum. Dat dit feest plaats vond op historische grond gaf haar aanleiding in herin nering te brengen en het als een goed voorteken te beschouwen, dat de grote Boerhaave hier had ge woond en gewerkt in de jaren 1724 tot 1738. Als interessante bijzonder heid vertelde zij, dat de geleerde bü zyn overlijden het voor die tijd fa belachtige bedrag van twee miljoen gulden naliet. Dit zullen wij vanmiddag, aldus mevr. Klaasesz niet bijeenbrengen, twee miljoen centen. Zij spoorde aan zoveel mogelijk bouwstoffen aan te dragen en eindigde met de woorden: handen uit de mouwen, we gaan sa men bouwen. De kinderen om haar heen schep ten zand in kruiwagens toen zij een haar uitgebeelde werker. Geld rolde Het feest was begonnen en vele bezoekers, aangetrokken door het prachtige weer lieten het geld ge makkelijk rollen. Er waren vele at tracties o.a. een treintje, dat door het park kinderen vervoerde, een wa genspel in historische klederdracht en geschreven door Hella Haase, ge titeld „Liefdadigheid naar vermogen, graag of niet", waarin een rijke gie rigaard door een list werd gedwon gen een groot bedrag voor een goed doel te geven. Ds. Verdonk was daarna de gees tige presentator van een humoris tische mode-show. Ds. Irik stond in hemdsmouwen achter het rad van avontuur en tientallen jongeren wis ten velerlei artikelen aan de man te brengen, zowel in de tenten als in het park. Het avondprogramma omvatte een voortzetting van de attracties tij dens de middag. Er was bovendien op twee dansvloeren gelegenheid tot dansen met medewerking van drie SER zet spoed achter advies j (Van onze parlementaire redactie) De Sociaal Economische Raad heeft de gerichte adviesaanvrage van de regering over het in de naaste toe komst te voeren sociaal-economische beleid reeds ter hand genomen. Hoewel de raad de adviesaanvra ge, waarin de regering haar plan nen voor een hogere A.O.W. en een lagere belastingprogressie ontvouw de, nog maar een week in huis heeft, pi ijkt zij reeds op de agenda's van de verschillende raadscommissies, die over onderdelen van het beleid moe ten adviseren. Ook de commissie ont wikkeling nationale economie, die een coördinerende taak heeft bij de opstelling van het eindadvies, komt op korte termijn bijeen ter bespre king van de hoofdlijnen. Het secretariaat van de raad stelt alles in het werk het gevraagde ad vies voor 1 augustus uit te brengen, zoals de regering heeft gevraagd. De waarnemend procureur des ko ning-s, Gruslin, heeft vanochtend na 'n requisitoir van twee en een half uur, de jury van het assizenhof van Na men gevraagd Marie José Longrpé uit Auvelais schuldig te verklaren aan moord op haar zoontje Pierre. „Gedreven door afkeer en angst hebt u uw kind vermoord" zo voegde de aanklager de beschuldigde toe". Daarna hebt u uw sprookjes volge houden onder het aureool van goede huismoeder". Scherpe woorden vielen tijdens dit requisitoir, dat op bewogen toon en onderstreept met brede gebaren werd voorgedragen. Mr. Gruslin reconstrueerde de fei ten en handelingen op de Goede- Vrijdag van 1962, 12 april, toen de thans 34-jarige moeder aangifte kwam doen, dat haar 17 maanden WOUBRUGGE WOUDSOORD 4 JULI OPEN Het fraaie, moderne gebouw van de Hervormde Stichting Bejaarden zorg „Woudsoord", gelegen aan het Weteringpad, zal op zaterdag 4 juli om twee uur officieel worden ge opend. De nieuwe directrice, mejuffrouw W. Matser, heeft onlangs, samen met haar assistente en een hulp in de huishouding, haar intrek geno men in het gebouw, dat een ontwerp is van architect ir. A. Key uit Den Haag. Ten gerieve van de kerkgan gers of bij ziektegevallen wordt een brug gebouwd aan het eind van de Comriekade over een dwarssloot, zo dat ook auto's het bejaardencentrum kunnen bereiken. Zodra de laatste overgebleven bouwmaterialen zijn verwijderd kan worden begonnen met de aanleg van de tuin, waar door het geheel ongetwijfeld beter zal uitkomen, daar het is gelegen op één der mooiste en rustigste punten van het dorp. De eerste bejaarden zullen maan dag arriveren, waarna de overigen spoedig zullen volgen. Er is plaats voor 32 bejaarden, van wie maxi maal 4 echtparen. Uiteraard was het gebouw reeds lang geleden volge boekt, zodat nu diverse gegadigden op de wachtlijst staan. Geref. Kerk beroept uit te brengen op kandidaat J. Vos uit Emmen, Op dinsdag 9 juni om half acht worden de gemeenteleden in de gelegenheid gesteld met hem en zijn vrouw kennis te maken. Jubileum groots herdacht De belangrijkheid en de naam van de R.-K. Sportvereniging „Telingen" is voor Sassenheim en ver daar buiten een begrip. Dat bleek zaterdagmiddag overduidelijk uit de zeer grote belangstelling bij de receptie, die ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan plaats vond in het clubgebouw op het gemeentelijk sportpark. Onder de aanwezigen bevonden zich pastoor G. Bakker, de geeste lijken van de St.-Pancratiasparochie, gemeentesecretaris G. A. Stolwijk en wethouder J. Schrama, die het ge meentebestuur vertegenwoordigde, de heer Biegstratcn namens de afdeling Leiden van de K.N.V.B. en N.K.S., het bestuur van Ter Leede en af gevaardigden van voetbalverenigin gen uit de omgeving. De heer Van der Kraan, voorzitter van het jubileumcomité richtte zich tot het bestuur van de jubilerende vereniging en memoreerde het wel en wee in de loop der jaren. Namens donateurs en leden van Teijlingen, bood hij het bestuur een fraaie bekerkast en een nieuwe clubvlag aan. De onthulling geschiedde door twee pupillen, die ook de vlag aan voorzitter H. J. van Veelen aanboden. Belang Vervolgens sprak wethouder Schra ma, die op het belang van een ge zonde en bloeiende sportvereniging, vooral voor de jeugd in de gemeen schap, wees. De heer Biegstraten, sprekende namens de KNVB, wenste het be stuur geluk met het bereiken van deze mijlpaal. Hjj bood de KNVB- vlag en een vaantje aan. De heer J. van den Nouland over handigde namens het hoofdbestuur van Teijlingen, het overkoepelend orgaan van de sportvereniging, waar voetbal o.m. deel van uitmaakt, met een gelukwens aan het bestuur twee ballen aan. Vertegenwoordigers van Ter Leede, Warmunda, SJC, Lisse, VVSB gaven vervolgens van hun belangstelling blijk. Dank Na afloop dankte de heer van Vee len het jubileumcomité en afgevaar digden van de verschillende vereni gingen. In de serie-nederlaagwedstrijden werd 's avonds tegen Ter Leede ge speeld. De wedstrijd, die een span nend verloop had, werd door Teijlin gen verloren met 4—3. Zondagmorgen werd ter gelegen heid van dit jubileum in de parochie kerk van St. Pancratius een plechtige Hoogmis opgedragen. Hierna kregen Junioren, adspiranten en pupillen een feestelijk ontbijt aangeboden in het clubhuis, waarbij naast het be stuur, jubileumcomité, ook de gees telijk-adviseur kapelaan Omtzicht aanzat. Het jubileum werd 's avonds op waardige wijze afgerond met een zeer geslaagde feestavond in het K.S.A.- gebouw, voor senioren en jeugdleiders en hun dames, waarbij „The Holi- gens" voor de muzikale omlijsting zorgden. oude zoontje uit zijn kinderwagen voor het warenhuis de „Blauwe En gel" gestolen was. Enkele dagen la ter werd het lichaam van het kind in de Sambre gevonden. Marie-José Longpré vergoot tra nen tijdens dit onverbiddelijke re quisitor. Gedoken in een konings blauwe mantel hoorde zij het harde oordeel van de aanklager over zich heen gaan. Zy zou van de eerste dag af gelogen hebben en haar leugens stijf en strak hebben volgehouden, ondanks de zich opstaDelende tegen bewijzen. „Haar houding en haar hoop op een gunstige uitspraak waren geba seerd op de primaire, simpele en vastberaden tactiek, uitmondend in de formule om alles te blijven ont- :ennen. dat als samenvatting van eronderstellingen kan worden be schouwd". Aanklager Gruslin beschuldigde Marie-José Longpré van bedrog van dc rechter van instructie, de gerech telijke politie en het tribunaal door middel van een samenweefsel van verdichtselen. Hij schilderde bewogen de verschrikkelijke gezondheidstoe stand van de kleine Pierre. Bij zijn dood woog hij nog geen negen pond terwijl kinderen van zijn leeftijd al gauw vierentwintig pond wegen. „Er zijn niets dan tegenstrijdighe den in de stellingen van verdachte", aldus mr. Gruslin. Hij vond mevr. Longpré een volmaakte toneelspeel ster in een afzichtelijke komedie met kinderroof als inzet. Hij eindigde zijn bewogen toespraak met de woorden: „lk vraag u slechts, mijne heren ge zworenen, dat u de schuld van Marie- José Longpré erkent. Ik hoop, dat zulks u niet zal verhinderen mense lijk en barmhartig te zijn op het ogenblik, dat de straf moet worden gesteld". In wezen vroeg mr. Gruslin hiermee een straf waarbij rekening wordt gehouden met ver zachtende omstandigheden. Na dit requisitoir kwam de verde diging aan het woord. De Voorschotense gemeente raad had vrijdagavond veel tijd nodig om de weinig gecompli ceerd uitziende agenda af te werken. De voorstellen van het college van B. en W. bleken niet alle gesneden koek voor de raadsleden te zijn. Zo was het voorstel tot aanwijzing en belo ning van plaatsvervangende schoolhoofden een steen des aanstoots voor de heer Forta- nier (KVP) en zijn fractie. ,n het hoofd der school zo veelomvattend is, dat aanwijzing van een plaats vervangend hoofd noodzakelijk moet worden geacht. Hem was gebleken, dat die noodzaak niet aanwezig was. De extra vergoeding voor de school hoofden bedraagt thans f 150,- tot f230,- per maand en daarvoor mo gen zij dan wel iets extra's doen.. Bovendien heeft de centrale over heid een commissie op dit punt doen rapporteren. Het leek de heer Fortanier beter, eerst het resultaat hiervan af te wachten. Wethouder Schrama vond echter, dat het door RIINSBURG Strijd om jeugdtitel van de LDDB De jeugdspelers Jan van Ees en Daan Kromhout van RDC zijn met i B. Fase uit Hazerswoude op de eer- I ste plaats geëindigd in het jeugd- i kampioenschap van de LDDB. Zij moeten nu tegen elkaar beslissings- j wedstrijden spelen. Van deze drie j spelers mogen er twee uitkomen voor het jeugdkampioenschap van Zuid-Holland, dat binnenkort begint. Wij achten Fase uit Hazerswoude wel de sterkste, ofschoon hij in de voorronde tegen Kromhout het on derspit moest delven. Kromhout speelde reeds een beslissingswed strijd tegen zijn clubgenoot Van Ees en zegevierde. Dinsdag speelt Van Ees tegen Fase en donderdag Krom hout tegen Fase. Beide wedstrijden zullen in Leiden worden gespeeld. Het zullen o.i. wel Fase en Krom hout zijn, die in aanmerking komen voor de wedstrijden voor het kam- pioienschap van Zuid-Holland. De standen van de voorronde wa ren: B. Fase 4 gesp. en 6 pnt; D. Kromhout 46; J. van Ees 46; C. v. d. Bosch 41; A. van Ees 41. Beslissingswedstrijd: J. van Ees D. Kromhout 02. NOORDWIJK Belichting jeugdhuis Het nieuwe hervormde jeugdhuis in Noordwyk aan Zee kan deze week elke avond, behalve op woensdag, door belangstellenden bezichtigd worden. de staatscommissie De Roos uitge brachte rapport nog wel lange tijd van studie ten departemente zou behoeven en meende voorts, dat daarop niet gewacht kon worden. Het voorstel werd aangenomen. De KVP-fractie wenste geacht te wor den te hebben tegengestemd. Adresboek De toelichting van B. en W. ten aanzien van het in het binnenkort verschijnende adresboek voorkomen de artikel „gemeentelijke voorlich ting" deed de heer V. d. Wilde (Prot. Liever zag hij de voorlichting ge- geschieden door iemand, die dat ge wend was te doen. De heer Pels (PvdA) sloot zich bij deze woorden aan. en zag ove rigens graag in het boek een arti kel opgenomen over betekenis en plaats van de politie in Voorschoten. De heer V. d. Laan (PvdA) vroeg z.ch af, of het artikel „personeels zaken" nu wel zo interessant voor het publiek zou zijn. De vaststelling van de retri butie en precariorechtenverordening kreeg de Prot. Chr.-fractie op zijn weg. Na lange discussie stelde de heer V. d Wilde voor aan het voor stel een afzonderlijke bespreking te wijden in de commissie van open bare werken. B. en W. namen daartegen ter stond een afwijzend standpunt in en het. voorstel van het college is na stemming aangenomen (Prot. Chr. tegen). Het verlenen van subsidie (f75 per lid aan de Epistelgroep Pius gehandicapte jongens het Sport De vaststelling van de huren voor de bij de onderscheidene sportver enigingen in huur zijnde velden ging niet van een leien dakje. De heer Fortanier (KVP) meende, dat de verenigingen nu maar eens moes ten weten waar zij aan toe zijn. Me- rouw Stoker (PvdA) wilde graag eten of overleg met de sportraad had plaatsgevonden. De voorzitter bevestigde dit. Het voorstel werd ten slotte z.h.st. aangenomen, nadat •ethouder Schrama voor het ver- olg tijdig overleg met de vereni gingen had toegezegd. De heer Va kels (Prot. Chr.) vroeg wanneer is iets aan de Ijsbaan aan de Rijndijk wordt gedaan. De grond laat nog altijd water door. De voor zitter zegde voorzieningen op korte termijn toe. Aan het slot van de vergadering is het overleden oudraadslid de heer Bolle herdacht- Tevens is afscheid genomen van mevrouw De Waal Ma- fefijt- Spruyt en van de heer Plomp. Hun zetels zullen worden ingenomen door de heren Olthuis en Schuurman, wier geloofsbrieven werden onder zocht en in orde bevonden. Groenteveiling Kativijk Er was in de afgelopen week nog een behoorlijke aanvoer van waspeen va nde oude oogst op de Katw^jkse groenteveiling, namelijk 370.000 kg tegen 431.000 kg in de voorafgaande week. Aangenomen mag wel worden dat hierna het aanbod sterk zal gaan afnemen. Wellicht is er in de eerste dagen van deze week nog enig aanbod te verwachten, doch daarna zullen de voorraden wel uitgeput blijken te zijn. Er bleef nog steeds een goede be langstelling voor dit artikel bestaan, voor zover de kwaliteit nog goed was. Toch was er nog enige export, doch de buitenlandse kopers waren niet bereid hoge prijzen te betalen. Het resultaat was dan ook dat over het algemeen de noteringen ver beneden het lonende bleven. Alleen de B-sor- tering kon, in het begin van de week, no geen wat gunstiger resultaat boe ken, doch na woensdag was dat ook afgelopen. De binnenlandse handel was bijzonder slap, wat ook al niet aan het prijsniveau ten goede kwam. De conservenfabrieken kochten ten slotte ook nog een enkel partijtje. Per kist van 20 kg waren, de note ringen van de verschillende soorten en kwaliteiten als volgt: Al f 3,90 tot f 8.10 (f 2,50 tot f 11.20). A2 f 2,— tot f 7,— (f 2,— tot 10,10); BI f 2,70 tot f 13,60 (f 4.30 tot f 11,80), B2 f 1,80 tot 2,30 (f 2.30) en B-grof f 1,30 tot f 3.— (f 1.40 tot f 3.—). De jonge bos- peen bleef guncstige noteringen op leveren met f 45 tot f 90,— (f. 67,— tot f 88,—) per 100 bos. Door de grotere aanvoer waren de prijzen van bloemkool lager dan in de voorafgaande periode en varieer den, al naar gelang van kwadliteit. van f 12,— tot f 57,— (f. 21,— tot f 71,per 100 stuks. Naast de z.g. pootsla kwamen er nu reeds behoor lijke hoeveelheden zaaislag aan de veiling. Ondanks de toegenomen aan voer bleven de prijzen toch redelijk met f 5,— to f 17,— (f 4,— tot f 15.—) per 100 krop. Andijvie werd verkocht voor f 9.— tot f 30— (f 9.— tot f 37,—) per 100 kge. Prei was. voor zover de betere kwaliteiten betreft, go ed genoteerd met f 4.tot f 79, (f 6,— tot f 72.—) per 100 kg. Rabar ber passeerde de klok voor f 5.— tot f 20.— (f 5— tot f 17,—) per 100 kg. Sla-uien deden f 10,tot f 22, (f 15,tot f 21,per 100 bosjes. Bij gering aanbod liepen de prijzen voor spinazie van f 25,— tot f 50,— (f 8,— tot f 30.—) per 100 kg. De eer ste groene kool werd verkocht voor f 6.tot f 13,per 100 kg en spits kool voor f 5.— tot f 24,— (f 21,—) per kg. De eerste '-omaten werden ge veild voor 33 tot 59 cent per kg. Radijs bleef constant in prijs met f 8.— tot f 18,— (f8.— to. f 18,—) per 100 bosjes. De verschillende keu- kengroenen waren matig geprijsd selderie f 3,— tot f 11,— (f 12,— tot f 17.—), peterselie f 2,— tot f 15,— (f 8,tot f 21,krul peterselie f 6,— tot f 15.— (f 15.— tot f 18,—), kervel f 10,— tot f 12,— (f 2.— tot f 13,en raapstelen f 3,per 100 bosjes. Aardbeien werden verkocht voor 67 tot 90 cent (71 tot 82 cent) per doosje 200 gram. W eeko verzicht haringvisserij De vleetloggers hadden voor het merendeel schrale vangsten, zodat zaterdag verschUlende schepen beslo ten hun geluk noordelijk nabij Ler wick te gaan beproeven. De treilers hadden hoewel minder dan v gaande week toch nog regelmatige dagvangsten. De kwaliteit van de haring is de afgelopen week zeer toegenomen. De prijs was aan het begin van de week nog circa f 100,-, doch tegen het ein de van de week waren ze opgelopen tot boven de f250,- per ka. Die van de grote haring schommelde van de f 110 tot f 145 per ka. De aanvoer van verse haring is gering, makreel bracht f 14 tot f 23 per kist op ec zouten makreel van f38 tot f45 per ton. Volgens de gegevens van de Dienst van de Ned. Haringcontrole bedroeg de aanvoer van gezouten haring in de week van 24 t/m 30 mei j.l. te Scheveningen 3392 ka, Katwijk 1348 ka, Vlaardingen 1175 ka, en te IJ- mulden 81 ka. Totaal 5996 ka (vj. 10.872 ka). De export van gezouten haring be droeg in dezelfde week te Katwijk 610 vtn, Scheveningen 732 vtn, Vlaar dingen 517 en te IJmuiden 6 vaten. Totaal 1865 vtn (v.j. 3653 vtn). De uitvoer van gerookte haring onder Rijkscertificaat bedroeg 3513 kg (v.J 6107 kg). Behalve dinsdag en woensdag was het weer vrij gunstig voor de uitoefe ning van de visserij. De export van gezouten haring begint langzaam aan op gang te komen. Zo bedroeg de export in de laatste week van mei 7106 vtn (tegen 2854 vtn in 1963). In 1963 was de aanvoer veel groter. De afnemers waren België en West- Duitsland. BEURSOVERZICHT Bankaandelen vast AMSTERDAM, 8 Juni Na het opzienbarende nieuws waar mee de beurs vrijdagmiddag werd verrast ter zake van de fusie tussen de Twentsche Bank en de Ned. Handel-Maatschappij, keerde van daag de rust in de beurszaak terug. Men heeft inmiddels kennis genomen van de commentaren die deze fusie heeft uitgelokt, waarbij te beluiste ren viel dat men dergelijke concen traties voor de beurshandel op zich zelf betreurt, omdat het gevaar aan wezig is dat nog meer dan voorheen de orders buiten de beurs om in elkaar worden gesloten. Hierover werd vanmiddag druk ge discussieerd terwijl men anderzijds met belangstelling waarnam hoe zich een vaste stemming ontwikkelde voor de aandelen van de grote banken. Men constateerde voor de Twentsche Bank en voor de N.H.M. elk een koersstijging van circa 10 punten. Zo werden Twentsche Bank vernomen op 325 (v.k. 316) en de NHM op 350 (v.k. 340%). Echter bleef het hier niet bij want ook voor de Amster- damsche Bank en de Rotterdamsche Bank werden koersstijgingen in de hoek vernomen. Ook H.B.U. was enige punten hoger. In het algemeen was de gehele stemming voor bank aandelen aan de vaste kant ingevolge de fusie tussen de bekende twee grootbanken. Overigens was de beurs bijzonder kalm gestemd en de handel stil door een volkomen gebrek aan orders. Het herstel dat Wall Street vrijdag heeft laten zien had weinig uitwerking, hetgeen niet weg nam dat de inter nationale concerns zich aan het Damrak, dit in tegenstelling tot vrij dag, goed handhaafden. Een uitzon dering vormde echter AKU die op 477 acht punten beneden het slot- peil van vrijdag lagen. Hoogovens bleven op prijs, Philips was goed prijshoudend, maar Unilever zakte f 1.- af. Wederom viel de goede weerstand op van Kon. Olie die op liepen tot f 156,20 dus f 1.- boven het slot van vrijdag. Over het algemeen bleef de affaire van beperkte om- Het verslag van de Deli-maat- schappij werd ter beurze niet al te best besproken. Niettemin zag men hierin geen aanleiding om voors hands tot een lagere notering te ko men. Men gaf er de voorkeur aan de eane van zaken af te wachten. Daar entegen warpn Amsterdam Rubber maar nauwelijks prijshoudend ter- wiil HVA zich op 156 handhaafde. Wederom was de Scheepvaartmarkt ongeanimeerd en voor sommiee soor ten slechts amoer op prijs. Het ont breekt hier volkomen aan belang stelling. Staatsfondsen waren ongeanimeerd en weinig veranderd. De nieuwste 5% lening stond op pari. De notering voor Twentsche Bank kwam tenslotte uit op 335 en voor N.H.M. op 358 gb. WISSELKOERSEN Amsterdam, 8 juni. Londen 10.1074—10.11%: New York 3.61-N— 3.62: Montreal 3.34U—3.35^: Parijs 73.79%—73.84%; Brussel 7.26% —7.26%; Frankfort 91.0491.09: Stockholm 70.43—70.48; Zürich 83 83 —83.88; Milaan 57.8372— 57.94%Ko penhagen 52.3374—52.38%: Oslo 50.58%—50.63%: Wenen 14.00%— 14.01%; Lissabon 12.6012.61%. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag, 8 juni 1964 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000. - vorige slotkoers koers v heden Ned. '58 4% 9574 96% Ned '59 4% 95% 95%* Ned '60-1 4% 957k 9574 Ned '60-n 4% 95% 957k Ned '59 4% 94% 94% Ned '60 4% 93% 93% Ned '61 4% 93% 93A Ned '63 4% 92% Ned '53 3% 88% 88H Ned Gb obi 3% 84 A Ned '47 3% 85 x 85% Ned '51 3% 93% 93% Ned •53 i-rr 90 90 Ned '56 3% 88 tT, 88A Ned '48 3% 82 82 Ned bel cert. 374 80% Ned '50 I-n 374 82% 82% Ned '54 i-n 3% 84% 84% Ned '55 I 3% 84 84 Ned '55 n 374 87% 8774 Ned '37 3 86% 86% Ned Gb ob '46 3 86% 87* Ned dol In '47 3 91% 91x Ned Tnv cert. 3 96% 96% Ned '62-64 3 91% Indie *37 3 97% 97 Tndië '37 A 3 91 9174 Ned wonbl '57 6 104 Ned. wonbl *57 4% 94% 95 Ned wonbl '60 4% 95% 95% ACTIEVE AANDELEN 132.55 639% 149.20 143.10 731 "2 65 20 111% 155% 479% 131.50 641% 150.15 142.15 732% 156.50 113%* 155' Amst. Rubber Ver HVA-mij A K O Deli Mij eert Hoogovens eert Philip., gem bi Unilever cert Dordtse Detr Kon P (50 f 20) 155. Holl Amer Lijn Java China Pak KLM Kon Ned St.boot Kon Paket Mij Stoomv MR Nèd Nlev Gotidr eert v Ommeren eert Kon Rott Llovd 136% N Scheepv Unie 1314 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.lenfngen A'dam '47 8% 92 A'dam '43 3% 92 4— R'dam *53 I 4% 94% 94^ Idem *37 1-1113% 92 Bankwezen Bank N G 85' 5% 100% 100% Idem '58 6 99% 9944 ld. N WB *52 4% 94% 93% BVG Rspbr "52 170% 170 BVG Rspbr f500 143% 143% Irdustr. Obligaties ph!11ps Dol "51 89% 89% VERKLARING DER TEKENS uedaan en laten Gedaan en bieden Premieleningen vorige slotkoera koers v heden Alkmaar '56 2% 81% 81 A'dam '53 3 123 120% A'dam '51 I 2% 86 85 A'dam '50 I 2% 81% 81 A'dam '56 n 2% 93 92 A'dam '56 m 2% 92 91 Breda '54 2% 81% 81 Dordrecht '56 2% 81% 81% Eindhoven '54 83% Enschede *54 2% 80 79% Den Haag '52 1 2% 91 92% Id^m U 2% 98 96x R'dam '52 I 2% 90% 90% Idem n 2% 91 Idem '57 2% pg 86% Utrecht '52 2% 87 Z.-Holl 1957 2% 86'4 86 Zuid-Hol] *59 2% 86% 86 NIET-ACT1 EVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Tnterunie f 50 200 200 Nefo f 60— 111.50 111.50 Robeeo 227 228 "nltas f 50 509.— 510.— Ver Bez v 94 f50 136.— 136.— Amst Bank 376% 386 Cultuurbank 26% 26 Holl Bank U eert 242"- 244% Ned Handelmjj 340% 358 Ned Mid hank 2131- 214 Rott Bank 33R% 352 Twentsche Bank 3I6 335 Industrie Ondernemingen Albert Helln 610 x 605x Berkei's Pat 235 235 Bnrsumti -Wehry 75% 75b Bronsw 163% 162% Calvé Delft eert 985 980 K Pap v Gelder 172% 171% K Ned Grofsm 134% 131% De Gruyter pref b 151 Holl Constructie 500 Ingbu»- v Bnljv 169 170 Tntprnatlo 283% 285 v Kemp en Beg 148 148 Kon Zout Ket. 1«»n 873 870% Leidse Wolsp rt1 529 b 531 Mtlller en Co NB 315 315 Ned Kabelfabr 440 437% Philips pref 51 80 51.— Rott Droogd MR 306 308% Ver Maehfabr 194 d 191 Ver Touwfabr 308 d 409 Vihamy 164% 164% Walvisvaart 55% 55% Wernlnk's Ret.mil 218 Wilton Fjlenoord 207 208^ v wyk - Heringa 139 x Zaalberg 124% *25 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r463 458 Kon Petr (f20) 156.20 157.50 Amer fondsen Canad Pacific R 43 34%b Intern Nickel 84 Va 84% Anaconda 41% 41% Bethlehem Steel 35% 36 Cities Service 69% 69% General Motors 85% 86% Kennecott 80% 81 Republic Steel 43A« 43% Shell 00 46% 46% Union Pacific 56^ 45 Un States Steel 54% 547', Voorlopig genoteerd Bank N G 64 5 99% 99JJ Bieden b Ex dividend ..vow.d Exclaim 0 Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11