Kabinet moet veren laten in verhit fiscaal debat Aardige Adamo-show met Marijke Merckens N.V.V. en N.K.V. zijn wel tevreden over maatregelenpakket Kamer accepteert een tweede „Lucaskind" ICTDSCH DAGBLAI> "WOENSDAG S JUNI 1964 maar rust Dl Lengeders zijn op weg naar Katwijk-aan-Zee. Zij zyn hard aan vakantie toe. De sporen van het grote leed, dat de inwoners eind oktober begin november 1963 trof, zijn nog steeds van de gezichten af te lezen. Vrouwen en kinderen, die het liefste wat zij bezaten, moesten afstaan, lieten vanmorgen bij het vertrek uit de woonplaats de tranen de vrije loop. Men is naar Katwijk- aan-Zee gegaan, dankbaar, en in de hoop er rust te vinden. Er zijn er bij, die treuren om man en vader, wiens stoffelijke omhulsels nog steeds niet uit het ingestorte deel van de erts mijn Mathilde naar boven zijn ge haald. Daarom is het goed als men him in Katwijk-aan-Zee de rust geeft, die zij behoeven. Geen overdreven aan dacht voor deze vakantiegangers, geen gebruik maken van deze droe vige aangelegenheid voor het geven van grote bekendheid aan deze vis sers- en badplaats. Zij moeten als gewone badgasten worden behandeld, kunnen genieten van alles wat de kustplaats biedt en ongestoord hun uitstapjes kunnen maken, evenals dat door andere bui tenlanders kan worden gedaan. Wij hopen daarom, dat iedereen hen zal beschouwen als gewone gas ten. Dat zullen zij bijzonder op prijs stellen. Een week echte rust is de Lengeders van harte gegund. Zij hebben het hard nodig! L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVÏR RADIO EN T.V. r Merrie kwam j j hulp halen 5 Dezer dagen galoppeerde een merrie een Macedonisoh dorp bij Mavroro, in het zuiden van i Joegoslavië, binnen en poogde, i I door met haar hoeven tegen de J I deur van een huisje te slaan een i boer te waarschuwen, dat een beer haar veulen had aangeval- len op een nabijgelegen berghel ling. De boer, die zich afvroeg 1 wat er aan de hand was, besteeg het paard na vergeefs getracht 1 te hebben het te kalmeren en i het dier bracht hem snel naar de plaats waar het veulen was I achtergebleven. Zij kwamen ech- i ter te laat. De beer had het veu- len al gedood en trok zich terug in een woud, aldus het Joego- Slavische blad „Politika". Bevattelijk en direct forum over zakgeld onzer kinderen De omroepvereniging die het treft de avond te moeten vullen met het internationale agrarisch nieuws als aanvangskapitaal moet zich wel een reus met lemen voeten voelen. Het begin is dan immers wat ongelukkig, ook al zullen we er aan moeten wennen dat met de uitbreiding van de zendtijd en de toevoeging van het twee de net de mooie tijd van het avondvullende bioscoopprogramma steeds meer verdwijnt In de toekomst gaan we niet meer letten op de gewiekste opbouw van het totale programma, maar pikken we gewoon de lekkerste brokken eruit en laten de dosering van een en ander voor wat ze is. Het Vara-programma leek, met waarschijnlijk stappen zouden tweemaal het journaal, het agra- risch nieuws, de actualiteitenrubriek en het gesprek over zakgeld voor kinderen in „Ouderavond", niet al te interessant, maar het viel achteraf erg mee. Met Perry Madon als rug- gegraat kan een programma trou wens wel een stootje velen, waar dan nog een vindingrijk gemonteerde rige, op Belg bewees, behalve de grote broer van een reeks aanbiddelijke kin dertjes, ook een telegenieke presen tator te zijn van zijn eigen chan sons, die als, heel af en toe, niet al te sterk zijn, dan toch in ieder geval een eigen geluid hebben. De Walen hadden er een be zienswaardige show van gemaakt, en daarom zal het interessant zijn te zien wat de Avro de komende maand van haar programma rond Adamo heeft gemaakt. Het nieuwe sterretje Marijke Merckens gaf vrij en blij losjes tussen de bedrijven door de tekstuitleg waarbij opviel, dat men haar fraai verwerkt had in het ge heel, zodat het leek alsof zij er altijd al in had thuis gehoord. interessant zijn zolang ze niet ont aarden in zwamprogramma's. Her- Man Wigbold had in „Achter het nieuws" een gesprek met pater Kerk hof (als ik het goed verstaan heb), waarin heel zinnige dingen werden gezegd over de veroudering deelde "meedat monsieur Bek kers desgevraagd had geantwoord, dat er bij de katholieke geestelijk heid begrip bestond voor de veran derde omstandigheden en dat er De gerichte adviesaanvraag aan de Sociaal Economische Raad over het in 1965 te voeren sociaal-econo misch beleid zal in handen worden gesteld van de werkgroep der com missie ontwikkeling nationale econo mie. Het ligt in de verwachting, dat de ze werkgroep thans de voorbereiding van het nog te verwachten vierde halfjaarUkse rapport combineert met de voorbereiding van het ad vies en het resultaat te zijner tijd in een ontwerp-advies zal voorleggen meegedeeld, dat hij met belangstel ling uit de kranten van het pakket van maatregelen heeft kennis ge nomen. HU stak zijn bewondering voor wat de minister van Sociale Za ken. dr. Veldkamp, binnen het kabi net heeft weten te bereiken niet on der stoelen of banken. De hoogte van het nu voorgestelde sociale mini mum voor de A.O.W. (3540 gulden» komt wel niet overeen met het be drag dat men bl) de vakbeweging in het hoofd had (zo'n 3650 gulden), maar z.i. zeker een serieuze discus sie waard. Over de financiering meende de N.V.V.-woordvoerder zijn commentaar te moeten beperken nu een grondige studie van het cijfer materiaal nog niet mogelijk is ge weest, al deed hem het bedrag uit de algemene middelen wel heel karig aan. Dat voor de premieverhoging de werknemers één procent van de loon ruimte beschikbaar moeten stellen hoeft op zichzelf niet op al te grote bezwaren te stuiten. De vakbeweging heeft aldoor betoogd dat voor zo'n belangrijke voorziening als de op trekking van de A.O.W. tot een so ciaal minimum ook van die kant wel een offer op zijn plaats is. Maar men moet het wel zien in het licht van het geheel. In de adviesaan vraag wordt immers ook gesproken over de beperkte ruimte voor loons verhogingen in 1965. In dat verband verwees de woordvoerder naar dui delijke uitspraken van de drie vak centrales, dat men zich op dit mo ment de handen niet wil laten bin den voor wat betreft de loonont wikkeling. De uitkomst van het loon- beleid over 1964, de prijsontwikke ling, de situatie op de arbeidsmarkt zijn o.m. factoren die mede van in vloed zijn op de standpuntbepaling. N.K.V. Ook het N.K.V. heeft waardering voor minister Veldkamp ten aanzien van de verhoging der A.O.W.- en A.W.W.-uitkeringen tot een sociaal minimum. Wat de hoogte van deze uitkeringen betreft, merkt het N.K.V. op dat deze in de nabijheid ligt van wat de vakbeweging ge vraagd heeft. Toch dienen er volgens het N.K.V. bij deze bedragen nog enkele vraagtekens te worden ge plaatst. De regering heeft bekend gemaakt, dat van de totale lastenstijging ad. 2,9 procent een bedrag van 150 mil joen per jaar (0,5 procent) gefi nancierd zal worden uit algemene middelen en het overige uit premie. Alhoewel het N.K.V. bewondering heeft voor dr. Veldkamp, die deze bijdrage van 150 miljoen gulden uit het kabinet heeft losgekregen, wekt het bedrag als zodanig een ietwat schrale indruk. Het N.K.V. heeft, zoals ook reeds eerder is te kennen gegeven, geen bezwaar tegen de premieverhoging bijna 1 procent voor de werk punt" enkele gedeeltes hebben 0_ zien, werd door pater Kerkhof geka rakteriseerd als „een wijze Boeddha", gelooft in de eeuwige wederkeer toe. Een korte kenschets van de nieu we Indiase premier Sjastri, en een opvallend goed gedocumenteerd be toog over de wenselijkheid ons we gennet te vergroten en aan te pas sen aan het groeiende verkeer, maakten „Achter het nieuws" vol. In „Ouderavond" tenslotte werd als steeds op directe, bevattelijke wijze gesproken over het te berde ge brachte onderwerp, dit keer dus het zakgeld van de kinderen betreffend. Gespreksleider Jaap Buys, die om te beginnen al de lofwaardige gewoonte heeft ons recht in de ogen te kijken (een kwestie van techniek, maar goed, hij heeft zich die dan toch eigen willen maken), bleek zich in het onderwerp weer zo te hebben ingeleefd, dat hü de vier gespreks partners harmonisch en logisch aan de leiband kon houden. In het bij zonder de psycholoog, drs. P. J. Stol- ker, zou in voorkomende gevallen vaker gevraagd moeten worden voor forums en dergelijke. Nico Scheepmaker. Auto met script teruggebracht Tv-uitzending van PIPO kan doorgaan V.A.R.A. televisie-regisseur John van der Rest kon gisteren zijn ogen niet geloven, toen hij zijn gestolen auto voor zijn huis in de Ruysstraat zag staan. De tas met papieren, o.a. liet script met alle gegevens voor de televisie-uitzending van Pipo de Clown van 10 juni, lag keurig ach terin de wagen. Er wordt niets ver mist. De auto was afgesloten en stond sinds gisterochtend zeven uur ver keerd geparkeerd met brandende lichten in de straat, waar ze afge lopen zaterdag verdween. Aanvanke lijk dreigde de Pipo-uitzending die vrijdag moet worden opgenomen, ernstig in gevaar te komen. De re gisseur veronderstelt nu dat de dief een vriend van Pipo is en dat hij de uitzending niet in de war heeft wil len sturen en zelf niet heeft willen RADIO EN TV VANAVOND De N.C.R.V. brengt om 8.35 uur weer een aflevering van „The Bever ly Hillbillies" op het scherm. Pi Scheffer presenteert om 9 uur „Pas geperst". Om 9.30 uur kan men kij ken naar een programma over het boeddhisme. Daarna speelt de Argen tijnse gitarist Eduardo Falu compo sities van zichzelf en anderen (10.15 uur). In het voorprogramma eerst „Barend de Beer" en dan „Cinema- tobile", de eerste aflevering van een Franse filmserie over de levens geschiedenis van de auto. „Elke nacht weer" is een hoorspel van Rosemary Timperley, vertaald door C. Denoyer. De V.A.R.A. zendt het in de regie van Jan C. Hubert om 8.40 uur uit. Michel de Ruyter, Aad Bos en Kees Schoonenberg brengen om 11.10 uur „Jazzmaga- zine" voor de microfoon. Johannes Diessler schreef het ora torium „Dein Reich komme", dat om 8 uur voor de N.C.R.V.-microfoon wordt uitgevoerd. Solisten zijn: Nelly van der Spek, Jan Ditmeyer en Henk Driessen. Zij worden begeleid door Vermogensbelasting in de Tweede Kamer (Van i parlementaire redactie) De nieuwe vermogensbelasting zal de Nederlandse fiscus en kele tientallen miljoenen guldens minder opbrengen dan de thans geldende. In een verhit debat heeft de Tweede Kamer gisteren staatsecretaris Van den Berge van Financiën enkele belangrijke wijzigingen afgedwongen, die tot een vermindering zullen leiden van de jaaropbrengst van de vermogensbelasting ad 32 miljoen gulden. amendement van de CH-af- gevaardigde Scholten. Zijn voorstel voorziet in een verhoging van de be lastingvrije voet van de vermogens belasting. Het amendement, dat met 64 tegen 54 stemmen werd aangeno- stelde voor het belastingvrije logen voor de eerste tariefgroep 30.000 op 40.000 gulden te bren gen, dat voor de tweede tariefgroep van 40.000 op 50.000 gulden en de kinderaftrek voor tariefgroep drie van 10.000 gulden tot 13.000 gulden per kind te brengen. Voor dit amen dement stemden alle confessionele fracties alsmede de boerenpartij. De socialisten, liberalen, de pacifisten i de communisten stemden tegen. Tegenstemmers De socialisten stemden tegen, om dat zij van mening waren, dat een wijziging van het tarief niet in de algemene herziening van de vermo gensbelasting thuis hoort. Toen bleek, dat staatssecretaris Van den Berge dit amendement niet vierkant afwees, dienden zij bij monde van dr. Van den Tempel een amende ment in, dat voorzag in een progres sie voor de vermogensbelasting. Bij de stemming bleek dit voorstel slechts de steun te hebben van de beide so cialistische fracties en van de CPN. De liberalen stemden om een heel andere reden tegen het amendement Scholtèn. Zij bleken de voorkeur te geven aan de regeling, die door de staatssecretaris is voorgesteld: een aftrekmogelijkheid voor de aangesla gene in de vermogensbelasting bij de heffing van inkomstenbelasting. Vol de regeling van dr. Van den zullen deze aangeslagenen een derde van hun vermogensbelasting mogen aftrekken van het belastbare inkomen. Pas toen de staatssecreta ris vrij duidelijk had laten blijken, dat hij ook gezien de lange reeks geldverslindende amendementen op het ontwerp inkomstenbelasting deze voorgestelde regeling waar schijnlijk zal laten vallen, deden de liberalen hun keus. Ook de KVP bij monde van dr. Lucas deed toen haar keus. Lang had het er alle schijn van, dat zijn fractie van twee wallen probeerde te eten, dus zowel het mt Scholten als de rege- de staatssecretaris te Wil lem Na een beraad van 20 minuten het standpunt van de katholieke fractie duidelijk". De staatssecreta ris zal van mij geen last hébben bij de aftrekregeling van een derde", zei dr. Lucas. Kemphanen Niet alleen by dit amendement stonden dr. Lucas en dr. Van den Berge als twee fiscale kemphanen tegenover elkaar. Hetzelfde was ook het geval by. het amendement, waar mee dr. Lucas wilde voorkomen, dat de som van de inkomsten-* en ver mogensbelasting. de 80 procent van het belastbare .inkomen zou over schrijden. Dr. Van den Berge noem de dit voorstel in stryd met het ka rakter van de vermogensbelasting en zette uiteen, dat het alleen werkt in „enkele rare verdraaide gevallen". Hy was er vierkant tegen, maar de meerderheid van de Kamer dacht er anders over. Het voorstel werd aan genomen dankzy de steun van de WD, de AR, de boeren, de SGP, het GPV, de overgrote meerderheid van de KVP en de helft van de CHU. Meer harmonie tussen de beide kemphanen beston er over de in troductie van een geheel herzien Lu- caskind. Het Ujkt nog maar weinig op het thans bestaande Lucaskind, omdat het een vermageringskuur en een schoonheidsbehandeling heeft ondergaan, zoals de staatssecretaris het uitdrukte. Het is haast de Neder landse maagd, voegde hij eraan toe, omdat het amendement, waarin dit kind tot leven wordt gewekt, door al le fracties werd ondersteund. De staatssecretaris nam het kind dan ook over, gezien de massale aandrang van de Kamer. Hü liet weliswaar biyken, er niet helemaal gelukkig mee te zyn, maar dit nieuwe Lucas kind is voor de fiscus toch altyd nog twee miljoen voordeliger dan het oude. Concreet gezegd, komt dit nieu we Lucaskind hier op neer: een dub bele kinderaftrek voor kinderen van 16 tot 27 jaar, die by hun ouders inwonen en daar by het huishouden helpen. In de praktyk zal het dus altyd om dochters gaan, al antwoordde dr. Van den Berge op een interruptie van mej. dr. Klompé (KVP) dat het natuurlyk ook om jongens kon gaan. Deze aftrekregeling is ook voor gesteld voor de loon- en inkomsten belasting, en zal gezien de mildheid van de staatssecretaris by de behan deling van deze oiitwerpen ook wel de parlementaire eindstreep halen. Tweede kind Dr. Lucas kwam gisteren met nog een tweede Lucaskind op de prop pen: voorstel voor drievoudige kin deraftrek voor uithuizige kinderen tot 16 jaar. De meerderheid bleek ervoor te vinden, de socialisten, pa cifisten en boeren waren er tegen. De staatssecretaris voorspelde, dat de fiscus door deze drievoudige aftrek- mogelykheid ongeveer 7 miljoen gul den per jaar zal derven. De Kamer heeft het met deze re geling vooral de ouders van schip perskinderen, „waddenkinderen" en diplomaten kinderen fiscaal wat makkeiyker willen maken. De vry stelling voor de te velde staande gewassen is gisteren weer in de wet op de vermogensbelasting op genomen. In zyn ontwerp had staatssecretaris Van den Berge deze vrijstelling laten vallen, maar de meerderheid van de Kamer bleek voor handhaving van de oude rege ling, zodat dr. Van den Berge besloot een desbetreffend amendement van de heer Scholten (CH) over te ne- De te velde staande gewassen Landgoederen Een opwekkende mededeling ten slotte'voor eigenaars van landgoede ren. Dankzy een voorstel van de heer Kieft (AR) zullen de niet open gestelde landgoederen voortaan slechts voor 2/3 in de vermogensbe lasting worden aangeslagen en de opengestelde landgoederen zelfs maar voor 1/4. De staatssecretaris wilde de laatste faciliteit alleen maar voor landgoederen, die echt voor het publiek toegankeiyk zyn niet voor landgoederen" waar je haast niet in kunt komen", zei hy. De aanneming van de nieuwe wet op de vermogensbelasting is vrywel zeker. Er resten nog een paar pro blemen waar de Kamer gisteren niet uitkwam, omdat deze nogal samen hangen met de nieuwe wet op de inkomstenbelasting, waar men giste ren slechts aan kon beginnen. Schimmig De discussies hadden gisteravond een nogal schimmig verloop omdat de Kamer wegens gebrek aan vol doende leden, niet tot stemmingen over de voorstellen kon komen. Daar om zou vandaag by het begin van de middagvergadering een lange reeks amendementen in stemming komen. Daarna zal de Kamer de ar- ontwerp vaarden. Een amendement van dr. Lucas om by de investeringsfaciliteit in de inkomstenbelasting het begrip aan schaffingswaarde te vervangen door het begrip vervangingswaarde zal niet in stemming worden gebracht. Ondanks de felheid, waarmee dr. Lucas het aanvankeiyk verdedigde, is het van de baan. Hy zwichtte voor het „onaanvaardbaar" van de staats secretaris, die de kosten 300 a 400 miljoen te hoog vond. „Wy wil len de staatssecretaris niet missen. Wij willen hem nog lang houden", zei dr. Lucas en trok zyn amende ment in. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND commissarissen van de KLM s Berahard benoemd tot bui tengewoon commissaris, overeenkomstig Burgerhout als commissarissen aangewezen. werd hy hier opgenomen ratie te ondergaan, zy herstel is tot nu toe voorspoedig verlopen. Hij zal werk gaan Geschenk Irene Het „comité hu- weiyksgeschenk prinses Irene" heeft thans een bedrag b" f 47.000. Aangezien d honderden guldens besloten de inzameling te verlengen tot 15 Juni. i gevallen De twaalfjarige 'al die hij maakte uit zondagavond in Oostvoorne. i stond, hoewel dit verboden t open balkon van de tram, Rotterdam reed. Daar moet iy tegen de veiligheidsketting hebben celeund, die in een flauwe bocht van Ie trambaan van de haak is gelicht, ls, op die waardoor de Jongen i enige honderden j «hooide lengesc] die de buu veilig maakten, uiteen te dryven. De Jongens onder wie zich volgens de politie veel zeer Jeugdige „meelopers" bevonden opereerden tegenover ho tel „Slotania" aan de Slotermeerlaan in Amsterdam-nieuw west. zy vielen passerende burgers lastig, blokkeerden het verkeer door zich op de zebra paden op te houden en trokken ten slotte een verkeersbord uit de grond. Een van de weerspannigste knapen werd gearresteerd. BUITENLAND Zware schade Een zware hagelbui heeft aan de wyngaarden van Chateau- neuf du Pape schade aangericht van naar schatting 15 miljoen gulden. De wordt uitgevoerd, werden geheel nesiërs tot acht Jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat zy met wapens en explosieven over de Indonesische grens het land waren binnengekomen. Aurlol gevallen De Franse oud- president Vincent Aurlol is in Paxys in een ziekenhuis opgenomen, nadat hy zondag by een val in zyn woning in Cap Benat, zuid-Frankryk, een dybeen had gebroken. De toestand van de 79- Jarige patiënt wordt bevredigend ge noemd. Geen Russische wapens De Jetrusslsche ambassadeur in Ai RidJ ow, heeft de verzekering gegeven dat de Sowjet-Unie geen in Ankara, oorlogsmateriaal aan president3 Maka- rlos van Cyprus levert en dat ook niet zal doen. Dit heeft de Turkse minister van Buitenlandse Zaken. Erkln. giste ren verklaard na een onderhoud met de ambassadeur over de ontwikkeling van de handel tussen de Sowjet-Unie en Turkye. Bennett vertrokken Jose Rolz Bennett, onderchef van het kabinet van de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, ls gisteren uit Djakarta vertrokken. HIJ verbleef negen dagen in Indonesië waar hy besprekingen voerde over de uitvoering van de over eenkomst van New York van augustus 1962 tussen Indonesië en Nederland be treffende West-Irian. Hy had tevoren een bezoek van vier dagen aan West- Irian gebracht. Franse zanger zedenmisdrijf hof heeft de zanger schuldig bevonden aan één daad van ontucht en de aan vankelijke straf van een Jaar voorwaar- deiyk en tienduizend franken boete verminderd tot alleen vyfdulzend fran ken boete. het Haags Liturgisch Koor, de Voor- burgse Oratoriumvereniging en leden van de Kon. Mil. Kapel en het Re sidentie-Orkest. Dirigent is R. van Yperen. VOOR DONDERDAG 4 JUNI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 NwS. 7.10 Ochtendgym. 1 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Ochtendgym. .9.10 De groen- Moderne gewijde muziek. Lichte gram. 10.50 1 Licht zangsoliste. 12.30 Me- 12.33 - Licht ens. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Dansork. met zangsollsten. 14.00 Strykkwartet met zangsolistemoderne muz. 14.35 Harpspel. 14.45 Voordracht. 15.00 Lichte gram. 16.00 Nieuws. 16.02 Schakeringen, een reeks programma's over kunst en cultuur. 17.00 Voor de j AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Uitz. van de CHUPolitoeren. Nieuws en comm. van de CHU. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief. bulletin, wekeiykse notities. 21.05 Pia- omrankte levens, biografie van groot- meester der Lichte Muziek. 22.30 Nws. I .40 Act. 23.05 Nwe gram. 23.55-24.00 Hilversum I, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vToege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 i Strip v. d. Jeugd. 8.20 Lichte f 1.45 Lichte gram. 12.15 Leven nd, gesprek. 12.30 Meded. t.b.v. i tuinb. 12.33 Deze week. 13.00 Nws. 13.15 Klass. gram. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Lichte orkmuzlek. 14.30 Liederen. 14.45 Amusmuz. 15.00 Kamerork. en solist: klass. muz. 15.<5 Klass. gram. 16.00 Bybeloverd. 16.30 i Jeugd. 17.25 Lichte gram. 19.00 Nws. teiyke leideren. 19.30 Radiokrant. 19.50 Fragmenten uit musicals en operettes. 20.30 Radio-Vossenjacht, wedstrydpro- klass. werken. 22.30 Nws. en SOS-L... 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23 00 Lichte muz. 23.20 Zang met ork.- begeleidlng. 23.35 Planomuz. 23.55-24.00 19.50 Tussen de wolken, korte Joego slavische film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Uit. 21.10 Raspoetin was een aardige oude man. TV-spel. 22.05 Moderne ka- mermuz. NTS: 22.40-22.45 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service,.? radio. 15.00 Kritieken. 15.45 Klankb. 16.15 Lichte orkmuz. 16.45 Voor oudere Martkber. 18.35 Lichte orkmuz. 19.00 Liederen. 19.30 Wetensch. overz. 20.00 Klass. muz. 20.45 Klahfcb. 21.30 Interview. 22.00 Nieuws, en ber. 22.30 Hoorspel. 22.45 Parl.-overz. 22.59 Weer- Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Gevar muz. 15.10 Paarderaces. 15.31 Muz. by het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Ultsl. races en cricket. 16.35 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Gevar. muz. progr. 18.33 Sportuitzen- ding. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en Journ. 19.25 Sportuitz. 19.31 Hersen- gym. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en act. 20.40 Amusmuz. 21.30 Vragenbe- antw. 22.00 Gevar. muziek. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Nws. en v. d. landbouwers. 12.15 13.00 Nws. 13.15 Gevar. ws. 16.05 Kami Nws. 17.30 Zuidamerikaansi Orgelspel. 19.0 21.30 Nws. 22.45 Klass. orkmuz. 24.00 Nws. 0.20 Dansmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. FrankrUk. 280 en 12.0 Gevar. 19.58 Weer ber. en nws. 20.42 Klass. muz. 22.35 Muz. nws. 23.20 Gevar. muz. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.16 Gevar. muz. 12.25 Weerber. 12.30 Ge- var. muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.20 Kamermuziek. 14.03 Gitaarspel. 14.15 Oratorium. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.02 Beursber. 16.09 Franse les. 16.24 Zang en pianospel. 16.55 Mo derne muz. 17.00 Nws. en weerber. 17.15 V. d. kind. 1730 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.03 V. d. sold. 18.28 Paarde- sportber. 18.30 Kamermuz. 19.00 Nws. en weerber. Aansluitend: Reportage Olympisch Basketbaltoernool te Ge neve. 19.40 Gevar. muz. 20.00 Klass en moderne ork.muziek. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Volksmuz. 23.00 Nws. 23.05 Operamuz. 23.55-24.00 Nws. 22.00 Wereldnws. 22.2 WKERSEAPPORTEN (Van hedenmorgen t nur) Amsterdam regenbul Den Helder regen Ypen burg regen Vllsslngen regenbul Eelde zwaar Dew De Bilt ?eh. bew. Twente zwaar bew. Z.-Llmburg gehl^ bew*. Helsinki ?eh. Aberdeen geh. bew. Londen zwaai bew. Brussel regenbul Luxemburg zwaar bew. K.U, zwaa/bew Grenoble ;eh. bew. Nice half bew. Beriyn zwaar bew. frankfort half bew. MUnchen zwaar bew. ZUrtcb half bew Genéve zwaar oew Locarno zwaar bew. Wenen onbewolkt tnnsuruck half bew Madrid Mallorca licht

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2