WMK jb jjp Misdaad erfenis om een DE KLEINE KONING WIROMAR Luikse dokters lopen weg uit vergadering LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 3 JUNI 1964 Dagelijks vervolgverhaal Roman van Jane England (Oorspronkelijke titel „The Peach Orchard"), vreemder, dacht Baxter ook nooit •ken had, terwijl De zaak was nc I Julie, omdat Davi over het kind ges-. hij haar klaarblijkelijk zo goed ken- j de. Het was nogal geheimzinnig en een beetje verwarrend. Ik zou denken, zei zij, dat he* voor haar erg aardig zou zijn, ris zij een baantje kon krijgen. Er I is tenslotte voor haar hier niet veel te doen, is het wel? Is het dat niet? vroeg Rob, haar een vragende blik toewerpend. Is het dat dan wel? vroeg Ju lie redelijk. Wacht maar eens af, zei Rob. Dan zul je waarschijnlijk ver- I baasd staan. Ze waren de woonhutten nu gena derd en zagen mevrouw Timball naar buiten komen. Zij droeg een donkerblauwe katoenen japon met een ruime rok en had een zonnehoed op. Toen zij hen in het oog kreeg, glimlachte zij een beetje stroef. Zo, Julie, zei zij, ik zie, dat Je houdt van vroeg opstaan. Of is het alleen maar een gevolg van het feit, dat je misschien je bed niet erg gemakkelijk vond? Moeder, zei Rob scherp, voor i Julie zelf nog iets zeggen kon, Ju lie heeft een ellendige nacht gehad en het water in haar kan was ge woonweg smerig. Zat dik onder het stof en vuil. Wel, wel! zei mevrouw Timball vriendelijk. Maar je weet ook wel Rob, dat wij daar niets aan doen i kunnen. Wij hebben nu eenmaal niet zoveel geld als de Ferndales en we kunnen ons geen woonhutten, zoals die van hen veroorloven. Ik zou denken, dat we toch wel j voor schoon water kunnen zorgen, zei Rob driftig. Daar kunnen we ongetwijfeld voor zorgen, zei zijn moeder grim mig. Julie, heb je honger? Ik vrees dat er alleen maar pap als ontbijt is. Het schijnt, dat de kippen niet leg gen, zoals zij behoorden te doen en daar wij zover van de gebruikelijke route af zitten, kunnen we geen grote voorraden bacon enz. hebben. Waar is Isabelle? vroeg Rob op >rauwen op. Heb je haar nergens gezien? vroeg zij. Neen, dat heb ik niet, zei Rob. Ik vraag me af Zonder verder een woord te spre ken, keerde hy zich om en rende naar de stal. Julie keek hem ver baasd na, luisterend naar het geluid van zijn wegstervende driftige voet stappen. Laten we maar gaan ontbijten, rei mevrouw Timball kalm en ging haar voor naar de eetkamer. Het ontbijt, dacht Julie mismoe dig, was nog meer deprimerend dan bet diner van de vorige dag. Er was een grote kom met pap en een pot met suiker. Een grote stenen koffiepot stond op de tafel en waar ;de huisjongen die had neergezet, was ier iets van de inhoud overheen ge vlogen. Een bruine vlek had zich over de tafel verspreid. Door de half open staande deur viel een straal zonlicht i over de tafel. Er viel een volkomen stilte. Julie kneep haar handen in elkaar. Dit I werd werkelijk te erg. Als het zo door (moest gaan, kon Rob zeggen, wat hij 'wilde, maar dan ging zij terug naar de Ferndales. Het zag er heel erg naar uit, dat zij volkomen gelijk hadden gehad. Als David weer hier komt, ga ik met hem terug, als het dan nog zo is, dacht zij. Plotseling hoorde zij de stem van Rob. Hij schreeuwde in het dialect en zij kon niet verstaan, wat hij zei, maar het klonk alsof, hij buiten zich zelf was van woede. Mevrouw Timball hief het hoofd op. Haar ogen kregen een sombere uitdrukking en zij ïcheen een soort gevaar te voelen. 1 Julie bleef opgewonden, maar toch doodstil zitten. Men hoorde het ge luid van twee galopperende paarden, die de woongebouwen naderden. Als dat David is, die terug komt, dacht Julie, zal ik eens met hem praten. Ik zal hem zeggen, dat ik mij gnuw terug te komen, omdat bin nen een paar weken de regens het reizen moeilijk zullen maken. zy kwam tot de conclusie, dat zy er wanhopig naar verlangde, dat het David zou zyn. Het gedreun van paardehoeven klonk luider en naa mate het de woonhutten naderde vervulde haar met een wilde hoop. der Julie keek even naar Robs zag, dat haar gezicht bleek boze uitdrukking had haar lippen zagen blauw styf opeen geklemd. Toen werden de paarden plotseling ingehouden. Weer klonk het geluid van Robs voet stappen in de plotselinge stilte er daarna het lawaai van een terug wijkend en op de grond stampend paard, wat gevolgd werd door de klan:van Robs stem: Wat be zielt jou, Isabelle? Er kwam hierop geen antwoord. Alleen hoorde men het zachte geluid van voetstappen, die de hut naderden. De deur werd opengerukt en maak te zodoende de lichtstraal tot een hel verlicht blok, even later weer ver duisterd door twee menseiyke gestal ten: David en Isabelle. David duwde net meisje naar voren, waarby zyn beide handen op haar schouders rustten. Haar hoofd was achterover geworpen. Haar haar was in de war Julie zag, dat haar ogen opge- tekenen heeft? vroeg mevrouw Tim ball met kille stem. Ik ben weggelopen, zei Isabelle met half verstikte stem. Ik ben weggelopen en wilde, dat hy my Dat was het niet helemaal, zei David Baxter snel. zy wilde graag het een of ande ken. Maar inmiddels heb ik haar terug gebracht. Inmiddels dat wil zeggen voor het ogenblik, zei mevrouw Timball zachtjes. Dank u zeer, meneer Baxter. Maar ik moet er toch wel op w«zen, dat ik niet van plan ben myn nicht toe te staan een baantje aan te nemen, zy zal hier op de farm biyven. Julie zag David Baxters gezicht verharden. Hy keek niet naar haar, wendde zich tot Isabelle en glimlachte vriendeiyk. - Ik zal volgende week nog wel ins langs komen, zei hy. Meneer Baxter, zei mevrouw Timball bedaard. Het spyt me zeer, maar u bent hier niet welkom. Ik moet u ver zoeken uw bezoeken te staken. Dat is waar, zei de stem van Rob, die de hut binnendrong en tus- m Baxter en Isabelle bleef staan. Blyf hier vandaan, Baxter. Heel goed. zei Baxter. —Maar als ik weg biyf, zal ik er voor zor- iemand af en toe hier- komt om een oogje op Isabelle Worden eindexamens afgeschaft? De afgelopen weken circuleren hard nekkige doch oncontroleerbare ge ruchten dat men er in onderwya- kringen veel voor zou voelen de eindexamens af te sohaffen. In de eerste plaats zou men daardoor een eind willen maken aan de wantoe stand dat de ene helft van Nederland de andere het vuur aan de schenen legt, in de tweede plaats - zo wordt beweerd - is het slagen veel te vaak een kwestie van geluk en toeval. Deze berichten stammen echter hoofdzakeiyk van scholieren, zodat zy met een grote korrel zout geno men dienen te worden. Dit in tegen stelling tot een situatie waarby letterlijk iedereen slaagt en wel uit sluitend door nuchtere, terdege controleerbare en vaststaande fei ten: het kopen op de markt. De markt biedt zülk een grote keus en maakt het kiezen en vergeiyken zó gemakkehjk, dat duizend-en-een wensen op de markt op de voordelig ste manier vervuld worden. Markt koopman en straathandelaar staan altyd klaar om hun klanten tegen lage prijzen artikelen te leveren die een hoog kwaliteitscyfer verdienen. Geen wonder dat dit gezelligste koopcentrum steeds meer publiek trekt, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Geen nieuwe bewijzen tegen Silberbauer Het Oostenrijkse parket heeft het onderzoek tegen de voormalige SS-er Karl Silberbauer. die in 1944 aandeel heeft gehad in de gevangenneming in Amsterdam van Anne Frank, ge staakt, omdat geen nieuwe bewyzen tegen hem zyn gevonden. Wel zal het disciplinair onderzoek tegen Silberbauer, die me er dan tien jaar inspecteur van politie in Wenen was doch vorig Jaar werd geschorst, worden voortgezet. Silberbauer heeft wel toeg aan de aanhouding van Anne te hebben deelgenomen. 162—79. Stel mijn geduld niet teveel op proef, vriend Jollie- pop", sprak Joris streng. „Ik heb u nu reeds enkele malen ver- zocht mij cognac te brengen. En in plaats van u te reppen om mij van het gevraagde te voorzien, spreekt ge maar door over het ver nietigen van een rechtsgeldig document. Foei! Hebt ge nu nog niet voldoende ondervonden, dat dergelijke gedachten naar de gevangenis leiden „Mijn gevangenname was een misverstand"zei Jolliepop met onderdrukte ergernis. ,En wat dat document betreft: uit uw wei gering om het te vernietigen maak ik op, dat u tegen de belangen van meneer Panda ingaat. Ik moet u dan ook verzoeken dit huis te verlaten. U hebt het recht niet om hier te zitten en bevelen te geven". „Welaan", sprak Joris, „als ge er zo over denkt, wens ik hier niet langer te blijven. Kom, Panda, we gaan terug naar de Ben- „We?" herhaalde Panda. „Ik ga daar niet meer heen. Hoor. Ik blijf hier". „O neen. ge gaat mede!" riep Joris streng. „Als uw knvcht mij het recht ontzegt om hier te zitten en een cognacje te drinken, sta ik op mijn wettelijke rechten. En als hoofd van de school, waarop uw wettige voogd u plaatste, heb ik het recht om u mede te nemen. Dus geen getreuzel. Pak u tandenborstel en ga mee" Vervolgverhaal voor de kleintjes 48—49. Maar koning Wiromar liet ze allemaal fluisteren en roddelen Hij wist. wat hij wou. en dat ging hij doen. Alleen op zijn kamer, nam hij trouw om de twee uur een bekertje van de drank, die doctor Mago hem had gegeven. Hij had het grootste vertrouwen in de geleerde en was er vast van overtuigd dat de drank hem sterk zou maken. Als het lukt, dacht de koning, dan zal men mij niet langer bespotten! tf^.eidóe cfencLa Stadsgehoorzaal: Concours Ring hr. zangven streken. 7.30 DONDERDAG Leidse Herv. Jehovah's getuigen. 7.25 Breestraat 19: Spr. ds. J. A. Smink in Den Haag. 8 uur n.m. In den Vergulden Turk: Receptie Jubileum F. C. J. Alt (Het Motorhuls) Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. te houden. Rest. Van der Heijden: Clubavond (Wordt vervolgd) L«ldEe Smalfilmliga. 8 uur iun. hoofdpijn? WITTE KRUIS y MAAKT U VLOT WEER FIT! A ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Openbare lezing. 2 uur n.m. Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 3 en 6.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dering Leldsche Kunstkring „Voor Allan" nis v,,,r nm toneel. 2 BIOSCOPEN Trianon: „Irma la Douce". 18 jr. Werk dagen 2 en 8 uur; zond. 2. 5 en 18 Jr maandag t/m woensdag. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Camera: „De kardinaal". 18 Jr. Werkd. 2 en 8 uur: zond. 2. 5 en 8 uur. Lldo: .Meisjes, mambo's en whisky". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mr. Stanislas, geheim agent". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Fyn 't is gepeperd!" 18 jr. woensdagmiddag 2.30 uur „Charlie Chaplin festival". Ai. TENTOONSTELLINGEN „De Ruif" (Janvossensteeg 59)Ten toonstelling schilderyen en tekeningen Harry Kamoen. Dag. 10 uur vm. 8 uur n.m. (tot 3 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling „Shakes peare, hoe en waar". Werkd. 10-4 uur; zond. 1-4 uur (tot 29 juni). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond 1-4 uitzondering (zondag 1-4 t (Pesthuislaan): Met 10-4 u Volkenkunde; Tentoonstelling .Bisonjager en bleek- •t". Werkd. 10-5 Efïm (tot 10 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 's zon dags 13-17 uur. Rllksmuseum Geologie en Mineraio- Werfpark 1; tentoonstelling in Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- ïyks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. ir; zond. 1-4 i Newjean bovendien (Kunstzaal Heuff Peter Leyenaar, l-lO^u^tvïn^ö Jaar) Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, f Tentoonstelling i Incident bij besprekingen Op de conferentie tussen de Belgi sche regering en de nationale Art- senfedieratie heeft zich opnieuw in Brussel een incident voorgedaan doordat twee Luikse geneesheren weigerden langer de besprekingen by te wonen. Het overleg, dat wordt by- gewoond door afgevaardigden van werkgevers- en werknemersorganisa ties en van de ziekenfondsen, heeft tot doel een oplossing te breiken voor het geschil tussen de Belgische regering en het medische korps over de nieuwe ziekte- en invaliditeits wet. De twee artsen verlieten de zaal omdat zy zich beledigd achtten door verklaring van de afgevaardigde het socialistische vakverbond, Major, die zich een voorstander ver klaarde van een genationaliseerde op dokterstelefoon 22222. dan de Hoewel het Incident na afloop van de vergadering door de minister van Arbeid Servais voor gesloten werd verklaard, was de sfeer er kenneiyk niet beter op geworden. Een afge vaardigde van het katholieke vak- verbond zei „zich geen illusies te ma ken". „De artsen zoeken het inci dent om het gesprek opnieuw te doen mislukken", beweerde hy. Hoewel de vergadering geen con crete resultaten opleverde, met na me niet op het punt van de regering voor de honoraria in de nieuwe wet, waren niet alle verklaringen zo pes simistisch. Zo zei de voorzitter van de artensfederatie, dr. Wynen, zelfs optimistisch te zyn over de mogeiyk- heden voor het bereiken van een akkoord. De besprekingen worden morgenavond voortgezet.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13