REMISEHAL H.T.M. WORDT VIER JAAR OPSLAGPLAATS Catena gemengd Wat is onmogelijk? LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 JUNI 1964 Gemeenteraad van Wassenaar Strenge controle op bouwen zonder vereiste vergunning De Wassenaarse gemeenteraad die gisteravond onder voorzit terschap van burgemeester mr. W. J. Geertsema bijeen kwam heeft zich o.m. weer bezig ge houden met de toekomstige be stemming van de vroegere HTM-remise. Zoals bekend [werden direct, nadat het ge bouw was gekocht, plannen ge- jnaakt voor een verbouwing tot sporthal. De raad was enthou siast voor dat plan, .dat echter riet direct kon worden uitge voerd omdat de eerste jaren geen rijksgoedkeuring kan wor den verwacht. En sedertdien is bij sommige leden van de raad het aanvankelijke enthousiasme aanzienlijk bekoeld, zoals ook gisteren weer bleek. Behandeld werd het voorstel om de hal, die in de toekom^ als sporthal dienst zal doen de andere hal is al roor enige jaren verhuurd voor de tyd van 4 jaren te verhuren aan de N.V. Vroom en Dreesmann in Den Haag voor een prRs van f. 26.000 per jaar. Er zullen in het gebouw diverse voorzieningen getroffen moeten wor den zoals het leggen van een vloer, het maken van tussenwanden en het aanbrengen van een centrale vcr- warmingsinstallatie. Wat de vloer betreft, deze zal na het beëindigen van de huurovereenkomst geschikt gemaakt kunnen worden voor de sporthal en door de gemeente tegen de dan geldende restwaarde worden overgenomen. De heer A. J. M. van Gooi (KVP) vroeg of de vloer, die nu gemaakt zal worden eventueel ook geschikt zal zijn voor andere doeleinden. De heer D. Bloemendal (PvdA) herinnerde aan een mededeling van B. en W„ dat de Rijksgoedkeuring voor de sporthal over 3 jaar verwacht kan worden. Hij achtte het niet juist in De Leidse studentenver. Catena, tot dusver uitsluitend voor man nelijke studenten, heeft gisteravond (Ujdens een ledenvergadering beslo- "ten het karakter te wijzigen en een 'femengde vereniging voor vrouwelij ke en mannelijke studenten te wor den. Het komende cursusjaar zal een overgangsjaar worden, waarin de ver eniging aan de nieuwe situatie wordt aangepast door een gemengde kern- froep. De gedachten gaan uit naar een kerngroep van 25 jongens en 25 meis jes. Het ligt in de bedoeling, dat de vereniging de overgang naar het ge mengde karakter geheel zal hebben voltooid aan het begin van de cur sus 1965/1966. Er is nog niet bepaald, of vrouwelijke Catena-leden tevens WSL-lid kunnen zijn. Wel is bU de voorbereiding van de omschakeling Universitaire benoemingen By onderscheiden besluiten van curatoren der Leidse Universiteit zijn benoemd of herbenoemd mej. drs. F. M. E.Gerritsen, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de psychologie. tot wetenschappeluk ambtenaar in vaste dienst; dr. J. B. Haag. tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A in tijdelijke dienst bij de farmacie; mej. drs. E. C. M. Hoef- smit, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de anatomie; H. Knape. arts, hoofdassistent bi) de anaesthesiologie, tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse ln tijdelijke dienst bij de anaesthesiologie; dr. K. Mechelse, tot wetenschappelijkjioofd- ambtenaar in tijdelijke dienst bij de klinische neurologie; dr. M. v. d. Ploeg, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst bij het instituut voer radiopathologie pn stralenbescherming; mr. H. W. van Soest, tot wetenschapp. ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid: dr. D. Suur- mond, wetenschappelijk hoofdambte naar in vaste dienst bij de dermatolo gie, tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar A. Ere wie ere toekomt Achteraf blijkt ons, dat ook de heer J. J. ran Atten, wonende aan de Nieuwe Rijn 13, zich zaterdagmid dag zeer verdienstelijk heeft gemaakt bi) de redding van de heer H. van der Aar uit het water van de Zoe- terwoudsesingel. De heer Van Atten, die met zijn vrouw liep te wandelen toen de drenkeling reeds vijf meter van de kant was gedreven, sprong direct te water en slaagde erin de heer Van der Aar aan de kant te krijgen, waarbij hij oa. assestentie kreeg van de heer Van Rhenen, die ook later, zoals gemeld, de mond-op- mond-beademing toepaste. „De Spartaan" De L.A.C. „De Spartaan" heeft zondag deelgenomen aan de Neder landse jeugdkampioenschappen wor stelen in Deventer. De drie inge schreven deelnemers behaalden een eervol resultaat. J. Gout en A. Zwart eindigden op de derde, S. Brandt op de vierde plaats. „De Spartaan" ontmoet vrijdag in het clubgebouw aan de Langebrug het Haagse Simson in een gewicht- .bïfwedstrijd. Aanvang 20.00 uur. De heer H. L. J. van Dillen zeide niet meer in het sporthalplan te ge loven en mr. dr. W. F. van Glinste ren (Prot. Chr.) vond het een goed voorstel omdat door verhuur van de hallen een beslissing over de toe komstige bestemming van de vroe gere remise naar een later tijdstip verschoven wordt. Mevrouw mr. C. M. s' Jacobdes Bouvrie <VVD» maakte een soortgelijke opmerking. De heer F. M. van der Stap (Ge meentebelang) was niet zo gelukkig met het uitstel van een beslissing. Wethouder ir. M. Elion beant woordde enkele technische vragen. der E. M. Schade herinnerde dat bij de aankoop van de remise ver wachtingen ten aanzien van een sporthal zijn gewekt. Omdat de stand van de gemeentelijke financiën op het ogenblik de verwezenlijking van de verbouwingsplannen niet zou toe laten is het college gelukkig met het uitstel, dat middels verhuur van de hallen bereikt wordt. Intussen kost het remisegebouw de gemeente geen geld. Besloten werd aan de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten een stuk grond van ongeveer 7000 ca aan de Van Cranenburchlaan over te dragen waarep 33 woningen voor Wassenaarde bouwspaarders gebouwd kunnen worden. De prijs werd door het college bepaald op f. 35.75 per ca. Bouwen zonder vergunning In een vorrge raadsvergadering heeft de heer Sidney J. van den Bcrgh (VVD) vragen gesteld over de schuurtjes en andere bouwsels op dc volkstuinen aan de ZIjdeweg. B. en W. zouden de betrokkenen hebben laten weten, dat deze zonder ver gunning gebouwde opstallen zullen moeten worden afgebroken. In zijn vragen brak de heer Van den Bergh een lans voor de belangen van de volkstuinders. Uit het antwoord van B. en W. bleek echter, dat de opstallen die niet eens de naam van krot verdie nen zullen moeten worden verwij derd. Het college is bereid vergun ningen te geven voer opstallen, wan neer die aan redelijke esthetische eisen voldoen. Het is niet de bedoe ling strenge eisen te stellen. Maar het werd wel nodig geacht enige orde te scheppen in de chaos, die op dit terrein is ontstaan. Wethouder ir. G. A. P. de Kort toonde een aantal foto's waaruit wel duidelijk bleek, dat inderdaad maat regelen nodig zijn. Er zullen geen hoge eisen worden gesteld. En zo nodig zal de dienst voor bouw en woningtoezicht de betrokkenen be hulpzaam zijn bij het aanvragen van een vergunning. Sedert het stellen van de vragen door de hr. Van den Bergh ziin intussen 10 aanvragen binnengekomen. De heer Van den Bergh toonde zich gerustgesteld door het antwoord van B. en W. Besloten werd een krediet van f. 8.000 beschikbaar te stellen voor het uitvoeren en verwerken van een aantal verkeerstellingen in de ge meente. Er waren geen bezwaren tegen het toekennen van een lening van f. 3.000 aan de RKSV Blauw Zwart In verband met de bouw van nieuwe kleedgelegenheden. Met in stemming van de raad werd de be- heersverordening voor de bedrijven voor de komende jaren van toepas sing verklaard en werd een wijziging aangebracht in de verordening die de werkwijze regels van de commis sie financiën, waardoor deze com missie zich voortaan ook zal gaan Valse kwitantie I.B.B.: 5 procent Een 50-jarige vertegenwoordiger uit Leiden was door de Haagse Rechtbank veroordeeld tot 10 maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voorwaardelijk ter be schikking stellen van de regering, wegens gebruik maken van een ver valst geschrift. Verdachte, die een schuld van f 23.000 zou hebben aan zijn vroe gere werkgever en waarom door laatstgenoemde diens faillissement was aangevraagd, had tijdens de procedure een kwitantie geprodu ceerd waaruit zou moeten blijken, dat hij de schuld aan de werkgever had betaald. Deze wist echter van niet. Verdachte ontkende evenwel een valse kwitantie te hebben opgemaakt en getekend, doch de proc.-generaal achtte ook in hoger beroep het ten- laste gelegde bewezen en eiste be vestiging van het vonnis. Het Hof heeft arrest gewezen en het vonnis der rechtbank bevestigd. Gescheiden voortgaan van 2 kerken met zelfde belijdenis Gereformeerden en hervormden uit Leiden-Zuid-West hebben gisteravond in een zaal van de Bevrijdingskerk met elkaar gesproken over wat ben scheidt en wat zij gemeen hebben. De Contactcommissie Kringwerk van Gere^rmee-JT r i Lervcrmden had deze bijeenkomst, nr-p ook ledcu van de beide wijkkerkeraden aanwezig waren, georganiseerd. Dr. J. M. Vlijm,' gereformeerd predikant van Voorburg en één van ,.De Achttien", leidde de discussie in met een voordracht over „Wat is onmoge lijk?" Nadat dr. Vlijm enkele activitei ten (gezamenlijk huisbezoek, evan gelisatiewerk, kerkdiensten, e.d.) had genoemd die niet onmogelijk zouden zyn, legde hij de nadruk op één kwestie die wèl onmogelijk is, na melijk het op de oude voet geschei den voortgaan van twee kerken, die eenzelfde belijdenis hebben. Het el kander aanvaarden is moeilijk., maar wy kunnen geen kerk zijn zonder el kaar. aldus dr. Vlijm. Ook al niet tegenover de buitenkerkelijken. Het vieren van het Heilig Avond maal zonder het aanvaarden van de endere broeders en zusters in de Heer, moet onze droefheid opwekken. ..Ik zie nog wel niet hoe dat alle- gezamenlijke r dat de ge scheidenheid een droevige zaak is, is buiten twijfel", aldus de predikant, die een tevredenheid met het huidige ..verbeterde klimaat" nog niet hele maal gerechtvaardigd achtte. Na tuurlijk hebben de gereformeerden bezwaar tegen de hervormde kerk en omgekeerd. Beide kerken moeten daarover samen willen spreken. Het belangrijkste is echter het aanvaar- die Nieuwe leden Kon. Akademie dr. Chr. A. E. M. Mohrmann, zomede van de heren dj*. R. H. van Gulik, prof. dr. A. J. B. N. Reichling en prof. mr. G. J. Wiarda tot gewoon lid, van prof. dr. M. Bataillon, prof. dr. J. G. D. Clark, prof. dr. A. Severyns en prof. dr. R. Stupperich tot buiten lands lid en van prof. dr. G. V. N. Viljoen tot correspondent van de Ko ninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, afdeling letterkunde. OBSTAKELS VERDWIJNEN De heer C. D. van Rooden van de Contactcommissie vermeldde aan het begin van de bijeenkomst de geza menlijke werkzaamheden: deze winter zijn er zes kringen gevormd, er is contact geweest tussen de wijk kerkeraden. een oudejaarsdienst werd gehouden en er zijn plannen voor gemeenschappelijke evangelisatie. Hij uitte er echter zijn teleurstelling over, dat met Pasen en Pinksteren geen gezamenlijke diensten zijn ge houden. „Er leeft een gevoel van on behagen over het feit. dat wat er in de gemeenten leeft niet voldoende door andere gemeenteleden, ker keraden en synodes wordt gehono reerd". aldus de heer Van Rooden. cie met verwijzing naar Lucas 7 31 rot 35 besloot met: „Er mogen kin deren zijn die niet meedoen, het spel zelf gaat dóór; het Koninkrijk Gods kómt". Voor de voetgangers komt er op de Apotheker sdijk meer ruimte. Reeds jaren vormt het massieve hek. met zijn kolossale stoeppalen. langs het Leidse Volkshuis, een obstakel, waar door de voetganger genoodzaakt werd van de toch al drukke rij weg gebruik te maken. Thans komt hierin verandering: het trottoir zal nu over zijn volle breedte worden benut, zoals uit deze foto blijkt. (Foto LD Holvast) gen. Zilveren jubileum A. van den Berg Groot en bijzonder hartelijk was gistermiddag in restaurant Van der Heijden de belangstelling, welke zich concentreerde rond de figuur van de heer A. van den Berg, de huidige directeur van het Gemeenschappe- luk Administratie Kantoor aan de Stationsweg, die deze dag zijn zilve ren jubileum vierde. De jubilaris begon zijn carrière in 1939 bij het Centraal Beheer te Am sterdam. Op 1 juni 1947 werd hij leider van het kantoor te Alkmaar. Toen in 1952 de naam Centraal Be heer werd veranderd in Gemeen schappelijk Administratie-Kantoor (GAK), veranderde ook de functie aanduiding; de heer Van den Berg werd directeur van het districtskan toor te Alkmaar. Sinds 1 december 1957 is hij directeur van het Leidse GAK. Alvorens vele vrienden en relaties van de jubilaris tijdens de geani meerde receptie in de gelegenheid werden gesteld felicitaties aan te bieden, vond een huldiging in intie me kring plaats. Als eerste spreker voerde mr. G. van 't Huil, één der directieleden van het hoofdkantoor re Amsterdam, het woord. Spreker schetste de loopbaan van de heer Van den Berg en diens grote ver diensten op zo gevarieerd terrein. Een enveloppe met inhoud en de oorkonde van het GAK werden aan geboden. Verder voerden het woord mr. M. M. J. van Rooy, directeur van het Haagse districtskantoor, dr. ri. Doeleman namens de artsen ver bonden aan het Leidse kantoor en de heer C. P. Versteegt namens het personeel. De adjunct-directeur van dit kantoor, de heer W. H. Maat. die helaas verhinderd was deze hul diging bij te wonen, vond via een geluidsband gelegenheid om op deze wijze zijn gelukwensen aan te bie den. Zij waren er niet minder har telijk door. Vele toespraken gingen met de aanbieding van een geschenk gepaard. Onder de velen, die ter receptie verschenen, waren o.m. de wethou ders Menken en Pina, de directeur van het Gew. Arbeidsbureau, de heer J. Sjoerds, de voorzitter van de Raad van Arbeid, mr. D. J. Gorter, een alvaardiging van de Dienst voor So ciale Zaken en het departement Lei den van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Openbare les dr. Dullemeijer 1 kunde, zal zyn ambt officieel vaarden met het uitspreken van een openbare les op dinsdag 9 juni a.s. te 16 uur. Leidse hoogleraren naar München Reeds verschillende jaren organi seert de universiteit te München zo genaamde buitenlandse geleerdenwe- ken. Thans zal een Nederlandse ge- leerdenweek van 23 tot 28 juni a.s. plaats vinden. Daarvoor zijn Leidse geleerden, vertegenwoordigend de verschillende faculteiten, gevraagd. De volgende Leidse hoogleraren zullen naar München gan: de rec- tor-magnificus prof. dr. W. den Boer; prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink; prof. dr. P. Smits; prof. dr. J. R. von Ronnen; prof. dr. M. K. Polano; prof. dr. E. C. Kooyman; prof. dr. J. H. Oort; prof. dr. A. F. P. Hulsewe; prof. dr. mr. G. A. v. Peursen en prof dr. J. H. Kern kamp. De diergeneef kunde en de ka- tholieke-theologische faculteit, die de Leidse Universiteit zoals bekend niet heeft, zullen worden vertegen woordigd door Utrecht, resp. Nijme- In de aandeelhoudersvergadering van het Ingenieurs Bureau voor de Bouwnijverheid N.V. te Oegstgeest werd hedenochtend in overeenstem ming met het voorstel een onver anderd dividend van 5 procent uit te keren over 1963 vastgesteld. De jaarstukken, die werden goedgekeurd, geven een netto winst te zien van f 120.861.79 (voorg. jaar f 127.914,95). De president-commissaris ir. F. G. Waller onderstreepte de passage in het jaarverslag van de directie, waarin over het lopende boekjaar gunstiger verwachtingen werden uitgesproken, op voorwaarde dat de loonontwikkeling een rustiger beeld geeft dan in de afgelopen tijd het geval is geweest. De heer Cromme- lin, oud-directeur van de Twentsche Bank te Leiden, werd als commis saris opgevolgd door drs. J. C. Wurf- bain. te Amsterdam, lid van de hoofddirectie van de Twentsche Bank. Prof. Teeuw als Unesco-adviseur naar Maleisië j donesia en Maleise taal- en letter- 1 kunde, naar Kuala Lumpur vertrok ken. De Maleisische regering had de i Unesco verzocht tijdelijk de be schikking te kunnen krijgen over een taalgeleerde, die van advies zou kunnen dienen bü het oplossen van kwesties betreffende de spelling, ter- I minologie en het woorden boen van de Maleisische taal, dat men in 1967 officieel gereed hoopt te hebben. De Unesco heeft daarop de Leidse deskundige veizccht deze adviestaak op zich te nemen. In het kader van zijn taak zal professor feauw o.a. sa- menweken met dr. T. Iskander, die werkzaam is op het taaiinstituut te Kuala Lumpur en belast is met het desbetreffende project. Dr. Iskander is in 1959 bij prof. Teeuw gepromo veerd. Prof. Teeuw hoopt begin oktober naar Lejden terug te keren. Sieval kampioen van „Excelsior" Henny Sieval, Leidens tweede tur ner, heeft geheel volgens de verwach tingen een overwinning geboekt tij dens de onderlinge kampioenschap pen van „Excelsior". Sieval kwam in het eindklassement tot 35.5 pnt tegen de buiten mededinging deelnemende Henk de Vries (DOS) 35.9. Overigens was de strjjd als werkelijke kracht meting tussen dit tweetal van weinig belang, daar geen paard aanwezig was en het rektoestel evenmin stond opgesteld. In plaats daarvan prijkte de lange mat op het programma, die als wed- strijdonderdeel bij de heren niet voorkomt. Op dit nummer kwam Sieval tot de uitzonderlijk hoge no tering van 9.6 pnt, tegen De Vries 9 pnt. De prijzen werden na afloop in Ex- Uitslag:' Adspiranten 9—12 jaar: 1. R. Meyers 30.3; 2. G. J Jonk 30,2; 3. L. Brugman 30.-; 4. R. Stokkel 29.2 Adsp. A 12—16 jaar: 1. H. Lad&n 29.6; 2. M. Meijers 28.7; 3. R. Breuker en G. J. Onvlee 28.2. Adsp. B. 12—16 jaar: 1. J. Sieval 32.1; 2. H. Taverne 32.-; 3. F. Beyer 30.3; 4. T. Niehot 30.-. Heren: 3e graad: 1. J. Bakker 29.-; 2. E. v. d. Hoeven 28,4; 3. N. de Wa ter 28.-; 4. J. Kettenis 27.-. 2e graad; 1. T. Wildenburg 32,9; 2. J. Breedeveld 31.4; 3. A. Guldemond 29.7; 4. H. Breukelaar 29,1. le graad: 1. H. Sieval 35,5; 2. W. Meyers en L. Taverne 33,9; 3. A. Deurssen 33.6: 4. D. Laterveer 32,7. Buiten mededinging: H. de Vries 35.9 VOORSCHOTEN Nieuwe verordening precariorechten Tüdei handeling stelden B. meenteraad een voorstel tot vaststel ling van een nieuwe precariorech ten verordening in het vooruitzicht. De thans nog geldende verordening dateert van 1938. In de nieuwe verordening is de tariefstelling enigermate verruimd. Er is onder meer een tarief opgeno men voor het aanbrengen van een schutting bij een bouwwerk, het heb ben van een kalkloods of ander tij delijk getimmerte, het opslaan van stenen of andere materialen, het op slaan van kisten, kratten e.d. op ge meentegrond. Ook zal een recht wor den geheven voor het innemen van een ligplaats met een woonschip. Geschat wordt, dat met deze nieu we verordening de gemeentelijke in komsten met ,plm. f6000 per jaar zullen stijgen. Tweede chr. ulo in M.O.C. De 2e Christelijke ulo-school zal voorlopig worden ondergebracht in twee lokalen van het hoofdgebouw van het voormalig Marine Opkomst- centrum. Met de inrichting van de lokalen is een bedrag van f 19.250 ge knoeid. De gemeenteraad zal in de i vrijdag te houden vergadering wor- I den gevraagd dit bedrag te voteren. Beloning voor schoolhoofden Indien de gemeenteraad met het betreffende voorstel van B. en W. akkoord gaat, zullen de plaatsver vangende hoofden van glo- en ulo scholen in Voorschoten met ingang van 1 augustus a.s. een beloning van resp. f 300 en f 375 gaan ontvangen. Wanneer het aantal leerkrachten op enig tijdstip zou dalen beneden zeven, blijft de beloning dat jaar ge handhaafd op hetzelfde bedrag, op 1 januari van het daarop volgende jaar wordt het teruggebracht op 50% en op 1 januari daaraan volgend ver valt het. BU het vaststellen van deze bedragen zyn B. en W. afgeweken van het terzake door de gezamenlUke onderwUzersverenigingen gegeven advies dat een beloning bepleitte van gemiddeld f750 per jaar. Deze beloning is naar de mening van B. en W. te hoog te achten, nog afge zien van de precaire financiële toe stand van de gemeente. Toneel voor het Ned. Jeugd Rode Kruis Het Voorschotens onderwijzersto neel hoopt woensdagavond ln het Cultureel Centrum het toneelstuk „Joppie bU de zigeuners" op te voeren. De baten zUn bestemd voor 't Nederlandsche Jeugd Roode Kruis. Kaarten zUn ad. f 1.25 verkrijgbaar bi) de scholen. Feestavond medewerkers Kon. Wilhelminavereniging Traditiegetrouw heeft het bestuur van de dit jaar jubilerende Konin gin Wilhelminavereniging de mede werkers aan de dit jaar zo geslaag de Koninginnedagviering een gezel lig avondje aangeboden in het Cul tureel Centrum. OnderwUzers en onderwijzeressen van de lagere scholen hebben nog eens „Joppie bU de zigeuners" opgevoerd, een toneelstukje, dat zij dit jaar enige malen voor de Voor- schotense schooljeugd met succes op voerden. Nadat voorzitter Van Aken alle medewerkers bedankt had voor hun enthousiaste medewerking, bracht men de verdere avond in gezellige stemming door. waarbij een combo van de Marinierskapel voor de mu ziek zorgde. WARMOND Viswedstrijd voor bejaardenreis Aangenomen, dat alle hengelaars hun tuigjes weer hebben afgepeild, zijn zü nu in de gelegenheid om zaterdag 6 juni de held van de dag te worden of een van de 80 prijzen in de wacht te slepen.. Voor de 15e maal oreaniseert de hangelaarsvere- niging „De Leede" een grote viswed strijd voor de uitgaanskas van de be jaarden. Men kan zich hiervoor opgeven bU de heer H. Veltenaar. Norremeer- srraat 40, en dit liefst zo spoedig mogelijk. Het inleggeld bedraagt 25 en er mag worden govist met hengel en gewoon deeg, geduren- et beginsein wordt om 10 uur ge in. Voor die tUd kan men van 9 af de deelnemerskaarten afhalen in café Sport aan de Dorpsstraat. De prijsuitreiking vindt plaats in 't Trefpunt, waar het wachten zal v/orden bekort met muziek. Veer de korpsvissers is het van belang, dat er buiten de wisselprys vanwege deze lustrumwedstrijd nog extra prijzen beschikbaar zyn voor de drie best geplaatste korpsen. Honderdste draverij De harddraverü zal dit jaar ge houden worden op zaterdag 26 sep tember. 's middags 1 uur. Dit is de honderdste harddraverij in War mond. De kinder- en volksspelen zul len dit jaar bU wUze van proef wor den georganiseerd op dinsdag 21 en woensdag 22 Juli a.s. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 lunl Vette varkens- markt: in verband met geringe aan voer geen notering. AALSMEER. 1 Juni Gerbera satlón 28-38, Garnette 10-14, Nymph 1-50, Carla 60-70 per stuk. BODEGRAVEN. 2 Juni Kaasmarkt: 75 partijen Goudse kaas. Prij zen (ln gids per 2.86. 2e kwal. f 2.65-2.7 f3.15. Handel kalm. ROTTERDAM. 2 luni. - Veemarkt BEURSOVERZICHT Iets zwakker De hervatting van de beurs in Wall Street had voor Amsterdam een teleurstelling gebracht want de Nederlandse fondsen, voor zover al daar genoteerd, lagen zwakker in de markt. Daarbü kwam dat de Euro pese markten vandaag büzonder ongeanimeerd waren, zodat er voor het Damrak geen enkele aanleiding bestond om meer belangstelling te ondergaan. Bij de opening was Phüips de enige die zich nog op het vorige niveau wist te handhaven brulksvee 388. Vette kalveren 69, Nuchtere kalveren 1295, Varkens 12, Lopers 67. Biggen 37. Paarden 39. Veu- 290-310, 280-290. Graskalveren per stuk) 685. 585. 485. Nuchtere kal veren 200, 190, 180. Lopers (ln gld per stuk 125, 110, 100. Biggen 80. 70. 60 Slachtpaarden (In ct per kg) 350. 320. 290, Schapen (in gld per stuk) 155 135. 110, Lammeren 125. 110, 95. Kalf- lager, enkele prima's boven Graskalveren korte, flauw, prijzen. Nuchtere kalveren: Iets kleiner tamelijk, constant. Lopers en biggen den: korter. lijk, stijver. Schapei lammeren: als "vorige" week, ka'lm im prijshoudend. Kalf- en melk- redelljk, goed op de zwakke houding Olie, welk fonds ruim f. 1 verloor, hetgeen tegen het sluiten van cie markt ook het geval bleek te zijn voor Unilever. Bij Philips beperkte het verlies zich tot een halve gulden op een notering van f. 154. Hoog ovens liepen weer iets terug beneden de 650 terwyl Aku een rustpunt, vond op 500 na zelfs 498 te hebben ge daan. De scheepvaart was licht verdeeld waarbij Kon. Boot en Nievelt Gou- driaan zich nog het beste hielden. HVA liep uit tot boven 161. terwijl Amsterdam Rubber vrijwel onver anderd bleef. De Staatsfondsenmarkt legde een betere houding aan de dag en de 5' lening 1964 noteerde 100'Aandelen Billiton II die gisteren reeds waren ingezakt tot 473. werden vandaag geadviseerd op 468 tot 470. De ge reserveerde teneur van het jaarver slag van Van Swaay leidde tot een koersdaling van 382 naar 365. Van daag begon de handel in claims Gro ninger Industrieele Crediet Bank uit hoofde van de uitgifte van f. 375.000 gewone aandelen tegen 150% in de verhouding van een nieuw aandeel op acht oude aandelen. De theore tische waarde van de claim ligt op f. 60. als adviesprys werd vernomen f. 55. Tevens heeft deze bank een vrije inschrijving op f. 6 miljoen 51 '4^ 20-jarige obligaties tegen 98%Voor beide is de inschrijving cp 9 juni. De markt liet in het verdere verloop geen wyzigingen van beteke nis meer zien. BEllRS VAN AMSTERDAM Dinsdag, 2 juni 1964 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000. - vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 96% 96% Ned '59 4M« 96% 96% Ned '60-1 4% 96 ft 96% 96% Ned '60-11 4% 96% Ned '59 4% 95 A 951\ Ned '60 4% 93% 93% Ned '61 4% 931** 93% 93 is< Ned '63 4% 93% Ned '53 3% 88% 88% Ned Gb obi 3 lé 84 ,V Ned '47 3% 85% 85% Ned '51 3% 93% 93% 90 A Ned '53 I-n 901s* Ned '56 3% 88% 88% 82% Ned '48 3% 82% Ned bel cert 3'i 80% Ned '50 I-n 3% 82% 82% Ned '54 I-n 3% 84% 84% Ned '55 I 3% 84% 84% 87% Ned '55 n 3% 87% Ned '37 3 87% 87% Ned Gb ob '46 3 87% 87% Ned dol In '47 3 92 92% Ned Inv cert. 3 93 IS 96% Ned '62-64 3 91% Indie '37 3 97% Indië 37 A 3 91% 91% Ned wonbl '57 6 104% 104% Ned wonbl *57 4% 95 Ned wonbl *60 4% 95% 95% Premieleningen Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '53 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 m 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2 Eindhoven '54 Enschede '54 2 lé Den Haag '52 I 2 Idem n 2 R'daro '52 I 2% Idem II 2 té 153.95 144.55 735 157.15 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 120 1 Ver HVA-mU 160*6 li A.KÜ 503' i 4! Dell Mij eert. 134 1: Hoogovens eert 651 6' Philipo gem bez Unilever cert Dordtse petr Kon P (50 a f20) Holl Amer Lijn Java China Pak KLM Kon Ned St.boot Kon Paket MU Stoomv Mij Ned Nlev Goudr eert v Ommeren eert Kon Rott Llovd N Scheepv Unie NIET-ACT!EVE OBLIGATIES Prov en Gem.lenlngen A'dam '47 314 92 92 A'dam '43 3l4 92 92 R'dam *53 I 4H 95 A Idem *37 I-m3% 91% 92 Bankwezen Bank N G 85' 5% 100% Idem '58 5 100'-, ld. N WB "52 4% 95 BVG Rspbr -52 170% BVG Rspbr f500 143% trdnstr. Obligaties Philips Dol '61 koers v heder 91 Idem '57 2 Mi Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% Zuld-Holl '59 2Vi NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen rnterunle f 50 201.50 201.50 Nefo f 50.- 113.50 113.50 Robeco 229 229 rtnitas f50 .507 504 Ver Bez v 94 f50 137 137 Amst Bank 379% 378 Cultuurbank 25 26 Holl Bank Deert. 241% 242 Ned Handelmy 343% 86% 342% 214', 339% VERKLARING DER TEKENS Ned Mid bank Rott Bank Twentschf Bank Industrie Ondernemingen Albert Heljn 615b V0 Berkei's Pat 244 243 Borsumti -Wehry 77% ,7 Brorisw 155% 165 Calvé Delft eert 1000 1000 K Pap v Gelder 170 170 K Ned Grofsm 138 138 De Gruyter pref b 152 Holl Constructie 506 Ing bur v B nllv 167 167 Intematlo 286 286% v Kemp en Beg 148b 149% Kon Zout Keften 886 881% Leidse Wolspxjj 539% 530 MUller en Co NB 318 316 Ned Kabelfabr 444 446 Philips pret 53.50 52.50 -tott üroogd MI) 310'308 Ver Machfabr 195 194 Ver Touwfabr 426 426 Vthamy 164% 165 Walvisvaart 56% 56% Wernlnk's Bet.mU 226% Wilton PUenoord 214 207% v Wijk - Heringa 139b 139b Zaalberg I29x 125 Mijnbouw en petroleum Riliton 2de r. 484 467 Kon Petr (f20) 158.50 157.50 Amer fondsen Canad Pacific R 46% 46% Intern Nickel 43% 85% Anaconda 86% 43 Bethlehem Steel 37% 36% Cities Service 69% 69% Genera) Motors 87% 87% Kennecott 81% 81% Republic steel 44% 44% Shell OU 46 45 Union Pacific 45% 46% Un States Steel 57% 57 Voorlopig genoteerd Bank N O 64 5 100% 100% Bieden O Ex dividend d I Laten s

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9