ADA KOK vlindert naar grandioos wereldrecord Alleen NAC boekt winst Sporttoto Michel Nedelec wint BORDEAUX - PARIJS Machtige armslag BENFICA BLEEF AANDRINGEN. Opgericht 1 maart 1860 Maandag 1 Juni 1964 Vierde blad no. 31274 Prof Blanpain Voor semiprofs meer plichten dan rechten De vereniging van contractspelers heeft zaterdag in Utrecht een ver gadering gehouden, welke bezocht werd door ongeveer 80 leden. Mede gedeeld werd dat de vereniging als juridisch medewerker had aange trokken mr. J. L. Janssen van Raay en als deskundige in het arbeids recht prof. Blanpain, hoogleraar te Leuven. Deze laatste hield in deze bijeenkomst, welke ook werd bijge- lers. Just Fontaine, en diens Duitse collega Tesch, een referaat over de zijns inziens ongelukkige verhoudin gen die zijn vastgesteld tussen de transfersommen en de minimum lo nen. Hij vertelde de semi-profs, dat ze meer plichten dan rechten had den en gebruikte daarbij het woord „slaven". De Franse en de Duitse gast onthulden dat er bij hen ook nog wel het een en ander verbeterd kan worden en dit alles was aanlei ding om een poging te ondernemen tot samenwerking in Westeuropees verband te komen. Andere onderwer pen die aan de orde kwamen, waren de contributie die verhoogd moet worden en de boeteregeling, terwijl verdere bezwaren werden geuit tegen de inhouding van 15 procent, die de clubs kunnen toepassen op de belo ningen. Geurtsen <DWS>, Leusink (Enschedese Boys) en Van Lier (Roda JC) onvingen een vaantje dat ze verdiend hadden door topscorer te worden in hun respectieve divisies. Amateurs gelijk tegen Malta Het Nederlands amateurelftal heeft zondag in Genua in een wed strijd voor het internationale toer nooi met 33 gelijkgespeeld tegen Malta. Bij de rust had Nederland met 21 de leiding. Het zag er overigens in de begin fase naar uit dat de Nederlandse amateurs een gemakkelijke zege zouden behalen. De oranjehemden leidden namelijk na 26 minuten reeds met 20 door treffers van de Amsterdammer Van der Berg (DWS) en de linksbuiten van CW, Rogge veen. De Maltezen kwamen echter terug. Met snelle, gevaarlijke aan vallen werd de Nederlandse defensie onder druk gezet en reeds drie minu- i het tweede doelpunt verklein- Kutterink (CVV) versloeg. Na de rust werd Malta sterker. Aanval op aanval golfde op het Ne- tierl. doel en hoewel stopper Mo lenaar (KFC) goed geassisteerd door Castenmiller (VUC), De Jong (Hee renveen) en Gonlag (Achilles) uitste kend verdedigden schoorde Cini na een uur de gelijkmaker: 22. De Ne derlanders lieten hun defensieve houding varen en hun aanvalsdrift werd al snel beloond door een tweede treffer van Van der Berg: 3—2. Elf minuten voor tijd kwam Malta ten slotte aan de toch wel verdiende ge lijkmaker door een treffer van Cook. Overige uitslagen: DuitslandEn geland 10, SpanjeItalië 21. „HOLLAND-FESTIVAL" IN BLACKPOOL De onvermijdelijke zwem-nederlaag in Black pool, die met 127 tegen 113 punten in het voor deel van de Britse ploeg een feit werd, had za terdag voor het Nederlandse team een zoete troost. Zoet en Kleurig, als de beroemde zuur stokken van deze lawaaiige badplaats zelf, wa ren de twee (eigenlijk drie) wereldrecords, die op de tweede dag de Nederlanders zo maar in de schoot vielen. Als een explosie in de lome zaterdagmiddag kwam de fantastische 1.05.1 op de vlinderslag van Ada Kok het einde van de nederlagenreeks op de verschillende nummers aankondigen. De vrolijke Amsterdamse (1.83 m., 83^ kg, bijna 17 jaar had zelf geen moment aan de mogelijk heid gedacht, dat zij haar prestatie van Soest- duinen (1.06.1) noch die van de Canadese Mary Stewart (110 yards in 1.07.3) zó vroeg in het seizoen al zou kunnen benaderen. het moment te beoorde- techniek, conditie in lange tijd niet zo sterk is geweest. De Nederlandse doelpunten kwa men in de eerste periode van Wim Vriend en Van Dorp, in de tweede van Van Dorp. in de derde van Van Spingelen en in de vierde van Harry Vriend en Wim Vriend. De belangrijkste uitslagen ware Dames, 440 yards wisselslag: Anita Lonsbrough (G.-B.) 5,33,6 Betty Heukels (Ned.) 5,34,1; 3. Adrie I Lasterie (Ned.) 5,38,9; 4. Patty Bad- nes (G.-B.) 5,46,6. j 110 yards vlinderslag: 1. Ada Kok (Ned.) 1,05.1 (nieuw wereldrecord, eveneens wereldrecord 100 meter Europees record 100 meter)2. Ann I Cotterill (G.-B.) 1,09,8; 3. Glenda Philips (G.-B.) 1,10,5; 4. Adrie Lasterie (Ned.) 1,13,3 Heren, 440 yards vrije slag: 1. Mar tin Day (G.-B.) 4,29,9; 2. Bontekoe (Ned.) 4,32,0; 3. Lamgerhorst (Ned.) 4,33.8; 4. Milton (G.-B.) 4,34,4. 220 yards rugslag: 1. Weteiing (Ned.) 2,22.8; 2. Jackson (G.-B.) 2.23,4; 3. Van Osch (Ned.) 2,26,-; 4 Gordon (G.-B.) 2,28,3. 4 x 220 yards vrije slag: 1. Groot- Brittannië 8,25,3; 2. Nederiand (Lan_ I gerhcrst. Bontekoe, Sitters en Bak- I ker) 8.36,1. Maar toen Ada, gemakkelijk zwemmend, na 55 yards ruim voor Ann Cot terill, Glenda Phillips en de arme Adrie Lastrie keerde in 30.8 sec., was de mogelijkheid op een sensatie er ineens. Hoog door het water trok zjj zich met haar machtige armslag verder van haar concurrenten weg, in duel nog slechts met de secondewijzer, die langzamer dan anders leek te draaien. 1.05,1, heel de Oranje-schare aan de kant van het zoutwater-bassin sprong in een juichkreet op, het jury-perron werd overstroomd door landgenoten! Bedolven Ada, die lachte en huilde tegelijk, werd bedolven onder de gelukwensen, waarbij die van de Olympische chef d'équipe Simon de Wit en van het eveneens aanwezige NOC-bestuurslid Kees Kerdel. De Britse officials, die hun voorspelling dat zowel Bobby Mcgregor als Jill Norfolk hun we reldrecords zouden verbeteren tevo ren gelogenstraft zagen, lieten dit kleine spontane „Hollandfestival ge laten, maar wel wat jaloers langs zich heen gaan. Ada Kok had op wel zeer imposan te, wij z^ later z:on dat dc 1.06.1 van vorig jaar geen uitschieter in Neder lands water, voor eigen publiek en geregistreerd door Nederlandse tijd- waarnemers was geweest en ze zou nog meer laten zien. Nog geen 20 minuten later. Matig begin De 4 x 110 yairds wisselslag-ploeg kon zich veroorloven te beginnen met een zeer matige 1.12.4 op Korrie Winkel's rugslag en eindigen met een eveneens weinig indrukwekkende 1.04.7 van Erica Terpstra op de vrije slag om toch nog het precies 6 Interview met Elek Schwartz 95 (Van sj*«iale verslaggever) „Er zyn nu eenmaal aanbiedingen die je maar eens in je leven krjjgt, die je niet kunt laten lopen". Elek Schwartz vertelde ons in de lounge van het Intoerist-hotel Djnepr in Kiew, hoe hy tenslotte had beslo ten het aanbod, van Benfica voor een één jarig contract met de Por tugese miljoenenclub te accepteren. „Ik had", zo vertelde de bondscoach, „eigenlijk nog wel willen blijven, tot mijn tweejarige contract pas hernieuwd met de KNVB zou zyn beëindigd, maar Benfica bleef aandringen. Het ging tussen Bela Guttman en my. Zij hebben my willen hebben". Schwartz stond al vele maanden ge leden in contact met de Portuge zen. De eerste onderhandelingen dateren eigenlijk al uit de tijd, toen Fejjenoord haar roemruchte ge vechten om de Europese beker le verde. „Maar ik heb al die tijd ge wacht, ik wilde eerst met het Ne derlands elftal in de Europese be kerstrijd. Vóór de wedstrijden tegen Luxemburg heeft Benfica mij al een zeer voordelige aanbieding ge daan, maar die heb ik toen steeds in beraad gehouden". Pas na de wedstrijd tegen Albanië in de voorronde voor het wereldkam pioenschap heeft Schwartz de KNVB gevraagd hem van zijn con tractuele verplichtingen te ont slaan. De toestemming daarvoor is kort voor het vertrek van het tour- jteam naar Rusland gekomen. 59 Gewacht „Ik heb ook tot na de wedstrijd te gen Albanië gewacht", vertelde Schwartz verder nog. „omdat men nu vier maanden de tijd heeft voor de volgende interland naar een nieuwe coach te zoeken. Nee, men heeft mij daarin niet om advies ge vraagd. Ik heb, ondanks veel kritiek, een bij zonder plezierige tijd in Holland gehad. Ik zou ook best nog wel heb ben willen blijven. De bestuursleden van de KNVB en ik gaan als de beste vrienden uit elkaar. Maar men krijgt in het leven nu eenmaal kansen, die men eenvoudig niet kan laten lopen. Ik hoop bij Ben fica te zullen slagen, maar ik kan daarover niets voorspellen". Spijtig De meeste leden van de Nederlandse elftal-club vinden het spijtig dat Schwartz vertrekt. Guus Haak bracht het zó onder woorden„voor het Nederlands voetbal is het jam mer, dat een coach als Elek Schwartz weggaat. De trainingen verliepen onder hem altijd zeer goed, maar dat was niet het enige. Schwartz kénde zoveel spelers, hij kende ze ook goed. Als Schwartz een speler opstelde, wist je meestal, dat die man ook voetballen kon. Iemand, die het Nederlandse voet bal zo door en door kent als Elek Schwartz, zal moeilijk te vinden zyn". weken oude wereldrecord van de Britse meisjes (4.43.4) tot 4.41.4 terug te brengen. Klenie Bimolt droeg haar steentje bij met een goede 1.18.5 op de school slag, maar zonder het fabelachtige zwemmen van Ada Kok op de vlin derslag was er van een nieuw wereld record geen sprake geweest. Nu per ste zij er nauwelijks nog door drongen van de betekenis van haar persoonlijke prestatie nog eens 1.05.8 uit, weer onder de oude record tijden en weer zonder helemaal „leeg" te zijn! Engeland noteerde 4.45.8. „Ik de wereldrecords op de 100 meter en de 110 yards verbeterd en we hebben ook het wisselslagrecord weer te pakken" juichte Ada een paar minuten later door de telefoon naar huis, waar vader Kok in Am sterdam niet wist wat hij hoorde. „Ik snap er zelf ook niets van", zei Ada later, „een week geleden zwom ik nog 1.12. Het is maar goed, dat ik net als in Soestduinen het zwempak van mijn zuster Gretta aan had. Dat brengt geluk". Tweede plaats Het waren de hoogtepunten van de tweedaagse strijd, maar voor Neder land ook tevens de enige prestaties van wereldniveau. Wel kon men verheugd zyn met de tweede plaats (in 1.11.7) van de weer hard trai nende Ria van Velsen achter Lynda Ludgrove (1.10.3) en voor Korrie Winkel (1.12.2) en de wereldrecord- houdster Jill Norfolk (1.12.4) en ook wel met Jan Westeling, die de 220 yards rugslag in 2.22.8 won. Op de 220 yards schoolslag boek ten we bij de heren met een le en een 2e plaats zelfs de enige volledige zege in de persoonlijke nummers. De tijden van Hemmy Vriens en Wieger Mensonides, resp. 2.44.5 en 2.46.8, liggen echter nog ver van het top niveau af. Adrie Lasterie, die op de eerste dag had teleurgesteld op de 440 yards vrije slag, had voor de 440 yards wisselslag ruim 11 sec. meer nodig dan in haar Europese recordrace van Leipzig. Verontrustend is dat niet, evenmin als haar relatief veel slechtere tijden op de vrije slag en vlinderslag (1.13.3). Deze interland, ruim 4 maanden voor de Olympische Spelen, was immers wel een officiële ont moeting, maar voor Forbes Cariile. in diens schema, betekende het nie^ meer dan een trainingswedstrijd. Bedenkelijk Bedenkelijk Is echter dat de Euro pese kampioene duidelijke sympto men van overtraind zijn vertoont. Hieruit blijkt dat de coördinatie tus sen club- en bondstrainer niet klopt en dat is een kwalijke zaak. Ook op de vrije slag-sprint wil het nog niet erg. Sandra Keen, Winnie van Weerdenburg en Ineke Tigelaar gaven elkaar met resp. 1.04.1, 1.04.3 en 1.04.4 weinig toe, maar een tijd, die boven de 1.04 ligt, is niet meer scherp genoeg voor een Olypische finaleplaats. Vooral van de Haagse Winnie mag men evenwel verwach ten dat zy nog deze zomer onder de 1.03 zal komen. Over het schoonsprlngen valt wei nig positiefs te vermelden. Leo van Oudheusden klopte Harry Meelhui- zen en werd tweede achter Frank Carter. Zijn punten-totaal 114.77 ligt nog wel duidelijk onder het intema- ADA KOK vlindert zich naar een nieuw wereldrecord. tionale peil. Hetzelfde geldt voor de Nederlandse springsters, van wie Anita Smith <115.23 pnt) tweede werd achter Katherin Rowlatt 119 07 pnt). Eljo Kuiler had een onwillige enkel en kon dus niet waar maken, dat men haar de theoretische kans op uitzending naar Tokio terecht Waterpolozege In de tweede-officieuze, waterpolo- wedestryd (2—6 voor Nederland) bevestigde dat de Oranjeploeg in schletkracht aanmerkelijk is vooruit gegaan. Het weinig mobiele Engelse spel, dat het tegenover deze snelle Nederlandse ploeg van „hangen en trekken" moest hebben, gaf helaas De 311,468 Nederlanders, die deze week in de „gemengde" toto speelden, hebben een bedrag van f. 346.340 in gelegd. Van deze som is f. 68.575 be schikbaar voor de eerste prys, de tweede prijs bedraagt f. 45.717. Er was zondagavond pas één mel ding binnen van twaalf punten. VlissingenQuick '20 12; Quick '20Vlissingen 21; HerthaFeyen- oord 1—0; Eintracht Br.—DWS 2—0; Kaiserslaut- rnEnschede 00, NAC Saarbrücken 30; ItaliëSpanje 12; Nederland Malta 33; Enge landWest-Duitsland 01; Frank rijkGriekenland vervalt; Luzem— Bazel 32; ServetteBiel 30; ZiirichGrasshoppers 51; Gren. chenChiasso 31. Juist ingevuld zag het totoformulier er als volgt uit: 2 1 1—1 3 1 2 3 2 xl 1 1. Kerkhoffs op transferlijst De PSV-ers Pierre Kerkhoffs ei Jan Renders zyn op eigen verzoek op de transferlyst geplaatst. Het be stuur van de Eindhovense ploeg heeft aan deze lijst verder toegevoegd de namen van Heerschop, Chatrou Klumpkens. Jongste van de (15) deelnemers Bordeaux—Parijs, de oudste Franse klassieker, met zijn 557 kilometer tevens de langste, staat te boek als een .wedstrijd van de verrassing" en de editie van 1964 heeft dat nog weer eens bevestigd. Hoe is het an ders mogelijk dat de internatio naal nauwelijks bekende Frans man Michel Nedelec, met zijn 24 jaar de jongste van de 15 deel nemers, bij zijn eerste de beste poging een dergelijk beroemde en door zijn buitengewone ver houdingen ook bijzonder zware klassieker kan winnen? algemeen beschouwd „zekere" overwinnaar, kwam op de hoogste trede van het erepodium. Ook niet De Roo's ploeggenoot Jean Stablinsky, die zich in de Midi Libre gedegen op Bordeaux—Parijs voor bereidde. De 63ste BordeauxParijs leverde een even spectaculaire als verdiende en duidelijke zege op voor Michel Nedelec, die vooral in de slo pende eindfase in de Chevreuse blyk gaf van een voortreffelijk inzicht en die met de allure van 'n routinier op de laatste, zeer zware kilometers zijn felste belagers, Nijs, De Roo en Sta blinsky vóór bleef. Van de overige Nederlanders gaf Bas Maliepaard na 'sn uitstekend begin op en werd de adste renner uit het veld, de schier onverwoestbare Brabander Wim van Est, de laatste van de binnenkomen- tiende. Graczyk (Frankrijk) 14.49.39; 8. van Schil (België) 14.51.58; 9. Joseph Groussard (Frankrijk) 14.54.00; Wim van Est (Nederland) 14.59.45. Europabeker ATLETIEK De Nederlandse heren en dames at- letiekploegen zullen in 1965 in de wedstrijden om de Europese atletiek- beker aantreden tegen de Russen. Dit besluit viel zaterdag tijdens het congres van de Europa Commissie de IAAF, dat in Parijs werd ge houden. Overigens zal dit voorstel tijdens het cogres van de IAAF in Tokio moeten worden bekrachtigd. De fi nale van de Europabeker wordt 11 en 12 september 1965 in West-Duitsland gehouden. Voor het zover is zullen de Europese landen eerst in een kwalifi catie en daarna in voorronden uit komen. waaruit de sterkste zes landen te voorschijn zullen komen. Het schema bij de heren ziet er als volgt uit: Kwalificatieronde op 26 en 27 juni in Wenen: Luxemburg, Portugal, Oos tenrijk, Griekenland, Spanje en De- j nemarken. Voorronden: groep 1 op 21 en 22 j j augustus in Zagreb: Rusland. Groot- j Brittannië, Zweden, Roemenië, Joego ji Slavië en Nederland; groep 2 op 21 en j 22 augustus in Oslo: Duitsland, Hon- II garye, Finland, Noorwegen en Bel gië; groep 3 op 21 en 22 augustus in Rome: Polen, Frankrijk Tsjecho-Slo- wakije, Italië, Bulgarije en Zwitser land. Voor de dames zijn twee schema's opgesteld. Eén voorstel met twee Duitse ploegen en één schema met een gezamenlijk Duits team. De halve finales worden op 29 augustus 1965 gehouden en de finale op 19 september in West-Duitsland. Een der halve finales vindt in Neder land plaats. Anquetil behoudt kleine voorsprong De Ronde van Italië heeft het af gelopen weekeinde opnieuw twee Italiaanse overwinningen opgeleverd. Zaterdag, in de vijftiende etappe, ging Defillipis als eerste over de eind streep, Bitossi won gisteren de zes tiende etappe. De Fransman Anque til behield de roze leiderstrui. Het algemeen klassement na de zestiende etappe luidt: 1. Anquetil (Fr.) 79.36.31; 2. Fontana (It.) op 1.03: 3. Zilioli (It.) op 1.54: 4. De Rosso (It.) op 2.01: 5. Magnani (It.) op 2.38; 32. Geldermans (Ned.) 80.06.01; 41. Lute (Ned.) 80.26.42. Rust nodig... De KNVB heeft een zeer on gebruikelijke mededeling ont vangen. De Ammerzodense voet balvereniging Jan van Arckel uitkomend in de vierde klasse heeft de bond bericht, dat ze volgend jaar in de eerste klasse van de Afdeling Noord-Brabant wil spelen. Helemaal vrijwillig is het verzoek van de club uit de Bommelerwaard overigens niet. na protesten van verenigingen uit Den Bosch, Son en Deil heeft de KNVB namelyk besloten om Jan van Arckel vier wedstrijden opnieuw te laten spelen tegen de protesterende clubs, omdat de Ammerzodense vereniging in die wedstrijd een speler in het eer ste elftal heeft opgesteld, die door een administratieve vergis- II sing geen lid van Jan van Arc- kei was. De Ammerzodense club 'i op een na onderste in de vier. de klasse heeft besloten een vrijwillige degradatie te verkie- zen boven een slopende na-com petitie. De spelers van het eerste Criterium van de Dauphine Libere De Fransman Lebaube heeft na de derde etappe van het Criterium van de Dauphine Libere nog steeds de leiding in het algemeen klassement. Winnaar van de zaterdag verreden 2de etappe van Vals-les-Bains naar St.-Etienne werd zijn landgenoot Raymond Poulidor. De Belg Van der Kerckhove legde gisteren in de derde rit naar Montreal! beslag op de eer ste plaats. Onze landgenoot Arie den Hartog, die met een kopgroep van vyf man uit het peloton was gesprongen, werd derde. In het algemeen klassement is Michel Stolker met een 29ste plaats de beste Nederlander. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Lebaube (Fr.) .0.43.46; 2. Riona <Sp.) 16.44.19; 3. Bahamontes (Sp.) 16.48.07; 4. George Groussard (Fr.) 16.48.17; 5. Dalais (Fr.) 16.48.20; 6. Poulidor (Fr.) 16. 48.22; 29. Stolker 16.50.14; 51. Den Hartog 16.50.59; 56. Enthoven 16.52.50; 85. Harings 17.24.44. Intertoto-competitie Spel. Enschedé speelt gelijk Van de vier Nederlandse clubs, die aan de intertoto-com petitie deelnemen, heeft alleen NAC het tot een overwinning kunnen brengen. De Bredase ploeg versloeg op eigen veld Saarbrücken met 3-0. Lands kampioen DWS en Feijenoord leden nederlagen tegen resp. Eintracht Braunschweig en Her- tha Berlijn, terwijl Sportcl. En schede in Kaiserslautem met de club van die naam de winst deelde. Een kleine 6000 toeschouwers wa ren in Berlijn getuige van de ont moeting tussen Hartha BSC en Feijenoord. De Duitsers waren dui delijk sterker, maar vermorsten vele kansen. Twee minuten voor rust scoorde linksbinnen Steinert het eni ge doelpunt van de wedstrijd. De Feyenoordploeg telde invallers voor Haak, Kruiver en Bergholtz, hetgeen merkbaar was. Ook DWS was danig verzwakt door de trip van Jong Oranje naar Rusland. Toch hielden de kampioe nen in de uitwedstrijd tegen Ein tracht Braunschweig tot een kwar tier na rust stand. Linksbinnen Waschke opende toen de score. Vijf minuten later bracht aanvalsleider Moll de stand op 20. Wel kwam DWS nog tot een aantal goede com binaties. doch de Amsterdammers faalden by de afwerking ervan. Ruim 3000 toeschouwers woonden de wed strijd by. NAC spreidde in Breda tegenover de ploeg van Saarbrücken een grote veldmeerderheid ten toon. hetgeen voor rust onderstreept werd met doelpunten van Groene wegen en Vis sers en na de hervatting door een treffer van Van der Hurk: 30. Sportclub Enschede dankte het 00 spel tegen de Bundes ligaclub 1 FC. Kaiserslautem voornamelijk aan het voortreffelijke werk van doelman Lagarde. Alle Duitse pogin gen om hem te passeren waren vruchteloos. Na de hervatting liet Enschede de verdedigende tactiek los en poogde met gevaarlijke tegen acties tot een doelpunt te komen. De sterke Duitse verdediging liet zich echter niet verrassen. Ongeveer 6000 toeschouwers woonden de lichtwed- strijd bij. Uitslag 1. Michel Nedelec (Fr.) de 557 kilometer in 14.28.46.6 uur (nieuw wedstrijdrecord) 2. Jean Stablinsky (Frankrijk) 14.36.25; 3. Theo Nys (België) 14.40.29; 4. Jo de Roo (Ne derland) zelfde tijd; 5. Camille le Menn (Frankrijk) 14.45.57 6. Edouard Delberghe Frankrijk) 14.47.7j 7. Jean Het is niet allemaal gladjes verlopen in de beslissingswed strijd EDO-LONG A (3-2). welke zaterdag in Haarlem is gespeeld. Wat er gebeurde ver telt dit fotoverhaal. Linksboven: terwijl de verde diging van Longa blijft staan voor buitenspel op Paulissen na. die toeloopt (achtergrond) valt doelman Oprinsen uit naar de bal die door Hopman van EDO wordt opgebracht. Rechtsboven: Oprinsen heeft het been van Hopman gegrepen en deze valt. Linksonder: scheidsrechter Wim Schalks uit Leiden, die een strafschop toekende, grijpt na een hete discussie met doelman Oprinsen. die met andere Lon- ga-spelers om ..buitenspel" vraagt, zijn boekje om Oprinsen op te schrijven. Rechtsonder: scheidsrechter Schalks met boekje en bal) in debat met Longaspelers v.l.n.r.: Bluemen. v. d. Ven en Van Erp. die protesteren tegen het ..ver baliseren" in zijn doel staat te wachten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7