RENTE TOT 4% Pinksteren: Gods geest daalt in de wereld af Kunst van het evenwicht bij het stellen van prognoses DUET goed sparen! Grotere winst en besparing noodzaak BMW te Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 16 mei 1964 Derde blad no. 31262 Kerkdiensten in Leiden en omgeving Eerste pinksterdag Gem., Pieterskerk: Oosterkerk: 10 u ds. J. Groot; 5 ds. Joh. Poort. Bevrijdingskerk: 9 Koning*: pret ds. Herv. XJlo-school Asserstraat: 9 en 10.30 u ds. D. J. Vossers. Ver. Vrljz. Herv. (Leidse Volkshuis) 10.30 ds. H. W. Bloemhoff te Heiloo. Eglise Wallonne: 10.30 u ds. j. M. rm Charensol. 1 Anarl V.\ tl I Diaconessenhuis10 u ds. J. de Wit. m Jeugdkerk (Aula Gymnasium)10.30 toneelgroep „Imperium" speelt Jongerendlenst (César Franckstraat) 10.30 dhr. W. L. B. Schipper. Geref. Kerk, Zuiderkerk: 10 u dr. .Westerink; 5 u ds. De Boer. Petrakerk: 10 uur ds. Haverkamp [(Openb. geloofsbel.); 5 u dr. Weste- S. L. den Boer uit Sas- Hoogmade Herv. Gem.: 10 u kand. Oude Kerk: 10 u ds. Vroegin ds. Moerenhout (bidstond v< 'isseryKapel:'10 Maranathakerk: 9 B Katwijk aan Zee: Bevrijdingskerk rrles: 5 u ds. B. i dr. Dronkert. u ds. R. de B. Bouma te Noord wijk i ds. De Boer. Chr. Geref. Kerk: 10 u (ond. Wat er Pinksteren te zien is); 5 u (ond. De leiding van de H. Geest,) dr. Vele- Geref. Kerk (vrygem.)10 en 5 uur 0.30 u ds. J. Th. Mac- 10.30 uur gezongen H. Mis. Leger des Hells: 10 en 7 u bijeenkomsten o.l.v. luit.-kol. Vespers Evang. Luth. Kerk: 10.15 u ds H A. Haan. Evang. Chr. Gemeenschap (Middel egracht 3)10 en 5 u de heer Dikkes. Nieuw Apost. Kerk (Hoge Rijndijk 48 9' H»en 4 uur dienst (donderdag Geref. Gem.: 10 en~5 u leendienst Aar lander veen Herv. Gem.: 10 u ds. M. H. Boogert; 6.30 u ds. A. Vink te Katwijk a/Z. Geref. Kerk: 10 u ds. Van Hoek; 6.30 u ds J. Wagenaar te iZwammerdam. Chr. Geref. Kerk: 9.30 L. S. den rti Dienst des Woords; 7 u lel Boer Sassenheim. [.Alphen „an den E()n Herv G LAdventske_rkL Julianastr.: 9.30 u ds. W. ds, Koudstaal Ouds- ferwey; 6.30 hoorn. Aula Immanuelschool, Anna v Burenlaan: 9.30 u ds. Joh. Stehouwer; 6 u dr. P. L. Schoonheim te Leiden (Open Deurdienst). Kruiskerk Gouw- eluis: 9.30 u ds. P. A. Lefeber. Gebouw Jonathan: 6.30 u ds. P. a. Lefeber. Herv Kapel Hooftstr.: 9.30 u ds H. Koudstaal; 6 30 u ds. A. de Leeuw te Boskoop. Oudshoornseweg: 9 u Kinder werk; 10 u ds. G. Cadée. Martha-Stich- Veen. Geref. Kerk, «wj», «hu-"- Westerveld; 6.30 torlkerk 'esterveld. Alphen- io en 6.30 u ds W. l0™- geref Kerk (Vrygem.)9 en 2.45 u te H. Schol te. Chr. Geref. Kerk, Je- ruzaiemkerk, Grypensteinstr.9.30 en 5u ds. R. Kok. Oud Geref. Gem.. Van Mandersloostr.: 9.30 en 4 u Leesdienst. Rem. Geref. Gem., Van Mandersloo- Nieuw- t.^nffPTn T.Tc/itiiKr Eredienst; Samen- straat: 9 nicuw- Baptlstèngem"* "ïjsclubgebouw - - cohen. Le- c -- neus: 10 en 7.30 1 Lel komsten. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en u ds. W. A. S. Laurense. Geref Gem.: #30 en 6 u ieesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 9 P. G. de Vey Mestdagh; 10.30 u &?u,Hwartogh: 6-30 u ds- W. «thlebemkcrk, Nieuwerbrug: 9.30 W. Balke; 6.30 u ds A den Har- Jogh. Geref. Kerk: 10 en 6 u ds J. P. Den Haag. Nieuwerbrug: 9 30 en 6.3° u ds R. v. d. Berg. Geref. Kerk L0-30 en 4.30 u ds. H. ocnolte. Geref. Gem.: 10 en 6 u Lees dienst. Evang. Luth, Kerk: 10.30 u dr. Gerh. Huls, herv. pred. te Gouda Evangelisatiekring: 10 u Eredienst; 6.45 U Jb. Klein Haneveld. Boskoop Herv. Gem.9 u ds. A. de JJ®Uw;6.30 u ds. W. L. Heyman Geref. K«rk: 9.30 en 5 u ds. Spoelstra. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u leesdienst; 3 u dr. on. Velema te Leiden. Geref. Gem.: V-J0 en 6 u leesdienst. Rem. Geref. Gem.: 10 u ds. J. G. Paardekooper. Hlllegom Herv. Gem.: 10 u ds F. Brouwer (mm.v. Kerk- en kinderkoor. -orgelist Sandor bazuinen „o ds. J. Bronsge'est -- vind waait WH"). Geref. Kerk: 10 brengt een nieuwe kous! elegante, o zo sterke wandel-nylons de legendarisch sterke nylons van na de bevrijding keerden terug in elegante vorm. DUET extra sterke wandel-nylons laan ker. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u ds. De Jong. Geref. Kerk (vrijgem.)8.30 en 3 u ds. J. Bos te Lelden; 10.30 en 5 u ds. Breen. Geref. Gem. 10 en 5 u Leesdienst. Geref. Gem. In Ned.: 10 en 5 u Leesdienst. Lelden (Jeugddienst). Geref. u ds. H. W. Wierda te Haarlem; 7 u ds. G. W. H. Peddemors te Nleuw- Vennep. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 daal. Geref. Kerk (vri u ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 u Leesdlensten. Ned. Prot. Bond: 10 u da. M. M. Hoogslag van ds. J. G. Paardekooper. Wolthuis te Woerden; I. Mey S. U. Zuldema t Berghstlchtlng t Herv. Gem., Groene- of ïrk 9 en Verdonk. Pauluskerk Callenbach; 7 u ds. J. Irik. Ver van Vryz. Herv., W. de Zwygerkerk: 10.30 kerk: 8.30 u ds. Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 u ds. P. Lugtlgheid te Den Haag. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. C. A. Verhoog. RUnsateruoude Herv. Gem.: 10 u ds. C. J. Baart. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u Dienst des WoordS; 2.15 u ds. C. den Hertog te Den Haag. R(jnsburg Herv. Gem., Grote Kerk: 9.30 u ds. H. van Gosllga; 5 u ds. M. C. Groenewoud. Bethelkerk: 9.30 u ds. M C. Groenewoud; 5 u ds. D. Lekkericer- ker te Valkenburg. Geref. Kerk, Rapen burg: 9.30 u ds. L. v. d. Linde; 5 u ds. H. Post. Petrakerk: 9.30 u ds. J. Bijle- veld; 5 u ds. L. v. d. Linde. Maranatha kerk: 9 30 u ds. H. Post; 5 u ds. J. Byieveld. Geref. Kerk (vrijgem.): 10 en 5 u kand. M. Heemskerk. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u ds. J. Kampman. Sassenheim Herv. Gem.: 9 en 10.30 u ds. W. H. Walvaart; 7 u ds. H. Voorhout Herv. Gom.: 10 u de. M. J. Elfferlch. Geref. Kerk (in herv. kerk): 7 u di. H, v. d. Berg. raber. Ryndyk: 10 u ds. Saraber. Hulp en Heil: 10 u Zljlstra. Jeugdkapel: 10 u Dienst. Geref. Kerk: 9, 10.30 en 5 u ds. Modderaar. Geref. Kerk (vrygem.) Waddlnxveen Herv. ds. E. H. Kalkman. Geref. Kerk: 9 en 10.30 u ds. B. Koekoek; 6.30 u ds. J. Snoey. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. Chr. Warmond Herv. Gem. ds. H. L. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem., 10 u ds. H. J. Voors; 7 u van Zanten. Klevietkerk: 9 kerk; 10 u ds. J. T huls: 9.30 en 11 u Dorpscentru Bond. L. Kerk- dam: 10.30 u ds. D. A. Werner. Johan- nahuls: 10.30 u ds. J. Spyker te Den Haag. Herv. Geref. Evang., Dorpshuis: C. Vos te Gouda. Camping I 8.30 u dr. Th. C. Frederikse (g ïyke prot.-kerken). Woubrugge Herv. Gem.: 5.30 u ds. Schuring 'te Alphén NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Amerikanen dringen aan op voorkomen besmetting Mars „Import" microben wetenschappelijke catastrofe I Twee Amerikaanse geleerden heb- I ben aangedrongen op maatregelen i ter voorkoming van besmetting van j de planeet Mars door van de aarde Oud-Kath. K (vrijdag 9.30 u Aarlanderveei 9.30 u Dienst Alphen aan den R(|n H«rv. Chr. lemkerk. Grypensteinstr.: 9.30 u ds. R. Kok. Oud Geref. Gem., Van Mander- slooetraat: 3 u dhr. De Redeiykheld. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 u ds. M.V.K. Valkenburg; 5.45 u ds. L van Harten te Delft (Jeugd dienst). Kapel Nwe Duinweg: 10 u ds. A. Baas; 6.30 u ds. Jac. de Vos te Kat wijk aan Zee (bidstond voor de vis- Gym.lokaal school Narcisstraat: Leiderdorp Herv. Gem.: 10 u dhr. v. d. Hoek; 6.30 u ds. J. P. Honnef. lerkzaal Zyikwartler: 10.30 u ds. J. P. Honnef. Geref. Kerk: 10 u ds. J. van Drie; 6.30 u ds. F. Minnemk. Zijlkwartier: 9 u ds. Minnema; O Heilige Geest, o Heilige God, Gij ware Trooster in ons lot. Gij zijt gedaald van 's hemels troon, O Geest van Vader en van Zoon, O Heilige Geest, o Heilige God, Oegstgeest. Ned. Prot. Bond: 10.30 u ds. Springer te Leiden. Noordwilk aan Zee Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. D. Keunlng. Sole Mlo: 10 u ds. W. Hoekstra. Geref. Kerk: Bottenburg. Herv. Geref. Evangelisatie, VGLO-school, Schoolstr. 2: 10 u ds. G. H. van Kooten te Hulzen (N.-H.): 3.30 u ds. A. den Hartogh te Bodegraven. Noordw()kerhout Herv. Gem.: 9 J. van Achterberg te Leiden. Geref. Kerk: 9.30 u ds. P. D. Kuiper; 5 u ds. H. v. d. Berg. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u ds. L. S. den Boer. Ned. Prot. Bond: 10.30 u stud. dhr. J. P. Hulsbos Ter Aar Herv Gem.: 9.30 en 6.30 u ds. Lindenburg. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 u ds. Gosllga te RJjnsburg. Geref. Kerk: 10 en 5 u ds. Langeler. Geref. Kerk (vrygem.)10.15 en 5 u ds. R. Brands. ds. Melnders. het koor), Zwammerdam Herv. Gem.: 10 u ds. C. L. v. d. Broeck; 6.30 u ds. C. L. v. d. Broeck (jeugddienst mm.v. het kerkkoor). Geref. Kerk: 10 u ds. We genaar; 6.30 u ds. Van Hoek te Aar- landerveen. Rem. Geref. Gem.: 9.30 u Plnksterdienst in Nieuwkoop. Tweede pinksterdag L 10 geest. Geref. Gem.: 11.15 u ds. Elshout te Schevenlngen. Chr. Geref. Kerk: 9 u (ond. Het le ven van de pinkstergemeente) dr. Ve- Bodegraven reref. Gem.: 10.4 Hlllegom Herv. Gem.: 9 u ds. F. Brouwer. Geref. Kerk: 9 u Liturgische dienst, liturg drs. A. K. Krabbe koor en kinderkoor, declamatie, ba zuinen, zangsolisten en cantor Cor Kool. Chr. Geref. Kerk: 10 ;ell»t Pagee, legerpred. te Hilversum. Hoogmade Herv. Gem.: 10 u ds. T. Kruyne. Katwijk aan den R(|n Herv. Gem., Dorpskerk: 10 u ds. A. Makkenze. Ka pel Nwe Duinweg: 10 u ds. A. Baas. Katwyk aan Zee Herv. Gem.. Nwe Kerk: 10 u ds. Bouman. Chr. Geref. Kerk: 10 u ds. Van Leeuwen te Rotter dam. Geref. Kerk, Zeehospitium: 8.45 u ds. pyiman. Geref. Gem, te America. Geref. Gem. Leesdienst. Koudekerk Herv. Gem.: 9.30 u ds. Verwey te Alphen aan den Rijn. Geref. a Open Deur-dienst ds. *-*- *- (mm.v. Zangbrh Hells te Lelden) Lelmulden Herv. Gem.: 9 30 u ds. G. Moen te Alphen a/d Ryn. Llsse Henr. Gem.: 10 u ds. W. H Walvaart te Sassenheim. Chr. Geref, Kerk: 10 u ds. D. H. Blesma. Geref. Gem.. Gem.: 9.30 en 3 u Leesdienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 u ds. F. de Jonge te Zevenhoven. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u Dienst des Woords. Meuwveen Herv. Gem.: 9.30 u Ge zamenlijke dienst in de geref. kerk. voorgangers ds. Melnders sener. Geref. Kerk: 9; ïyke dienst (zie boven Noordwljk-Blnnen Herv. Gem. Leesdienst. Oud Geref. Kerk: 9.30 u Gezamen- ds. J. Dok. afkomstige bacillen bij toekomstige ruimteproeven. Die twee geleerden, Lawrence B. Hall en Carl W. Bruch van het Ame rikaanse nationale bureau voor lucht- en ruimtevaart, deden dit in een rapport, aangeboden aan afge vaardigden van meer dan 30 landen op de jaarlijkse conferenties van de internationale commissie voor ruim teonderzoek, die in Florence wordt wordt gehouden. Alle ruimtevoertui gen moeten volgens hen worden ge steriliseerd alvorens op Mars te lan den teneinde mogelijke besmetting te voorkomen. Volgens het rapport heeft de ruim tevaar de mensheid de oplossing van een aantal vraagstukken geschonken maar evenveel nieuwe vraagstukken doen ontstaan. De komst van micro- bisch leven naar een tevoren dorre planeet of naar een planeet met een lagere vorm van leven zou kunnen resulteren in een plotselinge groei van de ingevoerde microben „met gevolgen van waarlijk geo-che- mische omvang", aldus het rapport. Een dergelijke besmetting zou ook pogingen om vast te stellen of er buiten-aards leven bestaat, in de war sturen. Evangelisatie. VGLO-school. Schoolitr. Rynsburg Herv. Gem., Grote Kerk: Soest. Chr. Geref. t. Kerk! ds. C. M. Kerk: 10 u ds. J. Kampman. Sassenheim Herv. Gem.. 8. Koolstra te Llsse. Chr. Geref, 9.30 u ds. L. S. den Boer. Ter Aar Herv. Gem.: 9 u ds. Lin denburg. Valkenburg Geref. Kerk: 9 u In- terkerkeiyke pinkstersamenkomst da. Roos te Kaag. 10 u ds. O. Voorschoten Herv. Gem.. Dorps-r kerk: 10 u ds. Saraber. Hulp en Hellt 10 u ds. Meyerlng. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 ds. J. Cuperus. Chr. Afgesch. Gem i 10 u ds. A. P. Verloop. Wassenaar Herv. Gem.. Dorpskerk» ds. A. G. Geref. Evang.. Dorpshuis: 10 u ds. Zanten. Herv. _,An? nomnhiii: - Schipper Woubrugge Geref. Kerk: 9 ds. Kempenaar agge Gecomb. diens Schuring te Alphen a/d Ryn. Zevenhoven Herv. Gem.: .30 (Van onze financiële medewerker) Ook by het stellen van prognoses is het altyd de kunst het evenwicht te bewaren, zelfs al beschikt men over de meest nauwkeurige mathematische gegevens. De persooniyke instelling speelt een grote rol, om overwegingen van tactische aard nu maar buiten beschouwing te laten. Het spreekt van zelf dat het ook een aanmerkeiyk verschil uitmaakt aan welke kant van het produktieproces men staat. De werkgever zal zich o volgen van een loonsverhoging anders uitlaten dan de onderscheidene organisaties geldt hetzelfde. De president van de Ned. Bank, hoeder van onze monetaire positie, heeft in zijn jongste jaarverslag een ernstige poging gedaan om tot een evenwichtige, verantwoorde beoorde ling te komen van de economische ontwikkeling in ons land voor de naaste toekomst en om zo te zeggen het midden gehouden tussen optimis me en pessimisme. Niettemin heeft hy als zyn overtuiging uitgesproken dat een verdere verhoging van lonen en salarissen gedurende het lopende jaar tot een nieuw inflatieproces zal leiden. Drs. Roemers daarentegen houdt de mogelijkheid van een der- geiyke verhoging ook voor het lo pende jaar open en hoezeer er in ons land van verschillende kanten voor een verhoging van de A.O.W. tot een z.g. sociaal minimum wordt gepleit, is bekend. Voor en tegen weken de wind .wel wat i en zich in hun oordeel over de eco nomische ontwikkeling van ons land ook gesterkt zullen voelen door wat dezer dagen de plaatsvervan- trekkingen van het ministerie van economische Zaken heeft gezegd. Hy meent dat we zonder grote kleer scheuren van de loonexplosie af zul len komen, voornameiyk omdat hy een groot vertrouwen heeft in het aanpassingsvermogen van de Neder landse industrie. Maar ook hy houdt toch nog een slag om de arm. Want hy stelt als voorwaarde dat er een ontspanning op de arbeidsmarkt zal komen. En daarop ïykt het thans nog allerminst integendeel, het aantal „werklo zen" is de laatste maanden gedaald dat van de aanvragen om personeel gestegen en in de meeste jaarver slagen die thans vcrschynen wordt het gebrek aan goed personeel als een van de belangryke oorzaken ge noemd van de onvoldoende produk- tiviteitsstyging. Afgezien hiervan, is het een feit dat niet alleen de resultaten van het afgelopen jaar by de meeste ondernemingen zyn meegevallen, maar dat ook de uitkomsten van het eerste kwartaal 1964 in vele gevallen de verwachtingen hebben overtrof fen. Aandeelhouders zijn tevreden Van internationale concerns heb ben de Koninkiyke en de Unilever deze week hun cijfers over de eerste drie maanden van het lopende jaar gepubliceerd en over beide kun nen aandeelhouders tevreden zyn. Wel is er een opvallend verschil. Terw-yi by de Koninkiyke de winst- styging by die van de omzet ach terbleef (resp. 8.4 en ruim 4%), ging by de Unilever de omzet met 9 de nettowinst met 19% vooruit. By de Koninkiyke heeft de scherpe zondering vetten in het algemeen hogere pry- zen kunnen maken. Op zich zelf beschouwd, zyn ook de resultaten van de Koninklijke, de moeilijke bedrijfsvoorwaarden (ver scherpte concurrentie) in aanmer king genomen alleszins bevredigend. Het nettoresultaat steeg van 50.1 mi joen pond tot 52.3 miljoen pond, de winst per aandeel, die in 1963 f 13.36 bedroeg en in het eerste kwar taal van dat jaar f 3.13 heeft dit maal f3.26 bedragen en het jaar dividend van f6.25 is dus reeds voor meer dan helft verdiend. De Unilever heeft haar geconsoli deerde wins'- van fill miljoen tot f 133 miljoen zien stygen, waarby heeft gewonnen. Op de beurs was men met de aandelen Koninkiyke reeds op de betere cyfers vooruitgelo pen, zodat, toen ze bekend werden, een lichte terugslag intrad, by de Unilever waren de cyfers biykbaar een grote verrassing, hetgeen men die dinsdagavond in een hogere notering tot uitdrukking bracht Woensdag stelde de beurs echter teleur. Opnieuw beter waren ook de kwar taalcijfers van de Indola, die in het eerste kwartaal een nettowinst be haalde van f542.000 tegen f471.000 in die periode van 1963 overeenko mende met f6,30 f6.20) per deel f100. Hier is echter ook de winst in verhouding tot de om zet achtergebleven. Dit is een verschynsel, waaraan wel byzondere aandacht mag wor den geschonken. Want alleen met stygende omzetten komen we er niet Ook als de hierboven genoemde di recteur-generaal van de buitenland se economische betrekkingen zyn op timisme ontleent aan de verwachte styging van de export met 15%, zal daar tegenover moeten worden ge steld dat de invoer in sterkere mate toeneemt. Voor de eerste drie maan den ging de export weliswaar met 18% vooruit, de invoer echter met meer dan 22% en het invoersaldo was daardoor rond f 400 miljoen gro ter dan^in de eerste drie maanden Potverteren?.... Uit een en ander moet de conclu sie worden getrokken dat ook In ons land het grotere volksinkomen voor een toenemend deel voor bestedin gen wordt aangewend, hetgeen byv. ook biykt uit de aanmerkeiyke om- zetstyging by ondernemingen als Stokvis, Buttinger. Daalderop, Hoo- 5.295,- Krachtig „raspaard van een vermaarde stal" De ruime, zuinige gezinsauto. Luchtgekoelde boxermotor. Snelheid 120 km/u. Verbruik 1:16. incf. ruitensproeiers, buitenspiegel, verwarming, airconditioning, lichtseiner. verstelbare rugleuning, luxe bekleding en anti-diefstal slot genbosch Schoenen, Tricotage Frans Beeren e.a.. Voor de betrokken ondernemingen een verheugend verschynsel maar in breder economisch verband doet het de vraag opkomen of we niet een beetje aan het „potverteren" zyn. Hierop ïykt ook de teruggang van de besparingen te wyzen, die in het eerste kwartaal niet meer dan rond f 320 miljoen hebben bedragen tegen ca, f 500 miljoen in het eerste tri mester van 1963. Wy weten wel dat men ook met een beoordeling van dit verschynsel voorzichtig moet zyn, omdat ten aanzien van de grotere opvragingen by de spaarbanken re kening moet worden gehouden met "tra aankopen uit vrees voor hoge- prUzen in de naaste toekomst. De goede kant uit? ruggelopen, dringt zich toch de vraag op of we in ons land thans wel de goede kant uitgaan. Ook als inderdaad de recente loon explosie door de bedrijven, algemeen gesproken, zal kunnen worden op gevangen, zal moeten worden be dacht dat tegenover grotere omzet ten ook grotere winsten moeten staan, niet alleen omdat die grote re omzetten ten dele gevolg zijn van een voortgaande geldontwaarding, maar ook omdat ze gepaard gaan met en moeten leiden tot nieuwe investeringen, welke althans voor een deel uit de winsten van het bedrijf moeten worden bestreden. Uit vele jaarverslagen komt de nood zaak van nieuwe investeringen en de behoefte aan nieuw kapitaal naar voren. Ook de aangekondigde en nog te wachten emissies wyzen daarop. Dit nieuwe kapitaal zal zowel binnen de ondernemingen als in de particu liere besparingen moeten worden ge vonden. Het is onder de huidige omstan digheden, met name in verband met de krappe arbeidsmarkt, min of meer een noodzakelyk kwaad dat de over heid maatregelen heeft getroffen tot een beperking van de industriële in vesteringen. Maar als de daardoor verkregen ruimte door een te grote styging van de particuliere bestedin gen verdwynt, kunnen prysverho- gingen en inflatie niet uitbiyven.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5