Wat... Hajer en Okker wonnen geen set tegen Fransen SYMMETRISCHE LETTERGROEPEN Lamberts bedankt administratieve hulp Dag der beslissingen? geeft een hoge spaarrente? Een ►TermijnspaarBrief van De Twentsche Bank Doelpunt van Morais geeft Lissabon cle cnp W aterpolocompetitie "Gouwe Rijnstreek' LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 16 MEI 1964 Tennisploeg staat met 2-0 achter Henk Lamberts, leraar lich. opv. bi Arnhem, heeft bedankt als trai- in de K.N.S.B. Hij zegt ern stig gegriefd te zijn over de wijze, waarop het bestuur van deze bond meent, zijn financiële aanspraken te moeten behandelen. Zelfs wanneer men zou besluiten deze aanspraken alsnog te erkennen zou hij niet meer bereid zijn de training op zich te nemen, hoezeer hem dit ook spijt voor de rijders. Lamberts acht zich ernstig bena deeld door bijzondere omstandighe den. Hij was vrijgemaakt van zijn betrekking als leraar te Arnhem om zich gedurende drie maanden in het buitenland geheel aan de kernploeg te kitnnen wijden. Er was voor een .vervanger gezorgd en opdat Lam berts geen inkomsten zou derven kwam hij met de KNSB overeen de bond hem zijn salaris zou •goeden in samenwerking met het Wesbduitse Olympische Comité Henk Lamberts was namelijk reeds trainer van Duitsland toen de KNSB hem benaderde. Omdat de Duitse ploeg zowel in Deventer als in Ha- mar zou rijden, was het mogelijk beide functies te combineren. De Westduitse kernploeg moest ech- eerst met de Oostduitse kandida- selectiewedstrijden rijden. Hamar kwam voor de Duitsers te vervallen, waardoor 't contact met deze rijders verloren ging. Lamberts wendde tzich nu tot de KNSB met het zijns inziens billijke verzoek hem de volle Salarisvergoeding uit te betalen. Dit mondeling door de heer A. A. Schouten zijn toegezegd, maar nooit schriftelijk bevestigd. Brieven aan bestuursleden van de KNSB en het NOC, dat in de financiële regeling betrokken omdat Lamberts ook lirainer van de Olympische ploeg was, lieven naar hij mededeelt, onbeant- roord en teneinde raad heeft hij nu iet besluit genomen zich terug te rekken. kk- Hoe komt mijn club uit? Lugdunum Kerkvliet, Van As, fan Meygaarden; De Roo, Bavelaar, jus ïrama; Teeuwen, Leget, Bekkering, ïterpHé. 06 c^er- Roodenburg Keereweer, Van itooyen, B. de Jonge; Barendse, Van looperen, Van Weerlee; Klinkhamer, )e Klerk, Ouwerkerk, Den Os, E. de longe. In het zonovergoten tennis-stadion van Rolland Garros heeft Nederland in de Davis Cupwedstrijd tegen Frankrijk (tweede ronde Europese zone) het recht van de sterkste moeten erkennen. Niemand had trouwens anders verwacht. Pierre Darmon, en in wat mindere mate de veelbelovende Pierre Barthes, behoren in de wereld van tennistouristen tot de eerste categorie. Maar het feit, dat zowel Jan Hajer tegen Darmon (5-7, 0-6, 2-6) als Tom Ok ker tegen Barthes (1-6, 4-6, 5-7) een long set uit het vuur sleep ten, duidt erop dat onze landgenoten niet zonder meer zijn weg geveegd. Geen routine Zij boden, naar Nederlandse be grippen dan altijd, goede tegenstand en deden by vlagen niet voor hun gerenommeerde tegenstanders onder. Als het echter even minder goed ging en zij in de verdediging werden ge drukt. wreekte zich het gebrek aan internationale wedstrijdroutine. Voor al de running lob het wapen om uit een verdedigende positie in de aanval te komen werd dan keer GEVRAAGD voor onz ABONNEMENTEN ADMINISTRATIE Schriftelijke sollicitaties aan de N.V. LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1. Leiden. Voetbalprognoses Tweede pinksterdag kan, wat het Leidse voetbal betreft, „de dag der beslissingen" worden. Voor twee verenigingen gloort het kampioen schap aan de kim: UVS kan de titel in 2A binnenhalen en Lugdu num bezit die mogelijkheid in 3A. Kaar zover is het nog niet. Beide ploegen zyn gewikkeld in uiterst zware wedstrijden, die nog lang niet zijn gewonnen. UVS ont. moet op eigen veld Neptunus, waar van de eerste krachtmeting met 3—0 werd verloren. Het is goed dit «ven duidelijk voor ogen te houden voor wie meent dat de blauwwit- ten maandag „even" het kam pioenschap gaan binnenhalen. Nu moet hieraan direct worden toe gevoegd, dat Neptunus niet meer de sterke formatie heeft van hal verwege de competitie. De onfor tuinlijk gevoerde strijd tegen het laaggeplaatste DCL heeft het mo- r«el van de Rotterdammers zonder twijfel geen goed gedaan. Door het uitvallen van de sterke spil Van Krimpen schijnt de achterhoede aan kracht te hebben verloren; «en constatering, die wordt ge staafd door de drie tegen-treffers in het duel met HBS afgelopen «ondag. *VS speelt betrekkelijk „met wind Mee"; verliest zü dan is er nog filets verloren. Dan zouden de jjjwwwitten nog een kans krijgen Ifi één of meer beslissingswedstrij den. Wellicht kan de wetenschap, dat bij een eventuele nederlaag niet het einde van alle kansen be tekent, de nodige rust in het UVS_ kamp brengen. AI met al: de blauwwitten zullen er verstandig aan doen het niet op beslissingswedstrijd (en) te laten aankomen. En, eerlijk gezegd, het zou toch wel een teleurstelling zijn als zy maandag niet dat ene, be nodigde puntje konden grijpen! Lugdunum krijgt een tegenstander van ander allooi tegenover zich. Geen mede-kandidaat voor het kampioenschap, maar een ploeg, die vecht voor haar leven in de derde klasse: Alphia. Lugdunum Is dit seizoen, dat in 3A uit een aaneenschakeling van onverwachte resultaten bestond, al meer keren tegen laaggeplaatste clubs uitgegleden. Reden te meer voor de Kikkers om zeer accuraat te werk te gaan en de kansen zorg vuldig waar te nemen. Wij houden het op een Leidse zege, al zal deze vermoedelijk zwaarbevochten zijn. Dat zou dus twee kampioenen op één zondag betekenen. De Leidse voet balwereld, zo lang van successen verstoken, kan een dergelijke in jectie best gebruiken. De overige wedstrijden van ploe gen uit Leiden en omgeving zijn van weinig belang meer. TOM OKKER kansen in laatste sets op keer te kort genomen. Dat kostte tegen de trefzeker smashende Fran sen even zovele punten. Maar voor het overige: een pluim voor Okker en Hajer, die onder de gegeven omstan digheden er het beste van hebben ge maakt. Darmon en Barthes, die in de eerste twee partyen van hun vorige Daviscupontmoeting tegen Bul garije in totaal slechts drie games weggaven, moesten gisteren in elk geval voor elk punt vechten en vaak harder dan hun lief was. Als het al niet duidelijk was geworden dat de overwinning op Hongarije: het Ne derlandse tennis zit in de lift, de zeven magere jaren liggen achter ons Als Emerson Jan Hajer begon als was hjj Emer son zelf. Voordat Darmon wist wat er gebeurde had de Eindhovense sportleraar een 20 voorsprong ge nomen. De 500 toeschouwers op de tribunes klapten, aarzelend weliswaar en wat onwennig. Dit was allerminst, wat zij hadden verwacht. Darmon. de donkere, in Algiers ge boren Fransman was echter niet zo snel uit het veld geslagen. Met veel effect serverend, voorkwam hy voor lopig verdere service-doorbraken, terwijl Hajer alle kracht in service en smash nodig had om zich te hand haven. Het lukte vooralsnog. Het werd 42, 43 door een blunder in de arbitrage en toen helaas 4—4. De sluwe Darmon sloeg een paar maal een lob, die Hajer, recht tegen de zon in, moest „nemen" en dat mislukte. Het werd 55, maar de tegenstand van de Nederlander begon ziender ogen te verslappen. De eerste service kwam zelden meer „door" en zyn tegenstander begon vat te krijgen op de met veel spin geslagen forehands. In de twaalfde game was de beslis sende doorbraak een feit. Hajers ser vice ging op love verloren. Het was één van de twee love-games, die Darmon tijdens de hele partij won. Eén slag In vier van de zes games in de tweede set, was Hajer maar één slag van een punt af. Tweemaal kwam zijn tegenstander zelfs met 040 achter, juist op het moment, dat de Darmon niet zonder een twee-sets voorsprong werd ge dragen. Daarmee was de beslissing wel gevallen. De Franse kampioen liet zijn Nederlandse collega uitrazen en maakte zich niet erg druk toen Hajer met drie vegen langs de lijn in de vijfde game van de derde set plotseling een service-doorbraak for ceerde en de achterstand tot 23 ver kleinde. Nuchter, maar zeer effectief spreidend en smashend ging hij ver der: 24, 2—5 en 2—6 op nul. De gehele partij duurde precies 67 minu ten. Krachtspel Het duel tussen Tom Okkcr en Frankrijks tweede man, Barthes, bad een geheel ander verloop. De tamelijk frêle Haarlemmer werd in de eerste set volkomen verrast door het „power- play" van de Fransman. Barthes, een blonde, sterk gebouwde 1.80 er, speel de geheel in de Australische stijl, met direct oplopen naar bet net. De ene ace na de andere kwam zijn racket. Maar Okker kende zyn tegenstander. Eind vorig seizoen ont moetten beide spelers elkaar en de Nederlander had toen goed tegen stand geboden. Hij wist dat de ser vice van de Fransman met het vor deren van de party minder sterk zox worden. Dat was inderdaad het ge val. In de tweede en derde set kon hU de meeste canonballs retourneren, totdat de Fransman op matchpoint kwam en zijn laatste krachten aan sprak om er nog een ace uit te slaan, In de tussentijd echter had Okker kansen op de tweede en derde set laten lopen. De zevende game vj tweede set was een aanfluiting de voor het merendeel bejaarde Franse lijnrechters. Eerst werd een uitbal van Okker „In" gegeven (hij kwam erdoor op deuce) terwijl een tweede scheidsrechterlijke fout hem voordeel bezorgde, maar dat werd prompt gecorrigeerd door een fout in zijn nadeel. De game ging ten slotte naar Nederland, maar veel hielp het niet, want twee games later besloot Barthes een flon-.terence ral- lye met een smash van de achterlijn, waardoor Okker zijn service verloor en de Fransman de set kon nemen. Het sterkst speelde de Haarlemmer in de laatste fase van de strijd. Na 43 in de derde set doorbrak hij de service van Barthes, die een voorsprong van 40—0 niet had kun nen benutten. Door een nieuwe lijn- rechter-blunder ging de kans op een set echter verloren. Het werd 54, 55 op de service van Barthes, 56 na 3030 en de-partij ging tenslotte na een uur en 20 minuten spelen naar Frankrijk op het eerste match point. Alleen een wonder kan Neder land nog in de kwartfinales van de Europese zone brengen. Het toernooi om de Davis Cup (Europese zone) is gisteren voortge zet met de wedstrijden voor de twee de ronde. Fusie Vitesse en ESCA fusie be- 1 bij ESCA 165 leden voor en 8 tegen. Het is de bedoeling, dat Vitesse, na goedkeuring van de fusie door de KNVB, het komende seizoen onder eigen naam in het betaalde voetbal Vitesse zal dan i ondergebracht seerde club zal i •ling waarschijnlijk uitkomen onder de naam ESCA VC. Door de goedkeuring van de leden vergadering kan het overkoepelende orgaan, Vitesea, dat deze unieke fusie tussen een semi-profclub en een amateurs vereniging heeft geregeld, de fusie verd'er gaan organiseren. Feyenoorcl verloor van Anderleclit Het Rotterdamse Feijenoord heeft gisteravond in Brussel voor ruim 5000 toeschouwers met 42 verloren van de Belgische kampioen Anderlecht. Bij de rust stonden de Rotterdam mers met 31 achter. Het begin van de ontmoeting zag er voor Feijenoord gunstig uit. Cees Gi-oot gaf uit een pass van Kruiver zyn club in de zestiende minuut de leiding. De vreugde was echter van korte duur. want in nauwelijks zeven minuten tijd zette Anderlecht de 10 achterstand om in een 31 voor sprong. In de 20ste minuut maakte eerst Stockman gelijk, waarna De Vriend in de 25ste en 27ste minuut Pieters Graafland kansloos sloeg. Na de hervatting kon Feijenoord zich door enkele omzettingen in de Belgische ploeg enigszins aan de druk ontworstelen maar het duurde toch tot negen minuten voor het einde voor Kruiver een tweede Rotterdams doelpunt kon scoren. Een minuut voor tijd zorgde Van Himst, dat het Anderlechtoverwicht iets duidelijker tot uitdrukking kwam: 4—2. Uitslagen De uitslagen lulden: Oslo: NoorwegenZuid-Afrika 05 Drysdale (Z.-Af.) versl. Jagge (Noor) 63, 62, 62; Diepraam (Z.-Afr.) versl. Hansen (Noor) 62, 64, 62. Praag: Tsjecho-SlowakijeZweden 0—2. Lundquist (Zw) versl. Koudelka (Tsj.-Sl.) 7—5, 6—4, 6—0. Schmidt (Zw.) versl. Holecek (Tsj.-Sl.) 62, 64, 6—4. Genua ItaliëRhodesië/Nyassa- land 20. Merlo (It.) versl. Salomon (R/N) 6—2, 0—6, 7—5, 4—6, 7—5. Pietran- geli (It.) versl. Bey (R/N) 62, 62, 6—1. Eastbourne: Engeland-Ierland 30. Sangster/Knight (E) versl. Hickey/ Arthurs 63, 64, 62. Belgrado: JoegoslaviëArgentinië 2—0. JovanovicFilic (Joego)Soriano Aubone (Arg.) 7—5, 4—6. 5—6, 6—3. Wedstrijd wegens invallende duister nis gestaakt. Joegoslavië, dat de eer ste enkelspelen won, leidt met 20. Vermeerdert Uw spaargeld met een kwart, koopt Termijnspaar- Brieven van De Twentsche Bank. Een TermijnspaarBrief groot 100 gulden is op 1 oktober 1969 inwisselbaar tegen 125 gulden. Verkrijg baartot 50.000 gulden per persoon, bij alle kantoren van De Twentsche Bank en de met haar geaffilieerde banken Van Mierlo en Zoon en de Alphensche Bank. Portugese defensie te sterk Sporting Lissebon is gisteravond in Antwerpen winnaar geworden van oernooi om de Europese beker bekerwinnaars. In de (overge speelde) finale versloegen de Portu gezen voor slechts 5000 toeschouwers het Hongaarse MTK uit Boedapest garen voortdurend aangevallen. De technisch wat betere Portugezen moesten terug. Vooral in de laatste 20 minuten verdedigden de Portuge zen met de rug tegen de muur. Maar teen bleek, dat ae conditie van jie Magyaren niet toereikend met 10, Het doelpunt werd in óe 35-jarige Sandor viel terug twintigste minuut van de eerste helft met de v rechtstreeks uit een hoekschop ge- De meest scoord door linksbuiten Morais. Deze den dan tweede finale was noodzakelijk ge- terlijn. Aan de andere kant kon Brussel bereiken, ■se acties strand- de zestien me- worden door het gelijke spel (33) dat de ploegen woensdag in Brussel bereikten en welke stand ook in de verlenging geen wijziging onderging. Sporting Lissabon had, in verge lijking met het team dat woensdag in Brussel 33 speelde, diverse ver anderingen in zijn formatie aange bracht. Linksback Morais was naar zijn eigenlijke linksbuitenplaats te ruggezet, waardoor Mendes links achter werd. De Hongaren brachten hetzelfde team in het veld. Sporting had ook nu aanvankelijk het beste het spel, maar de snelle, meestal Sandor geleide tegen-attaques MTK hielden gevaar in In de twintigste minuut kwam het ver rassende doelpunt, dat tenslotte de beslissing zou brengen. De strijd spitste zich toe maar ondanks enkele gevaarlijke situaties voor beide doe len bleven treffers verder uit. In de tweede helft hebben de Hon- Ronde van Spanje Poulidor vrijwel zeker van zege Het lydt geen twijfel, dat Raymond Poulidor de Ronde van Spanje 1964 gaat winnen. Slechts een ongeval zou de kopman van Mercier van de zege i de Vuelta kunnen afhouden. In de voorlaatste etappe „regelden" Poulidors ploeggenoten Hovan, Van Schil, Melckenbeeck, Le Dissez en Cazala het peloton op afdoende wijze grote verschuivingen zijn ook van- ig, wanneer de laatste ronde rond het Casa de Camp-park wordt gere- Barrutia <Sp.) 5.40.7 (met lmin. bonificatie). 2. Rey (Sp.) 5.40.37, 3. Hoban (GB) 5.41.17, 4. Echevarria (Sp) z.t., 5. Derboven (Belg) z.t. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Poulidor (Fr) 76.23.53, 2. Otano (Sp) 76.24.26, 3. Perez Frances (Sp) 76.25.49, 4. Velez (Sp) 76.25.57, 5. Jimenez (Sp) 76.26.36, 17. Wim van Est (Ned.) 76.48.18. Negentig jachten verdeeld over vijf klassen zijn in Harwich gestart de Jaarlijkse Noordzeerace, die de schepen over een traject van 220 mijl naar Hoek van Holland voert. De eerste deelnemer wordt zondag morgen ln de Hoek verwacht. De indeling van de waterpolocom- petitie van de kring GouweRijn streek heeft deze week een groot aan tal wijzigingen ondergaan. De meest in het oog lopende is wel de verde ling van het aantal tweedeklassers over twee afdelingen, wat noodzake lijk is geworden door het teruggaan van De Sleutelstad 3 van de eerste naar de tweede klasse en de overgang van enkele derdeklassers naar de tweede klasse-afdeling. De derde klasse bestaat nu uit de resterende zeventallen aangevuld met enige op het laatste ogenblik nog in geschreven teams. De competitie-indeling ziet er nu als volgt uit: Heren eerste klasse: Boskoop 1, BZ en PC 1 (Bodegraven), LZC 3 (Lei den), OZV 2 (Oudewater) en De Zyl 3 (Leiden). Tweede klasse A: AZC 3 (Alphen) DKD 2 (Leiderdorp). LWV 2 (Lel den), De Plas 1 (Nieuwkoop) en De Sleutelstad 3 (Leiden). Tweede klasse B: Boskoop 2, BZ en PC 2 (Bodegra-en), De Gouwe 4 (Waddinxveen), BZC 2 (Bergam bacht) en GZC 5 (Gouda). Derde klasse: BZC 3 (Bergam bacht), De Gouwe 5 (Waddinxveen), GZC 6 (Gouda), OZV 1 (Oudewater) en ZPS 1 (Stolwijk). Dames eerste klasse: BZC 1 (Berg ambacht), Donk 2 (Gouda i, SZ en PC 1 (Schoonhoven) en DKD 1 (Lei derdorp). Tweede klasse: AZC 2 (Alphen), Boskoop 2, De Gouwe 2 (Waddinx veen), De Plas 1 (Nieuwkoop) en ZPS 1 (Stolwijk). Jongens, afdeling A: DKD a (Lei derdorp), LZC a, LZC b, De Sleutel stad a en De Zijl a (alle Leiden). Afdeling B: AZC a (Alphen). Bos koop a, Donk a (Gouda), De Gouwe a (Waddinxveen) en GZC a (Gouda). Afdeling c: BZC a (Bergambacht), De Gouwe b (Waddinxveen), GZC b (Gouda), OZV a (Oudewater), SZ en PC a (Schoonhoven) en ZPS a (Stol- wy k) Meisjes, afdeling A: AZC a (Al phen), Boskoop a. Donk a (Gouda), DKD a (Leiderdorp) en De Gouwe a (Waddinxveen i. Afdeling B: BZC a en BZC b (Bergambacht), De Gouwe b (Wad dinxveen), GZC a (Gouda), OZV a (Oudewater) en ZPS a (Stolwijk). Portugese tegenaanvallen ook niet van gevaar ontbloot. De Hongaarse doelman Kovalik bleek zich echter van zyn minder goede begin volledig hersteld te hebben en hield verder zyn doel schoon. Het doelpunt van Morais zou beslissend blijken voor het bezit van de Europese beker voor bekerwinnaars 1964. Volendam uit eredivisie De voor de degradatie uit de ere divisie zo belangrijke wedstrijd Vo lendamBlauw Wit, die gisteravond in Volemdam werd gespeeld, is ge ëindigd in een gelijkspel 2—2Vo lendam degradeert daardoor naar de eerste divisie. De uitslag geeft een goed beeld van de krachtsverhouding, al mag Blauw Wit bly zijn dat scheidsrechter Bo- gaerts drie minuten voor het einde van het boeiende duel niet bemerkte dat spil Burkhardt in het strafschop gebied duidelijk de bal met de hand speelde. Volendam kreeg geen penalty, ondanks heftige protesten. Al eerder smeekte Volendam om een strafschop. Dat was vlak voor de rust toen Kras in het beruchte gebied viel, maar de arbiter had toen groot gelijk door rustig door te laten spelen. Het zag er gunstig uit voor Volen dam toen Kras kort na de rust doel puntte. Blauw Wit was ontredderd, maar Volemdam drukte niet door. Het liet na een vergeefs offensief de teugels vieren kon geen weerstand bieden toen Verhagen by een vrije trap de bal eens tegen 't muurtje het caramboleren en toen vervolgens kei hard raak schoot. Rechtshalf Koers bracht wanhoop by Volendam toen hy tien minuten voor het einde doel trof. Maar toen toonde Dick Tol weer eens hoe gevaarlijk hij is. Hij joeg de bal via de binnenkant van de paal achter doelman De Graaf. Clay heeft nog geen interesse Een revanche tussen wereldkam pioen Cassius Clay en de ex-titelhou der in het zwaargewicht, Sonny Lis- ton. zal niet eerder dan in 1965 plaatsvinden. Cassius Clay heeft uit belasting-technisch oogpunt nog geen belangstelling voor een tweede ge vecht. Van de 650.000 dollar, die Clay kreeg als aandeel in de recette van het gevecht van 25 februari in Miami Beach, heeft de jonge wereldkam pioen 475.000 dollar belasting moeten Zwemteam voor Blackpool De Nederlandse zwemploeg, die op 29 en 30 mei te Blackpool tegen het team van Groot Brittannië uitkomt, is als volgt samengesteld: Dames: 110 yards vrije slag: Winnie van Weerdenburg (ZIAN) en Ineke Tige- laar (Robben) 440 yards vrije slag: Adrie Laster ie (Naarden) en Ineke Tigelaar: 110 yards rugslag: Korrie winkel (GDZ) en Ria van Velzen (ZIAN)110 yards vlindersdag: Ada Kok (Tuten) en Adri Lasterie; 220 yards schoolslag: Klenie Bimolt (GZPC) en Truus LooJjs (De Rijn); 440 yards wisselslag: Adrie Lasterie en Bettv Heukels (PSV); 4 x 110 yards vrije slag; Erica Terpstra (HZPC), Toos Beumer (Nereus), Ineke Tigelaar en Winnie van Weer denburg; 4 x 110 yards wisselslag: Korrie Winkel. Klenie Bimolt, Ada Kok en Erika Terpstra; schoonsprin- gen: Annita Smith (GDZ) en Eljo Kuiler (Joop Stotijn). Heren: 110 yards vrije slag; Ronnie Kroon (ZARi en Vin us van Baaien (Zwem- lust); 440 yards vrije slag: Johan Bontekoe (HPC) en Dick Langerhorst (HZPC)1650 yards VTye slag: Johan Bontekoe en Kees Bakker (DZV) of Dick Langerhorst; 220 yards rugslag: Jan Weeteling (Nereus) en Henry van Osch (ZCG); 220 yards vlinder slag: Dick Langerhorst en Chris van Lint (PSV); 220 yards schoolslag: Wieger Mensonides (ZIAN) en Hemmy Vriens (Surea)440 yards wisselslag: Jan Jiskoot (IJ) en Ar thur v. Oest (IJ); 4 x 220 yards vrije slag: Kees Bakker, Dick Langerhorst, Johan Bontekoe en Bert Sitters (IJ); 4 x 110 yards wisselslag: Jan Weete ling, Wieger Mensonides, Jan Jiskoot en Ronnie Kroon; schoonspringen Harry Meelhuizen (Joop Stotijn) en Leo van Oudheusden (Joop Stotijn). Van vijf of meer letters Ditmaal zetten wij U een vrij onge bruikelijk soort puzzel voor, namelijk puzzel waarvan wij de oplossing zelf nog niet kennen. Er bestaan talloze woorden met symmetrische lettergroepen. Om en kele voorbeelden te noemen: In het woord BAGAGE is de lettergroep AGA symmetrisch, in het woord PORTRET de lettergroep RTR. Dat zijn dus de lettergroepen, die van links naar rechts gelezen hetzelfde zijn Wie van de lezers kan zoveel moge lijk verschillende goed-Nederlandse woorden vinden met symmetrische lettergroepen van vijf of meer letters? Wij moeten daarbij echter enkele nadrukkelijke voorwaarden stellen. In de eerste plaats moeten er voor en achter de symmetrische lettergroepen minstens telkens één letter staan. Het woord klepel kan dus niet goed gekeurd worden, want achter de sym metrische lettergroep LEPEL staat geen letter meer. Voorts worden geen meervoudsvormen toegestaan, dus bv niet KLEPELS. De woorden moeten gespeld worden in de officiële nieuwe spelling. Eigennamen zijn niet toege laten. evenmin als onnatuurlijke sa menstellingen. De woorden moeten te vinden zijn in een erkend Nederlands woordenboek. Dit lijken wellicht voorwaarden, die weinig mogelijkheden meer openla ten. Toch is dat niet het geval, want wij willen U enkele voorbeelden noe men, die goedgekeurd zouden worden, twee met symmetrische groepen van vijf en een met zeven letters, namelijk INNEMEND. SCHIEREILAND en COLLEGEGELD. Wie kan de meeste woorden vin den (en welke) met symmetrische lettergroepen van vijf of meer let ters? Oplossingen onder het motto „let tergroepen" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zjjn van de redactie, Wlttesingel 1 te Leiden. Onder de beste oplossingen stellen wij een eerste prijs van f 5,— en twee prijzen van f 2,50 beschikbaar waar naar alleen abonnees kunnen mede dingen. Oplossing rekenpuzzel 46 552 12 936 78 702 9 De eerste prijs van f 5.— werd toe gekend aan de heer E. Bagmefjcr, Jansenstraat 7 te Noordwykerhout, de twee prijzen van f 2.50 aan de hree H. R. FeUen, Buitenruststraat 6A te Leiden en aan mej. S. H. M. Stafleu, Drie Octoberotraat 17 te Leiden. De prijzen worden de winnaars toegezon-

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13