Zoete melk met brokken, kindertjes mogen niet jokken Oh, die doornige rozen ROMMEL KAN NUTTIG ZIJN Verkeersveiligheid bij uw autotochten Schilderen is niet onvrouwelijk Zaterdag 16 me! 1964 Pagina 3 Bent u klaar met de schoon maak? Heeft u het huis van de nok tot de keldervloer uitge mest of staat alles op rolder nog precies 20 als verleden jaar en bent u met de Franse slag om het oude buffet, de op geslagen bedden en de kisten vol rommel heengegaan? Mis schien wel bent u net van plan een heleboel van die zolder- inhoud van de hand te doen nee, niet voor geld, want voor al dat oude goed krijg je geen cent. En toch staan er op die solder van u vast wel allerlei waardevolle stukken. Ja, zelfs die oude bruine stoel met het enorme gat in de blezen sitting Is nog waardevol, al acht u het dan ook het geld niet meer waatd om die stoel nog te laten matten hij past immers niet meer In uw Interieur. U kunt hem echter heel gemakkelijk aan dat Interieur aanpassen door hem te rerven, wit, zwart of een kleur, en het restant aan versleten bies te rervangen door een zitting van multiplex of gespannen linnen of rubber band. Op de houten zitting legt u een laagje schuimrubber, waarna dit met stof wordt over spannen. Op het band legt u een dun, overtrokken kussentje. Som mige eenvoudige stoelen krijgen een teel apart cachet wanneer de poten worden verkort. Overigens ls die oude keuken-, badkamer- of eetstoel niet het enige afdankertje dat een nog effectvol en dienstbaar leven kan beginnen. Menig ouderwets meubelstuk kan pmakkelljk worden gemoderni- jeerd. Van een hoogpotige piantentafel kunnen de poten worden verkort, of desnoods geheel verwijderd en moderne schroef-in-poten vervangen. Een commode, het onderste deel een buffet of een wastafel kun. eenmaal geverfd, eventueel ontdaan van overtollige krulletjes, roorzien van een extra plank of ichuifdeurtj-es, een praktisch en lintrekkelijk stuk worden voor de «bykamer, de tienerkamer, de iaapkamer of de kamer die u bin- lenkort gaat verhuren. De marmeren plaat van een an- 5 wastafel (indien nog mooi) het uitgangspunt zijn voor een jke, moderne, lage salontafel. Misschien ligt er op uw zolder een «le vaste wastafel, breng hem nar de tuin en maak er een mi stuur vijvertje van, compleet met nterplanten, oevergroen en een plastic goudvis. Tijdens de schoonmaak heeft u er die oude fluwelen gordijnen handen gehad en ze, als zo vaak oorheen. weer netjes opgeborgen. Oud als ze zijn, zijn ze nog prima -zij het vaaglijk verschoten langs i kanten. Waarom laat u ze niet iepzwart verven, zo niet voor uzelf, kn voor de hypermoderne, grote Itkamer of de lichte slaapkamer n dochter of schoondochter (die van muur tot muur voor de gro- ramen ophangt)? Salade Clamart Voor onverwachte gasten in korte ijd een lekkere maaltijd te voor- chijn te toveren ls vaak een moei- fce opgave. Hieronder een recept, isrvoor u enkele blikjes in huis wet nemen, maar dat verder wdt gemaakt met ingrediënten, "e u vast wel in huls hebt. Nodig is voor vier personen: een Ik rode zalm van 220 gram, twee ;ren, een kwart blik doperwten, tee flinke gekookte aardappelen, nyonalse, augurk. Kook de eieren ird. Open het blik zalm en haal er t vellen en graten uit. Prik de irdappelen en eieren fijn, maak et mengsel smeuïg met het nat uit et zalmblik en het sap van een elve citroen. Roer er de fijnge- *kte augurk door, en een paar pels mayonaise. Open het blikje eperwten, en laat het vocht eruit Pen. Nu alles door elkaar mengen iet de klein (maar niet fijn) ge taakte stukjes zakn. Als garnering kunnen nog toef- krul peterselie, schijfjes tomaat 'augurk worden gebruikt. De naam Clamart geeft aan, dat r doperwten ln de salade werden terwerkt. (W)ETEINS WAARD De autowegen in ons eigen land en in het bui tenland worden met de dag drukker. Heel wat instituten en verenigingen maken achter de schermen studie van de verkeersproblemen in verband met veiligheid op de weg. Behalve verkeerstechnische vraagstukken zijn er vooral ook persoonlijke omstandigheden van de autobestuurder, wielrijder en iedere andere weggebruiker die hemzelf en anderen bij het verkeer in gevaar kunnen brengen. Zomaar een zonnig plaatje als voorbode van een hopelijk zonnige zomer. Dit kereltje op het Kat- wijkse strand heeft in die zon niet al te veel vertrouwen zo te zien. Als het straks warmer wordt, heeft u besloten, zult u die grauw geworden witte wollen dekens maar weer eens wassen, al worden ze dan ook van hun leven niet meer wit. Een verfbad in sprekende kleur (rood, blauw, oranje etc.) maakt er daaren tegen iets nieuws van; een kleu rige deken voor de kamer der jongeren, een divankleed voor de slaapzitkamer dat u zelf met wollen tres in zwart of bijpas sende kleur heeft omgebiesd. Oud linoleum, te goed om weg te gooien, hoeft echt niet te worden opgeslagen totdat de erfgenamen het van de hand doen. Het ls waar devol èn solide èn duurzaam ma teriaal voor wie maar een» beetje handig is. Plak het, na een goede schrobbeurt, op een tafel en u heeft een patemte werktafel voor spelende kinderen ofwel een herboren keu ken-eettafel, waar u zelfs hete pan nen en schalen op kunt zetten. urecht achter de vaste was bak of elders waar tegels ontbreken en-u een goed wasbare bekleding wenst. Donker, effen linoleum is geschikt voor een „schoolbord", plak het daartoe op een deur, de muur of een los stuk board in de kinderkamer of de keuken, in welk SUN GUN Een Amerikaanse fabriek brengt een draagbaar kookplaatje op de markt, dat infrarode stralen geeft. Deze „Sun Gun", zoals het appa raat is gedoopt.geeft voldoende warmte om een biefstuk ln vijf mi nuten op tafel te brengen. Het kan behalve als kooktoestel voor kam peerders dienst doen als infrarode „lamp". Het kookplaatje wordt ge voed met propaangas in een tankje van een gangbaar model, dat ge makkelijk kan worden vervangen door een nieuw. Het strallngsappa- raat van de „Sun Gun" is sigaar - vormig geconstrueerd met het oog op gebruik in de buitenlucht. Bin nenshuis gebruikt de heater minder brandstof dan de kleinste tot nu toe bestaande gasbrander. De prijs van de „Sun Gun" be draagt ongeveer tachtig gulden. Engelse vrouwen als teenagers Door de eeuwen heen hebben vrouwen haar best gedaan er zo jong mogelijk uit te zien. Soms steunde de mode de dames in dat streven soms ook niet. Op het ogenblik heeft de Jeug dige vrouw of althans de vrouw, die er graag jeugdig uitziet de wind mee. Deze lente en zomer schrijven de Britse ontwerpers kle ren voor de dames voor, die haar op teenagers zullen doen gelijken. De nog jonge vrouw zal eruit moe ten zien als een schoolmeisje, wil ze geheel in dit modepatroon pas sen, en de wat oudere in iéder geval als een zeer jonge vrouw. De na druk zal liggen op geplisseerde rok jes, witte bloesjes, truien met een grove steek, pastelkleuren en wat het materiaal betreft, op zachte lichtgewicht stoffen. laatste geval u er de te bestellen kruidenierswaren op aantekent. Restanten lincleum komen te pas op de vloer van vloerloze kasten, alsook op de planken. Uit linoleum kunt u letters en nummers of fi guurtjes snijden en deze ln de kin derkamer opplakken of als speel goed aan de jongere generatie uit delen. Op zolder liggen nog stukken oud karpet of tapijt, Het ls versleten, ja. maar er zitten nog behoorlijk wat goede stukken aan voldoende althans om er een stoelzitting mee te bekleden of het voor de boven kant van een oude of nieuwe poef. een voetenbankje of een vloerkus sen te gebruiken. Zelfs de moderne ontwerpers gebruiken immers ta pijt als meubileringsmateriaal. Restanten behanselpapier die in de loop der jaren misschien tot een aardige hoeveelheid zijn uitgegroeid ruimt u rustig op, maar niet zonder er eerst gebruik van te maken. Als er niet voldoende is om er de bin nenkant van een kast, een al koof of een nis mee te behangen dan gebruikt u het op als kast papier. Ofwel u maakt er hand- arbeidende schilderende of knip pende kinderen en krabbelende kleuters dolgelukkig mee. Gebarsten bazaaraardewerk, dek- selloze theepotten, onre pareerb a re schrijfmachines of radio's kunt u het best uit huis verwijderen (type writer of radio zijn een reuzen ca deau voor een technisch geïnteres seerde tienvijf tien jarige, die hem geheel uit elkaar haalt ofrepa reert). Al die rommel, waar u niet zelf iets anders uit kunt maken, wordt nooit antiek, zal zelfs voor de generatie na u geen waarde hebben en nooit een museumstuk worden u denkt Immers geen tientallen J. V. Ieder die dikwijls achter het stuur zit kan ervaren hoe de aandacht reeds kan worden afgeleid door een beetje hoofdpijn of kiespijn om van slaperigheid of vermoeidheid nog maar niet te spreken. Een goe de gezondheid en lichamelijk wel zijn zijn erg belangrijk voor vei lig rijden. De bestuurder die moe is, nerveus, opgewonden of slecht gevoed rijdt altijd minder veilig, of het nu in een bus of ln een personenauto is, op een flets of op een tractor. Ook een slechte voedingsconditie kan aanleiding zijn tot hoofdpijn autotocht gaat maken is het be langrijk een goed ontbijt te ge bruiken en een lichte lunch ter wijl u de warme maaltijd zult be waren voor het eind van de dag. Een zware maaltijd in de middag kan tot gevolg hebben dat de au tobestuurder gedurende de eerste middaguren minder oplettend is door een zekere slaperigheid. Kin deren die meerijden moeten wor den aangespoord liever melkdran- ken of vruchtesap tussen de maal tijden te gebruiken dan koolzuur houdende dranken, waardoor zij een opgeblazen en ongemakkelijk ge voel kunnen krijgen en daardoor onrustig zijn. Een aantal regels kunnen bijdra gen tot de verkeersveiligheid bij uw dagtochten: 1. Begin een lange tocht goed uitgerust iniet de nacht door blij ven pakken) en nooit met een le ge maag. 2. Kies lichtverteerbare vitami- nerijke voeding voor het ontbijt. Eet niet te veel en niet te vet, daardoor behoudt men een goede ..spankracht" en reageert men snel; in de loop van de ochtend een paar sandwiches en koffie of melk, 3. Eet 's middags en 's avonds zo veel mogelijk op normale tijden, maar niet te veel of te zwaar als men nog verder moet rijden en vooral geen voeding, Moederlijke Spoedig zal de tijd weer aanbre ken dat het ganse dorp naar rozen geurt, alsof we ln Zuld-Engeland wonen inplaats van op de grens van boomgaarden, bossen en polders im een Hollands landschap. Want, nau welijks heeft de wind iets van zijn venijnige scherpte verloren, nauwe- lijkt krijgt de regen een mildere smaak en suizelt zij inplaats van te striemen, kortom: nauwelijks heeft de zomer om een hoekje gekeken of de knoppen gaan zwellen, duizen den, tienduizenden- knoppen, dikke, kleurrijke rozeknoppen en bij de ren en bloeddruppels. In alle huizen staan vazen en schalen vol rozen, de gazons zijn overdekt met vlin- ders-in-ruste, bestaande uit afge vallen rozeblaadjes, de wind, de re gen, het zonlicht: alles geurt naar rozen. En dit feest duurt weken en maanden, tot diep in de herfst. Soms merk je alleen aan de ro zen dat het zomer ls „Wat ls er nu weer met die jon gen zijn fiets aan de hand?" gromt vader op een zaterdagmiddag. In de tuin is Adriaan bezig. Zijn fiets staat ondersteboven, een binnen band puilt er droefgeestig uit. „Lekke band," zeg ik onverschil lig, want dat is een dagelijks voor komend verschijnsel. „Alweer?" moppert vader. „Ik heb vier dagen geleden nog een nieuwe band om dat achterwiel ge legd". „Nou ja daarom kan hij hem toch wel lek rijden-". „Het was de duurste en beste band die ik kon krijgen," klaagt va der. „Wat doet die knul dan met zijn fiets? Crosscountry?" „Ach nikshij rijdt er op naar school." Vader gaat naar bulten om toe zicht te houden op de operatie ban- depl-ak. Adriaan trekt juist een scherp voorwerp uit de band en kijkt er afkeurend naar. „La's zien", zegt vader. „Net wat ik dacht, een doorn! Je hebt na tuurlijk weer dwars door het bos geiugd piet die fiets. Waarvoor denk je dat de mensen paden heb ben aangelegd?" „Ik heh niet door het bos ge ragd." antwoordt Adriaan kort. „Daar heb ik nogal veel tijd voor. zo dicht bij het eindrapport. We stikken van de repetities. Kun je even helpen die band er om te leg gen-: hij is nog zo stug". Vijf minuten later is de band weer gaaf, hard en ziet er uit of hij nooit meer lek zal raken. „Ga je nog even voor me naar de groentewinkel?" vraag ik. Adri aan is de tijd te boven dat hij tegen elke bcodschau gefundeerde bezwa ren inbrengt en vertrekt dus met een. Somber komt hij terug. „Die band is wéér lek Vader steekt een lang betoog af, dat daarop neerkomt dat zoonlief een onhandige knaap is, zonder één talentje voor fietsenreparateur en dat hij de buitentoand eerst had moeten inspecteren vóór hij hem weer om ging leggen en dat hij, vader nu eens zal laten zien hoe het moet en dat Adriaan heel goed moet toekijken opdat hij in het vervolg met lekke banden weet om te springen enfin, het is opvoed kunde m de hoogste graad. Adriaan zwijgt en kijkt toe. Hij zou kunnen aanvoeren dat bandenplakken- zijn dagelijks werk is, dat hij in dat karweitje heel wat meer ervaring heeft dan vader de automobi list, maar Adriaan is geen spreker in het openbaar en houdt dus zijn mond. „Alsjeblieft, nóg een doorn en een gemene ook," roept vader uit. „La ten we eerst die buitenband na zien. ik wed dat er nog meer on gerechtigheden in steken". Dat is zo. Achter elkaar halen ze er nog vier doorns uit. „Stal jij je fiets in de braam struiken?" vraagt vader sarcastisch. Het is redelijk weer en nadat de bandeplakker ij eindelijk met goed gevolg is verlopen haalt vader de snoeischaar tevoorschijn en gaat de tuin te lijf. Onze tuin is niet zó mooi dat het ganse dorp uitloopt om de bloemenschat te bewonde ren integendeel, we winnen nooit een prijs maar rozen héb ben we voor en achter, klimrozen, struikrozen, in alle denkbare kleu ren. Ieder voorjaar worden ze zorg vuldig gesnoeid, elke voorzomer dankbaar opgebonden, van luis ont daan, elke zomer geplunderd ter- wille van de vazen en schalen. Een bron van diepe vreugde „Au!" roept vader en komt een pleister halen. „Geen roosje zonder doornen", doceer ik afgezaagd en plotseling kijken we elkaar aan, halen diep adem. kijken nog Schuitje varen theetje drinken Varen we naar de Overtoom Drinken zoete melk met room Zoete melk met brokken Kindertjes mogen niet jokken D« Jokkebrokjes gaan eerst "kuitje varen voordat ze worden Afeten. Hieronder volgt het re- *Pt van zo'n boot vol met Jokke brokken. voor 20 stuks (1 bakblik) jj[0 g havermout g zachte boter of margarine 7 g basterdsuiker theelepel bakpoeder ®espunt zout de geraspte schil van 1 gewas- •en) citroen of sinaasappel. Doe alle ingrediënten in een kom, ®eed ze vlug door elkaar. Beboter bakblik. Maak van het deeg «ine balletjes. Leg deze op een «stand van 5 cm van elkaar op 5 bakblik. Druk ze plat. Schuif bakblik in de oven, bak de P*]es in ongeveer 15 minuten wt en lichtbruin. Baktijden: In de gasoven zonder thermos taat: verwarm de oven 7 minuten voor. Schuif het bakblik bovenin de oven, temper de vlammen tot klein en bak de koekjes in 15 min. In de gasoven met thermostaat: 15 man. op cijfer 2 of 3 bovenin de oven. In de elektrische oven met tem- peratuurregelaar: 15 min. op 175° C, iet® boven het midden van de oven. In de elektrische oven met 2 ovenschakelaars: middenin de oven 15 min. B303, 5 min. beiden uit. Het schuitje Neem een stevig stuk tekenpapier van 1515 cm bij 32 cm. Trek op dat stuk papier zowel in de breedte als in de lengte een lijn over het mid den, zodat er een kruis ontstaat. Op de korte lijn (van 15% cm) zetten we aan weerskanten met potlood een puntje op 2% cm van de rand. Daarna trekken we tweemaal twee flauw gebogen lijnen naar de uit einden van de lange lijn. Dan is de vorm van het dek van het schip ontstaan, zoals op het plaatje te zien is. Met de botte kant van de schaar ritsen we even langs deze gebogen lijn. Daarna tekenen we met potlood een stomp ovaal mid den op het papier, dat we uitknip pen. Dan hoeven we het papier maar op te pakken en de zijkanten van het schip naar beneden te bui gen en er is een natuurgetrouw schip ontstaan! De voor- en ach terboeg voorzien we aan de binnen kant van een stukje plakband en het schuitje is klaar om met jokke brokjes te worden beladen. Een likje verf op de buitenkant en een naam op de boeg en het jokken- brokkenschuitje kan varen. een „opgeblazen" gevoel krijgt. 4. Gedurende de reis neemt, dik wijls zonder dat men het bemerkt, de concentratie af. Daarom moet men iedere twee uur ca. 10 minuten onderbreken. Blijf dan bij voorkeur niet in de auto zitten maar strek de benen en neem wat fruit, choco lade of brood. Rijd in ieder geval niet door terwijl u eet en daarvoor een en ander moet uitpakken. De aandacht is dan van de weg afge leid. ia het broodje auto een due* doen om' daarna half slaperig door te rijden. Neem voor iedere hoofdmaaltijd voldoende tijd en rijd niet direct na de maaltijd weer door. Ga liever een beetje wandelen. 6. Als drank is melk, vruchtesap limonade of mineraalwater aange- wezen. Drink echter niet teveel in-» eens, maar meerdere keren kleine beetjes. Koffie, thee en andere op wekkende dranken zijn in beperkte hoeveelheden ook goed. Vermijd daarentegen alconol in iedere vorm gedurende de rit. 7. Het is gevaarlijk om aandachts verslapping door z.g. „wilskracht" of door roken of medicamenten te o\>erwinnen. Wanneer u bemerkt dat u moe bent geworden, moet oen grotere pauze worden ingelast. 8. Het is ook gevaarlijk om wan neer u honger hebt, niet iets te eten. Het maakt u moe en ner veus en de reactiesnelheid wordt minder, het ongevalsgevaar groter. Dat zoveel huisvrouwen en jéjW grote dochters zelf de wit- en schilderkunst ter hand nemen, is eigenlijk helemaal niet zo verwonderlijk, want schilderen is geen onvrouwelijk werkje en menige vrouw weet meer van schilderen af dan haar man. Kijk eens in haar handtas of make-upzakje of op haar toiletta fel en je zou denken dat het de gereedschapskist van een moderne doe-het-zelver is. Kwasten en penselen van elke soort, elke vorm. en „verf" in alle kleuren staat of liggen daar voor dagelijks gebruik gereed. Er zijn kwasten en borstels voor de lippen, de wenkbrauwen, de oogharen, voor poeder, schaduw, rouge en haarfij ne lijntjes op de oogleden. Immers, bijna alle nieuwe cosmetica wor den met kwast, borstel of penseel aangebracht. Er is een heel gam ma tinten voor de lippen, er is een serie e in allerlei nuances. Wat is, de moderne en mondaine w gebruikt van dat alles royaal „Doornen,' Iedereen in het dorp snoeit zen. bindt rozen opwaar blijf je met de afgeknepen takken? In de vuilnisbak, op de composthoop, maar hoeveel van die stukken val len er naast, waaien weg, hoeveel brokken-met-doornen liggen ver raderlijk op straat te wachten op argeloze wielrijders? Adriaan heeft gelijk: hij wordt altijd vals beschuldigd. THEA BECKMAN Ze heeft niet slechts één lippenstift maar meer in verschillende tinten, ze heeft minstens twee verschillen de kleuren gelaatscreme voor de zonloze maanden en twee andere voor de zonnige periode van het jaar, 's avonds gebruikt ze oogma- ke-up in andere kleuren dan over dag. Ze besteedt dagelijks aan haar make-up heel wat meer tyd dan ettelijke jaren geleden, ze gebruikt een veel grotere variatie cosmetica en ze ziet er heel wat minder „opgemaakt" uit dan voorheen. Ze ziet er veel natuurlijker uit dan de vrouw van tien, twintig, dertig jaar terug, die er geen geheim van maakte dat ze opgemaakt was, dat haar geëpileerde wenkbrauwen door een zwarte potloodstreep ver vangen waren, dat haar vurige, kersenrode mondje anders van vorm. en kleiner of groter was dan haar ongeverfde mond, en dat haar koontjes van de rouge bloosden. De vrouw van nu ziet er bepaald niet uit als een schilderij", ondanks haar arsenaal van schoonheidsar tikelen. Ze gebruikt meer dan één lippenrood (twee of drie tegelijk-, meer dan één gelaatscreme (een lichtere, voor de diepliggende plaat sen, over een donkerder basis- kleur), ze gebruikt een „natuur lijke" kleur (geen zwart als ze blond, bruin of rood is) voor de wenkbrauwen, diverse kleuren voor de oogeleden, en valse wimpers. Aan de ogen besteedt ze ove rigens de meeste tijd, al het cos metische nieuws van 1964 be treft de ogen. Mascara is een doosje, compleet met miniatuur borsteltje, het wenkbrauwenpot lood, oogschaduw (in blauw, groen, grijs, zilver of gepaille- teerd) zijn geen nieuwtjes meer op dit gebiedDe „eye-liner" (dunne penseel en vloeibare mascara) die voor het moderne opgemaakte oog onontbeerlijk is en voor de blik meer doet dan oogschaduw, is zelfs niet het laatste nieuwtje meer. Het nieuwste nieuws betreft de oog haren. Lange-wlmpers-mascara en valse wimpers zijn dernier cri. De lange-wimpers-mascara komt in de vorm van een lang, spiraal vorming staafje, in een potlood- vormig etui waarin de vloeibare mascara onzichtbaar is, dat op de oogharen niet alleen de gewenste kleur maar ook een aantal mine rale vezeltjes achterlaat en de wimpers aldus langer maakt. Val se wimpers zijn uiteraard iets heel anders. Kostbaarder, meer werk, tien maal zo enerverend. Valse wimpers zijn niet langer het du bieuze voorrecht van aardse ster ren en mooie mannequins; de mode heeft beslist dat ze sjiek zijn voor de moderne vrouw die op geen enkel doek of geen enkel podium verschijnt. Vooropgesteld dat zij geen bril draagt of de gewoonte heeft haar ogen uit te wrijven. De schoonheidskunst kent mo menteel twee methoden: de ene is professioneel en wordt uit sluitend in de beautysalon toe gepast. dè andere is een doe-het zelf methode. In het eerste geval worden afzonderlijke oogharen aan de wimpers van de patiënte geplakt en het resultaat wordt verondersteld twee k drie weken zichtbaar te blijven. Er is, naar keus. een lengte voor de straat en een langere versie voor dub bel de prijs (waarmee je, naar we veronderstellen, twee a drie weken niet de straat op kan. be halve in het donker van de avond). De doe-het-zelf versie komt in complete wimper-vorm, randjes ooghaarfranje die op de oogleden worden vastgeplakt en ongeveer een dag (anderhalve dag, indien u op uw rug slaapt) houden. Ze kunnen dan echter opnieuw worden gebruikt, net als een valse snor. Ze zijn van echt mensenhaar, moeten in de ver eiste vorm worden bijgeknipt en met speciale plakcreme en een ongelofelijke vaste hand worden opgeplakt. seal-haar. En het laatste laatste vindt u in een Newyorkse schoonheidssalon: nertz- en sabel haren wimpers voor klanten die hun kostbare bontjas op passende wijze willen completeren. Het schijnt dat de clientèle van de be treffende schoonheidsspecialist de ze attente uitvinding zodanig ap precieert dat ze de wimpers soms in twee op drie lagen op elkaar laten aanbrengen, ongeacht de ge peperde prijs van een enkele laag Maar dat ls Amerika. J.V. royaal van een heel arsenaal metica, maar ziet er volkomen na tuurlijk uit. (Luc Traineau). 2. De ogen zijn het belangrijkste deel in de moderne make-up. In deze make-up van Pierre Robert werd grijze oogschaduw gebruikt en antrachietgrijze eye-liner op het ooglid (zo dicht mogelijk tegen de wimpers aan) alsook onder het oog. 3. Niet voor iedere vrouw en mo gelijk ook niet Greta Gar bo zelf is deze „Greta Garbo make-up" van Pierre Robert. Twee kleuren lippenrood (een felle eerst, een zachtere daaroverheen), grijze oogschaduw (boven het ooglid, waardoor het effect van diepliggen de ogen ontstaat), donkergrijs eye-liner, bruine mascara.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11