JOSEPH GUY Hoover constateert zwakkere moraal van Amerikaanse volk >lc Algemene degradeert naar tweede klasse Beker maakt rentree met 10.7 op 100 m. Y Opgericht 1 maart 1860 Maandag 11 mei 1964 Vierde Mad no. 31237 Chef van de FBI veertig jaar in functie De moraal van het Amerikaanse volk is de laatste tientallen jaren achteruitgegaan, aldus verklaarde J. Edgar Hoover, het 69-jarige hoofd van de Amerikaanse federale politie (FBI, Fede ral Bureau of Investigation) gisteren, toen hij herdacht, dat hij veertig jaar geleden in zijn huidige functie werd bevestigd. „Dat er thans in Amerika meer misdaden worden gepleegd is het gevolg van het falen der ouders bij de opvoeding van hun kinderen, een toenemende ongevoeligheid onder het publiek voor goed en kwaad, het met zachte hand behandelen van misdadigers en on verschilligheid onder het volk". Voorts constateerde Hoover een toeneming van hen, die het terwille van de lieve dollar met hun geweten op een akkoord willen gooien. Hoover, die altijd een krachtig be- gtrijder der communisten is geweest, r waarschuwde er ook voor dat de i/Amerikaanse communistische party «en „ernstige bedreiging vormt voor onze natie". Hy wees erop, dat de r Amerikaanse communisten thans met man en macht proberen zich in de I gelederen te dringen van hen, die strijden voor geiyke behandeling van leden van verschillende rassen. wy zouden ons allen ongerust moeten maken over de gewetenloze stelling van negers en blanken in hun voordeel uit te buiten. Want niemand kan er by winnent indien de com- te buigen in een rassenstryd, de Verenigde Staten van binnei zou verzwakken". Hoover zei verder dat hy nog niet van plan was als hoofd van de FBI af te treden. „Ik hoop het Amerikaanse volk naar myn beste vermogen te kunnen biyven dienen, zolang als dit nodig zal zyn", ver klaarde hy. President Johnson heeft een besluit getekend, waarin wordt bepaald dat Hoover, wanneer hy op 1 januari 1965 zeventig wordt, niet met pensioen behoeft te gaan. Op een plechtigheid in het Witte Huis, waar het hoofd der Amerikaan- federale politie in verband met zyn veertigjarig ambtsjubileum werd gehuldigd, verklaarde de president: „Hoover wordt door de fansoenlyke Amerikaanse burgers als een held beschouwd, terwyl hij de schrik is de misdadigers onder ons". De lente vormde een fleurig mdecor voor het gesprek, dat mi~ Wnister'president Marijnen gister' middag had met de Amerikaan- I ?e minister van Buitenlandse I Zaken Rusk en ambassadeur f fl/ce van de Verenigde Staten. Het gesprek had plaats in de tuin van het Catshuis in Den ORIGINELE FRANSE COGISfAC HOLLANDSE PRIJS Frank Sinatra bijna verdronken J frank Sinatra Jfll ««and Kawai gisteren by het de Hawaii-archi- W bijna verdronken. By het zwem en werd hij door een krachtige stroming 200 meter zee in gesleurd. D°or de acteur Brad Dexter en een andere bader kon hy worden gered. Hi) moest naar huis worden gedra gen. De dokter heeft bedrust voor- Beschreven 8inatr namen brave". Voorzitter kath. hoerenorganisatie: Eigen verantwoordelijkheid boeren en tuinders voorop „Ik kan het geheel eens zijn met minister Biesheuvel, die heeft gesteld dat de land- en tuinbouw niet alle heil uit Den Haag moet verwachten. Ook ik stel voorop de eigen verant woordelijkheid en de eigen kracht van de boeren en tuin ders me thun organisaties en in- B. BAARS halve eeuw kaashandelaar Deze maand is het vijftig jaar ge leden dat de heer B. Baars zich in Bodegraven vestigde als kaasexpor teur. In die vyftlg jaar is „Baars Kaas" uitgegroeid tot een der groot ste Bodegraaf se groothandels in kaas. Toen dan ook zaterdag de op richter van de firma, de heer B. Baars en zijn medefirmant, zijn zoon, de heer C. Baars in hotel Van Haaf- ten recipieerden kwamen niet alleen vrijwel alle Bodegraaf se collega's, maar ook vele collega's van elders uit het land hen met dit zakenjubi- leum gelukwensen. Toen de heer Baars zich op 1 mei 1914 in Bodegraven als kaashande laar vestigde had hij reeds acht jaren praktische ervaring opgedaan by de fa. Van Gelder en Co. in Rot terdam. In tegenstelling tot het merendeel van de Bodegraaf se kaas handelaren specialiseerde de heer Baars zich direct in de export. Kerkstraat nederzetting van de firma geweest het ruime pakhuis in de Juliana- straat. Nog altyd is dat in gebruik, maar het hart van het bedrijf klopt sinds ruim drie jaar aan de Goudse- straatweg. In del oop der jaren heeft de heer Baars deel uitgemaakt van besturen van diverse organisaties, verband houdende met de kaashandel. Daar naast maakte hij voor de oorlog voor de A.R.-fractie enkel Jaren deel uit van de Bodegraafse gemeenteraad en van de Commissie van Beheer van de Gereformeerde Kerk, waarin thans zijn zoon zitting heeft. Op de receptie van zaterdag kon men. naast de vele collega's, ook aantreffen vertegenwoordigers van de Commissie van Beheer, oud-wet houder C. B. Batelaan, die samen met de heer Baars in de gemeente raad zitting had, het bestuur van de Bodegraafse Vereniging van Kaas handelaren, een afgevaardigde van de landelyke Federatie van Vereni gingen van Kaashandelaren en de secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken, drs. Buenk. stellingen. Maar daarbij kan de steun van de overheid niet wor den gemist". De voorzitter van de Kath. Ned. Bora-en- en Tuinders Bond, de heer C. G. A. M er tens zei dit vanmiddag in zyn rede waarmee hy de algemene vergadering van zyn organisatie opende. Nu een groot deel van het markt- en prijsbeleid verplaatst is van Den Haag naar Brussel, zullen de vraagstukken die in Brussel (in E.E.G.-verband) aan de orde komen, diepgaand door deskundigen moeten worden bestudeerd. Hiervoor zullen personen beschik baar moeten zyn, voldoende in tal en in kwaliteit, die op de schillende niveaus in Brussel de be langen van de Nederlandse land- tuinbouw moeten behartigen. Onderzoek In dit licht gezien is er volgens de heer Mertens geen sprake van, dat het Landbouwschap zou kunnen worden gemist. Wel zal de werkwijze van het schap moeten worden bezien een onderzoek w aanvang is gemaakt. Naar de mening van de heer Mer tens zyn het niet de kleine bedryven, die zullen verdwynen, maar de drijven die geleid worden door slechte ondernemer. De grote kan sen van de Nederlandse land- en tuinbouw in de groeiende EEG liggen volgens hem speciaal in het voort brengen van produkten van hoge kwaliteit, uiteraard by zo laag moge- lyke kosten. Badiniiitonsucces Het afgelopen weekeinde zyn ter afsluiting van het badmintonseizoen twee toernooien gehouden: een open toernooi ln de oude R.A.I. te Am sterdam en het Districtsjeugdkam- pioenschap Zuid-Holland in de B.P.M.-sporthal te Vlaardingen. De Veglo-speelster Helga Hoffman leverde een uitstekende prestatie door in het sterk bezette B-toernooi be slag te leggen op de tweede prys in het dames enkelspel, n.b. haar zwakste nummer. In de mixed bracht zet het met gelegenheidspartner Loth tot de demifinale. Ton Nachtegeller bevestigde zyn reputatie als mixed speler door met mevr. v. d. Berg (de Korten aar) dit nummer in de B-klasse te winnen. 7n het herendubbel kwam hy met de Amersfoorter Pessy tot de demi finale, die ze helaas op het nippertje erloren. Therese Diepstraten (Veglo) had niet veel geluk. Hoewel ze in Vlaar dingen niet minder dan drie demi finales bereikte, wist ze slechts één tweede prys te veroveren en wel in het meisjedubbel met Marijke Ver steeg (DES). Sportspliuters Na enkele dagen tevoren door Sporting Lissabon te zyn uitgescha keld in het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft O.C. Lyon. gisteren voor het tweede jaar successie de Franse voetbalbeker veroverd. In de te Parijs gespeelde finale versloeg Lyon mjet 2—0 Bor- deux. De eindstand was reeds by de rust bereikt. De Tsjechische club Slovnaft Bratislava heeft zich zaterdagavond geplaats voor de finale van de inter- toto-competitie door Rouaan op eigen veld een geiyk spel (2—2) af te dwingen. Dit was ruim voldoende voor een finaleplaats, want de Tsjechen haddien de eerste wedstryd tegen Rouaan voor de halve finale met 50 gewonnen. In de eindstrijd komen de Tsjechen uit tegen de Poolse club Bytom. De Tsjechische atleet Danek heeft gisteren in Praag het Europese record discuswerpen verbeterd en gebracht op 62,45 meter. Het oude record stond sedert 4 juni 1962 met 61.64 meter op naam van de Rus Vladimir Trussenniew. De uitslag van de Grote Prys van Monaco voor autocoureurs luidt: 1. Graham Hill (G.-B.) met BRM, de 100 ronden (314,5 km) in 2 uur 41 min. 19,5 sec. (gemiddeld: 116.910 kmu.)2. Ritchie Ginfcher V.-S.) met BRM; 3. Peter Arundell (G.-B.) met Lotus. Competitie CKB Het programma in de hoofdklasse heeft zaterdag geen schokkende ver rassingen opgeleverd, hoewel het maar weinig heeft gescheeld. Bij Temlx—Bolnes was de stand by de rust 25 en dat was gezien het ma tige spel van Pernix nog niet eens geflatteerd. Het was dan ook maar goed, dat de oranjekragen zich ln oc tweede helft uitstekend herstel den. Desondanks kostte het bijzon der veel moeite en werd ternauwer nood een 7—6 overwinning behaald. VES deed het in Papendrecht te gen PKC heel wat beter. Met 4—10 gingen de punten mee naar Den Haag. De drie andere uitslagen brachten de beslissingen aan de staart. Excelsior versloeg Kinder- dyk met 5—3 en Vriendenschaar won met dezelfde cyfers van VEO. Omdat HKC 6—6 tegen Rotterdam-Zuid speelde, degraderen VEO en Kinder- dyk. Pernix 15-29 Bolnes 15-13 VES 16-29 PKC 15-13 Excelsior 15-18 HKC 17-12 Vriend.sch. 15-16 Kinderdijk 16-7 R'dam-Zuid 16-14 VEO 16-5 In de eerste klasse A resteert al leen nog de beslissing over de tweede degradatieplaats. Na de titel van Fiks I werd zaterdag de degradatie van Fiks n bekend. KVS versloeg de Oegstgeester reserves met 6—1 en bewees zich zelf hiermee een gro te dienst. DES versloeg Tonego met 72 en Excelsior behaalde een prach tig resultaat door tegen Ons Eiland 55 te spelen. Door deze gang van raken blijft de strijd om de tweede degradatieplaats byzonder interes sant. Kampioen Fiks I kon tegen Pernix II geen revanche nemen voor de destyds geleden nederlaag. Het werd in Oegstgeest 4—4. Byzonder verdienstelyk deed ook Velocitas het tegen VES II. De Leiderdorpers ver overden beide punten: 57. Fiks I 16-29 DES 16-15 VES II 16-21 Tonego 15-11 Ons Eiland 15-19 KVS 14-10 Pernix II 15-18 Excelsior II 15-10 Velocitas 15-18 Fiks II 15-1 In de tweede klasse A werd Pernix III uitgeschakeld voor de titel door op eigen terrein met 5—6 te verlie zen van Ijsvogels II. Fluks won zonder al te veel moeite van VES IV 7—3 en zal de strijd om de titel met Warmond moeten uitvechten. Pernix IV kwam in nog groter ge vaar door een 0—7 nederlaag tegen Tempo. Fluks 12-20 Tempo 12-8 Warmond 12-20 TOP 11-7 Pernix III 11-15 VES IV 12-6 Ijsvogels II 11-11 Pernix IV 11-5 Bij de Junioren werd zaterdagmid dag Excelsior door een 07 zege op VEO kampioen. De Hagenaar Jan Romanl heeft zaterdagmiddag een door de vereni ging Siomo georganiseerde wedstrijd kogelslingeren op de ysbaan in Den Haag gewonnen. De V. en L.-atleet kwam tot 57,52 meter. Wim Schoen maker van LDA werd met 41,98 meter tweede en Gerard de Groot (Siomo) met 41,69 meter derde. De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden voor de ere divisie van de volleybalcompetitie luiden: Cito—Tornado 3—1: AMVJ— Oranje-Nassau 3—1; SFC—Olhaco 3—2; SOS—Valuas 3—2; Kweek school—Oldulphus 3—1. SFC en Tor nado zyn met een gelyk aantal pun ten onderaan geëindigd en zullen woensdag in een beslissingswedstrijd te Utrecht uitmaken, wie degradatie wedstrijden moet spelen. De heren P. Moerman (Rotter dam). F. Boukes (Zandvoort) en J. van der Haar (Den Haag) zyn door de Nederlandse Volleybal Bond be noemd tot bondsoefenmeester. Karlheinz Marsell heeft zater dag de stayerwedstryd over 60 km om de Lenteprys van Bielefeld ge wonnen. De Duitser zegevierde in 46 min. 16 sec. De Nederlander Joop P.V. „De Bonte Duif" wedvlucht vanuit St. Ghislain—Hornu. Los 8 u. Aankomst le vogel 10.25.54. Uitslag: D. van Mosseveld 1-5-8-9, J. W. Wol- ters 2-10, J. Kukler 3; J. Roest 4-6, F. J. de Haas 7. Cricketuitslagen lste klasse B: Quick (N)-Sparta: gew. door Quick met 57 runs (Quick 175 voor 7, gesl. Sparta 118). 2de klasse B: Haarlem II-AJax (L) Gew. door Haarlem met 66 runs (Haarlem 109-Ajax 43). 3de klasse E: Ajax II-Haarlem III gew. door Ajax met 126 runs (Ajax 164, Haarlem 38). AJAX (L.) I VERLOOR Op het prachtig gelegen terrein van Haarlem 2 in Bloemendaal is het Ajax (L.) niet gelukt om een overwinning uit het vuur te slepen. Integendeel, de Leidenaren verloren kansloos van het pas gepromoveer de tweede elftal van Haarlem. De Leidse aanval deed het lang niet slecht en voor 109 runs zaten de gastheren aan de kant. Alleen Th oden van Velzen was in staat om tot de behoorlyke score van 45 runs te komen. Wie gedacht had dat dit totaal gemakkelijk door Ajax zou worden overschreden, kwam wel heel erg gedrogen uit. Alleen N. de Bree met 15 kwam in de dubbele cyfers. C. Smits bleef met 5 not out. De overige batsmen faalden volledig en waren niet in staat om vooral het bowlen van J. Meyer 6 voor 13 te weerstaan. Voor 43 runs hadden alle Leidse batslieden een beurt gehad. Een poging om met nog ruim 3 uur speeltyd een beter resultaat op de innings te verkrygen mislukte, om dat het openingspaar van Haarlem rustig scorend geen kansen weggaf. By een totaal van 79 voor 1 werd gestopt. Bowlingcyfers Ajax le innings: R. Baak 3 voor 12, V. Februari 2 voor 24, C. Bouman 2 voor 27G. Spiering 1 voor 16; N. de Bree 1 voor 17 en J. J. de Jongh 1 voor 6. In de 2e innings nam P. van Amerom het enige wicket (1 voor 5).j AJAX (L) WON VAN KIEVITEN Ofschoon het eerste elftal reeds op Hemelvaartsdag gestart was met een competitie wedstryd tegen Haarlem 2 (zie hierboven) vond j.l. zaterdag op het terrein aan de Kempenaerstraat het tradiotionele treffen plaats tus sen de Kieviten uit Wassenaar en onze stadgenoten, bedoeld als ope ningswedstrijd voor het nieuwe sei- Dat de uitslag wel zeer in het voordeel van Ajax uitviel was in deze ontmoeting niet zo heel belangryk. Wel belangryk was, dat onder prach tige weersomstandigheden genoten kon worden van de iedeale zomer sport. Ajax ging eerst batten en scoorde mede dankzy 70 runs van Paul van Oven 154 runs voor het verlies van slechts 4 wickets. (P. van Amerom 34 not out, F. Tattersall 18 en A. Wempe 11). De gasten kwamen niet verder dan 56 runs, voornamelyk ten gevolge van het bowlen van Piet van Ame rom 3 voor 5, Han de Jongh 3 voor 6. Joop Schöttelndreier 3 voor 15 en Vernon Februari 1 voor 21. AJAX II WINT VAN HAARLEM III behaald op de Haarlemse gasten. Aanvoerder Tattersall werd het eerst naar de wickets gestuurd, maar de Haarlemmers troffen een uitsteken de battingside tegenover zich, of schoon hun aanval toch niet zo zwak was als het totaal van 164 runs zou doen vermoeden. Hulb de Goy (45), Paul von Oven (42), Hans de Jongh (25) en Han Willink (16) wisten er wel raad mee en eerst om kwart over drie hadden alle Ajaxieden een beurt gehad. De Leidse aanval was evenzeer op dreef, ofschoon het eerste half uur de gasten door verdedigend spel geen kans weggaven. Na de thee lukte het beter en vooral Huib de Goey voor velen onbespeelbaar (8 voor Paul van Oven (1 voor 4) en Frank Tattersall (1 voor 14) zorgden voor de overige wickets. Het Haarlemse totaal werd tenslote 38 runs, zodat Ajax met 126 runs won. Uitstekende catches van Paul Oven, Frits Beaufort en Hans de Jongh mogen niet onvermeld biyven As. zondag ontvangt het tweede elftal HCCV, terwyi het eerste Den Haag reist om VUC 1 te be kampen. Rondom de korf Wat reeds enige tyd gevreesd werd, is werkelykheid geworden. De Alge mene kon het tegen De Danaïden niet klaren en Is dientengevolge ge doemd het volgend seizoen in de 2de klasse uit te komen. Jammer voor de witblauwen, die echter oJ. jongeren genoeg hebben om spoedig in het klassemilieu terug te keren. De Danaïden dient thans af te wachten wat Swift en/of Quick in hun resterende wedstrijden zullen doen. Spelend als gisteren behoeft de schoolclub voor geen enkele tegen stander bevreesd te zyn, doch zy heeft haar kans niet meer in eigen hand. In feite was het pleit in de wedstrijd tegen De Algemene na een half uur reeds beslist. Het spel van de thuisclub was beslist beter dan dat van de gasten. Pasman opende na 9 minuten de score; G. Nap maakte van afótand 2—0, A. v. Nier op be nutte eerst een vrye worp op uitste kende wyze en scoorde vervolgens uit een straf worp. D. Beekman maakte van verre 5—0. Een tegenpunt van mevr. A. v. Puffelen (5—1) veront rustte de thuisclub geenszins, want BAYER helpt miljoenen mensen: Aspirin tegen pijn. Daarom staat de naam BAYER op elk tablet Aspirin. U kunt vertrouwen op de snelle werking van Aspirin bij hoofdpijn, verkoudheid of griep. Aspirin, de wereldvermaarde pijnstiller! ASPIRINdaar staat BAYER achter! Atletiekseizoen op gang Het Nederlandse atletiekseizoen is het afgelopen weekeinde goed op gang gekomen. Hoewel de tempera tuur over het algemeen aangenaam was, verhinderde een stevige wind het maken van opmerkelijke presta ties. In Deventer, waar een nieuwe sln- telbaan werd geopend, leverde Ger- da Kraan de beste prestatie. De Europese kampioene won de 800 me ter in 2 min en 10.8 seconden. Ook de jonge Amsterdamse, Hilde van Doorn (Sagitta) en Thea Lam- mertink—Seure (GAC) kwamen voor- treffelyk voor de dag met resp. 2.51.9 en 7.17.7. Fred van Herpen won met rugwind de 100 meter in 10.9 en Hillie Gankema (Sperwers) was de snelste sprinster met 12.2. De Amsterdammer Slaman (AAC) bereikte by het speerwerpen een af stand van 62.23 meter. Rugwind Op de Nenytobaan in Rotterdam werden de sprinttyden ook door rug wind beïnvloed. De Hagenaar Popma beliaalde een dubbele zege. Hy won de 100 meter in 10.6 en de 200 m in 21.6 sec. Frans Beker (Holland), die na een afwezigheid van enkele jaren, zyn rentree maakte, werd op de 100 meter tweede in 10.7 sec. Op de 200 meter eindigde de Leidenaar op de vierde plaats in 22 seconden rond. Cees Clement en Dirk de Bruin leverden een fel gevecht op de 5000 meter, waarin Clement zegevierde. De tyden waren gezien de hinderiyke wind niet slecht: 14.30.6 en 14.37.8. Cees Koch was de sterkste kogel- stoter met 15.33 m. V. v. Kruk (AV '40) bezette de tweede plaats met 14.72 m. By het hoogspringen ging de I gaf. zege naar de Haarlemmer Knol met 1,85 m. Van Kteeff (DOS) en Borsjes (Parthenon) werden met 1,83 m tweede en derde. De beste -dames -prestatie kwam op naam van Lia Hinten (K. en K.), die op de 80 meter horden 11,2 sec. liet afdrukken. De Holland-man Frits Hederik won de 200 meter heren D in 23.8 sec. Bataven Voor de competitie van de heren 2e klasse kwamen de „Bataven" gis teren op de Laan van Poot in het veld tegen de Haagse vereniging LDA en „Zaanland" uit Zaandam. De strijd werd gewonnen door Zaanland met 15647 punten, vóór LDA met 14321 en Bataven met 13116 punten. Jammer was het dat de „Ba taven" het zonder Verkley en Niekerk moesten doen. Daarby kwam nog de pech dat Mario Spadon by de start van de 110 meter horden bleef zitten. Hy dacht n.l. dat de start vals was, maar de starter schoot niet terug. Chris Konings was voor Zaanland een actieve verzamelaar van punten op de 400 meter in 51.2 en de 800 me ter in 1.57.8, beide goed voor de eer ste plaats. Dorus Borst kwam op de laatste afstand tot slechts 2.05.2. Even daarvoor was hy echter in 17.4 seconden 3de geworden op de 110 m horden. Spannend was de 4 x 400 m esta fette, de Bataven-ploeg werd met slechts één tiende seconde door Zaanland verslagen. Het kwartet Verdegaal, van Benten, van Dinten en Borst kwam tot 3.33,4 waarby vooral van Dinten opviel voor de wyze waarop hy Chris Konings party Frans Pasman van Danaïden geeft Huub Oudshoorn geen kans en scoort het eerste doel punt. (Foto LD/Holvaet) nog voor rust had Pasman met een doorloopbal en na een listige schyn- beweging de score tot 7—1 opgevoerd- Tien minuten na de hervatting had Leeden de stand reeds op 9—1 gebracht. Daarna blies de thuis club stoom af, doch toen Lambooy 13 minuten voor tijd het tweede tegen punt voor De Algemene scoorde, her nam Danaïden het inititatief en E. Locher en G. Nap voerden de stand in de resterende tyd nog op tot 11-2. Goede tegenstand Quick bood tegen Vicus Orientis zulk een goede tegenstand, dat het lange tyd naar uitzag dat onze stadgenoten hier een veer zouden laten. In de beginopstelling was de thuisclub echter beter dan de Dard- tenaren en dat heeft tenslotte de doorslag gegeven. Sjardin en Hensen hadden binnen 10 minuten voor een 2—0 voorsprong gezorgd, doch dat deerde de Dordtse club geenszins. Door twee fraaie doelpunten van mevrouw Schuurman werd het weer gelyk en in deze stand kwam voor rust geen verandering. Rust 22. Een kwartier na de hervatting nam V.O. door mej. N. Mooten opnieuw de leiding, doch Hazebos scoorde di rect voor de gasten (3—3). Zoals ge zegd, V.O. was in de beginopstelling het beste op dreef en ook in tweede instantie zorgden Sjardin en Hen sen voor de doelpunten. Met deze zwaar bevochte 5—3 zege mag V.O. zich gelukkig prijzen Driekwart Tegen Sperwers is Fluks zeker driekwart van de wedstrijd in de meerderheid geweest. De Rotterdam mers maakten echter in 't begin van de ontmoeting van de weinige kan sen veel beter gebruik en zo keek de thuisclub na 20 minuten tegen een 40 achterstand aan. Mej. Weinrióh, Dedert mej. A. Smits en de Haan brachten deze doelpunten op him naam. Daarna lieten de rood witten zich ln de verdediging niet passeren en wisten zy van de vele scorings kansen er ver in de tweede helft slechts 2 te benutten door R. Niesing en W. Selier, waardoor deze wedstryd door hen, zeer tegen de krachtsver houding in, met 4—2 verloren werd. Stand onderaan in de Zuidholland se le klasse. Danaïden 20—14 Swift 19—13 Quick 17—12 De Algemene 20—10 Swift speelt zaterdag a.s. haar laatste wedstrijd uit tegen OSCR ,en Quick krygt Ons Eibernest 2 en OSCR nog op bezoek en speelt nog uit tegen Sperwers. Uitslagen Hoofdklasse A: Wordt Kwiek—Ons Eibernest 3—14; Rohda—Deto 8—4; RigtersbleekDOS 4—4; Archipel- Groen Geel 9—2. Hoofdklasse B: Westerkwartier Stanfries 13—7; Rodar-Blauw Wit 1—5; ZKC—Regenboog 45; 't Zui den—Die Haghe 9—4. Zuid-Holland I: Danaïden—De Al gemene 11—2; Vic. Orientis—Quick 5—3; Fluks—Sperwers 2—4; HKV 2— OSCR 4—3. Z.-Holland 3A. Unicum—Actief 33. Res. le kl.: Spangen 2—Achilles 2 43; Ons Eibernest 3Fluks 2 74' Ready 2—Die Haghe 3 4—0; Regen- boog 2—'t Zuiden 3 3—6; Rozenburg 2—Sperwers 2 7—3. Res. 2e kl.: HSV 2—Deetos 3 1—2; Phoenix 2—Olympiaan 2 7—2; Vic. Orientis 3—Ons Eibernest 4 2—7; Quick 2—OSCR 2 5—4; Trekvogels 2 —Zwervers 2 2—3. Promotie reserve 2e kl.: Danaïden 2—Fluks 3 5—4. Res. 3e kl. A: Spangen 8—De Al gemene 2 0—2; HKV 4—Trekvogels 3 De Cubaanse bokser Sugar Ramos heeft te Accra met succes zyn wereldtitel in het vedergewicht ver dedigd door de Ghanees Flloyd Robertson in een gevecht over vyf- tien ronden op punten te verslaan. Het was het eerste wereldtitelge vecht, dat in Ghana werd gehouden. Ramos is als professional nog onge-

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7