Hillegom kampioen en eersteklasser Duizend wandelaars lopen Bevrijdingsmars administratieve hulp Suurhoff: „K.V.P. zal beschuldiging moeten terugnemen Bijzondere prestatie BEURS VAN AMSTERDAM Autobotsing LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 11 MEI 1964 Succes voor Semper AvantiAlphen «eer dan duizend wandelaars heb- j wordt georganiseerd jndelsport- vereniging „öemper bti" in Alphen. Geverschillende parcoursen brach- Pde deelnemers vanaf het terrein de Martha- Stichting aan de Ihuisstraat, door Alphen aan Rijn naar Aarlanderveen, ïuwkoop, Bodegraven Zwam- ïur werd er regelma- f door de groepen gestart, waar- het tamboerkorps van de Martha 'ihtlng onder leiding van de heer iveld steeds voor uitgeleide zorg- Itot in de Raadhuisstraat. lamp op rivier: 63 doden Rarbari in oost-Pakistan zij en 63 mensen verdronken, door i een veerboot op de rivier de lm» door een wervelwind kap- (de. Dertien opvarenden wisten immend de kant te bereiken. In België weer artsenstaking Brussel werd vanochtend in ie kringen vernomen, dat de ie artsenfederatie voorberei- heeft getroffen voor een even hervatting van de artsensta- Men legde er echter de nadruk at „een dergelijke noodmaatre- vooralsnog niet noodzakelijk it te worden". de beëindiging van de staking sinds de vorige maand gehei- besprekingen tussen de regering de artsen gevoerd om een oplos- I te vinden voor de meningsver- Illen over de per 1 januari van jaar van kracht geworden nieu- zlekte- invallditeitswet. n van de laatste moeilijke pun- hierbtf is de kwestie van „dis- öinatie" in de terugbetalingen de ziekenfondsen aan artsen, die en die geen overeenkomst in raamwerk van de nieuwe wet fluiten. De artsen eisen, dat geen kei onderscheid wordt gemaakt. 0 locialistische zijde echter ver- 1 men zich hiertegen en volgens 1 artsen is dit de aanleiding tot maatregelen om voorbereid te f voor het geval, dat zich een Wwe breuk tussen de regering en 1 federatie mocht voordoen. LEIDERDORP Burgerlijke Stond pboren: Christiaan, zn van I tn E. .van U. Rasser -- n» van J. P. Heek IjBJon A. j. Óuwerkerk, .29 Jr e i ran Mil. i ktamwd: w. Schotel, 32 Jr en A. M. Wille, 28 jr; M. Vleeschhouwer, e» C. F. Lange. 50 Jr; A. H. Mourlk, 23 Jr en J. T. Rooda, 20 Jr. Petegem ziek gewor den, maar de heer C. Boonstra zorg de met zijn medewerkers voor een voortreffelijke regeling zodat geen wanklank werd gehoord. De prijzen werden als volgt be haald: 25 km. 1ste prijs. „Op Goede voet" Alphen. 2. Jongenshuis Martha Stich ting, dat eveneens de wisselbeker van Alphen won. 15 km. 1ste prijs „Wordt kwiek" uit Z wam m er dam, 2de School De Meije Bodegraven. 10 km. 1ste prijs Wandelsportvereniging „Erika" en 2de NAS te Leimuiden. 5 km. „Op Goede Voet" Alphen 1ste prijs. De tweede prijs ging naar de groep vn mevrouw Van Petegem. Op de foto: de Rotterdamse groe pen van Feijenoord verlaten het ter rein. (Foto Leidsch Dagblad) Filmprijs voor J. Pieëte Op het derde Benelux-filrnfestival voor amateurs, dat in de afgelopen dagen ln 's-Hertogenbosch is gehou den, behaalde de Leidenaar J. Pieëte met zijn 16 mm reisfilm „Muota" in de hoofdklasse een eerste prijs, als mede de grote prijs van het festival (Hertogprijs) WASSEN AAh TIJDELIJKE AFSLUITING KRUISPUNT In verband met de werk zaamheden aan de Wittenbur- gerweg is dezer dagen het kruispunt Zijdeweg-Wittenburger- voor alle verkeer, uitgezonderd voet gangers en wielrijders, voor wie een smalle doorgang is vrijgelaten. Deze afsluiting brengt de bewoners van de Laan van Koot en de Buurtweg en de tussenliggende lanen de noodzaak met zich mee van een omweg via de Sophialaan en de Stoeplaan. Deze be woners zijn door burgemeester en wethouders tevoren van deze maat regel op de hoogte gesteld. Uit enkele reacties op deze maatregel is geble ken, dat men zich afvraagt waarom tijdens deze afsluiting geen tijdelij ke ontheffing wordt verleend van de verkeersmaatregelen die het onmo gelijk maken vanaf de Buurtweg de Landscheidingsweg op te rijden. Zo als bekend mag men van de Buurt weg noch linksaf, noch rechtsaf de Landscheidingsweg oprijden en is bovendien de Buurtweg tussen Land scheidingsweg en Waalsdorperlaan voor alle motorrijtuigen in de rich ting Den Haag afgesloten. Van de zijde van het gemeentebe stuur vernamen wij, dat een derge lijke maatregel onder ogen is gezien. De Landscheidingsweg is echter een provinciale weg en de provincie is niet bereid de door haar getroffen maatregelen tijdelijk op te heffen. Het Wassenaarse gemeentebestuur is het met de provinciale autoriteiten eens, dat er door een tijdelijke op heffing van deze maatregelen een gevaarlijke situatie zou ontstaan. In de eerste plaats is het verkeer op dit gedeelte van de Landscheidingsweg niet aan maximumsnelheden gebon den en komen snelheden van rond 100 km per uur nonnaal voor. Op de Landscheidingsweg zijn bovendien geen in- en uitvoegstroken aange bracht, waardoor het oprijden van deze weg vanaf de Buurtweg een ge vaarlijke manoeuvre zou worden. Vooral op de spitsuren is het verkeer op de Landscheidingsweg zeer inten sief. Het oversteken, invoegen of ver laten van het betreffende kruispunt is dan niet mogelijk zonder groot risico. Zou men de maatregelen die voor de Landscheidingsweg gelden tijde lijk opheffen, dan zouden daarvan niet alleen de bewoners van de om geving van de Zijdeweg en de Laan van Koot gebruik maken, maar ook vele anderen, waardoor op de Buurt weg een intensivering van het ver keer zou optreden waartoe deze weg zich niet leent. jes I Schriftelijke sollicitaties aan de N.V. LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1, Leiden. Vergadering Coöp. Raiffeisenbank De Coöperatieve Raiffeisenbank Wassenaar heeft onder voorzitter schap van de heer G. v. d. Marei de jaarvergadering gehouden. De voor zitter wees er op, dat 1963 voor de bank in zakelijk opzicht een goed jaar is geweest met stijgende cij fers over de gehele linie. De heer v. d. Marei gaf een reke ning en met algemene stemmen werden deze stukken door de verga dering goedgekeurd. De winst ad. f31.848,15 werd gevoegd bij het re servefonds, dat daardoor steeg tot f347.000-. Een wijziging in het huishoude lijk reglement werd goedgekeurd waardoor het bestuur voortaan uit slechts 3 leden zal bestaan. De be doeling van deze wijziging is, het contact met het bestuur wat te ver gemakkelijken. Tot lid van de Raad van Toezicht werd benoemd de heer J. van Ammers en herbenoemd de heer J. D. Binnendijk. Tot plaats vervangend lid van de Raad van Toezicht werd benoemd de heer Drs. H. A. M. Eisen. Tot plaatsvervan gende leden van het bestuur wer den benoemd de heren J. van Am mers en C. N. J. Looyestijn. Dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnber gen, lid van het bestuur van de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht sprak een waarderend woord voor het in 1963 gevoerde beleid. Na het huishoudelijke gedeelte de vergadering werden enkele films vertoond. Ambtelijk dienstverband artsen ongevallendienst Tot nu toe genoten de drie huis artsen, die assistentie verleenden voor het verlenen van eerste hulp bij on gelukken leder een vergoeding van f. 1500 per jaar, zonder dat er van ambtelijk dienstverband sprake was. De drie artsen hebben de wens te kennen gegeven van een ambtelijk dienstverband, waardoor zij ambte naar in de zin van de pensioenwet worden en op een verhoging van de vergoeding. B. en W. achten het ver zoek om verhoging van de vergoe ding die in 1955 werd vastgesteld niet onbillijk en hebben tegen aanstelling in vaste dienst evenmin bezwaren. De jaarlijkse uitgaven aan de drie artsen worden nu in totaal f. 9500, namelijk f. 4830 aan salaris sen en kindertoelagen, f. 3600 aan onkostenvergoedingen en f. 1070 aan pensioen- en sociale lasten. B. en W. stellen de raad voor deze hogere uit gaven goed te keuren. Trouwen iets duurder en ook op zondag mogelijk Burgemeester en wethouders heb ben de gemeenteraad een geheel nieuwe legesverordening ter vaststel ling voorgelegd, waarin een aantal tarieven is verhoogd. De huidige le gesverordening dateert van 26 fe bruari 1947. Een van de wijzigingen betreft de tarieven voor huwelijksvol trekkingen. Bij het gebruik van de kleine trouwzaal worden de tarieven op maandag verhoogd van f 10 tot f 20 op woensdag van f 40 tot f 50, op vrijdag van f20 tot f35 en voor za terdag van f 125 tot f 150. De tarieven voor dinsdag en donderdag f 75 blijven ongewijzigd. Nieuw is, dat het eerst in de verordening een bepaling voorkomt betreffende trou- op zondag. Het tarief zal dan f250 bedragen. Hoewel het in de praktijk tot dusverre nog niet is voorgekomen achten B. en. W. het wenselijk rekening te houden met de mogelijkheid van huwelijksvoltrek king op zondagen en- daarmee gelijk te stellen dagen. Polities po rtvereniging vierde 45-jarig feest De Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging heeft met een feest avond voor de leden in het Vereni gingsgebouw het 45-jarig bestaan herdacht. Inspecteur Schurman, oorzitter van de WPSS verwelkom de enkele genodigden onder wie wet houder E. M. Schade en zijn echt genote en sprak over de betekenis van de sportvereniging voor het po litickorps in het algemeen en voor de leden van het korps afzonderlijk. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit, dat enkele van de politie mannen, die in 1919 de vereniging oprichtten nog steeds tot de trouwe leden van de vereniging behoren. Na dit inleidend woordje ging het doek op voor een optreden van het Haagse cabaretgezelschap „Zig-zag" onder leiding van Hans van Lange- rak, dat een welverzorgd, beschaafd en vlot cabaretprogramma bracht van liedjes en schetsjes, waarmee de aanwezigen zich kostelijk vermaak ten. Nadat een tombola was gehouden werd de feestelijk versierde zaal in gereedheid gebracht voor een gezel lig bal, waarbij „The Woodshop pers" onder leiding van Wim Ronv bouts voor de dansmuziek zorgden. OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Adrian us P. J., zn van P. Zuidhoek en W. C. van Velzei Etienne C., zn van C. E. van Prehn J. C. C. van Houtert; Bernard R., s_ van H. van den Bosch en E. Verhaar; 9? De voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer G. Suurhoff heeft weinig goede woorden over voor de brief, die htf heeft ontvangen van de voorzitter van de Katholieke Volks partij, mr. P. J. M. Aalberse. De heer Suurhoff had gevraagd om de KVP-beschuldiging van „maan denlange. systematische. tenden- titeuze voorlichting van de socialis ten" waar te maken. Beweringen als zou de heer Von deling een politiek spel in Tweede Kamer hebben gespeeld en als zou de heer Vondeling niet en de beer Drees wel begrip hebben getoond de menselijke aspecten van de zaak-Irene kan de heer Suurhoff niet zien als antwoorden op deze vraag. Volgens hem volstaat mr. Aal berse in feite dan ook met drie voorbeelden. 1. De wijze, waarop de socialisten reageerden op het interview van Irene over de Spaanse toestanden, zoals de prinses die ziet. Volgefis de heer Suurhoff laat de KVP echter zorgvuldig na aan te geven op welke punten de socialistische reactie in strijd met de werkelijkheid en dus tendentieus zou zijn geweest. lijk, vindt hij, als men zich voor de geest haalt, wat deze prins de Ko ningin, het vorstenhuis en de rege ring heeft aangedaan en aange wreven. En voorgaat dat te doen. 3. Een verslaggever van ,Het Vrije Volk" heeft, toen hij lucht kreeg van de aanwezigheid van en kele Car lis ten in ons land geprobeerd hun pensionhoudster te interviewen. Met weinig succes overigens. „Mag die man misschien?", vraagt de heer Suurhoff. ..Als dit het maximum is van wat een ongetwijfeld naarstig onderzoek van ons zondenregister heeft opgele verd, dan is wel duidelijk hoe weinig steekhoudend de beschuldiging van het KVP-bestuur omtrent onze „maandenlange, systematische, ten dentieuze voorlichting" is. Be meen u voldoende te kennen om te durven hopen, dat u deze terug zult nemen", aldus de heer Suurhoff. De heer Suurhoff gaat tenslotte nog even in op een opmerking van mr. Aalberse dat men kon voelen, dat ook andere motieven en overwe-' gingen bij protestanten liberalen en socialisten een rol hadden gespeeld bij de standpuntbepaling Wanneer de staatsrechtelijke overwegingen niet zo dwingend waren geweest, zou den zij wellicht ook in het geding zijn gebracht. „Of uw protestantse en liberale 2. Een opmerking verslaggever, dat men zich gaan afvragen of de prins Van Bourbon-Parma hier onderhand niet moest worden beschouwd als een ongewenste vreemdeling. Een weinig vriendelijke opmerking geeft de heer Suurhoff toe. Maar niet onbegrijpe- VARA- coalitiegenoten deze insinuatie Vijftien maanden voor mishandeling Belgische attaché op kaag-eiland Het Gerechtshof heeft vanochtend conform de eis een 31-jarige café houder en een 43-jarige vertegen woordiger, beide uit Haarlem, wegens openlijke geweldpleging tegen de at taché bij de Belgische ambassade te Wassenaar, de heer Alein Rcns, elk veroordeeld tot een jaar en drie maanden met aftrek van het voor arrest. De rechtbank te Haarlem had de al meer dan vijf maanden in voor arrest zittende mannen tot twee jaar te slikken, weet ik niet. Wij in elk geval niet", is het korte commentaar van de heer Suurhoff. /d: A. G. Deesauvagle Have; W. Gordijn en met aftrek veroordeeld. De 31-Jarige stucadoor uit Haar lem werd, eveneens door de recht bank, wegens mishandeling van een Belg uit het gezelschap van de at taché, tot twee maanden veroordeeld. De procureur-generaal had het dub bele van deze straf geëist. De attaché, nu weer geheel gene zen, had een neusbeenfractuur, een hoofdwond en een shock opgelopen LI] de vechtpartij, die zich op 6 ok tober van het vorig jaar had voorge daan. Deze had zich afgespeeld op de veerpont over de Ringvaart naar het Kaageiland in de gemeente Haar lemmermeer en op een der oevers van de Ringvaart. Aanleiding was het voorrang ne men door de attaché met zijn wagen op de bij de oprit van de pont in hun auto wachtende Haarlemmers. De Nederlanders namen het niet, dat de Belg de beleefdheidsregel negeerde ;en er ontstond een gecompliceerde schermutseling. Duivenvlucht De postduivenvereniging Warmond hield haar eerste wedvlucht voor oude duiven, vanaf Vilvoorde. Af stand 142 km. In concours waren 204 duiven. De duiven werden gelost om 6.45 uur. Snelheid eerste prijsduif 1519,80 meter per minuut; laatste 1904,04 meter per minuut. De uitslagen lulden: dr. J. V enk er 1-7, J. C. Diemei 2; P. Vogelenzang 3-9; J. de Dunnen 4; A. v. d. Drift 5; H. van Dijk 6; A. van Ruitenburg 8; O. Zandbergen 10. Been gebroken De heer J. van Beek Bzn moest bij de houthandel van Van der Wilk hout halen. Bij het uitgaan vai loods gleed hij uit op een Ijzeren strip, en kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij zijn rechterbeen op twee plaatsen brak. De plaatselijke dokter, die spoedig ter plaatse was, liet hem naar het Acad. Ziekenhuis in Leiden brengen. Na daar behan deld te zijn kon hij weer naar huis terugkeren. Burgerlijke Stand Geboren: Ronaldus P. C., «n van J. Heemskerk en J. M. van Moonel. Ondertrouwd: J. van Egmond, 28 Jr 1 D. Verkalk, 26 Jr. Door 0-2 zege op Ripperda BEURSOVERZICHT Oplopende markt Amsterdam, 11 mei Vanmiddag is de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde stem ming voor de internationale waarden bij de opening. Later stegen de koer- van de meeste hoofdfondsen. Op vallend vast was Hoogovens, welk fonds 9 punten hoger opende op 652. Daarna werd, als gevolg van winst nemingen, 649 gedaan. Op dit ver laagde niveau, ten opzichte van de openingskoers, kwam weer vraag los waardoor de koers steeg tot 654. De overige hoofdfondsen moesten aanvankelijk een stapje terug doen. Kon. Olie lag op f 165.10 ruim f 1 be neden het voorgaande slotniveau. Hierbij dient te worden bedacht, dat dit aandeel de laatste tijd zeer vast heeft gelegen. Genoemde lichte daling werd dan ook door de beurs meer gezien als een technische koers reactie. De handel in de Oliehoek was gering. Philips verloor 40 cent op f 152.40, Unilever een halve gulden op f 143.80. AKU hield zich goed bü een notering op 545 545%). De han del in de hoofdfondsen was gering, mede door het feit, dat Wall Street vrijdag iets lager sloot, ook voor aan delen Kon. Olie. Dit laatste drukte de koers van de olie-aandelen van middag op het Damrak. Later werd de handel in Unilever en Philips rui mer door vraag van het publiek, als mede van de arbitrage vooral in de Philipshoek. Daardoor liep de prijs voor Philips op tot f 153.50, die voor Unilever tot f 14450. Zodoende kwa men beide fondsen boven het voor gaande slotniveau te liggen. AKU verbeterde tot 546. In Kon. Olie kwam weinig verandering meer. Morgen zullen de eerstekwartaal- cljfers 1964 van Kon. Olie en Uni lever bekend worden gemaakt. In de Scheepvaartsector was het zeer stil met koersen die weinig ver anderingen te zien gaven ten op zichte van het slot van vrijdag. Van de leidende cultures lag Deli iets beter. Amsterdam Rubbers en HVA waren zwak. De staatsfondsenmarkt was merendeels hoger echter met weinig zaken. In de lokale afdelingen werden aandelen Indola een kleinigheid hoger geadviseerd op de hogere winst over het eerste kwartaal van het nieuwe boekjaar ten opzichte van 1963. KLM daarentegen werd lager geadviseerd op het verlies in het eerste kwartaal van 1964 (29.4 mil joen). Dit verlies is echter kleiner dan dat over het eerste kwartaal 1963. Ngombezi lag circa 25 punten hoger op het zeer gunstige dividend- voorstel. Tllburgsche Waterleiding was Iets beter op het onveranderde dividend over het afgelopen boek jaar. De directie van deze maat schappij heeft het voornemen binnen enkele maanden met een aandelen emissie te komen. Hiermede heeft de beurs reeds eerder rekening gehou den. Pluvier zette het herstel verder voort. De dividendverlaging van de Kondor tot 13 (17%) bracht de koers voor de aandelen van deze maat schappij op een lager niveau. WISSELKOERSEN Londen 10.11%—10.12; New York 3.61*—3.61*- Montreal 3.34%-3.34*8 Parijs 73.73%—73.78%; Brussel 7.26— 7.26%; Frankfort 90.89—90.94; Stock holm 70.3170.36 Zürich 83.72%— 83.77%; Milaan 57 80%—5755%; Ko penhagen 52.32—5237; Oslo 5055%— 50.60%; Wenen 13.98—13.99; Lissabon 12.60%—12.63%. Maandag, 11 mei 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000.— Duizenden Bollenstrekers hebben gisteren de reis naar Schalks- wijk aanvaard om met eigen ogen te zien hoe Hillegom het kam pioenschap van de tweede klasse behaalde tegen het al gedegra deerde Ripperda (0—2). Onder een oorverdovend lawaai, voortgebracht door de tal rijke klankinstrumenten van de Hiilegomse supporters, werd de plaats in de eerste klasse veroverd. In twee seizoenen zijn de blauwwitten opgerukt van de derde naar de hoogste klasse van het amateurvoetbal. Een zeer bijzondere prestatie! Niet cadeau ben de Haarlemmers het de blauw witten niet cadeau gegeven. Zij trok ken met veel élan soms ten aanval, maar hun nogal eenvoudige spel bleek niet voldoende inhoud te bezit ten om 't de sterke Hillegom-defen- sie. met rechtshalf Arnoldie als grote uitblinker, moeilijk te maken. Rou tinier Dirk de Jong kon zijn aan dacht geheel besteden aan de op bouw van de aanvallen en ofschoon Bob de Jong door spil Boekelaar en linksback Pieterse werd bewaakt, kon de Hiilegomse aanvalsleider vol doende mogelijkheden scheppen ter uitstekend af. In de eerste helft het levendige strijd met wisselende kan sen, die voor Hillegom meer uitzicht op een treffer bood dan Ripperda. Zo sloeg Van der Berg de eerste paal voor een kans, die Prins leek te zullen benutten als back Pieterse hem niet op het laatste moment de bal had ontfutseld. Juist voor het verstrijken van de eerste helft schoot Hillegom de score open. Een gave pass van Van Braam haaide spil Boekelaar uit positie, de fel spurtende Bob de Jong was er als de kippen bij om de bal hoog achter Petke in de bovenhoek te ja gen. In de tweed® helft bleef de span ning op Hillegom drukken daar de marge van 10 bepaald niet over tuigend kon worden genoemd. De nervositeit week pas, toen Pieterse Bob de Jong met een te zware tack le de doortocht versperde. De Jong nam de strafschop zelf en schoot Hillegom zo goed als naar het kam pioenschap en ln de eerste klasse: 0-2. Wel stelde Ripperda alles ln het werk om goed tegenspel te verkrij gen en de Hiilegomse verdediging met een fel offensief onder de voet te lopen, maar het had, nuchter be schouwd, niet zo heel veel te bete kenen. De Hillegom-verdediging wist wel raad met de te langzaam uit gevoerde Haarlemse act.es. Feest gaan door de Hiilegomse Harmonie- kapel naar het Raadhuis trokken. In de raadszaal werden de Hiilegom se kampioenen hartelijk toege sproken door loco-burgemeester van Dam, die zijn grote waardering uit sprak voor de prestaties van de blauwwitten. „Wij zijn buitengewoon trots op u en spreken u hoop uit, dat ook in uw nieuwe omgeving volgens seizoen successen niet zullen uitblij ven". Nadat de kampioenswijn was rondgediend, sprak voorzitter Polle woorden van dank aan het adres van het gemeentebestuur voor de plezie rige ontvangst. Een triomftocht volg de daarna door de overvolle straten naar clubhuis „Zomerzorg". waar de spelers, bestuur en genodigden aan zaten voor een diner. Tot laat in de avond woedde in Hillegom het kam pioensfeest. vorige slotkoers koers v. heden Ned. *58 4% 97% 97% Ned '59 4% 96% Mtt Ned '60-1 4% 9«H 96% Ned '60-n 4% 96 fj 96% Ned -59 4% 95* 95% Ned '60 4% 96H 93% Ned '61 4% 93% 93% Ned '63 4% 93H 93% Ned '53 3% 89% 89% Ned Gb obi. 3% 74% Ned '47 3% 86* 86 ,V Ned *51 3% 93% 93% Ned '53 I-II 90% 90% Ned '56 3% 90 90 Ned '48 3% 83% 8311 Ned bel cert. 3% 81% Ned '50 I-n 3% 83% 831» Ned '54 I-n 3% 85% 85* Ned '55 13% 85 85 Ned *55 n 3% 87% 87% Ned *37 3 88% 88% Ned Ob ob '46 3 87% 87% Ned dol In. '47 3 92% 92% Ned Inv cert. 3 97% 97* Ned '62-64 3 100% Indlë '37 3 91% Indlë *37 A 3 91% 91JI Ned wonbl '57 6 104% 96 104* Ned. wonbl '57 4% 95% Ned wonbl '60 4% 96* 96% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver HVA-mij. AKU Dell MIJ eert. Hoogovens eert. Phillpo gem bez Unilever cert Dordtse petr. Kon P (50 f 20) Holl Amer Lijn 118% 165% 546% 132.50 653% 153.30 144.90 756 166.20 16430 118% 118% 152.85 144.30 763% Java China Pak KliAl. 73__ 7i Kon Ned St.boot 155 155% Kon Paket Mij 159% 159^ Stoomv MM Ned 143 143% N!ev Goudr eert 11474 113 v Ommeren eert 275% 275 Kon. Rott Lloyd 143 142% N Scheepv Unie 136% 136% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen Op de kruising Weteringweg-Lis- j A'dam *47 3% A'dam '43 3% serweg in Oude Wetering botsten gis teravond twee personenauto's met een klap tegen elkaar. Een Hiilegomse bestuurder zou geen voorrang hebben verleend aan een inwoner van Leimuiden, die op de Weteringweg reed. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor maar de materiële schade was groot. In belde auto's zaten drie personen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 mei Coöp. Groente- n Fruitveiling: andijvie 18-56. snljbo- 25-480, kroten, gekookt 35, pos te- 101* 101% 95% Bankwezen Bank N G 85' 5% Idem '58 6 ld. N WB *52 4% BVG Rspbr *62 BVG Rspbr f500 143 143% Irdostr Obligaties Philips Dol '51 89% 89% VERKLARING DEB TEKENS Premielenlngen vorige slotkoers koers v heden Alkmaar '56 2% 81% 81% A'dam '53 3 117% A'dam '51 I 2% 85% 86% A'dam '56 I 2% 82 81% A'dam '56 n 2% 93% 93 A'dam '56 m 2% 92 93 Breda *54 2 82% x 81 Dordrecht *56 2% 81% Eindhoven *54 2% 82% x 82% Enschede *54 2% 87% 87 Den Haag *52 I 2% 90% 93 Idem n 2% 95% R'daro *52 I 2% 91% 92 Idem O 2% 91% 90% Idem *57 2% 88% 89 Utrecht "52 2% 98% Z.-Holl 1957 2% 87% 89 Zuld-Holl '59 2% 88 87% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 203 203 Nefo f 50.— 115.50 115.50 Robeco 231 231 Unitas f50 510.— Ver Bez v 94 f50 136.50 136.60 Amst Bank 377 375 Cultuurbank 27% 27% Holl Bank Ücert. 239% 239% Ned HandelmU 347% 347% Ned Mid bank 215 214 Rott Bank 337 340 Twentschr Bank 300 303 Indnstrie Ondernemingen Albert HeUn 597 597% Berkei's Pat. 242 250 BorsumU -Wehry 78% 78% Bronsw 175 176 Calvé Delft eert 987% 993 K Pap v Gelder 182 186% K Ned Grofsm 135 135 De Gruyter pref b 161 161% Holl Constructie 504 501 Ing bur p Bnilv 155% 153 Interna tlo 285% 285% f Kemp en Beg 143 Kon Zout Ketlen 899 890 Leldse WoIsprU 550 554 Müller en Co NB 325 322 Ned Kabelfabr 441 442 Philips pref 52 50 52.8 Rott Droogd MU 312 x 310 VeT Machfabr 210 207 Ver Touwfabr 430 432 Vihamy 169% 168'; Walvisvaart 55 b 55b Wernink's Bet.mil 265% 261 Wilton Pijenoord 220% 218 v. wyk Heringa 143 140% Zaalberg 126 b 126b Mlfnbonw en petroleum Blliton 2de r. 468 465 Kon Petr (f20) 165— 165.— 4mer fondsen Canad Pacific R 44% 43% Intern Nickel 84% 84% Anaconda 44% 45% Bethlehem 8teel 38% 37% Cities Service 70% Oenera) Motors 89% 89% Kennecott 84% 84% Republic Steel 96% 45% Shell OU 46% 46% Union Pacific 43% 43 Un States Steel 56 56% Voorlopig genoteerd Bank N O. 64 6 101% 101* Bieden Ex dividend d Exclaim Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15