Ex-toreador Galvez werd in Spa biljartkeizer 71/2 Twee remisepartijen. Luik-Bastenaken-Luil voor Willy Rockland Knappe overwinning van Quick Boys: 1—2 Botsing v.d. Niet-v.d. Wiel werd Noordwijk fataal tegen SDCP Duel Ceulemans-Galvex het grote gevecht Geen eer voor Nederlanders Scholte liad auto-ongeluk HVV verliest van Archipel Van Looy nog aan de kop Van Twist in grootse vorm LBIDSCtf DAGBLAD MAANDAG 4 mei 1864 José Galvez, de Spaanse ex-toreador, is voor de tweede maal in zijn biljart-carrière als Euro pees titelhouder gekroond. Ditmaal te Spa in het anker kader 71/2 en mocht men het vorige jaar te San Sebastian nog de schouders over zijn kampioenschap in het 47/1 ophalen immers, hij veroverde dit in eigen land, op en met hem vertrouwd materiaal nu was hiervoor geen Twee remisepartyen, eerst tegen WUnen, daarna tegen Galvez, hielden de Belg, die als de meest complete speler van het gezelschap mag gelden, van het kampioenschap af. Het ene verliespunt tegen Tini WUnen zou beslis send blijken. enkele aanleiding. Galvez veroverde de titel op de grote favoriet en ex-kampioen, de Belg Ray mond Ceulemans. die en zelden zal dit het geval zijn geweest wer donttroond, terwijl hij geen enkele nederlaag leed en bovendien met een nieuw Europees record algemeen ge middelde uit het toernooi stapte. De eindstand luidt: José Galvez was de meest gevierde man van het toernooi, waarin voor de Nederlandse representanten geen eer was weggelegd. Wijnen werd de eerste dag reeds uitgeschakeld voor de titel en zyn nederlaag tegen Galvez op vrijdagmiddag maakte zelfs een ereplaats voor hem onbe reikbaar. Plet van de Pol kwam door zijn zege op Wijnen in een gunstige golfstroom, won achtereenvolgens van Burgener en Vandenbranden, maar verloor na zijn nederlaag tegen Gal- miche steeds meer het contact met de koplopers, om tenslotte als vijfde te eindigen, nog achter Wijnen en zeven punten verwijderd van de kam pioen. Gold voor Van de Pol, met zijn 56 jaar, de senior van het gezelschap, dat ook in de biljartsport met de levenswetten niet valt te spotten de „grote Piet" was geen schaduw van weleer en kwam duidelijk in klasse tekort bij de top van de hui dige biljartgeneratie bij Wijnen was het wederom een kwestie van mentale instelling. De nederlaag te gen Van de Pol bracht hem geheel uit evenwicht, en hij vond zichzelf pas terug toen hij vrijuit kon spelen. Ceulemans werd hiervan het slacht offer en zijn grote technische kunnen kwam vooral tot uitdrukking in de series, die hij o.a. produceerde tegen Vandenbranden (122) en Burgener (176) welke laatste een juweel van puur kaderspel was, in een razend tempo uitgestald. Meeslepend Niet de finale, waarin Galvez tegen Llitgehetmann zijn kampioenschap tot een feit maakte, maar het duel tussen de huidige kampioen en zyn voorganger werd het grote gevecht van het toernooi, meeslepend en van een ongeëvenaarde schoonheid, door het sterke spel van beiden. Ceule mans' start: van acquit 96. was over donderend, maar de koele vechtjas uit Huelva, die zich meer en meer ontpopt als een knap kadrist, repli ceerde in zijn tweede beurt met een serie van 113 (101-120). In zijn vol gende beurt vergrootte Galvez de af stand met een serie van 58. De Belg, minder briljant In het kleine spel, doch minitueus punten vergarende, geheel zeker van zijn zaak en steu nende op zUn geweldige kennis van het spel, kwam echter terug. En hoe? Met een serie van 171 overvleugelde hij de Spanjaard en de weg naar de zege scheen nu voor hem open te liggen (172-178). Toen Galvez slechts met 21 punten antwoordde, konden de Belgen ruimer ademhalen. Ceulemans kreeg evenwel geen kans een nieuwe serie op te bouwen, die beslissend had kunnen zijn Galvez daarentegen sloeg wederom terug, in de zesde beurt met een reeks van 66 puntgave caramboles (265) en was daarmee een grote stap dichter bij zyn doel gekomen. Ceulemans zou als eerste de finish bereiken, via een slotserie van 24. Nastoot Galvei restte nog de nastoot, die beslissen zou over het kampioen schap. Duidelijker dan ooit bleek nu de macht van Galvez. Uiterlijk vol komen onbewogen leidde hij het Ivoor over het groene laken en de hem nog resterende 35 caramboles haalde hij byeen op een wijze, een Europees kampioen waardig. Op dat moment wist leder: José Galvez wordt de nieuwe kampioen. Er wachtte nog slechte één hindernis, de Duitser Llitgehetmann, die de avond tevoren kansloos was geslagen door Ceulemans en daarmee zyn lei dende positie had moeten prijsgeven. In de verdediging trachtte Lütgehet- mann, in de wetenschap dat Galvez hem op alle fronten de baas was, het vege ïyf te redden. Het was tever geefs, al slaagde hy er enkele malen in uit de verdediging gevaarhjk terug te komen. Ceulemans die tegen Van de Pol in zyn slotparty nog eens zyn grote talenten demonstreerde, liet de troon aan Galvez, de ex-toreador, die een biljartkeizer werd. De veelvoudige Nederlandse f en Europese biljartkampioen Henk Scholte heeft op ongeveer 20 kilometer van Spa een auto ongeluk gehad, waarbij hy en zijn mede-inzittende er nog bij zonder goed af zijn gekomen. Scholte. die op weg was naar het Europees kampioenschap 71/2 te Spa, raakte in de afda ling In de bocht van een berg helling bij een snelheid van on geveer 70 kilometer op het nat te wegdek in een slip, die hij niet meer kon corrigeren. Zijn wagen schoot door een gat in een muurtje, dat enkele dagen tevoren door een vrachtwagen was geraakt. Na enkele beton nen palen achter het muurtje te hebben geraakt, kwam de auto vyf meter lager op de grooiing tegen een hek tot stilstand. Scholte en zijn passagiere, bei den erg geschrokken, kwamen er zonder een schrammetje af. Scholte klaagde wel over een lichte pijn in de borst, waarmee hij op het stuur was gekomen. De auto kan worden afgeschre ven. Afdeling Leiden (zaterdag) VWS LOOP NOG VERDER UIT In de eerste klasse van de zater dagcompetitie in de Afdeling Lelden kan VWS nu nog maar weinig gebeu ren. Zelf won de Leidse ploeg met 2-0 van het bezoekende VVSB en concurrent Hazerswoudse Boys kwam bij TAVV niet verder dan 1-1. Weliswaar moeten de mannen van Van Wijk zaterdag by Hazerswoudse Boys op bezoek, maar zelfs als de Boys dit treffen zouden winnen, staat VWS er nog aanzieniyk beter voor. VWS moet namely k altyd nog de wedstrijd tegen Alphia uitspelen, die destijds acht minuten voor tijd by de stand 3-3 werd gestaakt. Een der Alphianen stond toen niet toe. dat een strafschop op zyn doel zou wor den genomen. Begrijpelijk, dat het uitspelen van deze wedstrijd zal wor den begonnen met het nemen van de strafschop. Leiden behield zyn kleine kans op de titel door met 1-8 by Alphia te winnen. Stand: VWS 18-30 UVS 18-15 Haz. Boys 19-29 GWS 18-14 Leiden 19-29 Alphia17-12 TAW 18-20 Sleutels 17-10 Kagia 18-16 VVSB 19-7 Woubrugge 19-16 In de zondagcompetitie van de Af deling Lelden werden alle wedstrij den afgelast. In de derde klasse A, de afdeling waarin Lugdunum uitkomt, ging slechts één wedstrijd door, maar de uitslag daarvan zal de Kikkers meer vreugde hebben bezorgd dan menige eigen overwinning. HVV, de grote kanshebber voor het kampioenschap, kreeg namelijk op eigen terrein klop van Archipel: 1-3! Opnieuw zwaait de deur naar de tweede klasse dus ruim open voor Lugdunum. maar dan zal zy de res terende wedstrijden toch wat door tastender en vooral schotvaardiger dienen te spelen dan de laatste wed strijden het geval is geweest. Ook Foreholte kan nog een rol van be tekenis spelen. De Voorhouters staan maar één puntje op Lugdunum ach ter. Aan kop luidt de stand, met nog één of twee wedstryden voor de boeg HW 21-27 Lugdunum 20-26 DOSR 21-26 Foreholte 20-25 In 3C speelde Alphen tegen het hooggeplaatste Westlandia en kreeg een wel byzonder smadeiyke neder laag te incasseren: 0-6. De gasten kwamen op het drassige veld verras send goed uit de voeten. In 3D bood Bodegraven het ont vangende RCD teleurstellend weinig tegenstand: 4-1. V oetbaluitslagen le-klasse B: LaakkwartierDOV 0—6. 2e-klasse A: Blauw ZwartDCL 4—0. 3e-klasse A, HVV—Archipel 1—3. 3e-klasse B: Oranjeplein's Gra- venzande 5—1AlphiaWestlandia 0—6. 3e-klasse D: RODBodegraven 4-2. 2e-klasse B (West 1)Zandvoort- meeuwenUltrajectum 12; Schoten Velsen 3—2; UW—Celerltudo 0—0. Reserves KNVB AMATEURS Res. tweede klasse A: UVS 2Cele- ritas 2 2—1LFC 2—Quick 2 1—0. Res. derde klasse A: Lugdunum 2— Alphen 2 0—O; SJC 2—Foreholte 2 01Blauw Zwart 2—RKAVV 2 44. Res. derde klasse B: Gouda 2RVC 2 2—1; Kranenburg 2—Lugdunum 3 10—4; Archipel 3—Wilhelmus 2 4—0. ZATERDAGVOETBAL Res. tweede klasse: Zwaluwen 2 Noordwyk 2 7—0; SSS 2—CSVD 2 6—1. Res. derde klasse A: CSVD 3 Monster 2 1—1HBSS 2—Jodan Boys 2 2—1's Gravenz SV 2—Quick Boys 4 1—1; Zwaluwen 3—Rfjnsb. Boys 2 afg. Res. derde klasse B: Unicum 2 Quick Boys 3 4—4; DUNO 2—Oegst- geest S 8-4. JOSÉ GALVEZ Uitslagen Galvez 300 11 82 2121 V. d. Pol 157 11 56 14.27 Ceulemans 300 7 70 42.85 Lütgehetmarm 144 7 32 20.57 Wynen 300 8 122 37.50 V andenbranden 96 8 58 12.00 Galmiche 300 21 70 14.28 Burgener 149 21 30 7.09 Van de Pol 118 15 56 7.86 Llitgehetmann 300 15 104 20.00 Ceulemans 300 8 171 37.50 Galvez 300 8 113 37.50 wynen 300 15 176 20.00 Burgener 114 15 37 7.60 V andenbranden 300 6 94 50.00 Galmiche 140 6 64 23.33 Vandenbranden 300 18 71 16.66 Burgener 298 18 99 16.55 wynen 300 11 103 27.27 Galmiche 157 11 45 14.27 Ceulemans 300 8 80 37.50 Van de Pol 208 8 77 26.00 Galvez 300 20 79 15.00 Llitgehetmann 251 20 77 12.55 pese record algemeen gemiddelde ver beterd en gebracht op 33.33. Het oude record stond sinds maart 1958 op naam van de Duitser Llitgehetmann met 31.16. Vierde klassers zaterdagvoetbal Vonnis Alphen nog niet geveld.... Nog steeds is het doek in de vierde klasse D voor Alphen niet gevallen, hoe hopeloos de toestand er ook uit ziet. Alphen behield zaterdag een laatste strohalm door in Koudekerk met 34 van de club van die naam te winnen en kan dus nog steeds in punten geiyk komen met het deze week niet spelende Schoonhoven. KoudekerkAlphen 34. Bokma 0—1, T. v d. Meyden 1—1, Lankhaar 1—2, Hagen 1—3, rust, A. v. d. Mey den 23, Lankhaar 24, R. Dissel 34. Het was in Koudekerk een spor tieve wedstryd tussen twee byzonder matige ploegen. Alphen was in de eerste helft sterker en nam een ver diende voorsprong, mede omdat men van geboden schietkansen, die door grove defensiefouten ontstonden, dankbaar profiteerde. Na de hervat ting was Koudekerk het meest in de aanval, maar de aan schotloosheid ïydende Koudekerk-voorhoede kon het verschil niet goed maken. Type rend was het, dat de derde treffer op naam kwam van linksachter Dissel Van Braam overleden In Hillegom is gisteren overleden dt bekende oud-Hillinen-speler Lou van Braam. Hy is 63 jaar geworden. Van Braam, die tot zyn 55ste heeft gevoetbald, genoot ook ln Leidse voetbalkringen bekendheid, pnt car. brt. h.s. gem. Galvez 13 2100 109 159 19.26 Ceulemans 12 2100 63 179 33.33 Liitgehetm. 10 1895 100 158 17.38 wynen 7 1829 88 176 20.78 Van de Pol 6 1635 118 89 13.85 V.d.branden 4 1362 85 118 16.02 3almlche 4 1424 123 90 11.57 Burgener 0 1214 123 99 9.86 De Belg Ceulemans heeft het Euro- BETERE PRESTATIES IN DE SPORT Elke sportman kan nu zijn uithou dingsvermogen vergroten. Met Condito, het verantwoorde anti- vermoeidheidstablet En met Medicon, het verbeterde druivensuikertablet als energie bron. Voorkomt dorstl Medica- Sport produkten: In apo theken en drogisterijen. Planckaert greep er naast... Condito: 24 stuks f3,60,144 stuks f 17,- Medicon: 8 stuks f 0,75,48 stuks 3,60 Vraag gratis folder b|) Medica N.V. -'s-Hertogenbosch Defensie speelde goed Quick Boys is er in de uitwed strijd tegen CSC A in geslaagd een verdienstelijke 1—2 zege te boe ken en daarmee haar kansen op de titel te behouden. Weliswaar moeten de kampioenskansen niet al te hoog worden aangeslagen, maar het zal de Katwijkers toch veel voldoening geven met hun totaal verjongde ploeg dit seizoen zulke hoge ogen te hebben ge gooid. Zij misten in deze wed strijd Cor van Duyvenbode en dat scheelde aanmerkelijk in aanvals- kracht. Defensief zijn de blauw- witten sterker geworden nu zij het 4-2-4 systeem toepassen. Quick Boys begon met een licht overwicht, maar de Katwykers moes ten al spoedig terug voor een fel spe lend CSCA, dat met midvoor Fopma en de beide buitenspelers een snel en voortdurend gevaariyk aanvalstrio bezit. Doelman Verdoes moest al vroeg ln deze wedstryd handelend optreden toen Fopma even werd vrij gelaten en meteen een hard schot afvuurde. Langzamerhand herstelde Quick Boys zich. De Katwykse aan val vond op zyn weg naar het CSCA doel vele obstakels, van wie vooral Verburg een prachtige wedstryd als stopper speelde. Toch waren nu de beste kansen voor Quick Boys en een daarvan zou succes brengen. Na 25 minuten kreeg v. d. Oever de bal op rechts vrij. Een prachtige hoge voor zet volgde en de snel reagerende An- dries van Leeuwen was er op tyd by om de bal met een fraaie kopstoot achter de CSCA-doelman te plaat sen. Dat succesje had Quick Boys hard nodig, want fel kwam CSCA terug. De Katwykse defensie kwam onder zware druk te staan en vooral Fopma en Groenendyk vroegen de volle aandacht. Maar het defensie- kwartet De Mooy - Dykdrenth - Den Hollander en Aandewiel hield stand en als het tot een schot kwam, dan toonde Verdoes zich een uitste kende doelverdediger. Hoewel het tempo ln de tweede helft beduidend lager lag, bleef de stryd boeiend. Maar ofschoon er voor beide doelen nog vele gevaariy- ke situaties ontstonden, verliep het eerste half uur zonder doelpunten. Toen werd de geest weer vaardig. Eerst was CSCA aan de beurt. By een verkeerd wegspelen door Den Hollander, kwam de bal terecht by Fopma. Eindelyk kreeg de Amstel- veense midvoor de kans, waarop hy al zo lang had geloerd. Tegen zyn schot was Verdoes kansloos. Quick Boys nam het niet. Enkele minuten later forceerde Quick Boys een hoekschop, die v.l- Leeuwen hoog in de doelmond plaatste. De snel naar voren geko men Den Hollander kopte hoogop- springend de bal prachtig in. In de resterende tyd probeerde CSCA nog wel tot een geiykspel te komen, maar Quick Boys hield goed stand. Ter Leede niet op schot tegen SHO SHO ex-International Schippers vol trok zaterdagmiddag vyf minuten na rust het vonnis over Ter Leede. Een door de Sassenheimse doelman De Vries losgelaten bal werd na he vig verzet van de geelzwarte defensie door de Oudbeierlandse midvoor af gewerkt: 1—2. Dat de score in deze wedstryd, ondanks de vele kansen aan beide kanten, zo laag is geble ven, lag enerzUds aan het druilerige motregentje, dat gedurende de hele wedstryd viel, doch moet anderzyds worden geweten aan het gemis van een af werker. De bezoekers namen van de aftrap af het initiatief in handen. Doelman De Vries moest zich op de schoen van midvoor Schaap werpen, om hem het scoren te beletten. Even later moest het been van rechtshalf De Jong op de doeliyn redding brengen, toen de Sassenheimse doelman reeds was geslagen. Het was echter diezelf de De Jong, die na een kapitale fout SHO gelegenheid gaf een voorsprong te nemen. By een lange trap door het midden trapte hy faliekant over het leder heen. De Oudbeierlandse rechtsbinnen Lening was er als de kippen by om de eerste treffer te produceren: 01. De eerste de beste tegenaanval le verde echter reeds de geiykmaker op. Een voorzet van rechtsbuiten Van Ginhoven belandde by linksbinnen Van Biezen, die over de geboden kans geen gras liet groeien: 1—1. Beide ploegen kregen nog voor de rust vele kansen, doch slaagden er niet ln de juiste richting te vinden. In de tweede helft was alles SHO wat de klok sloeg. De Ter Lede-voor- waartsen kregen van de Oudbeier landse verdediging nauwelyks de kans tot een aanval te komen. Maar ook in de voorhoede van de gasten ontbrak het aan stootkracht. Er was een fout van doelman De Vries voor nodig, om SHO aan de overwinning te helpen. Nadat hy een voorzet op keurige wyze had onderschept, liet hy de bal uit zyn handen schieten. Midvoor Schippers strafte, na enige Sassenheimse spelers, die het nade rend onheil trachtten te voorkomen, te hebben omzeild, deze blunder af: —2. De bekenae klassieker Luik-Baste- naken-Luik heeft gisteren een zege opgeleverd voor de Belgische ren ner Wllly Bocklandt. Hy versloeg in de eindsprint zyn landgenoot Geor ges van Coningsloo en de Italiaan Vittorio Adomi. De beste Nederlan der was Dick Enthoven, die zesde werd. Voor Jef Planckaert was Luik- Bastenaken -Luik 1964 twee kilome ter te lang. De dappere Vlaming, in 1962 winnaar van deze klassieker, scheen door een gedurfde solovlucht de wedstryd opnieuw als eerste te beeindigen. Helaas voor Planckaert de finish was niet meer op dezelf de plaats als twee jaar geleden. De aankomst was verlegd naar de wie lerbaan te Rocourt en dat werd Planckaert fataal. Nauwelyks twee kilometer voor de eindstreep werd hy achterhaald door een groepje van drie, bestaande uit de Italiaan Vittorio Adomi, Georges van Co ningsloo, de winnaar van Parijs- Brussel. en Flandria- ploegmaat Wil ly Bocklandt. Tot het laatste ogen blik had Bocklandt. die enkele we ken geleden zo'n enorme steun voor Peter Post was geweest in Parys Roubaix, getracht door afstoppen de vlucht van Plackaert te doen sla- Ronde van Spanje De Belgen biyven het uitstekend doen in de Ronde van Spanje. Frans Melckenbeek won zaterdag de vier de etappe, die leidde van Nules naar Salou over een afstand van 212 km. Van Looy eindigde als tweede. De vyfde rit bestond uit twee gedeelten. Het eerste voerde van Salou naar Barcelona (115 km), waar Armand Desmet zegevierde met opnieuw Van Looy op de tweede plaats. Het tweede gedeelte, een criterium op een circuit in Barcelona over 50 km. leverde een overwinning op voor de Span jaard Barrutia. De Belg De Wolf eiste dit keer de tweede plaats voor zich op. De Nederlandse renner Piet Rentmeester gaf in de vyfde etappe op. Het algemeen klassement ziet er na de vyfde rit als volgt uit: 1 Van Looy (België) 15.45.40; 2. Ve- lez (Spanje) 15.46.45; 3. Perez Fran ces (Sp.) 15.47.07; 4. Seis (Belg) 15. 47.16;5. Poulidor (Fr.) 15.47.24; 17 Van Est 15.53.36; 33. Stolker 15.54.16; 36. Van Aart 15.54.28; 37. Steuten 15.54.36; 38. Snepvangers 15.54.38; 45. Solaro 15.54.53. Verrassende nederlaag van roodwitten 2-3 T T rwi van een Puttense verdediger op c' v nn lunet in arrrtrtteo ïviciii was afcevloeen. Zoals het nu e (Van een onzer verslaggevers) Dat de uitslag van een wedstrijd nooit van tevoren kan worden bepaald, bewees het verloop van de strijd, die Noordwijk zaterdag op eigen gras speelde tegen SDCP. Niemand had verwacht dat Noordwijk zou verliezen. En toch is het gebeurd (2-3). Misschien dat Noordwijk, onbewust, haar tegenstander wat heeft onderschat. Wie weet. Maar er is een andere zeer belangrijke factor geweest, die Noordwijk tenslotte de das heeft omgedaan: het zeer sterke verdedigen van de Puttense ploeg. Sterkste troef By na al het beschikbare spelers- materiaal hadden de gasten rondom hun sterkste troef, doelman Van Twist, gegroepeerd. Wat Noordwyk ook heeft geprobeerd, het is de rood- broeken niet gelukt deze doelman meer dan twee maal te passeren. Daar de voorhoede van de gasten doelman van der Niet driemaal wist te passeren, gingen de beide punten mee naar Putten. Toch ondanks de nederlaag, heeft Noordwyk niet eens zo 6lecht gespeeld. Wat de Putten se doelman in deze wedstryd echter heeft gepresteerd, grenst aan het wonderbaariyke. Goed. hy heeft het geluk weer verschillende malen zwaar op de hand gehad, maar de schietgrage Noordwijkse voorhoede heeft de lange en slanke Van Twist ln deze wedstryd zodanig op de proef gesteld dat vrijwel elke doelman meer dan tweemaal zou zyn gepas seerd. wy hebben dan ook de groot ste bewondering voor het uitzonder- ïyk fraaie werk van de Puttenaar. Het is bovendien geen gevolg van eens een keer goede wedstrijd spe len. Ook Quick Boys ondervond dat in haar wedstryd op Nieuw Zuid, waar zy ook door Van Twist niet verder konden komen dan 00. Het was uit de aard der zaak een vrij eenzydige wedstryd. Noordwyk be gon maar direct met aanvallen en opdringen en dat werd Noordwyk al na dertien minuten noodlottig. By een snelle uitval werd het 1-0 voor de gasten. Hoewel het spelbeeld het zelfde bleef en doelman van Twist ontelbare malen zyn uitzonderlyke talenten moest demonstreren, werd het toch 2—8 voor SDCP, toen de midvoor by een uitval de te ver opgedrongen Noordwijk-verdediging te vlug af was. Eindelyk. even voor de rust had Map Marijt succes toen hy van de vleugel hard inschoot. Waarschyn- ïyk had het schot nog geen succes gehad, als de bal niet vla het been van een Puttense verdediger op doel was afgevlogen. Zoals het nu ging, was Van Twist kansloos. Na rust kwam Noordwyk nog ster ker in de aanval. Maar het uitbiy- ven van succes ging de roodwitten op den duur parten spelen. Er werd onnauwkeuriger gespeeld er werd te gehaast geschoten, terwyl een an dere speler er veel beter voorstond. Kortom het bleef na de rust by de treffer die Van der Lippe scoorde, zodat het 22 werd. Hierbij had het rustig kunnen biyven en dan nog had SDCD reden te over gehad om zeer tevreden naar huis terug te gaan. Maar het liep anders. Ongelukje Arend van der Wiel stond een kwartier voor het einde alleen op de Noordwykhelft het gewriemel van de opeengehoopte spelers op de an dere speelhelft te bekijken, toen er van deze helft een bal hard naar voren werd getrapt. Doelman Van der Niet kwam voor alle zekerheid zyn doel uit en Van der Wiel nam evenmin risico en ging ook maar achter de bal aan. Het gevolg was dat zy met 'Elkaar in botsing kwa men. Zonder de bal aan te raken kwamen zy te vallen. De Puttense linksbuiten (de enige speler die be schikbaar was) ging toen maar ach ter de bal aan en nooit heeft hjj een makkelijker kans gehad: 23. Alle verdere pogingen van Noord wyk liepen te pletter op de verdedi ging van SDCP. De wedstryd begon om 1 uur zodat beide ploegen na afloop ln de kan tine de tv-uit.zending van de Engelse cupfinale konden volgen. De eindsprint van Luik-E{ tenaken-Luik. Links winni Bocklandt. rechts Van Con/n( loo. gen. Pas op het moment, dat i met Adomi en Van Coningsloo de straten van Luik Planckaert a voudig passeerde, hield Bocklandtl de voorbeeldige ploegmaat te zym ging hy verder voor zyn eigen k| ryden. Onder aanvoering van i jonge Van Coningsloo arriveerde j drietal van de baan van Rocoj waar Bocklandt zyn aanvalsdrift! de laatste bocht intoomde. Toen kwam hy, terwyl Adorni twjjfeld trachtte zich nog in i strijd om de eerste plaats te men|i onweerstaanbaar over Van Coniq loo heen. Op dat moment bleek c( ter de grote kracht van Van ningsloo. Ondanks het feit, dat i de laatste kilometer vrijwel oni gebroken kop had gedaan, paree hy de aanval van Bocklandt i op voorbeeldige wyze. Hy slaaj er echter net niet meer in de a( terstand geheel te niet te doen. Boeiei Ook deze editie van Luik-Bad naken-Luik had een zeer boety verloop. Al direct na de start ginj Ramsbottom (Eng), Enthoven Hugens op avontuur, zy kregen j ter gezelschap van de Belgen w de Weyer en Van wynsberghe, raj raakten Hugens (kramp) kwyt. j na 150 km opende het peleton] jacht op de vluchters. Vyf pron nente coureurs slaagden er ln wegj komen: Adorni, Van Coningsi Bocklandt, Plankaert en Herrn» In de kopgroep vielen Ramsbotti- en Van de Weyer door een lel band af. De achtervolgers voegi zich by Enthoven en even la) kwamen ook Van den Bosso Daems en Monty by de leiders. rust was nog maar nauwelyks -h( steld'of uit de kopgroep sprong i vermaarde Planckaert weg. Ta minuten bedroeg zyn voorsprong i 230 km. zodat men ernstig rekeni ging houden met een zege van i Vlaming. Hoe het hem in de sl' fase verging, is hierboven ween geven. Uitslag: 1. Willy Bocklandt (Bei 245 km. in 7.06.09, 2. Van Coningsi! 3. Adorni (It) allen z.t. 4. Planckd (Belg). 7.06.25 5. Van den Bossd (Belg.) 7.06.31. 6. Enthoven (Ne* 7.06.58 11 Piet van Est (Ned.) 7.09 14 Huub Zilverberg (Ned.) 7.0& 15. Jo de Roo 7.10.48. Uitslagen Standen Zaterdagvoetbal TWEEDE KLASSE A HeerjansdamZwart Wit '28 1* Ter LeedeSHO1' HuizenND SM 's Gravenz SVSSS2- GenemuidenZCFC Zwart Wit '28 21 13 4 4 30 ÖH NDSM 19 14 0 5 28 51-1 SHO 20 11 6 3 28 45- Huizen 20 11 5 4 27 51- SSS 19 11 3 5 25 43- Spakenburg 21 9 6 6 24 45- DOVO 20 7 4 9 18 38- GSV 20 8 2 10 18 38- Ter Leede 21 7 3 11 17 43- Genemuiden 22 5 5 12 15 45- Apeldoorn 20 4 6 10 14 24- Heer jansdam 21 4 3 14 11 27- ZCFC 20 2 5 13 9 22- TWEEDE KLASSE B CSCAQuick Boys VoorwaartsEnter Vooruit HoogvlietZuidvogels GVVV—Kozakken Boys Excelsior '31Zwaluwen V NoordwykSDCP ÏJsselmeerv Quick Boys GVW Noordwyk Excelsior '31 CSCA Voorwaarts Koz. Boys Zuidvogels Zwaluwen V SDCP Hoogvliet Enter V. 20 14 21 12 19 11 20 10 20 10 19 8 19 8 8 31 2 31 5 25 6 24 7 23 7 20 8 19 8 18 10 18 9 16 10 15 VIERDE KLASSE A BodegravenJAC InsulindeUnicum N MFB 18—30 Unicum 17^ L-isser B 1828 Oegstg 18- Omas 18—21 Be Fair 18- JAC 18—21 Bodegr 18- Insulinde 17—20 SV '35 18-J VIERDE KLASSE D KoudekerkAlphen j| VVGZ—Sportlust W Ameide 19—31 IFC 20-j Nw Lekker 1 19—29 ASH VVGZ 20—25 Koudek Rysoord 19—22 Schoonh Sportlust 19—20 Alphen 17—1 Spirit 18-19 Twee winstpunten in mindert

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 8