Johnny Kraaykamp ook over naar A.Y.R.O. KUNSTGREPEN' DITMAAL DE MARKANTSTE UITZENDING Beruchte OAS-er uit gevangenis ontsnapt A.V.R.O. gaat zwak seizoen goedmaken met krachttoer Niet gelukkig bij de K.R.O. Nancy Astor (84) overleden Benauwende reportage over 1 mei-viering Oost-Berlijn Beatles niet naar Den Haag Vrouw dood op bed gevonden Redt Soemokil' John S. Rice neemt ontslag De Gaulle ging weer aan het werk.... NAVO sprak Cyprus over HOND BEET BAZIN (79) Mare Robin nam de benen.... MET EEN ENKEL WOORD Starket-vloere LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 4 mei 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T V. (Van onze rtv-medewerker Johnny Kraaykamp heeft zaterdag zijn laatste televisie-show voor de KRO gemaakt. Het volgende seizoen zal hij samen met Rijk de Gooyer optreden in een serie programma's van de AVRO. die daarmee een nieuwe bekende naam toevoegt aan haar toch al aardig volrakende bal boekje voor '64-'65. Het begint er langzamerhand op te lijken, dat de AVRO voor het komende seizoen een meer dan gewoon deel van het beschikbare Nederlandse talent voor zUn karretje spant: Corry Brokken (voorheen VARA), Willy Walden (voorheen KRO) Toon Hermans (zijn Impressario was voor de uitzend rechten van zjjn huidige theatershow nog in overleg met de KRO) en nu dan Johnny Kraaykamp. Hilversum ziet het opvallende overnemen van ar tiesten als een krachttoer van de AVRO om zich te rehabiliteren voor de teleurstellingen (de serie „Met 24 pk door Europa" en de Kjjk die Ryk"- shows) van het afgelopen seizoen. zijn, met wie moeilijk te werken valt), maar ook van het K.R.O.-be- leid, dat hem twee seizoenen lang liet „aanmodderen" onder verkeerde han den. Wim Sonneveld heeft eens ge zegd: „Als een Nederlands artiest een goed televisieoptreden maakt, loopt er een dag na de uitzending in Hil Johnny Kraaykamp heeft twee sei zoenen lang tv-shows gemaakt voor de KRO als de enige, in de watten gewikkelde grote ster, die onder het handelsmerk van de katholieke om roep humor bedreef. Hij volgde als zaterdagavondattractie de twee KRO programma's met Teddy Scholten en Boyd Bachman op. Hij zou stellig de K.R.O.-vrienden gehaald hebben als hij dat gewild had. Maar Johnny Kraaykamp was niet gelukkig bij de K.R.O. die hem weinig kans gaf zijn onmiskenbare komische talent uit te buiten. De Johnny Kraaykamp shows waren in feite produkten van de hem toegemeten cameraregisseur die alle inventiviteit bewust aan zich trok en Johnny gebruikte als rode draak in een programma van tweede rangsbuitenlandse muzikale en vo cale attracties. Johnny Kraaykamps zeer grote inventieve en humoris tische kwaliteiten ketsten keer op keer af op het verbeten vastgehou den stramien van het overleefde pro cédé: muziekje - sketch - zangnum mer. Zijn herhaaldelijk voorgestel de veranderingen en zijn vaak ori ginele suggesties werden van de hand geween, omdat zij „niet uitvoerbaar waren voor de televisie", omdat het „niveau van de show vooral niet aangetast" mocht worden, omdat de cameraregisseur het anders zag en dat er nu helemaal „een man moest zyn, die het voor het zeggen had". Lapmiddelen Intussen probeerde men wel de show op te trekken, maar men ging daarbij niet uit van de centrale fi- guurKraaykamp, doch van gepro beerde plaatjes, een net iets betere (maar nog altijd tweede rangs) zan geres. Alle toegepaste lapmiddeltjes (tot en met een Engelse tekstschrij ver, die buiten Johnny om werd ge ëngageerd) ten spijt, werd de Kraay- kamp-show door de K.R.O.-kyker bijzonder laag gewaardeerd. De binnenkomende reacties bij de K.R.O. logen er niet om. Men vond de Kraaykamp-shows zouteloos, ver velend, mager en men had geen on gelijk. Wij geloven echter, dat dit verwijt niet in de eerste plaats John ny Kraaykamp mag treffen. In het recente verleden heeft hij voor de zoveelste maal (als een onweerstaan bare Fagin in de musical ..Oliver") bewezen, dat hij een bekwaam ar tiest is met grote mogelijkheden. Hij heeft die mogelijkheden in zijn K.R.O.-shows niet kunnen waarma ken en naar onze mening is dat niet alleen de fout van Johnny (die in de artiestenwereld niet voor niets de naam heeft een lastige man te versum een cameraregisseur naast zijn schoenen". Die mentaliteit is niet algemeen bij televisiemakend Hilversum, <de Rudi Carrell-show bewijst dat men ook eer kan laten aan wie eer toe komt), maar hij komt helaas wel voor. De mentaliteit, dat niet de artiest een programma maakt, maar de man, die met zijn camera's een ar tistieke prestatie behoort te registre ren. Johnny Kraaykamp is er het slachtoffer van geworden. Twee jaar heeft hij zyn echt wel visuele vond sten moeten prysgeven voor de bete re inzichten van een camera-regis seur. Hy heeft er een heleboel good will van zyn publiek mee verloren. Johnny Kraaykamp gaat nu naar de A.V.R.O. toe. Hy krygt een weer Engelse tekstschryver. van wie hy verrukt is en hy mag eindelyk weer werken met de voor hem geboren collega Ryk de Gooyer. Hy stelt er zich veel van voor en zyn (nog al tijd) talloze bewonderaars hopen, dat hy zyn tot nu toe gemiste televisie kans in de nabye toekomst dan wel krygt. (Van onze Londense correspondent). Nancy Astor, vele jaren een van de kleurrykste figuren in de Engelse politiek en de eerste vrouw die ooit het Lagerhuis betrad, is zaterdag op 84-jarige leeftijd overleden. Zij was tot enkele jaren geleden nog actief. Lady Astor, dochter van een Ame rikaanse planter, die door haar hu- welyk een lid werd van de beroemde familie Astor, was een van de be kendste voorvechtsters v. d. Engelse vrouwenbeweging. Ze was gedurende 25 jaar een gevierd lid van het La gerhuis, waar zy haar echtgenoot, die wegens het erven van een titel naar het Hogerhuis moest verdwy- nen, opvolgde. Zy verlevendigde de debatten door grote gevatheid, gees tigheid en doordat ze nooit een blad voor de mond nam. Een van haar uitspraken was: „Hoe meer mannen ik leer kennen, hoe groter achting ik voor vrouwen krijg". Zy was de weduwe van de tweede graaf Astor. Een van haar zonen is eigenaar van de „Times" en een an dere zoon hoofdredacteur van de „Observer". Lady Astor was o.a. een vurig strijdster tegen drankmisbruik, maar geheelonthoudster was zy niet. In de jaren 30 vormde zy het middel punt van byeenlkomsten van allerlei prominenten op haar landgoed Cli veden. Ten onrechte wordt vaak be weerd dat hier Chamberlains toe- geeflykheidspolitiek ten opzichte van Hitier zou zyn geboren. Het was een ontmoetingsplaats van lieden van al lerlei slag met tegengestelde menin gen. Lady Astor ontkende dat dit een centrum was van rechtse politiek. Zij zei dat zy altyd door en door de mocraat is geweest en nooit enige sympathie voor nazi's had. De meeste kijkers zullen de Cup-final, met hartveroverend spel ondanks de 4-2-4-variaties en ondanks de als vanouds vermoei ende closeup-cameraregie van de B.B.C., tot de belangrijkste ge beurtenis van dit televisieweekeind willen uitroepen, Ik echter vond „Kunstgrepen" van Pierre Janssen en Leen Timp de mar kantste uitzending, en wel om drie redenen. In de eerste plaats besteedde Pierre Janssen na jaren eindelijk aandacht aan een „hedendaags" kunstenaar, te weten Paul Klee, in zoverre heden daags dat hij, hoewel hij al in 1940 stierf, een beslissende invloed heeft gehad op de hedendaagse beeldende kunst. Dat was de belangrijkste reden. De tweede reden, welke met de eerste nauw verwant was, was, dat Pierre Janssen weer als vanouds „bezield' leek door zyn onderwerp. Het was dan ook een onderwerp naar zijn hart, namely k de z.g. „ontaarde kunst" die het in Hitiers tyd zo zwaar te verduren had in Duitsland. De derde reden waarom deze „Kunst grepen" zo bevielen was, dat Pierre Janssen met de vierde mei in zicht Alleen in Blohkei (Van onze Haagse correspondent) The Beatles, de vier fameuze langha rige Britse zangers, zullen zaterdag middag 6 juni ondanks d« afspra ken niet in de Haagse Houtrust- hal optreden, doch alleen 's avonds ln de veilinghal in Blokker. Organisatoren Ben Essing, Dick van Gelder, Paul Acket en het Neder lands Theater Bureau waren met The Beatles twee optredens op za terdag 6 juni overeengekomen. Het eerste zou 's middags in Houtrust in Den Haag plaatsvinden en het tweede 's avonds in Blokker. The Beatles hebben nu laten weten, wel bereid te zyn twee keer op te tre den, doch alleen in dezelfde zaal. De organisatoren willen The Beat les nu alleen 's avonds in Blokker laten zingen. Inmiddels is bekend geworden dat de VARA-televisie, die vry dagavond 5 juni een optreden van The Beatles ln de Amsterdamse zaal „Marcan- tl" op beeldband vastlegt, deze op name al op maandagavond 8 juni zal uitzenden. Malialia Jackson in Nederland De Amerikaanse gospelzangeres Mahalia Jackson, die meewerkt aan het programma „Palaver 1964' op Hemelvaartsdag in Utrecht, is gis termorgen in Rotterdam aangeko men „Palaver 1964" waarop 20.000 jongeren worden verwacht (18.000 gaven zich reeds op), is het grote jeugdfestival, dat in de Utrechtse jaarbeurshallen wordt gehouden. Dit massale feest, georganiseerd door jeugd en bybel" vormt de afslui ting van de actie tei gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het Nederlands bybelgenootschap.. een miljoen voor Kameroen" (ter be- bekostiging van de uitgave van een bybels verhalenboek voor dat land). Poging tot abortus (Van onze Enschedese correspondent) Een 27-jarige boerin uit Weerselo, moeder van vier kinderen, is dood op haar bed aangetroffen. Op last van de officier van Justitie in Almelo stelt de Rijkspolitie een onderzoek in. De patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust heeft sectie op het stoffeiyk over schot verricht. De vrouw verwachtte haar vyfde kind. Een poging tot abortus heeft een voor de moeder noodlottig gevolg gehad. De echtge noot, een landbouwer, die er aanvan kelijk van werd verdacht, is ver hoord, maar weer vrijgelaten. Man redt zijn kleindochter van verdrinkingsdood (Van onze R'darase correspondent) De 52-jarige beheerder van de Kralingse schietbaan in Rotterdam J. G. van Lier, heeft het leven van zijn byna driejarig kleindochtertje Jolande Speekhout uit Woensdrecht kunnen redden dankzy mond-op - mondbeademing. Het meisje dat met haar ouders by de heer de Lier op bezoek was, is op een onbewaakt cgenblik in een sloot gevallen. Hy zag het kind in het water dryven en haalde het eruit. De Federatie van Nederlandse oud- strijdersorganisaties wil, dat de Ne derlandse regering pogingen doet het leven van de gearresteerde Zuidmo- lukse opstandelingenleider dr. Soemo kil te redden. Zij schrijft dit in een brief aan minister-president V. G. M. Marynen. Gezien de vele acties meent de federatie die in Neder land voor opstandelingenleiders zoals die „in het stamverwante Zuid- Afrika" worden gevoerd, mag toch op zyn minst worden verwacht dat de Nederlandse regering voor dr. Soemo kil in de bres springt. Dit zou kunnen door er by de In donesische regering geen twijfel aan te laten bestaan, dat executie van Soemokil de Nederlandse bereidheid tot bijstand van Indonesië in de fi nanciële en economische sector ern stig in gevaar brengt. zo functioneel de tegenpolen Klee en Hitle!r tegenover elk aai- uitspeelde, burgemeester Ridder van Rappardt van Gorkum om zijn „kunstnozem- ideeën" wist te hekelen, en a la „Zo is het" even wees op het onzindelyk denken van een kunstcriticus die in de oorlog over „cultuur-bolsjewisme in Amsterdam" schreef en de „kunst psychopaten die deze kunst bedreven, die desondanks na de ocrlog nog by een „groot landeiyk dagblad" werk zaam was geweest. Voor diegenen die onwillekeurig aan J. M. Prange van het Parool moesten denken, zij erby vermeld dat het geenszins deze oud verzetsman betrof, maar de criticus Hammacher die alweer geruime tyd geleden in de Volkskrant publiceerde (en die weer niet verward moet wor den met de oud-museumdirecteur van Kröller-Müller)Enigszins in stijl bleef daarna „De verdedigers": een opgeschroefd en vals sentimenteel verhaaltje over het verbieden van een boek, nog steeds actueel (zie ook het Bob en Daphne-proces in Nederland en de boekverbrandingen in Indone sië) maar erg goedkoop uitgewerkt. Het programma „Van heren en kleren" (regie Thijs Chanowski) leun de tegen de reclame voor herenmode aan, maar gelukkig zyn we wat dat betreft minder preuts geworden. Ten slotte zyn kleren, ook voor de man. een probleem waarmee hy dagelyks worstelt. Chanowski had het aardig ingekleed, met historische plaatjes, mamemannequins die konden pra ten, ontzettend veel mensjes die hun mening gaven (nooit heb ik geweten dat vrouwen zoveel gaven om het u'ferlijk van hun man), Allard van der Scheer voor het typeurs-werk, en de heer Van het Hoff van het tyger- tje (Willem Duys). die er zyn be vreemding over uitsprak dat de vrouw zich tooit met versierselen van het mannetjesdier (veren etc.) om de man te behagen. Zaterdag bracht „Brandpunt" een herinneringen oproepende reportage over de militaristische 1 mei-viering in Oost-Berlyn. Benauwend was het wel, ik prees my althans al kykend gelukkig geen communist te zyn en het niet leuk te hoeven vinden. ,Dit waren geen opnamen uit ons archief, helaas", zei Frits van der Poel. Het was een eigen reportage van Brand punt, gemaakt door Piet Kaart. De Johnny Kraaykamp-show be vestigde zyn reputatie, zij het niet de reputatie van Kraaykamp zelf. Er zaten aardige dingen in, maar het geheel is te aarzelend, heeft te weinig ruggegraat om rechtop te kun nen staan. Op het tweede net kon men kijken naar de befaamde Kulen- kamp met zyn Europa-quiz. Een fraai verzorgd geheel, een beetje traag, maar de thuisclub won en dat was ook wat waard. Nico Scheepmaker. Ambassadeur V.S. President Johnson heeft zaterdag het ontslag van John S. Rice als am bassadeur van de Verenigde Staten in Nederland aanvaard. De heer Rice treedt af wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. De Amerikaanse ambassadeur zal Nederland eind mei verlaten. Een preciese datum is nog niet bekend. De heer Rice vertoeft thans drie jaar in ons land. Het is nog niet bekend, wie de heer Ftice zal opvolgen. (Van onze Paryse correspondent) Met een onderhoud van drie kwar tier, dat hy premier Georges Pom pidou toestond, heeft het Franse staatshoofd, generaal De Gaulle, za terdag zyn werkzaamheden in het Elysee weer geheel hervat. De gene raal krygt deze week weer een flinke agenda af te werken. Woensdag pre sideert hy de eerste ministerraad se dert zijn operatie en vry dag zal hij een zitting van de Hoge Raad van de nationale defensie leiden. Tydens die zitting zou een geschil worden besproken, dat tussen verschillende hoge stafleiders moet bestaan, doch dat vanochtend in officiële kringen in Parijs werd tegengesproken. Ook staat er nog een audiëntie op zyn programma van een boerendepu- tatie, die hy voor zyn opneming in het ziekenhuis al beloofd had te zul- ïen ontvangen. Aan het eind van de week zal de president, zo verwachtte men vanochtend in Parijs, wel naar zyn buitenhuis in Colombey-les-deux Eglises vertrekken, waar hy dan en kele dagen rust voor een volledig herstel zal willen genieten. Op verzoek van de Turkse regering is zaterdagmiddag de permanente NAVO-raad in Parys in byzondere zitting byeengekomen ter bespreking van de kwestie-Cyprus. Het overleg duurde onderhalf uur. Over het ver loop van de besprekingen is niets meegedeeld. De secretaris-generaal van de NAVO, mr. D. U. Stikker, die zelf pas vry dag van besprekingen in Athene en Ankara naar Parys was teruggekeerd, zat de by eenkomst voor. Mr. Stikker zei ongerust te zyn over de ernstige toestand, die zou ontstaan wanneer de betrekkingen tussen Griekenland en Turkije slech ter zouden worden. De Turkse afge vaardigde was van mening dat het verdrag, dat door Griekenland, Tur- kye en Engeland ondertekend is, voorziet in interventie op het eiland wanneer dat nodig is. Hij gaf echter de voorkeur aan de goede diensten van de NAVO. De Griekse afgevaardigde. Chris tian Palamas, oordeelde dat het ver drag niet in militaire interventie voorziet. Militaire interventie is vol gens hem tegen het Handvest van de V.N. De gesprekken verliepen hef tiger dan bij vorige gelegenheden, zeiden welingelichte kringen. Mr. Stikker heeft vorige week An kara en Athene bezocht om te trach ten beide partyen te verzoenen. Hij schynt daarin niet geslaagd te zyn, gezien het verzoek van Turkije de permanente NAVO-raad in byzon dere zitting byeen te roepen. De voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie van Buitenlandse Zaken, William Fulbright, is vandaag naar Europa vertrokken, waar hij o.m. in opdracht van president Johnson een onderzoek zal instellen naar de kwestie-Cyprus. Zonder dat hjj bepaalde initiatieven zal ont plooien. Namens de president zal hy komende week Athene en Ankara be zoeken. De senator vliegt eerst naar Lon den, waar hy de Britse premier. Sir Alec Douglas-Home, zal ontmoeten. Daarna gaat hy naar Den Haag en Kopenhagen voor het vervullen van spreekbeurten. Ernstig gewond (Van onze Haagse correspondent) Een vier jaar oude teckel heeft za terdagmorgen in Den Haag zyn 79- jarige bazin aangevallen. De hond beet haar in de arm en scheurde het vlees af tot op het bot. Het slacht offer is in ernstige toestand naar het Haagse gemeenteziekenhuis ge bracht. De 86-jarige echtgenoot van het slachtoffer heeft geen hulp kunnen bieden. Hy is blind en lag ziek op bed. Het hulpgeroep werd echter ge hoord door een bovenbuurman, die ingreep en de GG en GD waar schuwde. De bejaarde dame was gestruikeld en languit op de grond gevallen. De hond sprong bovenop haar, gromde en beet. De vrouw maakte met haar linkerarm een afwerend gebaar. Toen beet de hond in de arm. De teckel heeft de bejaarde dame wel vaker gebeten. Hy kreeg dan een standje en daarmee was de kous af. De hond is nu naar het asiel ge bracht. By onderzoek bleek het dier niet aan hondsdolheid te lyden, maar zal hoogstwaarschynlyk toch worden afgemaakt. (Van onze Paryse correspondent) De politie van de Franse havenstad La Rochelle zoekt sinds zaterdagoch tend naar een 34-jarige man in een blauwe pyjama. Behalve die*' onge- bruikeiyke kleding, waarin hy zich zaterdag op klaarlicht dag en voor een deel in gestrekte draf dwars door de stad heeft begeven, kent de politie ook zyn nauwkeurig signale ment zo goed als zyn zwaar belaste zonde register. Want de voortvluchtige is een der beruchtste OAS-leiden, die achter de Franse tralies zat, de voormalige be roepsonderofficier Mare Robin. Robin heeft al verschillende ma len met de politieke Justitie van zyn land te maken gehad. De laatste keer werd hy tot levenslang veroor deeld, een straf die hem ook ruim schoots toekwam voor alle moorden die hy op politieke tegenstanders en op Algerijnen op zyn geweten had, afgezien dan nog van de menigvul dige gewapende overvallen op post kantoren, banken en hospitalen ln Frankryk en Algerije. Wanneer hy zaterdag niet zelf had ingegrepen, zou Robin zijn verdere leven hebben moeten siyten in het deportatieoord op het eilandje Saint Martin-de-ré, aan de Atlantische kust waarheen hy oktober 1963 werd overgebracht. De OAS-man had de dokter van de gevangenis op dat eilandje enkele weken geleden ech ter weten te overtuigen van de ernst van de maagkwaal waarvoor hy in de ziekenafdeling van het huis van bewaring in La Rochelle moest wor den opgenomen. Een speciale cel werd voor hem als ziekenkamer inge richt, waar hy zaterdagochtend be zoek ontving van zyn vrouw. Toen de cipier hem 's ochtends zyn ont bijt kwam brengen wist Robin van een ogenblik van onoplettendheid ge bruik te maken door de gang in te stormen. Via die gang en die binnen plaats bereikte hy, enkele minuten later, de drempel van de zware poort deur die hy nu kalm wandelend overschreed. Hy was al lang en breed op straat toen zijn afwezigheid bin nen de gevangenismuren eindelyk werd gesignaleerd. Gevangenbe waarders die haastig nog een klop jacht ensceneerden, zagen de „zieke" vluchteling in zyn blauwe pyjama juist een hoek omrennen. Sedertdien mist men elk spoor. De taak van de politie, die gisteren alle toegangswe gen van de stad had afgezet, is niet gemakkeiyk. Want Robin werd 34 jaar geleden in La Rochelle geboren en met de vele vrienden en geestver wanten, die hy onder de bevolking moet bezitten, zal het hem niet zwaar vallen onder te duiken en zich voor lopig schuil te houden. RADIO EN TV VANAVOND „De celbrief" is een filmpje, naar aanleiding van een gedicht van H. M. van Randwyk, gemaakt in de doden cel van d« gevangenis van Schevenin- gen (7.49 uur). Daarna volgt de jaar- ïykse reportage van de dodenherden king op de Waalsdorpervlakte. „Dal van de vrede" is een film van France Stiglic over twee kinderen, die door de oorlog plotseling weesjes worden en naar een niet bestaand „Dal van de vrede" zoeken. Over beide radiozenders Hilversum kan men luisteren naar een korte do denherdenking op de Dam te Amster dam. Aan deze herdenking gaat de eerste uitvoering van „Celdroom" vooraf, dat is gecomponeerd in opdracht van de NRU. Deze radiofonische scène voor spreekstem, klein gemengd koor en orkest van Marius Flothuis wordt uitgevoerd door het Omroeporkest en Omroepkamerkoor onder leiding van Henk Spruit. Johan Schmitz decla meert hierbij de tekst, die door H. M. van Randwijk is gesohreven. Tegen acht uur geeft Jacques Id- serda een verslag van de herdenking cp de Dam te Amsterdam. Hierna volgt tot besluit van het na tionaal programma een concert door het Omroeporkest onder leiding van Henk Spruit. VOOR DINSDAG 5 MEI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Progr.- overz. Aansluitend: lichte gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 KSss. Klass. kamermuz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvita minen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Licht instr. en vocaal ens. 12.20 Regeringsuitz.Voor de landb. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12 33 Licht instr. kwintet. 12.50 Draal- orgelmuz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht Instr. ens. en zangsollste. 14.00 V. d. vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Ik hoor, lk hoor wat u niet hoort, muz. lezing met gram. 15.45 Van mens tot mens, lezing. 16.00 Jeugd en ritme. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte gram. v. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. of gram. 18.20 Lichte ork.muziek zangsoliste, 18.55 V. d. kleuters. Nat. progr.: 19.00 Die vijfde dag ln mei: herdenkingsbijeenkomst in de St.-Jo- sephkerk te Tilburg. 20.00 Nws. 20.10 Omroepork.: Moderne Ned. werken. AVRO: 21.00 Radar, radioperiodiek. 21.45 Amus.muz. 22.00 Ned. strijkkwar tet: klass. en moderne muz. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Moderne Ned. ork.werken. 23.55-24.00 Nws. Advertentie HALF AND HALF SHAG Tijd uitdienen Het ambtenarengerecht in Den Haag heeft vanmorgen het beroep van onze stadgenoot de eerste luite nant der genie ir. J. Hollebeek tegen de weigering van de minister van defensie hem te ontslaan uit de mi litaire dienst ongegrond verklaard. De jonge beroepsofficier had in eerdere zittingen naarvoren gebracht, dat hy ontslag uit de dienst had ge vraagd uit teleurstelling over de hem geboden kansen. Zo zou hem o.m. voorgespiegeld zyn een korte troe- pendienst, gevolgd door een aanstel ling in een technische functie. Ty dens voorlichtende gesprekken zou hem zyn meegedeeld, dat hy voor- tydig zyn contract zou kunnen ver breken indien dat niet aan zyn ver wachtingen zou voldoen. Op grond daarvan had hy zyn beroep ingesteld. Door het ongegrond verklaren van zyn beroep zal hy thans zyn tyd moeten uitdienen. De minister is hem inmiddels wel tegemoet gekomen door zyn contract te bekorten en hem in een teohnische functie aan te stellen. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengeti 7.15 Lichte gram. 7.55 Overweg 8.00 Nws 8.15 V. d. jeugd. 8.20 Lid gram. 8.50 V. d. hulsvr. 9.40 Schr, radio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lit, baken, lezing. 10.25 Moderne gi, 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gr( 11.50 Volaan... vooruit, lezing, ij Angelus. 12.04 Licht ens. 12.30 Mee t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Vooi boeren. 12.45 Platennws. 12.55 K; nws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte gr 14.00 V. d. plattelandsvrouwen. n Rieleksen..., gevar. progr. (herh. zaterdag J.I.). 15.10 Voordr. 15.30 j de dag van gisteren, klankbeeld, l| V. d. zieken. 16.30 U hebt voorn godsd. progr. 17.00 V. d. Jeugd, l] Regeringsuitz.: Typlco-muz. van Cl ?ao, door dr. O. D. van Wengen. KRO: 18.00 V. d. tieners. 18.20 l zending van de Boerenpartij: Tot spreekt mr. dr. A. Zeegers. 18.30 Li ens. met zangsollste. 18.50 Van kit ten en wanten weten: act. Nat pro- 19.00 Die vijfde dag ln mei, herd kingsbijeenkomst ln de St.-Joseph! te Tilburg, 20.00 Nieuws, 20.10 tropole orkest, 20.30 Kunst in beslr kring: een progr. over kunstens die in de oorlog huls-programr, gaven. KRO: 21.00 Nederl. Muz. dagen: Concertgebouworkest en list: werken van Nederlandse com nisten, 22.00 De zingende kerk, spreking van kerkmuziek, 22,20?? 22.25 Boekbespreking, 2.30 Nws., 2? Vreemdeen keuze uit woord, z> en dans, 23.10 Lichte grammofo muziek, 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Internationaal Agrarl Journaal, 20.00 Nationaal I'rogran 20.20 In het spoor der bevrljt 1944-1964: Documentaire. NTS: 2, Muzikaal programma. VARA: 21.40 niet gewenste buur. film uit de fa serie Première thé&tre. NTS: 22.1 22.35 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA' Engeland, BBC Home Selvlce 331 12.00 Cricketreportage. 12.10 KI, en mod. orkestmuziek. 12.55 Weei en progr.nws., 13.00 Nws., 13.10 cussle, 14.00 Schoolradio, 15.00 Ho spel, 15.30 Populaire grmuzlek, li Cricketprogramma. 16.45 Voor oud luisteraars, 17.25 Parlementaire a genbeantwoordlng. 17.55 Weerberli 18.00 Nieuws, 18.10 Regionaal niet 18.32 Beursberichten, 18,35 Lid muziek, 19.00 Muzikaal klankbe 19.30 Klassieke orkestmuziek, 2{ Twintig vragen, 21.00 Showprogr? ma, 21.30 Klankbeeld. 22.00 Nieu 22.30 Muzikaal klankbeeld, 22.45 F lementsmuzlek, 22.59 Weerberlo 23.00 Nieuws, 23.02 Voordracht, 231 23.45 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programma 1500 en 247 m 12.00 Populaire gr.muz., 12.31 0 muziek voor de arbeiders. 13.00 Llci muziek (Om 13.30 Nieuws, 13 Cricketuitslagen), 13.45 Voor de k deren, 14.00 Voor de vrouw, li Lichte orkestmuziek, 15.31 Muziek het werk, 16.15 Dagboek, 16.31 l slagen races en cricket, 16.35 Gra mofoonmuzlek voor de Jeugd, l'i Gev. programma, 18.33 Sportoverzl! en uitslagen races, 18.45 Hoorsi 19.00 Nieuws, 19.05 Politiek praa, 19.10 Journaal, 19.25 Sportultzendj en crlcketultslagen, 19.31 Quiz, 2*) Am.programma, 20.30 Nieuws en tualltelten, 20.40 Lichte muziek. 2( Lichte muziek, 22.00 Lichte mu? (Om 22.31 Uitslagen races). 23J 24.00 Nieuws. Nordwestdeutselie Rundfunk 309 12.00 Nieuws, 12.15 Am.muzlek, 1( Nieuws, 13.15 Am.muzlek, 16.00 N 17.00 Nws., 17.30 Am.muz., 20.00 Kq zang, 20.50 Operettefragmenten, 2) Nieuws 22.30 Kamermuziek, 24.00 F 0.20 Gev. muziek, 1.00 Weerbericht) gev. muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 in 12.15 Volksmuziek, 12.30 Nws., 1'. Mod .en klass. muziek, 16.00 Gev. t ziek, 16.45 Gev. muziek, 17.10 C muziek, 17.20 Kamermuziek, 1! Nieuws, 20.52 Kamermuziek, 2! Gev. muziek, 23.40 Grammofoonmi 23.52-24.00 Nieuws. 324 m: 12.00 Nieuws, 12.03 Grammofo* muziek, 12.10 Taiubouwkronlek. 1! Lichte muziek, 12.50 Beursbericht 13.0° Nieuws, 13.20 Kamermuzl 14.00 Nieuws, 14.03 Schoolradio, ii Lichte muziek, 16.00 Nieuws, 11 Beursberichten, 16.09 Duitse les, 1( Klassieke en moderne muziek, 11 Nieuws, 17.15 Am.muzlek. 17.45 Vo) muziek, 18.00 Nieuws, 18.03 Voor soldaten 18.28 Paardesportberlch; 18.30 Am.muziek, 19.00 Nieuws, 18 Am.muziek, 19.50 Syndicale krom 20.00 Klassieke miizlek, 20.45 charme van het chanson. 21.30 keuze van Elia6, 22.00 Nieuws. 21 Volksmuziek uit de Antillen, 22.35 zeven kunsten, 22.50 Absurd. 2i Nieuws, 23.05 Muzikaal perspecfl 23.55 Nieuws 24.00-0.10 Berichten de zeevaart. 484 m 12.03 Gev. telten, 14.0. ma, 16.08 Moderne muziek, Nieuws. 17.55 Gr.muzlek. 18.03 V* de soldaten, 18.40 Lichte muziek, lt Nieuwe gr platen, 19.30 Nws, 20.30 I varieerde muziek, 22.00 Wereldnleul 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws. BINNENLAND Door trein overreden In het zie kenhuis ln Oss ls zaterdag overleden Jarige weduwe C. de Hommel i. Zi' uit Oss. ;e weduwe ij was woensdag bij het oversteken van het z.g. „PhllipsHJn- tje", tussen een rangeerlocomotief er één van de wagons van een Juist pas serende goederentrein geraakt. Belde benen werden haar afgereden. De vrouw had haar paraplu opgestoken wegens een stortbui en heeft daar door vermoedeiyk de trein niet opge merkt. Matroos verdronken Het m.s. „Schielloyd" ls gisteren de haven van Rotterdam binnengevaren met de vlag halfstok. Dit rouwbetoon gold de 19-Jarlge matroos J. P. J. van Wees uit Amersfoort die op 30 april, terwyi hy de opdracht had het gangboord te schrobben, over boord moet zijn ge slagen en verdronken. Het schip ls kort nadat men de vermissing van de matroos had geconstateerd, terugge varen en heeft een uur lang gezocht maar geen spoor meer van de 19-Jarlge gevonden. BUITENLAND Automatisch Naar het Britse PTT-bestuur heeft meegedeeld zullen de Londense telefoonabonnees vanaf zaterdag 2 mei de meesten van hun relaties in Nederland automatisch kunnen bereiken. Niet zeewaardig De eigenaar van de motorboot, die vrydag ter hoogte van Marsala, aan de westpunt van Sicilië, ln zee omsloeg als gevolg waar van zeventien inzittenden, onder wie zestien kinderen, verdronken, ls ge arresteerd. De boot had naar het schynt reeds een laar geleden uit de vaart moeten worden genomen. Levend verbrand In de nederzet ting Alexandra op 10 km van Johan nesburg zijn zaterdag zes Jonge Ban toes levend verbrand, terwijl er acht zware brandwonden opliepen. De slachtoffers waren leden van een voetbalploeg, die deel namen aan een feestje en toen bemerkten, dat er ln het belendende huis werd Ingebroken. Toen de Inbrekers zich ontdekt zagen wierpen zy een 6teen door een ruit waardoor een brandende kaars ln een stapel papier terechtkwam met het bovenvermelde gevolg. Vijf dagen op ysschots Een Finse robbejager ls zondag door een Zweeds schip gered van een IJsschots waarop hij vijf dagen had rondgedreven in de Bothnlsche golf. Hij had een vogel ge schoten en rauw opgegeten, omdat hij geen voedsel by zich had. Politieke vergrijpen Op een bijeen komst van het Westdultse verbond van vluchtelingen ls zondag meege deeld, dat er na de laatste wereldoor log ln Oost-Duitsland ruim 48.000 mensen gearresteerd zijn wegens „poli tieke vergrijpen" 150 van hen werden ter dood veroordeeld en 457 kregen levenslange gevangenisstraf. Begenadigd Generaal Amin el Hafez, de president van de revolutio naire raad ln Syrië, heeft besloten de 21 personen, die zaterdag ter dood werden veroordeeld wegens hun aan deel ln de recente onlusten ln de stad Hama in midden-Syrië, te begenadl gen. Instorting In Seoel, Zuld-Korea, kwamen zaterdagavond 14 mensen om het leven en werden er 29 gewond, toen door verzakking als gevolg van langdurige regenval een gebouw van vier verdiepingen Instortte. Oude tand In Cortona, Italië, is een drie meter lange en een miljoen Jaren oude slagtand van een olifant gevonden. Thans wordt gespeurd naar de rest van het geraamte. Vliegtuigongeluk Een Indone sische bommenwerper ls dezer dagen op een vlucht naar Zuid-Celebes neer gestort. Alle zes bemanningsleden ver loren het leven, zo werd zaterdag ln Djakarta meegedeeld. Tien doden Tien inzittenden van een personenwagen, allen behorend tot eén familie, zijn by een botsing met een olletankauto op de hoofdweg tussen Teheran en de Kaspische Zee om het leven gekomen. 3ev. programma en acti 4.03 Gev. muzikaal prof de meest ideale vloerbedekla 10 JAAR GARANTIE! inclusief wmr pa per vit legkosten 0 -■- meter HOGEWOERD 45—47, LEID! telefoon 30496; b.g.g. 2077S Geopend v. 26, zaterdag 101 t WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) §4 li! Amsterdam licht bew Den Helder zwaar bew. Ypenburg llch. bew (Gissingen zwaar bew. Eelde zwaar bew. □e Bilt zwaar bew. Twente zwaar bew. Eindhoven zwaar bew. Z.-Limburg zwaar bew. Helsinki licht bew. Stockholm zwaar bew. Oslo regen Kopenhagen licht bew. (berdeen regen Londen zwaar bew Brussel zwaar bew. Luxemburg licht bew. Parlis Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtlnchen ZUrlch Geuéve Locarno vVenen (nnsbruck Belgrado Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. regenbul zwaar bew. licht bew. regen licht bew zwaar bew. regen bul zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. half bew. half bew. geh. bew. 20 29 14 12 11 9 10 12 9 11 10 10 15

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2