TOERISTEN - INVASIE KATWIJK AAN ZEE CTEUR ROGER PLANCHON AM ZELF DE PEN EENS OP Geen illusie over eenheid tussen r.-fe. en protestanten V.V.V. werkte onder hoogspanning tot na middernachtelijk uur Onder de invloed van Bertold Brecht Ds. Van den Berg in Marekerk: De oecumene en Rome LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG t MEI UM (Van onze Parijse correspondent) V/anneer Jean-Louis Barrault t zijn echtgenote Madeleine naud en hun beider troep de itenlandse boer op gaat «nenteel vertoeven ze in de trenigde Staten dan pleegt zijn Parijse Theatre de Fran- Odeon aan zijn jonge collega ger Planchon en zijn gezel- iap uit de Lyonese voorstad Villeurbanne uit te lenen, ïen gelukkige traditie, die de rijzenaar in staat stelt op zijn irt ook eens de vruchten te aken, die de Franse decentra- itie oftewel cultuurspreiding |kt af te werpen. Vruchten voorzover ze van de Vil- rbanse boom afkomstig wa- vanaf de eerste kennisma- ig al naar meer bleken te sma- oger Planchon heeft zich in het tal jaren dat hU zijn troep nu t (die aanvankelijk in een boe- schuur gevestigd was en waar hij nog altijd de onaanzien- ste gehuchtjes op 't platste plat- nd bezoekt) tot een groot en be- rrijk toneelkunstenaar in de :dste zin des woords ontwikkeld, ge zonder gevaar in één adem men mag met een Vilar, een rault of een Jouvet en een Co- uit voor-vorige generaties, idere toneelliefhebber weet hoe nchon met zijn drie musketiers. Georges Dandin en wat later Brechts-creaties, een soort re- itie in de mise-en-scène ontke- de die. door zijn tournees in het lenland, ook internationaal de jpdacht sterk op hem vestigde. Een Solutie die krachtig door zijn leer- jester Brecht beïnvloed werd en [tot doel had de stukken van j repertoire te zuiveren van ro- intische en al te individualisti- ie aankleefsels waarmee de „tra- ze had belast. ichons revolutie was zo der een terugkeer naar de geeste bronnen, want hij deisde en „.zijds niet voor terug, net als geestverwant Jean Vila, met zijn ^jtuums en aankleding juist zeer —Ibewust op de eigen tijd in te ken. Als voortrekker van een thea- dat de breedste massa berei- en voor de toneelkunst winnen is Planchon de onwrikbare over- toegedaan, dat men recht en fder esthetiserende omwegen op I *kern der dingen af en in moet 1 Tn .En door diezelfde opzet en be- iselen werden ook de voorstellingen tr geïnspireerd van de vier wer- J die hij nu tydens zyn Paryse PEjoen vertoont: Molière's Tatuffe, ikespeare's Trollus and Cressida, nand Gatti's Auguste Geai en tcn- !te zyn eigen, eerste geesteskind: Remise. logier Planchon is zeker niet de Ite belangryke toneel-promotor, zich geroepen voelde ook de pen l de dramaturg eens te hanteren: jeau, Baty en ook Vilar zyn hem die weg al eerder voor gegaan. Verklaarbaar is die evolutie of overstapje zeker niet. Hoe die- een regisseur doordringt in de ,fc)terie en de problemen van zyn ^ïst. hoe dichter hij de stoel de schryftafel van de dra- iturg nadert en hoe groot de ver zong wordt diens pen eens over nemen. Een verleiding evenwel dl! met de nodige gevaren gepaard it, welke Planchon met de open- Jtigheid hem eigen, zelf in het i ngrammacommentaar erkent, „aan- lüien myn metier me een obstakel ek te wezen". En verder: „De be- ndering die ik de grote moderne -lteurs toedroeg en de kennis die van hen had verworven, zaten "''j als schrijver eerder dwars". ld Weinig afstand bevlet die opmerking heeft Planchon f wagenwyd de deur geopend voor kritiek, die zich inderdaad primair 1 richten moet op die byna wur- _pde greep, waarin hy als schrijver Tt name door de schim van Bertold —echt wordt vastgeklemd. In de lyn Brechts (Chinese! goede ziel van ■Tsjoean. vertelt Planchon hier, ineens dus in de vorm van een rniek die chronologisch echter „verspringt", de beleve- a<"sen van een boerenfamilie in de inrne Ardèche, die door de industria- 'SGring wordt genoemd te verpaupe- 1 of naar de stad te emigreren, .'lanchon heeft er evenmin een gc- im van gemaakt, dat hu als zoon 1 berooide boeren uit diezelfde streek zjjn eigen levensverhaal dra matiseerde, doch ook die omstandig heid lukt hem nu eerder kwade par ten te hebben gespeeld. Er is te wei nig afstand tot de stof die soms in een nauwelijks aanvaardbaar natu ralistisch kleed werd gedrapeerd terwijl aan de andere kant de ont wikkeling der gebeurtenissen, waar mee Planchon zich geïdentificeerd had, voor de toeschouwer vaak ver ward en duister blijft. Een verwarring die nog werd ver hoogd doordat Planchon, naar het voorbeeld van Knittel's „Via Mala", door zyn familiekroniek een detec- tive-story had verweven: van de moord die op zyn tirannieke vader is gepleegd, wordt diens geëmanci peerde kleinzoon (die het tot persfo tograaf in de stad heeft gebracht) verdacht. En het tenslotte nega tieve onderzoek naar zyn schuld door de politie levert de Brechtiaanse Scène uit Roger Planchon s La Remise leidraad, die de tien tableaus on derling verbindt. Gezien de politieke en met name marxistische overtuiging, waardoor Planchons toneelactiviteiten worden gevoed, mag men aannemen dat hy met deze autobiografische familie kroniek in de eerste plaats sociale en psychologische studie van het actu ele probleem van de maatschappe lijke verandering der Franse boeren heeft willen geven. Om de diverse oorzaken die ik poogde aan te duiden, is die sociologisch-dramatische ope ratie helaas maar ten dele gelukt. Niettemin bevat dit debuut toch wel voldoende positieve elementen en symptomen van talent, dat te voor spellen valt dat Roger Planchon ook als dramaturg later nog wel eens ho gere troeven uit zal weten te spelen. LEIDERDORP Zilveren jubileum W. Schouten By de N.V. Vereenigde Touwfabrie- i ken te Leiderdorp is gisteren de heer j W. Schouten gehuldigd t.g.v. zyn 25- j Jarig dienstjubileum. De jubilaris, die vergezeld was van I zyn vrouw en twee zoons, werd op het bedryf welkom geheten door de maatschappeiyk werkster mej. mr H. A. Streeder, die mevrouw Schouten bloemen aanbood. Als eerste nam de directeur, de heer H. B. Haanappel, 't woord. Spreker feliciteerde de heer Schouten met het bereiken van deze myipaaL In het kort liet hy de le vensloop van de jubilaris de revue passeren. De oorlogsjaren heeft de heer Schouten in vrywel alle afde lingen van het bedrijf doorgebracht, maar steeds keerde hy weer terug naar de wevery. De directeur be dankte de heer Schouten voor alles, wat hy in het belang van de onder neming heeft gedaan en sprak de wens uit, dat de jubilaris, de Jaren, die hem nog van de pensioengerech tigde leeftyd scheiden, met dezelfde plichtbetrachting en toewyding werkzaam mag zyn. Als stoffelyke biyken van waardering overhandig de de heer Haanappel de Jubilaris de zilveren V.T.-draagspeld, het zil veren V.T.-ere-metaal, alsmede een enveloppe met inhoud. De bedrijfsleider der vezelafdelin gen. de heer I. Vogelzang sloot zich by de woorden van de directeur aan en betrok bovendien mevrouw Schou ten in zyn korte toespraak. Vervol gens mocht de jubilaris de geluk wensen in ontvangst nemen van de hoofding. de heer D. J. v. d. Moor tel. bedryfsleider van de Staalka- belfabriek. De chef van de wevery, de heer A. Smit, bedankte de heer Schouten voor de prettige samenwer king en hoopte, dat dit nog vele jaren zou voortduren. Hierna werd de jubilaris gefeliciteerd door het Ondernemingsraadslid de heer J. H. Hensing. van wie hy een doos siga ren mocht ontvangen. Na dit officiële gedeelte kwamen nog enkele dames en heren van het kantoor- en technisch personeel, on der wie wy ook zagen de gepensio neerde chef van de weverij, de heer A. Kluivers, de heer Schouten en zyn gezin gelukwensen. OEGSTGEEST Eeuwfeest Chr. Kweekschool De Christeiyke Kleuterschool aan de Hoge Morsweg heeft haar 100- jarig bestaan op waardige wyze ge vierd. Er werd een openbare les ge houden, waarna door de kleuters enkele zangstukjes werden opgevoerd. Mej. v. d. Spek vertoonde dia's, be trekking hebbend op de 100-jarige school. Als herinnering kregen de kleu ters een tegeltje mee naar huis. De eigeniyke herdenking vond plaats in de grote zaal van „de Grote Vink". De voorzitter, de heer H. Warnar, verwelkomde om. de wethouder van Onderwys, de heer M. v. d. Voet. Ge meentebestuurders van Voorschoten hadden een telegram gezonden, daar zy wegens een raadsvergadering niet aanwezig konden zyn. Een byzonder „Wy behoeven geen enkele illusie te koetteren over de opvatting, die de R.-K. Kerk heeft t.a.v. een bepaalde eenheid tussen rooms-katholieken en reformatorische protestanten. Voor Rome ia er maar één eenheid en wel de eenheid rond het altaar van de mis en rond de stoel van de Paus. En hierop hebben wy maar één antwoord: dat niet; nu niet en nooit". Deze conclusie bracht ds. J. M. D. van den Berg gisteravond in de Ma rekerk onder de aandacht van de vry taltyke leden van de „Molen- wyk" en wel tot besluit van zyn in leiding over „Verbroken verloving". Na deze inleiding vond ds. L. Lager- wey, hervormd predikant te Den Haag eveneens een zeer aandachtig gehoor voor zyn visie over: „De oecumene en Rome". Ds. Van den Berg wees er aan het begin van zyn inleiding met nadruk op, dat men in de laatste jaren van protestantse zyde heeft gepropageerd om de r.-k. kerk vriendehjk tege moet te treden en begrip te hebben voor de toenadering, die deze kerk tot de reformatorische kerken zoekt. Men gaat daarby uit van de mening, dat alles in de r.-k. kerk aan het veranderen is en dat daar door het concilie van Rome een verbroedering met de reformatie gaande is. Ook baseert men die vriendelijke tege- biy zyn, dat wy nu deze kans krij gen". Men vergeet hierby, aldus spreker, „dat dit vandaag aan de dag niet meer opgaat en er tussen Lu ther en onze tyd een concilie van Trente staat, waarvan door Rome ook nu nog geen letter is teruggeno men. Na er op te hebben gewezen, dat in de r.-k. kerk onder meer de grootheid van Maria boven de heer- ïykheid van Jezus Christus is gesteld, een punt waarop elke toenadering moet afsluiten, relevererde spr. dat Prinses Irene in Januari jl. in Sa- ragossa by het beeld van de be schermheilige van het Spanje van Franco neerknielde en in het gulden kerkboek schreef: „Dat de Heilige Maagd my neme onder de schutse van haar mantel". Ook het feit, dat de overgang van Prinses Irene naar de r.-k. kerk door Rome „bekering" werd ge noemd, vond spreker evenals haar overdoop een teken aan de wand, nwettreding op de mening'dat in de het overdenken alleszins waard r.-k. kerk de by bel en Jezus een I steeds grotere centrale plaats gaan in Tenslotte deed spreker een beroep nemen. W« horen, aldus dl Van °P g'hoor P"! met ande™ den Bert? maar al te vaak verkon- i Protestanten pal te staan voor de aen Berg maar al te vaak verkon- van Jezus Christus en met Gods digen, dat wy protestanten de rooms-katholieken niet opzetteiyk pyn moeten doen, omdat dit niet christeUjk is. Wy mogen, aldus spre- j ker. niet meer praten over al die brandstapels en die vele duizenden j protestanten, die destyds werden ver- volgd en vermoord en moeten in het kader van de oecumene zwygen over de godsdienston vry heden in Spanje en de Zuid-Amerikaanse staten. Ook hoort men maar al te vaak verkon digen: Luther wilde destyds al een gesprek met de Paus, dus laten wy hulp te strüden voor het heil van de Reformatie zowel in ons land als de gehele wereld. Terug tot Gods woord Ds. LagerweU stelde in zyn toe spraak o.m. vast. dat oecumene een soort modewoord is geworden, dat te pas en te onpas wordt gebruikt ook in zaken. die deze aanduiding geenszins verdienen. Oecumene kan voor Rome. vol gens spreker, alleen betekenen terugkeer naar de Moederkerk, naar de enige schaapsstal en onderwer ping aan het pauseiyk gezag. Slechts een wonder van de Hemel zou moe ten geschieden om Rome terug te brengen tot een onvoorwaardelijke onderwerping aan het Woord van God alleen. Na te hebben gewezen op het z.i. afkeurenswaardige feit, dat de her vormde kerk is als een familie, die met iedereen op goede voet wil staan tot het humanisme en communisme toe, achtte spreker het van belang, dat in dit kader nog eens een op roep tot geloof en bekering weer klinkt en men terugkeert tot God en zyn Woord, daar er anders geen da geraad. geen toekomst voor de mens heid zal zyn. De beide toespraken werden om lijst door zang van het Chr. Man nenkoor van Leiderdorp o.l.v. de heer H. Boelee. woord van welkom gold de heer Rys- den op. dam als oudste oud-kleuter. De heer Rysdam is byna 80 jaar. Het gemeen tebestuur van Oegstgeest kende aan de 100-jarige vereniging de ereme daille in zilver toe. Namens de Inspectie op het Kleu- teronderwys bracht de inspectrlce haar gelukwensen over. Namens de ouders overhandigde de heer Rysdam een enveloppe met inhoud. De heer E. P. Bakels sprak namens de Groen van Prinsterer- school. Het bestuurslid, de heer Maas. bracht de felicitaties over van de oud-kleuterleidster, mevrouw Mon- teba, thans in Nieuw-Zeeland wo nend. Na dit officiële gedeelte trad de chr. toneelgroep „Amphis" uit Lel- Aanvang dienst in Hooglandse Kerk Morgenochtend begint de dienst in de Hooglandse Kerk (voorganger ds. J. de Wit) niet om tien uur, doch om half elf. Gedenkbank in Hortus Woensdagmiddag zal in de college zaal van het Botanisch laboratorium een byeenkomst worden gehouden tijdens welke samenkomst namens oud-leerlingen van wyien prof. dr. L. G. M. Baas Becking een gedenk bank ter plaatsing in de Hortus wor den aangeboden. Tentoonstelling van handweefwerk In deze tijd van mechanisatie is er langzamerhand een terugkeer tot het handwerk waar te nemen. Daaronder valt ook het weven. Het handweefgetouw komt de laat- j ste tijd steeds meer in de belang- stelling te staan. In onze stad heeft in de afgelopen winter een groepje dames, onder lei ding van Tine van der Heyden- Sterkan, de beginselen van het we ven geleerd. De dames, van wie de meeste nooit eerder een weefgetouw van dichtby gezien hadden, zyn tot alleraardig ste prestaties gekomen. Tal van lap pen en kleedjes in wol, linnen en katoen zyn thans te vervaardigen. De resultaten van het werk in de i afgelopen maanden zyn te zien op 5 mei van 1 tot 9 uur en op 6 mei van 10 tot 6 uur op het cursus- adres Uhlenbeckkade 24 (bij de Ka- naalweg) te Leiden. Op éen van de getouwen wordt ge demonstreerd. BURGERLIJKE STAND j* VAN LEIDEN GEBOREN. Adriaan Pieter Maurlts, zn. van M. Ixlder en H O. VernooiJ; Karin Lin- dr. van F. Zuldema en C. Haak p Overloop; Karei, .zn. van H. Das Hè N. Roest; Pieter, zn. van H. Das R. N. Roest; Koen Rudolf, zn. van E. Vogel en C. P. F. Kerrebljn; lartie Petronella, dr. van K. de Best M. C. van der Melj: Alfred Michael van H. J. van Dam en A. Koetsier; Jan. zn. van J. P. J. Fleur en C. M. van Wouw; Ragonda Petro- 11a Maria, dr. van J. A. van der Eist J. C. Duivenvoorde; Johnny Theo- rus René. zn. van W. F. M. D'Hoo- e en E. H. Dongelmans; Cornelia, van G. Cuveller en A. M. Wagema- r; Ro6allnde. dr. van C. J. van Ran- raat en A. van Oeveren; Johan Al- rtus Eric, zn. van J. W. van de eut en G. Kwckkeboom; Alexander. van J. Kalkhoven en M. Mey; Hen- ius Joannes Maria, zn. van J. J. ijburg en D. M. Dekker; Johannes noldus, zn. van J. A. Zirkzee en A. DUvllet; Leendert. zn. van J. C. van eren en J. van Eljk; Josephus Leo- Wus, zn. van J. L. Bronsgeest en D. T. J. Goddljn; Gijsbertha Cor- 11a, dr. van H. van Oosten en J. J. as; Yvonne Maria, dr. van H. van rater en C. D. Oostrom; Jacob iristlaan Maria, zn. van C. J. M. lasdorp en A. C. Pooljer; Maarten, van P. de Jongh en A. van Laar. OVERLEDEN. J. G. M. van de Wouw, 5 Jaar, doch- r; L. P. M. Heemskerk. 8 jaar, zoon; Griffioen. 60 Jaar. vrouw; A. van Uk. 65 Jaar. man; M. H. Smlttenaar, Jaar. man. Uitkering uit liet gemeentefonds Voor wetenschappelijk enderwijs In het Staatsblad is een Koninklijk besluit gepubliceerd waarby aan ge meenten. waar een instelling van wetenschappeiyk onderwys is geves tigd een tegemoetkoming wordt toe gekend in de kosten, die uit deze vestiging voortvloeien. Deze tege moetkoming heeft uitsluitend be trekking op kosten, die niet recht streeks op het onderwys betrekking hebben. De nieuwe regeling houdt in dat te beginnen met het uitkeringsjaar 1964 de algemene uitkering zal worden verhoogd met een bedrag af- hankelyk van de omvang van de wetenschappelyke instelling die in de gemeente is gevestigd. Gemeenten waar een economische hogeschool is gevestigd ontvangen een basisbedrag van f. 300.000 per jaar. Voor universiteiten en technische hogescholen, waarvan de faculteiten en afdelingen over verschillende stadsdelen verspreid liggen, zal dit basisbedrag worden verdubbeld. Voor gemeenten, die een garantie uitkering ontvangen, zal de verho ging in mindering van deze uitkering worden gebracht. OEGSTGEEST Dansinstituut „Style" Voor de tweede maal in dit seizoen j heeft een aantal leerlingen van Dans- j Instituut „Style" in Oegstgeest de danstest voor moderne dansen en het 10-dansen-wereld programma afge legd onder auspiciën van de Ned. Bond van Dansleraren. De heer W. J. N. van Galen uit Den Haag fun geerde als jurylid. Brons: (Eng. wals, tango, quick step) de dames T. We6thof. M. Vree ken, A. de Grave, A. Vreken, T. Drost, C. van der Bent. G. Drost, A. v. d. Mey, I. Glasbergen. W. van Iterson, C. Verver. T. Kromhout. J. Mooten, N. v. d. Spek, P. v. d. Mey, L. v. d. Zwan. R. Zuiddam, C. Beun. met lof mej. J. Verdoes. L. Erades, R. Dubbeldam, L. Schaddee van Doom, T. de Koning en J. Hogewoning. Brons: de heren T. J. de Wit, A. Guyt, G. Schoneveld, A. van der Kwaak, G. Freke, K. van der Bent, M. Binnendyk, W. Kranendonk. H. Guyt, L. Guyt. C. van Dyk, C. van Egmond, W. Korpelshoek. P. van Duyvenbode, W. van Rhyn, M. Vlie land. C. v. d. Velden. Met lof: de he ren F. H. Sachs, J. Hoek, A. Schaap, Jac. Glasbergen en J. van Rossum. 10-Dansen-Wereldprogramma. (Allen met lof geslaagd):de dames: M. Dankmeyer, E. Rozeboom, L. Ver- linde, C. Fllppo, S. Rullman, H. An- dela, M. Verlinde, H. Chaudron, S. Corvine, E- Veerman, S. Tilstra en A. Langenberg: de heren C. Matser, W. Molenaar, H. Broers. P. Bolhuis, N. Siljee, R. Challik. K. v. d. Walle, T. Veldhuyzen, A: van Duyvenvoorde en W. den Ouden. VOORSCHOTEN Herdenking van gevallenen Evenals voorgaande Jaren zal ook dit Jaar op de avond van de 4de mei in Voorschoten de herdenking plaats vinden van de gevallenen. Het pro gramma is als volgt: 18 uur halfstok hysen van de nationale vlag van alle openbare en particuliere gebou wen. 19.40 uur begin van het luiden van de klok van de gemeentetoren. 19.45 uur byeenkomst bh het plaatseiyk monument aan de Kon. Julianalaan. 19.50 beëindiging van het klokluiden. Uitvoering van toepasselyke muziek nummers door de plaatseiyke har monieverenigingen „Benvenuto" en „St.-Laurentius". 19.59 uur beëin diging van de muziek. 20.00 uur twee minuten stilte. 20.02 uur kranslegging met muziekbegelei ding, waarna door de harmoniever- enigingen het Wilhelmus wordt ge speeld. dat door de aanwezigen zal worden meegezongen. 20.20 uur I herdenkingsbyeenkomst in de gere- j formeerde kerk. Er wordt aan herinnerd, dat de vlaggen voor het Invallen van de duisternis behoren te worden gestre ken. Nog nimmer in de geschiede nis heeft men het in Katwijk aan Zee aan de vooravond van het bloemencorso in de Bollenstreek zo druk gehad als gisteren. Vele duizenden vreemdelingen, onder wie heel veel Duitsers, kwamen naar de vissersplaats om daar het weekeinde door te brengen. De directeur van de VVV, de heer Chr. Verplancke, en zijn trouwe schare van medewerkers en -sters hebben tot over het middernachteik uur gewerkt om de gasten onder te brengen. Dat onder brengen, vertelde ons do heer Verplancke, was heus zo'n eenvoudig werkje niet. De hotels waren spoedig bezet, evenals de pensions. Toen moest een beroep worden gedaan op de Katwijkers, die zomers kamers verhuren. Dat beroep was niet tevergeefs, want spontaan stelden de mensen, die In de hotels kwam men han den tekort om alle gasten te be dienen. (Foto LP./J. Duyn/Katwijlc a. Z ren koks had gewerkt en zo'n 1200 diners had doorgegeven. Ook ln Nieuw Brittenburg, Marina en Casa Caraom maar enkele te noemen was het byzonder druk. Trouwens waar niet. Overal in Kat wyk heeft men geprofiteerd van deze 1 mei-drukte. In Noordwyk aan Zee was het even eens byzonder druk. In de hotels j was geen bed meer onbezet en duizenden werden by particulieren onder gebracht. De VVV werkte hier begrijpelijk ook onder hoog- spanning. Dat gold ook voor de andere gemeenten in de Bollen streek. De directeur van de V.V.V. Katwijk aan Zee. de heer Chr. Verplancke. in gesprek met een van de informatrices. (Foto L.D./J. v. Duyn/Katwijk a, Zee) Agent bedreigd Automobilist 3 weken gevangenisstraf (Van onze correspondent) Het Haagse Gerechtshof heeft gis teren een 34-jarige producer van te levisieprogramma's uit Hilversum veroordeeld tot drie weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek. Op de avond van 22 november van het afgelopen jaar bezocht de produ cer een reünie in Leiden, waar hij sterke drank gebruikte. Toen de man naar huis wilde rijden, gaf een agent een stopteken, maar de man reed door. Slechts door een sprong naar het midden van de rijbaan kon de agent de op hem afkomende auto ontwyken. De verdachte heeft steeds volge houden, dat hy de politieman niet heeft gezien. De rechtbank had hem in eerste aanleg wegens bedreiging veroordeeld tot zes weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rybevoegdheid. WARMOND Binnenhuisarchitectuur voor Vrouwengilde Het R.-K. Vrouwengilde van War mond hield in de „Burcht" een bij eenkomst. De presidente, mevrouw Langemejjer, heette mevrouw Smit- Goemans, binnenhuisarchitecte, wel kom. Mevrouw Smit vertelde voor de pauze over de inrichting van de wo ning. zy gaf vele praktische tips ever het kiezen van kleuren in de woning. Zy sprak over het effect van de verschillende kleuren in de ver trekken, hun invloed op de bewoners enz. Men wil de uitgaansdag, die ver- moedeUjk op dinsdag 2 juni zal zyn. in twee etappes verdelen n.L op de dag zelf een busreis naar Arnhem, waarby een bezoek zal worden ge bracht aan het Openluchtmuseum en 's avonds in Warmond een diner. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 1 mei. Chrysanten tros per bos 180 480, Irissen per bos 200 350, tulpen 70 130, Narcissen 25 45, Lathyrus 75 140, Anemonen 40 58. Anjers per stuk: rood 30 44, roze 28—37, wit 30 38. Rozen: Roselandia per stuk 23 32, Parel van Aalsmeer 20—31. Geh. Dulsberg 30 44, Mad. Ofman 28 33, Baccarat 60—75, New- Yorker 30 38, Carol 24—36. Pink Sen sation 33—40, Super Star 45 60. Gar- cfctte 21-19. Nymph 50-70. Valeta 25—40, Sweetheart 24 36, Verhage 16 -47. Carla 60-66. KATWIJK AAN DEN RIJN. 1 mei. Groenteveiling. Waspeen (per kist): A-extra 11.30-12.50. Al 10.10-12^0. A2 2.10-7.70, B-extra 11.10—12.10. Hl 10.50-11.80. B2 2.70, B-grof 1.90-3 40 breekpeen per kist) 1.70 1.80. andij vie 80.00. prei: Al 42,00-49 00. B2 1900-3000. rabarber 8.00-23.00. sla (per 100 st.) 8.00-19.00. spinazie 22 00 -27.00. witlof: I 62.00-80.00. II 24.00 -47.00, radijs (per 100 bos) 28.00. sel derie (per 100 bos) 8 00 19.00, peter selie per 100 bos) 16.00—38.00. Aan voer waspeen 64.000 kg. gewoonlyk in deze tyd niet ver huren, hun huizen open om de buitenlandse gasten onder te bren gen. De heer Verplancke was zichtbaar verheugd, dat Kat wyk zo in het middelpunt van de belangstelling stond. Hy achtte dit een gevolg van de propaganda, die door het ijverige VVV-bestuur in het bui tenland wordt gemaakt. Er stonden in het vissersdorp zo'n I 125 toeringcars geparkeerd en het aantal personenauto's was niet by benadering te schatten. Alle stra ten stonden prop en prop vol. Men schatte het aantal gasten op zo'n 25.000, want niet allemaal hebben zy door bemiddeling van de VVV onderdak gekregen. Er waren er ook velen, die by uit vorige jaren bekende Katwykers logeerden. hotels hadden het enorm druk, evenals de andere eetgelegenheden In de keukens werkte men de ge hele dag onder hoogspanning om de maaltijd klaar te maken. De kort te verwachten, heer Duinker van hotel „Rlche"De inschryving voor het nieuwe I vertelde, dat hij de gehele dag met 1 leerjaar is reeds opengesteld. VOORSCHOTEN Nutsschool aan Oude Adeg eesterlaan In de laatst gehouden raadsverga- 1 dering in Voorschoten werd o.a. be sloten tot het beschikbaarstellen van 1 een tydeiyk schoolgebouw voor de Nutsschool. Dit gebouw zal verrijzen aan de Oude Adeg eesterlaan ten noordwesten van het in aanbouw zynde bejaardencentrum. Inmiddels is het hoofd van deze school benoemd. De benoeming van andere onderwyskrachten is binnen-

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15