Daviscup-debuut van Jan Hajer uniek in onze sporthistorie RENTE TOT 4% Verrassingen in strijd om Leidse turntitels Ook rol van v. d. Pol nu bijna uitgespeeld KVC-dames, VVS en Kangoeroes 2 geklopt KAMSTEEG'S Bij de WmO is het goed sparen! Varsity NEDERLAND - HONGARIJE NA EERSTE DAG 1-1 Zorgen voor LFC en UVS Szikszai was gebroken man heeft „it" - heeft pit maakt fit! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Gerda Kraan klasse apart in Bochum originele onderdelen LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 2 MEI 1944 Voetbalprognoses Nog twee wedstrijden resten er in de tweede klasse a en met geen mo gelijkheid is te zeggen wie met ae titel gaat strgken. Ue twee Leidse kanshebbers, UVS en LFC, staan morgen voor uiterst zware wedstrij den. Men mag er zelfs aan twjjie- len ot' zy er zonder kleerscheuren doorheen kunnen komen. LFC stuit op stadgenoot Koodenburg, dat zeker alles in het werk zal stel len om de Kanaries de winst te ontutselcn. Een uiterst spannende strijd kan worden verwacnt en een gelijk spel lijkt ons het meest voor de hand liggende resultaat. Om de kans op het kampioenschap te be houden, dienen de geelzwarten echter te winnen. Enigszins bevreesd zal UVS de strijd aanbinden met het stevig spelende GSV, dat maar heel moeilijk te kloppen is. Als de blauwwitten er inderdaad in slagen deze barricade te overwinnen dan zal de beslissing moeten vallen in het duel tegen Neptunus, welke vereniging zondag naar HBS gaat en nog de gestaak te wedstrijd tegen DCL voor de boek heeft. Hillegom kan, in theorie, zondag kampioen worden als de uitwed strijd tegen Ripperda wordt gewon nen en concurrent HBC tegen Baam in het zand bijt. De moge lijkheid is groot, dat alles zich af speelt zoals de vele Hillegom-sup- porters zich dat wensen. Het ziet er naar uit, dat Lugdunum haar laatste kans op de titel heeft verspeeld. Tegen Olympia moeten de Kikkers kunnen winnen, al is hun schotvaardigheid de laatste weken weer bedroevend, maar het is niet waarschijnlijk, dat leider HVV tegen Archipel een fout maakt. DOSRWassenaar lijkt ons een zege voor de thuisclub op te leveren, evenals NaaldwijkAlphia. Fore- holte krijgt het zwaar tegen het bezoekende VIOS en zal vermoe delijk niet verder dan een punten verdeling kunnen komen. In 3B is Alphen kansloos tegen het hooggeplaatste Westlandia en in 3D zal Bodegraven het wel kunnen klaren tegen RCD. Hockey-programma Om het kampioenschap van Neder land: AmsterdamHMC; BredaPW. Tweede klasse D: BMHC V—VCL (besl.wedstrijd), terr. Leiden. Als een service-ace sloeg de vreugde-uitbarsting vrijdag in de late namiddag over de Sche- veningse Metsbanen. Een kei harde opslag van Jan Hajer had de Hongaar Szikszai niet meer kunnen retourneren. Er was een einde gekomen aan een meer dan twee uur durende slopende strijd, waarin de Nederlander langs diepe afgronden was ge gaan. De eerste dag van de Da- viscup-ontmoeting werd afge sloten met een gelijke stand: 1-1, maar e ieder die halverwege het tweede enkelspel de tribunes verlaten had, zal zich niet kun nen indenken, hoe Nederland er in was geslaagd de balans in evenwicht te houden. Na een regelmatige nederlaag van Okker tegen de prominente Hongaar Istvan Gulyas (36, 16, 36) moest Hajer in de derde set tegen Szikszai niet minder dan vier match- punten tenietdoen, om uiteindelijk na vijf zwaar bevochten sets (26, 46, 97, 86, 6—2) te zegevieren. Toeschouwers, lijnrechters en of ficials veerden overeind en renden toe om de figuur op het gravel te huldigen. Hajer had zyn racket hoog boven de huizen uit gesmeten. De lange Szikszai strompelde gebroken de baan af. Hij, de dubbelspelspecia list, die door zijn ijzersterk moreel werd waardig gekeurd om ook in de singles uit te komen, was volkomen kapot gespeeld, door de 20-jarlge in het Davidscupmilieu debuterende, Eindhovense sportleraar. Jan Hajer won niet alleen zijn party. Hy de buteerde op een unjze, die uniek mag worden genoemd in de Nederlandse sporthistorie. Plankenkoorts Twee-en-een-halve set lang had hjj vergeefs gevochten tegen de plan kenkoorts, die hem de eenvoudigste ballen deed missen, zyn tegenstan der, de geslepen 27-jarige Andras Szikszai, had op een irriterend slome wüze geprobeerd de Nederlander nog verder uit zijn spel te halen. Het scheen te lukken. Hajers backhands zwaaiden ver uit. De knallende eer ste service kwam zelden binnen de lynen. De tweede werd zo voorzich tig in het spel gebracht, dat de lange wat moeilyk lopende Szikszai gemak - keiyk de netpositie kon innemen en vandaaruit het veld bestryken met diepe smashes en losjes geslagen vol leys. Hajer werd er wanhopig onder. Zyn eerst twee servicegames gingen naar de Hongaar en hy verloor er de eerste set door met 2—6. By 2—2 Nu ook in grote (les! Promotie-degradatie volleybal Twee internationals en vaste spe lers van de Olympische ploeg zaten gisteravond in het Gymnasium by de promotie-wedstrijden voor de Over gangsklasse: Jacques de Vink en Dlnko van der Stoep. Hun aanwezigheid vermocht echter de Leidse en Katwükse ploegen, die in actie kwamen, niet tot grootse prestaties te brengen. Het waren de gasten, die de kostbare winstpunten nieer naar huis namen: KVC (dames)—AMVJ—Smash 1—3, Kangoeroes 2—HIYIL 1—3, VVS—Ju liana 1—3. Adri van der Plas was in de KVC- Ploeg de enige, die voor haar optre den een ruime voldoende op het spe- lersraport mocht noteren. Haar team genoten echter reageerden herhaal- delyk alsof zy zojuist uit een diepe slaap waren ontwaakt. AMVJ/Smash imponeerde evenmin maar de Rot terdamse dames hadden één spel- onderdeel zo perfect in orde, dat zy alleen al daarop een zege verdienden. Dat was de onderhandse stop. Daar mee legden zij de basis voor de winst. Dat KVC de tweede set op haar naam kon brengen lag enerzyds aan de in deze periode goed functionerende eigen service en anderzys aan een in zinking bij de Rotterdamse formatie. ..We zijn nu wel kansloos", merkte Adri van der Plas na afloop van de ontmoeting op. Maar zy liet er direct °P volgen: „We zullen het niet op geven maar doorvechten. Als de zenu wen maar wat tot rust zyn gekomen, dan zal het wel lukken". De setstanden in dit duel waren: 1—15, 15—11, 5—15 en 5—15. Kangeroes 2 Kangoeroes 2 miste all-rounder Bert Niessen en verder was Taco Veldstra niet geheel fit. Een knieblessure be lette het Kangoeroes-kanon alles te geven en dat was nu precies nodig om een ploeg als HML murw te krU- gen. Jaap van der Sande, weer een uit blinker aan het net én in het achter veld, moest het nu alleen met de steun van De Reede stellen. In de tweede set die van 12—14 via 14—14 door Taco Veldstra byna alleen op de service werd beslist, 16—14, kwa men De Reede en Veldstra herhaal- deiyk goed door op de smash. Jam mer dat in de volgende sets de aan- valsmogeiykheden, door goed serve ren van HML en gedurfd vryuit smashen van de gasten, tot een mi nimum werden gereduceerd. HML met fraaie acties van Mondriaan, Van Wessem en Kramer, drukte zonder enige moeite door naar de zege: 5—15, 8—15, 16—14 en 2—15. VVSJuliana Henk Kleingeld was ditmaal niet van de party. Bram Favier nam de honneurs waar. Hy deed dit vol enthousiasme, maar het mocht niet baten. Hoogst nerveus ging VVS van start. Er werden legio positie-fouten gemaakt bij het stoppen van de Haagse service. Een en ander resul teerde in een serie onbespeelbare set-ups. waar toch op werd geslagen. De setstanden in deze ontmoeting waren. 10—15, 8—15, 15—12 en 11—15. staan en met 2—4 achterkwam, maar Szikszai was niet meer de autoriteire speler van Tiet begin van de party en hy moest Hajer weer by laten komen en vervolgens laten passeren. 3e conditioneel zeer sterke Eindhove- naar had de apotheose van zyn op treden bewaard voor de laatste set, waarin de gedesillusioneerde Hon gaar er nauweiyks meer aan te pas kwam. Naar beste kunnen Tom Okker, de eveneens debute rende Haarlemmer, had voordien de gerenommeerde Istvan Gulyas naar beste kunnen partij gegeven. Tot 3—3 in de eerste set hield hy de stand geiyk, maar op dat moment was het al duideiyk dat de 32-jarige Hongaar in vastheid van slagen ver re de meerdere van de Nederlander was. Steeds weer lokte hy zyn te genstander naar voren om hem dan te passeren met drives langs de ly nen, waarvan de ogenschyniyke eenvoud de toeschouwers imponeer de. Okker bleef party geven, bereik- i te meestal het 30^-30 of kwam zelfs J op deuce, maar in vier van de vyf gevallen was het de Hongaar, die op dergeiyke momenten even doordruk- te en de game impalmde. Al met al bleef het een aantrek - keiyke wedstryd, die in precies een uur door de Hongaar werd gewon nen. Voor de einduitslag van Nederland Hongarije zou het dubbel dat van- daag wordt gespeeld wel eens van beslissende betekenis kunnen zyn. Daarin komen Okker en Hajer uit tegen Gulyas en Szikszai. De tussenstanden in de overige Daviscupwedstryden voor de Euro pese zone luiden: SpanjeBrazllië_ 11, België- Duitsland ryk 30, IsraelRhodesia/Nyassa land 02. FrankrykBulgarije 20, IerlandZwitserland 1—1, Italië— VAR 20, MarokkoRusland 10, TurkyeArgentinië 02. Noorwegen —Portugal 11, DenemarkenFin land 10. Winst voor Maarse op Steinhudermeer By windkracht zeven tot acht is 0—2. Engeland—Oosten- vrijdag op het Steinhudermeer bij j gal Hannover een begin gemaakt met een internationale zeilregatta in de Finnjollenklasse. De stormachtige wind was er oorzaak van dat vele tientallen zeiiers de strijd tegen de elementen voortydig opgaven of omsloegen. Wim Maarse zegevierde in JAN HAJER in de tweede was het weer mis met het serveren van de Nederlander. Het werd 24 en 35 in de derde. Met Hajer aan service kreeg de Hon gaar zyn eerste matchpunt. Het werd weggevaagd met een „meenemende" volley. Het bracht nauweiyks op luchting in de Nederlandse gelede ren. De sterke service van de Hon gaar zou de beslissing brengen. En inderdaad: drie harde klappen zorg den voor 400. nog één slag en de party zou afgelopen zyn. Eén klap Eén klap wel te verslaan, uit de drie kansen die de Hongaar zich ge schapen had. De eerste volleerde de va-banque spelende Hajer diep in het achterveld, de tweede ging pre cies zo en de verbouwereerde Hon gaar sloeg de derde op een korte return zelf uit. Nederland leefde nog. Hoe, dat zou even later duidehjk worden. De plankenkoorts was in eens van de Eindhovenaar afgeval len. Hoog ging de bal de lucht in by de service-opgooi, machtig was de achterzwaai en de dreunende klap, die volgde, liet de Hongaar nauweiyks kansen. By 7—8 verloos Szikszai zijn service en daarmee de set op een dubbele fout. Even zag het er nog somber uit toen Hajer in de vyfde game van de vierde set een service-doorbraak moest toe- In de Oude vier, het hoofdnummer van de Varsity, zullen op 24 mei zeven ploegen starten, namelijk Njord, Laga, Triton, Nereus, Aegir, Argo en Skadi. De Koninklijke Nederlandse Stu denten Roeibond heeft overigens dit jaar met de traditie, dat de Varsity op de eerste zondag in mei wordt geroeid, gebroken opdat dit studen ten roeifestyn beter aansluit op het internationale roeiprogramma in verband met de Olympische Spelen in Tokio. ATLETIEK Gerda Kraan, de Europese kam pioene op de 800 m, heeft haar eerste wedstrijd van dit seizoen, vrijdag in het Duitse Bochum. met opvallend gemak gewonnen. Op een zware baan met bijzonder veel wind no teerde de Bataven-atlete een tfjd van 2 min. 13.1 sec. Gerda werd tijdens de race geen moment bedreigd. De Engelse Pamela Piercy werd op bfjna zes seconden tweede. Van de overige Nederlandse deel neemsters maakte Truus Cruiming de beste indruk. De Haagse atlete behaalde twee tweede plaatsen ach ter de Engelse sprintster Daphne Ar den. Het was overigens jammer dat de windkracht te sterk was zodat de tyden niet voor erkenning in aan merking komen. Op de 100 m noteer de Arden 11.5 sec. en Truus Crui ming 11.6 sec, op de 200 m was het verschil 0.2 sec., 24.8 tegen 25.-. By de 200 m werd Tilly van der Zwaard in 25.6 sec. derde. De derde Nederlandse vertegen woordigster, Ellen Ort, veroverde by het verspringen met 5.78 m een derde plaats. Het nummer werd met 6.03 m gewonnen door Helga Hoffman (D). Leo de Winter op dreef in Wolfburg Leo de Winter, de Nederlandse kampioen verspringen, heeft vrydag tydens de stedenwedstryd Wolfburg. Amsterdam twee goede prestaties geleverd. De jonge Amsterdammer won de 100 meter in 10.8 seconden, terwijl hy bovendien by het ver springen zegevierde met 7 08 meter. Albert Hofstede werd eerste by het hinkstapspringen met 13.44 meter en Dick Schrieken was met 14.46 meter de sterkste kogelstoter. Amsterdam verloor met 205—141. (Van een onzer redacteuren) Twee niet geringe verrassingen hebben gisteravond bij de open Leidse turnkampioenschappen de langzamerhand wat monotone rang- ïystvolgorde bij de dames danig om. gewoeld. Achter de hoog op de Olym pus zetelende Fransje van Deursen kwam dit keer niet Kitty Nieboer, maar de ineens sterk naar voren dringende Anke Platteel (DOS), en op de vierde plaats eindigde zowaar Netty van Wyk (Nieuw Brunhilde), die daarmee andermaal het Brun hilde front doorbrak. By de heren kwam de strijd om de titel neer op het zoveelste tweege vecht De Vries (DOS)—Sieval (Ex celsior). Evenals vorig jaar behaalde De Vries de kampioensbeker. DOS was by deze kampioenschappen dus wel zeer succesvol. De open Leidse kampioeruschappen zyn indertyd door de Sportstichting ingevoerd om althans één keer per jaar de drie zuilen in de gymnastiek in staat te stellen elkaar te ontmoe ten. De christeiyke afdeling liet dit keer verstek gaan; een teleurstellen de houding, want men had toch wel mogen verwachten, dat zy van de honderden leden er althans één be reid had kunnen vinden om deel te nemen. Zelfs op dat ene avondje per Jaar dus géén eenheid Het strydgewoel by de dames speelde zich allemaal af ver achter de rug van Fransje van Deursen, die weer zo'n groot overwicht ten toon spreidde, dat het vaak leek alsof zy buiten mededinging deelnam. Met royale voorsprong werd zU eerste, al moet worden gezegd, dat zy soms een wat matte en vermoeide indruk maakte. Het wedstryd pro gramma van de kring is door allerlei oorzaken de laatste weken dan ook zeer overladen. Haar cyfers waren: vrije oef. 9.35, brug: 9.55, balk: 9.05 en sprong 9,20. De jury was dit keer niet zo scheutig met haar cyfers. Terecht, want men honoreert over het algemeen toch al te hoog. Geen feuten Na haar vrije oefening waaraan zy verder dient te schaven kwam Anke Platteel met een voortreffeiyke brugoefening (8.65) op de tweede plaats, zy hield die positie VEist door op de balk en met de sprong geen fouten van betekenis te maken. Kitty Nieboer viel terug door een wat te genvallende vrye oefening (7.95 en een wat onzekere balkdemonstratie. Haar vierde plaats dankte Netty van Wjjk aan een prachtige paardsprong (8.85) en daarnaast zeker ook aan het feit, dat zy nu eens niet van de balk stortte. Opvallende punten waren voorts: het wat tegenvallende werk van Jos van Varick (Concordia) en Nel Kop pers (Brunhilde), de veelbelovende prestaties van Magda Breedveld (Brunhilde) en Tjitske Regeer (DOS), het goede algemene gemid delde van Marian van Varick, die buiten mededinging meedeed en zes de werd en de 9.05, die Tini Röling (Groen Wit) by de sprong voor zich opeiste. Vooral by Magda Breedveld zou een wat intensievere training resultaten kunnen opleveren. By de heren het gewone beeld: Sieval nam een voorsprong by het paardvoltigeren, maar deze bleek op den duur niet voldoende te zyn, vooral ook omdat zyn vrye oefening dit keer niet af was. De prijzen werden na afloop uitge reikt door de voorzitter van de Sport stichting, drs J. P. v. d. Reyden. Uitslag dames: 1. Fransje van Deursen (Brunh.) 37.15, 2. Anke Platteel (DOS) 33.85; 3. Kitty Nie boer (Brunh.) 33.40 4. Nettv van wyk (N. Brunh.) 33.00; 5. Magda Breedveld (Brunh.) 32.70 6. Tini Röling (Gr. Wit) 32.25 7. Lidy Hal- verhout (Brunh.) 31.70; 8. Tjitske Regeer (DOS) 31.65. Heren: 1. Henk de Vries (DOS) 51.35; 2. Henny Sieval (Exc.) 50.85; 3. Daan Verhoeven (DOS) 37.85 4. Om jeugdturntitel in Stadsgehoorzaal De Stadsgehoorzaal is morgenmid dag van 2 uur af het toneel van de stryd om het Nederlands kampioen schap turnen voor meisjes van 1215 jaar. Aan deze nationale titelstrijd, die zeer belangrijk is omdat uit de ryen van deze meisjes straks de aanvulling van de top bij de dames moet komen, nemen 25 tumstertjes deel. Tot de favorieten behoren: Reina Ploeger- uit Alkmaar, Ans Heerschop uit Hilversum. Jeanne Flinterman uit Erica en Nellie Faber uit Huizum. De organisatie van de kampioen schappen is in handen van de Turn kring "Leiden en Omstreken. Badminton Veglo en Smash in finale Oxfordcnp De badmintonverenigingen Veglo en Smash zullen morgenavond om zes uur in de zaal van de school aan de Franchimontlaan uitmaken, wie van beide clubs het komende jaar de Oxfordcup onder haar hoe de mag nemen. Op het ogenblik heeft Veglo. dat vorig jaar de finael eveneens tegen Smash met 7—2 won, de beker in haar bezit. De bekerhouders hebben cok nu weer een goede kans, of schoon zy de overwinning niet ca deau zullen krijgen. Waarschyniyk zal er veel van afhangen, wat het eerste gemengddubbelspel van Sma mej A. Anker -E. Spadon. zal pres teren. Racketeers en Stadhuis, die vorige week in de strijd om de Oxfordcup werden uitgeschakeld, spelen mor genochtend om 10 uur in de zaal van de Plesmanlaanschool om de derde en vierde plaats. Andries van Deursen (Exc.i 37.15; 5. Louis Taverne (Exc.) 36.90; 6. T. Wildenburg (Exc.). De hier genoemde turners en turnsturs zullen deel uitmaken van de turnploeg. die Leiden in de ste- denontmoeting Leiden—Amersfoort Delft zal vertegenwoordigen. WIELRENNEN Ronde van België De Belg Van Springel heeft in de zesde etappe van de Ronde van Bel gië voor amateurs de leiding ln de algemene rangschikking behouden. Het eerste gedeelte van de etappe ging over 73 km van Overboelare naar Hoelaart. De eerste plaats was voor de Belg Rogers Verheyden in 1 uur 40 min. Zyn landgenoten Van de Perre. Hoof, Coppens, De Wolf, Van de Vyver, Lessire, Fumiere en Beu gels bezetten met 1.40.15 de tweede tot en met de negende plaats. Het grote peloton, waarin zich alle Nederlan ders bevonden, werd ex aequo in 1.41.30 als tiende geklasseerd. Het tweede gedeelte van de zesde etappe was een ploegentydrit over 30 km. De Televlzier-ploeg van Ger- rit Schulte zegevierde hier ln 45 min. 37.80 sec. Na de zesde etappe ziet het algemene individuele klassement er als volgt uit: 1. Van Springel (België» 18.51.19, 2. Pauwels «Belg» 18.5156, 3. Karstens •Ned» 18.52.21, 4. Van de Perre (Belg) 18.52.32, 5. De Locht «Belg» 18.53.22. 6. Van de Vyver (Belg) 18.53.57, 7. Goossens (Belg) 18.54.51, 8. Janssens (Belg) 18.54.51, 16. Pieterse (Ned) 1856.20, 18. Zoet (Ned) 18.56.28. Ronde van Spanje Van Looy neemt leiderstrui over Rik van Looy, de oud-wereldkam- pioen op de weg. heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Van Looy versloeg in de eindsprint van de 199 kilometer lange rit van Benidorm naar Nules een kopgroep van dertien renners, die byna drie minuten voorlag op het grote peloton. Plet Rentmeester, die de sprint van het peloton won, was met een veertiende plaats de beste Nederlander. Van Looy nam de lei derstrui over van de Spanjaard Velez. De uitslag luidt: 1. Van Looy (Belg) 4 uur 49 min. 05 sec., 2. 8els (Belg) z.t., 3. Manzaneque (Sp) z.t, 4. De Cabooter (Belg) z.t., 5. Perez Frances (Sp) z.t., 14. Piet Rentmeester (Ned) 4.4154, 15. Wim van Est (Ned) z.t., 19. Linders, 23. Coehorst, 24. Van Oert, 27. Stolker, 31. Snepvangers. 34. Steuten. 47. Swa- neveld, 48. De Jongh, 49. Solaro. Na de tweede etappe luidt de alge mene rangschikking: 1. Van Looy (Belg) 6.04.45, 2. Velez (Sp) 6.05.05, 3. Perez Frances (Sp) 6.05.27.. 4.Seis (Belg) 6.0556, 6. Pouli- dor (Fr) 6.05.44, 17. Wim van Est 6.11.56, 37. Rentmeester 6.12.30, 38. Stolker 6.1256, 43. Van Aert 6.12.48, 48. Steuten 6.12.48, 49. Snepvangers 6.1258. 62. De Jongh 6.13.35, 69. Lin ders 6.14.07, 72. Swaneveld 6.17.46. de eerste van de reeks wedstrijden voor de sterke Zweed Jacobson, Euro pees kampioen 1962, en de gerenom meerde Duitsers Straublnger. Alt- Stutterheim en Kuhweide. De Zweed Anderson won de tweede race. Zyn landgenoten Gruenewaldt en Jacob son werden tweede en derde. In de algemene rangschikking staat Jacobson met 10.408 punten op de eerste plaats. Maarse is met 10.016 punten tweede en Kuhweide met 10.004 punten derde. Dick Way boer, by het NOC voorgedragen voor uit zending naar de Spelen van Tokio, bezet de elfde plaats. Hy vergaarde 8.176 punten. Hoe komt mijn club uit? UVS: Vermeer, Lardé, v. d. Kaay, Ravensbergen. Blankemeyer, Witte- man. Veefkind, Zuma, Teske, v. d. Starp, Koren. LFC: De Hoed. Kanbier, H. Sira, v. d. Heyden. L. de Jong. v. d. Zeeuw, KrUgsman. A. Heymans, D. Sira, P. de Jong, H. Heymans. Roodenburg: Keereweer, Van Rooyen, B. de Jonge, Barendse, Van Kooperen, Van Weerlee, Klinkhamer, De Klerk, Ouwerkerk, Den Os, E. de Jonge. Lugdunum: Kerkvliet, Van As. Van Meygaarden, De Roo, Ba velaar, Crama, Teeuwen, Leget, Bekkering, Collé, De Cler. Wielrennen Belg Roman eerste in Frankfort De 24-jarlge Belg Clement Roman heeft gisteren In Frankfort de 2-79 km lange wegwedstrijd ..Rond de Hen- nlngertoren" gewonnen. Roman ver sloeg in de eindsprint de Fransman Mahé en zyn landgenoot Yvo Mole- naers, die resp. tweede en derde wer den. De drie koplopers reden de afstand in 7 uur 3 minuten en 5 sec. De sprint van het grote peloton werd gewon nen door wereldkampioen Beoni Be- heyt (Belg) voor zyn landgenoot Van Conlngsloo. Jo de Roo was met een zevende plaats de beste Nederlander. De uitslag luidt: 1. Roman (Belg) 7.33.05, 2. Mahé (Fr) z.t., 3. Molenaers (Belg) z.t.. 4. Be- heyt (Belg) op 3.48, 5. Van Conlngsloo (Belg), 7. Jo de Roo (Ned). 18. Piet van Est (Ned), 19. Piet Damen (Ned) 20. Jac. v. d. Klundert (Ned). 22. Dick Groenweg (Ned). 24. Leo Knops (Ned), 29. Dick Enthoven (Ned), 32. Ab Geldermans (Ned), 34. HuubZil verberg (Ned), allen in dezelfde tijd als Beheyt. AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Ctntml-Maguijn Geversstraat 21. GEOPEND (ook zaterdags) vin 750 tot 1750 oor Om biljarttitel 71/2 in Spa Piet van de Pol is de tweede dag van de strijd om de Europese titel anker kader 71-2, die in het Bel gische plaatsje Spa wordt gespeeld, niet zonder kleerscheuren kunnen doorkomen. In de derde ronde bleef hy ongeslagen door een zege ln 22 beurten op de Belg Vandenbranden, maar 's avonds Incasseerde hy de eerste nederlaag: tegen de Fransman Galmiche. Wynen verloor van de Spanjaard Galvez, dlc samen met Lütgehetmann nog zonder verlies- punt is. maar toonde 's avonds (te laat) zyn herstel. Tegen Europees kampioen Ceulemans bracht hy het tot remise ln tien beurten. Het is op de tweede dag wel onom- stoteiyk komen vast te staan, dat Van de Pols rol als befaamd techni cus is uitgespeeld, zyn overwinnin gen steunden op yzeren wilskracht, maar niet meer op zyn eens zo grote biljartkunde. zyn doel is nu gericht op puntenwin^. onder het motto: elke carambole is er één. Tegen Vandenbranden ging het Van de Pol aanvankelijk voor de wind: 107 punten in vier beurten, maar hiermee was het met de senior van dit toernooi gedaan. Slechts door onmacht van Vandenbranden kon de Rotterdammer zyn voorsprong handhaven. Met reeksen van 60, 40, 20 en 33 stelde. Van de Pol de zege moeizaam veilig. Wijnen werd door Galvez geheel van tafel gespeeld, hoewel de Spanjaard hem achttien beurten de gelegenheid gaf om eens iets anders dan een brokkel yke serie op tafel te leggen. Wynen kwam niet verder dan in totaal 132 caram boles. In de avondpartyen kwam Van de Pols eerste nederlaag. Aanvankeiyk leidde hy tegen Galmiche met 118- 27, maar daarna kwam een diepe in zinking. De Fransman scoorde met kleine series zgn zege byeen. Ook de rol van v. d. Pol is daarmee zo goed als uitgespeeld. Herstel Wynen herstelde zich eindeiyk in zyn party tegen Ceulemans, die sterk van start ging met een serie van 62 wynen had echter zyn repliek klaar: een reeks van 107 in de tweede beurt. Het was in de zesde beurt, dat Ceu lemans met een serie van 65 zich een voorsprong verwierf (155-162) en toen de Belg daarop een serie van 60 (166-222)* liet volgen, leek de stryd beslist Nog verder liep Ceulemans uit in zijn volgende beurt met een serie van 41. Toen kwam wynen terug. Eerst met een reeks van 67 om vervolgens met 66 caramboles de 300 vol te ma ken. Ceulemans bereikte ln de na- stoot nog een remise met een serie van 37. Van de Pol (N.) V.d.branden (B.) Galvez (Sp.) Wynen (Ned.) Burgener (Zw.) Ceulemans (B.) Galmiche (Fr.) Lütgehetmann Burgener Galvez Galmiche v. d. Pol Wynen Ceulemans Lütgehetmann Vandenbranden Na twee speeldagen is de stand: 300 22 60 13.63 199 22 60 9.04 300 18 94 16 66 132 18 45 7 33 58 8 19 755 300 8 179 3750 153 17 35 900 300 17 74 1764 208 13 56 1600 300 13 111 23.07 300 22 90 13.63 252 22 89 11.45 300 10 107 30,00 300 10 65 30.00 300 16 158 18,75 237 16 118 14.81 1. Lütgehetmann 2. Galvez 3. Ceulemans 4. Van de Pol 5. Galmiche 6. Wynen 7. Vandenbranden 8. Burgener pnt 8 8 7 6 2 1 0 0 alg. gemid. 1751 17,14 30.00 13.71 9,72 17,20 1256 9.43

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13