Merendeel marktkooplieden niet content met huidige marktplaats 4! Bijna 19 miljoen voor bouw Schouwburg Koninginnedag in de Sleutelstad Molen „DE VALKwordt ingericht tot niolenmuseum Zaterdagse markt versnipperd B. en W. van Leiden zoeken nog naar een oplossing S^Jongensmarkt SPORTSHIRTS 95 Subsidie aan Schouwburgver, om exploitatie-tekort te dekken Restauratie en inrichting vragen 43.500 Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 28 april 1964 Tweede blad no. 31248 Het merendeel van de marktkooplieden is nog niet content met de huidige marktplaats. Dit blijkt uit een onderzoek, dat is inge steld nu de tweede proefperiode met ingang van 8 mei afloopt. T.a.v. de eerste proefperiode (van zes maanden) was de algemene indruk, dat de woensdagse markt zich redelijk had weten te hand haven, maar dat het met de zaterdagse markt minder gunstig was gesteld. De tweede proef termijn heeft een ongeveer gelijk beeld te zien gegeven, met dien verstande dat er toch wel een zekere vooruitgang te bespeuren viel, met name ln de sectoren groen ten en fruit, kaas en poelierswaren, alsmede bloemen en planten. De groep diversen, waaronder textiel, vertoonde een gevarieerd beeld. De verkoop van vis was helaas nog on bevredigend. De oorzaak hiervan moet echter waarschijnlijk niet alleen in de marktverplaatsing worden gezocht. Opinie - onderzoek Het bestuur van de afdeling Leiden van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel heeft onder de marktkooplieden een opinie onderzoek gehouden. Van de 125 per sonen, die het enquête-formulier heb ben ingeleverd, verklaarden 36 rede lijk content te zijn met de huidige situatie. Vóór terugkeer naar de oude toestand c.q. aanwijzing van een an der beter geconcentreerd marktter rein in het stadscentrum, pleitten 79 kooplieden. Op de overige 10 in gezonden formulieren stond geen mening vermeld. Hoewel derhalve een vrij grote meerderheid nog niet is ingenomen met de situatie van thans, kan uit de gegevens van de enquête toch wel worden afgeleid, dat in vergelijking met de algemene afkeer, welke aan vankelijk tegen marktverplaatsing bestond, er sprake is van een kli maatsverbetering. Uitzien naar een andere plaats Met de bestuursleden van genoem de afdeling en.een vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van de Cen trale Vereniging is uitvoerig van ge dachten gewisseld over het markt vraagstuk in Leiden. Daarbij werd door hen een zekere aandrang uit geoefend om, zo dit niet binnen korte tijd mogelijk was, dan toch in ieder geval op langerè termijn uit te zien een andere plaats voor de markten. Hun voornaamste bezwaar betreft het versnipperd zijn van de zater dagse markt. Naar hun mening zou den meer geschikt zijn als markt terrein de Garenmarktv de Hoog landse Kerkgracht met de Kaasmarkt (in samenhang met een doorbraak van de Koppenhinksteeg), alsmede de Oude Rijn, tussen de Hoogstraat en de Hooglandse Kerkgracht. Het komt B. en W. aanvankelijk voor, dat van deze drie voorstellen, het tweede, dus een markt op de Hooglandse Kerkgracht en de Kaas markt te verkiezen zou zijn. B. en W. hebben dan ook besloten de mo gelijkheid te doen onderzoeken om door amovering van de bestaande be bouwing een bi'ede verbinding tot stand te brengen tussen de Hoog landse Kerkgracht en de Kaasmarkt, teneinde in de toekomst de gehele zaterdagse markt op deze plaatsen te kunnen houden. B. en W. willen hierbij voorop stel len, dat zij zich met dit besluit niet zonder meer hebben uitgesproken ten gunste van een markt op de Kaas markt. Wel is het voorlopig oordeel van B. en W., dat amovering van be doelde bebouwing, ook wanneer de zaterdagse markt niet wordt ver plaatst van belang kan zijn. De hier door vrij komende ruimte zou b.v. goede diensten kunnen bewijzen als parkeergelegenheid of stallingruimte voor fietsen. Het in te stellen onder zoek zal echter met name moeten uitwijzen of, mede gelet op de par keerproblemen en de belangen van de winkelcentra, een markt op de Kaasmarkt verantwoord is. Met de thans door de raad in zijn zitting van as. maandagimddag te nemen beslissing, kunnen B. en W. de raad geen ander voorstel doen dan handhaving van de huidige situatie en daaraan weer geen proeftermijn te verbinden. Hoewel de huidige plaatsen van de markt niet voor de volle 100 be vredigend vallen te noemen, moet wel worden bedacht, dat de waren markten van de verplaatsing niet verontrustend te lijden hebben ge had. Voor een groot deel is dit van- Leidse raad en dodenherdenking In verband met de dodenherden king zal de raad, 'die a.s. maandag- raiddag bijeenkomt, niet langer ver gaderen dan tot half zes. De zitting zal, zo nodig, worden voortgezet op woensdag 6 mei, 's avonds om acht uur. Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker. v. d. WATER, Haarlatr. *07 heeft het. De beste merken Jung hans - Kienzle - Mauthe. BAZAAR SPEELTUINVER. „ZUID-WEST" De speeltuinvereniging „Zuid-West' organiseert op 29 en 30 april as. een grote bazaar ten bate van genoemde vereniging. Deze bazaar wordt gehouden in de Bevrijdingskerk aan de Montgomery- De opening vindt woensdagmiddag om 2 uur plaats. Op Koninginnedag is de bazaar vanaf 10 uur 's morgens geopend. zelfsprekend te danken aan het door zettingsvermogen en de verkooptalen ten van de marktkooplieden. Overi gens kan naar de mening van B. en W. zeker worden gesteld, dat aan de plaatsen, waar de markten thans worden gehouden, verschillende aan trekkelijke kanten zijn verbonden. Vooral ook het feit, dat de laatste tijd ook de standwerkers weer graag in Leiden komen, bewijst toch wel, dat de markten gezond zijn gebleven en nog veel publiek trekken. Nieuwe radiotoren gymnasium In augustus 1960 stelde de raad een krediet n f 7950 beschikbaar voor het ven. .uwen van een aantal ra diatoren van de centrale verwarming in het stedelijk gymnasium, alsmede voor het aanschaffen van een prepa raat ter verhindering van verder gaande corrosie in de overige radia toren. Het preparaat heeft de levens duur van de overige radiatoren met een drietal jaren verlengd. Ze ver tonen thans echter ernstige lekkages. Uit een ingesteld onderzoek is geble ken, dat de nog niet vervangen ra diatoren thans eveneens dienen te worden vernieuwd. De hieraan ver bonden kosten worden geraamd op f 43.000. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Kleuterschc ol Lorentzkade De beide openbare kleuterscholen in het zuidoostelijk stadsdeel, te we ten de openbare kleuterschool Bam bino aan de Oppenheimstraat en de openbare kleuterschool De Klimop, die in afwachting van de totstand koming van het eigen gebouw aan de Roodenburgerstraat is gehuisvest in de openbare g.l.o.-scholen aan de Du Rieustraat (1 lokaal) en aan de Lorentzkade (2 lokalen), kunnen de kleuters die voor beide scholen wor den aangemeld, niet meer opnemen. Een oplossing kan worden gevon den door van de kleuterschool De Klimop af te splitsen de beide klas sen die thans i<n de g.l.o.-school aan de Lorentzkade zijn gehuisvest. De nieuwe school kan in deze lokalen ge huisvest blijven. De kleuterschool De Klimop zal dan bij het betrekken van het nieuwe gebouw aan de Rooden burgerstraat (dat in de tweede serie systeembouwscholen is opgenomen» in staat zijn de kleuters op te nemen, die thans moeten worden afgewezen. Deze oplossing biedt tevens het voor deel dat de Professor en wijk, die se dert' 1 april 1957 twee openbare kleu terklassen binnen haar grenzen heeft gehad, die hebben getoond daar in een behoefte te voorzien, na de in gebruikneming van de nieuwe kleu terschool aan de Roodenburgerstraat de gelegenheid voor het ontvangen van openbaar kleuteronderwijs zal behouden. Omdat de nieuwe kleuterschool in bestaande, voor het kleuteronderwijs ingerichte lokalen kan worden ge huisvest, zjjn aan de afsplitsing voor alsnog geen financiële consequenties verbonden. Jaarwedde van wethouders Van de burgemeester is er voor de zitting van as. maandagmiddag een voorstel om aan Ged. Staten van Zuid-Holland mede te delen, dat z.i. de jaarwedde van de wethouders met ingang van 1 januari 1963 op f 18.571 en met ingang van 1 januari 1964 op f20.730 behoort te worden bepaald. Bij schrijven d.d. 6 maart j.l. hadden G.S. reeds meegedeeld, dat een der gelijke verhoging door hen in welwil lende overweging zal worden geno men. Voorts komen in deze zitting de volgende voorstellen aan de orde: een bedrag van f 6000 beschikbaar te stel len ten behoeve van de verbouwing van de lichtkoker in de Gemeente lijke Werkplaats bot spreekkamer c.a.; idem van f6579 voor het tref fen van voorzieningen in het Stad huis ten behoeve van de afdeling Be volking der gemeentesecretarie; het intrekken van een raadsbesluit tot het verlenen van een voorschot aan de Ver. tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen voor de verbetering van 40 woningen; het aangaan van grondtransacties in het „Houtkwartier-noord" met het Chris telijk Lyceum; aan J. C. van Wie- ringen, alhier, te verkopen een strook grond groot plm. 37,50 m2, gelegen aan de Cronesteimkade voor de prijs van f50 per m2; het aankopen van de percelen Krauwelsteeg 1, Zuidsin gel 29, Oranjegracht 134 en Paul Krugerstraat 27 t/m 29a; het verle nen van aanvullende voorschotten exploitatievergoeding bijzonder b.l.o. aan zwakzinnige kinderen voor 1964; het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Ver. voor Chris telijk Onderwijs, voor de aanschaffing van gymnastiekmateriaal voor het gymnastieklokaal van zijn scholen voor g.l.o. en v.g.l.o. aan het Noord einde 40 en voor de aanschaffing van 2 naadmachines t.b.v. de Ulo aan het Noordeinde 3; idem aan het bestuur van de Geref. Schoolvereniging ten behoeve van zijn school voor g.l.o. aan de Stadhouderslaan voor het verbeteren van de akoestiek en de verlichting van het gymnastieklokaal van de school, het maken van twee kleedkamers en het verbeteren van de toestellenberging van het lokaal; id. aan het bestuur van de Ver. tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel, voor de ver betering van de verlichting van zijn School voor uitgebreid lager onder wijs aan de Antonie Duycklaan 1: het delegeren van enkele onderge schikte bevoegdheden aan B. en W.; het brengen van een wijziging in de gemeentebegroting; het treffen van een vergoedingsregeling voor kosten van ziekte e.d. aan gepensioneerde ambtenaren en het doen van enkele Investeringen t.b.v. de Sted. Licht fabrieken. Benoemingen en ontslagen B. en W. stellen voor om aan dr. J. v. d. Poel, in verband met zijn btfioeming tot geimeen»te-secr<ïtaris, eervol ontslag te verlenen als secre taris van het College van Curatoren van het Gymnasium en in zijn plaats te benoemen dr. J. M. Roosenschoon. Verder is er een voorstel om mevr. drs. E. M. van den Hoek-Boerdam te benoemen tot tijdelijk lerares in de klassieke talen aan het Rembrandt- lyceum en de heer M. H. Mariën tot tijdelijk leraar in de aardrijks kunde aan het Rembrandt-lyceum en de Louise de Coligny-h.bs. Tenslotte Ls er een voorstel om de heer W. A. Goutier eervol ontslag te verlenen uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Pestalozzischool. elke woensdag met korte mouw voor jongens van 4 tlm 12 jaar Sportief en vlot. Kies uit vele prachtige kwa liteiten. Ze zijn no-iron en ze zitten fijn ruim. U vindt ze bij p c in een overvloed van zon nige kleuren. Speciaal verlaagde J.M.prljs leeftijd 4 jaar met kleine stijging per maat b.v. 12 jaar 6,95 liHlÉtt i li ifirilhlasii B. en W. hebben de raad een voorstel voorgelegd om thans het definitieve ontwerp voor de bouw van een schouwburg, waarover wij onlangs uitvoerig schreven, goed te keuren en voor deze bouw en inrichting een krediet van f 18.070.320 te verlenen. Voorts om uit de reserve voor de uitvoering van kapitaalswerken een bedrag van f 6.300.000 te putten en dit bedrag af te zonderen ten einde te dienen als extra afschrijving op de bouwkosten en verder om ten behoeve van de bouw van de schouwburg, ge rekend per 1 januari 1964, uit het grondbedrijf te nemen een perceel bouwterrein ter grootte, van 1.30.60 ha., tegen de prijs van f 100 per m2. Exploitatie café- restaurant Ten aanzien van de exploitatiemo gelijkheden van het café-restaurant van de schouwburg hebben B en W advies ingewonnen van de Stchting Produktiviteits-Centrum voor het Horecabedrijf. In haar rapport komt de stichting tot de conclusie, dat een rendabele exploitatie van het café- restaurant qua outillage, capaciteit en ligging van het bedrijf zeer wel mogelijk is, maar dat het succes uiteraard in sterke mate zal afhan gen van de persoon van de toekom stige exploitant. Op grond van dit rapport menen B en W, dat mag wor den verwacht, dat het café-restau rantbedrijf na een inloopperiode van enkele jaren in staat zal zijn om de exploitatiekosten, waarin begrepen de jaarlijkse lasten van rente en af schrijving van het door de gemeente in het bedrijf geïnvesteerde kapitaal, op te brengen. Per seizoen max. f 20.000 subsidies De exploitatie van de schouwburg door de Leidsche Schouwburg Ver- eenlging levert de laatste Jaren in toenemende mate verlies op. Het jaarlijks tekort wordt veroorzaakt door stijging van de uitkoopsommen voor de toneelvoorstellingen, lonen en andere kosten en kan niet door ta riefverhogingen worden opgevangen. De reële reserves van de vereniging zijn daardoor nagenoeg uitgeput. In verband hiermee heeft de vereniging zich tot het college van B en W ge wend m«t het verzoek met ingang van 1 Juli 1963 gedurende drie achter eenvolgende seizoenen een Jaarlijks subsidie te verlenen tot het bedrag van het exploitatie verlies, met een maximum van f 15.000 per seizoen. Voorts heeft de vereniging verzocht een éénmalige subsidie toe te kennen In de kosten voor het treffen van een aantal noodzakelijk geachte voorzie ningen aan haar schouwburg. B en W vindien het van groot be lang, dat de vereniging in staat wordt gesteld haar werkzaamheden voort te zetten tot het moment van opening van een nieuwe schouwburg, zolang de toestand van het oude theater dit toelaat. Subsidiëring van de vereni ging gedurende de seizoenen 1963/1964 1964/1965 en 1965 1966 tot het door het college goedgekeurde exploitatie tekort achten B en W dan ook vol ledig verantwoord. Zij achten het echter niet, gewenst dat naast, een jaarlijks subsidie in het exploitatiete kort een afzonderlijk subsidie wordt verleend in de kosten van voorzienin gen aan het gebouw. De voorzienin gen kunnen worden gefinancierd met behulp van het krediet in rekening- In 1960 deed zich voor de gemeente de gelegenheid voor om van thans wijlen de heer W. van Rhijn een groot deel van de inventaris van molen ,.De Valk" aan te kopen. Voorts bood de heer Van Rhijn toen het molenarchief en het archief van de familie Van Rhijn ten geschenke aan. Bij het besluit tot het aangaan van deze overeenkomsten werd indertijd door de raad tevens de beslissing genomen om de molen te zijner tijd tot museum te bestemmen. Inmiddels is de gemeente in de gelukkige omstandigheid komen te verkeren, dat de vereniging „De Hollandsche Molen" haar daadwerkelijke medewerking aan de museumplannen wil verlenen. Instandhouding moleiibezit Deze vereniging heeft zich be reid verklaard voor dit doel een collectie molenonderdelen en daarmede samenhangende voor werpen, welke zij van de heer M. van Hoogstraten te Dordrecht heeft overgenomen, voorlopig voor de duur van 30 jaar in bruikleen af te staan aan de gemeente. Met dit bijzonder te waarderen aan bod is de mogelijkheid geschapen om thans aan het voornemen de molen tot museum te bestemmen uitvoering te geven. B. en W. hebben een plan doen op stellen voor het treffen van de nood zakelijke voorzieningen aan het in terieur van de molen. Het hiervoor nodige krediet komt neer op een be drag van f 43.500, waarvan f 26.000 betrekking heeft op restauratiewerk zaamheden en f17.500 op de uit te voeren werkzaamheden voor de in richting als molenmuseum. Gezien het grote belang van de instandhou ding van het Nederlandse molenbezit, zou het B. en W. juist voorkomen, in dien door het rijk, dc provincie en de vereniging „De Hollandsche Mo len" een subsidie in de restauratie kosten werd verleend. Verzoeken hiertoe zijn reeds door het College ingediend. Voorts hebben B. en W. de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen op grond van de Mo numentenwet verzocht toestemming te verlenen voor de uitvoering van bedoelde werken. B. en W. merken hierbij op. dat met de vereniging „De Hollandsche Molen" nog overleg moet worden gepleegd over de nadere uit werking van de te sluiten overeen komst van bruikleen. Zodra terzake overeenstemming is bereikt, zullen zij het concept-contract aan de raad voorleggen. Lakenhal belast met beheer Naar de mening van B. en W. ver dient het aanbeveling de Directeur courant, groot f 15.000, dat de raad bfl besluit van 18 december 1961 aan de vereniging heeft verstrekt. De kosten kunnen dan in drie Jaren ten laste van de exploitatierekening worden gebracht. In verband hiermee achten B en W het redelijk dat het maxi mum van het Jaarlijkse subsidie, tol het door het college goedgekeurde ex. ploitatietekort, wordt gesteld op f 20.000 per seizoen. Gezien het bedrag van het Jaarlijk se subsidie en teneinde enige zeggen schap te verkrijgen in de zaken van die vereniging achten B en W het redelijk niet tot uitvoering van een door de raad te nemen besluit over te gaan dan nadat de vereniging de zich in portefeuille bevindende aandelen met een ba lanswaar de van f 6.000 om niet aan de gemeente in eigendom heeft overgedragen. Verder achten B. en W. het nodig niet eerder tot uitvoering van het raadsbesluit over te gaan dan nadat de vereniging zich heeft verbonden om bij verkoop van haar pand aan de Oude Vest dit in de eerste plaats aan de ge meente aan te bieden. N.Z.H.-bussen op Koninginnedag De dienstregeling van de NZH zal op Koninginnedag worden uitge voerd als op zon- en feestdagen. In verschillende gemeenten kan een regelmatige afwikkeling der bus diensten in verband met de feeste lijkheden niet steeds worden verze kerd. Wijkbadhuis kost ruim een Ion meer Op 16 oktober 1961 besloot de raad een krediet van f 250.000 beschikbaar te stellen ten behoeve van de bouw van een wijkbadhuis aan de Linde straat. Nu de voor dit object vereiste rijks- goedkeuring is verkregen, kan met de bouw worden aangevangen. Voor namelijk als gevolg van de geduren de de laatste Jaren sterk gestegen bouwkosten, zal het aanvankelijk voor het onderhavige doel uitgetrok ken bedrag met f 118.000.- worden overschreden. B. en W. stellen de raad voor om dit bedrag alsnog be schikbaar te stellen. Vota ingelicht over metro-bouw In Zomerzorg hield de Vereniging van oud-leerlingen der Ambachts school gisteren haar maandelijkse bijeenkomst. De heer H. Schuitema ker van de afdeling tunnelbouw te Rotterdam gaf deze avond aan de hand van een serie dia's de aanwe zigen een duidelijke indruk van de bouw van de metro. Vele technische details vormden ook later bij de discussie onderwerp van gesprek. Aan het einde van de avond dankte een der bestuursleden de heer Sohui- temaker voor zijn interessante en bo venal ook leerzame voordracht. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het examen doctoraal II geneeskunde de heer M. J. P. Muller Kobolt (Den Haag) en mej. J. J. M. v. d. Horst (Delft); semi-artsexamen de heer H. D. Meijer (Den Haag), A. B. Rottier (Bilthoven) en J. M. Verschure (Dinant, België); arts examen de heer M. P. Leemhuis (Haren)kandidaatsex. sociologie mej. E. 8. Tjon Plan Gi (Roosen daal) en mej. J. M. M. Hoogvell (Den Haag). Molen „De VALK" straks molenmuseum. van het Stedelijk museum „de La kenhal" te belasten met het beheer van het molenmuseum en hem daar bij terzijde te doen staan door een conservator. De verordeningen be treffende het beheer van het Stede lijk museum „de Lakenhal" zullen hiermede in overeenstemming moe ten worden gebracht. Een voorstel hiertoe is bij B. en W. in voorberei ding. De heer M. van Hoogstraten voornoemd, die deskundig is op mo- lengebied, is bereid de functie van conservator op zich te nemen en tot de openstelling van het museum als adviseur bij de inrichting op te tre den. Het hiervoor uit te keren hono rarium, inclusief de vergoeding van reiskosten, kan voor dit jaar worden gesteld op f 1500, waarvoor eveneens een krediet beschikbaar ware te stel len. Voorts achten B. en W. het ge wenst, dat voor het dagelijks toezicht een concierge in de molen komt te wonen. De jaarlijkse onderhoudskosten van de molen, nadat het museum tot stand is gekomen, kunnen op basis van het huidige loon- en prijspeil op f5.100 worden geschat. Daarbij ko men dan nog de kosten van verzeke ring, telefoon e.d. Op dit moment kan moeilijk aldus B. en W. een ra ming worden gemaakt van de te ver wachten inkomsten uit entreegelden, doch aangenomen moet worden, dat deze beneden de jaarlijkse uitgaven zullen blijven. Hierbij dient echter te worden bedacht, dat het molenmu seum een niet te onderschatten indi recte betekenis voor de stad zal heb ben. Bovendien zou een deel van de kosten ook moeten worden gemaakt, als in de molen geen museum zou komen. Op grond van het vorenstaande ge ven B. en W. de raad in overweging om Ln bovenstaande geest een be sluit te nemen. Onder voor ons Vorstenhuis zeer bijzondere omstandigheden wij be hoeven daarop verder niet in te gaan wordt donderdag de verjaardag van Koningin Juliana gevierd. Ook in de Sleutelstad. De Vereniging „Ko ninginnedag", die dit jaar haar zevende lustrum viert, zorgt, traditie ge trouw, ook nu weer voor een dagvullend programma. Bovendien zijn er nog wijkfeesten in de Burgemeesterswijk en in Zuidwest. Het programma ziet er als volgt uit: 7.00 uur Reveille door 4 drumbands 8.15 uur Aubade met politiemuziek op het Stadhuisplein 9.00 uur Kinderfeest in de Leidse Bioscopen en in het Antoniufl clubhuis 9.00 uur Kinderfeesten in de buitenwijken 9.3012.00 uur Poppenkastvoorstellingen ln de grote Burchtzaal 10.00 uur Kerkdienst in de Pieterskerk (ds. J. M. D. d. Berg) 10.00 uur Kinderspelen op het Zoeterwoudsesingelterrein 10.0011.00 uur Demonstratie van Gymnastiekverenigingen op het Stadhuisplein Brandweerdemonstratie op het Kort Galgewater Carillonspelen en fonteinen spuiten 11.00—11.30 uur 9.0010.00 uur 11.00—12.00 uur vanaf 1.30 urn- Start Oranjewandeltocht Burcht (150S uur 15 km, 2—2.30 uur 10 km) 2.30 uur Sportmiddag (voetbalwedstrijd Gouda—Leiden)Aan deze wedstrijd gaat een junioren wedstrijd vooraf. In de pauze zijn er gymnastiekdemonstratles, met medewerking van de Victoria-band. 2.30— 4.30 uur Haaren's Jeugdcircus (100 medew. - 4 paarden) op de Kaasmarkt 4.00 uur Openluchtconcert ln het v. d. Werfpark 4.00 uur Muzikale rondgang 4.45 uur Wandelaarsdefilé bij Stadhuis 8.30 uur Muziekfestijn op het Pieterskerkplein, verzorgd door de Leidse Harmonie en Fanfare verenigingen, met mede werking van een dansgroep o.l.v. Evert Castelein In Zuidwest: 9 uur optocht met muziek voor de Jeugd, 10 uur kinderspelen in speeltuin „De Vijf Hoven", 10 uur (in Boshuis) Marionettenvoorstelling, 3 uur (in Boshuis) feest jeugd van tot 6 Jaar, 8 uur dansavond ln kan tine Royal McBee. Burgemeesterswijk: 9.30 uur optocht met muziek voor alle kinderen, 11 uur en 1.30 uur kinderspelen, met 's middags poppentheater, 7 uur spelen voor de ondere Jeugd, met muziek en rad van avontuur.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3