van Een miljoenengok „tv-producer" Yerolme Aan onze adverteerders I Filmprogramma met aantrekkelijke kanten Arts (monster) voerde in Auschwitz proeven op jonge meisjes uit R.E.M. Tingel Tangel naar Amerika Dick van Dyke blijft op t.v. Nu vrouwenarts in Londen... Stadionplein bleef leeg 430 Grieken MET EEN ENKEL WOORD J f LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 26 APRIL 1M4 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Uitgewuifd door vele vrienden is gistermiddag het Tingel Tangel Ca baret van Schiphol naar New York vertrokken voor de tweede grote tournee dooor het Amerikaanse we relddeel. Marijke en Sito Hoving, Marian de Booy, Paul Deen en pianist Wouter de Nijs zullen in de V.S., Canada, Venezuela en Trinidad optreden voor Nederlandse kolonies en bovendien voorstollingen geven op de Neder landse Antillen en in Suriname. „We gaan het programma „Hoog ste tijd opvoeren" aldus Sito Hoving, die geen moeite heeft gedaan voor een geheel Engels programma. „Wel kunnen we indien er wellicht op een avond toch wat Engels sprekend pu bliek in de zaal zou zitten een paro- (Van onze rtv medewerker) Een verheugend bericht voor de liefhebbers van de Dick van Dyke- shows: ook de komende zomermaan den en 't gehele volgende tv-seizoen zullen Dick van Dyke, en zijn char mante vrouw en medewerkers gere geld op het scherm te zien zijn. De AVRO heeft nog een aantal van d»7e Amerikaanse programma's in voor raad en is er dezer dagen in geslaagd 32 nieuwe afleveringen aan te kopen. die op "My fair Lady" in het Engels laten horen. De tournee duurt tot 1 juni, doch Sito en Marijke kopelen er nog een maand vakantie in New York aan vast. Daar hopen ze ideeën op te doen voor hun volgend programma. Terecht klagen de filmcritici een speciaal voor de televisie ver erover, dat al die befaamde Neder- I vaardigde film geprogrammeerd, die - iop het fest)ival van Monte Carl0 de van het volk zich aan deze commer ciële reclame-televisie zal stoten. Dan zal alles correct blijven. Het zal een vrije zender zijn en die heb ben we juist nodig. Trouwens ik be grijp niet, dat de huidige regering met die wet op de proppen is ge komen. Toen de ministers Veldkamp en Scholten beiden nog staatssecre tarissen waren, dienden ze de nota inzake reclame-tv in en spraken zich daarin uit voor reclame". ,,Als dat geheel onverwacht ingediende wetsontwerp tegen tv- eilanden in zee zou worden-aangenomen, dan zijn wij miljoenen kwijt, want het R.E.M.-eiland, dat op mijn werf in Cork (Ierland) zijn voltooiing nadert, kost vele miljoenen". Dit zei scheepsbou wer C. Verolme gistermiddag voor zijn vertrek van Schiphól naar Indonesië, Als grootste aandeelhouder van de N.V. Reclame Exploitatie Maat schappij, verwacht hij dat de uitzen dingen nog in de loop van de zomer zullen beginnen. Het op 30 meter lange palen staande eiland zal en kele mijlen buiten de kust van Ne derland worden neergezet. „Eerlijk man" Lastige vragen over de R.E.M. ad rem beantwoordend, riep Verolme uit: „De regering zoekt naar onzin nige voorwendselen om het R.E.M.- eiland aan te yaüen. Men suggereert, dat volgens de huidige Nederlandse wetgeving zo'n eiland zou kunnen worden gebruikt om b.v. roulette te spelen, maar ik ben een eerlijk man en ik garandeer iedereen met hand op het hart, dat ran dit eiland geen misbruik zal wor den gemaakt. Het is trouwens tech nisch al vrywel onmogelijk er pu bliek per schip naar toe te brengen. Veel te gevaarlijk met al die deining op zee. Je kunt op zo'n klein op pa len staand geval toch geen complete haven inrichten". Gevraagd waarom hij was gaan participeren in de R.E.M., zei hij: „Ik ben erin gestapt omdat ik dacht als ik er veel in te vertellen heb, dan kan ik het zo plooien, dat geen mi nister, geen kamerlid en niemand Onsportief Verolme nam de grote stap in de reclametelevisie ongeveer een jaar geleden, „toen we bemerkten dat de commerciële televisie er toch «iet zou komen, maar toen was van een wet tegen tv-eilanden bulten de ter ritoriale wateren nog geen sprake. Die wet is onsportief en was voor ons een uiterst onplezierige verras sing, dat kan ik u zeggen. Ik hoop en vertrouw echter, dat men de wet zo zal stellen, dat van nu af aan ver dere eilanden worden verboden, maar dat men de bestaande, dus ook dat van de R.E.M., met rust Iaat. Ra dio Veronica mag toch ook zijn gang gaan. En niemand behoeft er bang voor te zijn, dat wfj geen keurige uit zendingen zullen verzorgen. Het is geen piratcnwerk dat we doen. Ten slotte wil het hele Nederlandse volk graag zo'n vrije zender met reclame Scheepsbouwer Verolme is gisteren van Schiphol naar In donesië vertrokken om bespre kingen te voeren over de bouw van scheepswervenDe heer Verolme en zijn vice-president- directeur oud-minister Hofstra (links), mevr. Verolme en de heer A. Rijke bij het vertrek naar het Verre Oosten. hebben op de zuilen na, maar die vormen een kleine minderheid". Tot slot onthulde hij, dat de N.V. R.E.M. wellicht binnenkort aandelen op de markt zal brengen, opdat ook de gewone man er in kan deelnemen. Geen automarkt Het Stadionplein in Amsterdam zuid bleef gisteravond leeg. Er was geen „wilde" automarkt. Met groot machtsvertoon heeft de hoofdstede lijke politie de markt onmogelijk ge maakt. Ongeveer 40 agenten te voet, op de fiets, op motoren, in auto's en te paard zorgden ervoor dat er geen auto's werden verhandeld. De enkele autohandelaren die nog even kwamen kijken, verdwenen weer snel, of trokken zich terug in de café's rond het plein. Wel was er veel belangstelling van de zijde van het publiek en een groot aantal bromnozems had het grote parkeer terrein deze avond als racebaan ver kezen. De „wilde" automarkt, zoals sedert 1950 op maandagavond gebruikelijk, is in Amsterdam Verboden geworden op grond van een donderdag van kracht geworden artikel van de alge mene politieverordening landse documentaires die ons land zo'n goede naam hebben bezorgd, het gros van het publiek een naam in de kranten blijven zonder dat men ze ooit te zien krijgt, althans: niet in de bioscopen. Gaandeweg vertoont de tv deze films, die in eerste instan tie voor de bioscoop zijn gemaakt. In mei zullen we bijv. een „Leger van gehouwen steen" te zien krijgen. De laatste tijd hebben we o.m. te zien gekregen: „Bouwen in staal" (Jan Moonen), „IJsland zonder ijs" (E. van Moerkerken) en „Valparaiso" (Joris Ivens). Gisteren zagen we de documen- J taire „D'r is telefoon voor u" van een van onze beste filmers, Louis van Gasteren Jr. wiens „Het Huis" als korte speelfilm niet onbekend is. Met de documentaire over de ontwikke ling van de telefonie (gemaakt in opdracht van de PTT) had Van Gas teren, een dynamisch man, (para chute-springer voor zjjn plezier) het in zoverre te kwaad dat hfj zfjn eigen filmdrift moest intomen terwllle van de noodzakelijke, technische uiteen zetting. H(j had daar een knappe op lossing voor gevonden, door de ont wikkeling van de telefonie geheel in te bedden in de achtereenvolgende tijdbeelden, zodat er niets gigantisch is gebeurd sinds de telefoon door Bell is uitgevonden of het had een plaatsje gevonden in Van Gasterens documentaire. Soms had hy ook wel iets kunnen weglaten, kreeg men de Indruk. Het uiteindelijke resultaat was echter dat men alle tussenstations duidelijk en ook voor de leek begrijpelijk uiteen gezet kreeg, terwijl men toch het ge voel had naar een plezierige film te hebben gekeken. Inplaats van de gebruikelijke oude speelfilm had de NTS gisteravond prijs voor de beste mise-en-scène kreeg. Dankzij het feit dat „Orden für die Wund er kinder" speciaal vooi de tv gedacht was, kreeg men een uitstekend beeld (wat bij speelfilms vaak te wensen overlaat)terwijl alles door de regisseur veel dichter bij was gehaald met veel close-ups of scènes van dichtbij opgenomen. Een gewone speelfilm dient in een gewone zaal op een groot doek gepro jecteerd te worden, hij verliest aan waarde binnen het raam van het tv- toestel. Daarom \vn« het p°n e^de gedachte van de NTS deze tv-film, die bovendien nog door niemand ge zien kon zijn, in de plaats van een oude bioscoopfilm te brengen. Overi gens was het verhaal wat mager, werd de intrige teveel uitgesponnen en de mise-en-scène was wel goed ja. Kortom: een aardige, „koepen- nickiade" maar geen uitschieter. Nico Scheepmaker Het Griekse ministerie van Justitie heeft gistermorgen dp v-rlj la tin? be kendgemaakt van 430 politiekege- vangenen, die veroordeeld waren naar aanleiding van de communisti sche opstand van 1947 tot 1949. Al leen 120 gevangenen die veroordeeld zijn wegens spionage, vallen niet on der de ter gelegenheid van het Grieks-Orthodoxe paasfeest op 3 mei aanstaande afgekondigde amnestie. Aan laatstgenoemden zal wel een ge deelte van de straf worden kwijtge scholden. Tot degenen die op vrije voeten zullen worden gesteld, behoort de vakbondsleider Antoine Ambatielos, die al veertien jaar in de gevangenis heeft doorgebracht. Zijn (Britse) echtgenote heeft geruime tijd bij de Griekse autoriteiten voor zijn vrij lating gepleit. In Engeland zijn meermalen felle betogingen voor in vrijheidstelling van Ambatielos ge houden, met. name tijdens het be zoek van Koningin Frederlka aan Londen in het begin van 1963. Een voormalige vrouwelijke dokter van het concentratiekamp Ausch witz heeft gisteren in Londen in het z.g. Kleine Auschwitz-proces voor de rechter verklaard, dat in het kamp meisjes werden geopereerd alsof het „Ujken" waren. De getuige, dr. Alina Brewda een in Polen geboren jodin die nu in Londen woont verklaarde dat zij tot taak had de schreeuwen de meisjes op de operatietafel te kal meren. Dr. Brewda trad als getuige op in de zaak die de voormalige kampdokter van Auschwitz dr. Alex ander Dering, een Pool van afkomst, tegen de schrijver en uitgever van het boek .Exodus" heeft aangespan nen. Dr. Dering, die nu een prak tijk als vrouwenarts in Londen heeft, beweert dat hij in het deel van het boek dat over medische experimen ten ir Auschwitz handelt, valselijk een „monster" genoemd wordt. Dr. Brewda trad op als getuige a. dechar ge voor Leon Uris, de schrijver, die in New York woont, en de Lon- derse uitgeverij William Kimber and Company. ZU zei dat dr. Dering haar in Auschwitz had gezegd daar tussen de 16.000 en 17.000 operaties te heb ben verricht Nadat, zij hem operaties op een groep Griekse meisjes had zien uitvoeren, kwam zy tot de ge volgtrekking dat waarschijnlijk al deze operaties onnodig waren en als experiment werden verricht. Toen zy voor de eerste maal naai de operatieplaats werd geroepen hoorde zy een meisje gillen en om haar moeder roepen. In een by ge bouw hielden twee wit geklede man nen het kind vast. Dr Dering, even eens in het wit, stond in dezelfde kamer zyn handen te wassen. Door de open deur van de operatiezaal zag zU dat het huilende meisje op een tafel was vastgebonden en wor stelde om los te komen. Op de vraag van de rechter, of zy de indruk had dat de meisjes werden verdoofd voordat zy naar „block 21" (de operatieplaats) wer den vervoerd, antwoordde dr. Brew da ontkennend. De operatie duurde 10 tot 12 minuten, terwyi er gewoon- ïyk een half uur voor nodig is. „Naar mijn mening ging alles bedroevend siecht". Het verband bestond uit pa pier. Ze vroeg dr. Dering te helpen, toen hij vyf dagen na de operatie de meisjes bezocht, maar hy ver schafte niets en kwam niet meer op de afdeling Di. Dering heeft verklaard dat el ke operatie die hy heeft verricht „noodzakelijk" was. Omdat ons bedrijf op KONINGINNEDAG, donderda 30 april a.s. GESLOTEN is, verzoeken wij U dringent er rekening mede te houden, dat ADVERTENTIES VOOR ONS NUMMER VAN vrijdag 1 mei a.s. uiterlijk morgen, WOENSDAG 29 dezer te 3.00 UUR N.M. in ons bezit moeten zijn. Advertentieafdeling LEIDSCH DAGBLAD. Kerkelijk Leven NED. HfiltV. KERK Bedankt voor Hoogozand (toez.) H. Zuiderveld te Zuidhorn, GEREF. KEUKEN Beroepen te Aardenburg-Breskens H. D. de Wit, kand. te 't Harde te Wierlngerwerf en te Wcrmer F. de 23.25 Planorecital BINNENLAND Door (rein gedood Op een nlet- beveillgde overweg in de Dernhorstlaan in Twello is gisteravond de 60-Jarlge heer G. Roeterdlnk met zijn fiets on der een trein op het traject Deventer- Apeldoorn geraakt en gedood Het on geluk gebeurde vlakbij de woning van de heer Roeterdlnk waarheen hij op weg was. Stikkertrofee De nieuwe bevelheb ber der geallieerde luchtstrijdkrachten ln Centraal-Europa, Sir Edmund Hud- leston, generaal van de Britse Ko ninklijke Luchtmacht, heeft op de basis Münster-Handorf, in West-Duits- land de „Dirk U. Stikkertrofee" uitge reikt aan de eerste groep geleide wa pens der Nederlandse Kon. Luchtmacht Kolonel H. Vermeulen, commandant van deze eerste groep, nam de trofee in ontvangst. Het Is' voor de tweede keer dat deze groep de trofee wint. Gasleverantle De Commissie Sa menwerking Regionale Organen Gas- voorzlenlng en de NV Nederlandse Gasunie zijn overeengekomen, dat gas- leverantles ten dienste van ruimtever warming en warmwatervoorziening, die niet functioneel gebonden zijn aan een fabricage of produktleprores en leve ranties ten dienste van kantines, zie kenhuizen. laboratoriumtoepassingen en dergelijke, niet als industriële leve ringen zullen worden beschouwd. Deze leveranties zullen dan ook ongeacht hun omvang, aan de gemeenten wor den voorbehouden, aldus een gezamen lijk communiqué van SROG en Gas unie. BUITENLAND Huwelijk Prinses Claude, dochter van de graaf en de gravin van Parijs, zal 8 juni ln het huwelijk treden met prins Amedee van Savoje. hertog van Aosta. Aanvankelijk was ae datum van 20 Juni genoemd, doch de bruidegom moet in militaire dienst. Prins Amedee ls de zoon van wijlen hertog Aymon van Aosta en van prinses Irene van Griekenland. Het huwelijk zal worden Ingezegend ln het kerkje van Sao Pe dro de Clntra, bij Lissabon, waar het landgoed van de graaf van Parijs ligt. Don Juan Carlos, de hertog van Astu- rlë, zal getuige zijn van de bruide gom, terwijl de graaf van Clermont als getuige van prinses Claude, zijn zuster, zal optreden. Nozems voor rechter Vijfentwintig nozems, behorende by de wilde bende welke tHdens de paasdagen de bad plaats Clacton-aan-Zee tiranniseerde, stonden gisteren tereent. Twee van hen kregen leder een maand gevangenis straf. twee anderen een boete van 75 pond (750 gulden) en nog een aantal anderen geldboetes die niet zo hoog Waren. In het Lagerhuis werd gisteren aangedrongen om scherper op te tre den tegen nozemrelletjes. Ambassadeur De Franse regering heeft Luclen Paye, die minister van Onderwys ls geweest en nu ambassa deur van Frankrijk ln Senegal ls, be noemd tot ambassadeur in Peking. De Chinese regering heeft Hceang Tsjen. onderminister van Buitenlandse Zaken en voormalig ambassadeur van Peking ln Indonesië, tot Chinees ambassadeur in Frankryk benoemd. Vliegtuig op huls In Billings, ln de Amerikaanse staat Montana, is gis teren een particulier vliegtuig op een woonhuis gestort. Alle vier Inzitten den van het toestel kwamen om het leven, doch de bewoner van het huls ontsnapte op wonderbaarlijke wyze aan de dood. Kinderen gewond. Vlak over de Leuth, zyn gisteren vijf schoolkinderen ernstig gewond geraalct door een hoe veelheid munitie die ontplofte. De kinderen zijn allen ln het ziekenhuis opgenomen, zy hadden een kuil ge graven waar by het oorlogstuig te- voorschyn kwam, daarbij kwam een deel tot ontploffing. Het betreft waar- schijniyk munitie die door de geal lieerden na 't beëindigen van de oor log ln de grond ls gestopt Integratie De algemene synode van de Presbyteriaanse Kerk ln het zuiden van de Verenigde Staten, die Jonge, kand. te Amsieroam-W te Heerlen (vac. A. ter Koev6) H. Gil huis te Balk. Aangenomen naar Rotterdam-Z. (vac. A. L. Bos) P. Sytsma te Neder- horst den Berg. die bedankte voor Alkmaar (vac. C. van Meyenfeldt), naar Kapelle-Biezelinge H. R. Juch, kand te Rotterdam, die bedankte voor Culemborg, Moordrecht, Numansdorp, Oo6t- en west Souburg en voor Zwaag- westeinde. Bedankt voor Utrecht-N. (vac. T. Spilker) A. Ykema te Putten voor Wagenlngen (vac. H. J. Kouwenhoven) J. Hengeveld te Gouda. GEREF. KERKEN (VfUgem.) Beroepen te Mlddelstum A. Geelhoed te Zwagerveen-Zwaagwestelnde. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam-Zuid P. Blok te Dlrksland en A. Vergunst te Rotter dam-C. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Bedankt voor Brulnosse F. Mallan te Veenendaal (voorheen te Bruinisse). Evangelisatie onder chauffeurs Aan een van de drukste straatwe gen in het industriegebied staat in Kakegawa ten zuidoosten van Tokio een nieuwe evangelisatiepost van de Kyodan, de Verenigde Kerk van Christus in Japan. Deze post omvat een parkeerplaats voor 150 vracht auto's. een service-station, slaapge legenheid voor 50 man en een groot restaurant. De stichter en beheerder van deze evangelisatiepost, ds. Mlchio Im-al was het opgevallen, dat de fa brieken wel allerlei voorzieningen troffen voor hun arbeiders en hoger personeel, maar dat er voor de chauf- feus van de vrachtwagens, die langs de weg ook zeer zware arbeid ver richten, niets gedaan werd. Daarom begon hij aanvankelijk met een klein cafétaria en probeerde zo menselijk contact te krijgen met de bestuur ders. Omdat in de praktijk bleek, dat hiermee in een behoefte werd voor zien, stelde de kerk zich achter dit initiatief en kon het nu groter wor den opgezet. Op het ogenblik is er een staf van 30 medearbeiders, die in ploegendienst ter beschikking zyn voor de chauffeurs, die vaak weken lang van huis zyn. Er is gelegenheid om contact te zoeken met de gezin nen, de medewerkers pogen te even- geiiseren en allerlei goede diensten te doen, waarmee zy een oase van men selijkheid scheppen te midden van het gewoel van het moderne verkeer. Medewerking N.S. bij muziekopname In het voorlichtingsblad van de Nederlandse Spoorwegen „De Kop peling" wordt verteld hoe de spoor wegen hebben meegewerkt om de op namen voor een grammofoonplaat van het orgel in de St.-Laurenskerk in Rotterdam ongestoord te doen sla gen. Deze plaat wordt verkocht ten bate van de restauratie van de kerk. Omdat de hoge spoorbaan vlak langs de kerk loopt, geeft dat elke keer als er een trein passeert lawaai. De wereldberoemde Franse organiste Marle-Clalre Alain was bereid ten behoeve van de restauratie het or gel voor een opname te bespelen, mits by de opname storing door de overleg met de spoorwegen in Rot- treinenloop voorkomen werd. Door terdam kon het zo geregeld worden, dat tydens de opname de treinenloop aangepast werd. De treindienstleider had daartoe die avond een tijdelijke nevenpost in de kerk, telefonisch ver bonden met het Centraal Station, zodat hij aan de hand van een tevo ren opgemaakt plan beurtelings de machinisten van de treinen en de RADIO EN TV VANAVOND De NCRV heeft het televisiepro gramma voor vanavond opgebouwd met een aantal kleine uitzendingen. Na „Memo" komt de wild-west-fami- lie „The Beverly Hilbillies" op het scherm (8.35). Rieke van Epen pre senteert het „Cabaret der onbeken den", waarvan de finale in Eindho- van wordt gehouden (9 uur). Jan van Hillo spreekt om 9.30 uur met zuster Frederike Meyboom, die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor het verpleegstersberoep. Om 10 uur zingt Caroline Kaart liedjes met begelei ding van Cor Lemaire. In het kader van de Shakespeare- herdenking zendt de KRO om 8 uur de tragedie „Hamlet" onder regie van Wim Tollenaar uit. (stereofonische uitzending). De door Geza Frid ge componeerde muziek wordt uitge voerd docr het Promenade-Orkest onder leiding van Benedict Silber- man. André Carrell presenteert voor de laatste keer in dit seizoen „AVRO's Radio Revue" (8.05 uur). Emile Kel- lenaers regisseert „De oorsprong der dingen", een programma over de ontwikkeling van de atoomweten schap 9 uur. VOOR WOENSDAG 29 APRIL Hilversum I 402 m NCRV7.00 Nieuws en SOS-berich- ten, 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke kamermuziek, 7.45 Radiokrant, 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gr.muz., 8.40 In ternationale volksliederen en -dansen 9.00 Voor de zieken D 35 Waterstanden 9.40 Voor de vrouw, 10.10 Klassieke gr.muziek, 10,30 Morgendienst, 11.00 Klass. gr.muz., 11.15 Omweg, hoorspel- Impressie (herhaling van maandag 27 april 1.1.), 11,56 Lichte gr,muziek, 12.30 Mea. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Triptiek: wekeiyks vakantiepro gramma, 12.50 Gr.muzlek, eventueel actualiteiten, 13.00 Nieuws, 13.15 Mu- satte-enèemfole met zangsolisten. 13.40 Moderne kamermuziek, 13.55 A child of our time, oratorium, 16 00 Jong Neder land musiceert: Mandollneverenlglng, 15.50 Bybervertelllng voor de Jeuga, 16.00 Voor de Jeugd, 17.15 Lichte muz., 17.45 Country en Westernmuzlek. 17.55 Het Spektrum, lezingen. NCRV: 18.10 Hervormd kinderkoor en Instrumentale begeleiding: Klass. muz. RVU: Samerhand en Tamerhand: Een archeologische reis door de Sowjet- Republlelf:. Uzbekistan, door dr. A. A. Kampman, directeur Ned Instituut voor het Nabye Oosten, 19,00 Nieuws en weerpraatje, 19.10 Op de man af, praatje, 19.15 Leger des Hellskwartler 19.30 Radiokrant, 19.50 Tar.go's, 20.00 Radio-orkest en Beromüneter en zang soliste: moderne muziek. In de pauze, plm. 20.30 De boer ln Europa, gesprek over agrarische problemen 21.40 Kanttekeningen, 21.55 Licht orkest (stereofonische uitzending), 22.30 Nws, 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Metro- pole orkest: romantisch programma. ,5^0 muzieiCi schöner als der Sonnenscheln, Ka» denn Llebe Sünde sein. In elner Naohi lm Mal. Bristol Bar Sextet Soldier won 't you marry me (p», rettl), Jlmmle Roögers. Diana (Anka| Horst Wende Skiffle Boys. Schön 1st die Jugend, Leni en Lüdwlg. Cheiii la - Casetta ln Canada - Rlcordatt, Orkest Max Greger, Nel blu dlpinto d| blu (Modugno), Quartet Enzo Gallo, When you wore a tulip - Carelesi love - Original Dixieland one step, The Dlxlelanders. Ich hab' dlch eln. mal geküsst - Sing Nachtigall. sing La Paloma, Fritz Scbulz Relchel, Brl$. tol Bar Sextet. In the chapel in the moonlight (HU1), Kitty Kallen. Pa. trlcla (Padro), Orkest Tommy Dorsev. Dream (Mercer). The Four Aces. Hey! Eula (North), Orkest Max Greger, Brazil (Baroso), Carmen Cavallaro. Auf Ja-ma-maika (Gietz), Caterln» Valente. Guten Tag, llebes Glück-Eln. mal von Herzen verllebt sein - Unu wieder geht eln schöner Tag zu Ende, Fritz Schulz Relchel, Bristol Bar Sex. tet. You are my sunshine (Charles), Horst Wende Skiffle Boys. Ti 'dlr6 (d'Anzl), Quartet Enzo Gallo. Tea lor two cha cha (Youmans), Orkest Tom. my Dorsey. Waltzing Matilda (Perettl), Jlmmle Rodgers, Teenager melody - I love you bahy - Sugar baby, Orkest Max Greger. Love Is here 1 Jlmmle gers, toy - J stay (Gershwin), The McGulre Sisters, Ich küsse lhre Hand, Madame - Roter Mohn - Schöner Gigolo - Wenn da einmal deln Herz verschenkst, Frlti Schulz Relchel, Bristol Bar Sextet, Summertime - A woman ls a some, times thing - My man's gone now It takes a long pull to get there - I got plenty O' nuttin - Bess, you Is my woman now - It ain 't necessarily so - Minor themes: Prayer, Straw- berries, Honey man, Crab man - I loves you Porgy - Clara, Clara There's a boat dat 's leavln soon for New York - Oth Bess, oh Where's my Bess - Oh Lawd, I'm on my way Art Farmer, Harry Edi6on, Bernle Glow, Markle Markowitz, Charlie Shavers, Bob Brookméyeri Frank Rehak, Jimmy Cleveland, Earl Swope, Rod Levitt, Zool Sims, A1 Cohn, Phil Woods, Gene Quill, Sol Schlinger, Bill Evans, Herble, Po well, Georges Duvivler,, Charley Pel. sip. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 De Verrekijker, interna tionaal jeugdjournaal. AVRO: 17.10- 17.45 Voor de Jeugd, 19.30 Literair» ontmoetingen. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. AVRO. 20.20 Televlzler, 20.36 Dick van Dyke Show, tv-fllm, 21.00 Licht orkest: moderne am.mut, 21.15 Jehova's Getuigen, domucentalre, g|Bil" BUITENLANDSE PROGRAMMA'S klnsslexi 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 lil VARA: 7.00 Nws, 7.10 Ochtendgym., 7.20 Soc. strijdlied, 7.23 Lichte gram- mofoonmuzlek, (Om ca. 7.30 Van de voorpagina), 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8 18 Lichte gr.muz., 9.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw, 9.00 KoOkpraatJe, 9.05 Hlmmelskönig sei wlllkommen, cantate. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte gram mofoonmuziek, 1L0Q Voor de vrouw, 11.40 Pianorecital, moderne muz, 12.00 éalonorkest en zangsollst, 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Voor het platteland, 12.38 Orgelspel: am.- muz„ 13.00 Nieuws, 13.15 Noors om roeporkest en flultsollst: 13.45 Friese streekultzendlng, 14.00 Klass. kamer muziek, 14.50 Hoe werk de vrouwen- adviescommissie voor de woningbouw? toespraak, 15.00 Voor de Jeugd, 16.50 Voor de zieken. 17.20 Tentoonstelllngs- agenda, 17.25 Licht Instrumentaal, septet, 17.50 Regeringsuitzending: Ge ven en nemen. Tip voor en van weg gebruikers. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte grammofoonmuz, 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie. Tot u spreekt Hare Excel lentie mevrouw J. F. Schouwenaar- Franssen, minister van Maatschappelijk Werk, 18.30 Roemeens orkest, 19.00 Voor de kinderen, 19.10 Artistieke Staalkaart, 19.40 Licht Instrumentaal trio en zangsoliste: Jazzmuziek, 20.00 Nieuws, 20.05 Rechtstreekse reportage van de interlandland-voethalwedstrljd Nederland-Zweden te Rotterdam, 22.10 Lichte grammofoonmuziek, 22.30 Nws, 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit het dagelijks gebeuren, 22.55 Jazzmuz., 23.40 Lichte grammofoonmüziek, 23.55- 24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPKOCRAMMA (Oier de 4e lijn van 18 tot 20 uur) Schön wie der Junge FrÜhllng. Frltz Schulz Relchel, Madonna, du bist KngeJuinl, BBC,' Homo Service 330 n 12.00 Cricketreportage, 1 dansmuz, 12.30 Voor do boeren, 12,6! Weerbericht en programmanleuwi, 13,00 Nieuws, 13.10 QuJzprogramnu, 13.40 Radiokroniek, 14.00 Schoolradio, 15.00 Hoorspel, 15.46 Oricketreportag», 16.05 Vespers, 16.45 Programma voor de oudere luisteraars, 17.25 Voordracht 17.40 Lezing over de mens en zijn om geving, 17.55 Weerbericht en progr.- nieuws, 18.00 Nieuws, 18.10 Regionaal programma, 18.32 Marktberichten, 18,35 Gev. muziek, 19.00 Amateur- koorzang, 19.30 Klassieke en modern» muziek, 20.40 Gev. muziek, 21.00 Re. portage, 22.00 Nieuws en berichten, 22.30 Gedichten, 22 45 Parlement* overzicht, 22.59 Weerbericht. 23.00 Nwi 23.02 Voordracht, 23.15-23.45 Kamer muziek. Engeland, BBC Light. Programme 1500 en 247 m 12.00 Populaire gr,muziek, 12.31 Lichte muziek (Om 13,30 Nieuws, 13.35 Uitslagen cricksWedstrljde)!), 13.45 Voor de kinderen, 14.00 Voor dl vrouw, 15.00 Grammoloonmuziek, 15.05 Reportage paarderenneu, 1 15.20 Gev. organiste het „vertreksein" kon ge- 397.000 lidmaten telt,"heeft besloten I ven. Zodoende werd voorkomen, dat de rassenscheiding op te heffen voor ei tijdens het orgelspel bijgeluiden ,door treinverkeer Een zwaanschrift van ds." J. vim der 3 4 ooo kerken waart "™el£ later werd deze organisatie nog Schaft uit Murmerwoude, Kerkdienst geen kijkspel Pro en contra rond televisiekerkdiensten De generale synode van de Geref. Kerken (vrijgemaakt) heeft zich in haar zittingen in Rotterdam bezig gehouden met tv-uitzendingen van kerkdiensten. Dit kwam Ier sprake ln het rapport van de oommissie met be trekking tot de uitzending van radio- kerkdiensten. Enige ouderlingen verzetten zich tegen tv-uitzendingen, omdat ze van mening waren dat een kerkdienst geen kijkspel mocht zijn, omdat dan „het woord" naar de tweede plaats wordt gedrongen. Ze wilden dan ook niet, dat depu- taten hier bemiddelend zouden optre den. Dr. R. H. Bremmer uit Enschede liet echter een ander geluid horen. „Als men geen bezwaar maakt tegen radiokerkdiensten, kan men het ook niet doen tegen televisiekerkdien sten", zo meende hy. „Bij de laatste komt het zien bij het horen. Het zien van de gemeente, van de kinderen, van het opleggen van de zegen, kan vertroostend zijn. In een gewone dienst is er toch ook naast het horen het zien van de anderen. Levende verkondiging van „het woord" houdt ook in het zien van hem die het brengt. God gaf ons", aldus spreker, ..het middel van die televisie en een beetje nuchterheid zou hier zeker niet misstaan". Dr. P. Jongeling uit Apeldoorn merkte hierbif nog op, dat de tv. het evangelie brengt in hulzen waarin het anders niet komt. De synode verenigde zich tenslotte met het voorstel van de commissie en zal opnieuw deputaten benoemen voor „radiokerkdiensten" met nader omschreven opdracht. Ze sprak onder meer uit, dat kerken die een tv-uit- zending wensen, desgevraagd door de putaten van advies kunnen worden gediend. Binnen het raam van de sa menwerking in het Convent van Ker ken zullen ze terzake bemiddelen. Verder besloot de synode het be- muzlek. 15.31 Muziek bij het .werk, 16.15 Dagboek, 16.31 Uitslagen races en cricket, 16.35 Grammofoonhvuz. voo; de Jeugd, 17.00 Gevarieerd muzikaal programma, 18.33 Sportovetzlcht en uitslagen races, 18.45 Hoorspel, 19.05 Nieuws en Journaal, 10.25 Sport uit zending, 19.31 Am.muziek, 2Q.OO Quiz- programma. 20.30 Nieuws en actuali teiten, 20.40 Hoorspel, 21.40 SameÈ- zang, 22.00 Lichte muziek, 23.40 Voor dracht, 23.55-24.00 Nieuws. Nordwe.stdeutsclier, Rundfunk 309 s 12.00 Nieuws, 12.15 Lichte orkest muziek, 13-00 Nieuws. 13.15 Operamui 16,00 Nieuws. 16.05 Moderne muziek 17.00 Nieuws, 17.30 Orkestmuziek 19.00 Nieuws. 19.30 Gev. muz., 20X5 Hoorspel, 21.30 Nieuws. 22.00 Klassleki pianomuziek, 22.40 Lichte muz, 23.0i Gev. Muziek, 24,00 Nieuws, 0.20 Jazz muziek, 1.00 Weerbericht en gevarieer de muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m 12.30 Nieuws, 12.42 Symfonische mu ziek, 13.05 Grammofoonmuziek, 16,(X Kamermuziek. 16.40 Operamuz., 17,4! Planorecital, 18.00 Spel, 18 30 Gev, ziek, 19.58 Nieuws, 20.52 Spel, 23.4! Grammofoonmuziek, 23.52-24.00 N*i België 324 en 484 ni 324 m.: 12.00 Nieuws, 12.03 Gr.muz., 12,1! Lichte muziek. 12.50 Beursberichten 13.00 Nieuws. 13,20 Kamermuziek, 14.0: Nieuws, 14.03 Schoolradio, 15.45 Jon genskoorzang. 16.00 Nws, 16.03 Beurs- berichten, 16.09 Engelse les, 16.24 Llch- te muz.. 17.00 Nws., 17.15 Kamermui, 17.55 Kamermuziek. 18.00 Nieuws 18.03 Voor de soldaten, 18.30 Leken- moraal en -filosofie, 18.50 Fragmentet uit Salomé, opera. 19 00 Nieuws. 19,4! Lichte muziek, 20.00 Am .progr., 20.3! Tura - Thd, 21.00 Jazzmuziek, 21.3! Pedagogisch praatje, 21.40 Latyns Amerikaanse muziek, 22.0C Nieuws 22.15 Israëlische muziek, 22.35 De ze ven kunsten, 22.50 Amusementsmuziek 23.55 Nieuws, 24.00-0.45 Voor de Heden. 484 m. 12.03 Gevarieerd Drogramma en ac tualiteiten, 14.03 Gev. progr., 16.0! Klassieke muziek, t7.00 Nieuws. 17,6! Grammofoonmuziek, 18.03 Voor de sol daten. 18.30 Feuilleton, 18.40 Lichte muziek, 19.20 Nieuwe gr muz., 19JI Nieuws. 20.00 Moderne en klassiek! muziek. 22.00 Wereldnws, 22.15 Ja tl- muziek, 22.55 Nieuws. van ToT"dusver^lechts "twaalf open- eens herhaald bjj de opname van een dels door zijn kerkeraad ui^zU^ambt 1 is ontzet, in behandeling te nemen. van toepassing op van tot dusver s stonden voor blanken zowel als negers, orgelbespeling door George Stam. WS-SRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 dar) 5 3 a 1 d Jj weer Amsterdam aeh. bew. 19 li 0 Den Helder motregen 18 10 o: Ypenburg VIlssIngeD motregen motregen 19 15 li 10 0,1 o: Eelde motregen 19 8 o: De Bilt regen 19 8 0 Twente geh. bew. 19 12 0 Eindhoven zeh. bew. 20 7 0 Z.-Llmburg ?eh. bew. 20 10 0 Helsinki geh. bew. 7 2 o: 06lO mist 14 6 0 Kopenhai'e licht bew. 14 7 0 Stockholm zwaar bew. 11 4 0 \berdeen zwaar bew. 15 7 of Londen motregen 20 11 0! Brussel geh. bew. 20 12 0 Luxemburg zwaar bew. 19 8 0 0! Purbs regen half bew. 22 12 Bordeaux 23 9 0 Grenoble onbewolkt 23 5 0 Nice onbewolkt 17 10 0 Berlijn Frunkfort licht bew 19 7 0 zwaar bew. 20 2 0 München onbewolkt 17 6 0 (CUrlch licht bew. 20 5 0 Genève licht bew. 21 4 0 Locarno mist 21 5 0 tVenen onbpwolkt 14 2 0 nnsbriiok licht bew. 21 1 0 Belgrado onbewolkt 13 1 0 Athene zwaar bew. 10 0 Rome onbewolkt 21 5 0 Madrid llch' bew 24 9 0 Mallorca mist 21 6 0 Lissabon licht bew. 20 11 0

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2