New York heeft niets meer van Amsterdam 2. BRITSE TRIOMF TULPEN RALLYE KREYMBORG-TIP Vrij felle kritiek op beleid van regering bij Maasvlakte-plan Wat weet de juwelier van tafel zilver? Juwelier voor tafelzilver ONDERGOED „Die rood-wit-blauwe vlag is van Frankrijk Wereldtentoonstelling staat op de Vlissingse Weide 95 In Rotterdamse raad: BELANGRIJK PROGRAMMA VOOR LEIDS KORFBAL -i c luit HAARCREME Gewestelijke roeistrijd op Galgewater Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 24 april 1964 Vijfde blad no. 31248 Advertentie (Van onze Amsterdamse correspondent) NEW YORK Op de Fifth Avenue, tussen de 34ste en de 59ste straat, hangen aan iedere lintaarnpaal drie vlaggen: een Amerikanse. een Nederlandse en een Amsterdamse. Pia Beek vtoeg haar taxichauffeur of hij de herkomst wist van die twee niet-Amerikaanse vlaggen. En de man zei prompt: Die rood-wit-blauwe is van Frankrijk en die met die kruisen zal wel iets te maken hebben met de dood van generaal Mac Arthur En wij vroegen het ónze taxi- ihauffeur. ..Dat is Holland", zei ij zonder aarzelen, wijzend op e driekleur. En niet zonder tots: „Komt u uit Holland? Weet u. dat ik uw vorige Ko- iingin heb gekend? Ze logeerde de zomer van '51 bij mevrouw \oosevelt en ik was twee maan- len lang haar chauffeur. Ze as een fijne vrouw. Ik heb \eegemaakt, dat zij ging winke- tn en dat één van de begelei- lers van de F.B.I. haar tas wil le dragen. „In mijn land dragen 'e huisvrouwen hun boodschap- tn zelf", zei ze toen. Ik heb haar tenslotte naar de wt gereden. Daar gaf ze me in fantastische fooi en een mddruk. zo krachtig als die in een vrachtautochauffeur" Harry Farrell (nu 64) heeft de bes- herinningen aan Koningin Wil- mina. En hy vertelt verder: „U Advertentie Hij- weet, dat een Nederlands bestek een f prijs won in Milaan. Hij weet qua prijs en ont werp mogelijkheden te scheppen die variëren van zeer exclusief tot gang baar en goed. Hij weet dat men tafel zilver in alle rust moet bespreken en bekijken. Hij weet wat de etiquette eist, wat men het best als cadeau geeft en hoe men over langere tijd een cassette kan opbouwen. De juwelier weet er alles persoonlijk adviseur kunt het geloven of niet, maar ik heb ook nog eens Al Capone gere den Overeenkomst wy zijn hier in de Verenigde Sta ten ter gelegenheid van de „Amster dam and Holland promotion", de goodwillreis van Nederlandse zaken lieden, die herinnert aan het feit, dat 350 jaar geleden de handelsbe trekkingen tussen Amsterdam en „Nieuw-Amsterdan" officieel begon nen. De enige overeenkomst, die bei de steden sindsdien hebben behou den is, dat zij beide de belangrijkste stad, maar geen van beide de resi dentie van hun land zijn geworden. Maar daarmee houdt iedere over eenkomst op en er zijn heus niet zo heel veel Amerikanen, die zich bewust zijn dat Brooklyn Breukelen en Har lem Haarlem betekent en dat de grote wereldtentoonstelling, waarop men zo trost is, wordt gehouden op de „Vlissingse Weide", de Flushing Meadow. Op de plaats, waar Adriaan Block in 1614 zijn houten hut bouwde en van daaruit zijn handel met de In diaanse Irokezenstam begon, worden nu de voorbereidingen getroffen voor de bouw van 's werelds hoogste ge bouw, een tweelingwolkenkrabber van 450 meter hoog (viermaal de Utrechtse Dom), waarin het wereld handelsgebouw wordt gevestigd. Het gebouw zal 50.000 mensen huisvesten, er zullen iedere week 80.000 bezoekers worden „verwerkt" en alleen al in de parkeerkelder zal plaats zijn voor 16.000 auto's. Het was diezelfde Adriaan Block, die het pad aanlegde, dat later Broadway zou heten, en Wall Street, het financiële hart, was destijds de plaats, waar een muur stond, die de Hollandse nederzetting moest be schermen. Buiten die muur was o.a een Nederlandse tabaksplantage. Wie nu gaat kijken vindt er het gebouw van de Verenigde Naties. „Nieuw-Amsterdam heet nu al 300 jaar New York. Misschien is het wel goed geweest, dat Peter Stuyve- sant zich destijds aan de Engelsen heeft overgegeven. New York zou zich als stad niet beter hebben kunnen ontwikkelen dan thans het geval is. Zouden wij Nederlanders daarin zijn geslaagd? Wij die door onverdraagzaamheid, onderlinge verdeeldheid en enge krui denierspolitiek met problemen blij ven worstelen .waardoor wij het eni ge beschaafde land ter wereld zijn. waar de woningnood zo groot en de huizen zo slecht zijn. Wij, die door eindeloze beschermen de maatregelen onszelf zo inkapse len, dat belangrijke initiatieven in de kiem worden smoord. Wy. die tot auto-armstelanden van het Westen behoren en nu al niet j in staat zyn de verkeerspuzzels op te lossen. New York herdenkt dit jaar het feit. dat het 300 jaar geleden van de Nederlanders werd verlost en wie hier om zich heenkykt, krygt wel de indruk, dat zoiets wel een feestje waard is. Discipline Wie als Amsterdammer na die drie eeuwen in „Nieuw-Amsterdam" komt kijken valt bijv. als één van de eerste dingen op de vlotte afwikkeling van het verkeer. New York heeft, althans in Manhattan, het voordeel van het logische stratennet. dat zich met ver keerslichten goed laat besturen. Opmerkelijk is de discipline van de weggebruikers en de voetgangers. Geen voetganger, die een automobilist iets in de weg legt en geen autobestuurder, die de voetgangers diens rechten niet erkent. En zelfs in het spitsuren als de acht miljoen zielen tellende bevolking van New York-City nog eens met en kele miljoenen forenzen wordt ver meerderd, is er geen sprake van ver keersopstoppingen. Grote voordelen in deze stad: brede straten met een richtingsverkeer, zeer snel rijdende auto's en de in heel Amerika gelden de, in de praktijk uitstekend func- tiorende regel, dat men links zowel als rechts mag passeren. Er is geen parkeerprobleem in de New York-city, al moet voor het par keren worden betaald. Om half elf 's morgens kan men in het hart van Manhattan zijn auto nog kwijt op de parkeerterreinen of in garages voor een prijs van 2.75 dollar per dag. Maar waarom zou men per eigen auto in de stad rijden als de sub way. de ondergrondse, je pijlsnel dooi de "ingewanden van New York ver voert of als er 12.000 taxi's rond rijden, die je zomaar op straat mag aanhouden en die voor Amerikaan se begrippen even goedkoop zyn als een Nederlands tramkaartje? Schone straten Zoek niet naar de typische New- Yorker, zoals er misschien wel een tvpische Amsterdammer bestaat. New York, dat met de naaste omgeving mee, net zo veel inwoners telt als Nederland, is een mierenhoop van rassen en nationaliteiten. Er wonen meer joden dan in heel Israël, er zyn wyken, waar alleen Italiaans of Chinees wordt gesproken. Maar al deze mensen voelen zich meer New- Yorker dan Amerikaan. Iedere bui tenman. of hy nu uit Washington, Mexico Europa of Detroit komt, is een „hick", een provinciaal, een on beholpen stumpel. Wij proberen ons na een week New York niet meer als een „hick" te lar (ongeveer 30 tot 35 Nederland se guldens in koopkracht. Op Times Square staat te lezen, dat het vorige jaar 70.000 Newyor- kers zijn bekeurd voor het bevuilen van de straat en elders lazen we, dat er wekelijks nog steeds 1150 proces sen- verbaal worden uitgeschreven voor deze Overtreding. Het Ameri kaanse boetestelsel laat aan duide lijkheid niets te wensen over. Op de Highway naar Westport wordt met horden langs de weg keurig aange geven, wat het kost om een prop je papier uit de auto te werpen: er zijn drie boetezones, n.l. met 25,50 en 100 dollar maar de weg is schoon! Bij de snelheidsbeperkingen staat tevens het boetebedrag voor de over treders aangegeven: 25 of 50 dollar en iemand, die in de City of New York zijn auto verkeerd parkeert of b.v. voor een waterpijp van de brandweer plaatst, kan rekenen op 25 dollar. Nog enkele voorbeelden van boe tes: roken in de theaters kan wor den gestraft met niet minder dan 500 dollar en op de brandmelders staat te lezen, dat het geven van een vals alarm gelijk staat met doodslag. Alsjeblieft, en vergeet dan ook niet de toevoeging „We will find and prosecute any person". Grote vrijheid - sterke katoen in getrokken naald Singlet 1.75 Slip 1.75 AZV' 2 STUKS STILLE RIJN T.O. HARTEBRUGSKERK LEIDEN Uit de Rotterdamse gemeenteraad heid. „Het lijkt wel of onze regering „Nieuw-Amsterdam" heeft niets meer van Amsterdam. De Newyork- elke beslissing over Rotterdamse ha venplannen uit de weg gaat en voortdurend achter de feiten aan loopt" De heei Nedenof was verder te- Oranjesluizen belemmeren de binnenvaart De in „Schuttevaer" verenigde bin- 1 nenschippers hebben geen goed woord over voor de Oranjesluizen by Sehellingwoude. Op de algemene I vergadering van „Schuttevaer" in Utrecht klonk gisteren opnieuw een j klaagzang. Het komt geregeld voor, j vooral in het najaar met de bielen campagne. dat de binnenschepen meer dan acht uur moeten wachten op doorschutten. i De afdeling Steenwijk pleitte in een voorstel voor de bouw van een i sluis tussen Diemen en Muiden, die een directe verbinding zal geven met het Amsterdam-RynKanaal, waar- is gistermiddag vry felle kritiek ge komen op het beleid van de regering - ten aanzien van het voor Rotter: am se agenten staan glimlachend toe te belangrijke Maasvlakte plan, de nieu- kiiken bij situaties, waarin de Am- e monding van de Waterweg. Deze - slerdamse politie allang de knuppel kritiek kwam naar voren hu de be- leurgesteld over het feit. dat de Ne- d00r de Oranjesluizen zouden kun- tevoorschijn zou hebben gehaald. De handeling van het voorstel van B. en derlandse regering nog steeds geen "c' persoonlijke vryheden in deze stad om een krediet van byna 25 mil- definitieve beslissing heeft genomen I gaan zeer ver. Zo zal de Newyorkse joen gulden ter beschikking te stellen over het Maasvlakte-plan. hoewel zy politie nooit met geweld mogen op- voor het aanbrengen van een be- zich al in 1960 in gunstige zin over i treden tegen welke demonstranten schermingswal in Europoort-West, de dit plan had uitgesproken. (.an ook. En wie op straat meent v ijziging van havens op „De beer" v elke onzin ook te moeten meedelen rr, df aan]eg van ccn verbindingska- a.in de passanten, hij kan zijn gang naa| lusstn d„, havens en het taan mils hij maar voldoet aan het Europoort-gebied, merkwaardige voorschrift voor straat redenaars, dat hij de Amerikaanse Het socialistische raadslid J. Ne- vlag bij zich heeft derlof betichtte de regering van laks- gedragen, wij proberen hier tempo bil de houden van de voetgangers, een tempo, dat hoger ligt dan elders in de wereld, en wy gaan het zelfs gewoon vinden, dat we in het cen trum van 's werelds rijkste stad struikelen over de bedelaars. Wy staan niet meer te luisteren naar de talloze straatredenaars op Broadway, wr gebruiken zelfs de asbakken op de hoek van de straat voor het uit drukken van de sigarettepeuken. Want dat kan Amsterdam ook van „Nieuw-Amsterdam" leren: het schoonhouden van de straten. Er is hier geen actie „Opgeruimd staat netjes". De Amerikaan is gevoelig voor geld en het beste middel om iets van hem te vragen is door tevens te dreigen met boetes. Om de zoveel straten herinneren opschriften er aan, dat het weggooien van papier tn peuken op de straat kan worden gestraft met een boete van 25 dol- Het Leidse korfbalpubliek heeft zondag de keuze uit drie belangryke en interessante ontmoetingen. Op het terrein aan de Zoeterwoudsesingel speelt De Algemene tegen Quick. Beide ploegen staan nog niet veilig. De Algemene kwam zondag j.l. ver rassend goed voor de dag tegen Sper wers en wy rekenen op een reprise. Een overwinning zou een belangryke positieverbetering voor de witblau- wen betekenen; een nederlaag daar entegen doet de kans op redding tot vrijwel het nulpunt dalen en kan zelfs doch dat hangt ook van de resultaten van andere wedstryden af degradatie tot een voldongen feit maken. Even belangrijk is de derby De Da- naiden-Zuiderkwartier. De geelblau- wen zijn uiteraard geheel veilig doch zullen toch gaarne hun derde plaats op de ranglijst willen handhaven. De blauwwitte scholieren moeten uit deze ontmoeting winst halen om een kans op redding te behouden. I Voorts Vicus Onëntis-Sperwers, 1 drie ploegen die het zondag j.l. beide lelyk lieten liggen. Herstel by de wit- j zwarten achten wij zeker aanwezig, vooral als Meyer weer van de party De blonde teammanager van de British Motor Corporation kende zijn vreugde niet: Timo Makinen en Tong Ambrose met hun Morris Cooper S algemeen winnaar van de toerwagens in de 16de Tulpenrallye. de 33- jarige tweelingbroers Donald en Erie Morley triomfator met de zeer bewonderde Austin Healey 3000 MK 3 bij de categorie grand-tourisme wagens. De zege had niet completer kunnen zijn. Die dubbele overwinning van de Britse fabriek had ook voor de ral- lye-organisatoren nog een voordeel. Immers, het reglement kent een al gemeen winnaar van de toerwagens en een algemeen triomfator bij de grand-tourisme. Een winnaar van de gehele rallye op zich wordt in het reglement niet genoemd. En toch is er maar een fraai bewerkte hoofd prijs in deze Tulpensterrit. Het is de tweede Tulpenrallye- overwinning van de gebroeders Mor ley. De „Morley-twms", die in 1959 de sterrit al in een pnvé-Jaquar op hun naam brachten, begonnen hun autosportcarrière in 1952 toen het eerste evenement waarvoor zy in schreven een zege opleverde. Het succes in de Tulpenrallye maakte dat de Morleys, gezamenlijk eigenaar van een groot boerenbedrijf, in 1959 nog een contract van de Britse BMC-fa- brieken kregen. In de Rallye van Qroot-Brittannië debuteerden zy voor de Engelse firma met een ver rassende vierde plaa-s in het eind klassement. Drie jaar later werden de Morleys. tweede in de Rallye Mon te Carlo. Tweemaal wonnen zy voorts de Coupes des Alpes van de automo bielclub van Marseille. Klassementen Groot Tourisme 1. Morlev Morley (G-B.) Austin Healey 97.41 T. 2 Jansson, Petterson (Zweden» Porsch Abarth Carrera 97.63. 3. Taylor/Melia (G.-B.i Ford Cortine 98.95. 4. Veinaeve/Deprez (Belg.) Morris Cooper S 99.39. 5. Gass Frey (Did.) Porsche 1600 GS 99.65. 6. Ruby/Raschig (Did.) DKW F12 110.99. 7. Cuff, Anderson (G.-B.) Jaquar E type 101.39. 8. Moon/Mc Cluggage (G.-B.) Austin Healey 101.87. 9. Andersson/Axdahl (Zw.i SAAB 96 102,75. 10. Easter/Thompson (G.-B.) Morris Cooper S 103,53, 11. Sigurdson/Strom (Zw.) Saab 96 103.95. 12. Rob GomsOscar Rose- blatt (Ned.) Porsche S 90 104.57. Toerwagens: 1. Makinen/Ambrose :Finland-G.-B.) Morris Cooper S 97.23Tb. 2. Greder- Delalande (Fr.) Ford Falcon 98.81. 3. Skogh/Berggren (Zweden) Volvo 122 S 99.50. 4, Pfnier Berns (Did) DKW F 11 99.91. 5. Carlsson Palm (Zwe den) Saab 96 100.51. 6 Pat Moss- Carlsson/Nystroem (Zweden) Saab 96 110 86 7. Koob Wies (Lux.) DKW F 12 101.04. 8. Gele/Laurent (Fr.) DKW R 12 101.20. 9 Culcheth/ 'Davenport <G-B.) Morris Cooper S I 101.33. 10. Dahl Haag (Zweden) Saab 96 101.79. 17. Lmschoten/Van Grieken (Ned Volvo 122 S 103 48. 20. Ilcken/Roell (Ned.) BMW 1800 I TS 104.61. 23. De Man/Aarse (Ned.) BMW 1800 TI 105.76. 24 Jonker Van Lenneu (Ned.) DKW F II 105.84. Amateurs 1. Syberg Syberg iDenm.) Volvo PV 544 97.27. 2. Gass Frey (Did. Porsche 1600 GS GT 97.5 3 Lannsjo j Sundin (Zweden) Volvo 122 S 97.72. 4. Linschoten Van Grieken (Ned.) i Volvo 122 S 97.95. 5. Cuff/Anderson G.-B.) Jaquar E type 98.77 Coupe des dames 1 Pat Moss-Carlsson/Elisabeth Nystroem Gr.-Britt.-Zweden) Saab 96 100 86'.. 2. Patricia OzanncTa- tricia Wright (Gr.-Britt.) Ford Cor tina GT 106.44. 3. Leuk Keidendahl Ida de Louw (Ned Alfa Romeo 111.24. Burgemeester Van Walsum zei in zyn antwoord, dat veel van wat de heer Nederlof had gezegd van de zijde van het college geen bestryding behoeft. Hij weet het lange uitblij ven van beslissingen ten aanzien van de Maasvlakte en de Nieuwe Water- v.eg aan bestaande belangentegen stellingen. „Die belangentegenstellingen maak ten commisises nodig, die de betref fende plannen gingen bestuderen. Het gevolg is. dat de voor ons zo be langryke beslissingen lang op zich laten wachten", aldus mr. Van Wal sum. De burgemeester herhaalde, wat hy ook al bij vprige gelegenheden had gezegd, „het is op zijn zachtst gezegd merkwaardig, dat Rotterdam, als toekomstige exploitant van de Maasvlakte, alleen aan het begin van de beraadslagingen over dit plan I door de werkgroep van het Nationale Flan is gehoord. Het is verder eigenaardig, dat later wel de provin cie en instanties als de natuurbe scherming aan de discussie hebben mogen deelnemen". Burgemeester Van Walsum had overigens wel goede hoop. dat men zou zyn. Wy rekenen dan ook op een Leidse zege. In de residentie gaat Fluks op bezoek bij HKV 2 en het zou een bijzondere prestatie van de roodwitten zijn als zij ook deze wed- stryd tot winst kondtn brengen. Of zij echter tweemaal achtereen daar toe in staat zijn is iets dat wij sterk betwijfelen. KNS speelt thuis tegen Ons Huis Een wedstrijd tussen vrijwel gelijk waardige ploegen, waarbij wij de gas ten Iets betere kansen op winst ge ven. Het programma luidt: Hoofdklasse A: Archipel-Spangen. Ons Eibernest-Luto, Dete-Grcen Geel alsnog tot het Inzicht komt, dat het Rigtersbleek-Rohda. noodzakelijk is Rotterdam als be- 1 Hoofdklasse B: Het Zuiden-Allen langrijkste exploitant van de Maas- Weerbaar. ZKC-Westerxwart Blauw vlakte over het betreffende plan te Wit-Samos, Die Haghe-Stanfries. horen. Hij kondigde aan dat de ge- HKV-Regenboog. meenteraad binnenkort een voorstel Zuid-Holland 1De Algemene-Qulck, zal bereiken met betrekking tot een DanaidenZuiderkwartier. HKV 2- mogelijke bestemming van de Maas- Fluks (12 uur), Vicus Oriëntis-Sper wers. Swift-Ons Eibernest 2. Zuid-Holland 2B: KNS-Ons Huis. Zuid-Holland 3A: Actief-BKC, Uni- cum-ALO. Res. Ie kl.: Rozenburg 2-Ons Eiber nest 3. Regenboog 2-Die Haghe 3. Het Zuiden 3-Fluks 2 (12 uur». Vicus Oriëntis 2-Achilles 2, Spangen 2- Ready 2. Res. 2e kl OSCR 2-Phoenix 2. Quick 2-Zwervers 2. Trekvogels 2- Deetos 3, Olympiaan 2-Ons Eiber nest 4. Res. 3e kl. A: Trekvogels 2-Regen- boog 3. Res. 3e kl. B: Danaïden 2-KNS 2, (beslissingswedstrijd op het terrein Zoeterwoudse Singel, aanvang 12 uur) Res 3e kl. C: TOV 2-Deetos 5, Sperwers 4-Quick 3. vlakte. Advertentie Jon fant-astisch! De Italiaan Santé wereldkampioen sprint bij de profs, die In februari van een ladder viel en dusdanige verwondingen opliep, dat hij lange tyd in ee~i ziekenhuis j moest worden verpleegd, zal zondag weer aan wedstrijden in Milaan deelnemen. De Leidsche Roei- en Zeilvereni ging „Die Leythe" organiseert in ver band met haar 50-jarig bestaan zon dag op het Galgewater de Geweste lijke Roeiwedstryden. De start van de wedstrijdbaan, is aan het eind van het terrein van Wernink, de finishlijn voor het verenigingsgebouw van „Die Leythe". De deelnemende verenigingen zijn: „Het Spaarne". Haarlem: ,J}e Laak" Den Haag, „De Delftsche Sport", Delft. „Laga". Delft, „Nautilus', Delft, Proteus" Delft. „Hades" Rot terdam. „Honte" Middelburg, „Njord" Leiden, „Asopos" Leiden. „Adelbor sten" Den Helder. „Die Leythe" Lei den. Het programma, dat om 10 uur begint, telt. de volgende nummers: 10 uur: Gladde vier, heren, 1ste heat. 1000 meter. 10.15 uur: Gladde vier, heren. 2de heat, 1000 meter. 10.30 uur: Overnaadse vier, meis jes stijl, finale. 2 x 500 meter. 10.45 uur: Acht, heren. 1ste heat, 1000 meter. 11.00 uur: Acht, heren 2de heat, 1000 meter. 11 15 uur: Overnaadse skif, heren, finale. 1000 meter. 11.30 uur: Gladde vier, dames, finale. 700 meter. I 11.45 uur: Overnaadse vier. meis- I jes stijl, finale, 2 x 500 meter. I 12.00 uur: Gladde skif, dames, Gaiardoni. finale. 700 meter. 12.15 uur: Overnaadse skif, jon gens. lste heat. 700 meter. 12.30 uur: Overnaadse skif. jon gens, 2de heat, 700 meter. Pauze. 2.00 uur: Overnaadse vier, heren, finale, 1000 meter. nen worden ontlast. Schuttevaer-voorzitter, mr. J. C. W. van Dam, noemde de Oranjeslui zen „iets verschrikkelijks", vooral omdat de sluizen nog steeds met de hand worden bediend. Schutte\aer zal nu met de Rijkswaterstaat con tact opnemen en vragen wat er op korte termijn kan worden gedaan. Er is sprake van nieuwe sluizen in ae Markerwaard, maar als dat volgens mr. Van Dam nog lang zal duren, moeten de Oranjesluizen worden ge mechaniseerd .„In vyf jaar zyn de kosten daarvoor eruit", meent hij. Rotterdam koopt recreatiegronden bij Haamstede De gemeenteraad van Rotterdam heeft na langdurige discussie met op een na algemene stemmen beslo ten een complex gronden, gelegen in de kuststrook onder Haamstede, aan te kopen voor recreatieve doeleinden. Het is een terrein van 46 ha., waarop kampeermogelijkheid bestaat. Met de aankoop is een bedrag van by elkaar f 1.925.000,gemoeid. Ook ging de raad akkoord met een voorlopige verhoging van de drink- waterprys met ongeveer 30 procent voor huishoudelijk gebruik en onge veer 25 procent by grote afneming. Het overstappen van het zgn stadsgas naar aardgas, waarover B. en W. de ïaad een uitvoerige nota hadden aangeboden, bracht niet minder dan negen sprekers naar voren. Toch werden de voorstellen van B. en W. gebaseerd op de landelyke rege ling met vlag en wimpel aanvaard. Mocht iemand er nog aan getwijfeld hebben: Rotterdam zal in de komen de vier tot vyf jaar overschakelen van stadsgas op aardgas. Den Haag bedreigt de glazen stad" BASKETBAL The Bona Stars tegen Antilopen The Bona Stars speelt vanavond de laatste competitiewedstrijd tegen het Haarlemse Antilopen Indien TBS deze wedstryd tot een overwin, ning weet te brengen, is een tweede plaats op de ranglijst verzekerd. 2.15 uur: Gladde twee, heren, fi nale, 1000 meter. 2.30 uur: Gladde skif, heren, finale, 1000 meter. 2.45 uur: Overnaadse skif, jongens, finale. 700 meter. 3.00 uur: Overnaadse skif, meisjes, stijl, finale. 700 meter. 3.15 uur: Overnaadse vier, jongens, finale. 700 meter. 3.30 uur: Overnaadse skif. meisjes stijl, finale. 2 x 500 meter. 3.45 uur: Overnaadse skif, dames stijl, finale. 2 x 500 meter. 4.00 uur: C-vier. meisjes styi, finale 2 x 500 meter. 4.15 uur: Overnaadse vier. jongens, finale, 700 meter. 4.30 uur Overnaadse skif, jongens, finale. 700 meter. 4.45 uur: Gladde vier, heren, finale, 1000 meter. 5.00 uur: Acht. heren, finale. 1000 meter. De „Bond Westland", waarin 11 Westlandse veilingen zijn georgani seerd, heeft gisteren zyn 75-jarig be staan gevierd, 's Middags, gaf het bestuur in het Kurhaus in Scheve- ningen een receptie en 's avonds werd in hetzelfde gebouw aan onge veer 150 genodigden een diner aan geboden. De commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, sprak in een tafelrede o.a. over de bedreiging, die de uitbrei ding van Den Haag voor de „glazen stad" (het Westland) vormt. Hy meende, dat alleen door samenwer king een leefgemeenschap kan wor den opgebouwd, waarin beiden aan hun trekken komen. Gevaarlijk wrakhout in Noordzeekanaal De voorzitter van de Koninklyke Schippersvereniging „Schuttervaer", mr. J. C. IV. van Dam, vindt het Noordzeekanaal door het vele rond- dryvende wrakhout levensgevaarlijk (voor de plezfervaart. Ook de binnen vaart heeft er veel hinder van. Bovendien heeft mr. Van Dam het zelfde vervuilingsverschynsel waar genomen in de havens van Amster dam en Rotterdam. De havenmeester van Rotterdam kon de gisteren in Utrecht voortge zette algemene vergadering van Schuttevaer mededelen, dat Rotter dam een boot in bestelling heeft, die speciaal bestemd is voor de stryd tegen de vervuiling van de Rotter damse haven. „Schuttevaer" juicht dit initiatief van harte toe. Eerste koopvaardijschip met atoomaandrijving naar Rotterdam Het eerste koopvaardijschip met atoomaandrijving, de „Savannah" zal deze zomer een goodw-ill-reis naar Europa maken. Tijdens deze eerste reis naar Europa zal ook de haven De volgende overnaadse nummers v?n Rotterdam worden aangelopen, vormen het hoofdnummer, waarvoor a'waar het schip op 30 september i de Westelijke Roeibond-beker be- wordt verwacht, schikbaar is gesteld: Overnaadse vier Dit koopvaardyschip zal dan een heren, overnaadse vier dames styl. week ter bezichtiging in de Rotter- overnaadse skif heren, overnaadse damse haven verblyven. waarna het skif dames styl. Indien twee vereni- als een normaal vrachtschip in een gingen gelyk eindigen, zal het resul- van de lyndiensten van de America I taat van het nummer overnaadse Export and Isbrandtsen Lines zal vier heren de doorslag geven. worden opgenomen. Als generaal- Na afloop van de wedstrUden zal agenten voor deze redery treden op de prijsuitreiking plaats hebben op de NV „Trias" scheepvaart agentu- l het plankier van „Die Leythe". I ren en handel.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9