„VAN HEUTSZ" uit Leiden vertrokken Stadsritten op 1 mei twee cent duurder Herv. Morskwartier biedt ds. JIJ. van Achterberg T. V. aan Koninklijk zilver voor J. v. cl. Linden Mars en défilé wo-MENHSS EFFEN DAMAST Kwart eeuw herv. predikant Hartelijke huldiging in Maranathakerk KASTEN Adjunct-secretaris curatoren mr. A. L. Schneiders gaat heen Vaandel meegevoerd Dit kartonnetje hangt aan het bovenste knoopje N.Z.H. herziet tarieven Zes-rittenkaart van f 1.40 1 maart 1866 Vrijdas 24 april 1964 Tweede blad ivo. 31248 ,,'k Zal gedenken, hoe voor dezen ons de Heer heeft gunst be wezen", deze, gisteravond in de geheel bezette Maranatha-kerk gezongen woorden, waren de grondtoon, waarin deze feestelijke bijeenkomst van begin tot einde stond. Zij was belegd ter gelegen heid van het 25-jarig ambtsjubileum van ds. H. J. van Achterberg en diens zilveren huwelijksfeest. Hervormd Morskwartier, een wijkgemeente, waarin ds. Van Achterberg nu reeds zestien jaar werkzaam is heeft het deze avond niet alleen bij woorden gelaten. Namens deze gemeente en tot grote verrassing van de jubileren de predikant werd een televisie-toestel aangeboden. Hoewel ds. Van Achterberghet grootst aantal jaren van deze kwarteeuw in Leiden heeft door gebracht, waren zijn gemeenleden in zijn vorige standplaatsen Ech- teld en Holten hem nog niet ver geten. Uit beide plaatsen had een deputatie deze dag de verre reis naar Leiden ondernomen. Ook ds. J. Swijnenburg, thans herv. pre dikant te Amersfoort en oud- Leids collega, toonde deze avond zijn belangstelling MORSBEWERKER Mevr. J. A. Pigeaud-Colenbrander die de dank van Hervormd Mors kwartier deze avond uitvoerig ver tolkte, wierp een terugblik op de pas torale arbeid van ds. Van Achterberg ir. deze kwarteeuw. U bent, aldus spreekster, wel geen Morsbewoner (ds. Van Achterberg woont in de Fa- gelstraat Red.), doch wel een Mors- bewerker. Een wijk, die blijkt steeds weer, waarin U uw gehele hart hebt verpand. Wij danken God, dat Hij U in 1948 naar Leiden en wel in het bijzonder naar het Morskwartier riep. Met grote rust, wijsheid, tact en ge duld. waarbij de humor U nimmer in de steek liet, hebt bij onder ons ge werkt. aldus mevr. Pigeaud, die hier na namens de wijkgemeente het kost bare geschenk overhandigde. Ds. P. Kloek, praeses van de Cen trale Kerkeraad der Leidse hervorm de gemeente, stelde in het licht, dat ds. Van Achterberg de gave bezit om met vele anderen samen te werken en zich zo dienstbaar weet te maken aan, het geheel der gemeente. Dit hebben wy, aldus spreker, ervaren toen gü vier jaar lang, met grote in tegriteit, als praeses van de C. K. op trad. Wij hopen U, aldus ds. Kloek, tot aan uw emeritaat in Leiden te heb ben. De heer D. van der Kwaak, voor zitter van de Centrale Kerkvoogdij en drs. H. Vis, sprekende namens de Hervormde Diaconie, wezen op de belangstelling, welke ds. Van Ach terberg steeds voor deze beide col leges aan de dag legt. Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer JUWELIER V. d. WATER Haarlemmerstraat 207, heeft ze. Zeer grote keuze Op het graveren kunt u wachten en zonder prijsverhoging. Levenslange service. Officiële publikatie VOORGEVELROOILIJN VOOR HET NOORDELIJKE GEDEELTE VAN DE MARESINGEL GELEGEN TUSSEN DE HAARLEMMERWEG EN DE PASTEUR STRAAT. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat een ontwerp besluit, met uitvoerige kaarten, tot vaststelling van een bijzonder voor schrift, als bedoeld in artikel 2, lid 2. der Woningwet, ter bepaling van een voorgevelrooilijn van het noorderlijke gedeelte van de Maresingel, gelegen tussen de Haarlemmerweg en de Pas teurstraat, met ingang van 27 april 1964 gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage zal liggen ter gemeen te-secretarie, afdeling Openbare Wer ken, kamer 111. LEIDEN, 22 april 1964. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Nog niet vergeten Zowel ds. Israël uit Holten, als de 83-jarige heer K. v. d. Berg, kerk- Hogewoerd 99 - Leiden Telefoon 22536 Ds. en mevr. Van Achterberg (links) bij het hen aangeboden televisietoestel. Rechts mevr. f. A. PigeaudColenbrander en de heer B. de Kier, die deze avond de .regie" in handen had. (Foto L.D./Holvast) voogd van de hervormde gemeente te Echteld, wezen er op, dat ds. Van Achterberg ook in deze gemeente nog niet is vergeten. In zijn dankwoord moest ds. Van Achterberg, dit volle dig onderschrijven. Nog j.l. zondag had hij in zijn eerste gemeente Ech teld een onvergetelijke dag. Doch ook deze avond was voor nem „overrom pelend". In de 25 jaar, dat hij thans predi kant is, is het hem steeds duidelijker geworden, dat ook een predikant steeds afgesteld moet zyn op zfjn Op drachtgever. Waar onze wegen, aldus spreker, doodlopen, is het altijd God. die weer begint. Tijdens deze samenkomst, die mede werd bijgewoond door enkele gere formeerde predikanten, zijn nog vele hartelijke woorden o.a. door afge vaardigden van het jeugdwerk en het Maranatha-kcor gesproken en tal van geschenken aangeboden. Het „laatste woord" in het kader van deze herdenking zal zondagavond om zeven uur ook dan in de Marana tha-kerk worden gesproken. Ds. Van Achterberg heeft 't woord, doch dan in een herdenkingsrede. Advertentie OLEFANT IN HUIS Vreemd gesteld? Integendeel Een jonge of een oude Olifant-borrel, het is een weldaad, die erin gaat als koek. Haal daarom nog vandaag Olifant-jenever uit Schiedam in huis en. wees gezellig, pak ook 'n Oli fantje. Proost. Algemene Bond van Ambtenaren Teif ia Leiden 1169 leden Het overheidspersoneel, georgani seerd in de afdeling Leiden van de Alg. Bond van Ambtenaren kwam gisteravond in jaarvergadering bij een in „Ons Centrum". De voorzitter, de heer J. Wondergem releveerde in zijn openingswoord de acties, in 1963 ten behoeve van het overheidsperso neel gevoerd en besprak tevens enige problemen, w.o. de pensioenen en de ziektekostenregeling, die nog in de Commissie van Overleg aanhangig zijn. Vervolgens werden acht overleden leden der afdeling herdacht. Met de door het hoofdbestuur ge stelde kandidaten voor een aantal functies in dit college ging de ver gadering akkoord. Het uitgebreide jaarverslag van de secretaris, de heer C. A. Visser, me moreerde een aantal activiteiten van de drie samenwerkende organisaties, het gemeentepersoneel rakende. Het ledental der afdeling steeg tot 1169. verdeeld over 25 diensten, waarvan de belangrijkste zijn de P.T.T., de Lichtfabrieken. Hoger Onderwijs, De fensie en Gemeente Werken. Als unieke bijzonderheid werd in ge noemd verslag vermeld, dat het technisch personeel van de P.T.T. hier ter plaatse voor 98% georgani seerd is. In Noordwijk kon een onderafde ling worden gevormd. Het verslag van de secretaris werd goedgekeurd, evenals dat van de penningmeester, de heer G. Dan- tuma. De periodiek aftredende dagelijkse bestuursleden de heren C. A. Visser en J. Bloem werden herkozen; ook de algemeen bestuursleden de heren A. Lepelaar en J. Paats viel dit lot ten deel. In de vacature-W. Pico werd de heer W. F. Noordijk be noemd. De afgevaardigden en hun plaats, vervangers in de Commissie van Overleg van de eemeente Leiden, recp. de heren J. Wondergem, C. A. Visser, J. Bloem en A. Lepelaar zagen hun mandaat eveneens voor een jaar verlengd. De kasccmmissie wordt voor dit jaar gevormd door de heren W. A. Hendriks, J. S. Tielenburg en P. van Zonneveld. Met een opwekkend woord van de voorzitter, de organisatie en ook de band daarmee, te versterken, werd de vergadering gesloten. Veertig jaar brood bezorgd Het was gisteren precies 40 jaar geleden, dat de beer J. van der Lin den als leerling-bakker/bezorger in dienst trad by de firma N. v. Rijns- wou. In de loop der jaren werd de heer Van der Linden niet alleen een broodbezorger die by zijn klanten zeer gezien is. doch ontwikkelde hij zich tevens tot een vakbekwaam brood- en banketbakker en waar nemend bedrijfsleider. In verband met dit jubileum werd de heer Van der Linden gistermid dag in zijn woning aan het Duinhof hartelijk gehuldigd. Wethouder C. J. Piena speldde de jubilaris de zilve ren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de re vers. Mr. A. L. Schneiders, adjudant-secretaris van het college van curatoren van de Leidse Universiteit, zal deze functie binnenkort neerleggen. Hij is benoemd tot vertegenwoordiger van het Jonge ren Vrijwilligers Programma voor de opleidingen in het Konink lijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam. De heer Schneiders was voor zijn Leidse tijd werkzaam bij het Minis terie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen en bij de Stichting Cul turele Samenwerking Suriname en Nederlandse Antillen. Als adjunct secretaris van curatoren te Leiden heeft hij zich in het bijzonder bezig gehouden met problemen betreffen de de ruimtelijke uitbreiding. In zijn nieuwe functie van ver tegenwoordiger van de instanties die de uitzending van jongeren naar het buitenland verzorgen, zal hij betrok ken worden bij de opleiding, die verzorgd wordt door het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amster dam. Als zodanig zal hij een aan deel hebben zowel in de opleiding van de vrijwilligers van het Jonge ren Vrijwilligers Programma, als van de deskundigen en assistent-deskun digen, die door het Bureau Interna tionale Technische Hulp worden uit gezonden. r De 423ste Compagnie Van Heutsz (Mobiel), die ruim tien jaar in de Doelenkazerne was gelegerd, heeft gistermiddag in een stromende regen een mars door de Leidse binnenstad ge maakt. Na deze mars was er op het kazerneterrein een défilé, dat werd afgenomen door de wnd. territoriaal commandant Zuid-Holland, kolonel P. W. van Schendel, de commandant van de Koksschool, kolonel Th. H. Wessels, en de Leidse wet houder, de heer C. J. Piena. Mars en défilé waren bedoeld als een afscheid van de Sleutelstad. De compagnie is namelijk overgeplaatst naar Dordrecht, waar zij, in het ka der van de Operatie Chirurg, wordt gefuseerd met de 422ste Compagnie. De taak van „Van Heutsz" is zoals bekend het bewaken van militaire objecten in de provincie Zuid-Hol land. Met het vertrek van de 423ste Compagnie is ook het vaandel ver- De wnd. territoriaal comman dant Zuid-Holland, kolonel P. W. van Schendel, en de Leidse wethouder C. J. Piena tijdens het afnemen van het de- filé in de Doelenkazerne. (Foto L.D./Holvast) dwenen, dat ieder jaar op 3 oktober in de militaire parade werd meege voerd. Het was tydens de mars van gistermiddag, althans voorlopig, voor het laatst in Leiden te zien. Na het défilé was er een ontvangst, dat ge volgd werd door een diner in de manschappenkantine. 's Avonds werden de vertrekkende militairen onthaald op een cabaret voorstelling. In een toespraak schetste wethou der Piena de voorbeeldige staat van dienst van de heer Van der Linden. Hij merkte op, dat de jubilaris ge durende zijn 40-jarige diensttijd bij de firma nog geen dag ziek was ge weest. Wethouder C. f. Piena speldt de jubilaris de zilveren medaille op de revers. (Foto L.D./Holvast) De waardering, die de firma Van Rijnswou voor het werk van de heer Van der Linden koestert kwam te vens bijzonder tot uiting in de huldi gingstoespraak van de oudste fir mant. de heer N. van Rijnswou, die zijn felicitatie vergezeld liet gaan van een enveloppe met Inhoud. Vervolgens mocht de heer Van der Linden de gelukwensen in ontvangst nemen van vrienden en collega's, die hun woorden van waardering veelal vergezeld liet gaan van een persoon lijk geschenk. Advertentie Als een bewijs van ons eigen ver- trouwen groot. We garanderen trouwen in Men-Top, de perfecte niet strijken - niet slijten poplin, Men-Top gaat precies zo lang mee als een goed regelmatig ge wassen blouse mee moet gaan. De confectie is goed en ons ver- dan ook elk stuk... het bewijs daar van hangt aan 't bovenste knoopje DAMES-EN MEISJESBLOUSES MEN-TOP HERENOVERHEMDEN YOUNGMEN-TOP JONGENSOVERHEMDEN Met ingang van 1 mei a.s. voltooit de N.Z.H. de tariefsherzie ning waarvan de eerste fase op 26 januari van dit jaar van kracht werd. Werden toen voornamelijk de tarieven voor reizen van meer dan tien kilometer met vijf cent verhoogd, thans zijn de afstanden tot tien kilometer en de stadslijnen aan de beurt. Een en ander is onvermijdelijk om dat de vervoersopbrengsten ernstig achter blijven bij de kostenstijgin gen wegens de 1 Januari ingegane hogere lonen, duurder geworden ma terialen en de per 1 april ingevoerde verhoging der wegenbelasting. De ta riefswijziging is met de betrokken autoriteiten uitvoerig besproken en werd inmiddels door de Rijkshoofd inspecteur van het Verkeer te Am sterdam goedgekeurd. Op de stadsnetten van Leiden zal het .enkeltje' op zevenentwintig cent worden gebracht, het kinderkaartje komt van een dubbeltje op twaalf cent, de vijf-rittenkaart wordt ver vangen door een zes-rittenkaart van f 1.40. De in omloop zijnde vfjf-rit- tenkaarten blijven geldig tot 1 aug. De zes-retour enkaart van f 1.95 (met overstapbevoegdheid) en de maandabonnementen voor de stads netten blijven in prijs gelijk en wor den relatief dus nog goedkoper. Het zelfde geldt voor de scholierenabon nementen en de vfjftig-rittenkaarten voor scholieren. In het interlokale tarief keert de N.Z.H. terug tot de kilometerprijs van drie cent. Bij de tariefswijziging van 26 januari werd de kilometer- prijs op 3.2 cent gebracht. In plaats daarvan wordt echter de „vaste aan slag" van tien tot vijftien cent ver hoogd. In de praktijk zal de enkele rit voor afstanden tot ongeveer tien kilometer met vijf cent omhoog gaan. De langere trajecten blijven daaren tegen hetzelfde in prijs gaan in enkele gevallen zelfs omlaag daar de verhoging voor die afstanden reeds per 26 januari was ingevoerd. Het minimumtarief in het inter lokale verkeer blijft onveranderd op twintig cent, zodat hiervoor de ver hoging niet geldt. In dat verband wordt opgemerkt, dat op de traject gedeelten der interlokale lijnen, voor zover deze deel uitmaken van de stadsnetten van Leiden, uiteraard het stadstarief van 27 cent geldt. Het overeenkomstige minimum-abonne mentstarief op de interlokale lijnen is vastgesteld op acht gulden per maand. De omrekeningssleutel der maand abonnementen wordt voortaan op 26 keer het enkele reis-tarief bepaald. Dit betekent een relatieve en in enkele gevallen zelfs een absolute verlaging, want tot nu toe werd een glijdende schaal toegepast, welke van 24 tot 38 keer de prijs van een enkele reis varieerde. De dagkaarten voor het gehele net komen nu op vier gulden (was f3.75) voor kinderen blijven ze f 2.50 kosten. De N.Z.H. hoopt door deze maat regelen over 1964, onvoorziene om standigheden voorbehouden, alsnog tot een sluitende exploitatie te gera ken. Simon Ouwerkerk praeses NSZB Simon Ouwerkerk, voormalig wa ter polo-internationaal en lid van de LZC, is benoemd tot praeses van de Nederlandse Studenten Zwembond. Hij volgt in deze functie Hans Aal- berts op. Prachtaan bieding in kleuren: groen, cognac en geel. U KOMT TOCH OOK KIJKEN IN ONZE SPECIALE GORDIJNENZAAK Haarlemmerstr. 179 MIDZA

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3