Agent-bezorger Leiderdorp wil met E.T.I. spreken over uitbreidingsplannen St.-Jorisdag in de Marekerk herdacht Raadhuis Leiderdorp wordt verbouwd Deel van LEIDEN zonder stroom Coöp. Raiffeisenbank Warmond boekt winst Nota over het winkelcentrum Automilj'oiiair „in bewaring" Voorstel aan de raad Expositie van beelden ook morgen open WA verplicht op 1 januari NZH - JUBILARIS N. CORBA KON. ONDERSCHEIDEN BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 APRIL 1964 Voor oen detaillering van het uit breidingsplan in hoofdzaak heeft het Economisch-Technologisch Instituut toor Zuid-Holland te Rotterdam een npport uitgebracht. In dat rapport ij onder andere aandacht geschon- aan de behoefte aan openbare roorzieningen, aan kerken, scholen, rinkels, parkeerplaatsen, recreatieve roorzieningen, enz. Tevens is daar bij betrokken de vorming van een nieuwe dorpskern met een winkel- tentrum en al hetgeen daarbij hoort. De nieuwe dorpskern zal in de Bekomst een zeer belangrijke func- ie gaan vervullen. Daardoor zal aan tet te bouwen winkelcentrum hoge dsen moeten worden gesteld. Aller- erst zullen echter diverse vraagstuk- bezien moeten worden, zoals: in reik tempo en in welke gedeelten jit centrum tot stand moet worden fbracht. mede in verband met de caliseiïng van de omliggende woon- ijkenen welke organisatorische orm gevonden moet worden, wan- leer de realisering in fasen ge- chiedt. Andere punten, die hierbU tevens !e aandacht vragen zijn of de ar- Mtectuur in één hand gegeven moet forden; of bij de bouw de institu- lonele beleggers geïnteresseerd Boeten worden dan wel dat de bouw Bl geschieden door een combinatie ian winkeliers: enz. Het lijkt- B. en W. van belang, dat e verschillende onderwerpen rond- n de bouw van het winkelcentrum een afzonderlijke nota worden be- indeld. Voorts acht het college het van dang, dat by de verdere ontwikke- Intrede ds. H. van Bilderbeek Ds. H. van Bilderbeek, doopsgezind redikant te Den Burg (Texel), die tn beroep van de Doopsgezinde Ge- gente alhier in de vacature dr. S. Verheus heeft aangenomen, zal odag 3 mei, 's ochtends om half I zijn intrede in Leiden doen. COLLECTE VOOR DE KINDERBESCHERMING De Samenwerkende Kinderbescher. ngs Organisaties, in welke stich- ig ruim vierhonderd verenigingen instellingen voor kinderbescher- ing zijn gebundeld, houden in de riode van 27 april tot en met 2 mei collecte. Voor het eerst- wordt jaar ook aan het bedrijfsleven een bijdrage gevraagd. Stortingen innen worden gedaan op post- iening 9200 t.n. Amsterdamsche ink te Leiden. Jaarvergadering van Brunliilde ln iiaar openingswoord heette de esidente, mevr. W. Mansveld—Die. een groot aantal leden welkom, net by zonder de erepresidente DiebenKonings, die nog eds zeer geïnteresseerd is in alles de vereniging betreft. In het kort imoreerde zij de belangrijkste fei- van het ai gelopen jaar en sprak wens uit dat ook het komende jaar Brunhilde goed mag verlopen. Het jaarverslag van de secretaresse wide wederom aan dat Brunhilde actief Is geweest, getuige het igende aantal leden en vele suc- «n die werden geboekt. Uit het financiële overzicht bleek, de vereniging een fraai batig d heeft. De aftredende bestuursleden mevr. Mansveld—Dieben, presidente en ivrouw W. Nieboervan Wijk, 2de nningmeesteresse, werden bij ac- raatie herkozen. )e taak van de vaandeldraagster. Ike jarenlang op voorbeeldige wijze or mevr. Nieboer werd vervuld, zal irden overgenomen door Yvonne ogaars. Het werkprogramma voor hef. ko- nde Jaar stelt bestuur en techni- ie leiding voor een veel omvatten- taak. fele suggesties voor het 55-jarig staan kwamen uit de vergadering ar voren, en zullen door het be ur worden bestudeerd. De uitreiking van de wisselprijs <1 dit jaar wel een heel bijzonder rakter. Twee dames kwamen hier- ir in aanmerking, te weten Kitty boer en Nel Koppers. Door loting komen vast te staan dat dit jaar 'y Nieboer deze prijs in haar bezit houden. Volgens jaar zal Nel ppers deze kostbare trophee naar is mogen voeren. Als derde figuur ld hierbij naar voren Lydia Halver- »t, die evenals de beide voorgaande mes door actief voorturnen en het uitmaken van wedstrijdploegen vereniging grote diensten heeft 'ezen. Zij ontving als dank een dige attentie. ling van de gemeente regelmatig overleg wordt gepleegd met deskun digen, zowel op het gebied van de stedebouw als op het gebied van de ruimtelijk behoeften. Op het gebied van de stedebouw vindt reeds regelmatig overleg plaats. Met betrekking tot de ruimtelijke be hoeften hebben B. en W. contact op genomen met het Economisch-Tech- nologisch Instituut voor Zuid-Hol land te Rotterdam. Dit instituut is bereid zowel een nota met betrekking tot de realisering van het winkel centrum uit te brengen als regelma tig met het college en in het bijzijn van de stedebouwkundig adviseur, van gedachten te wisselen omtrent de realisering van de uitbreidings plannen. De hiermede gepaard gaan de kosten raamt genoemd Instituut voor het jaar 1964 op ongeveer f 10.000. B. en W. stellen de raad voor het samenstellen van bovenbedoelde no ta en voor een regelmatig overleg met het Economisch-Technologisch Instituut voor Zuid-Holland voor het jaar 1964 een krediet beschikbaar te stellen van f 10.000. Banden van auto's kapot gesneden Voor zes dogen De rechter-commissaris heeft in de zaak tegen de Wassenaarse auto miljonair, besloten om de verdachte voor een periode van zes dagen in bewaring te stellen. De officier van Justitie by de Haagse Rechtbank mr. E. van der Schans had vanmorgen een vordering tot in bewaringstelling by de rechter -commissaris inge diend. De autohandelaar is nu inge sloten in het Huis van Bewaring. Het is te verwachten dat de Raadkamer leider van de dienst, schipper J. Vink van de Haagse Rechtbank binnen een week zal beslissen over verlen ging van het arrest. De autohande laar heeft tot nu toe vier dagen in het Wassenaarse politiebureau door gebracht. Hy wordt nu vastgehouden op de verdenking, dat hij opzettelijk een onjuiste aangifte van de inkom stenbelasting over de jaren 1960, 1961 en 1962 zou hebben gedaan. Aange zien men vreest dat hij het onder zoek zou kunnen bemoeiiyken ,is de verzekering nu omgezet in bewaring. Waarschyniyk zal de Raadkamer volgende week zich beraden over een eventuele verlenging. Ter gelegenheid van St. Jorisdag werd gisteravond in de Marekerk een padvind<st»erswydingsdienst ge houden. Onder orgelspel van de heer H. de Groot, betraden de verschil lende groepen uit het district Rijn land de kerk en vulden deze vry- wel geheel. De dienst werd geopend met een plechtige vlaggenparade. waarna de hoofdkwartierscommissaris, een kort wijdingswoord sprak. Na samenzang waarvoor was gekozen „Wy komen tot U, Vader dit ogenblik van rust", werd door een padvindster en padvin der resp. de Gildewet en de Padvin- derswet uitgesproken. Na het zingen van: ..God roept ons, broeders tot de daad", hield Schipper Vink een toespraak onder het motto: ,.Weg met die draak". Hierin wees hij er zijn jeugdig gehoor op. dat draken altijd het symbool zyn geweest van al het kwaad, dat de mensheid teisterde en vele men sen offers vroeg. Hy releveerde, dat Van een groot aantal auto's die op de Hooigracht geparkeerd ston den, zün in de afgelopen nacht de banden met een scherp voorwerp, waarschünlijk een dolkmes, kapot gestoken. Tenminste zeven hebben vandaag al aangifte by de politie gedaan. Deze stelt alles in het werk om de dader(s) op te sporen. Reeds meermalen is in de Leider- dorpse raad de uitbreiding van het gemeentehuis en de bouw van een nieuw raadhuis in \erband met de zeer snelle groei van de bevolking ter sprake gekomen en het college van B. en W. heeft daar in zün Er wordt door B. en W. rekening mee gehouden, dat tevens wordt overgegaan tot inrichting van de wo ning Hoofdstraat 9 als kantoorruim te in het bijzonder voor de afdeling sociale zaken. Na deze verbouwing achten B. en W. het niet mogelijk, in een later stadium nog grotere uitbreiding te geven aan het gemeentehuis. MARKTBERICHTEN ODEN, 24 april Veemarkt: aan- melkkoelen 85. vette koelen 305, koelen 261, pinken 30. vette knl- in 79, nuchtere kalveren 154, vette ipen 20. fokschapen 95. vette lamm. varkens (zeugen) 46. schrammen biggen 327, totaal 2152 stuks, rijzenmelkkoeien f 905-1375 p. st„ koelen f 3.25-4.40 per kg schoon vare koeien f 700-1200 p. st.. pin- 1400-650 ld., vette kalveren f3- Iper kg levend gew., nuchtere kal- '1 f 1.30-1.55 ld., vette schapen •170 p. st., fokschapen f 150-315 vette lammeren f 115-175 ld., hns (zeugen) f 450-550 ld., schram- 'f 100-125 ld., biggen f 60-80 ld. tandelmelkkoeien redelijk, vette engoed, vare koelen redelijk, pin- kalm. vette kalveren vlug, nuch- r kalveren goed, vette 6Chapen duur, diapen duur, vette lamm. goed, «na (zeugen) kalmer, schrammen öer, biggen kalmer. ODEN, 24 april Coop. Groente- fruitveiling: andijvie 80-108. sny- 280-510. kroten, gekookt 35. prei rabarber 16-32, spinazie 43-72, sla 25-35, komkommers 43-75, to ni 180-375. uien 7-22, witlof 90- Per 100 kg. komkommers 25-66. 6-14 per 100 stuks, radijs 12-33 p. boa. Nachtelijke strooptocht Op het Levendaal is in de afgelo pen nacht een sigarettenautomaat gekraakt. Het is de dader (s) echter niet gelukt de geldlade open te kry- gen. Wel werden enkele pakjes siga retten ontvreemd. De politie heeft by de automaat drie stukken van een dolkmes aangetroffen. Pakjes van hetzelfde merk als die uit de sigarettenautomaat zijn ge stolen werden later gevonden in een perceel aan de Hoge Rijndijk, waarin het kantoor van de Prov. Waterstaat is gevestigd. Inbrekers hadden daar 's nachts hun slag geslagen. Zy na men, na eerst een aantal stalen bu reaus en houten kasten te hebben opengebroken, een bedrag van onge veer f 110 mee. DCL-nieuws De voorronden in de DCL-compe titie zyn al in een vergevorderd sta dium. In groep 1 behaalde J. Krijgs man een verdienstelijke remise tegen P. Olivier. De leiding in deze groep hebben P. Olivier en W. Blom. I11 de tweede groep gaat B. Groe nendijk aan de kop. Op gedecideerde wijze boekte hij overwinningen op v. Alleren en Jansen. Zy worden op de voet gevolgd door Hakemulder en v. d. Reyden. In de derde groep heeft de Jeugdige H. Dubbeldeman de leiding. W. P. Oli vier, J. de Vink en H. Brouwer heb ben ook nog kansen op de zege. Enkele uitslagen: JansenSlinger land 0-2; HakemulderVelde 2-0; WijsmanNoteboom 2-0; J. Dubbel demanJ. de Vink 3-0: Brouwer- de Vogel 2-0; W. F. OlivierVrede- veld 2-0; A. van Duin—P. Zeegers 2-0; KrijgsmanSchiphorst 2-0. Medische Dienst Leiderdorp Dokter H. A. Blaau- wendraad. Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714-208. Voorschoten Dokter J. E. James Leidseweg 51, tel. 2520. Wykverpl.: Gezondheidscentrum. Wijngaarden- laan, tel. 2177. Tandarts E. A. Gaste laars, Schoolstraat 60 (spreekuur za. en zo. 9.30 uur). Warmond Dokter Walenkamp, telef. 01711-220; Zuster Konyn, Kerk- dam 3. Telef. 01711-250. Wassenaar Doktoren A. F. F. Janse, Kerkstraat 42. tel. 3005 en J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 2141. ADVERTENTIE Voor de bezorging van ons blad te WARMOND vragen wij een daar woonachtige van f 15.000,- voor de verbouwing van de woning Hoofdstraat 9. Voorts /al er nog ongeveer f 40.000,- nodig zyn voor andere voorzieningen, zoals \ernieuwing van de verwarmingsin stallatie en uitbreiding van de toi letten. Op grond van deze overwegingen stellen B. en W'. de raad voor een krediet van f 150.000.- beschikbaar te automobilisten £2^ inwonertal is echter niet exact te bepalen, want niet alleen economi sche, maar ook politieke factoren kunnen daarby een rol spelen. De toeneming van het inwonertal is afhankelijk, afgezien van de na- tuurlyke groei van de bestaande be volking, ran de aantallen woningen, die in de uitbreidingsplannen zullen worden gebouwd. Als een vaststaand feit moet wor den aangenomen, dat in de toekomst een nieuw gemeentehuis moet wor den gebouwd, niet alleen als werk ruimte voor het personeel, maar ook centrum voor het bestuursapparaat en dienende voor representatieve doeleinden. Wanneer deze bouw kan worden gerealiseerd is thans nog moeiiyk te zeggen. In de periode, die nodig zal zyn om tot realisering van de nieuwbouw- planncn te komen, zullen echter maatregelen genomen moeten wor den om in de behoefte aan huisves ting te voorzien. Bestudering van het schetsplan, dat de architect heeft gemaakt voor de uitbreiding van het bestaande ge meentehuis toont aan. dat dit ruim te kan bieden aan ongeveer 40 amb tenaren, zodat globaal kan worden aangenomen, dat er gedurende de eerste tien Jaar voldoende huisves tingsmogelijkheden zyn. LEIDERDORP De voorjaarsexpositie van de groep „Zuid-Hollandse Beeldhouwers", die thans op het Burgemeester Brugplein in Leiderdorp wordt gehouden, is ge opend tot zaterdagavond 8 uur. Er biykt voor deze tentoonstelling ondanks de minder gunstige weers omstandigheden. toch veel belang stelling to bestaan. WASSENAAR Humanistisch Verbond Hedenavond kwart over 8 is er voor leden van de Gemeenschap Was senaar van het Humanistisch Ver bond en voor belangstellenden een samenkomst op het adres Oranje laan 20. De heer E. van Cleef zal spreken over „Mogeiyke raakpunten tussen humanisme en bijdetijds christendom". Jezus destyds op het meer van Ga- luea de vissersboot waarop Hy zich bevond van een ondergang behoedde door de storm en de hoog overslaan de golven tot bedaren te brengen. Hiermede bewees Jezus de angstige vissers, dat Hij de Heer van alle boze geesten was en zij op Hem dus konden vertrouwen. Ook nu is dit vertrouwen nog steeds van kracht en is het Jezus die alle boze geesten en draken voor ons overwint en zich steeds in ons miden bevindt om ons te bescher men tegen de macht van het kwade. Dit kwaad, dat door St. Joris in naam van het Kruis werd vernie tigd hield met deze daad op te be staan en daarom koos Baden-Powell als smybool voor de padvinderij St. Joris uit. Op deze dag gedenken wij in de naam van Jezus Christus, de vernietiging van het kwaad. Na het dankgebed en het zingen van: „O God, die droeg ons voorge slacht in nacht en stormgebruis" gaf de leider de padvinders nog de opdracht mee: „Gaat steeds door het leven in naam van Christus, die de draak versloeg en bedenkt daarbij ook steeds, dat het verlenen van een dienst aan Uw naasten het ver- .lenen van een dienst aan God is. De groepen begaven zich hierna naar de kampvuren, die traditiege trouw het sluitstuk van de St. Jo- r.sdagviering vormden. Ook voor brommers De wettelyke aansprakelijkheids verzekering voor motorrytuigen zal op 1 januari 1965 van kracht worden. In tegenstelling tot de verwachtin gen zullen hierby ook de bromfietsen worden betrokken. Dit zei de heer G. Bouwmeester, directeur van de Goudse Verzekering Maatschappij N.V. ter gelegenheid van haar veertigjarig jubileum. Zijn mededeling is van welingelichte zyde bevestigd. De heer Bouwmeester verwacht van de zo spoedige invoering van deze verzekering (waarby dus reeds direct, ir.plaats van na een over gangsperiode van minstens een jaar cok de bromfietsen zyn betrokken) moeilijkheden op administratief ge bied \oor de verzekeringsbedrijven. Overigens zit aan deze nieuwe wet een goede sociale kant, daar de wet de gedupeerde derde in ieder geval een uitkering garandeert. Drs. J. de Pous voorzitter SER (Van onze parlementaire redactie) De Sociaal Economische Raad heeft vanmorgen besloten de regering mee te delen, dat de Raad akkoord gaat met de benoeming van drs. J. de l'ous tot voorzitter van de S.E.R. Van regeringswege was de Raad gevraagd, zyn oordeel te geven over het voornemen drs. de Pous by de Kroon als voorzitter voor te dragen. Drs. De Pous, oud-minister van Eco nomische Zaken in liet kabinet De Quay, is reeds kroonlid vaji de S.E.R. Hij volgt als voorzitter prof. dr. Ver- ryn Stuart op, die vandaag wegens liet bereiken van de 70-jarige leef tijd afscheid nam. Ruim f 1680 voor Int. Gezinszorg De hier ter stede gehouden huis- aan-huiscollecte ten bate van Inter kerkelijke Gezinszorg en Bejaarden hulp heeft bruto ruim f 1680 opge bracht. VOORSCHOTEN Receptie van de Kon. Wilhelminavereniging In verband met het 60-jarig be staan van de Kon. Wilhelminavere niging wenst het college van Burge meester en Wethouders van Voor schoten, het bestuur van deze vere niging. welke een zeer bijzondere plaats in de Voorschotense gemeen schap inneemt, een receptie aan te bieden. De receptie wordt gehouden op 30 april van 46 uur nm. in de raadzaal van het gemeentehuis. Bronzen medaille Vandaag herdenkt de heer N. Corba ambachtsman II in dienst trad bij de Noord Zuid Hollandse Vervoers Maat schappij, die hem ais standplaats Lei den aanwees. In de loon der jaren is de nu 61-jarige jubilaris opgeklom men tot onderhoudsmonteur I. welke functie hy ook thans nog bekleedt. In verband met dit jubileum werd de heer Corba met zijn echtgenote en kinderen hedenmorgen door burge meester jhr. mr. F. H. van Kinschot ontvangen in de koffiekamer van het stadhuis. Deze speldde de heer Corba de bronzen ere-medaille. verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de revers. De b urgemeester schetste in zijn huldigingstoespraakje. dat aan deze ceremonie vooraf ging de loopbaan van de heer Corba en legde daarby de nadruk op de grote nauwgezetheid. het feit. dat hij voor veertig jaar als 1 waarmee de jubilaris steeds zyn be langde Ualc het NZH-bednif verrichtte. Nadat de jubilaris was gelukge wenst werd hem door de directeur van de NZH. de heer H. Hortensius de daagmedaille behorende bij deze onderscheiding overhandigd. Tydens een daarop volgende huldi- gingsbijeenkomst ten huize van de ju. bilaris ontving hij uit handen van de heer E. R Schultz. chef van de tech nische dienst, de gouden legpenning en het vererend getuigschrift van de Maatschappij van Nyverheid en Han del en. namens de directie, een en velop met inhoud. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Eelke. dochter van dhr. en mevr. De Graaff-Smit, Utrecht. Gwendoline, dochter van dhr. en mevr. Haslinghuis-Ten Bokkel Hui- ning. Vlaardingen. Karen, dochter van dhr en mevr. Mulder-Wilson Vancouver. Getrouwd: A. Huber en H. van Deutzen, Amsterdam. B. Voogd en T. Harkema, Enschede. R. Adrian en J. Speller. Amsterdam. Overleden: W. Ran, man, 76 jaar, Den Haag. D. Visser, man, 59 jaar, Amsterdam. A. Eppink, man. Nykerk. M. Schürmann-Lels. vrouw, 65 jaar. Krimpen a. d. Lek. C. v. Eenennaam. man, 48 jaar, Amsterdam. B. Cankrien, man, Rotterdam. D. Roe- fers van Lennep-Schaefer, vrouw, 64 jaar, Middelburg. Brand in transformatorhuisje Tijd van bezorging I 6.30I 8 uur. Aanmelden bij de N.V. Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 Leiden of bij de hr D. Roest, Warmundastr. 14, Warmond Onder voorzitterschap van de heer P. F. Vergeer hield de Coöperatieve Raiffeisenbank in hotel de Stad Rome de 62e algemene jaarvergade ring. In zyn openingswoord verwel komde de heer Vergeer dc ere-voor- zitter, de heer J. C. v. d. Voet, en het voormalige bestuurslid, de heer Th. de Vroomen. Als secretaris voor deze vergadering werd benoemd de heer A. P. Versluys. Hierna werden door het bestuur de rekening en de balans over het jaar 1963 overgelegd. Blijkens deze stukken was aan spaargelden inge legd f 1.383.172, aan voorschotten te rugbetaald f103.707, het bedrag in rekening courant van de rekening houders bedroeg f 3.322.216 bankga ranties f 53.000. effecten f 20.872, ove rige beleggingen f 11.191. Aan rente wegens verleende voorschotten werd ontvangen f43.662, van de centrale bank f29.222, overige beleggingen f 9.609. Aan spaargelden werd terugbetaald f 1.167.378, Aan voorschotten werd verstrekt een bedrag van f377.800. Aan rekeninghouders werd uitge keerd f 3.090.249, aan bankgaranties f53.000. Aan spaarbank rente werd uitgekeerd f70.569. Het winstsaldo bedroeg f 7268,53 (vorie jaar f 3507. In 1941 bedroeg het aantal spaarreke ning 431, in 1963 1375. Het aantal re kening couranthouders bedroeg res- pectieveiyk 60 en 121, posten giroboek 1362 en f12939. Het balans totaal respectievelijk f362.050 en f3.081.766. Een duidelijk bewijs, dat de groei en bloei van de bank na de oorlog enorm is toegeno men. Van de winst zal een bedrag van f 1529 worden toegevoegd aan de belastingreserve. Hierna werd zowel de rekening als de balans goedge keurd. Wegens het bereiken van de leef tijdsgrens was het aftredende be stuurslid tie heer J. van Winsen Sr. niet meer herkiesbaar. De heer van Winsen is tal van jaren bestuurslid geweest. Als blyk van waardering voor het vele werk, dat hij in deze functie voor de bank heeft verricht werd hem een geschenk aangeboden. Ook werd aan hem namens de cen trale bank, een prachtig uitgevoerde oorkonde overhandigd. In zijn plaats werd als bestuurslid gekozen de heer J. K. van Winsen Jr. Tot lid van de raad van toezicht werd benoemd de heer D. Koudils. Medegedeeld werd dat in het bank gebouw twee loketten zullen worden aangebracht, waardoor de mensen vlugger en sneller bediend kunnen worden. De voorzitter sprak hierna een woord van dank aan het perso neel van de bank in het bijzonder aan de kassier, de heer A. B. Ver sluys. Na de sluiting bleef men nog enige tyd gezellig bijeen. Jeugddiensten in Pieterskerk Nu reeds geruime tyd is gebleken, dat het aantal zitplaatsen in de Hooglandse Kerk te gering is voor de maandelijkse jeugddiensten (voor ganger ds. A. J. Lamping), heeft de Centrale kerkeraad der Leidse her vormde gemeente besloten om deze diensten met ingang van volgende maand in de Pieterskerk te houden. BEURSOVERZICHT Philips in de belangstelling De stemming voor de internatio nale waarden is vanmiddag, voor de laatste dag van deze beursweek, bij de opening licht verdeeld geweest. Hierby waren aandelen Kon. Olie aan de vaste kant op f 157,20, tegen gisteren als slotprijs f156. Verreweg de meeste aandacht trok vandaag de Philipshoek, waar de aandelen ex f 250 slotdividend 1963 en ex vyf pro cent stock werden verhandeld. De belangstelling in deze hoek was groot, doch de handel bleef aanvan kelijk binnen nauwe grenzen. Later op de middag kwamen de kooporders in deze hoek van alle kanten los, waarby de beroepshandel zich niet onbetuigd liet door de stuk ken uit de markt te nemen. Was by de opening de vrees groot voor een flink aanbod van stocks, later werd deze vrees volkomen teniet gedaan door de overstelpende vraag. Aan deze vraag kon slechts tegen sterk oplopende prijzen worden voldaan Het gevolg hiervan was dat de prijs steeg tot f 150.20. Kon. Olie schommelde rond de f 15750, Unilever ca. f 144 (f 144.20». Hoogovens waren prijshoudend zon der meer op 6584. Na een kalme opening op 5374 kwam er ook in de AKU-hoek plotseling vraag opdui ken. Van vele kanten, waarby de be roepshandel, werden hier de stukken uit de markt genomen. Ook in deze hoek kon aan de vraag alleen tegen flink oplopende koersen worden vol daan. De prijs steeg namelijk tot 5414. In de scheepvaartsector werd de beursweek afgesloten met kalme handel by een prijshoudende stem- ming. Hetzelfde kan gezegd worden over de leidende cultures. De staats- fondsenmarkt gaf. evenals dit de voorgaande beursdagen het geval is geweest, weinig verandering te zien in een stille markt. Vrydag, 24 april 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000.— vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 97 96J| Ned '59 4 4 96 7 s 96 Ned '60-1 44 964 964 Ned '60-11 44 964 96H Med '59 44 94U 944 Ned '60 44 934 93} J Ned '61 44 934 93} j Ned '63 44 93 W 93T« Ned '53 34 894 894 Ned Gb obi. 34 794 74 4 Ned. '47 34 86 V« 864 Ned '51 34 94 934 Ned '53 I-II "4 904 904 Ned '56 34 894 894 Ned '48 34 834 834 Ned bel cert. 34 814 Ned *50 I-II 34 83 >s 834 Ned '54 I-II 34 854 854 Ned '55 I 34 847 844 Ned '55 n 34 874 874 Ned *37 3 884 884 Ned Gb ob '46 3 87U 874 Ned dol ln. *47 3 924 924 Ned Inv cert. 3 97 974 Ned '62-64 3 1004 Indie '37 3 974 914 Indië '37 A 3 914 Ned wonbl. '57 6 1044 1044 Ned. wonbl '57 44 95l| 96 Ned. wonbl '60 44 96 y« 96 A ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 118 1184 Ver HVA-mij. 1664 167 A.K U 5374 542 Deli My cert. 128 127 Hoogovens cert 658'. 658 31 Philip^ gem bez 159.40 149.70 Unilever cert. 144.20 144.50 Dordtse petr 721 7284 Kon P (50 f 20) 156 15760 Holl Amer Lyn 1204 1194- Java China Pak 1624 160 KiJVl 71 67 Kon Ned St.boot 153 152 4 Kon Paket Mil 1624 1614 Stoomv Mij Ned 1404 1404 Niev Goudr cert 1164 116% v Ommeren cert 2814' 280 Kon Rott Llovd 144 144 N Scheepv Uni*» 1384 d 139 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen A'dam '47 34 92 A'dam '43 34 92 92 R'dam "53 I 44 95 idem *37 I-IH34 914 9i«; Premieleningen Alkmaar '56 24 A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam '56 I 24 A'dam '56 13 24 A'dam '56 m 24 Breda '54 24 Dordrecht '56 24 Eindhoven *54 2 4 Enschede *54 24 Den Haag 52 I 24 Id^m U 24 R'dam '52 I 24 Idem n 24 Idem '57 24 Utrecht '52 24 Z.-Holl 1957 24 Zuld-Holl '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50 202 Nefo f 50— Robeco Unitas f50 Ver Bez v 94 f50 Amst Bank Cultuur bank Holl Bank O eert. Ned Handelmy. Ned Mid bank Rott Bank Twentsche Bank Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumii -Wehry Bronsw Calvé Delft eert Gelder vorige slotkoers koers v heden 814 81V4 1184 844 844 814 824 934 94 924 924 824 814 83 874 874 90 90 944 904 904 904 904 894 89 974 984 894 894 904 113.50 230 535.50 13550 375 28 239 3i 3634 2114 329 300 609 248 4 794 171 985 200 1374 1604 484 157 290 1434 905 610 342 435 55.10 326 200 427 177 564 2744 226 d 1434 125 202 114 230 535.50 135.50 375 27 2394 364 4 2114 3284 300 249 80 173 Door een brand in het transforms- gebrand was. Er was een volledige torhuisje van de Sted. Lichtfabrieken by de Hartebrugkerk bleef <tn ge deelte van de stad vandaag vele uren van stroom verstoken. De gealar meerde brandweer behoefde geen dienst te doen, omdat de apparatuur in het transformatorhuisje reeds uit- Bankwezen Bank N G 85' 64 Idem '68 6 td N WB *52 44 BVG Rspbr '52 BVO Rspbr f500 142 101A 1014 100A 1004 954 95 1634 164 1424 Irdustr Obligaties Philips Dol '51 90 91 korstsluiting. De brand brak om streeks kwart voor elf uit. Op de foto zien brandweerlieden „op de plaats rust" toe hoe een employé van de Licht fabrieken een onderzoek tn- uedaan en laten I (Foto LD/Holvast). GedaaD en bieden VERKLARING DER TEKENS stelt. K Pap K Ned Grofsm De Gruyter pref b I Holl Constructie I Tng bur v B.nilv Internatlo v Kemp en Beg Kon Zout Ketjen Leidse Woispxy Müller en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref -tott Droogd MU Ver Machfabr Ver Touwfabr Vihamy Walvisvaart Wernlnk's Bet.mtt Wilton Ftienoord v Wyk - Heringa Zaalberg i Mifnhnuw en petroleum Pillton 2de r. 470 Kon Petr (f20) 4mer fondsen Canad Pacific R intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities 8ervice General Motors Kennecott Republic Steel Shell Ol) Onion Pacific On States Steel Voorlopig genoteerd Bank N. G. 64 5 I Bieden Ex dividend d Exclaim Laten 2004 138 161 b 495 157 287 142 900 608 344 4384 53.20 d 200 421 177 574 270 2554 144 125 b 475 156 157.60 414 424 874 844 434 434 36 fg 36} j 684 684 82 834 813i 814 454 464 464 464 41A 414 574 57 101A

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 19