Morgenavond voor hei laatst „Nou jij weer Gisteravond voor t.v. gerichte programma's Over enige jaren markt voor kleurentelevisie Vlaggetjes met Irene zijn onverkoopbaar Geen wapengekletter op V.V.D.-vergadering Rudi Carrell trof roos in Montreux MET EEN ENKEL WOORD Volgend jaar in andere vorm HOIS-eiken dag een glaasje Mr. W. J. Geertsema in Doesburg Vertrouwen in regering en liberale ministers Alleen BOLS kan BOLS maken LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 23 APRIL 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. LD. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. r (Van onze rtv-medewerker) Rita Corita en Bueno de Mes- quita brengen morgenavond voor de vierde en laatste maal 30 mi nuten lang televisie-amusement onder de titel ..Nou jij weer". De serie zal het volgend sei zoen niet worden voortgezet. Wel zoekt de N.C.R.V. thans naar een nieuwe programma- opzet. waarin de samenwerking tussen Bueno en Rita kan wor den bestendigd. ..We kunnen het voortreffelijk met elkaar vin den". zei Bueno de Mesquita ons in zijn Loosdrechtse huis. ..Rita is een aardige vrouw en een groot artieste". Geen schuilnaam Bueno de Mesquita is geen schuil naam. zoals ontelbare Nederlanders nog altijd denken. De kleine, water- vlugge man van de bizarre en zeer visuele kolder heet werkelijk zo en is best tevreden met zijn naam. die hij dankt aan zijn Spaans-Portugese voorouders. Hij beoefent de humor nog niet zo bar lang als beroep. Van huis uit is Bueno de Mesquita bontbewerker en hfj gaat er prat op dat hij nog altijd alles van bont af weet. Na de oorlog, die hem bijzonder trieste herinneringen heeft nagela ten, keerde hij als een ander mens en met een volkomen ander beroep terug in Nederland en trad als gita rist in dienst bij de Skymasters en later bij het orkest van Malando. Maar de mimische kwaliteiten van het gekke-mannetje-met-de-snor vielen dermate op, dat Bueno de aanmoedigingen van zijn collega's niet lang kon weerstaan en beroeps- grappenmaker werd. Hij debuteerde voor de televisie in het programma „Cees de Lange ontvangt" en werkte mee aan de NCRV-series „Marina de", „Scherzo" en „Weet je nog wel, oudje?". Behalve voor de televisie wat hij graag, maar bij voorkeur met mate, doet treedt hij avond aan avond op voor verenigingen en mi litairen en hty heeft maar zeer wei nig tijd voor zijn liefhebberijen: zijn gezin (echtgenote, zoon Michael, dochter Jacqueline en twee honden), schaatsen, muziek en paardrijden. Op kunstschaatsen komt hij zeer goed weg, evenals in auto's trouwens Bueno de Mesquita vindt het jam mer, dat de serie „Nou jij weer" er op zit en hij is alweer druk bezig ideetjes te verzamelen voor een nieuwe programmareeks. We kunnen dus nog wat van hem tegemoet zien. BUENO DE MESQUITA alles van bont Advertentie I9SEROOKBOLS BOLSISSERAUUD l In ons verslag van de openings receptie, die de vorige week in het bedrijf van de NV Rymefa aan de Rooseveltstraat werd gehouden, is een fout geslopen. Het fabrieksterrein heeft namelijk een oppervlakte van ruim 4000 vierkante meter, waarvan op het ogenblik 1400 vierkante meter Madrid was uiteraard een geschenk, dus zo'n programma waarbij je elkaar is bebouwd. De directie van dit be- dat niet gemist mocht worden, maar thuis aankijkt en vraagt: „Wist jij „n- u hoe populair voetbal ook mag dat?" Aan de vormgeving van cY bestaat uit twee leden, de heer zijn, het blijft toch een „gericht pro-programma mankeert weinig of niets,j G- F- A- Traa is technisch directeur gramma" voor^de liefhebbers. Daar- j alleen het programma zelf wil nieten de heer A. J. Kok commercieel deugen. j directeur. (Van onze Haagse correspondent) De nieuwe televisieshow van Rudi Carrell is in Montreux door televisie- deskundigen uit de hele wereld uitent', enthousiast ontvangen. Het mag zo goed als zeker geacht worden, dat Nederland dit jaar dank zij Car rell en de VARA in de prijzen valt en dus de bronzen, of de zilveren, of héél misschien wel de gouden roos wint. Direct na de vertoning gisteren, meldden zich de eerste vertegen woordigers van de 24 deelnemende tv-organisaties om de Carrell-show voor uitzending in hun land te kopen Duitsland was er het eerst hij. Daarna volgden Denemarken, Frank rijk, Zwitserland, Engelano, België, Italië e.a. Voor zo ver bekend is de Carrell-show thans aan tien verschil lende tv-organisaties verkocht. Deze Rudi Carrell-show, die de VAftA op 1 mei uitzendt, is heel goed. In vergelijking met wat er in Mon treux vertoont wordt is hij zelfs uniek, in die zin, dat bijna alle lan den met uiterst gecompliceerd ge maakte spektakelstukken naar Mon treux zijn gekomen, die bovendien nog veelal gefilmd zijn ook, zulks wegens de nog grotere technische mogelijkheden van film. Rudi Carrells show daarentegen is puur televisie en dan nog wel tele visie in zijn origineelste en artistiek- ste vorm. Carrell levert er met een- vorige middelen hijzelf een chim pansee en een zeemeermin, in wie1 bewoond" eiland. Hiertoe liet de VARA in de piste van het Scheve- ningse circusgebouw een enorme kuip met een inhoud van 106.000 liter wa ter bouwen. Door deskundig camera- bruik is de illusie compleet dat men Robinson Crusoë ziet Rad ioprogram ma ter herdenking van bevrijding Op 5 mei zal in de St.-Josephkerk in Tilburg een nationale bijeenkomst worden gehouden ter herdenking van de bevrijding van Nederland. Deze wordt georganiseerd door de Stichting Nederlandse Radio Unie in samen werking met het Oranjecomité Til burg. Van 19 tot 20 uur zal het pro gramma over beide zenders Hilver sum 1 en 2 rechtstreeks worden uitgezonden. Aan dit herdenkingsprogramma werken mee het Promenade Orkest o.l.v. Gijsbert Nieuwland en het groot-omroepkoor van de N.R.U. Solistische medewerking wordt ver leend door Jan Marinus (trompet) en J. Vastersavendts (orgel). FOX eist vijftig men de bekende zangeres Esther lil Ofarim zal herkennen - 'n artistieke 111111O011 ClOllcïi* Vc&ll prestatie in, die op de deskundigen I J in Montreux grote indruk maakte, J3urt011 evenals de originaliteit van zijn idee om zijn show te situeren op een „on- HAAGSE AGENDA DONDERDAG 23 Al'KIL DiligentiaNieuwe Komedie met om zou het wijzer zijn geweest als men rondom deze hoofdschotel meer algemene programmaonderdelen had gerangschikt. „Van onze sportredac teur" had onder de/.e omstandighe den beter uit het veld kunnen wor den gezonden, bijv. in ruil voor „Brandpunt". Van acht uur tot kwart over tien werd de oogstrelende technische vaardigheid van de Madriieense rea listen (met een rustig, misschien iets te rustig commentaar van Leo Paga- no waarop niets viel aan te merken) uitgezonden. Als slot zond men het vierde deel van „Het land van onze kinderen" uit, ook een gericht pro gramma, gericht immers op die kij- NICO SCHEEPMAKER. I IR. F. J. PHILIPS Kleurentelevisie zal zeker nog enige jaren op zich laten wachten. kers die bereid zijn hun oor te lenen Fersf meet nr,r, a* /Z J aan een doordravende, nogal om- i se ^anden overeenstemming wor- slachtige tekst over zaken die zo nor- j aen bereikt over het te kiezen zendsysteem. De verwachting is dat dit in 1965 het geval zal zijn dan bestaat de kans dat zich in Europa geleidelijk een markt voor kleurentelevisie zal gaan af- tekenen. De verwachting is voorts, dat zwart-wit televisie niet door kleuren-tv wordt verdrongen, temeer daar om verschillende rede nen kleur'en-uitzendingen duurder zullen zijn. maal zijn dat men er nooit toe komt ze onder woorden te brengen. Daniel de Lange doet het echter wel, dit keer ging het over de samen leving, een veel omvattend onderwerp waarbij we te horen kregen, dat er eerst geen huizen waren en toen wel, dat de samenleving zich moet hou den aan regels (verkeersagent in Dt zei ir. F. J. Philips, president beeld) en dat er in een samenleving van de N.V. Philips* gloeilampen- ook ruimte moet zijn voor het beoe fenen van sport, schone kunsten en dat soort dingen (beelden van een bokswedstrijd, opera, enz), typisch fabrieken in Eindhoven vanmiddag tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders. De omzet van t.v.- Wellicht voor Carlisten (Van onze Groningse correspondent) Een kleine 50.000 vlaggetjes met de portretten van prinses Irene en prins Hugo, die in Nederland onverkoopbaar zijn geworden, zullen misschien andere bestemmingen krijgen. De Dokkumer Vlaggencentrale probeert zijn gedupeerde klanten, die de vlag getjes direct na het bekend worden van de verloving hebben be steld. thans van dienst te zijn door deze vlaggetjes elders te ver kopen. De directeur van de vlaggencen trale, de heer J- G. M. Demes, heeft daartoe al contact opgenomen met Rome en Spanje. I?ij of liever zijn klanten zullen het moeten hebben van de Carlisten, want het is niet onmogelijk dat zij op de dag van de huwelijksplechtigheid en enkele dagen later als in Spanje de grote demonstratieve bijeenkomst van de Carlisten wordt gehouden, wèl met deze vlaggetjes zullen zwaaien. Interesse De heer Demes was er overigens wel als de kippen bij toen de ver loving bekend werd. Nog hetzelfde weekeinde ontwierp hij een toepas selijk vlaggetje: de portretten van Irene en Hugo op een ondergrond van oranje. Enkele dagen later kon de heer Demes de eerste exemplaren van het nieuwe vlaggetje al aan bieden aan de Commissaris der Koningin in Friesland en deze vond ze zo mooi. dat hij er enige doorzond naar Soestdijk. De winkeliers bleken ook zeer geïnteresseerd te zijn en bestelden flinke aantallen. Maar het tragische verloop van de romance heeft hun echter een grote strop bezorgd, die ze zich pas reali seren nu de vlaggencentrale de vlag getjes is gaan afleveren. De Vlaggen centrale doet nu zijn uiterste best voor de klanten een oplossing te vinden. Een daarvoor gunstige om standigheid is dat een afbeelding van het bewuste vlaggetje in enkele Spaanse kranten heeft gestaan en dat volgelingen van Prins Hugo zich inmiddels tot de fabriek in Dokkum hebben gewend. apparaten bij Philips heeft in 1963 de één miljard gulden overschreden en die president vond het passeren van deze mijlpaal een goede gelegen heid over televisie te spreken. Philips zei dat men op het terrein van kleurentelevisie bepaald niet passief is. In het natuurkundig labo_ ratorium in Waalre wordt een nieuwe studie voor kleuren-fc.v. ingericht, om gereed te zfjn als kleurenuitzen- dingen van de grond komen. Overi gens is men bij Philips van mening dat dit niet plotseling en op korte termijn zal aanbreken. Maar op lange termijn gezien zal de kleurentelevi- siemarkt voor Philips van gTote be tekenis worden. Invloed Bij Philips is men voorts van me ning, dat de opvoedkundige televisie programma's bijzondere aandacht verdienen, en dat zij voor landen met een tekort aan onderwijzend perso neel uitkomst kunnen bieden. „Er is geen medium dat zoveel invloed heeft op alle lagen van de bevolking als televisie", zei de president. Naast de omroeptelevisie speelt de t.v. voor beroep en bedrijf in toene mende mate een rol. „Wij onder scheiden hier de medische bedrijven op uitgebreide schaal gebruik ge maakt. De toepassing van de t.v. in de industrie staat echter nog pas in de kinderschoenen", aldus ir. Philips. Shakespeares herdenkingsprogramma, 14.30 uur. Nieuwe komedie met „Het spel der vergissingen". 20.15 uur. Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle 1 met „Öthello" (besl. voorst.). 20.15 u. VRIJDAG 24 APRIL Kon Schouwburg: Haagsche Comedle met Othello" (besl. voorst.). 20.15 Diligentia: Nieuwe Komedie met „Het spel der vergissingen". 20.15 uur. ZATERDAG 25 APRIL Kon Schouwburg: Haagsche Comedle met Heljermans' „Uitkomst". 20.15 uur. Diligentia: Nieuwe Komedie met „Shakespeare-fragmenten". 20.15 uur. Geb. voor K. en W Ned. Opera met „l'Amlgo Frltz". 20.00 uur. ZONDAG 26 APRIL Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle Heljermans' „Uitkomst". 14.00 uur. Haagsche Comedle met „Othello". 20.15 uur. Diligentia: Nieuwe Komedie met „Het spel der vergissingen". 20.15 uur. MAANDAG 27 APRIL Diligentia: Nieuwe Komedie met „Het spel der vergissingen". 20.15 uur. Kon. Schouwburg: Nationaal ballet met o.a. Graduation Ball. 20.15 uur. DINSDAG 28 APRIL Kon SchouwburgHaagsche Comedle met „Quadrille". 20.15 uur (besl.). Geb. voor K. en W.: Ned. Opera met „l'Amlgo Frltz". 20.15 uur. WOENSDAG 29 APRIL Kon. Schouwburg: Ned. Comedle met „Wie ls bang voor Virginia Woolf". 20.15 uur. Diligentia: Nieuwe Komedie met „Leer om Leer". 20.15 uur. Geb voor K. en W. Yehudl Menu- hin. 20.15 uur. BIOSCOPEN Apollo. De laatste dagen van Rome. 14 Jaar. Asta: Fijn, het is gepeperd. 18 Jr. Bijou: David en Lisa. 18 Jr. Camera. Hamlet. 14 Jr. Cardtol: Politiedossier Zedenmisdrijven 18 Jaar. Cineac: Journaal. A.l. Cltv: The bridge on the river Kwal. Corso: Come blow your horn. 14 Jr. Du Midi: La dolce vita 18 Jr. Euro Cinema: Porgv and Bess. 14 Jr. Flora. Codewoord Poes. 14 Jr. Hollywood. Brandend Verlangen. 18 Jr. Krlterion: Billy Budd. 14 Jr. Metronole-Tuschinsky: Irma la Douce. 18 Jaar. Odeon: De man met de vijf paspoor ten. 14 Jr. Olvmpia: Bloed In de sneeuw. 14 Jr. Passace: Maigret maakt zich kwaad. 14 Jaar. Rembrandt: Alleman. A.l, Rex: A cause, a cause d'une femme. 18 Jaar. Roxy: De deugd en de ondeugd. 18 Jr. Seinpost: Ontmoeting op het strand. 18 jaar. Studio: Moord op 45 toeren. 18 jr. Thalia: De Zwaardvechter van Castlllë. 14 jaar. De Uitkijk: Le Beau Serge. 18 Jr. West-End: De roze panter. Al. WOENSDAG Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 uur n.m. en Taylor Twentieth Century Fox, de maat schappij die de spektakelfilm „Cleo patra" maakte, heeft een eis tot schadevergoeding tot een bedrag van vijftig miljoen dollar ingediend tegen de hoofdrolspelers in deze film, Eli zabeth Taylor en Richard Burton. Volgens de maatschappij hebben de twee de film schade toegebracht door te laat of in het geheel niet op hun werk te verschijnen, en door hun on derling gedrag „hoewel bet een ieder bekend was dat beiden gehuwd wa ren". Burton en Taylor hebben twin tig dagen de tijd om hun verweer voor te bereiden. RADIO EN TV VANAVOND „Jeugdproces" is de titel van een boeiend, dramatisch toneelstuk van Manuel van Loggem, dat vanavond om negen uur door de AVRO-televisie wordt uitgezonden. De rollen van de vier jeugdige bendeleden worden ver tolk door Joop Admiraal, Jules Ha mel, Jack Horn en Erik Plooyer. De AVRO opent de tv-avond met een documentaire over verwarming. Na het journaal volgt de theater-repor tage Estrada, Om 20.50 uur wordt „Televizier" uitgezonden. Om 22.25 uur zien we (misschien) de verrich tingen van het vliegersstuntteam Whisky Four. De AVRO-radio (Hilversum 2) brengt om 20.40 uur een luisterspel, getiteld „Zo nodig moord", een luch tige thriller van Philip Levene. Daar aan vooraf gaat een concert door het Radio Kamerorkest (20.05 uur). De NCRV presenteert om 20.35 uur de laatste Steravond in dit seizoen. VOOR VRIJDAG 21 APRIL Hilversum I 402 m KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen, 7.55 Overweging, 3.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 3.20 Lichte grammofoonmuziek, 8.50 Voor de huis vrouw, 9.35 Waterstanden, 9.40 School radio, 10.05 Klassieke pianomuziek, 10.20 In de platensoos: programma sopraan (Hansel). Elisabeth Schwarz. voor oudere luisteraars. 11.00 Voor de kopf, sopraan (Gretel). Josef Metter. zieken, 11.40 Klassiese grammofoon- -- muziek. 11.50 Als de ziele luistert, le zing. 12.00 Angelus. 12.04 Licht in strumentaal ensemble. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.50 Platennieuws, 12 55 Katholiek nieuws, 13.00 Nieuws, 13.15 Wlssewas- senlicht programma. 13.35 Licht ensemble en zangsolist, 14 00 Voor de vrouw,, 14.15 Het bronzen hart, orato rium, 15.00 Schoolradio, 15.30 Voor de zieken, 16.30 Zang en pianospel: klas sieke liederen en moderne pianomuz., 17.00 Boekbespreking, 17.20 Kinderkoor met pianobegeleiding, 17.40 Lichte or kestmuziek en zangsolisten. KRO: 18.05 Koorzang, 18.30 Fanfare orkest, 19.00 Nieuws, 19.10 Actualitei ten, 19.25 Boekbespreking voor de Jeugd, 19.30 Vliegende schijven: ver zoekprogramma voor de militairen. 20.20 Wie het weet mag het zeggen: wedstrijd In muziekliteratuurkennis. 20.50 Sterren van vroeger. 21.10 Voor I een kwartje, klankbeeld. 21.30 Prome- spreking. 22.30 Nieuws, 22.40 Al» »en Phoenix, hoorspel, 23.55-24.00 Nieuw», Hilversum II 298 lil VARA: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend, gym., 7.20 Socialistische strijdlied, 7.33 Lichte gr.muz., (Om 7.30 Van de voor. pagina), 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gr.muz., 8." Ochtendgymnastiek voor de vrouw, 9... Lichte gr.muz. VPRO: 9 40 Morgenwij. ding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.30 Planorecital: mod. muziek, 10.45 Voor de kleuters, 11.00 Voor de hulsvrouw 11.40 Lichte gr.muz., 12.20 Regering».' uitzending: Uitzending voor de land. bouw, 12.30 Med. t.b.v. land- en tuin. bouw, 12.33 Orgelkwariet. AVRO Nieuws. 13.15 Med., eventueel actuet] of grammofoonmuziek, 13.25 Beursbe. richten, 13.00 Lichte orkestmuz. (opn.) 14.00 Kerkorgelconcert: oude muziek 14.20 Bij de tijd en bij de thee, gev' progr. VPRO: 16.00 Solisten van wel.' eer .klankbeeld, 16.30 Inzicht en Uit. zicht, een halfuur voor wie tijd heelt om te luisteren, 17.00 Voor de Jeugd, 17.30 Voor Jonge mensen. VPRO: 18.00 Nieuws, 18.30 Boekbe. spreking, 18.35 Muzikale aanwinsten uit de klassieke discotheek, 19.00 Artl. kelen uit zojuist verschenen weekbla. den, 19.10 Jazzmuz., 19.30 Kunatkro- niek, 20.00 Nieuws, 20.05 Shakespe: als inspiratiebron voor componisten 20.45 Macbeth, tragedie. VARA: 22. Nieuws, 22.40 Marimba, actuele kro. niek, 23.30 Lichte gr.muz, 23.45 Soc nieuws in Esperanto, 23.55-24.00 Nws| GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA (Over de 4e RJn van 18 tot 20 uur) Engelbert Humperdlnck „Hansel und Gretel". Sprookjesopera in drie bedril, ven op tekst van Adelheid Wette. Uit. voerenden: Elisabeth Grümmer. mezzo. nade-orkest, 22.15???, 22.25 Boekbe- (Van onze Arnhemse correspondent) Mr. W. J. Geertsema, de lei der van de Tweede Kamer-frac tie van de V.V.D. heeft gister avond olie gegooid op de golven, die waren ontstaan door het in Eindhoven opgestoken politieke stormpje. Hij deed dat tijdens de oprichtingsvergadering van een V.V.D.-afdeling in Doesburg. Van wapengekletter is op de In Eindhoven gehouden jaarlijkse alge. mene vergadering van de VVD geen sprake geweest, aldus mr. Geertsema. De VVD streeft niet doelbewust naar een opbreken van de huidige rege- Nieuw gesprek met Belgische artsen Gisteravond zijn in Brussel de on derhandelingen tussen de Belgische regering en de artsen over de nieuwe ziekte- en invaliditeitswet hervat. De taak van de eerste bijeenkomst was de agenda en de werkwijze van de verdere besprekingen te bepalen. Minister-president efèvre nam aan deze eerste bijeenkomst sinds de artsen vrijdagnacht J.l. hun staking beëindigden, geen deel. Hij bevond zich woensdag in Zuid-Frankrijk voor een bliksembezoek aan minister van Buitenlandse Zaken, P. H. Spaak, die daar herstellende is van een spoedoperatie, die hij begin deze maand onderging. ringscombinatie, waarmee een betere verdeling van het nationale inkomen, naar zijn mening eerder verwezen lijkt kan worden dan met de PvdA als regeringspartij. Wel had mr. Geertsema in Eind hoven de punten op de i willen zet ten, maar de samenwerking met de andere regeringspartijen zei hij graag te willen handhaven. Wel vertrouwen In de verste verte is het niet zo, dat het vertrouwen in de regering en de liberale ministers op dit mo ment zou ontbreken, aldus mr. Geertsema, die verder nader inging op het uitgangspunt van het Akkoord van Wassenaar, namelijk, dat de toeneming van de Staatsuitgaven moet achterblijven bij de toeneming van het nationaal inkomen, hetgeen een vermindering van de belasting druk inhoudt. Inflatie Verlaging van de belastingen zou, volgens de liberale woordvoerder, op dit moment tot. inflatie leiden, maar zo zei hij, we hebben vier jaar de tijd. Het is hem voldoende als hij de zekerheid heeft, dat het er niettemin van zal komen. Hij sprak in dit ver band van een bedrag van een mil jard. De oorzaak om het Akkoord van Wassenaar te ontbinden is zijns in ziens bepaald niet gebleken. Aan een wijziging van het Akkoord wil de VVD alleen meewerken indien de overtuiging bestaat van de absolute onmogelijkheid van verwezenlijking van de inhoud. Operamuziek. 19.30 0 Klankbeeld. 20.30 nlch, bariton (Peter, een bezembinder hun vader). Maria von Ilosvay, mezzo, sopraan (Gertrud. zijn vrouw). El»» Schürhoff, mezzo-sopraan (De tover, heks). Anny Felbermaver, sopraan (Het zandmannetje. De dauwfee). Koren van de Loughton High School for Girls en Bancroft's School. Phllharmo. nia Orkest. Dirigent: Herbert von K». rajan. Albert Lortzlng. Ouverture ,Der Wlldschütz". Symphonle Orkest 'vi Bamberg o.l.v. Wolfgang Sawalllsch. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 11.00-11.50 Schooltelevisie. NCRV 19.30 Barend de Beer. 19.35 Toekomst, muziek: beroepenorlëntatle voor de ril. pere Jeugd. NTS: 20.00 Journaal weer overzicht. NCRV: 20.20 Nou weer, amusementsprogramma, 21.»» Attentie, 21.45 Een bloem en een ha" mer: Oude en moderne Amerikaans» volksliedjes. 22.10 Dagsluiting. NTS: 22.15 De Gouden Doos: prijsuitreiking voor de beste am.programma's. 22.40- 22.45 Journaal. Experimentele uitzending op het tweede net (kanaal 27). KRO: 20.20 Kijk op kunst (herb, van 19 maart JI.)20.50 Der betrogene Kadi operette. 21.50-22.25 Geslchte Aslen», documentair programma. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 12.00 Lezing. 12.15 Vragenbeantwoor. ding, 12.45 Med.. 12.55 Weerbericht, 13.00 Nieuws. 13.10 Hoogtepunten de programma's van de afgelopen w 14.00 Schoolradio, 15.00 Klassieke or- kestmuzlek. 16.00 Lezing, 16.15 Repor- tage tenniskampioenschappen Bourne- mouth, 16.45 Programma voor oudere luisteraars, 17.25 Hoorspel, 17.55 Weer. bericht, 18.00 Nieuws. 18.10 Regionaal nieuws. 18.32 Beursberichten. 18.35 Or- kestmuzlek, 19.00 Klankbeeld. 20.00 Plakboek voor 1932, gev. programma, 21.30 Quiz, 22.00 Nieuws, 22.30 Newe- Stand. 22.45 Parlementsoverzicht, 22.5J Klankbeeld. 22.59 Weerbericht, 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht, 23.15-23.45 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m 12.00 Populaire gr.muz., 12.31 Am.- muziek. 13.31 Licht progr., 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de vrouw, 15.00 Verzoekprogr.. 15.31 Lichte muz, 16.15 Dagboek, 16.31 Uttel, races., 16.31 Gr.muz voor de Jeugd, 17.00 Geva rieerd programma, 20.00 Lichte muz., 20A0 Nieuws en actualiteiten, 20.40 Discussie, 21.30 Gev. muziek, 22.31 Lichte orkestmuz., 23.40 Voordracht, 23.55-24.00 Nieuws. Kordwestdeutscher Rundfunk 309 12.00 Nieuws en voor de landbou wers. 12.15 Am muz., 12.50 Persovar- zicht, 13.00 Nieuws, 13.15 Ammuzlek. 15.55 Opsporingsdienst, 16.00 Nieuw», 16.05 Pianospel, 17.00 Nieuws, 17.30 Nieuwe gr.muz., 19.00 Nieuws, 19.1! Operamuziek. 21.30 Nieuws. 22.00 Jazz muziek, 23.45 Dansmuziek, 24.00 Nwi, 0.20 Gev. muziek, 1.00 Weerbericht ec gev. muziek Frankrijk 3, 280 en 235 12.00 Gev. muziek, 12.30 Nws, 12.42 Mod. muz., 14.55 Kamermuziek, 16.30 Gev. muz., 18.30 Nieuwe operasterren, 19.58 Nieuws. 20.52 Benvenuto Cellini, opera. 23.20 Gev, muziek, 23.52-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 ra 324 m.: 12.00 Nieuws, 12.03 Gr.muzlek, 12.1! Lichte muziek, 12.50 Beursberichten, 13.00 Nieuws, 13.20 Lichte muziek, 14.00 Nieuws, 14.03 Schoolradio, 15.4! Lichte muziek. 16.00 Nieuws, 16.01 Beursberichten, 16.09 Kamermuziek, 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek, 17.45 Duitse les, 18.00 Nieuws, 18.03 Voor de soldaten, 18.30 Tips voor d» automobilisten, 19.00 Nieuws. 19.4! Echo's uit de natuur, 20.00 Liedje», 20.15 Theaterkroniek, 20.40 Lichte mu ziek, 21 00 Boekbespreking, 21.15 Oud» en nieuwe koormuziek, 2145 Zangen uit Nepal, 22.00 Nieuws. 22.15 Licht» muziek, 22.35 De zeven kunsten, 22.M Lichte muziek, 23.05 Klassieke muziek, 23.55-2400 Nieuws. 484 m.: 12.03 Gev. muziek en actualiteiten 14.03 Gev. programma, 16 08 Gev, mui, 17.00 Nieuws, 17.55 Grammofoonmui, 18.03 Voor de soldaten, 18.30 Feulllf- ton, 18.40 Lichte muziek, 39.08 Nieuwi gr.muz., 19.30 Nieuws. 20.00 Klassiek» muziek. 21.00 Het denkbeeldig concert 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzmuziek, 22.55 Nieuws. Hoop De klanten kunnen dus nog enige hoop hebben. Hun voorstel om de portretten t,e verwijderen, zodat er oranjevlaggetjes overblijven is niet mogelijk. Dat is jammer, want aan oranjevlaggetjes en vooral aan de vlaggen met de nationale driekleur bestaat thans in Nederland wel grote behoefte. Nu het tegen Koninginne dag loopt, is de vraag zeker 30 pro cent groter dan anders, vertelde de heer Demes. Het wijst er dus op dat men deze keer op 30 april nog meer dan anders de verbondenheid met Q® landsvrouwe wil tonen, zei hij. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen), i Geboren Henrlëtte. dochter van De VoogtGroot, Haarlem. Hans Victor, zoon van Van PraagMesdag. Ibiza I —Balearen. Johanna Geer'truida, I dochter van Hupkens van der Eist— J Wieringen, Emmeloord. Otto Eloris, zoon van BoeleOtten, Den Haag. I Robert, zoon van StruijkVan dei j Berg, Barendrecht. Mirella, dochter van RinkelPoller. Gerard Paul, zoon van Haga—Wilhelmy, Damste. Overelden: Suze M. C. van den Veen, vrouw 70 jaar, Den Haag. Hu. bertus A. Gerritsen, man, 72 jaar, Leidschendam. Jan C. Robertson, man, 73 jaar, Leidschendam. Pieter J Eterman, man, 70 jaar, Oss. Ger- rit Mersman. man, 79 jaar, Dalfsen. Ida Immink, vrouw, 69 jaar, Bloe- mendaal. Mr. Abraham M. IJzei-man, man, 42 jaar, Zeist. Willem Buurman, man, 70 jaar, Rotterdam. Dr. Henri Delprat, man 73 jaar Amsterdam. Ir. B. E. Kankrien, man, Rotterdam. Prof. dr. Jacobus Wille, man. 83 jaar. Driebergen. Robert van Dillen, man. i 44 jaar. D enHaag. Meinard Dorus Mijer, man 82 jaar. Den Haag Ja cobus H. C. van Willigen, man, 64 I jaar, Den Haag. Zusterhuis Een nieuw zusterhuis van het epilepsiecentrum „Meer en Bosch" in Heemstede (op een na het grootste van Europa) wordt vrijdag of ficieel geopend door de heer J. B. M. Veraart, hoofdinspecteur voor de gees telijke volksgezondheid. Het gebouw biedt plaats aan 70 verpleegsters. Het Is ontworpen door het architectenbu reau Harreveld en Van Waardenburg in Haarlem. Kampeerterrein Nederlandse mili tairen .gelegerd in Seedorf (W.-Duits land). zijn van plan in Bremervörde een kampeerterrein aan te leggen voor familieleden uit Nederland. De plaatse lijke autoriteiten in Bremervörde heb ben toestemming verleend. De mannen van de 41ste pantserbrigade in See dorf willen het terrein voor Pinksteren klaar hebben. Ook Duitse en buiten landse toeristen mogen ervan gebruik maken. Wegenwachtstations De ANWB zal dinsdagmiddag drie nieuwe wegen- wacht6tations openen: in Burgerveen, aan de weg AmsterdamDen Haag, in Houten aan de weg UtrechtArnhem in de directe omgeving van het ver keersplein Oudenrijn en in 't Harde aan de Zuiderzeestraatweg tussen Har derwijk en Zwolle. Filmpremies Vier korte Neder landse films zijn in Frankrijk onder schelden met een premie van 7300 gul den (10.000 frs). Het z(jn: „Zoo" van Bert Haanstraa. „Pan" van Herman van der Horst, „Portret van Frans Hals" BINNENLAND van Frans Dupont en „Zeilen" van Hattum Hoving. De premies ter grootte van 10.000 fres zijn bestemd voor de financier van de film en bedoeld om de produktle van goede korte films te stimuleren. BUITENLAND Russische produktle Volgens de Izwestia ls de industriële produktle in de Sowjet-Unle in het eerste kwartaal van dit Jaar, vergeleken met het over eenkomstige kwartaal van het vorige jaar, met 8 procent toegenomen. In de zelfde periode nam ,de arbeldsproduk- tivlteit in vergelijking met het vorige Jaar met meer dan 4 procent toe. De produktlecljfers voor vlees en boter waren echter elf en twaalf procent lager dan die van het eerste kwartaal van 1963. „God" Mao Volgens het Russische tijdschrift „Partljleven" moet iedere Chinees Mao tse-Toeng dagelijks in ge bed danken voor zijn voedsel en de gezondheid van zijn kinderen. Drie maal per dag moet hij een stukje lezen in een door Mao geschreven boek, al dus het tijdschrift. Neushoorns in gevaar In Kenia wordt een onderzoek Ingesteld met het oog op het gevaar dat de bijna 800 neushoorns in het natuurreservaat Tsavo uitsterven. Men heeft geconsta teerd dat de 16.000 olifanten in het reservaat over grote gebieden het struikgewas vernielen, waardoor het gras daaronder waarvan de neushoorns leven verdroogt. Deze ontwikkeling leidt ook vaak tot grote branden. Noodzaak Het Poolse parlement heeft gisteren unaniem een wet goed gekeurd waarbij de verjaringstermijn van twintig jaar voor oorlogsmisdaden met onbepaalde tijd wordt verlengd. Tijdens het debat verklaarde een spre ker. dat „afrekening met het verleden een historische noodzaak is". Memoires Dr. Adenauer, de voor malige Westdultse Bondskanselier, heeft gisteren aangekondigd, dat begin volgend Jaar zijn memoires zullen ver schijnen. Hij werkt nu aan deze ge denkschriften in de villa Bel Fagglo te Loveno dl Menagglo aan het Meer van Como. Deze villa is eigendom van de Nederlandse secretaris-generaal van de NAVO. mr. D. U. Stikker. Dr. Adenauer blijft daar nog drie weken logeren. Sociaal De 49-Jarige John Profu- mo die zich vorig Jaar wegens zijn be trekkingen tot de prostltuée Christine Keeler als minister van Oorlog uit de regering moest terugtrekken, houdt zich nu bezig met maatschappelijk werk in de sloppen van Londen, zo meldt de Daily Mirror. De secretaris van de welgestelde Profumo verklaarde dat zijn werkgever „poogt zijn leven opnieuw op te bouwen". Het sociale werk doet de oud-minister vrijwillig en zonder vergoeding, aldus de secretaris. „Overgenomen" Het Indonesische communistische Volksdagblad meldde gisteren, dat vijf Amerikaanse rubber- ondernemingen in west-Java onder toe zicht ?ijn geplaatst van de Indone sische minister van Landbouw, dr Sadjarwo Volgens het Volksdagblad heeft de minister, in een besluit van 7 april, verklaard dat alle rechten der eigenaars van deze onderneming zijn vervallen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) H |1 Amsterdam zwaar bew. Den Helder regen Ypenburg half bew. Vllsslngen regenbul Eelde zwaar bew. De Bilt licht bew. Twente half bew. Eindhoven mist Z-Limburg zwaar bew. Helsinki zwaar bew. Stockholm zwaar bew. Oslo zwaar bew. Kopenhagen mist Aberdeen zwaar bew. Londen zwaar bew. Brussel regenbul Luxemburg zwaar bew. Parijs regen Bordeaux zwaar bew. Grenoble zwaar bew. Nice onbewolkt half bew. regen zwaar bew. zwaar bew. regenbul zwaar bew. licht bew. zwaar bew. licht bew onbewolkt mist half bew onbewolkt half bew onbewolkt ËaS, si?: 1" is a 6 2 7 0 7 13 15 12 7 17 19 Frankfort MUnchen Ztlrlcb Genéve Locarno vVenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mal lor ca Lissabon 10 10 5 8 6 7 9 5 5 6 6 14 4 6 5 0 11

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2