Autohandelaar V. d. M. gebruikelijk onderzoek CONRECTOR DR. J. A. BRONS HARTELIJK GEHULDIGD Hoogstens enige zwarte loonposten Inspecteur F.I.O.D. in Wassenaar g s, Huisvesting school voor neutraal g.l.o. Subsidiëring Huwelijk van prinses Irene De Gaulle gaat goed vooruit Nationale Herdenking Belangr ijke papieren ontvreemd Successen voor DWS Feest in S. Adelbertcollege in Wassenaar Ter gelegenheid van zijn zilveren leraarsjuhileum „Estec" niet in Delft? BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 20 APRIL 1964 Een inspecteur van de fiscale recherche, de heer Plukkel, 'k heeft vandaag met de Wasse- naarse autohandelaar J. van der M. in diens bedrijf een onder- 81 houd gehad. Het ging er de re cherche om, vast te stellen of ze jjji het materiaal, dat voor een br onderzoek naar belastingontdui king nodig is, al in haar bezit heeft. Het nog maar pas begon- ien onderzoek heeft „douane- echnisch" al zoveel aan het licht jebracht. dat kan worden over- tot het opmaken van essen verbaal. Overigens deze de eerstkomende da- zeker niet te verwachten. Haagse officier van Justitie nir. van der Schans heeft vanmorgen resultaat van het eerste onder- aangeboden gekregen. Htf heeft tr( ooral door het ontbreken van pro- tssen-verbaal nog niet besloten tot isj trvolging. De autohandelaar zelf is, nadat hy ichzelf breeduit in een Nederlandse j rant heeft zien staan, teruggekeerd i een zakenreis in Frankrijk. Hfj telde dit vanmiddag in zfjn be- _f, waar de belangstelling van mo- ijke kopers groter is dan ooit te- roei n >in 5!Si Sïi e« m Van der M. houdt het zelf op „een V! bruikehjk onderzoek in de boeken", j eheel tegen de lezing van de fiscale BRAAK: BUIT 300 GULDEN de Centrale Werkplaats voor dj ikopleiding aan de Rooseveltstraat dit weekeinde ingebroken. Men '«f Ijjj schafte zich toegang door een 1 aan de achterkant open te bre- De brandkasg werd uit het kan- naar het ketelhuis gesleept en met een snijbrander geopend, verdween met medeneming van lehonderd gulden, maar met ach- lating van de snijbrander en zuur- Botsing op fietspad ar Twee bromfietsers zijn zaterdag- band om kwart over acht op het itspad van de Hoge-RfJndUk met de aar in botsing gekomen, oordat In i van hen, een 37-Jarige Hagenaar er itseling naar links zou zfjn uitge- pli ten. De Hagenaar liep een sche- basisgractuur op. De Leidse politie 2) agt getuigen van het ongeluk zich melden. De andere bromfietser i een 18-jarige leerling-tekenaar Warmond. recherche in, zegt hjj, dat dit on derzoek geenszins verband houdt met de aanhouding van een douane-be ambte. Deze had voor een Utrechtse auto handelaar zeven auto's tegen een te lage waarde laten invoeren. Van der M. prepareerde zich vanmorgen met zijn publiciteitschef op het zonnige terras van zijn uitgestrekte bedrijf op het gesprek met de fiscale recher che. Hoge loonposten „De onwettige zaken", meent hy, „die de recherche kan vinden, hou den hoogstens verband met een paar zwarte loonposten. Het overige zo dat er mocht zyn houdt verband met de snelle groei van myn bedrijf, dat er nu eenmaal veel voor over heeft, om service te biyven verle nen". Dat zfjn filiaalhouders in Arnhem en Eindhoven er bij betrokken zfjn, acht hij onwaarschijnlijk. Die man in Arnhem kan wel wat kleinigheden hebben getolereerd, maar dat is in- haerent aan het autobedrijf. „Dat zij door my zUn ontslagen, is onjuist. De twee heren wilden oor zichzelf in Zaandam beginnen, en hebben opgezegd. Netjes met inachtneming van een termijn van drie maanden". Geen schuldheling „Dat ik me schuldig heb gemaakt aan schuldheling is helemaal uit de lucht gegrepen. In ieder bedryf alle controle ten spyt worden per jaar wel enkele gestolen auto's aan geboden. Het onze dus ook. „De heer Van der M. overweegt wel als zyn onschuld is komen vast te staan tegen een blad, dat het eerste met publicaties over fraude kwam, een aanklacht in te dienen. 28, Academische examens de Leidse Universiteit zijn ■r] laagd voor de examens: docto- 1 Ned. recht mej. H. van 't „v lut (Amsterdam) en de heren P. jgendijk (Wassenaar), W. I. M. ,i der Loos Cs-Gravenhage», M. Aarssen Beyeren van Voshol -Gravenhage), M. Visser (Zeist); ,'ïididaats kunstgeschiedenis de r R. H. Fuchs (Eindhoven); didaats Duitse taal. en letter- ïde de heer E. J. Kwaker naak .jjjelft); artsexamen eerste gedeelte heren F. Boss (Oegstgeest), L. M. Kleipool (Monster), A. van ijk (Leiderdorp), R. J. Nikkels liden)TJan Tik Hing (Oegst- st); doctoraal geneeskunde ifcede gedeelte de heren G. P. J. 1 |er Cs-Gravenhage), E. N. Brons IGravenhage), H. Hoencamp ederdorp), J. Wolthuis ('s-Gra- ihage). «y- Mej. E. van Houten 40 jaar bij P C en L V rtl !gi E. van Houten herdacht vrij- haar 40-jarig dienstverband by f.V. Sajetfabrieken P. Clos en nbruggen. Jej. Van Houten begon haar w: aaamheden destyds op de afde- 3 splnnery, aan welke afdeling zy jaren haar beste krachten gegeven. Tydens een ontvangst de president-directeur mr. C. to« «embruggen zyn grote dankbaar- v I Uit voor de wyze waarop de ju- •dö resse haar werkzaamheden in de Sa inerij verricht en sprak de hoop - 1 dat zy dit nog tal van jaren zal sn doen. va ireker wenste mej. Van Houten esti k en overhandigde haar de ge- Dal kelijke enveloppe met inhoud en deze vergezeld gaan van een biyvende attentie, aar afdelingschef, de heer H. van "fl Reyden dankte mej. Van Houten de prettige samenwerking, deed zyn gelukwensen verge- gaan van een geschenk namens «n en collega's. wall it. slo sprak namens het Jubi- ssenifonds de heer Hartevelt sr. »lc Badmintonnieuws a iden, dat op het zeer sterk bezet- 1 «mooi van B. C. Blerick te Roer- i, door slechts 3 deelnemers was wal genwoordigd, heeft kans gezien ove evenzovele pryzen huiswaarts te bea n. die lor twee daarvan is de steeds be nei pelende Ton Nachtegeller ver val oordelijk. Hy bereikt op alle drie nmer de demifinale. In het enkeL en in het dubbel B met Maggi Droeven legde hy beslag op de eer- djs, terwyi hij in het herendub- ir moest laten aan de uiteinde- te kampioenen in dit nummer, 'er I a Hoffman (Veglo) en Helen Al- ihe (de Kortenaer) veroverden 'n eed lende tweede plaats in het dames ko iel B. De Veglo-combinatie Hoff- sch 'v. Balgooy zag in het gemengd ig I «1 a de sterkste Nederlandse iel Mar Ja Ridder/Jos Rtymers een af te snotpen. VOORSCHOTEN By raadsbesluit van 25 oktober 1963 verleende de raad van Voor schoten medewerking voor de stich ting van een zesklassige school voor neutraal gewoon lager onderwys. Het is de bedoeling van het bestuur per september a.s. met het onderwys te beginnen. Om deze opzet te kunnen verwezeniyken verzoekt het bestuur zo mogeiyk drie lokalen ter beschikking te stellen. Aangezien B. en W. niet in staat zyn het bestuur een onderdak voor de school aan te bieden in een bestaand gebouw, zal er een noodvoorziening moeten wor den getroffen. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot de huur van een noodvoorziening, waarin klassen kun nen worden ondergebracht. De huur- som voor een vyfjarig contract be draagt f15.925- per jaar, terwijl met een aanvullende koopsom van f3.000 na verloop van de vyfjaars termyn de eigendom van de opstal kan wor den verkregen. De kosten van de by- komende voorzieningen worden even eens geraamd op f40.750,-. Het. ligt in de bedoeling deze nood voorziening te doen plaatsen op een perceel grond, gelagen aan de Oude Adegeesterlaan ten noord-westen van het thans in aanbouw zynde prot.- christ. bejaardencentrum. Hiervoor zal een vergunning nodig zyn ex ar tikel 20 van de Wederopbouwwet. Het is thans nog niet bekend, wanneer een permanent gebouw voor de school tot stand kan worden ge bracht. Het ziet er evenwel niet naar uit, dat dit binnen korte tyd moge- ïyk is, aldus B en W. Desondanks willen B en W toch gaarne de mo gelijkheid open houden om de ruimte na verloop van tyd ter beschikking te kunnen stellen van .een ander schoolbestuur. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de wandelsport vereniging SVLV aan het college van B. en W. tot bevordering, dat aan de wandelclub een subsidie uit de ge meentekas wordt toegkend, stellen B. en W. de raad de volgende subsidie regeling voor. B. en W. zyn van mening, dat de beste subsidietechniek die is, waar- by de activiteiten van de vereniging gestimuleerd wordt. In het onderha vige geval hebben B. en W. deze techniek verwerkt in een subsidie, welke enerzyds is verbonden aan de activiteiten, n.l. het deelnemen aan en 't organiseren van wandeltochten het aantal leden der vereniging. Het college acht een subsidie van 15% van de kosten, verbonden aan en organiseren van wandeltochten redelijk, met dien verstande dat het jaariyks sugsidie nnet meer zal be dragen dan f2,75 per jeugdlid per jaar. Omwille van de rechtszekerheid is de ontwerp-regeling neergelegd in een concept- verordening en niet in een incidenteel besluit (het kan dus gelden voor Iedere Voorschotense wandelsportvereniging. Zoals gebruikeiyk is uitgegaan by deze regeling van de jeugdleden, n.l. die beneden de 19 jaar. De wandel club SVLV heeft 35 jeugdleden. Met deze regeling, aan welke te rugwerkende kracht zal worden ge geven tot 1 Jnilari 1964, is voor het lopende begrotingsjaar een bedrag gemoeid van f 96.—. Geschenk voor provinciehuis B. en W. van Voorschoten stellen de raad voor een bedrag te voteren van f670 d.i. f0.05 per inwoner als bydrage aan het geschenk voor het nieuwe provinciehuis van Zuid-Hol land dat door de Vereniging van Zuidhollandse gemeenten namens de gezameniyke gemeenten zal worden aangeboden. Bezoldiging wethouders By besluit van G.S. d.d. 30 januari 1963 werden de jaarwedden van elk der wethouders van Voorschoten vastgesteld op f 4.800,- per jaar. Burgemeester L. de Kooi geeft de raad In overweging gezien de laatste normen van G.S. de wethouders Jaar wedden met ingang van 1 Januari 1964 te verheugen tot f 6 500 per Jaar. Aanschaffing van gymnastiekmateriaal B. en W. van Voorschoten vragen de raad een krediet te voteren van f7000,- voor aanschaffing van gym nastiekmateriaal voor de beiden gymnastieklokalen. Voor de Parkzaal: 3 bruggen, 3 leren matten, 1 lange mat, 2 opvouwbare trapezoïden en 4 losse aluminium ladders Voor de Frisozaal1 lange mat, 2 opvouw bare trapezoïden en 4 losse alumi nium ladders. Verlichting openbare u.l.o.school De verlichting in vier lokalen van de openbare school voor uitgebreid lager onderwys voldoet niet aan de by het Bouwbesluit lag ar onderwys gestelde eisen. Volgens dit besluit dient het verlichtingsniveau op de vloer ten minste 125 lux te bedragen. De lichtwaarde bedraagt thans 80 lux. De lichthoeveelheid kan worden op gevoerd door de huidige 1-lamps TL- armaturen te vervangen door 2- lamps TL 40 Watt armaturen. Deze vervanging vergt een uitgaaf van f 1800.-. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. LEIDERDORP RCL laat winst bij Monster 1-0 Hoewel RCL in de eerste helft van de uitwesdtryd tegen Monster wel iets sterker was, kon de voorhoede dit toch niet in doelpunten uitdruk ken. Ook de thuisclub bleek echter het doelpunten maken te weinig be studeerd te hebben, vandaar dat doelman Maaskant er ook maar wei nig aan te puas behoefde te komen. De eerste helft verliep zonder dat een van de partyen het net had kun nen vinden. Toen men zich in beide kampen reeds had verzoend met een puntloos geiyk spel. was het de Westlandse rechtsbinnen, die uit een hoekschop Maaskant volkomen verraste en de enige treffer van de middag liet aantekenen (10). By RCL bleef voornameiyk de voorhoede beneden de maat. Invaller Van der Linden verving Karsdorp prima. Mgr. Beltrami, de pauselijke nuntius Internuntius in Den Haag, heeft aan het Katholieke Nederlands Persbureau meegedeeld, dat 't vaststaat dat kar dinaal Giobbe het huweiyk van prin ses Irene en prins Hugo van Bour- bon-Parma zal inzegenen. Het staat echter ook vast, dat de huweiyksin- zegening een persooniyke aangele genheid is en niet geschiedt namens de paus. Prinses Irene en haar verloofde hebben vanochtend in Parys een kort gebdsbezoek gebracht aan de kapel van de zusters van Sint Vincentius a Paulo, ook bekend als „kapel van de wonderbare medaille". Het in Nymegen onder leiding van dr. J. P. Gribling gevormde voor lopig comité dat zich ten doel stelt prinses Irene een huwoiyksgeschenk aan te bieden, heeft besloten, on danks de ontwikkelingen van het afgelopen weekeinde, uitvoering te ge ven aan de oorspronkeiyke plannen. Voor dit doel is een girorekening geopend by de Nederlandsche Kre dietbank in Nymegen. Donderdag zal het definitieve comité worden sa mengesteld. (Van onze Paryse correspondent) De genezing van president De Gaulle, na zyn operatie van afgelo pen vrijdag, vordert goed, zo is gis teravond in een bulletin bericht. De generaal heeft al even op mogen staan om een paar passen door zyn kamer te maken. Zyn eetlust laat niets te wensen over. Morgen zal de generaal in de per soon van premier Georges Pompidou de eerste bezoeker buiten de directe familiekring mogen ontvangen. De president zal de premier dan onge- twyfeld de volmachten overhandi gen die hy grondwetteiyk nodig heeft om hem tydens zyn herstel te kunnen vervangen. WASSENAAR Dierenbescherming raakt asiel kwijt De afdeling Wassenaar van de Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren heeft besloten voor lopig af te zien van de plannen tot de bouw van een nieuw asiel. Zoals bekend heeft de vereniging al vele jaren een asiel aan de Spelderslaan, dat echter binnenkort ontruimd zal moeten worden. Plannen voor een nieuw asiel bleken te kostbaar te zyn. Besloten is nu te gaan samen werken met de vereniging „Natio nale Dierenzorg", die aan de zyde- weg een asiel bezit. In dit asiel zul len. voorlopig voor een jaar. zwer- vend aangetroffen dieren worden op genomen. De Wassenaarse afdeling van Die renbescherming zal daarvoor een vergoeding betalen. Namens de af deling Wassenaar zal de heer F. Beck zittin gkrygen in het bestuur van Nationale Dierenzorg en in de asielcommissie van deze vereniging. Het hoofdbestuur van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren en de ledenvergadering van de afdeling Wassenaar hebben aan de plannen hun goedkeuring ge hecht. Raiffeisenbank De Coöperatieve Raiffeisenbank houdt op woensdagavond 6 mei om 8 uur de algemene vergadering in het Dorpscentrum in de Schoolsitraat. Er zal o.m. moeten worden voorzien in een vacature van de Raad van Toe zicht, ontstaan door het overiyden van de heer J. J. L. Prins. Na afloop der vergadering zullen enkele films worden vertoond. Buurtvereniging Kerkehout Op 28. 29 en 30 april as. geeft de toneelgroep van de buurtvereniging „Kerkehout" in het clubgebouw van de sportvereniging Wassenaar een drietal toneelavonden. Opgevoerd wordt de klucht „Die lieve dames Groen" onder regie van C. v. d. Ham. De eerste van de drie avonden is voor de bejaarden uit de buurtschap Ker kehout. Op maandagavond 4 mei zal in Wassenaar een herdenkingstocht worden gehouden. De rouwstoet, zal langs de oorlogsbegraafplaats „Het Lange Duin" aan de Schouwweg de- fireren en worden ontbonden by het kruispunt Koekoeslaan Rust en Vreugdlaan. De plaatselijke vereni gingen wordt verzocht zoveel moge- ïyk in verenigingsverband aan de tocht deel te nemen. D.V.S. concerteerde De Accordeonvereniging DVS heeft zaterdagavond in het Verenigingsg bouw e voorjaarsuitvoering gege ven. De belangstelling voor de uit voering was groot. Na een kort Inlei dend woord door de voorzitter, die enkele genodigden verwelkomde kwam een beginklasje van jeugdige accordeonleerlingen op het podium voor een eerste optreden In het pu bliek; enkele eenvoudige melodietjes, die echter alleraardigst klonken. Di rigent S. de Vries heeft vrat dit be ginklasje betreft alle eer van rijn werk. Daarna kwam een vyftal meisjes voo rhet voetlicht, dat behoort tot de wat verder gevorderde leerlingen. En vervolgens begon het concert oor het senioren-orkest, dat uit ruim 20 leden bestaat. Het bracht een geva rieerd programma met onder meer een goed uitgevoerde Ouverture van Wolki, een selectie an Offenbach- melodieën, een tango van Malando wals Weaner Madlen van Ziehrer en enkele marsen. Het voor een be- langryk deel uit jongeren bestaande gehoor reageerde m et enthousiast applaus op et gebodene. Na de pauze werd een door Rinus Kiers ge schreven en geregisseerde musical „De vyf dochters" opgevoerd, waar mee de vereniging veel succes oogstte. De avond werd besloten met een uur tje dansen. Ordelijke dief (Van onze j Brusselse correspondent). Een 31-jarige dief uit het Luik se heeft een merkwaardig rekord op zijn naam gekregen. Nadat hij was gearresteerd vond de politie bij hem thuis 150 portefeuilles, 71 persoonsbewijzen, 32 portemon nees en 20 werkvergunningen. De man bleek ze in het verloop van de laatste maanden te hebben ge stolen uit in aanbouw zijnde pan den. Hij bezocht plaatsen waar de werklieden hun kleren hadden opgehangen en nam mee wat hij vond. Bij hem thuis lag alles, in begrepen transsistors, horloges, lampen enz., keurig op rekken geordend. Geslaagd De heer W. Roest te Leiderdorp slaagde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam voor het kandidaats exa men economie. In de nacht van vrydag op zater dag is op de Voorstraat in Noord- wyk een personenauto ontvreemd. De geelkleurige Opel werd in de loop van de dag tussen Noordwyk en Kat wyk aan de kant van de weg beschadigd teurggevonden. Alle in de wagen aanwezige be scheiden. waaronder er paspoorten, vlieg tickets en dergeiyke, bleken echter te zyn verdwenen. Een fami lie uit Curaqao, die zich met verlof in ons land bevond en de wagen had gehuurd, Is door het verdwyè nen van de papieren ernstig gedu peerd. De recherche speurt naar de dader(s). RI]NSBURG De jaarlijkse turnwedstryden tus sen DWS en Oranje Nassau uit Am sterdam zyn zaterdag gehouden. Deze zyn voor de Rynsburgse gymnastiekvereniging DWS wel bij zonder goed afgelopen. Voor de meis jes en dames was het een vyfkamp: ringen brug paardspringen langemat en evenwichtsbalk. Bij de meisjes be zette Marco Ravensbergen de derde plaats met 40 punten. By de dames was eerste Hanneke Tysterman en tweede mevr. Sloots- v. d. Kwaak met 42.8 punten. Voor de heren was een zeskamp: paardvoltlge ringen brug paard springen langemat en hoge rek. By de heren werd eerste Gert van der Gugten met 48.6 punten en tweede Ben Bel met 48 punten. De dames legden beslag op de wis selbeker met het hoogst aantal pun ten. Ook de heren veroverden de wis selbeker. Het is voor DWS een zeer geslaagde wedstrijd geweest. Dr. J. Brons, leraar in de klassieke talen aan het S. Adelbertcollege en sedert 1 januari 1957 conrector, is zaterdag en zondag met zijn echtge note het middelpunt geweest van al lerlei feesteiykheden in het college ter gelegenheid van zy'n zilveren ju bileum als leraar. Zaterdagmorgen begon de feestdag met een plechtige H.-Mis in de parochiekerk van de Goede Herder, die door de modera tor, de zeereerwaarde heer F. J. M. Finxter werd opgedragen met as sistentie van de twee godsdienstle raren aan het college. De H.-Mis werd gezongen door de leerlingen on der leiding van mr. A. van Gennip. Om 11 uur begon in de aula van het college een huldiging door de schoolgemeenschap. De jubilaris en zyn echtgenote en kinderen werden verwelkomd met een enthousiast ge- Het is niet uitgesloten dat Estec, het Europees laboratorium voor ruimte-onderzoek Delft verlaat. Dr. A. W. Lines, technisch directeur van Estec, deelde ons mee dat de Delftse bodem te slap lijkt voor de metingen die Estec pleegt te verrichten en die de grootste nauwkeurigheid vergen. Men is nu bezig met een uitgebreid onderzoek om te vermyden later voor verrassingen te komen te staan. Als vermoedeiyke datum voor het af sluiten van het onderzoek noemde dr. Lines ons eind juni dit jaar. (Deze pagina is ged. gecorrigeerd) Drs. H. Letscliert voorzitter van Bloembollencultuur In de vanmorgen gehouden ver gadering van de Koninkiyke Alge mene Vereniging voor Bloembollen cultuur Is tot voorzitter benoemd drs. H. B. P. A. Lctschert, burgemeester van Medemblik. Hy verwierf 1769 stemmen. Op de heer H. A. G. de la Mar, secretaris-penningmeester van Bloembollencultuur, werden 1068 stemmen uitgebracht. Het aantal blanco stemmen bedroeg 27. WARMOND Kind verdronken Het 2-jarig zoontje van de heer J. J. v. Schie, wonende achter de Kaag-sociëteit, is vry dagmiddag verdronken in een sloot voor de boerderij. Het kind dat een zwem- vestje aan had, is waarschyniyk voorover in de sloot gevallen en niet meer overeind kunnen komen. Mevr. Van Schie, die het dlplo- am EHBO heeft, trachtte nog met mond-op-mond-beademing de le- levensgeesten op te wekken, maar het mocht niet meer baten. Dokter Walenkamp uit Warmond en de arts uit Rypwetering waren ook spoedig ter plaatse maar kon den slechts de dood constateren. Lentefeest V.V.V. De VVV Warmond hield vrydag- avond het Lentefeest in hotel „De Zon". De voorzitter, de heer Tijd- hof, opende deze avond met wel kom te heten de waarnemend-bur gemeester, de heer W. Heyl en prof. dr. H. C. Kuiler uit Den Haag, ad viseur van de WV Warmond. De zaal was voor deze avond feesteiyk versierd. Het is de bedoeling dat het bestuur ook een zomer-, herfst- en een winterfeest zal houden. Ook wea-d de heer Voogd begroet, die het Bingospel leidde. Onder de vroiyke tonen van de muziek van het Per- dido-orkest kon er gedanst worden. Er waren vele mooie prijzen be schikbaar gesteld door verschillen de winkeliers. Het is voor het eerst, dat de WV een dergeiyk feest organiseerde. zongen Io Vivat, waarvan de tekst was aangepast aan dit zilveren feest. En daarna volgde een lange reeks toespraken, waarin de grote verdien sten van dr. Brons als leraar en als conrector werden geschetst. En vele van die toespraken gingen vergezeld van fraaie geschenken. Van de ouders kreeg dr. Brons een nieuwe inrichting van zyn studeeerkamer, Van de docenten een filmprojector, van de leerlingen een schryfmachi ne, van de oud-leerlingen een pro jectiescherm, van het niet-docerend personeel een sleepkabel voor de auto, van de oud-leerlingen van het Edlth Steinlyceum in Den Haag een projectietafel. heer R. B. Verheyen, administrateur van het college voerde het woord- namens het niet-docerende personeel en nadat ook een vertegenwoordig- stre van de oud-leelingen van het Edith Steinlyceum herinnerd had aan de goede jaren van vroeger zorgde Rob Hanrath, een van de leerlingen, voor een extra verrassing. Hy had van de Griekse ambassadeur het ver zoek gekregen de Jubilerende leraar een fraai boek met kleurenfoto's over Griekenland aan te bieden. Tenslotte sprak dr. Brons een dankwoord. En aan het slot van de feestelijke samenkomst weerklonk nog eenmaal het Io Vivat. Jeugdvorming Prof. Dr. Ir. M. J. L. Dols, voor zitter van het bestuur van het col lege herinnerde eraan, dat Dr. Brons in 1955 naar het Wassenaarse college kwam, na byna 15 jaren leraar te z(jr geweest aan het Meisjeslyceum te Den Haag. Door zUn benoeming tot conrector per 1 Januari 1957 raak te Dr. Brons betrokken b(J alle pro blemen die zich op een school als dit college kunnen voordoen. Als leraar en als conrector heeft Dr. Brons er steeds bUJk van gegeven de school als meer te beschouwen dan alleen een Instituut waar ken nis overgedragen wordt, nameiyk als instituut dat een taak heeft en aan zien van de vorming van de jeugd. Mevrouw W. J. M. van Velzen- Duynstee vertolkte de gevoelens van de ouders, die dr. Brons hoogachten, niet alleen als leraar klassieke talen en als conrector, maar ook als mens, die de Jeugd op het college een goed voorbeeld geeft. De rector van het college, drs. J.J. P. Boezem an zelde er nooit spyt van gehad te hebben dr. Brons aan het bestuur te hebben voorgedragen als conrector. „Ik spreek dr. Brons meer dan myn vrouw en kinderen" aldus drs. Boezeman, daarmee doelend op de intensieve samenwerking tussen hem en de conrector. Drs. Boezeman dankte zyn naaste medewerker voor de wyze, waarop hy hem steeds bystaat by het oplossen van aller- le' problemen en probleempjes. En hy sprak de wens uit dat die ver houding nog lang zo zal biyven. Verder* toespraken Drs. J. M. g. Meulenberg hield een toespraak namens de docenten. Hy zelde, dat de docenten het aller grootste respect hebben voor dr. Brons, die na zyn benoeming tot conrector aller collega heeft willen biyven. Dr. R. Legas, rector van het Edith Steinlyceum (R.K. Meisjesly ceum in Den Haag) waaraan Dr. Brons ongeveer 15 jaren verbonden was sprak over de grote betekenis van de functie van conrector. Het Edith Steinlyceum ls er trots op, dat dr. Brons het aan het Wasse naars e S. Adelbertcollege zo goed doet Want als hy het goed doet, dan heeft hy het in Den Haag goed geleerd! Leo Vredenbregt sprak een even openhartig als waarderend woord na mens de leerlingen. Norman Schrei- ner filiciteerde de jubilaris namens de vereniging van oud-leerlingen. De MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 20 april Veemarkt: totale aanvoer 1693, vette koelen en ossen 1204. varkens 489 stuks. Pryzen (resp. Ie, 2e en 3e kwal.): vette koelen (In ets per kg) 410-448, 340-400. 300-320; varkens (levend gew.) (ld.) 195, 190, 185. Handel: aanvoer vette koelen korter, handel redelijk, pryzen vaster in prijs, prima's boven notering: varkens (le vend gew.) kleiner, zeer kalm. terug lopende pryzen, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1.70- 1.75 per kg, slachtzeugen f 1.60-1.65 per kg. BEURSOVERZICHT Opgewekte stemming Amsterdam 20 april De stem ming voor de hoofdfondsen is van middag, by de opening opgewekt ge weest. Over het gehele front boekten deze fondsen koerswinsten ten op zichte van het voorgaande slotni- veau. De handel was echter aan de kalme kant. Philips, welk fonds de vorige week op het Damrak de toon heeft aangegeven naar een hoger koersniveau, liet zich ook vandaag niet onbetuigd met een koerswinst by de opening op f 159.30 van f 1.20. AKU twee punten beter op 638. De aandelen van de Amerikaanse doch ter van AKU, de American Enka, gaven vrijdag in Wall Street een forse koersverbetering te zien. Voor Hoogovens bestond belangstelling waardoor circa drie punten hoger op 656 werd geopend, Unilevers plus veertig cent op f 144.90. Eenzelfde verbetering ondergingen aandelen Kon. Olie op f 154.30. De beurs ken merkte zich merendeels door een af tasten. Het weekeinde heeft vrijwel geen stimulansen gebracht voor een forse koersstyging. Vandaar dan ook dat de omvang van de handel bin- ner nauwe grenzen bleef evenals da koersfluctuaties. Lichte steun ontving het Damrak vandaag van Wall Street alwaar de markt vrydag vriendeiyk sloot, ook voor de Neder landse hoofdfondsen. Gedurende de verdere beursduur kreeg het koers verloop een verdeeld karakter. Philips daalde als gevolg van winst nemingen tot f 158,80, daarentegen steeg de koers van Kon. Olie tot f 154.80. Opmerkeiyk was verder het koersverloop van Hoogovens. Dek kingsaankopen, alsmede het ditmaal achterwege biyven van Amerikaans aanbod, deed de koers stygen tot 663. Hoogovens zaJ nog deze week ex-dividend worden verhandeld. Ge hoopt wordt dat het fonds genoemd dividend voor een groot gedeelte zal inlopen. Dit was een rede voor de beroepsspeculatie om vandaag alvast wat stukken uit de markt te nemen. De scheepvaartsector ontmoette vandaag meer belangstelling dan de laatste tyd het geval ls geweest. Van de leidende cultures lagen certificaten Deli wederom aangeboden In d markt. Amsterdam rubber gaf een lichte koersverbetering te zien. De staatsfondsenhoek schommelde rond het voorgaande slotnlveau met zeer weinig zaken. Maandag, 20 april 1964 ACTIFVK OBLIGATIES Staatsleningen ad - 1006.— vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% Ned *59 '60-1 4'4 '60-n 414 '59 4tt '60 4U '61 4*4 '63 4*4 '53 3!4 Ned Gb obl. 314 Ned '47 3 V» Ned *51 3^4 '53 Ï-II "*4 '56 3*4 '43 314 bel eert. 3',4 '50 I-n 3U •54 i-n su Ned -55 I 3*4 Ned '65 n SU Ned *37 3 Ned Ob ob '46 3 Ned dol In. *47 3 Ned Inv. cert. 3 Ned '62-64 3 Indië "37 3 Indië '37 A 3 Ned wonbl. '67 6 Ned. wonbl *574*4 Ned. wonbl '604*4 Ned Ned led Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned 97 96% 96 96 3i 94% 93% 93% 93% 89*4 79*4 86A 94 90*4 89% 83A ai*4 83A 85% 85 87*4 88*4 87% 92*4 97% 100% 98 91% 104'b 95% 96% 96 f| 96% 96 fl 94% 93% 93% 93A 89% 86,V 93% 90% 89% 83*4 83*4 &V« 85% 87*4 88% 87% 91% 97A 91% 104*4 95% 96% 118% 119% 164*4 163*4 535% 538% 126.90 126.60 653*4 661*4 158.10 158.75 144 50 144.70 712*4 713% 153.90 154.80 119 120% 161 161% 74.10 73.50 153 154*4 164% 165 142 143 116% 116% 282 281 149% 144d 144% 145% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mij. A.K.O. Deli My cert. Hoogovens cert. PhlllpL, gem bez Dnllever cert Dordtse petr. Kon P (50 A (30) Holl Amer LUn Java China Pak kijm. Kon Ned St.boot Kon Paket My Stoomv My Ned Niev Goudr cert v Ommeren cert Kon. Rott Lloyd N Scheep? Unie NTET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.lenlngen A'dam *47 3% 92 A'dam '43 3 92 R'dam "53 I 4% 95 Idem *37 t-TTTPVj 91% 91% Bankwezen Bank N G 85' 6U 101% 101A idem "68 6 lOOfJ ïoofj ld. N WBW 4U 95% 95*4 BVO Rspbr "52 164% 164% BVO Rspbr f500 142Vi 142*4 Irdoatr Obligatie* Philips Dol *61 90*4 90 VERKLARING DEB TEKENS uedaan en laten I Gedaan en bieden Premieleningen vorige alotkoera koers v heden 80 80 117% 84 84% 80% 81% 94 x 94 92 92% 82 81% 81*4 81% 82% 86% 87 89% 90 94% 94% 90% 90% 90% 88 89% 97% 89% 89% 91 88% Alkmaar '66 2% A'dam '53 3 A'dam "61 I 3% A'dam '56 I 3% A'dam "56 3% A'dam '56 CO 2% Breda "54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven *54 2% Enschede *54 2% Den Haag *52 I 2% Idem n 3% R'dam *53 I 2% Idem 17 2% Idem *67 2% Utrecht *53 3% Z.-Holl 1957 2% Zuid-HoM '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank* en Kredietinstellingen In terunie f 60 Nefo f 50.— Robeco Unitas f 50 Ver Bez v 94 f 50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank Ucert Ned Handelmy. Ned Mid bank Rott Bank Twentse he Bank Indnstrie Ondernen: Albert Heyn Berkel's Pat Borsumy -Wehry Bronsw. Calvé Delft cert. K Pap v Gelder K Ned Grofstn De Gruyter pref b Holl Constructie Ing bur v B.ny? rnternatlo t. Kemp en Beg Kon Zout Ketten Leidse Wolspry Mülïer en Co NB Ned Kabeffabr Philips pref rtott Droogd My Ver Mach fa br Ver Touwfabr Vthamy Walvtsvaart Wemtnk's Bet.my Wilton Py en oord v. wyk Heringa Zaalberg Mijnbouw en petrol BUlton 2de e. Kon Petr (f20) Amer fondsen Canad Pacific R tntern Nickel Anaconda Bethlehem 8teel ci tie» Service General Motors Kennecort Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un 6tates Steel I Bieden p Ex dividend d Exclaim 1 I,e Laten s 202 202 113.— 113.50 229 230 535.50 53550 135 135.50 375 375 27% 27% 238% 239 362 363% 221*4 211% 333 332 305 304% llngen 599*4 599% 240 245 79% 79% 169 169% 985% 980 199*4 199% 138*4 138% 160 161 b 499 496 x 158 156 288*4 286 144% 144% 895 900 624 620% 339 336 435 435 55.50 55.50 333% 330 205*4 205 430 179 177% 56*4 57% 260 263% 240% 235 145 140% 128 128 earn 460 462 153 154.50 40% 40% 81% 83 43 fj 43% 36% 37A 68% 68% 81% 82 81 81% 46*4 46% 48A 48% 40% 57 57%

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9