KATWIJK BELUISTERDE HETj,operagfT LEIDS JEUGDKAMERORKEST kunst kalei öoscggp Nederlandse €11111110' in liet middelpunt in lngellieim am Rliein Vele manifestaties van gewijde muziek Nederlands-Belgische toneeluitwisseling Goede muziek maakt het leven rijkerHoofdstad had Waardig slot ran K. en O/s Filmkring 'viiiiiieii hebben Flinke repertoire-aanvulling GEVARIEERD PROGRAMMA VAN DE „LENTEKLOKJES" Dit staat vast. Zo is het! gezellige mensen stoken Koor- en orgelconcerten Geen woorden maar daden r Opgericht 1 maart 1860 Vierde blad no. 31237 gatwjjks vroede vaderen gaan met p^eenschapsgeld de muzikale op voeding van de Katwijkse burgers behartigen. pit ls hartelijk te loven. En in een hellende tijd als de onze sterk wen selijk. Weliswaar ls al heel wat mu- sikale activiteit van betekenis in de gemeente te vinden, maar sommige aspecten lagen braak. Men wil, zoals reeds was bericht, op bescheiden schaal beginnen en de jeugd voor rang geven. Niettemin ontbraken ook ouderen niet in de geref. kerk. waar het „Jeugdkamerorkest Leiden" van Henk Briër gisteravond het eerste hoofdstuk van het nieuwe boek heeft opengeslagen. Met het optreden van dit jeugd orkest was een voortreffelijke keuze ;edaan. Jongeren hebben met eigen "]en gezien en met eigen oren ge- jord, hoe leeftijdgenoten zélf musi ceerden. Een heerlijke verslaving! Uit dit orkest, zijn al velen naar de vak studie overgegaan. Dat. is goed, ons vaderland heeft bijv. behoefte aan orkestviolisten. Dit illustreert, dat een gezond muziekleven niet kan bestaan zonder de ondergrond van muziek- H beoefenende amateurs. Dit „Jeugdkamerorkest Leiden" dat in de afgelopen weken achtereen- volgens concerteerde in Leiden, Zü- Urich, Schaffhausen en Zug stijgt ver uit boven normen, die men voor dilettanten als tevredenstellend aan vaardt. De vakbekwaamheid van sommige is een geweldig pluspunt. Maar ook buiten dat liggen de alge- >2* nene mogelijkheden ongewoon hoog. fMen moge nu gerust opmerken, dat niet alles in alle vertolkingen hélemaal werd gladgestreken, maar rare dit wel geschied, dan had men jeroepsspel aangehoord! Misschien hnl Katwijk nu een blijvende relatie net het orkest. Men kan dan bewe ren van stonde aan in de roos te hebben geschoten Wat het programma vermeldde, ïemen ook beroeps-ensembles in hun repertoire op. Zo dus ook Vivaldi's Concerto Grosso op. 3 no. 11. In ver- v en O.'s Filmkring kreeg gister- rond in de filmzaal van de Univer- iteit met zijn zevende voorstelling m waardig slot van het seizoen: na c vertoning van een groot gedeelte an G. W. Pabst's „Die Liebe der eanne Ney" ging Jozef von Stern- iffg's .Blonde Venus" met Mariene ietrich in de hoofdrol. Beide films leken uit historisch oogpunt zeer oeiend. „Jeanne Ney" vooral, omdat am lit werk uit 1927 dus uit de tijd an de stomme film, typisch-anti- uarisch is en alleen reeds daarom aandacht van de belangstellenden 34P filmkunst uitermate wist te boeien. oe primitief van makelij deze film .hans in onze ogen is, toch is dit erk zo gevoelig van bedoeling en TPret, dat de veel geraffineerder llonde Venus", uit een glorieperiode in Hollywood, tot op zekere hoogte sgenviel. Technisch is de Venus" de stappen verdei, maar hoe roem- ]k ook de samenwerking tussen larlene Dietrich en Jozef von amberg geweest mag zijn, qua ïn- rad net even te sentimenteel om eiemaal geloofwaardig te zyn. Of de afstand van de moderne kijker ICI i deze film nog niet groot genoeg zweeft het nog teveel in het ndgebied van echt-oud en nieuw? I oe dit zij, het. was niettemin een f noeeen ook dit befaamde werk, "paarin Mariene een zo overheersen- 'rol speelt, weer eens te zien. Wjj ilven dus bij onze mening: een be- agwekkend slot van een zeer geva- «rde serie avonden van de Film ing. Nieuwe Komedie" speelt ook modern' De Nieuwe Komedie gaat in het amende seizoen ook moderne stuk- in op het repertoire nemen, al wor- lawjQ de „klassieken" niet vergeten, r zal een keus worden gemaakt uit fin de partie" van Samuel Becket de vertaling van Jacoba van 1de; „Zur Zeit der Distelbute" van Duitse schrijver Felix Moers; .Our town" van Thorton Wilder in R.?n speciale enscenering met mu- üfk; „Chips with everything" van Ifnold Wesker. Van het klassieke- o semi-klassieke repertoire staan op programma „De getemde feeks" an Shakespeare en „De vrek" van folière. Naast de grote produkties zullen .11 makters worden gespeeld:-o.a. „De Ijlograaf" van Otto van Dijk en „De wns", de derde onderzoeking uit Z Badens Lehrstück van de verstand houding" van Bertold Biecht. 'an de vijf grote stukken zullen er worden geregisseerd door istiek leider Erik Vos en twee door Belg Walter Tillemans als gast- jsseur. Verder zullen ook gast- «urs worden aangetrokken, o.a. to Lanting, thans verbonden aan Nieuw Rotterdams Toneel, ïet tableau de la troupe wordt "sterkt met Paul Meyer van tone el- *P Theater, Ine Veen van Ensem- i. Janette van der Hevden van Welgroep Centrum en Nora Boer- die deel uitmaakte van de **spelkern van de N.R.U. Nieuwe Komedie zal Nederland Ncgenwoordigen op de conferentie British Children's Association, In mei in Londen wordt gehou- Het gezelschap zal op 18 mei gecroonde leersse" opvoeren. De Nieuwe Komedie zal ook dit een bijdrage leveren aan het "'and Festival. In de periode van iuni tot 3 juli zullen in een aantal uien Amsterdam, Den Haag, hrlem, Utrecht e.a. oud-Hol- "dse kluchten als wagenspel wor- "to opgevoerd. band met de gelijktijdigheid van de „Lenteklokjes" uitvoering elders in dezelfde Katwijkse straat hebben wy dit Concerto moeten verzuimen. Het werd gevolgd door dat van Han del in g op. no. 1, waarin men zich van de kwaliteit van de houtblazers heeft kunnen vergewissen. In de Romance in F van Beethoven voegden zich de hoorns bij het ove rige instrumentarium en werd de concertmeesteres staande solo-violiste. Met slank-geprofileerde en fijne tref zekere toon volvoerde zij haar taak, nadat tevoren al voor ieder duidelijk was geworden, welk een veilige toe verlaat zij is voor orkest en dirigent. Haar Romance moet stellig weer klank hebben gevonden door de ge makkelijke melodische volgbaarheid. Het concert eindigde met de ge makshalve aan Beethoven toege schreven „Jener Symfonie", die ex tra twee trompetten en pauken nodig had. De musicologische wetenschap heeft de laatste jaren uitgemaakt, dat als componist de Duitser Fried- rich Witt moet. worden aangemerkt. Het stuk is in elk geval van een goed vakman afkomstig en bezit een zeer redelijk niveau zonder grote oor spronkelijkheid. Het Menuet bijv. is thematisch bijna rasecht Haydn. Henk Briër, die uit het hoofd diri geerde en de 200 aanwezigen niet be paald een „schoolvoorbeeld" opdiste, had, alles vooraf uitvoerig toegelicht en o.m. aandacht gevraagd voor de orkestkleuren en de afzonderlijke in strumenten. Burgemeester Duiker had zich in de openingstoespraak verheugd ge toond over de aardige opkomst en over het gestelde begin om de jeugd muziekliefde bij te brengen. Het is de bedoeling van het gemeentebe stuur om op deze weg voort te gaan. Iets als dit hadden we tot hiertoe gemist. Spreker gewaagde al van het najaarsconcert en zei „goede muziek maakt je leven rjjker!" V. Tien Haarlemse bloemenmeisjes zullen op uitnodiging van de Duitse stad Ingelheim am Rhein van 17 tot en met 22 april de Nederlandse cul turele dagen in deze plaats opluiste ren. Sinds 1959 houdt men in Ingelheim Internationale dagen. Frankrijk, Zwitserland, Spanje. Engeland en Italië zjjn reeds aan de beurt ge weest, Ingelheim telt 13.000 inwoners, maar elk jaar komt men vanuit de verre omtrek naar het oude stadje om de culturele manifestaties by te wonen. Op het programma staan o.a. ten toonstellingen van etsen van Rem brandt. van de Nederlandse industrie, van olieverfschilderijen en gouaches van Karei Appel, van Nederlandse boeken en postzegels, van Vincent van Gogh, van Nederlandse spijzen en dranken en een bloemententoon stelling. Verder een concert van het Nederlands kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel, en lezingen en films over Nederlandse prestaties. De onder werpen variëren van Rembrandt tot Deltawerken, van Albert Verwey tot „Alleman". De jantomime-speler Rob van Reyn zal een avondvoorstel ling geven, evenals de zang- en dans groep „Twenthe". Op verschillende plaatsen zijn Nederlandse bollen ge plant. Van het centrale punt Ingelheim uit zullen de meisjes bezoeken bren gen aan Mainz, Wiesbaden, Bingen en Bad Kreuznach. In deze steden Nationale Ballet in Kon. Schouwburg Op maandag 27 april as. geeft het Nationale Ballet een voorstelling in de Koninklijke Schouwburg, met me. dewerking van het Kunstmaand Orkest o.l.v. André Presser. Het programma wordt geopend met Concerto Barocco (Balanchine Bach) met in de hoofdrollen de solisten Sonja van Beers. Maria Koppers en Reuven Voorembergh. Uit het Paw- lowa-herdenkingsprogramma worden De oceaan en de parels, de Dans van de Russische poppen en de Pas de trois uit Don Quichotte gedanst. Balanchine's bekende ballet La Somnambule wordt voor het eerst in Den Haag uitgevoerd in de nieuwe enscenering van de Tsjechische ont werpers Svoboda en Skalicky. De titelrol wordt vertolkt door Leonie Nicholas. Het programma wordt besloten met Graduation Ball, eveneens in nieuwe enscenering, naar ontwerpen van Nicola Benois, van de Milaanse Scala. "Aan dit programma werken voorts mede de solisten: Kathleen Smith. Irène de Vos. Conrad van de Wee tering, Billv Wilson, Ronald Snijders, Sylvester Campbell, Philip Kaesen en Bill Earl. zullen de Haarlemse meisjes ontvan gen worden door het gemeentebe stuur. In Mainz bovendien door het regeringspresidium. Zoals altijd staan ook bezoeken aan ziekenhuizen en tehuizen van ouden van dagen op het programma. In Bingen zullen zij bij mooi weer rondom een echt Hollands draai orgel bloemen uitdelen. Amsterdam, dat enige tijd geleden zijn hoop op een nieuw operagebouw in rook zag vervliegen, had reeds geruime tijd over een dergelijk theater kunnen beschikken wanneer burgemeester en wethouders in 1959 niet een voorstel van Philips' pen sioenfondsen na enige inleidende besprekingen van de tafel hadden geveegd. Deze beleggingsmaatschap pij, die geldt als een der grootste van Nederland, wilde destijds een bedrag van f. 20 miljoen fourneren om op het oude RAI-tenrein aan de Ferdi nand Bolstraat een complex te laten verrijzen, bestaande uit winkels, een hotel, een restaurant en een opera gebouw. De maatschappij zou de exploitatie op zich nemen en de opera aan de gemeente Amsterdam ver huren. Aan de Rotterdamse architect H. Bakker was reeds opgedragen een situatieplan te maken. Burgemeester Van Hall en zijn wethouders, die teen nog niet konden voorzien, welke financiële moeilijk heden zich later zouden voordoen, hadden echter reeds een opdracht verstrekt aan de architect Bijvoet en wilden dit plan niet doorkruisen. Deze mededelingen, waarmee de voormalige perschef van de Amster damse Dienst van publieke werken, de heer C. van Heesch, dezer dagen in de hoofdstad groot opzien baarde, zullen thans leiden tot vragen in de gemeenteraad. Het heeft n.l. ver bazing gewekt, dat indertijd de Am sterdamse Kunstraad noch de raads commissie van bijstand voor kunst zaken van het voorstel van Philips' pensioenfondsen op de hoogte werd gesteld. De VVD-fractie wil voorts weten of „de inmiddels gewijzigde omstandigheden B. en W. geen aan leiding geven na te gaan of een dergelijk aanbod opnieuw kan wor den verkregen". Poliliemuiiekfeesten in 's-Hertogenboseh Het politiemuziekfeest 1964 waar aan zestien korpsen met in totaal 850 muzikanten zullen deelnemen, zal donderdag 28 mei in Den Bosch worden gehouden. Het wordt geor ganiseerd door de Rijkspolitiekapel. Het Bossche gemeentebestuur zal in de voormiddag op 28 mei een officiële ontvangst houden ten stad- huize. Des middags zullen de zieken huizen de bejaardencentra en sana toria in Den Bosch en omgeving worden bezocht alsmede de militaire kazernes. Een taptoe, waaraan alle korpsen zullen deelnemen, zal dit muziek festival besluiten. 'Dat ik met mijn kolenhaard precies weet waar ik aan toe ben. En als je wat anders in je huis haalt, moet je nog maar zien wat je krijgt. Ik stook nu al jaren kolen. Nooit gezeur, nooit zogenaamde technische storingen. Want er is niets technisch aan brandende kolen.' Dit is de mening van mevrouw A. J. Langereis, Oosterparkstraat 63 in Zandvoort. Waarom denkt zij ex zo over? 'Ik zie het nu bij kennis sen. Die wilden niet aan kolen. En een gezanik dat ze hadden! Steeds was er weer iets. De ene keer haperde er wat, de andere keer was er een verstopping of zo - en dan wilde dat ding niet. Het hele huis koud door iets wat je met het blote oog niet eens zien kunt. Stel je voor! Nee, er gaat bij mij niets boven kolen. En bovendien: in de kamer, waarin je leeft daar moet je lééfwarmte hebben. Warmte waar wat aan te beleven is. Kolen!' Dirk van Vliet, regent over vier Lente-klokken-plantages Sassen- heim, Katwijk. Alphen en Aalsmeer zou de bijnaam „De Klokkengie ter" kunnen dragen. Het komt in de vormgeving van zijn specialisme al lemaal aan op reine klank en zuivere stemming, materiaalveredeling en metaalversmelting. Worsteling met problemen lijkt hier niet te bestaan. De klokken klepelen immers elk nieuwjaar bij elke verse aflevering even mooi als daarvoor. Een zaak van weten hoe wel en weten hoe niet te doen, meer niet Van de vier Katwijkse afdelingen waren nu de A's en de B's aan de jaarbeurt in „De Kapel", met mede werking van hun toekomstbeeld: de meisjes van D. Helaas nog altijd in de miserabele Kapel-barak. Een blik op het progi imma ver kondigde een flinke repertoire-aan vulling. De Koe zonder staart waren we nog niet tegen gekomen, de Dwer gen van Churchill evenmin, wel Moeders Paraplu, die voor de leeftijd van de A-tjes (5 tot 8) toch altijd een noviteit zal blijven. De oud-Kat- wjjker Johannes Wierts blijft daar mee onsterfelijk. „De Tram" van De Quaasteniet was wel het meest moderne, dat uit de titels viel af te leiden. Ruimtevaren is voor peuters te griezelig en to nuchter. Het hoeft bovendien ook niet, want de Kat wijkse Lenteklokken zijn al jaren ge regeld in de ether en ook ingegroefd op een plaat te horen. Modern ge noeg Volgens goed gebruik werd hun zangprogramma omlijst door geeste lijke liederen, vijf voor en vijf na. Het eerste wereldse lied van de A-meisjes heette Langoor op Reis van Andreae en het laatste, dat ze werelds deden, Dansende Kinderen Marijke Ram, als reprise en afslui ting van een groep van drie speel- liedjes met een Egeltje middenin. Met royaal-open mond zongen de A's zonder het euvel van her en der schuchtere geluidjes. Nergens wordt hun klank hetzij kaal, hetzij luid of hard. Soms schoven ze een solistje naar voren. In een toegepast rubato en bij een stroomversnelling kwamen 7* vlot mee, al is er in routine een erkbare achterstand bij de B's. De verstaanbaarheid liet niet te wensen de zaal lachte hartelijk bij de humo ristische zinnetjes. De B's (9 en 10 jaar) maakten waar, dat zij binnenkort de klassiek geworden standaard van de C en D- meisjes zullen kunnen hooghouden. Ze vingen aan met een tweemans spelletje op muziek van Bernard Diamant en hielden zich bezig met de al vroeger behandelde Meester van Zoelen <Cor Ruiter) met Utrechtse Mannetjes (Keuning), Ze ven Dwergen <de Quaasteniet), Jaar getijden i Wildschut) en met een trits van Hans de Jong (w.o. een ca non). De D's (13 jaar en ouder) gaven ook hun geestelijke groep (komende radionummers!) naast vier profane liederen, w.o. de reeds aangeduide Tyrolienne des Nains van Frank Churchill. Hun vertolking van de driestemmige Psalm van De Sutter noemen we knap werk. In het najaar zullen we meer aandacht kunnen wy- den aan hun zangstijl. „De Kapel" was overvol. Als steeds was het Ada v. d. Bent. die daar de dienende taak achter de piano ver vulde. onzichtbaar, maar met in het oor springende vakkunde. Map den Dikken trok aan de organisatorische touwtjes en had ook de regeling van de gebruikelijke geschenken-presen tatie niet nagelaten. Zij verzocht om woensdag 27 mei om 18.10 uur de knop af te stellen op de „Lenteklok ken" van Katwijk aan Zee V. De Zweedse minister van Jus titie, de heer H. Kling is giste ren met zijn echtgenote voor een bezoek aan Nederland op Schip hol aangekomen. Zij werden verwelkomd door minister mr. Y. Scholten en echtgenote. Zaterdag finale Interseliolair Muziekconcours Mr. J. H. Grosheide, staatssecre taris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, zal aan het einde van de finale van het Interschola'r Mu ziekconcours op 18 april in de Singer concertzaal te Laren (N.-H.) de prij zen aan de winnende scholieren uit reiken. Aan dit tweede concours hebben meer dan 80 scholen uit het gehele land deelgenomen. Voor de finale zijn. op grond van de waardering in de demi-f nale behaald, de volgende schoolafvaardigingen uitgenodigd: uit Amsterdam Octet van het Cartesius Lyceum: uit Arnhem soliste Chr. M. M. S. van Limburg Stirum; uit Den Bosch soliste St.-Maria-lyceum; uit Groningen soliste gem. h.bs. voor meisjes; uit Heemstede koor van de r.-k. kweekschool De la Salie; uit Middelburg trio van de rijkskweek school; uit Nijmegen koor van de chr. kweekschool op de Klokkenberg; uit Sneek sextet van de chr. kweek school; uit Steenwijkerwold koor van de r.-k. kweekschool St. Ger. Majella. Ruim tienduizend scholieren zjjn bjj dit concours betrokken geweest. De prjjzen, die beschikbaar zijn gesteld, zjjn van muziekpedagogische waarde en zjj komen de betrokken scholen ten goede. Voor de eerste prijswinnaars in de drie categorieën zijn er drie radio- grammofooncombinaties met drie cas settes met 10 platen, de drie tweede prijswinnaars zullen voor hun school een cassette met plm. 20 educatieve langspeelplaten winnen. De stichting Gaudeamus heeft voor haar 16de internationale muziekweek 1964 (1219 september) een vijftig tal inschrijvingen ontvangen, aldus „Musica Sacra", tijdschrift voor kerkmuziek. Het zijn werken voor koor a capella, koor met instrumen ten, koor met kamerorkest, koor met orkest, kamermuziek, kamerorkest en voor televisierealisatie. De componis ten zijn afkomstig uit Nederland, Engeland, Duitsland, Frankrijk, Spanje, Zwitserland, Italië, Joego slavië, Polen, Denemarken, Zweden, de Ver. Staten, Chili, Argentinië, Ca nada en Japan. De door de jury uit te kiezen wer ken zullen worden uitgevoerd door het Utrechts Stedelijk Orkest, het radiokoor o.l.v. Bruno Maderna en verscheidene instrumentalisten. Van 11 t m. 31 juli zal voor de 10de maal de Zomeracademie voor organisten te Haarlem plaatsvinden, in dit lustrumjaar voor het eerst aangevuld met een klavecimbelcursus. In het kader van het Belgisch- Nederlands cultureel akkoord hebben de Nederlandse toneelgroep „Cen- I trum" uit Amsterdam en het Vlaams toneelgezelschap „De Koninklijke Vlaamse Schouwburg" uit Brussel be sloten tot uitwisseling van een aan tal toneelopvoeringen. Het Vlaamse gezelschap zal in totaal vijf voorstel lingen in Nederland geven. Op 29 april speelt het in het nieuwe De la Mar-theater te Amsterdam „Os car" van Claude Magnier, op 1 mei in Haarlem „Hamlet" van William Shakespeare en op 2 mei in Nijmegen eveneens „Hamlet". Bovendien zal een groep van de jongste acteurs uit de Koninklijke Vlaamse Schouwburg op 28 en 30 april in het nieuwe De la Mar-theater een voorstelling geven van „de knecht van twee meesters" van Carlo Goldoni. Toneelgroep Cen trum zal in de Koninklijke Vlaamse Schouwburg te Brussel eveneens vijf voorstellingen geven. Op 1, 2 en 3 mei brengt Centrum de thriller „Twee in één klap" van Philips Levene, op 8 mei ..Huis Clos" van Jean Paul Sartre, voorafgegaan door „De luizen barones" van Tennessee Wiliams en op 9 mei „Iphigeneia in Tauris" van Goethe. Sedert 1958 poogt de vaste com missie van het Belgisch-Nederlands cultureel akkoord tot een geregelde toneel uitwisseling te komen. Volgens de directies van Centrum en KVS komt de toneeluitwisseling echter moeizaam op gang. „Daarom hebben wij met elkaar contact gezocht, niet om de uitwis seling binnen onze eigen gezelschap pen te houden, maar om een opening te maken voor een ontwikkeling die ertoe zal leiden dat elk Nederlands gezelschap In België en elk Belgisch gezelschap In Nederland zal kunnen spelen", aldus de directies. Docenten zijn: Marie-Claire Alain, Parijs (Franse orgelliteratuur), An ton Heiier, Wenen (Bach-Crusu), I Siegfried Reda, Essen (moderne or- I gelliteratuur) en Luigi Tafliavini, Bo- logna (oude Italiaanse en Spaanse i orgelcomposities». De klavecimbel. I cursus zal (bjj voldoende deelne- j ming) worden gegeven door Gustav Leonhardt. Amsterdam. Van 25 juli tot 1 augustus wordt te I Brugge een internationale orgelweek gehouden, met een internationaal or gelconcours. waaraan candidaten tot 35 jaar kunnen deelnemen. Leden van de jury zijn: G. Litaize (Frankrijk), C. Crozier (USA), A. de Klerk (Ne derland), K. d'Hooge (België) en H. Klotz (Duitsland). Het openingscon cert wordt gegeven door Flor Peeters. Albert de Klerk geeft een improvisa tieconcert, er worden lezingen en meestercursussen gehouden en een tentoonstelling georganiseerd van positieven en portatieven, schilde rijen, oude orgelpijpen orgelperiodie. ken en grammofoonplaten. Koningin Elisabeth van België is bescherm vrouwe van dit orgelfeest, dat onder auspiciën staat van het Festival van Vlaanderen, de stad Brugge en de Belgische omroep. Organisator is Ka- miel d'Hooge, organist aan de kathe draal van Brugge. De Int. Heinrich Schütz Gesell- schaft houdt van 19 tot 24 mei haar 17de Schiitzfeest in de oude Hanze stad Lemgo. Het programma bevat werken van Schütz en zjjn tijdgeno ten, w'aaronder van de Lemgoer com ponist J. Grabbe, werken van Pa- lestrina, Purcell, Lechner, Praetorius, Gabrieli, Bach (Hohe Messe) en Handel (Messias). Voorts werken van oud-Franse meesters en der Italiaan se renaissance. Daarnaast komen ook werken van onze tijd tot uitvoering, o.m. „Das Gesicht Jesajas" van Willy Burkhard, een cantate van M. Kele- men (eerste uitvoering) en werken van Distier, Hanus, Hindemith, Pep. ping, Poos, Reichel en Strawinsky. Door een bezoek van de Engadiner Kantorie o.l.v. dr. Hannes Reimann aan Israël, zijn plannen ontstaan in deze jonge staat een sectie-Israël van de Int. Schütz Gesellschaft te vor men. Hoewel dit op grote moeilijkhe den stuit, worden pogingen onderno men de teksten van Schütz's werken in het Hebreeuws te vertalen. De Geneefse orgelbouwer Edouard Armagni heeft een experimenteel or gel gebouwd, waarvan de pijpen zon der uitzondering, uit hout zijn ver vaardigd. De dispositie luidt: op het manuaal Regale 8'. Bourdon 4' Dou- blette 2', Tierce 3 5'. Cymbale 3rgs; pedaal: Ranquette 16', Bourbon 8', Gromorne 4' en Quintaton 2',

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7