la dolce vita 81 o EVVIVA L ITALIA Hoe u in ons restaurant zo maar 'n Italiaan wordt: 7t«t Zoete Leven komt uit Italië, waar niet alleen de grootste snoepers van Europa wonen - maar ook de meest verfijnde snoepmakers. Wij brachten al hun specialiteiten naar Nederland: u vindt ze in „La Dolce Vita" op onze levensmiddelenafdeling. rer L lecte ofdr Panforte Margherita, de beroemde lekkernij geperst van vijgen, amandelen, dadels, sucade, honing, vanille en poeder suiker. Per st. naar gew. 1.50 2.75 9.- Gfanduia van Alemagna, zacht* smeltende bonbons van een veredelde nootchocolade, goudglanzend verpakt en in geschenk sachet. 90 g. 1.95 Grandi Marche Estere, Motta's suikerwerk met de originele likeuren van Benedictine D.O.M., Cognac Hennesy, Grand Marnier etc. Per 250 g. 2.50 Vasi da Provista, gedecoreerde voor- raadpotten van opalineglas gevuld met 600 g. chocolade korrels: puur, melk, mocca, sinaasappel. Per pot 5.75 Cfrano Drink van Motta, vierkante drupè met een vloei bare vulling van chartreuse, cognac, whisky, rum, curagao of kirsch. 2 pakjes 1.- Frutta Candita, met suiker geglaceerde sinaasappelen, vijgen, mandarijnen, rode en witte peren, meloen. Per 250 g. 2.75. Ananasschijven per 250 g. 3.75 Tre Rose, bros gebakken koekjes in de geschenkdoos waarmee Italiaanse jongens hun a.s. schoonmoeder trachten te ver murwen. 250 g. 1.- Baicoli, de beroemde specialiteit uit Venetië, een gezoet biscuitje dat even onweerstaanbaar is als een terras op de Piazza San Marco. Per doos 1.25 Torrone, de Italiaanse nougat: 'Araldo' met amandelen of 'alia frutta' met fruit. Bijzonder verfijnd toebereid. Per blok 90 g. 1.25 180 g. 2.50 Ausonla, deze J 'vruchten' van Alemagna zijn van een pure pête de fruits en gevuld met echte vruchten- 7 sappen. Per 200 g. 2.50 l Wafers alia nocciola, langwerpige wafeltjes gevuld met een zachte, romige hazelnootpéte. Per pakje van 170 g. 1.- Cin-Cin Motta, deze één-per-persoon bonbons bevatten behalve een noot- vulling ook nog rum. Per 8 stuks slechts 2.50 Savoiardi, een exquise eierbiscuit, heerlijk voor bij de espresso, thee, ijs en pudding. Heel licht en fijn. Per 150 g. in doos 1.- Stresa Motta, een bont assortiment van ongevulde, harde, langdurende drups in acht vruchten- smaken. Per 250 g. 2.- Amlgo Motta, de reuzenbonbons voor de lange Italiaanse namiddagen. Met zachtsmeltende nootvulling. Per 8 giganten 2.50 Ghiaie delPArno, jute zakjes gevuld met 250 g. kiezelstenen uit de Arno. Gemaakt van amandelen en suiker. Specialité di Firenze. P. zakje 2.95 Coccia caffè, de pocket-espresso-bar: drups van Alemagna gevuld met sterk geconcentreerde espressokoffie. Per 250 g. 2.50 King Richard's cigarettes, een licht biscuitje uit Rome gevuld metchocolade- en vanillecrème. Per vacuum-gesloten blikje 1.- Marzapana alia frutta, de beroemde taart uit Siena van marsepein met noten, sucade en andere heerlijkheden. In geschenkdoos 6.- Wafers al caffè, langwerpige wafeltje! gevuld met een \me aromatische [s espresso-crème. n z Per pakje van 170 g. 1.- :ev Het hartige leven begint j, voor de Italianen pas na half negen - want niemand Is gewend daar vóór die tijd aan tafel te gaan. Weinig toeristen weten de ware specialiteiten te vinden, behalve de Nederlanders: die reizen rechtstreeks naar de Bijenkorf Valpolicella, de lichte fruitige wijn die bij velen de chianti verdringt - hier In plastic-beklede Veronese trechnum». Inhoud 3 normale flessen 5.95 Pizza Napoletana, een pakket met alle Ingrediënten om voor 4-6 lekkerbekken echte NapOlitaanse pizza's te maken. Recept ingesloten. Per pak 1.95 'Guarany', de echte Italiaanse espresso koffie zoals men hem daar in de espresso bars gebruikt. Bijzonder krachtige aroma. Per blik van 225 g. 2.70 Vermouth 'Marengo', een van de heel weinige soorten in Nederland die hele maal in Italië zelf gemaakt en gebotteld zijn. Per fles van 2.1 liter 12.50 Prosciutto San Michele dolce, een zoete gerookte ham die samen met bijv. meloen een voorge recht is van de Culinaire Italiaanse Zomer. 100 g. 2.50 Caprlno fresco, een delikate verse room kaas die u opz'n Italiaans moet mengen met suiker of - hartig - met kruiden. Per rol van 100 g. 75 c Caccfatorlnl, de kleine salami worstjes, I met knoflook bereid, f die men in Italië meeneemt naar het strand. Per heel worstje van 100 g. 1.50 Canneloni, grote pijpen macaroni om te vullen met vlees- ragoüt. Per doos met 14 stuks In de smaken naturel, tomaat en spinazie 1.40 Vino Santo, de beroemde likeurwijn in een Etruskische amphora, die 2.1 liter bevat, evenveel als 3 normale flessen. Kleine voorraad 1 19.- Prosciutto San Daniele, gerookte en licht gezouten ham, in de buitenlucht gedroogd en 14 maanden op hout gelagerd. 100 g. 2.50 Parmaham, rauw gerookt, met een heel fijne smaak - zeer geschikt om de hoofdrol te spelen in een hors d'oeuvre. Per 100 g. 2.25 Cépes, grote ge droogde padde stoelen, zeer geurig en in een wip bereid. Typisch Italiaanse 'groente' bij de rijst. Per sachet 4.75-1.95 Salami Napoll, de sterk gekruide en met knoflook bereide worst uit Napels: serveer hem met stokbrood en chianti. 100 g. 1.30 Vino Moscato, wijn van die verrukkelijke Italiaanse muskaat druiven met het muskaatbouquet volledig bewaard. Per fles 3.95 AsH Spumante, de wereldvermaarde mousserende wijn uit Asti, niet te droog en hartverwarmend als de Italiaanse zon. i Per fles 7.50 Groppl-soda, de kruidige, licht bittere, verfrissende long drink van het moderne Italië - kant en klaar. Per 6 flesjes 4.50 Certosa, een zachte verse roomkaas om te serveren met peterselie, tomaten en uien - of gewaagd met grapefruit. Per 100 g. 80 c Moscato d'Asti Spumante, een zoete mousserende wijn met de geur van de muskaatdruif. Bijzondere kwaliteit. Per fles 7.50 Lacrimae Christl, de historische likeurwijn, afkomstig van wijngaarden aan de voet van de Vesuvius. Per fles 3.95 Mozzarella Santa Lucia, de kaas die men in heel Italië gebruikt voor de bereiding van pizza's Kruidige smaak. Per 100 g. 80 c Het gaat vanzelf. Ons restaurant ziet er nu uit alsof u zo van de Corso in Rome binnenstapt - en de rest doen onze chefkoks, die naar Anzio gegaan zijn om in dat lekkerbek-plaatsje bij uitstek tientallen specialiteiten te leren kennen (ze brachten alle Juiste ingrediënten mee). Als u door Italië zelf zou reizen, kwam u niet zo makkelijk zoveel 'specialité' tegen als per lunch in de Bijenkorf! Een snuifje menu Elke week komen er nieuwe Italiaanse schotels in ons restaurant Laten we eens kijken wat er te ontdekken valt voor fijnproevers: Cozze alia marinara, Italiaanse gemarineerde moeselen Timballo di lasagne, noedelgerecht met saus Bolognese Fritto di mare misto, krokant gebakken zeevis met veldsla Stufatino con peperoni, met witte wijn en paprika gestoofde kalfspoulet Tortelllnl In brodo, kippebouillon met gevulde noedelen Cardfnale, ananas, sinaasappel, perzik met marasquin en poedersuiker Pasticceria, gebak als Torta Gelato en Torta Napoletana En dit is nog maar een snuifje uit onze Italiaanse keuken! Bij alle tussen- en hoofdgerechten serveren wij een glas Italiaanse wijn. Verder zijn per glas verkrijgbaar o.a. Lacrimae Christi, Vino Moscato en Marsala (zowel de Secco als de Caffè als de Mandorla als de All'uovo!) Espressobar en snelbuffel Onze espressobars met hun Italiaanse machines en tosti-apparaten zijn al zo Italiaans - en toch zijn ze nu nóg een beetje dichter bij hun vaderland gekomen. En diezelfde sfeer en bijzonderheden vindt u ook in ons snelbuffet* vlug of langzaam, in de Bijenkorf geniet u nu van alles wat de Italianen zélf zo graag kiezen in hun eigen bars, snelbuffetten en ristoranti I Het andere Italië in de Bijenkorf

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 20