Ruim 100 volkstuintjes in Oostvlietpolder 99 99 L.D.-jubilaris krijgt koninklijk ere-metaal SHAKESPEARE-HERDENKING IN DE SLEUTELSTAD 1975 ANORAKS Met een beperkt aantal tuinhuisjes De getemde feeks in Holland Festival Op binnenplein van Academie MAN STEEKT VROUW DOOD Leids aandeel in geschenk nieuw provinciehuis Landbouwschap gaat weer in Den Haag praten Mr. M. A. Kakebeeke-v. d. Put Leids lector burgerlijk recht Waardering voor het werk van W. Kroon Eerste peulen 10.50 per kg Dr. H. Faber Leids lector van pastorale psychologie Feest in eigen huis Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 7 april 1964 Tweede blad no. 312SO AM Ter gelegenheid van de herdenking van Shakespeare's geboor tedag 400 jaar geleden, werd opgericht de Stichting Leids Comité 400 jaar Shakespeare. Deze Stichting heeft plannen uitgewerkt voor een serie van 10 a 12 openluchtvoorstellingen van „De Getemde Feeks", op te voeren door het Leids Universitair Toneel Akkoord onder regie van mevr. Anne Marie Prins. De voorstellingen zullen worden gegeven op het binnenplein van het Academiegebouw, dat omgebouwd zal worden tot een Elisabethaans theater. Een podium zal worden ge plaatst voor de poort naar de Hortus Botanicus, een galerij met ten 'ieten afdak zal worden ge- bouiid voor de muzikanten. Hoogoplopende tribunes aan de zijde van het Rapenburg zullen plaats bieden aan 280 toeschou wers. Nieuw-ontworpen stijl-kos tuums zullen belangeloos worden Exclusief verkrijgbaar bij de kapper! Emoties werden ex-blokleider te machtig In het proces in Frankfort tegen 22 voormalige bewakers van het con centratiekamp Auschwitz is het gis teren tot een incident gekomen tus sen een getuige en Oswald Kaduk, een van de meest gevreesde bewa kers. De getuige, de voormalige bloklei- der Ludwig Wöri, had verklaard ge zien te hebben, hoe Kaduk met een 1 revolver in de hand een tiental kin- deren, van wie de jongste drie of tier jaar was, samendreef naar de 't gaskamers. Op dat ogenblik werden de emoties de getuige te machtig en, zich met 'een ruk omdraaiend naar de be- klaagdenbank riep hy uit: „Waar is Kaduk? waar zit hy?" Kaduk sprong op en riep: „Hier ben ik" en hy be gon de getuige uit te schelden met 1 „leugenaar" en „je moet de waarheid vertellen". Politiemannen en functio narissen van het hof kwamen tussen beide om te voorkomen dat de twee mannen elkaar te lyf gingen. Kaduk werd met geweld gedwongen weer te gaan zitten. Van de publieke tribune werd ge roepen ..Sla Kaduk dood". Degene die dit deed gaf geen gehoor aan de uitnodiging van de president van de rechtbank om zich te melden. De 57-jarige Kaduk is slager geweest en ziekenverpleger. Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Boornbergum en Korte- hemmen P. J. Westereng te Oosterzse. Aangenomen naar Meeden (Gr.) A. J. Kampherbeek, kand. te Katwijk aan Zee. die bedankte voor Pleterburen- Schouwerzijl en voor Emmercompas- cuum naar Urk (vac. A. W. Bol te Franeker. Bedankt voor Velp (2e pred.- pl.) G. Rang te Haarlem-Z. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Dordrecht-Z., H. v. d. Schaaf te Opperdoes. Bedankt voor Den Haag-C. en Enschede-O., J. J. Rebel te Haarlem-N. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Slikkerveer P. Blok te Dlrksland en H. Ligtenberg te Oude- mlrdum. REM. BROEDERSCHAP Benoemd tot pred. In tijdelijke dienst te Haarlem mevr. da. A. B. Pool-Bast. die deze benoeming ook aannam. Zoekt D een schoorsteenklok, wandklok of wekker. v. d. WATER, HaarLstr. 207 heeft het De beste merken Junghans - Kienzle - Mauthe. vervaardigd door vrouwelijke studenten. Het geraamde tekort bedraagt 9.000,-. De Stichting Kunstmanifestaties, die zich ten doel stelt gedurende de zomermaanden te Leiden enige kunstmanifestaties te organiseren van een dergelyk gehalte, dat zij op genomen kunnen worden in het Hol land-Festival, heeft besloten in plaats van een toneelvoorstelling van een beroepsgezelschap, de voorstel lingen van „De Getemde Feeks" op te nemen in haar programma 1964 en f 2.500 - beschikbaar te stellen ter gedeeltelijke dekking van het tekort. De Stichting Leids Comité 400 Jaar Shakespeare heeft de gemeente ver zocht een garantie te verstrekken in het rasterende tekort, tot een maxi mum van f 6.500,-. Ook de Provin cie Zuid-Holland, het Leids Univer- siteits Fonds en eventueel het be drijfsleven zullen worden benaderd met een verzoek om financiële steun. Gezien de originele en artistiek wel overwogen opzet, alsmede het enthousiasme waarmee velen geheel belangeloos hun medewerking verle nen aan deze voorstellingen, achten B. en W. het. evenals de Commissie van Advies in Culturele Zaken, ver antwoord dat de gemeente in het ge raamde tekort van de serie voorstel lingen een garantie verleent. Rekening houdende met de moge lijkheid, dat de Stichting ook van andere zijden financiële steun zal verkrijgen, komt het B. en W. voor dat de te verlenen garantie beperkt kan blijven tot 50Tr van het tekort, tot een maximum van f 3.250.-. B. en W. doen de raad, die a.s. maandag middag bijeenkomt, dan ook In deze geest een voorstel. elke woensdag Jongensmarki •••••••••••••••••••a f/Uwzoon blijftkurkdroog in deze anorak, die hij aan beide kanten kan dragen: de ene kant is van water dicht nylon, de andere van Hawllene (de polyes ter wondervezel). 'n Hazewind model, dat u alléén bij p&c kunt kopen! Speciaal verlaagde /.Al. prijs leeftijd 6 jaar met kleine stijging per maat b.v. 10 jaar 24.™ Kunstvoorwerp en mozaïek Van de zijde van de Vereniging van Zuid-Hollandse Gemeenten bereikte B. en W. het verzoek een bedrag beschikbaar te stellen voor een geschenk aan de provincie Zuid-Holland ten behoeve van het nieuwe Provinciehuls. Zoals bekend zal het werkgedeelte van het nieuwe Provinciehuls op 21 mei a.s. officieel worden geopend. Met de bouw van het representatieve deel moet nog worden aangevangen. Van oordeel zijnde, dat het zinvol zou zijn. indien de gezamenlijke Zuid-Hollandse gemeenten bij de officiële opening een passend ge schenk zouden aanbieden, heeft de Vereniging van Zuid-Hollandse Ge meenten daartoe het Initiatief geno men en terzake overleg gepleegd met Ged. Staten van Zuid-Holland. Men stelt thans voor zowel bij de opening van het werkgedeelte als bij de opening van het representatieve gedeelte van het nieuwe Provincie huis een geschenk aan te bieden. Met 48-48a. Kaarsenmakersscraat 20» Waardgracht 15. Nieuwe Rijn 112 en Waardgracht 40 en 50. Waardgracht 25. Waardgracht. 127 en Noorder straat 13.15 en 17. Met de eigenaar van het winkel huls met erf Levendaal 44 wensen B. en W. een overeenkomst van ruiling aan te gaan. waarbij: a. de gemeen te afstaat de winkel met afzonder lijke bovenwoning aan de Hooigracht 47-47a. b. de gemeente verkrijgt de winkelwoning met erf aan het Leven daal 44. zulks met toebetaling aan de deze cadeaux, bestaande uit respec- gemeente van een bedrag van f2.300. tievelijk een passend kunstvoorwerp Voor het uitvoeren van onder- voor de thans in gebruik te nemen j houdswerken aan het te ruilen pand vergaderzaal van Ged. Staten en een Hooigracht 47-47a wensen B. en W. mozaïek aan te brengen in de schei- een bedrag beschikbaar te stellen Kosten begroot op f 52.000 Zoals bekend zullen de volkstuin complexen, welke zjjn gelegen nabij de Vondellaan. de Endegeesterwete ring, de Nachtegaallaan en in de Waard ten behoeve van de stadsuit breiding te zijner tijd door de volks tuinders moeten worden ontruimd. In verband hiermede dient in ver vangende volkstuinen te worden voorzien. Dit is mogelijk door uitbrel. ding van het aantal volkstuincom plexen in de Oostvlietpolder onder de gemeente Zoeterwoude. B. en W. hebben een daartoestrekkend plan doen ontwerpen. Het complex zal omvatten 104 volkstuintjes, elk groot 300 m2; het zal toegankelijk worden gemaakt van de Vlietweg af door de aanleg van koolaspaden ter breedte van 3 m. Nabij de molen zal een verenigings gebouwtje worden opgericht, bestaan, de uit een houten directiekeet ter grootte van 3 x 5 m2, dat zal worden voorzien van een toilet met een aan sluiting op het waterleidingnet der gemeente Zoeterwoude. Voor het gebouwtje is een parkeer terrein, groot 600 m2, geprojec teerd. Het zuidoostelijk uiteinde van het. complex is van de Rijksweg 4a gescheiden dooi- een smalle sloot. Teneinde te voorkomen, dat onbe voegden zich toegang tot het com plex zullen verschaffen, zal deze sloot worden verbreed. Voorts zal langs de toegangsweg, rondom het verenigingsgebouwtje en bij het parkeerterrein een beplanting, (Van onze Haagse correspondent) Het Landbouwschap zal morgen middag gaan vergaderen met de mi nister van Landbouw over de richt prijs van de melk (prijs-af-boerde- rijdie de regering vorige week heeft gesteld op 31 ct. per liter. Het Land bouwschap was daar niet tevreden mee. want het had de regering ge adviseerd de richtprijs op 33 ct. per liter te stellen. Het is nog niet bekend of aan het overleg ook door andere ministers wordt deelgenomen. De voorzitter van het schap, de heer A. W. Biewenga, zei vorige week er de voorkeur aan te geven met een zo breed mogelijk samengestelde regeringsdelegatie over de richtprijs te praten. Oo' het Utrechts Landbouwge- nootschap en de Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond hebben zich uitge sproken tegen de richtpijs, die de mi nister heeft vastgesteld. Bjj K.B. is mevrouw mr. M. A. Kakebeeke-Van der Put, wetenschap pelijk hoofdambtenaar A ln de fa culteit der rechtsgeleerdheid, be- Gemeentebegroting 10 dee. in raad In afwRking van de laatste jaren zal de behandeling van de gemeente, begroting voor het jaar 1965 niet plaats vinden in november, doch eerst in december. Donderdag 10 december wordt de eerste begrotings zitting gehouden en daarna op 11, 14, 15 en zo nodig 16 december. Het is 'n begrotingsbehandeling, welke niet meer onder leiding zal staan van de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot. Vrijdag 30 oktober zal hij, «oals gemeld, zUn ambt neerleggen. nnemd tot gewoon lector te Lelden in deze faculteit om onderwys te ge ven in het burgeriyk recht. Mevr. mr. M. A. KakebeekeVan der Put, die in 1907 te Dongen (NB.) is geboren, legde in 1951 het docto raal examen Nederlands recht aan deze universiteit af en promoveerde in 1961 tot doctor in de rechtsge leerdheid op een proefschrift geti teld: „Wetsontduiking". Sedert 1956 aan de juridische fa culteit als tutor verbonden, doorliep zij verschillende wetenschappelijke rangen en werd in 1964 bevorderd tot wetenschappelijk hoofdambte naar A. Mevr. Kakebeeke—Van der Put aan wie in de loop van 1963 reeds on derwijs- en examenbevoegdheid in het burgerlijk recht was verleend, beeft behalve haar proefschrift ver schillende artikelen in vakbladen gepubliceerd. bestaande uit heesters, worden aan gebracht en langs de paden een ligusterhaag. Tenslotte moeten een bestaande brug en dam worden ver beterd. Evenals de bestaande complexen zal het thans aan te leggen complex een tijdelijk karakter dragen. Aanleg van een definitief volkstuincomplex kan n.l. eerst plaatsvinden na tot standkoming van een recreatieplan, waarin de onderhavige gronden be trokken zullen zijn. Aangezien de volkstuinen daarbij zullen worden gehandhaafd, bestaat naar het oor deel van B. en W. geen bezwaar met de aanleg vooruit te lopen op bedoeld plan. De kosten van aanleg van het volkstuincomplex, met inbegrip van die voor het aanbrengen van paden en beplanting, verbetering van dam en brug, voor de bouw van een ver enigingsgebouw enz. worden begroot op f. 52.000. Het nieuwe volkstuincomplex zal, evenals de bestaande complexen, tot wederopzeggens in gebruik worden gegeven aan de Leidse Bond van Volkstuinders onder de overeenge komen voorwaarden. Met voldoening kunnen B. en W. nog mededelen, dat het overleg met het gemeentebestuur van Zoeterwou de omtrent de bouw van één of twee verenigingsgebouwtjes en een beperkt aantal tuinhuisjes op het volkstuin complex tot een gunstig resultaat heeft geleid. Ter zake is een regeling getroffen, waarmede het bestuur van genoemde Bond zich akkoord heeft verklaard. Een 47-jarige man uit Beverwijk heeft gisteren tegenover de politie bekend, dat hij de 49-jarige vrouw R. E. Hilgen uit de Regulierdwars straat in Beverwyk met zeven dolk stoten in de hals om het leven heeft gebracht. De man en de vrouw trok ken veel met elkaar op, maar door het verschynen vaneen andere man- neiyke figuur was onenigheid gere zen. Gisteren trachtte de man deze onenigheid by te leggen, maar de vrouw wilde hiervan niet weten. Daarop heeft de man. die voor zyn werkzaamheden by een aannemings dingswand tussen het representatieve gedeelte en de Statenzaal zal naar schatting een bedrag van f 110.000.- gemoeid zijn. Per gemeente betekent dit een bijdrage van f 0.04 per inwo ner. Voor Leiden komt dit neer op een bedrag van f3.952. B. en W. zijn van mening, dat het lofwaardig initiatief van de Vereni ging van Zuid-Hollandse Gemeenten dient te worden gesteund en geven de raad in overweging de gevraagde medewerking te verlenen Aankoop panden i.v.m. sanering In verband met sanering van en kele stadsdelen en mede ter verwe- zeniyking van het wegenschema zyn de gemeente enkele panden te koop Kappersbedrijf te Utrecht en de van aangeboden tot een totaal bedrag van deze Stichting uitgaande Kappers- f 367.430. vakschool aan de Munuikenstraat, al- j hier. Ter voldoening aan het bepaalde in van f 12.226,- en voor de op ruiling vallende kosten een bedrag van f1000. Kapcursus aan Huishoudschool By zyn om preadvies in handen van B. en W. gesteld schryven van 28 januari 1964, verzoekt het bestuur van de Vereniging Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken de raad de uitbreiding van het leerplan van zijn Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg 23, met een cursus voor aanvullend onderwys aan kap stersleerlingen volgens het leerling stelsel. nodig te oordelen. De oplei ding zal geschieden in samenwerking met de Stichting Vakopleiding in het Deze panden, met erven, staan ach tereenvolgens aan de Oude Singel 224 en het Hof de Blauwe Klok 6, 7, 230a ïangegracht Tl?* Langegracht trent dit verzoek voorzover moge 230a. Langegracht 117 Langegracnt ]ijk het adyies in?ewonnen van dl artikel 25, lid 2. van de Nyverheids- onderwyswet hebben B en W om- 198-198a. De garage met afzonderlijke bovenwoning aan de Langegracht 208. bedrijf altijd era dol'kmeTbÜ"ïFch I Emmastraat4. 5, 6 en 7 Pelikaanstr draagt, de vrouw vermoord. Daarna 4. Hooigracht 107. Het pakhuis met had hy zich naar zijn werk begeven, bovenwoning en erf aan de Hooi- Hij viel daar op door zijn met bloed gracht 109. Hogewoerd 30. Levendaal bevlekte kleding. T^en heeft hij zich 27. 27a en 27b. Levendaal 46. Het vrywillig bij de politie gemeld. winkelhuis met pakhuis Levendaal Advertentie Schoonmaaktijd? OMYl spuiten! f3.65 - f4.95 Organon produkt Door de kweker G. N. Kleyn uit Aarlanderveen werden maandag de eerste peulen aan de Ter Aarse Vel ling aangevoerd. Deze primeur werd gekocht door de commissionair J. Koeleman te Ter Aar voor de prys van f 10,50 per kg. De peultjes ver schenen byna een maand eerder aan de velling dan het vorig jaar, toen ze op 3 mei werden aangevoerd. Namens het gemeentebestuur van Leiden verbond de loco burgemeester, de heer S. Men ken. hieraan zijn beste wensen. Wethouder Menken herinnerde er aan, dat de heer Kroon als eenvou dige jongen by het Leidsch Dag blad is gekomen en het na ver schillende opleidingen, o.m. voor handzetter en machinezetter, heeft gebracht tot chef van de expeditie. „Al sinds het einde van de oorlog bent U verantwoordelijk voor de verzending van de pakketten kran ten naar de buitengemeenten", aldus de wethouder. Hy noemde de plaats van de jubilaris in dit be- dryf een belangrijke, hetgeen trou wens ook uit de vele andere toe spraken, die deze ochtend werden gehouden, duideiyk bleek. Nauw verbonden De directeur van het Leidsch Dagblad, de heer E. A. E. van DLshoeck. meende zeker te weten, dat. de jubilaris zich nauw aan het bedrijf verbonden voelt. „Wanneer iemand veertig jaar lang by één en hetzelfde bedrijf werkt, dan is dat bedrijf een deel van zUn leven gewor den". aldus de directeur. Hy heeft de heer Kroon leren kennen als een man met een rotsvast geloof, die onverstoorbaar zijn gang gaat en vierkant achter zijn overtuiging staat. De heer Van Dishoeck wees verder op de activiteiten van de Jubilaris op kerkelijk terrein en op sportgebied. De directeur bracht zijn dank in een felicitatie en in de aan bieding van een geschenk onder couvert tot uiting. Namens het departement Leiden van de Ned. Maatschappij van Nyverheid en Handel bood hy de jubilaris, die vergezeld was van zUn echtgenote, het vererend getuig schrift van deze maatschappij met de daaraan verbonden ere-penning aan. Principieel De heer W. Kramer, die zich als bedrijfsleider tot de jubilaris richtte, merkte op, dat de heer Kroon niet van mooie woorden houdt en nog minder van lofuitingen. „Voor een woord, dat uit het hart komt heeft U echter een willig oor", zei hy. De heer Kramer kon daarom in alle oprechtheid zeggen, dat hy de jubila ris beschouwde als een principieel man, die bovendien uit het goede hout is gesneden. Hij hoopte, dat het Leidsch Dagblad nog vele jaren van zyn werklust zal profiteren. Samenspel Namens de jubileumcommissie overhandigde de heer J. Heemskerk aan de jubilaris een enveloppe met inhoud en namens de personeelsver eniging een fruitmand. Hij prees de heer Kroon om zijn groot doorzet tingsvermogen en om zyn gevoel voor samenspel. Hierna was er gelegenheid om de jubilaris de hand te da-ukken, waar van onder meer één van de commis sarissen van het Leidsch Dagblad, jhr. J. v. d. Brandeler. gebruik maakte. Een koninklijke onderschei- ding. Dat was de kroon, die van ochtend in ons gebouw werd ge zet op het werk van de heer W. Kroon uit Katwijk. Het was te vens de beloning voor veertig Wethouder S. Menken wenst de heer W. Kroon geluk met ju bileum en koninklijke onder scheiding. (Foto Leidsch Dagblad) jaar trouwe dienst aan het Leidsch Dagblad. Onder grote en hartelijke be langstelling het bedrijf lag geruime tijd stil werd hem de bronzen ere-medeaille. verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, op de revers gespeld. By K.B. Is dr. H. Faber, weten- schappeiyk hoofdambtenaar ln de theologische faculteit, benoemd tot gewoon lector te Lelden om onderwys t© geven in de pastorale psychologie. Dr. H. Faber studeerde theologie aan de Leidse Universiteit en deed met lof het doctoraal examen ln 1931, nadat hij eveneens met lof het kan didaatsexamen een drietal jaren eer der had afgelegd. In 1933 werd de nieuwbenoemde lector, die eveneens enige tyd aan de universiteiten te Marburg en Heidelberg heeft ge studeerd, bevorderd tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift getiteld: „Geschiedenis als theolo gisch probleem". Na enige tyd voorganger van de afdeling van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden te Velsen te zyn geweest, was hy verbonden aan de afdelingen van de Nederl. Protestan tenbond te Schiedam en te Wasse naar. Nadat de nieuwbenoemde lector in 1956 de studie in de psychologie aan de universiteit te Amsterdam had bekroond met een proefschrift „Over ziek zyn". werd hy in 1958 als weten- schappeiyk hoofdambtenaar verbon den aan de leerstoel voor de gods dienst wijsbegeerte. zedekunde en en cyclopaedic te Leiden. Thans is dus dit hoofdambtenaarschap omgezet in een lectoraat. Naast de twee eerder genoemde proefschriften heeft dr. Faber gepu bliceerd onder meer in de tydschrif- ten „Theologie en Praktyk en het I Nederlands Theologisch Tydschrift. lijk het advies ingewonnen van de hierbij betrokken organisaties van werkgevers en werknemers. Alle in gekomen adviezen luiden gunstig. Ook B. en W. achten het van belang dat deze cursus aan genoemde Vak school wordt verbonden. Onteigening van eigendommen By besluit van 23 december 1963. heeft de raad voorlopig goedgekeurd een plan tot onteigening ten name van de gemeente in het belang van de volkshuisvesting van eigendom men, welke zyn gelegen ten zuiden van de Lage Ryndijk en ten noor den van de Nieuwe Ryn begrepen in het goedgekeurde partiële uitbrei dingsplan „Leiden-De Waard 1962" Tegen het plan is een bezwaar schrift ingediend door mr. W. Hugen- holtz, namens J. Th. Wurzer, alhier. Het bezwaarschrift houdt ln een ver zoek om de heer Wurzer aoor middel van verschuivingen voldoende opslag ruimte in „De Waard" te laten be houden, ten behoeve van zyn bouw- bedryf. Reclamant's perceel is by het uitbreidingsplan „Leiden-De Waard 1962" bestemd voor een openbaar of byzonder gebouw, alsmqde voor we gen, tuin of erf. Tegen deze bestem ming zyn indertyd geen bezwaren ingebracht. Uiteraard zal echter t.z.t. by de uitgifte van bedryfsterreinen in „De Waard" zoveel mogeUjk met de belangen van de heer Wurzer re kening worden gehouden door te trachten vervangende grond aan te bieden. Omtrent het bezwaarsclirift heb ben B. en W. het advies ingewonnen van de Hoofdingenieur-Directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnij verheid in de provincie Zuid-Holland. Deze functionaris is bRJkens diens schryven van 28 februari 1964 met het College van oordeel, dat het be zwaar ongegrond moet worden ge acht. In overeenstemming met. de advie zen van de Commissie voor de Open bare Werken en de Commissie voor de Financiën geven de raad in over weging om het bezwaarschrift onge grond te verklaren. Voorts komen in de zitting van de Leidse raad van a.s. maandagmiddag de volgende voorstellen aan de orde: het beschikbaar stellen van een kre diet van f 5.011 voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de r.-k. school voor g.lo. aan de Ter Haarkade; het verlenen van voor schotten in de vergoeding van kosten vakonderwys der byzondere scholen voor blo., g.l.o., v.g.1.0. en u.l.o voor 1964; idem in de exploitatievergoe ding byzondere kleuterscholen over 1963; het doen dagvaarden van de eigenaren met wie nog geen overeen stemming is bereikt teneinde de uit voering van het wederopbouwplan Leiden-Stationsplein mogeiyk te maken; het vaststellen van maatre gelen met betrekking tot verhoging van ten laste van de gemeente ko mende pensioenen; te verklaren dat de oprichting en instandhouding van de avondcursus voor de opleiding tot analist, uitgaande van de Stichting ter bevordering van de Leidse School voor Chemische en Medische Analys- ten, alhier, met ingang van 22 febru ari 1964 nodig wordt geoordeeld; het brengen van een wijziging in de ge meentebegroting en begroting van het grondbedryf voor het dienstjaar 1963: aan het bestuur van de Ver voor Christeiyk Onderwys. medewerking te verlenen voor het verbeteren van de verlichting ln zyn school voor uit gebreid lager onderwys aan het Noordeinde 3. Idem aan het bestuur van de Stichting R.-K. Scholen voor de inrichting van een handenarbeid- lokaal in zyn scholen voor gewoon lager onderwys aan de Boshuizer- laan, de Caeciliastraat, de Damlaan en de Ter Haarkade. Hoofd Pedologisch Instituut B. en W. stellen de raad voor om aan de heer J. M Goddyn eervol ontslag te verlenen nit zyn functie van hoofd van de openhare school voor bJ.o., verbonden aan het Pedo logisch Instituut en in zyn plaats te benoemen de heer B. J. de Jong, hoofd van de Prof. R. Caslmirschool te Groningen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3