HOOFDPRIJS EEN TON Sporttoto Niet alle wensen zijn vervuld Wetsontwerp geeft voetbaltoto ruimte Voortreffelijk voetbal van Spanjaarden en Portugezen KRUIS WOORDRAADSEL Zware strijd voor LFC Paulen komt dit keer niet... AEG(P30RFECTL Volleybal in Afd. Leiden AEG Dubbel succes in San Remo Lijm en plak alles met VELPON vanCeta-Bever Verzorgde touringcarreizen Sportsplinters Zaterdag 28 maart 1964 Derde blad no. 31223 Voetbalprognoses LFC moet maandag in Wassenaar de strijd aanbinden tegen Blauw Zwart, dat vooral thuis voor de Ka naries altijd een uiterst lastig te overwinnen rivaal is. Desondanks achten wij de kansen op een zege gunstig voor LFC. Winst is nood zakelijk voor de Leidenaars om de aansluiting met Neptunus en UVS te handhaven. Roodenburg ontmoet op eigen terrein Velo. Vorige week in Wateringen eindigde het treffen tussen deze teams onbeslist. Onze stadgenoten krijgen nu het voordeel van eigen veld, maar daar staat tegenover dat zij een van hun sterkste spelers, De Jonge, moeten missen. Ook nu zal de uitslag ver van gelijk spel af zijn. In 2B gaat het langzamerhand mis met hei normaal zo schotvaardige Hillegom. Als de (ernstige) inzin king niet is overwonnen, eindigt de uitwedstrijd tegen Zandvoortmeeu- wen vrijwel zeker in een neder laag. ForeholteWassenaar, is, zo op het oog, het belangrijkste duel in 3A. De kans is groot dat de fel voor behoud van het derdeklasserschap strijdende Wassenaarders een punt. uit Voorhout wegslepen DOSR zal de handen vol hebben aan Naald wijk en Alphia krijgt vrij ?ker klop van SFC. In 3B moet Alphen kunnen winnen van het bijna on- deraanstaande Postduiven en in 3D verwachten wij dat Bodegraven het wel niet zal kunnen klaren tegen Bergambacht. Nu de beslissing om het kampioen schap in 4A gevallen is. is uitslui tend de strijd om de bezetting van de onderste plaats nog van belang. Oranje Groen, voorlaatste, gaat naar Litte toen en is daar niet kansloos. ZLC ontvangt Warmun- da, dat evenmin veilig staat. Ook hier zal vinnig om de punten wor den gestreden, evenals bij Voorburg Altipr. DOCOSSJC is van geen belang meer. ASC, dat in 4B slechts een geringe kans op het kampioenschap heeft, gaat naar Woerden. De roodzwar ten zullen alle zeilen moeten bij zetten om beide punten mee naar huis te nemen. LDWSMarathon is een duel, waarbij niets meer op het spel staat. Sportagenda ZONDAG Voetbal: UVS-jubileumjunioren- toernooi, Kikkerpolder, 11.15 uur. MAANDAG Atletiek: Sleutelloop Leidse Hout 12.00 uur. Voetbal: Internationaal senioren- toernooi UVS, Kikkerpolder. 11 uur. Jeugdtoernooi Quick Boys, Nieuw Zuid, Katwijk, 9.45 uur; Roodenburg -Velo, Leidse Hout, 2.30 uur; ZLC— Warmunda, Boshuizerkade 2.30 uur; LDWS-Marathon, Eoshuizerkade 2.30 uur; DOCOS—SJC, Kikkerpolder, 2.30 uur. VOLLEYBAL (Van onze correspondent). Het Nederlands Olympisch Co mité heeft kennelijk wel ingezien dat men de Nederlandse Volleybal Bond de laatste tijd niet altijd even correct is tegemoet getreden. Want in tegenstelling tot de be slissingswedstrijd NederlandIta lië in Brussel, twee maanden ge leden, waar het NOC door één man, vice-voorzitter ir. A. Paulen, was vertegenwoordigd, komt het comité in zijn geheel' naar*Hen gelo op 2, 3 en 4 april tijdens het tournooi om de Westeuropa-cup volleybal, de laatste dag zelfs met negen personen. De heer Paulen zal daarbij echter niet aanwezig zijn. (Van onze parlementaire redactie) De regering heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp op de kansspelen ingediend, dat de voetbaltoto toestaat per deelnemer een prijs van maximaal f 100.000.- in plaats van f50.000.- uit te keren, een hoofdprijs gelijk aan die van de staatsloterij. Voorge steld wordt ook de maximuminleg te verhogen tot f 2.50. Blijkens de toelichting op het De aanspraak op een prijs vervalt wetsontwerp, waarin alle wettelijke bepalingen inzake loterijen, sport- prijsvragen, hazardspelen en speel automaten zijn ondergebracht, staat het huidige kabinet evenals zijn voor ganger. op het standpunt, dat een levensvatbare sporttoto kan worden toegestaan, zij het dat deze behoort te worden gekanaliseerd. Daarom is niet voor honderd procent tegemoet gekomen aan de wensen van de Stichting Nationale Sporttotalisator, die inleg en uitkering niet aan maxi ma wilde binden, maar vrij wilde laten om de toenemende concurren tie van de Duitse lotto het hoofd te bieden. Hoewel de regering de belangstel ling voor de binnenlandse sprottoto geen afbreuk wil doen, heeft zij toch de concurrentiestrijd met buitenland se toto's niet als uitgangspunt willen nemen, bij het indienen van dit wets ontwerp. In het aantal toegestane prijsvragen per jaar, namelijk 42, is dan ook geen wijziging gebracht en ook het verzoek om met fictieve uit' slagen van niet-gespeelde wedstrij den (vast te stellen door loting) te mogen werken, is niet toegestaan. Voorts is het percentage van de op brengst, dat aan prijzen en andere kosten mag worden besteed, gehand haafd op 40 procent. Naar bekend gaat de "est naar daartoe aangewe zen charitatieve instellingen. Staatsloterij Niet alleen is de wettelijke regeling van de sportoto uit de loterijwet naar dit wetsontwerp overgeheveld, het zelfde is het geval met de wettelijke regeling van de staatloterij. Daarbij is het klassikale stelsel, het systeem waarbij in één loterij van klasse tot klasse kan worden meegespeeld tegen betaling van een gedeelte van de in leg, in principe gehandhandhaafd. Alleen zijn enkele bezwaren wegge nomen. Zo is het aantal jaarlijkse loterijen van vier op zes gebracht. Elke loterij bestaat uit ten hoogste vijf series van 100.000 loten, terwijl elk lot is ver deeld in vijf bewijzen van aandeel (thans zes series van 21.000 loten met 20 aandelen per lot). De prijs per heel lot is gesteld op f20,-, verdeeld in vijf aandelen van f4,- (thans f 80,-, verdeeld in 20 aandelen van f4,-). Het populaire „twintigje'' de staatsloterij wordt nu dus een „vijfje". Alle nummers blijven mee spelen tot het einde van de loterij. een jaar na de trekkingsdatum. Automaten In het wetsontwerp is voorts een nieuwe bepaling opgenomen over de speelautomaten. Voorzover die auto maten zijn aan te merken als ha zardspelen blijven ze verboden. Toe stellen waarmee niet bewijsbaar ha zardspel wordt bedreven, mogen slechts met vergunning van de bur gemeester worden geëxploiteerd. In het wetsontwerp is verder een plaats ingeruimd voor de wettelijke regeling van de toto bij harddrave rijen en paardenrennen. Daartoe is de huidige tekst van de totalisator- wet enigszins aangepast en vereen voudigd overgenomen. De directeur van de stichting de Nationale Sporttotalisator, de heer J. Muilenberg toonde zich niet bijster ingenomen met het nieuwe wetsont werp op de kansspelen. „Ik ben niet tevreden" aldus de heer Muilenberg. „Vele van onze voorstellen zijn afgewezen. De inleg wordt gelimiteerd en waarom dan ook nog de prijsuitkering aan ban- den leggen. De ruimte voor het prjj- I zenpakket is bovendien te gering. De I nieuwe bepalingen zijn natuurlijk wel gunstiger, maar onvoldoende". De heer Muilenberg wenste geen voorspellingen te doen over eventuele uitbreiding van het aantal deelne mers. „Voordat het wetsontwerp er door is zijn we nog wel een seizoen verder. Dan zullen we wel verder zien". Advertentie ZWEMMEN Karakteristiekjes UEFA-jeugdtoernooi De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de competitie van de Afdeling Leiden volleybal luiden: Heren 1ste klasse: LDSVL 2 1—3, KVC 2—VVS 2 1—3; Donar— SVL 3 2—0; LUSV—Castellum 3—0. 2de klasse: Donar 2—LUSV 2 1—3; VVS 3Meerburg 22; Oranje Groen DSS 1—3; Raaphorst—GGV 3—1. 3de klasse: Donar 3—VVS 4 2—2; LUSV 3Advendo, Adv. niet opge komen: DSS 2DOG 03. 4e klasse A: KVC 3—De Valken 3 3—0: Catena 3—WW 3. WW niet opgek. In de 4e klasse B kwam het kam pioenschap in handen van Castel lum 2. Dames 1ste klasse: KVC 2KVC 1—3; Nieuw BrunhildeDES 2—2; ArgosKVC 31 (Argos kampioen). 2de klasse: KVC 3—SVL 3. KVC 3 regl. gewonnen; Argos 2—Raaphorst 03; Nieuw Brunhilde 2Teylingen 2 3—0; Kangoeroes 2—GGV 2 2—2. (Nieuw Brunhilde 2 kampioen). 3de klasse: WAMeerburg 22. Het aantal deelnemers aan de sporttoto no. 29 van 26 en 27 maart bedraagt 378.586, die voor een totale inleg zorgden van 395,205 gulden. Voor de eerste prijs is een bedrag van 87.488 gulden beschikbaar. Voor zu"fn reizen de tweede prijs 58 325 gulden Boven- ®,n *im Dan IieP dien is er nog een bijzondere prijs van 25.000 gulden. ZEILEN Advertentie van 1, toast houdt, L gebruikt Cz> --is Op tal van plaatsen in ons land is donderdag een begin gemaakt met het UEFA-jeugdtoernooi. Nederland kwam nog niet in het veld. Een van de verrassingen in de eerste ronde was het gelijke spel, dat Polen op de sterke Engelse jeugdploeg bevocht. Het Spaanse team liet in zijn duel te gen België een voortreffelijke indruk achter. Enschede: West-DuitslandZwe den 21 (11). Doelpuntenmakers: 18. Beckenhauer 10, 23. Larsson 11, 76. Grau 21. Toeschouwers 2000. Elek Schwartz en zijn adjudant Karei Kaufman bevonden zich in Enschede onder de 2000 toeschouwers, die in het stadion Diekman West- DuitslandZweden gade sloegen. Zij waren getuige van een aardige wed strijd tussen de ploegen, die met Ne derland in een poule zijn ingedeeld. Er werd snel en vaardig gespeeld, vooral in de eerste helft. Utrecht: SpanjeBelgië 40 (2—0). 10. Pujol 1—0. 25. Marti 2—0. 52. Gonzalo 30, 70. Marti 40. Toeschouwers 3000. De Spaanse juniorenploeg zal in het UEFA-toemooi hoge ogen gaan gooien. De Spanjaarden speelden in hoog tempo, lieten een opmerkelijk ploegverband zien en bleken ook de kunst van het doelpuntenmaken te verstaan. Breda: EngelandPolen 11 (0—0). 47. Tandedki 0—1, 70. Wood 11. Toeschouwers: 5.000. In een harde, vaak onsportieve en rommelige wedstrijd zag Polen kans Engeland, winnaar van het vorig jaar gehouden toernooi, een gelijkspel af te dwingen. Hoewel de Engelsen over het algemeen wat meer in de aanval waren gaf de verdeling van de pun ten ae verhouding juist weer. Volendam: TurkijeLuxemburg 80 (20). 24. Karandagan 10, 35. Ozbilgin 20, 41. Yalcintas 30, 49. Dagieviren 40. 64. Bugdaypinar 71. Gagieviren 60, 76. Tu- naoglu 7—0, 79. Bayrak 80. Toe schouwers: 600. Het robuuste maar zeer sportief pelende Turkse jeugdelftal vierde in Volendam een schuttersfeest tegen een wel erg pover voetballend Lu xemburg, dat geen enkele kans kon creëren. Deventer: SchotlandZwitserland 31 (01). 38. Lehmann 0—1, 43. Mccalliog 11, 44. Harper 21, 80. Harper 3—1. Toeschouwers: 2500. Schotland en Zwitserland maakten in Deventer niet bepaald propagan da voor het UEFA-jeugdtoernooi. Niet alleen hadden beide ploegen weinig inhoud, doch bovendien werd er vaak veel te fors gespeeld. Vooral de Schotten, die ondanks hun jeug- I jjjjalle proftrucjes reeds AUTOMATIC TOASTER f 69.S0 Losert heeft nu alle titels De 19-jarige Oostenrijker Roland Losert heeft gisteren de wereldtitel juniores floretschermen veroverd door in de finale zijn sterkste tegenstan der de Rus Simonov met 5—2 te ver slaan. Even daarvoor had hij de grootste moeite gehad met de Frans man Noel (54). De in 1945 geboren Losert, die ge traind wordt door zijn vader, schermt nu acht jaar en verkreeg een jaar geleden bekendheid door niet alleen de jeugdtitel degen te veroveren, maar tevens op hetzelfde wapen de senioren wereldtitel te behalen. In de achtste en kwart-finales wer den de Nederlandse representanten uitgeschakeld. Peter Verbrugge ver loor in de achtste finales met 104 van de Pool Kanikovski. Verheyen kwam in de zwartfinales door een 10—5 zege op de Brit Eden. In de kwartfinales echter verloor Leo Ver heyen met 104 van de Hongaar Szloventzki. bleken te beheersen, zich hieraan. bezondigden Leeuwarden: RoemeniëOosten rijk 11. (10), 25. Pliigaru 10, 48. Kaiser 11. Toeschouwers: 3000. Van Duyl vierde Met Wlm Maarse op de eerste en Dick Wayboer op de tweede plaats ls de Finnjollenklasse in de internatio nale zeilwedstrijden te San Remo in een dubbele Nederlandse overwin ning geëindigd. Doordat er donderdag wegens ge brek aan wind niet kon worden ge- f ju. r, zeild en daarmee de vierde en laatste Emdhoven: Itahe-Portugal 1-2 race van de dlverse kla.,5er. moest i "7J" tr1' i2' R5r"l,n" vervallen, werden de standen na drie 1—1, 36. Jorge 12. Toeschouwers rar„ .|nrfkiUIMn.nt»n ttpta i..i_ Prokopenko sneller dan Jastremski De Russische zwemmer Gheorgi Prokopenko verbeterde gisteravond tijdens wedstrijden in Bakou het we reld- en Europese record 100 meter schoolslag met een tijd van 1 min. 07.4 sec. Het oude record stond met 1 min 07.5 sec. sinds 19-8-1961 op naam van de Amerikaan Chet Jas- tramski. Het Europese record stond op naam van de Oostduitser Egon Henninger, die op 1 maart 1964 in Maagdenburg 1 min. 09,- sec. zwom. ATLETIEK Sim Kim Dan mag niet naar Tokio Het besluit van de Internationale Atletiekfederatie (IAAF) om atleten, die hebben deelgenomen aan de z.g. Ganefospelen in Djakarta uit te slui ten van de Olympische Spelen in To kio heeft In Noord-Korea nogal be roering gewekt. Men heeft de Japanner Kinichi Asano ,de man die de leiding heeft over het atletiekgedeelt*. gevraagd of Sin Kim Dan aan de spelen in Tokio kan deelnemen. Volgens Kinichi Asano zal de In ternationale Atletiekfederatie eerst terug moeten komen cp bovenge noemd besluit alvorens de atleten, die in Djakarta uitkwamen naar Japan jjdens de Ga nefospelen de 400 meter in 51.4 en de 800 meter in 1.59.1 sec. Een technisch beter Roemenië moest een scherp op winst spelend Oostenrijk een gelijk spel toestaan. Roemenië nam met geraffineerd sa menspel direct het initiatief, maar voerde de combinaties iets te lang door. Italië- dige leeftijd „NIEUW BRUNHILDE De dames gymnastiek-, atletiek- en volleybalvereniging Nieuw Brun hilde hield haar jaarlijkse ledenver gadering. De vergadering mocht zich ver heugen in een zéér grote belangstel ling en had een vlot verloop. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden werden allen herkozen, zodat het bestuur in oude samenstel ling aanblijft. Door het steeds groeiende aantal leden werd het noodzakelijk voor de afdelingen atletiek en volleybal com missies in het leven te roepen. De door het bestuur kandidaat gestelde dames en heren werden door de ver gadering met algemene stemmen ge kozen, kozen. De commissies worden geleid door de heren W. Teekema en P. Walop, (atletiek en volleybal). Ook de feestviering ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van Nieuw Brunhilde (in februari 1965) kwam ter sprake. De plannen van het bestuur werden goedgekeurd en wachten op uitwerking. Tijdens de vergadering vond de huldiging plaats van het tweede damesteam volleybal, dat dinsdag avond kampioen was geworden van de 2e klasse afdeling Leiden van de NeVoBo. Tot besluit van de zéér geanimeerde vergadering werden dia's vertoond door de heren J. Lubbers en De Vries. Bronstring mede aan de leiding De strijd om het Nederlands dam kampioenschap is gisteren voortgezet met de partijen van de vijfde en zes de ronde. De Leidse student Bron string deelt na zes ronden de leiders positie met Van Dijk en Bom. Zij al len hebben negen punten uit zes wedstrijden. Vijfde ronde: BronstringBergsma 20. GordijnVan Silfhout 11. BomVan Snippenburg 20. Van DijkOkrogelnik 11. Roozenburg- Hobbelen 11. W. de JongSteens- ma 11. LarosVos 20. v. d. Sluis D. de Jong 11. Zesde ronde: BergsmaD. de Jong 1—1, Vosv. d. Sluis 11, Steensma Laros 11. HobbelenW. de Jong 11. OkrogelnikRoozenburg 11. Van Snippenburg—Van Dijk 1—1. Van SilfhoutBom 11. Bronstring Gordijn 1—1. WIELRENNEN Pedaal in wiel: géén valpartij De Nederlandse sprinter Aad de Graaf zegevierde gistermiddag met een half wiel over ziin langenoot Piet van der Touw in de finale van de sprintwedstrijden, die in het Herne Hill stadion, in Londen, werden ge houden. Het was een zeer spannende finale, waarin Piet van der Touw in de laat ste meters probeerde Aad de Graaf te passeren. Hij reed zo dicht langs De Graaf dat diens pedaal tussen de spaken van het voorwiel terecht kwam, juist op het moment dat zij de finishlijn passeerden. Het wiel bleef heel en Piet van der Touw noch Aad de Graaf viel tot grote verbazing van het Engelse publiek, dat reeds een ernstige valpartij voor ogen zag. Piet van der Touw en Aad de Ronde van Tunesië De Nederlandse renners in de Ronde van Tunesië hebben de juiste cadans nog niet gevonden. In de der de etappe eindigden zij allen in de staart van het peloton met aanzien lijke achterstand op winnaar Petter- son (Zweden). De Belg Godefroot winnaar van de eerste etappe, zege vierde ook in de vierde rit. Snepvan gers werd negentiende, Bastin vijfen twintigste. Swaneveld vierenveertig- ste. De vijfde etappe (143) leverde een triomf op voor de Fransman Leme- teyer, die de eindsprint won van een groepje van zes renners. Met zijn elf de plaats was Snepvangers de beste Nederlander. In het algemeen klassement leidt de Zweed Petterson. Graaf verloren op de tandem van de Engelsen Eric Thompson en Geoff Cooke. Advertentie 3 dagen Ardennen f 82,50 5 dagen Parijsf 124,50 6 dagen Luxemburg f 155, 6 dagen Sauerland f 156, 8 dagen Rijnstreek f 132,50 8 dagen Zwarte Woud f 185. 8 dagen Harzgebergtc f207,50 10 dagen Tirol f195, 10 dagen Tirol/jongerenreis f 179,50 10 dagen Gardameer f 221,50 10 dagen Gardameer/ jongerenreis f 220, en verder nog vele andere voor delige reizen. Als speciale ELTOURS-service bezoeken wij U, indien U dit wenst ook aan huis. Vraag vandaag nog de prachtige folders. ELTOURS Touringcarbedrijf- Reisbureau Zoeterwoudseweg 11a Leiden - Tel. 01710-22445 2000. Onder het oog van KNZB-voorzit- ter Schroeder behaalde Portugal een moeizame 2—1 zege op Italië. Vooral in het eerste kwartier kwamen de Portugezen tot grote prestaties. Den Haag: Tsjecho Slowakije Burgarjje 1—0 (1—0). 19. Krizak 1—0. Toeschouwers 1200. De Franse ploeg zat bij de wed strijd Tsjecho SlowakijeBulgarije r.ogal beangst toe te kijken. Beide Oosteuropese ploegen speelden hard, keihard en huldigden vaak het prin cipe eerst de man en dan de bal. De Bulgaarse jeugd had dezelfde spelop vatting als Spartak Plovdiv met combinaties tot in het oneindige zonder enige schotvaardigheid. races de eindklassementen. Deze lui den als volgt: Finnjollenklasse: 1. Wim Maarse (Ned.) 4.75 pnt; Hiswa-Goed kamp van 17 tot en met 26 maart in de nieuwe RAI te Amsterdam gehouden is een groot succes gebleken. Voor het eerst wer den er bijna 216.000 bezoekers geteld of wel 12 procent meer dan in maart 1963. De Amsterdamse amateur wiel renner Henk Cornelisse, lid van de Olympische selectieploeg van de KNWU, is donderdag met een acute blindedarmontsteking opgenomen in een ziekenhuis. Volgens de laatste berichten is de toestand van Corne lisse, die door dokter Strikwerda ook al een lid van de Olympische ploeg werd geopereerd, goed. Het Nederlands studentenvoet balelftal gaat volgende week naar 1 Pin iv.üarsf Engeland om twee wedstrijden te 2 Dick Wavboer sPelen°P woensdag 1 april tegen r_ F.neelanrl pn één riae lnt.pr Ipcon (Ned.) 12 pnt; 3. J. Knight (G-B) 15 pnt; 4. Hans Willems (Ned.) 16.75 pnt. Fiying-Dutchmanklasse. 1. Keith Musto (G-B) 2.25 pnt; 5. Ben Ver hagen (Ned.) 25 pnt. Onze landgenoot Wim van Duijl is op de vierde plaats in het algemeen klassement geëindigd van de inter nationale zeilwedstrijden in de Dra- kenklasse, die de afgelopen week in Cannes werden gehouden. Voor alle deelnemers betekende deze wedtstrijd tevens een z.g. Olympische selectie. Winnaar werd de Italiaan Sorentino gevolgd door de Westduitser Sc huh- mannen de Griek Eskidzoglov. Engeland en één dag later tegen. Frankrijk. Beide ontmoetingen wor den in Durham gespeeld. De volgende spelers zullen deze trip meemaken: Van der Meiden (KHFC), Van Laer (HVVi, Verhage (HBS), Sjerp (QuickB. en P. Thole (beiden KHFC), Keete (Quick A.), Strieker iRKAVIC), Hainja (HBS), Rossing (Emmen), Kramer (Quick), Van Tol (ADO) en Van Wijnbergen (UNIO). Gisteren is het jaarlijks terug kerende rolhockeytoemooi in Mon- treux begonnen. Spanje zegevierde met 3—0 (10) over West-Duitsland en Nederland boekte een ruime 52 (22) zege op Engeland. Hoe komt mijn club uit? LFC De Hoed, Kanbier, H. Siera, v. d. Reijden, L. de Jong, v. d. Zeeuw, Rietkerken. A. Heymans, D. Siera, P. de Jong, H. Heymans. Roodenburg Keereweer, De Roo- de. B. de Jonge, Barendse, Van Kooperen, Van Weerlee, Olivier, De Klerk, Den Os, Van Rooyen, Ouwer- kerk, LDWS Binnendijk, Bey, Siera, H, Keyzer, Prins, Abspoel, v. Tonge ren, Wesselman, Hoek, J, v. d. Bom, Sloos. DOCOS Dubbeldeman, Brasker, Vink, Stuifzand, J. M. v. Marwijk, Jansen, J. v. Marwijk, Mank, Van Dinten, v. d. Broek, Dubbeldeman. Altior Koeleman, Swirs, B. Ouwerkerk, B. Sassen, v. d. Jagt, Touw, Zevenhoven, A. Ouwerkerk, Bos, Otto, P. Sassen. BILJARTEN Ceulemans weer fenomenaal De Belgische blljartkoning Ray mond Ceulemans heeft voor vijfhon derd dicht opeengepakte toeschou wers in Breda weer eens een demon stratie gegeven van zijn formidabele kunde. Ceulemans speelde ter gele genheid van de opening van een nieuwe biljartzaal demons tra tiepar- tfjen tegen Brosens en Van Ooster hout. Daarbij leverde de Belg tegen Van Oosterhout topprestaties in de vorm van een serie van 16 en een partij g» niddelde van 2.142. Vooral de start Ceulemans was fenome naal. In drie beurten scoorde hij 23 caramboles, zodat Van Oosterhout. die tot 7 caramboles (een gemiddelde van meer dan 2) kwam, toch altijd nog 16 punten achterstond. De re sultaten waren: Brosens 26 33 4 0.787 Ceulemans 50 33 8 1.515 Ceulemans 60 28 16 2.142 v. Oosterhout 24 28 5 0.875 Horizontaal 1. toezicht 5. welgemanierde snelle loop plaats in Gelderland snel dier beschadiging door mes extra van de naald klein meertje toespraak aangeslagen van metaal aanwijzend voornaamwoord roofvogel speling familielid kom verharde huid ren concierge afbeelding insekt praal cel boomvocht plaats in Overijssel op geluk kiezen zonderling woesteling aangeboren eigenschap militair opleidingsinstituut zeer deel van het gelaat stootwerktuig meisje optocht steensoort lidwoord 10. 12. 13. 15. 17. 19. 20. 21. 23. 25. 26. 27. 29. 30. 31. 33. 34. 36. 37. 39. 42. 44. 45 48. 52. 54. 55. 57. 58. 59. 69. conditie 70. intellectuele begaafdheid Verticaal: 1. energiefabriek 2. voorvoegsel dat drievoud aangeeft 3. dier 4. voorzetsel 6. soepel 7. lusthof 8. plechtige gelofte 9. ook 11. in groten getale 13. vandaag 14. beroemd beeldje in Londen 15. scharnier 16. jongensnaam 18. ijzerhoudende grond 22. nauw 24. ouderwets lidwoord 26. lichaamsvocht 28. getal 29. geestelijk 31. tot stand brengen 32. metaal 34. dwr s 35. stoo 38. front 40. eten 41aantrekkelijk, plezierig 42. belastering 43. Europeaan 46. vis 47. begin 49. afkorting van roepnaam van familielid 50. instrument in de zuivelindustrie 51. deel van het lichaam 53. meisjesnaam 55. allerlei 56. inhoudsmaat 59. hap 61. huisdier 64. schoenmakerswerktuig 66. loot Oplossingen onder het motto „kruis woordraadsel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur vm in het bezit te zijn van de redactie. Witte singel 1 te Lei- den. Onder de goede oplossingen stel- I len wij een eerste prjjs van f 5,— en j twee prijzen van f 2,50 beschikbaar waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. Oplossing rekenpuzzel De oorspronkelijke vermenigvuldi ging luidde als volgt: 60173 48295 300865 541557 120346 481384 240692 2906055035 De eerste prijs van f 5,— werd toe gekend aan de heer H. Renier Van der Waalsstraat 10 te Leiden, de twee prijzen van f 2.50 aan de heer Kwee Swan Liat. Duyvendakstraat 21 te Leiden en aan mevr.. Nijgh. Vuur baakstraat 19 te Katwijk aan Zee. De prijzen worden de winnaars toegezonden.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5